Kanga aplikatsiooniplaani kontuur. Aplikatsioonitehnika tunni ülevaade

Tellima
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:

Teema

Tunni eesmärgid ja eesmärgid :

- Koostööreeglite praktiline kohaldamine.

Varustus :

Rakenduse näidised. Dragonfly joonised, Dragonfly muster.

Papp, värviline paber. Käärid. Liim. Lihtne pliiats. Arvuti, interaktiivne tahvel, esitlus.

Tunni käik

    Korraldamise aeg:

    Õpilaste valmisoleku kontrollimine tunnis.

II. Teadmiste värskendus: (esitlus)

Täna tunnis tutvute "mosaiigi" mõistega, täitke taotlus "mosaiigi" tehnikas. Aplikatsioonimustrite kuvamine.

Mosaiik on kunstina tuntud juba pikka aega. Pilt ja ornament koosnevad eraldi tükkidest marmorist, emailist, värvilistest kividest, klaasist ja muudest materjalidest. Iga rahvas leidis oma, kõige kättesaadavama materjali.
Laste loovuses võib lähtematerjalina kasutada puude, lillede, köögiviljade, seemnekestade, toonitud saepuru jms seemneid, sealhulgas paberit.
Erinevalt aplikatsioonist nõuab mosaiik rohkem püsivust ja kannatlikkust. Ka töötamise tehnoloogia on erinev.
III. Töö teemal: (ettekanne).

1 ... Pusled

Väravas karikakral
Kopter läks alla -
Kuldsed silmad
Kes see on? ...
(kiil)

Sinine lennuk
Istus valgel võilillel.
(kiil)

2. Vaadake valmis tööd (õpetaja näitab kiilakat).

Sulle meeldib? Kas soovite selle teha?

- Mis materjali meil selle töö tegemiseks vaja on? (värviline papp alusele, värviline paber)

- Millist tööriista me töö käigus kasutame? (Käärid, liim, terav tihvt).

3. Praktilise töö jaoks töökoha korraldamine.

4. Ohutusabinõud teravate esemetega töötamisel, käärid ja liim.

IV. Töö edenemine: (ettekanne).

Töö järkjärguline teostamine:

1. Tehke ringi kiilude mustriga.

2. Lõigake kiil.

3. Rebige värviline paber väikesteks tükkideks või lõigake kääridega. Mosaiikide jaoks kasutatakse läikivat, sametist ja muud tüüpi paberit.

4. Looge muster, kleepige värvipaberi tükid malli järgi välja lõigatud draakonile. Nad hakkavad mosaiiki teostama, joonistades alusele mustri kontuurjooned. Pärast eelnevat ettevalmistamist määritakse väike osa joonisest liimiga. Kinnitage soovitud värvi paber terava tihvti külge, pange see alusele. Osade vahele jäävad väikesed vahed.

5. Õpilaste iseseisev töö vastavalt tugiskeemile. Individuaalne õpetaja abi.

V. Õppetunni kokkuvõte.

1. Tööde näitus.

2. Vestlus

Milliseid materjale me tunnis töö tegemiseks kasutasime?

Milline tunni etapp tundus teile kõige huvitavam? Miks?

Enesevaatlus

klassiväline tegevus 2. klass.

Tunni teema : Mosaiigitehnikas aplikatsiooni valmistamine värvilisest paberist.

Eesmärgid ja tunni ülesanded :

- "Mosaiigi" mõiste ja selle rakendamise tehnikaga tutvumine.

-Rakenduste teostamine värvilisest paberist "mosaiigi" tehnikas.

- kääride, liimi kasutamise võimaluse kindlustamine.

- käte peenmotoorika, ruumilise kujutlusvõime, tehnilise ja loogilise mõtlemise arendamine.

-Kasva töö harimine, kohusetundlik ja vastutustundlik suhtumine tehtud töösse.

- Koostööreeglite praktiline kohaldamine .

Tunni varustus : Rakenduse näidised. Dragonfly joonised, Dragonfly muster. Papp, värviline paber. Käärid. Liim. Lihtne pliiats. Arvuti, interaktiivne tahvel, esitlus.

Tunni tüüp: õppetund uute teadmiste avastamiseks, praktiline töö.

Ehitasin oma tunni vastavalt föderaalriigi haridusstandardile, kasutades info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid, rakendasin tegevuspõhist õpetamismeetodit, mida rakendati tunnetuslikus ja praktilises tegevuses.

Tunnis arvestati õpilaste vanust ja psühholoogilisi omadusi. Mõtlesin läbi psühholoogilise režiimi (meelelahutuslik materjal - mõistatused, atraktiivne teave esitluse vormis)

Igasugune tunnetusprotsess algab impulssiga, mis õhutab tegutsema. Motivatsiooni on vaja, et julgustada õpilast tegevust alustama. Seda silmas pidades püüdsin lapsi huvitada ja küsimus "Kas soovite õppida, kuidas seda teha?" see on lapse jaoks nagu eesmärk omaette, nagu vastastikune samm õpetajale.

