Tervislik eluviis lasteaias annab ülevaate. GCD kokkuvõte lasteaias tervisliku eluviisi kujunemisest

Telli
Liituge kogukonnaga “toowa.ru”!
Kokkupuutel:

eesmärk: koolitada koolieelikuid austama oma ja teiste tervist.

1. Hariv.

  • Kujundada lastest ettekujutus tervisest kui ühest inimelu põhiväärtusest.
  • Sisendamaks vajadust tervisliku eluviisi järele, austust füüsiliste harjutuste ja spordi vastu.
  • Et kujundada lastel ettekujutus tervislikust toidust, mis sisaldab vitamiine
  • Põhimõistete konsolideerimiseks: päevakava, isiklik hügieen, vitamiinid, tervislik toit, tervislik eluviis.

2. Arendamine.

  • Arendada võimet tuua esile inimese tervise komponente ja luua nende suhe.
  • Arendage tähelepanu, loogilist mõtlemist, mälu, uudishimu.

3. Hariv.

  • Harida lapsi oskuste ja tervisliku eluviisi vajaduse osas.
  • Soodustage soovi oma tervise eest hoolitseda.

Tunni käik.

Koolitaja ( IN) kutsub lapsi enda juurde ja teatab, et ta sai planeedi Barbarella elanikelt e-kirja, milles Barbariki palub maiste laste abi. V. demonstreerib ekraanil mänguasja sülearvutit, millel on lodjapuude foto.

Sõnumis: “Kallid sõbrad! Meie planeedil toimub midagi kohutavalt kummalist. Kõik Barbarella elanikud on pidevalt kurvad, mõnel on kurguvalu ja peavalu ning mõnel kõrged temperatuurid. Palun aita meid! Oleme väga hirmul. Me ei tea, mida teha. "

IN.- „Poisid, kas soovite barbaare aidata? Öelge meie sõpradele, mida teha, kui keegi haigeks jääb?

(Laste vastused.)

IN... - "Õigesti. kui keegi on haige, peate jääma koju ja kutsuma kliinikust arsti. Ja kui see on tõesti halb, väga kõrge temperatuur, siis helistage kiirabi telefonil "03". Mida tuleks teie arvates teha, et mitte haigeks jääda? "

(Laste vastused.)

IN... “Jah, lapsed, peate oma tervise eest hoolitsema. Kas teate, mis on tervis? Tervis on see, kui tere hommikust, head päeva, rõõmsat meeleolu. See on vajalik kõigi elusolendite jaoks: täiskasvanutele, lastele, loomadele ja lindudele. Sa pead suutma ja tahtma oma tervise eest hoolitseda. Selle kaotamine on nii lihtne.

Soovitan teil minna rännakule Tervise linna, kus saame öelda oma sõpradele planeedilt Barbarella, kuidas õigesti käituda, et mitte tervist kaotada. Selleks peame seisma ringis, ühendama käed, sulgema silmad ja ütlema võlusõnad "Päike, õhk ja vesi on meie parimad sõbrad!"

IN... - „Siin me oleme teiega ja jõudsime Tervise linna Vitaminka tänavale. Ja nüüd ütleme barbaritele, mis on vitamiinid ja kus nad elavad. "

(Lapsed istuvad toolidel.)

IN.- „Hästi tehtud poisid, tegite selle ülesandega suurepärast tööd ja nüüd on meil aeg oma teekonda jätkata. Järgmine tänav ootab meid, kuid sinna pääseme üle jõe ületava silla ületades. "

(lapsed kõnnivad mööda võimlemispinki külgmise sammuga.)

IN... - "Siin me oleme tänaval Fizkult-hurraa. Siinkohal räägime sõpradele kehalise kasvatuse kasulikkusest tervise säilitamisel, erinevatest spordialadest, sellest, kuidas lasteaias kehalise kasvatuse abil oma tervist tugevdame. "

(Lapsed räägivad spordist ümberpööratud piltide abil.)

Talispordialad: jäähoki, iluuisutamine, murdmaasuusatamine, kiiruisutamine, kelk, mäesuusatamine jne.

Suvine sport: Ujumine, jalgrattasõit, võrkpall, korvpall, jalgpall, jooksmine, ujumine jne.

D / s: hommikused harjutused, kehaline kasvatus, kehalise kasvatuse minutid, kosutavad harjutused pärast und.

IN. - "Soojendame ka natuke."

Kehaline kasvatus.

Noh, proovige seda, poisid (kõnnivad paigas)

Jänestega sammu pidada

Ja väljakutseid pakkuvad ülesanded

Kiiresti käivitada.

Mitu rohelist jõulupuud (pilt 4 jõulupuud)

Tehke nii palju painde.

Mitu väikest ringi, (pilt 6 ringi)

Tee nii palju hüppeid.

Mitu lehma on heinamaal (pilt 5 lehma)

Tehke nii palju plaksutusi.

Kükita nii mitu korda

Mitu palli meil on (pilt 3 palli).

IN. - "Meil on aeg oma teekonda jätkata. Ja järgmise tänava nimi on Chistyulya. Tervislikuks saamiseks peate mitte ainult sööma õigesti ja treenima. Samuti peate järgima isikliku hügieeni reegleid.

Sellel tänaval elavad rinnahoidjad ja nende õde. Nende nimed on Julia ja Boris. Ja siin nad mängivad oma maja lähedal väljakul. Kuid midagi on nendega valesti, vaatame.

(Lapsed vaatavad pilti süngete laste pildiga, teevad järeldusi.)

IN.- „Milliseid hügieenieeskirju te järgite? Miks peate seda tegema? "

(Laste vastused.)

IN. - "Isikliku hügieeni üks olulisemaid reegleid, eriti kui keegi on haige, on taskuräti kasutamine. Kas teate, kuidas sall kaitseb meie keha mikroobide eest? Teeme elamuse. "

Kogemused taskurätikuga.

Iga laps võtab laualt salvrätikud ja asetab need peopesa. Õpetaja piserdab salvrätikule vett. Salvrätik imas vett ja käsi oli kuiv.

Lapsed võtavad salvrätiku käest ja õpetaja piserdab uuesti. Mu käsi on märg. Veepiisad on idud ja salvrätik taskurätik.

Koos lastega järeldab õpetaja: "Tervise säilitamiseks ja tugevdamiseks peate järgima isikliku hügieeni reegleid: köhides või aevastades katke nina ja suu taskurätikuga, peske käsi seebiga, sööge puhast ja värsket toitu, ärge unustage hambaid pesta ja nägu pesta, tehke hommikul harjutusi."

IN. - "Kuid kõik kutid siin on meie teekond lõppenud. Oleme õppinud palju huvitavat ja kasulikku. Meie sõbrad kasutavad kindlasti meie nõu ja jälgivad nende tervist. Ja meil on aeg lasteaeda naasta. Ühendame käed, sulgeme silmad ja ütleme võlusõnad. "

Eesmärk: kujundada eelkooliealiste seas ettekujutus tervislikust eluviisist, tutvustada neile tervisliku eluviisi mõistet; arendada laste tunnetuslikku tegevust, õpetada arutlema, järeldusi tegema, harima tahet ja iseloomu.

Materjalid ja seadmed: plakatid, mis kujutavad mikroobe, A-, B- ja C-vitamiini sisaldavaid toiduaineid. Plakatid, mis kujutavad inimesi, kes pesevad hambaid, tegelevad spordiga, käivad vannis, võtavad tiigi kaldal päikest jne.

Mänguasjad : karu, siil, kutsikas, kassipoeg, lastelaud, mängunõud, pall.

Tööprotsess:

Tervis on õnn! See on siis, kui olete rõõmsameelne ja kõik töötab teie jaoks hästi. Tervist vajavad kõik - nii lapsed, täiskasvanud kui ka loomad. Mida peate tegema, et olla terve? Peate olema valmis ja suutma oma tervise eest hoolitseda. Kui te ei jälgi oma tervist, võite selle kaotada.

- Poisid, kuidas mõista seda väljendit "Oma tervise jälgimiseks?" (laste vastused)

- Õigesti! See on esiteks päevakava järgimine. Teiseks peate jälgima oma keha puhtust. Kolmandaks on see võimlemine, kehaline kasvatus, karastamine ja välimängud. Neljandaks peate sööma õigesti. Niisiis, räägime päevakavast.

Igapäevane režiim

Õpetaja arutab lastega kodu ja lasteaia režiimi põhipunkte. Selgitab, miks on nii tähtis järgida sama rutiini nagu lasteaias.

Hügieen

Pese oma seepi! Ära ole laisk!

Ära libise välja, ära ole vihane!

Miks sa uuesti kukkusid?

Ma pesen su kõigepealt ära!

- Millised on hügieenireeglite reeglid, mida me kodus ja lasteaias järgime? (Peseme hommikuti ja õhtuti, peseme hambaid jne)

- Milleks see on mõeldud? (Et olla puhas, hea välja näha, olla meeldiv ja tervislik, olla mikroobide pesemiseks paadunud.)

- Mikroobid on õhus, vees, maas, meie kehal. Sõna "mikroob" pärineb kahest kreekakeelsest sõnast "mikro", mis tähendab "väike", "bios" - "elu". Kõik mikroobid pole halvad. Paljud kasulikud, näiteks piimhappebakterite abil, saate keeta keefiri, kääritatud küpsetatud piima. Ja kahjulikud patogeensed mikroobid, sattudes inimese kehasse, paljunevad, eraldades mürke. Nendest tulenevad mitmesugused haigused.

- Kuidas satuvad mikroobid organismi? (Aevastades köha ilma suu katmata, kui te ei pese käsi enne söömist, pärast tualeti kasutamist, mitte köögivilju ja puuvilju.)

- Mida peate tegema, et end nende eest kaitsta? (Laste vastused.)

Koos lastega teeb õpetaja järelduse, et lapsed peavad hästi õppima: ärge sööge ega jooge tänaval, peske enne söömist alati käsi, pärast tualeti kasutamist sööge ainult pestud köögivilju ja puuvilju, aevastades või köhides katke nina ja suu taskurätikuga, sööge ainult alates puhtad nõud.

Seejärel palub õpetaja lastel kokku lugeda, mitu korda päevas tuleb käsi pesta.

Mikroobid

Mikroob on kohutavalt kahjulik loom

Salakaval ja mis kõige tähtsam kõdi.

Selline on loom kõhus

Loll ronib ja kuhu iganes tahab

Ta kõnnib patsiendi ümber ja tiksub.

Ta on uhke, et tal on nii palju probleeme:

Ja nohu, aevastamine ja higi.

Kas teie lapsed pesite enne õhtusööki käsi?

Oh vennarebane, sa näed välja nagu külm

Oodake, kui teil on otsmik kuum

Teil peab olema mikroob!

Võimlemine, kehaline kasvatus, karastamine ja välimängud.

Kui inimene läheb sporti tegema, elab ta kauem. Pärast uinakut ja hingamisharjutusi tehke kindlasti võimlemist. Kasulik on kuristada, end rätikuga kuivatada, võimelda ja sagedamini välimänge mängida.

- Lapsed, on olemas selline vanasõna “Hoolitse oma tervise eest noorest peast”. Miks nad seda ütlevad? (Laste vastused.)

Tehke oma harjutusi hommikul

Sa oled tugev

Sa oled julge.

Ajan ülejäänud unistuse ära

Tekk kõrvale

Mul on vaja võimlemist

See aitab suurepäraselt.

Et me haigeks ei jääks

Ja ära külmetu

Laadime teiega

Uurime.

- Midagi sina ja mina, poisid, istusime liiga kaua. Mängime!