Võttes arvesse õpilaste individuaalseid omadusi, andsin nende tegevuse tulemustele ainult positiivse omaduse, mis ergutas lapsi ja suurendas nende aktiivsust klassiruumis.

Ma arvan, et tunni käigus õppisid lapsed oskusi rakenduste tegemisel "mosaiigi" tehnikas. Samuti õpiti omavahel koostööd tegema, mis on väga oluline.

Plaan - tunni kokkuvõte "Rakendus väljendusvahendina"

Tund on mõeldud noorematele õpilastele (2.-3. Klass), tunni pikkus on 40 minutit.
Eesmärk: Aidata kaasa loova, aktiivse isiksuse kujunemisele, uuritud materjali süstematiseerimise tingimuste kujundamisele. Loomingulise tegevuse kogemus dekoratiivse kompositsiooni loomisel aplikatsioonitehnikas.
Ülesanded:
Hariv:
Kontrollige, võtke kokku ja kinnistage õpilaste teadmisi teemadel "Taotlus";
Aidata kaasa õpilaste teadmiste, oskuste ja võimete kujundamisele rakendustehnikast kompositsiooni loomiseks;
Kujundada tasapinnal paberist kompositsiooni modelleerimise ja kujundamise põhitõed;
Arendamine:
Arendada õpilaste loovat mõtlemist ja kujutlusvõimet;
Edendada kognitiivse huvi kujundamist visuaalse kunsti vastu.
Hariv:
Kasvatada täpsust ja rahulikkust, rasket tööd, võimet kuulata ja kuulata, võimet töötada rühmas;

Õppemeetodid:
Reproduktiivmeetodid(Dialoog, töö teabega);
Produktiivsed meetodid(osaliselt otsimine, probleemne);

Treeningu etapid:
1. emotsionaalne suhtumine;
2. Teadmiste aktualiseerimine;
3. Problemiseerimine;
4. Probleemi lahendamine;
5. Lõplik järelemõtlemine.

Koolituse käik:

1. Emotsionaalne hoiak.
Eemaldame emotsionaalse barjääri ja häälestume positiivsele tööle.
Aktiivsed küünarnukkide tervitamise tehnikad
Teostamine:
Õpetaja palub õpilastel ringis seista. Siis kutsub ta neid maksma esimese-teise-kolmanda eest ja tegema järgmist:
Iga "number üks" paneb käed pea taha kokku, nii et küünarnukid on suunatud erinevatesse suundadesse;
Iga "number kaks" toetub käed puusadele, nii et küünarnukid on suunatud ka paremale ja vasakule;
Iga “number kolm” kummardub ettepoole, asetab peopesad põlvedele ja küünarnukid külgedele.
Õpetaja ütleb õpilastele, et neile antakse ülesande täitmiseks ainult viis minutit. Selle aja jooksul peaksid nad ütlema võimalikult paljudele klassikaaslastele tere, öeldes lihtsalt oma nime ja puudutades üksteist küünarnukkidega.
Viie minuti pärast kogunevad õpilased kolme rühma, nii et esimene, teine ​​ja kolmas number ilmuvad koos. Pärast seda tervitavad nad üksteist oma rühmas.

2. Teadmiste värskendamine.
Vaata lauda.

Vasta küsimustele: mida sa näed? Kas pilt on joonistatud? Kas teate, kuidas seda tehnikat nimetatakse? Hästi tehtud! Proovime sõnastada meie tänase tunni teema. (Taotlus)

Ja meie tunni eesmärk? Mida me teeme ja mis peaks olema lõpp?
Mida me selleks vajame? Milliseid materjale ja tööriistu vajame?

1. ülesanne Valige aplikatsiooni materjalid ja tööriistad.
Poisid, kes teab, mis on rakendus.


Ülesanne 2 Leidke mõiste "rakendus" õige sõnastus. Teid aitavad DPI-s sõnaraamatud ja raamatud.

Sõna aplikatsioon pärineb ladina keelest "rakendada" - see on omamoodi dekoratiiv- ja tarbekunst, milles fooni jaoks võetud põhjal fikseeritakse tulevase kompositsiooni pildi detailid.

3. Probleemistamine.
Poisid, öelge mulle, nüüd teame kõike, et aplikatsioonitehnikas tööle hakata?
Me teame, mis on aplikatsioon, milliseid materjale on selle tehnika kasutamiseks vaja. Mida peate veel teadma?
Kas me teame, mida, miks ja kuidas me avalduse esitame? Kontrollime?


3. ülesanne nummerdage aplikatsiooni järjestus.
Joonistage aplikatsiooni visand;
Lõika detailid välja;
Liimige kesktee põhidetailid taustale;
Me liimime esiplaani väikesed detailid.
Kas teid ei aja segadusse mõned arusaamatud mõisted esiplaanil, keskel? Võtame näite.

Ülesanne 4 Kirjutage, kus teie arvates on esiplaan, keskosa ja taust.