Õues mäng "Kujud"

Seda mängu saab kõige paremini mängida suure palliga. Mängijad seisavad ringis ja viskavad palli üksteisele. Kes palli kätte ei saa, jätkab mängu ühel jalal seistes. Kui tal õnnestub selles asendis pall kinni püüda, siis naaseb ta oma algsesse asendisse (mõlemal jalal), aga kui ei, siis laskub ühele põlvele ja jätkab mängu selles asendis. Järgmise vea korral istub mängija põrandal.

Toidukultuur

Stseen "Karu visiidil". Arutatakse loomade võimalikke käitumisolukordi (külastamise teel, enne pidulikku õhtusööki, lõuna ajal jne). Lapsed teevad koos õpetajaga järeldused:

ÄRA!

Proovige kõike;

Õues söömine ja joomine;

Seal on pesemata;

Söömine määrdunud kätega;

Hammustada;

Loomade paitamine söömise ajal;

Magusaid asju on palju.

Sa pead sööma rohkem köögivilju ja puuvilju. Need sisaldavad palju vitamiine A, B, C, D. Neid leidub ka teistes toitudes.

A-vitamiin - porgand, kala, paprika, munad, petersell. See Vitami on nägemise jaoks oluline.

B-vitamiin - liha, piim, pähklid, leib, kana, herned. (Südameks.)

C-vitamiin - tsitrusviljad, kapsas, sibul, redis, sõstar. (Külmetusest.)

D-vitamiin - päike, kalaõli. (Luude jaoks.)

Paremaks meeldejätmiseks kasutab õpetaja kunstilist sõna.

Ma ei kaota kunagi südant

Ja naeratus näol

Sest ma aktsepteerin

Vitamiinid A, B, C.

See on varakult väga oluline

Munitsipaal koolieelse lasteasutuse lasteaed nr 3 "Teremok" asula Gorny Krasnopartizansky rajoon Saratovi oblast

Organiseeritud haridustegevuse kokkuvõte vanemas rühmas

Haridusvaldkond: "Füüsiline areng"

(Tervislik eluviis)

Teema: "Kus peitub tervis?"

Arendanud: Lukyanenko N.V.,

vanema rühma õpetaja

MDOU d / s nr 3 "Teremok", Gorny asula

2015 - 2016 õppeaasta

Haridusala : füüsiline areng.

Integreerimine aladega : sotsiaalne ja kommunikatiivne, füüsiline, kõne, kognitiivne, kunstiliselt esteetiline.

Eesmärk: panna lapsed tahtma oma tervise eest hoolitseda.

Ülesanded:

Süstematiseerida laste ideed inimese, tervise, selle säilitamise viiside ja tervisliku eluviisi kohta.

Kindlustamaks laste ideid päevarežiimi olulisusest, milline toit on kasulik, milline kehale kahjulik.

Kognitiivse huvi, mälu, mõtlemise, kõne, arutlusvõime, järelduste tegemise arendamiseks.

Kasvatada lastes soovi hoolitseda oma tervise eest, soovi elada tervislikke eluviise.

Materjalid ja seadmed : multimeediainstallatsioon, projektor, sülearvuti, esitlus,pudel, veenõu, määramislehed, värvilised pliiatsid.

Tunni käik

Lapsed seisavad vaibal. Õpetaja pöörab tähelepanu saabunud külalistele.

Koolitaja: Poisid, meil on täna külalisi! Ütleme neile tere.(Lapsed ütlevad tere)

Koolitaja: Teate, et te ei öelnud lihtsalt tere, andsite üksteisele tervist, sest ütlesite “Tere”.

See tähendab, et soovin teile tervist.

Tere! - Sa ütled inimesele.

Tere! - Ta naeratab tagasi.

Ja ilmseltei lähe apteeki

Ja see on tervislik mitu aastat.

Koolitaja: Tahtsin täna rääkida väga olulisel teemal - tervis.Mis on teie arvates tervis?

(laste vastused)

Tervis on hindamatu kingitus, mille inimene saab sündides.

Poisid, ma ütlen teile nüüd ühe vana legendi.

(rahulik lüüriline muusika kõlab)

Koolitaja:

Juba ammu elasid jumalad Olümpose mäel. Neil hakkas igav ja nad otsustasid luua inimese ja asustada planeedi Maa. Nad hakkasid otsustama, milline inimene olema peaks. Üks jumalatest ütles:

Inimene peab olema tugev.

Teine ütles:

Inimene peab olema tark.

Ja kolmas ütles:

Inimene peab olema terve.

"Kui inimesel on see kõik olemas, on ta nagu meie," arvasid jumalad.

Ja nad otsustasid peita peamise, mis inimesel on - tervise. Nad hakkasid mõtlema ja otsustama - kuhu seda varjata? Üks pakkus tervise varjamist

sügavsinisesse merre, teine \u200b\u200bkõrgetesse mägedesse. Ja kolmas jumal ütles:

"Tervis peab olema peidus inimeses endas."

Nii elab inimene pikka aega, püüdes leida oma tervist, kuid mitte kõik ei suuda leida ja säilitada jumalate hindamatut annet!

(muusika lõpeb)

Koolitaja: See tähendab, et tervis - selgub, on peidus minus, sinus ja kõigis teist. Tervis on tugevus, hea tuju, kui kõik läheb meil korda. Ma ütlen teile väikese saladuse - meie tervist võib võrrelda paljude kroonlehtedega lillega. Vaatame neid kroonlehti.

Koolitaja: Esimene kroonleht on POWER. (Avan esimese kroonlehe)

Kutsun teid üles soojendama.

Teeme soojenduse - hoia selg sirge.

Pea tagasi, edasi, vasakule, paremale, pöörake.

Käed üles, tõsta sirgelt. Need on pikad!

Nad sirutusid veelgi kõrgemale, pöörasid vasakule ja paremale.

Ja nüüd tantsib vaagen. Vaata meid!

Me rõõmustame teid selle hiilgava harjutusega.

Me pole liiga laisad, et hüpata, nagu kogu päeva pallid.

Koolitaja: Vaadake, kui palju jõudu on teie kätes muutunud! Kohe on näha, et jõud on suurenenud.Lapsed, mis lihased teil on?( Tugev ja tugev).

Ja tuju?(Rõõmsameelne, rõõmsameelne). Öelge mulle, poisid, miks peaks inimene tegelema kehalise kasvatusega?( Et mitte haigeks jääda, olla terve).

Just, kutid. Ja selleks, et jõudu oleks, peate tegelema spordiga.

2 kroonleht on SPORT.

Poisid, vaadake, milliseid spordialasid olete õppinud? (slaidiseanss)

Hästi tehtud, nimetasime palju spordialasid.

Nüüd mängime. Ma nimetan seda spordiala ja teie kujutate tegevust: 1. Poks. 2. Jalgpall. 3. Ujumine. 4. Suusatamine.

Tubli, mängisime.

- Paremat retsepti pole maailmas olemas. Ole spordist lahutamatu. Sport on kõigi jaoks väga oluline. Ta on tervis ja edu.

Pidage seda kutti meeles.

3 kroonleht - AIR.

Koolitaja: Et teada saada, mida nimetataksekolmas kroonlehtmeie tervis, ma näitan teile tähelepanu. (Käimas on katse.)

Koolitaja: Heitke pilk selle pudeli sisse. Mis seal on?

Lapsed: mitte midagi.

Koolitaja: Nüüd näeme, kes seal peidus on. Üks, kaks, kolm, nähtamatu, saavad pudelist otsa. (Kastan pudeli vette ja vajutan, mullid saavad pudelist otsa).

Koolitaja: Milline nähtamatu inimene pudelis istus?

Lapsed: see on õhk.

Koolitaja: Just, lapsed.

Hingamiseta pole elu,

Valgus tardub hingamata

Linnud ja lilled hingavad

Ta hingab, mina ja sina.

Koolitaja: Teeme koos teiega hingamisharjutusi.

(teeme hingamisharjutusi).

1. "Hingame ühte ninasõõrmesse ". Sulgege parem ninasõõr parema käe nimetissõrmega. Hinga kaua ja vaikselt vasaku ninasõõrmega. Avage parem ninasõõr ja sulgege vasak vasaku käe nimetissõrmega. Hingake vaikselt läbi õige. (3 korda).

2. "Võilill "- pane käsi enda ette. Hingake läbi nina ja hingake pikka aega suu kaudu "löök võilillele".

Miks me hingamisharjutusi teeme?

Lapsed: rikastada keha hapnikuga. Keha karastamiseks jne.

Koolitaja: Just, poisid, õhk on küllastunud hapnikuga - see on puhas värske õhk. Kust veel hapnikku saada? (laste vastused)

Just, kõndides värskes õhus, pargis, metsas. Kõndimine on väga kasulik! Mis on kolmanda tervisekiire nimi?

Lapsed: VärskedÕhk.

( Avan kolmanda tervisekiire)

4-tunnine kiir.

Koolitaja: Neljas kroonlehtma avan selle, ma ei saa midagi aru.Lapsed, mis see on?

Lapsed: vaata.

Koolitaja: Poisid, miks te arvate, et meil on kella vaja? (laste otsustamine)

Kell me peame õigeaegselt orienteeruma, teadma, millal ärgata, et mitte lasteaeda hommikustele harjutustele hiljaks jääda, et teada saada, millal tuleb lõuna, aeg kõndida ja magada.

Koolitaja: Lapsed, mis on teie arvates režiim? (laste otsustamine)

Režiim - see on siis, kui kõik teie asjad on päeva jooksul selgelt õigeaegselt jaotatud.Kell näitab igapäevase rutiini aega.

Igapäevane režiim aitab parandada tervist, täita kõiki oma asju ja ülesandeid hästi ja tõhusalt.

Koolitaja: Ja nüüd tahan teha ettepaneku ülesande täitmiseks, mida nimetatakseHommikupoolik Õhtune öö "Poisid lähevad kaks korda välja tahvli juurde ja paigutavad järjekorras pilte piltidega lastest, kes on

erinevad tegevused kogu päeva vältel.

Koolitaja: Lapsed, siis mis on neljanda tervisekiire nimi?

Lapsed:Igapäevane režiim.

(Avan neljanda kiiri)

5 - RASKUSTAMISKIIR.

Mis sa arvad, miks inimesed on karastatud? (olla terve, mitte haigeks jääda ... ..)

Kuidas me ennast karastame? (laste vastused: suvel päevitame, peseme jalgu jaheda veega, karastame õhuga, jalutame).

Millised head kaaslased! Teate, et inimesed üle kogu maa on karastatud, et õpetada oma keha kahjulikele mõjudele vastu seisma, õpetama seda tugevaks ning seetõttu püsivaks ja terveks.

6-kiirte ÕIGE DIEET.

Tervise säilitamiseks peate sööma õigesti.

Magus šokolaaditoitära lase end ära vedada.

Väga hapu, soolaneolge ettevaatlik.

Ainult köögiviljad ja puuviljadmaitsvad tooted.

Mida tähendab õige toitumine? (Seal on mitte ainult maitsev toit, vaid ka tervislik).

Milliseid tervislikke toite teate? (Leib, piim, liha, köögiviljad, puuviljad jne)

Õpetaja jagab lastele lehed loomingulise ülesandega "Kasulikud ja kahjulikud tooted". Lapsed teevad kasulikke toite ringi ja tõmbavad kahjulikud välja.Nad ütlevad, miks nad sellist tööd tegid.

Koolitaja: Seitsmes kiir on hea tuju.

Lõõgastumine toimub (vaibal istudes) muusika saatel.

Vaata, meie lill naeratab, rõõmustab meie üle, sest oleme leidnud jumalate varjatud tervise. Meie peamine ülesanne on seda säilitada.