Füüsiline minut.

4. Probleemi lahendus.
Kuna praktilise osa jaoks on aega jäänud väga vähe, teeme seda ühiselt.
Ja nii on meil "Klouni" visand, mida me sellega teeme?
Hästi tehtud!
- Lõika detailid välja.
- Tõlgime värvilisele paberile.
- Lõika uuesti välja.
- Liimime selle planeeringu järgi taustale.

5. Lõplik järelemõtlemine(enda teatatud toimingud ja olekud)

Mis juhtus, milliseid raskusi tööprotsessis kogesite?
- Kas olete endaga rahul? Teie laudadel on paberilehed, millel on skaala meeleolu ja enesehinnangu määramiseks. Tee seda ise.
Tänan teid uuringu eest. Me eemaldame töökohad.

Koolilaste õpetamise motivatsiooni ja efektiivsuse suurendamise viisid kollektiivse rühma tegelase protsessis

Tunni teema: "Kanga aplikatsioon"

Tunnile eelneb ettevalmistav (kodu) töö lihtsate visandite väljatöötamise ja rakenduste mallide valmistamise kallal.

Eesmärk: Hariv- tutvumine ühe rahvakunsti tüübiga - aplikatsioon, selle kasutamine interjööri kaunistamiseks, teadmiste laiendamine aplikatsiooni valmistamiseks kasutatud materjalide kohta.

Arendamine - arendage jätkuvalt ülesannete täitmisel mõtlemist, iseseisvust, enesekontrolli, võimet olla loov.

Harida - tunnetuslik huvi teema, suhtluskultuuri, esteetilise maitse, täpsuse, raske töö, distsipliini, vastastikuse abistamise vastu.

Parandav - arendada õpilastes käte, silma peenmotoorika funktsioone. Arendage töö tegemisel täpsust, visadust.

Vormide ja meetodite valik ja põhjendus:

Vormid:

    frontaalne (väljaandmine klassi kohta);

    diferentseeritud

Meetodid:

    suuline

    visuaalne

    praktiline

Õppetunni meetodid:

    vestlus uue materjali selgitusega;

    meeleavaldus

    tööhõive demonstreerimine

    õpilaste praktiline töö;

Interdistsiplinaarsed ühendused:

Tunni tüüp: kokku

Visuaalsed abivahendid: aplikatsiooniga kaunistatud tooted (padjapüürid, maalid, potihoidjad, kott).

Tehnoloogilised kaardid: aplikatsioonitöö järjekord, aplikatsioonitöös kasutatud õmblused.

Mustrid: aplikatsiooni järjekord. Visandid, mustrimustrid (aplikatsiooniks).

Materjalid, tööriistad, seadmed: lahtiste kangaste sissekannet (mitmevärvilised drapeeringud, krimpliinid, tihedad kudumid), sünteetilist talvistamisvahendit, vatiini, liimkangast, helmeid, helmeid, jälituspaberit, süsinikpaberit, käenõelu, nööpnõelu, hambaniiti, õmblusniite, kääre, joonlauda, rätsepakriit, elektriraud.

Didaktiline materjal: esitlus aplikatsioonidega toodete illustratsioonide kogumikud, aplikatsiooni valmistamiseks mõeldud materjalid ja seadmed

Tundide ajal:

I. Org. hetk (tervitamine, teema väljendamine)

II. Uue materjali selgitus
III. Praktiline töö rakendustehnikaga

IV. Lõplik osa. Kokkuvõtvalt

1. Sissejuhatus

Poisid, meie tunni teema on "Kanga aplikatsioon".

Tõlgitud ladinakeelsest sõnast aplikatsioon tähendab "kinnitus". - kunstipiltide loomine kangale õmmeldes või mis tahes materjalist värvilisi tükke paberile kleepides.

Põhikoolis olete seda tüüpi tööd juba teinud, kuid mis aplikatsioon oli sellest materjalist?

Paberist;

Looduslik materjal.

Millal rakendus ilmus?

1 õpilane:Rakendus sündis juba ammu. Ta ilmus kui viis kaunistada riideid ja kingi, kodutarbeid ja tööriistu, oma kodu sisustust.

2 õpilast: Võib-olla esimene hoog tekkele rakendused oli vaja riiete jaoks nahka õmmelda ja esimene õmblus soovitas inimesele, et nad saavad riiete detaile mitte ainult ühendada, vaid ka kaunistada. Nendest materjalidest välja lõigatud detaile hakati rõivastele kinnitama. Nii see ilmus aplikatsioon.

3 õpilast: Süžee oli loomad, linnud, inimesed ise, fantastilised koletised, kaunid lilled ja taimed, jahistseenid. Seejärel muutus aplikatsioon tarbekunsti ekstravagantseks vormiks.

Inimesed kaunistavad oma riideid ja muid majapidamistarbeid, pannes neile vastavalt mustrile erinevad materjalitükid - kangas, nahk, karusnahk - ja kinnitades need kangale mitmesuguste käsitsiõmblustega niitidega.