Sulge oma silmad. Kujutage ette, et istute pehmel murul, lagendikul kasvavad teie ümber lilled. Rohutirts siriseb, kägu loeb aastaid kuskil kaugel. Tunnete sooja päikesekiiri. Nad soojendavad teie käsi, jalgu, nägu. Üks kiirtest puudutas su huuli ja maalis sulle naeratuse. Teil on nende puudutuste üle hea meel. Tunnete end osana loodusest. Te kannate seda naeratust ja esitate seda oma sõpradele. Tõmmake käed üles, hingake sisse ja avage oma silmad kolme loenduse jaoks.

- Poisid, vaadake, kuidas meie tervisekroonlehed päikese käes särasid ja sätendasid.

Koolitaja: Lapsed, kas teile tund meeldis? Ja mis sulle täpselt meeldis? Mida olete uut õppinud? Millest me täna rääkisime? ( Laste vastused)

Kui teete kõike, millest täna tunnis rääkisime, olete terve.TÄNU KÕIGILE!

Teema: "Et olla terve!"

Eesmärk: kujundada lastes teadlik suhtumine oma tervisesse ja vajadus tervisliku eluviisi järele.

Ülesanded.

Parandus - hariv.

Kujundada lastest ettekujutus tervisest kui ühest inimelu põhiväärtusest.

Sisendamaks vajadust tervisliku eluviisi järele, austust füüsiliste harjutuste ja spordi vastu.

Et kujundada lastel ettekujutus tervislikust toidust, mis sisaldab vitamiine.

Põhimõistete konsolideerimiseks: päevakava, isiklik hügieen, vitamiinid, tervislik toit, tervislik eluviis.

Parandav - arenev

Arendada võimet tuua esile inimese tervise komponente ja luua nende suhe.

Arendage tähelepanu, loogilist mõtlemist, mälu, uudishimu.

Teema sõnaraamatu aktiveerimine;

Üldmotoorika arendamine ja kõne kooskõlastamine liikumisega;

Visuaalse taju arendamine;

Parandus - hariv.

Harida lapsi oskuste ja tervisliku eluviisi vajaduse osas.

Soodustage soovi oma tervise eest hoolitseda.

Meetodid ja tehnikad:

Verbaalne (vestlus); mänguolukorra loomine; visuaalne (esitluse kasutamine) praktiline (lõigatud pildid).

Haridusvaldkondade integreerimine:

"Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng" : üldtunnustatud normide ja reeglitega tutvumine, laste eneseväljendusvajaduste rahuldamine; laste suulise kõne komponentide väljatöötamine mitmesugustes vormides ja tüüpi tegevustes, sõnavara rikastamine.

"Füüsiline areng": liikumiste arendamine teemamängu motoorsete ülesannete täitmise protsessis.

"Kognitiivne areng" : laste kognitiivsete huvide kujunemine; Tervislike eluviiside üldistamine ja kindlustamine.
"Kunstiline ja esteetiline": auditoorse tähelepanu, kunstipiltide arendamine.

Eeltöö: lastele hügieenioskuste sisendamine, lastega rääkimine liikumise, kehalise kasvatuse, karastamise, õige toitumise, ilukirjanduse ja õppekirjanduse lugemise, illustratsioonide vaatamise kasulikkusest.

Materjal ja varustus: : plakatid isikliku hügieeni esemete piltidega, didaktiline mäng "Lõika pilte", köögiviljad, puuviljad, apelsin, sidrun, õunad, kaardid mänguks "Koguge vitamiine", esitlus.

Tehniline abi: sülearvuti, nutiplaat.

Tegevuse vorm: täiskasvanu ja laste ühine tegevus.

Sisu:

1. Organisatsiooniline hetk . Mäng "Sile ring"

Lapsed seisavad ringis. Ringi keskel on laps, kes mängib seebi rolli. Lapsed järgnevad üksteisele ringiga, lauldes laulu:

Ühtlase ringina üksteise järel

Kõnnime rõõmsalt

Mida siinne seep meile näitab

Siis me teeme seda.

Seep näitab, kuidas käsi seebitada, lapsed kordavad liigutusi. Seejärel näitab kamm (hambahari, pesulapp, rätik) vastavat liikumist.

(Uksele koputatakse).

2. Põhiosa .

Koolitaja: kes see on? Jah, paki andis meile postiljon. Avame selle ja vaatame, mis pakis on. (Õpetaja avab paki.) Poisid, vaadake, kes siin on - see on Zdorovyachek. Kuid mõistatusi tõi ta kaasa. Oletame neid ja Zdorovyachek kuulab, kas me kõik teame tervislikust eluviisist.

Siin on esimene mõistatus:

Talle ei meeldinud pesta, ta unustas vee täielikult.

Ja ta ei mõelnud isegi seebi ja pesulapi peale. Häbi.

Asjad jooksid poisi eest kohe minema - nad ei tundnud seda ära.

Ja kulutasid räpaselt,Veebasseinis ( Moidodyr).
Täpselt nii, hästi tehtud. Moidodyrile ei meeldi räpased ja lohakad kutid. Tuletame meelde ja nimetame kõik isikliku hügieeni esemed ning meenutame, kuidas neid kasutada.

(Laste vastused).

Hästi tehtud, nad loetlesid kõik õigesti. (Hooldaja postitab plakati isikliku hügieeni tarbega.)

Moidodyr armastab väga puhtust ja hoolitseb selle eest, et kõik lapsed järgiksid isikliku hügieeni reegleid. Inimesel on nende reeglite järgimiseks abistajaid. Loetleme need uuesti (seep, vesi, pesulapp, rätik, hambapasta, šampoon, rätik, riided, taskurätik, kamm.)

Poisid, vaadake Suur kutt tõi kaasa lõigatud pildid: (aitame need kokku panna). Mida me saime: nägu, jalad, käed, vann, vesi.