Milliseid käsitsiõmblusi teate?

Vastus: sirge, silmusega, eeskoda, kaldus, ristikujuline.

Lisaks manuaalsetele tehnikatele kasutatakse mitmesuguseid dekoratiivseid õmblusi, mis viiakse läbi kaasaegsetes õmblusmasinates.

Tänapäeval on rakendusala piiramatu. Laserite tulekuga kergetööstusse on kõik dramaatiliselt muutunud.

Teile antud fotod näitavad kogu aplikatsiooni valmistamise protsess etapiti.

Kõigepealt koostatakse arvutis programm laseri jaoks ja materjal laaditakse laserisse ise.

Seejärel lõikab laser programmeeritud aplikatsiooni kuju.

Automaatne tikkimismasin õmbleb tulevase aplikatsiooni kontuuri, kuhu kantakse laseriga lõigatud materjal.

Automaatne tikkimismasin lõpetab aplikatsiooni.

Rakendused on:

aga) teema(tootel on üks detail: seen, päike, pardipoeg) - lasteriiete kaunistamiseks

b) krunt(on kujutatud palju esemeid või fragmenti) - majapidamistarvete kaunistamiseks

c) dekoratiivsed(dekoratiivsetest elementidest koosnev pilt) - kottide, saabaste, kasukate kaunistamiseks

Aplikaadi kujundamisel peaksite valima lihtsad, stiliseeritud kujundid. Valitud värvid peavad olema omavahel kooskõlas. Materjali valik sõltub suuresti objekti eesmärgist, samuti kujutatavast objektist. Materjalides kasutatakse mittevoolavaid materjale (krimplen, jersey tihe drapeering).

Tööriistad ja materjalid aplikatsiooni valmistamiseks:

Riie, niit, käärid, paber, süsinikpaber, nõelad, tihvtid

Aplikaadile õmblemiseks kasutatavaid niite kasutatakse niidi või õmblustega, kuid alati õmmeldavate osade värviga.

Sissejuhatav briifing enne praktilise töö tegemist.

1. Meenutagem protseduuri mustri ülekandmiseks aluskangale süsinikpaberi abil.

2. Mõelge tehnoloogilisele kaardile ja näidisele „Rakenduse täitmise järjestus

3. Mõelge tehnoloogilisele kaardile "Aplikaadi valmistamisel kasutatud õmblused"

Enne alustamist pidagem meeles ohutusreegleid. Lõppude lõpuks, nagu ütleb rahvatarkus: "Hoiduge hädadest, kui need enam pole."

Õpilasi kutsutakse vastama küsimustele:

Milliseid reegleid tuleb nõela, tihvtide, kääridega töötamisel järgida?

Milliseid reegleid tuleb elektrirauaga töötamisel järgida?

Õpetaja.

Olete valinud visandid ja mustrid-mallid, tabelitel on vooskeemid ja rakenduse näidised, see kõik aitab teil ülesandega ise toime tulla.

Nüüd, relvastatud kõige vajalikuga, saate asuda praktilise töö juurde.

Tunni praktiline osa.

Õpilased teostavad individuaalselt ja iseseisvalt praktilisi töid voolavate kangaste (drapeering, kudumid, crimplen) rakenduste valmistamiseks.

Kehaline kasvatus

Tehke harjutusi:

    Lähteasend - püsti, jalad koos, käed all. Kui arvestada ühte, tõsta käed üles, seisa varvastel, venita; “kahe” loendamisel - algasendisse naasmiseks (korrake harjutust 5-6 korda).

    Lähteasend - püsti, jalad koos, käed all. Loendusel “üks” - tõstke parem käsi üles, pange vasak jalg tagasi, painutage; kontol “kaks” - naasmine IP-le; "kolme" loendusel - tõstke vasak käsi üles, pange parem jalg kõrvale, painutage ennast; “nelja” loendisse - naase SP-sse. (korda 5-6 korda).

    Puhkame silmad. Istudes vaadake aeglaselt põrandalt lakke ja selga (pea on liikumatu; korda 8-12 korda).

Iseseisva töö tegemise käigus peaksid õpilased viimistlusmaterjalide ühendamisel pöörama tähelepanu esteetiliste nõuete täitmisele: silmuse pikkus, niidi värv jne.

Praktilise töö käigus kõlab instrumentaalmuusika jne.

Laste töö käigus kontrollib õpetaja õpilaste arusaamist uuritud materjalist, annab vajadusel nõu.

Lõplik briifing.

Õpetaja. Näen, et täna tunnis saadud teadmised aitasid teil praktilise tööga toime tulla: valida aplikatsioonile sobiv värv, teha lõige, valida tootele parim koht aplikatsioondetailide kinnitamiseks, detailide kinnitamine kangale väikeste lödipistetega. Paljud hakkasid detaili serva kangale õmblema. Hästi tehtud! Järgmises tunnis lõpetame aplikatsiooni kangale kinnitamise ja toote kaunistamise.

Õpetaja kuulutab välja tunni hinded, õpilased koristavad oma töökohad.

Tund on läbi. Nägemist. Edu sulle. Järgmisel nädalal näeme.

Plaan - 4. klassi tehnoloogiatunni kokkuvõte Teema: jätab aplikatsiooni Tööaeg: 45 minutit

Tunni eesmärgid:

Hariv: sisendada õpilastele teadmisi, oskusi, praktilisi oskusi loodusliku materjaliga rakendustöös; õpetada algoritmi järgi töötama;

Arendamine: arendada esteetilisi tundeid; arendada väikseid käelihaseid, kujutlusvõimet, mõtlemist.

Hariv: kasvatada täpsust, austust looduse vastu.

Vorm UUD:

Isiklik:hariv ja tunnetuslik huvi uue õppematerjali ja uue probleemi lahendamise viiside vastu; orienteeritus õppetegevuse edukuse põhjuste mõistmisele, sealhulgas eneseanalüüs ja tulemuse enesekontroll, tulemuste vastavuse konkreetse ülesande nõuetele analüüsimine, õpetajate ja kaaslaste ettepanekute ja hinnangute mõistmine;

Regulatiivne:seada koostöös õpetajaga uusi kasvatusülesandeid; teostada kindlakstegemist ja ennetavat kontrolli vastavalt tulemusele ja toimimisviisile, tegelikku kontrolli vabatahtliku tähelepanu tasandil; hinnata iseseisvalt adekvaatselt toimingu õigsust ja teha vajalikud muudatused teostuses nii selle rakendamise ajal kui ka tegevuse lõpus.

Kognitiivne: valida probleemide lahendamiseks kõige tõhusamad viisid, sõltuvalt konkreetsetest tingimustest; viia läbi võrdlus, klassifitseerimine, valides iseseisvalt kindlaksmääratud loogiliste toimingute alused ja kriteeriumid; luua analoogiaid;

Kommunikatiivne: sõnastada oma arvamus ja seisukoht; kasutage kõnet oma tegevuse reguleerimiseks; teostama vastastikust kontrolli ja osutama koostöös vajalikku vastastikust abi;

Materjalid: Erinevad kuivatatud lehed (saate ekskursioonidel koguda), värviline paber, liim, käärid, värviline papp, liimipintsel.

Varustus: rakenduse näidised, TCO, esitlus tunni teemal.

Aeg

    Enesemääramine tegevuse jaoks. Positiivne emotsionaalne suhtumine.

Seisime ilusti kirjutuslaudade juures,
Nad tervitasid viisakalt,
Nad istusid vaikselt, sirged seljad.
Me kõik hingame sügavalt sisse -
Alustame tehnoloogiat!
    Tunni teema sõnastamine.
- Alustame õppetundi väikese soojendusega: kui läheme metsa jalutama, korjame sinna Lehed. Ja siis istume, teeme väikese mehe (lapsed teevad nimetatud toiminguid). Võite teha lindu, koera ja kukeseeni (õpilased kujutavad loomi). - Mida me täna tunnis teeme? Mis materjaliga töötada? (Õpilaste vastused) Mõiste "rakendus", loodusmaterjali kordamine. Rakendus - joonise, pildi valmistamine liimitud või millegi külge õmmeldud värvilisest paberist, kangast jne. Mis on looduslikud materjalid? Maailmas on tohutult palju materjale, mida tavaliselt nimetatakse "looduslikeks". Nimest endast selgub, et looduslikud materjalid hõlmavad kõike seda, mida loodus ise meile ohtralt esitleb. Need on objektid, mida me mõnikord isegi ei märka, ja kõik, mis on hõlpsasti leitav kohe, kui välja jalutama lähete: oksad, oksad, lilled, lehed, käbid, põhk, tammetõrud, nõelad, rohi jne.
1. Sissejuhatav vestlus põlise maa olemusest, selle rikkusest ja ilust, hindamatutest eelistest inimestele, austusest selle vastu. (slaidiseanss) 2. Loodusliku materjaliga töötamise tunnused - taime lehed. (Õpetaja selgitus, vestlus õpilastega) 3. Valimi demonstreerimine. Proovianalüüs. (Slaidiseanss)
4. Algoritmi koostamine lehtedest rakenduse käivitamiseks: Algoritm:
    Koostise valik, proov. Aluse valik (värviline papp) Lehtede valik rakendamiseks. Osade tootmine - rakenduse komponendid. Osad kattuvad, ei liimita. Osade liimimine alusele. Rakenduse analüüs, vajalike paranduste tegemine. Aplikaadi ja mustri suhe.
Õpilased tuvastavad raskuste kohad ja põhjused 4

Õppetund number 5-6

TEEMA: Rakenduste tüübid. Tööriistad ja materjalid rakenduste tegemiseks. Praktiline töö nr 2. Rakenduse joonise väljatöötamine. Juhend number 56.
Eesmärgid:
1. Tutvustada õpilasi erinevate rakenduseks vajalike ehitusmaterjalide, nende omadustega.
2. Kujundage võime oma ideid graafiliselt ja skemaatiliselt väljendada
3. Edendada puhtust, ilumeelt, töökultuuri.