Lapsed, kui me peseme oma nägu - hommikul pärast magamist, pärast mängimist, enne magamaminekut ja mu jalad - iga päev enne magamaminekut ja mu käed - pärast tualeti kasutamist, mängimist, kõndimist, loomadega suhtlemist, transpordil reisimist, enne söömist, veenduge kindlasti põhjalikult supleme sisse (vann, dušš).

Ja mis temperatuuriga vesi aitab mustuse kehalt maha pesta? (Soe, kuum, külm).

Kas teie, kutid, järgite isikliku hügieeni reegleid?

TO mis on teie arvates tervislikum pärast söömist, et nätsu närida või hambaid pesta? Pärast söömist proovivad paljud hammaste puhastamiseks nätsu närida ja vanasti närisid kaalikat, see on väga kasulik ja puhastab hambad hästi.

Siin on veel üks mõistatus Bigheadilt:

Köögiviljades ja puuviljades on.

Lapsed peavad palju sööma.

Pille on veel

Maitseb nagu kommid.

Tervise huvides võetud

Nende külm kohati.

Sashuli ja Polina jaoks

Mis on kasulik? - (Vitamiinid.)

Nüüd istume kõik ringis. Ma ütlen teile saladuse: et olla terve, tugev, võidelda mikroobidega ja mitte alluda haigustele, peate sööma vitamiine. Vitamiinid, nagu sõdurid, kaitsevad meie keha erinevate haiguste eest. Vitamiinidel on nimed.

Milliseid vitamiine teate? (Laste vastused)

Kas teate, kus vitamiinid elavad? (Laste vastused). Vitamiinid elavad köögiviljades, puuviljades, marjades ja muudes toitudes.

Luuletust "Vitamiinid" lugev õpetaja:

Vitamiinid on väärtuslikud ained

Me pole kuskil ilma nendeta.

Et olla terve, tugev, tugev,

Vitamiinidega peate olema sõber.

Vitamiine on palju - võite lugeda kõiki,

Kuid kõige olulisemad neist on.

Organism ei saa ilma nendeta eksisteerida,

Õpi, tee tööd, puhka.

Lapsed, mida te siin näete? lamab laual (porgand, kurk, tomat, kapsas, peet, paprika) Peame köögiviljadeks, lapsed proovivad puudutada.

Miks me vajame neid köögivilju? Mis neis on? Jah, neis on palju vitamiine ja seetõttu on vaja süüa võimalikult palju köögivilju.

Proovime apelsini ja sidrunit. Mis apelsin see maitseb? Mis sidrun? (Lapsed söövad puuvilju.) Need sisaldavad ka palju vitamiine.

Kui teie, lapsed, sööte puu- ja köögivilju, on teil sile nahk, näete ja kuulete hästi, teil on terved hambad.

Poisid vaatavad ekraani, millised vitamiinid seal on (ettekanne "Vitamiinid").

Didaktiline mäng: “Koguge vitamiine”. Vaatame, milliseid vitamiine olete kogunud:

A-vitamiin nägemiseks - seda on palju peet, melon, porgand, küüslauk, kapsas, petersell, virsik, spinat, kõrvits, kaalikas, seller.

B-vitamiin südametööks - seda leidub kaerahelvestes, saias, riis, rosinad, kala, munad, juust, jogurt, pähklid, banaanid, herned, maks, seened, kodujuust.

C-vitamiin tugevdab kogu keha - seda on palju apelsinis, sidrunis, mustas sõstras, sibulas.

D-vitamiin muudab meie käed ja jalad tugevaks - seda leidub kalaõlis, ntursamaks, veiseliha maks, või.

Pidage meeles lihtsat tõde, ainult tema näeb paremini

Kes närib tooreid porgandeid või joob porgandimahla!

Laual on kasulike ja kahjulike toodetega kaardid.

Õppisime täna palju, kuid nüüd soovitan teil valida tervislike toodetega kaardid (lapsed valivad kaardid, mängu ajal küsib õpetaja, miks laps selle või teise kaardi valis).

Poisid ja pitsa, Söö krõpse, kreekereid, joo Pepsi - kas koola saab?

-Ja miks ka mitte, eks. See toit on ebatervislik. Selles pole vitamiine. Ja kui on, siis võite omandada palju haigusi.

Kehaline kasvatus: Ja nüüd on samm paigas

Ja nüüd on samm paigas.
Kõrgemad jalad! Oota, üks, kaks! (Jalutan paigas.)
Tõsta oma õlad kõrgemale
Ja siis jätame need välja. (Tõstke ja laske oma õlad alla.)
Panime käed rinna ette
Ja me tõmbleme. (Käed rinna ees, tõmblevad kätega.)
Sa pead kümme korda hüppama,
Hüppame kõrgemale, hüppame koos! (Hüppab kohale.)
Tõstame põlvili -
Teeme sammu kohapeal. (Jalutan paigas.)
Me sirutasime südamest, (Venitades - käed üles ja külgedele.)
Ja nad pöördusid uuesti kohale. (Lapsed istuvad maha.)

Pärast minutilist treeningut proovige, kas meie lihased on tugevamaks muutunud? (Lapsed testivad oma lihaseid.)

Ja siin on veel üks mõistatus suurelt tüübilt:

Me jookseme, ujume, mängime mänge,

Teel tugevdame oma tervist.

Pille ega jooke pole vaja -

Okupatsioon ravib meid ... (Kehaline kasvatus).

Poisid, kas teile meeldib trenni teha. Mida arvate, miks vajame kehalise kasvatuse tunde. (Laste vastused). Ja hommikul, et olla tugev ja terve, on see, mida me teeme, on liikumine. Ja karastamine tugevdab ka tervist. Kuidas saab karastada? Jah, poisid, me oleme oma basseinis karastatud.

Lastele luuletuse lugemine:

Kõik, kes tahavad olla terved

Karastage teid koos minuga.