Põhimõisted: rakendus, alus, tehnoloogiline protsess, visand.
Interdistsiplinaarne kommunikatsioon: kaunid kunstid.
Kirjandus ja varustus: õpik, arvuti, kaardid anagrammidega
Tunni tüüp: kombineeritud tund uute teadmiste omandamiseks ja oskuste arendamiseks.

KLASSIDE AJAL

Mina Organisatsiooniline osa
Tervitused, töömeeleolu (õpetaja loeb luuletust):
Kes on maailmas kõige olulisem
Kõige lahkem, hiilgavam?
Kes ta on? Mis tema nimi on?
Noh, muidugi, see on töö!
Kes on maailma targem
Vanim, noorim?
Kes ta on? Mis tema nimi on?
Kahtlemata on see töö!
Ja nüüd, poisid, peame tegema kõige huvitavamat ja vajalikumat - teeme teiega koostööd. Kuid kõigepealt veendume, et olete õppetunniks valmis, ja määrake keegi valves olev - töö armastab korda!
Õpilaste tunnis viibimise ja valmisoleku kontrollimine. Saatjate määramine.

II. Teadmiste aktualiseerimine ja haridustegevuse motiveerimine
Õpetaja - kuuldud luuletus ütleb, et töö on vanim amet. Tõepoolest, miljonite aastate jooksul on inimene tänu tööle maa peal elanud. Ja te töötate ka muidugi mitte samamoodi nagu täiskasvanud, aga ikkagi on õppimine tõsine töö. Pidage nüüd meeles ja vastake küsimustele:
Mis teemat viimases tunnis uurisite?
Mis on töö teema? Tooge näide.
Milliseid vahendeid kasutate tööhariduse tundides?

Mõni töötab elu lihtsamaks ja paremaks muutmise nimel, teine ​​aga üritab seda kaunistada, heledamaks muuta. Nende inimeste hulka kuuluvad kunstnikud, esinejad, muusikud ja kõik rahvakäsitöölised, kes loovad oma kätega tõelisi kunstiteoseid, mis meid rõõmustavad. Võib-olla on ka teie seas tulevasi meistreid ja näpunäiteid, kuid see anne endas vajab mitte ainult avastamist, vaid ka arendamist! Ja peate alustama sellest, mis on huvitav, mida saate teha näiteks maailma kõige kuulsama tehnikaga - rakendustega.

III. Tunni teema sõnum.
Olete juba varem aplikatsiooniga kohtunud ja töötanud. Täna räägime selle tüüpidest ja valmistamise esimestest etappidest. Kirjuta meie tunni teema vihikusse (õpilased kirjutavad teema). Siiani olete rakendusi teinud ainult paberist, kuid toodete valmistamisel võite kasutada mitmesuguseid tuttavaid materjale: kangast, niite, looduslikke materjale, jäätmeid ... Milliste tööde jaoks on loomeinimestel piisavalt ja palju fantaasiat mida nad oma rakendusi teevad, ja ka - kuidas see tehnika algas, kutsun teid vaatama!
Huvitavad faktid rakenduse kohta (esitluse tutvustus)
Ettekandega kaasnev: kui vaatate ajalugu, siis sõna rakendus tuli meile ladina keelest ja see kõlas nii - "manus".
Paberilõikamise ajalugu ulatub paljude sajandite taha ja algas Hiinas paberi leiutamisega 2. sajandil pKr. Esialgu oli paberi kõrge hinna tõttu lõikamine jõukate inimeste äri. Nikerdatud mustreid kasutati religioossetes rituaalides (ilma nendeta ei saanud hakkama pulmad ega matused) ja interjööri kaunistamiseks (eriti sageli nikerdati kalu - rikkuse märk).
Tootmistehnoloogia arenguga ja paberi odavnemisega on lõikamisest saanud tõeline rahvuslik kunstivorm, millel on oma eriline stiil ja mis on säilinud tänapäevani. Kui paberivalmistamise tehnoloogia levis kogu maailmas, vallutas paberilõikamise kunst teisi riike.
18. sajandil toodi nikerduskunst Prantsusmaale. Etienne de Siluette (tänu kellele ilmus mõiste "siluett") armastas ebatavalisi portreesid, vabal ajal meeldis talle portreesid nikerdada. Ja lisaks sellele, olles eraelus äärmiselt ökonoomne, eelistas ta oma lossi seinu kaunistada mitte luksuslike raamidega kallite maalide, mitte maaliliste maalidega, vaid ... varjudega. Seda tehti lihtsalt: Etienne juhatas külalise seina äärde ja kirjeldas oma profiilivarju. Seejärel värviti kontuur musta värviga. Kuju siluett paistis heledal taustal selgelt silma. Aja jooksul täitsid varjud mitu saali. Lossis moodustati ebatavaline portreegalerii, esimene ja ainus omalaadne "varjude muuseum". Kahjuks pole see maailma kõige ebatavalisem portreegalerii tänapäevani säilinud, kuid musti portreesid on hakatud nimetama “siluettideks”.
Hiljem hakati joonistusi vähendama ja kas mustalt paberile uuesti joonistama või mustast paberist välja lõikama. Sada kakssada aastat tagasi lõikasid mõned kunstnikud kulmude, silmade, juuste ja rõivaste detailide jooned, teised tegid reljeefsete detailide abil väikseid detaile ja kolmandad piirdusid lihtsa profiiliga.
Tänapäeval võib rakendusi leida mitte ainult papist või kangast. Kõige moodsamad on närimiskummi ja läikivate ajakirjade tükkidega tehtud rakendused. Ja kõrgeim oskus on inimestel, kes teostavad liivaga rakendusi. Seda tüüpi loovus on pikaajaline, vaevarikas, nõuab püsivust, ülimat tähelepanu, täpsust ja kannatlikkust.
Õpetaja - mõelge nüüd õpiku illustratsioonidele (lk 32, §6). Siin on erinevad aplikatsioonide tüübid. Ja ma tuletan teile meelde, et:
Aplikaat liimib, õmbleb eraldi välja lõigatud osade alusele. Igat tüüpi rakendused viiakse läbi kindlatel alustel.
Alus on materjal, millele aplikatsioon kantakse. Selle materjal peaks olema tekstuurilt tihedam kui aplikatsiooni detailid. Pöörake tähelepanu aluse värvile: see on ühevärviline, sagedamini heledates toonides. Üksikuid aplikatsioonielemente saab olenevalt materjalist peale õmmelda või kleepida. Töö kaunistamiseks võite õmmelda ka nööpe, helmeid, helmeid.
Aplikaadi tegemiseks töötatakse kõigepealt välja visand. Visand on joonise, maali, toote esialgne visand. Visandid võivad olla äärmiselt erinevad: inimesed, loomad, taimestik, fantastilised olendid jne.
Selgitus Rakenduste tüübid:
1. teema ja süžee
tahvlil: 2. ühevärviline ja mitmevärviline
3. dekoratiivne (ornament)
4. lamedad ja kolmemõõtmelised
5. abstraktne
6. siluett jne

Õpetaja - teen ettepaneku määrata rakenduse tüüp, mille projektitegevuse käigus teete
(rakendatakse meetodit "Ajurünnak").
Niisiis, teie rakendus võib olla:
Teema
Mitmevärviline
Mahuline
Silhouettenoy
IV. Rakenduse etappide demonstreerimine arvutis.
Õpetaja - kujutame ette, kuidas teie rakendus ilmub, vaadates illustratsioone "Ideest tooteni".

Kehaline kasvatus "Näita õmblust"
Õpetaja - teate kõik, et aplikatsiooni detailide õmblemiseks kasutame erinevaid õmblusi. Hiljem saate üksikasjalikult teada, kuidas neid õigesti teha. Praegu tõuseme püsti ja näitame nende nimesid üksteisele.
Kõik tõusevad oma töökohtadest üles. Õpetaja selgitab ja näitab liikumisi, mis iseloomustavad igat õmblusnime.
Õpetaja - õmblus "nõelaga edasi" - käed ette
Õmble "nõelaga tagasi" - võtke oma käed tagasi
Silmusõmblus - käed vööl, kallutage vasakule-paremale
Varreõmblus - tõmmatakse üles nagu vars
Õpetaja - kordame nüüd. Näidake õmblust, näidake õmblust ... Õpetaja nimetab erinevaid õmblusi ja lapsed näitavad neid.

V. Anagrammide lahendamine seadmete abil.
Õpetaja - Labor ei armasta ainult korda, see ei salli kära ja kiirustamist! Peate töötama aeglaselt, vastasel juhul võite kogu äri rikkuda. Täna pidime teie ja mina määrama aplikatsiooni valmistamiseks vajalikud tööriistad ja materjalid. Nende nimed on kaartidel. Kuid mul oli neid kirjutades nii kiire, et tegin palju vigu. Aidake mul teada saada, mis sõna on kaardil krüptitud, ja selgitage, kuidas seda tööriista või materjali saab aplikatsiooni valmistamiseks kasutada.
Õpetaja näitab kaarti, lapsed arvavad ära peidetud sõna.