Hommikul jooksmine ja kosutav dušš,

Mis puutub täiskasvanutesse, siis

Öösel aknad lahti

Hinga värsket õhku

Pese jalad külma veega.

Ja siis on mikroobil kõht tühi

Sinust ei saa kunagi jagu.

Kui tahame olla terved, peame üles näitama tahet ja kannatlikkust. Tugevaks saamiseks peate tegelema kehalise kasvatuse ja temperatuuri järk-järgult. Mitte

alati on võimalus paljajalu murul joosta või jões ujuda. Kuid on olemas nii suurepärane karastamisviis, mida saate teha iga päev. Meenutame teda (lapsed istuvad vaibal, teevad isemassaaži)

3. Tulemus .

Poisid, kas soovite kasvada tervena? Jah, tervis on elus üks peamisi väärtusi. Seetõttu peaks igaüks teist mõtlema oma tervisele, mitte kahjustama oma keha.

Nimetagem Suur mees ümber isikliku hügieeni põhireeglid. (Hommikuti ja õhtuti pesemiseks pese hambaid 2 korda päevas, kammi juukseid iga päev, lõika õigel ajal küüned, kortsuta kõrvu, pese käsi seebi ja veega).

Mida peate sööma, et olla terve ja ilus? (Vitamiinid).

Mida peate tegema, et olla tugev ja tugev? (Kehaline kasvatus, karastatud).

Suurele tüübile meeldis see meie juures väga ja ta tahab tõesti meie gruppi jääda, kas kutid jätavad ta maha?

Ta oli nii õnnelik, et ravib teid vitamiinidega - tõi meile õunu. Kas soovite süüa õunu? Mida tuleb kõigepealt teha? (Käte pesemiseks).

Ole tervislik!


Haridustegevuse kokkuvõte
keskmises rühmas
"Reis terviseriiki"
Eesmärgid: õpetada lapsi oma tervise eest hoolitsema; kujundada eelkooliealiste laste ideed tervisest kui ühest inimelu põhiväärtusest; harida lapsi tervisliku eluviisi oskuste ja vajaduste osas; arendada kognitiivset huvi, vaimset tegevust, kujutlusvõimet.
Tunni käik:
Lapsed tulevad sisse, tervitavad külalisi.
K: Mis on "tere"? - parimad sõnad! Sest "tere" tähendab, et ole terve! Poisid, kas teate, mis on tervis? (Laste vastused).
Tervis on see, kui oled rõõmsameelne ja kõik õnnestub sinu jaoks. Tervist vajavad kõik - nii lapsed, täiskasvanud kui ka loomad. Mida peate tegema, et olla terve? Peate olema valmis ja suutma oma tervise eest hoolitseda. Kui te oma tervist ei jälgi, võite selle kaotada.
K: Poisid, kas teile meeldib reisida? Kas olete kunagi terviseriigis käinud? Täna läheme terviseriiki. Kas olete valmis? Minge rongile. Läheme teele!
Muusika Kõlab "Sinine auto", lapsed liiguvad rühmas muusika järgi. Esimene koolitaja on roolimees. "Tšug-tšuhh!"
K: Poisid, mis meil teel on? (Lilleniit). Vaadake, mis sellel kasvab? (Lilled). Need on ebatavalised lilled. Kõik erinevad värvid. Tule üles ja võta oma meeleolule vastava värviga lill. Kas inimestel on sageli meeleolu muutusi? Miks sa arvad? (Kui inimesel on peavalu või väsimus, võib tal olla halb tuju; ja kui ta on tervislik, siis läheb tal hästi, siis on tal ka hea tuju).
K: Mul on hea meel, et te kõik valisite erksad lilled, nii et teil on hea tuju. Kingime külalistele oma lilled ja neil on ka hea tuju! (Anna).
K: Oh, poisid, taevasse ilmus pilv (mis näitas kurba pilvepilve). Ta on vihmaga ja meil oli kurb. Pilt kurbus. Ja äkki pilv naeratas, vihm lõppes ja meil hakkas lõbus olema. Naerata nagu pilv (lapsed naeratavad üksteisele ja külalistele).
K: Poisid, et olla rõõmsameelne ja rõõmsameelne, alustame hommikut millega? (Laadimisega). Miks me trenni teeme? (Et olla terve, rõõmsameelne, rõõmsameelne).
Kehaline kasvatus:
Panime käed rinna ette,
Aretame neid järsult
Pöördega - üks-kaks-kolm,
Ära jama, vaata! Käed rindkere ees, kätega tõmblevad.
Me kükitame - üks - kaks - üks,
Soojendage nüüd jalgu.
Istus, tõusis, istus, tõusis
Ja veidi väsinud. Kükid.
Läheme üle kõndimisele,
Istume maha ja puhkame. Jalutuskäik paigas.
Istusime maha.
Puhkame aktiivselt -
Tõuseme üles, siis kükitame -
Üks kaks kolm neli viis,
Siit saate teada, kuidas puhata. Kükid.
Pöörame nüüd pead -
Aju töötab paremini. Pea pöörlemine.
Keerame keha rõõmsalt -
Ka see on tore puhkus. Torso pöörlemine.
K: Hästi tehtud, poisid! Läheme kaugemale.
K: Siin on järgmine peatus. Siin on midagi, vaatame. Mis see on? Osutab hambaharjale. Miks seda vaja on? Ja mis see on? Näitab hambapastat. Kas sa tead, kuidas hambaid pesta? Puhastame hambad.
Liigendvõimlemine "Peseme hambaid".
Kitty Murzik tõusis hommikul naeratama.
Jooksin hambaid pesema. Avage oma suu.
Parem-vasak, parem-vasak
Peseme osavalt hambaid. Keeleotsaga "puhastage" seestpoolt.
Loputame suud
Nagu puhas kass. Loputage suud.