Kaardi ülesanne Vastused Kuidas kasutada aplikatsiooni tegemisel

d a sh a k r a n

pliiats
Joonise ülekandmine alusele

kangas Kasutatakse alusena, samuti materjalina detailide valmistamiseks

nõel
Kangast osade õmblustööriist

niit
Kangast osade õmblemiseks

m a b y d a

paber
Mallide valmistamiseks

n a r p ё k s t umbes

sõrmkübar
Nõelte sõrmede kaitsevahend

Õpetaja - see on õige, edasiseks käsitööliseks ja näpunaineks muutmiseks vajate teatud tööriistu ja materjale: nõela, sõrmkübarat, tavalist ja koopiapaberit, kääre, niiti, joonlauda, ​​pliiatsit ja muidugi kõige olulisemat materjali, millega me töötab - kangas! Mida peate kangast teadma?
Õpetaja sõnum: kangas on kangas, mis on valmistatud kangastelgedel, kududes vastastikku risti asetsevaid niidisüsteeme.
Kangas koosneb kahest üksteisest risti asetsevast niidisüsteemist. Piki kangast kulgevat niitide süsteemi nimetatakse lõimeks ja üle kanga asetsevate niitide süsteemi koeks. Vastavaid lõime nimetatakse lõimeks ja koeks. Kangas olevate niitide põimimine on üks peamisi kangastruktuuri näitajaid. Lõime- ja koelõngad põimuvad järjestikku üksteisega kindlas järjekorras (olenevalt valmis kudumismustri jaoks vajalikust minimaalsest niitide arvust - rapport). See mõjutab antud kudumisele iseloomuliku struktuuri, välimuse ja omadustega kanga moodustumist.
Kangaid on vaja eristada tekstiilriidest, mis on toodetud muude meetoditega: silmkoekangad, mis on toodetud kudumise teel, see tähendab omavahel ühendatud silmusridade moodustamine, lausmaterjalid (mis võivad hõlmata ka vilditud vildist ja lõuendist õmmeldud materjale).

Vi. Praktiline töö. Aplikaadi joonise väljatöötamine.
1. Sissejuhatav briifing (vastavalt juhistele).
Praktilised tööreeglid.
1. Enne tööd kontrollige tööriistade ja seadmete töökindlust.
2. Valmistage oma töökoht ette tööks.
3. Töötage oma töökohal. Ärge jätke teda ilma õpetaja loata.
4. Töö ajal järgige tehnoloogilist distsipliini, seadmete ja tööriistade kasutamise reegleid, järgige rangelt ohutu töö reegleid.
5. Ära lase end tööst häirida, ära sega teiste tööd.
6. Jälgige töökohal korda ja puhtust.
7. Vaheajal lahkuge töötubadest, saatjad vajadusel ruumi ventileerima.
8. Pärast töö lõpetamist lülitage elektriseadmed välja, pange tööriistad ja tooted vastavatesse kohtadesse, puhastage töökoht.

Ohutusnõuded nõelte ja tihvtidega töötamiseks.
1. Selleks, et mitte sõrme torgata, peate õmmeldama sõrmkübaraga.
2. Teadke töös kasutatud tihvtide arvu, kontrollige nende arvu töö lõpus.
3. Töötamise ajal kleepige tihvtid ja nõelad spetsiaalsesse padja, nõelvardasse. Ärge pange nõelu riietesse, kardinatesse ega muudesse pehmetesse esemetesse, ärge visake ega hoidke neid suus.
4. Ärge õmblege roostes nõelaga: see ei tungi riidesse hästi, jätab roostes jäljed ja võib puruneda.
5. Kinnitage kanga osad tihvti otsaga endast eemale, et mitte torgata.
6. Hoidke nõela nõelakarbis, mille ümber on keeratud lõng.

2. Pildi valimine.
Õpetaja - valides joonistuseks teema, mis on teie aplikatsioon, peate arvestama olemasoleva kanga paksuse ja värviga (esitan jooniste loendi kaustast "Et tund oleks huvitav")
3. Pildi teisaldamine. Kopeerige süsinikpaberi abil valitud kujundus, kandke selle visand alusele (kangale).
4. Töökoha koristamine. Saatjad koguvad jagamismaterjale.

Silmade harjutus "Kärbes"
Õpetaja - kontorisse lendas kärbes! Vaatame lendu silmadega ilma pead pööramata. Lennake aknale! Lenda põrandale! Lenda lauale! Lenda seinale! Kärbes lendas minema, saame tundi jätkata.

Vii. Peegeldus (vestlus klassiga)
Mis on aplikatsioon?
Mis tüüpi rakendused on?
Milliseid tööriistu on vaja aplikatsiooni valmistamiseks?
Mida kasutatakse rakenduse baasil?

VIII. Kodutöö.
Kaasa värvikas kangas.
Soovitused d / h jaoks: valige kanga värv vastavalt valitud mustrile. Näiteks lehtede meisterdamiseks kasutage rohelist riiet; päikese jaoks - kollane. Võite kasutada mittevärvilist kangast, näiteks: triibuline jõehobu, täppidega kala.
Ärge valige kangast, mis kergesti koorub, on liiga paks või plekiline.
Õpetaja - tegite suurepärast tööd ja kui järgite kõiki reegleid ja võtate endale aega, muutuvad kangajäägid huvitavateks heledateks rakendusteks. Ja pidage meeles: isegi kui te milleski eksite, ärge heitke oma arvamust: kõik eksivad, ainult see, kes üldse midagi ei tee, ei eksi.

Tagasi

×
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"