K: Kui suurepärased stipendiaatid olete, teate, kuidas hambaid pesta. Nüüd läheme edasi.
Muusika saatel liiguvad lapsed rühmas edasi toolide juurde.
K: Siin on järgmine peatus. Istu toolidel.
Molbertil on illustratsioonid "naljakate" ja "kurbade" hammaste kohta.
K: Vaadake illustratsiooni. Mis see on? Miks ta naeratab? Jah, ta on naljakas, sest ta on terve. Õpetaja näitab kurva hamba illustratsiooni. Ja mis selle hambaga juhtus? Miks ta nii kurb on? (Ta on haige). Ja millest võib hammas haigeks jääda? (Kuna seda ei puhastata, söövad nad palju maiustusi, ei käi arsti juures, närivad pähkleid ja maiustusi, korjavad hambaid). Poisid, mitte iga toit pole meie hammastele kasulik. Nüüd mängime teiega.
Mäng "Mis on kasulik ja mis kahjulik"
Nimetan sõnad - toit. Kui see on teie hammastele kasulik, plaksutage käsi, kui see on kahjulik, pange jalgadele templi. (Porgand, peet, kapsas, kurk, tomat, õun, pirn, laastud, maiustused, šokolaadid, kuum tee, jäätis, piim, juust). K: Hästi tehtud, tulite kõik ülesandega toime. Läheme kaugemale.
Nad sõidavad puu- ja köögiviljadega laua juurde.
K: Tervise saamiseks on vaja tasakaalustatud toitumist, see tähendab, et peate teadma, millised toidud on kasulikud ja millised tervisele kahjulikud. Värskeid puu- ja köögivilju võib tarbida nii palju kui soovite, need asendavad apteegi parimaid vitamiine.
Poisid, milleks vitamiinid sobivad? (Meie keha tugevdamiseks, et tervis muutuks tugevaks).
Pidage meeles lihtsat tõde -
Ainult see, kes näeb paremini
Kes närib tooreid porgandeid
Või joob ta mustikamahla.
Varakult väga oluline
Söö hommikusöögiks kaerahelbeid.
Must leib on meile hea
Ja mitte ainult hommikul.
Nohu ja kurguvalu korral
Apelsinid aitavad
Noh, parem on süüa sidrunit
Kuigi see on väga hapu.
Mäng "Täitsa õige!"
Õpetaja loeb toodete kohta käinud nelikveere. Kui räägitakse kasulikest asjadest, ütlevad lapsed kõik koos: "Õige, õige, täiesti õige!" Ja kui lapsed vaikivad sellest, mis on tervisele kahjulik.
1. Söö rohkem apelsine, joo maitsvat porgandimahla,
Ja siis oled kindlasti väga sale ja pikk.
2. Kui soovite olla sale, peate armastama magusat
Söö kommi, näri iirist, saledat, muutu nagu küpress.
3. Tervislikumat toodet pole - maitsvad köögiviljad ja puuviljad.
Ja kõik Seryozha ja Irina saavad vitamiinidest kasu.
4. Meie Lyuba sõi rulle ja kasvas kohutavalt paksuks.
Ta tahab meid külastada, kuid ei saa ukse vahelt pugeda.
K: Hästi tehtud, tulite kõik ülesandega toime. Läheme kaugemale.
K: Näen ees ebatavalist puud. (Puud ripuvad kammid, seep, rätikud, taskurätikud). Kas olete selliseid puid näinud? (Ei). Poisid ja teate, et tervislik olla, peate lisaks vitamiinide söömisele ja tugevusele olema! Samuti peame tundma ja järgima isikliku hügieeni reegleid, et saaksime edukalt võidelda mikroobidega, vajame abilisi. Ma küsin nende kohta mõistatusi ja te otsite vastuseid sellest puust.
1. Libiseb ära nagu elamine.
Kuid ma ei vabasta seda.
Vaht valge vahuga
Ära ole laisk käsi pesema! (Seep)
K: milleks seep sobib? (Käte pesemiseks). Millal me käsi peseme? (Enne söömist, pärast jalutuskäiku, pärast tualeti kasutamist, kui nad määrdusid, pärast loomade silitamist. Lõppude lõpuks on loomade kasukas palju mikroobe). Isemassaaž "Umyvalochka".
Peame, peame end pesema.
Kus on siin puhas vesi?
Avame kraana shhhh,
Mu käed shhhh.
Nad ei unustanud oma nina ja põski ning pesid kõike veega. Hõõru nende käed kokku.
Näita peopesasid.
Kraani avamise jäljendamine.
Hõõru nende peopesad üksteise vastu.
Silita nina ja põski ning seejärel kogu nägu.
2. Rada ütleb -
Kaks tikitud otsa:
Pese ennast vähemalt natuke,
Pese tint näolt!
Muidu määrid mind poole päevaga! (Rätik).
Milleks vajame rätikut? (Kuivamiseks).
3. Ma ei eksle mööda metsi.
Ja üle vuntside ja juuste.
Ja mu hambad on pikemad.
Kui hundid ja karud. (Kamm).
Milleks kamm on? (Juukseid harjama).
4. Pange taskusse ja vaadake
Möirgav, nutune ja räpane,
Nad pühivad pisaravoolud
Ei unusta nina. (Taskurätik).
K: Poisid, meie teekond on lõppenud! See on see, mis osutub raskeks teeks, mille oleme terviseriigis ületanud. Õppisime palju huvitavat ja kasulikku. Kuid me pole kõikjal käinud, nii et rändame ikkagi läbi selle imelise riigi.
Mida sooviksite meie külalistele soovida? (Et olla terve, ilus, rõõmsameelne, mitte haige).
K: Ärge haigestuge, ärge vananege.
Ole noorem, vaata hea välja.
Võib päikese soojus teid õnnelikuks teha.
See võtab ära kõik teie mured ja mured!

Tagastama

×
Liituge kogukonnaga “toowa.ru”!
Kokkupuutel:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"