Paberirakendus noorematele koolilastele. Õppetunni kokkuvõte Taotluse järgi Teema: "Maamaja"

Tellima
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:

Zhanna Motorina

Eesmärgid.

Jätkake lastega suuruse idee tugevdamist, õpetage riba tükkideks lõikamist, pooleks voltimist, kindlustage nurkade sirgjooneliseks lõikamiseks, osade ühtlaseks värviliseks paigutamiseks, moodustamiseks oskus oma tööd planeerida ja ideed tehnoloogiliselt ellu viia. Arendage kompositsioonitunnet.

Eeltööd.

Mõelge koos lastega maja illustratsioonidele, sealhulgas lasteraamatutele. Ehitus majad hooneosadest(kuubikud, tellised)

L. Rakhlise luulet lugedes "I ehitas suvemaja"

"Nagu oleks see tühjas kohas, soo lähedal

Mina ehitatud suvilad, piirdeaed ja värav.

Õnnelikud päevad lendavad mööda, vaikselt sulavad

Sääsed söövad mind, kärbsed söövad mind. "

Sest meile vajalikud rakendused:

Toonitud sinise paberi leht 20x30 cm, värviline paber, käärid, liimipulk, salvrätikud, õliriie, käärid, viltpliiatsid, kandik.

Edusammud.

Lapsed vaatavad illustratsioone ja fotosid koos pildiga maamajad... Me räägime majade ehitamine millest nad on tehtud (vundament, seinad, aknad, uksed, katus)

G. Lagzdyni luuletuse lugemine " Maja ehitamine"

"Maja ehitama, uus maja

Mänguasjad paranevad selles!

Siin on tellis. Siin on juhatus

Katusekivid on kaks tükki.

Maja akendes, maja ustes,

Blokeerige seinad ja paneelid. "

Siis palutakse lastel ära arvata mõistatusi:

1) Väljad on klaasist, piirid on puidust.

(Aken)

2) Istub kõigi ülaltoodud katusel, hingab suitsu.

(Trompet)

3) Mu sugulased elavad selles,

Ma ei saa ilma temata päevagi elada

Püüan selle poole alati ja igal pool,

Ma ei unusta teed tema juurde,

Ilma temata ei saa ma peaaegu üldse hingata

Mu kallis, mu kodu on soe.

(Maja)

4) Ta kõnnib, kõnnib, kuid onni sisse ei lähe.

(Uks)

Siis asuvad lapsed tööle.


1. Mõelge koos lastega prooviga, märkige üles elemendid ja nende lõikamise viisid.

2. Mõelge salve esemeid rakendused:

Ruut oranž 4x4 päike

Triibulised valged 4x14-pilved

Ristkülik roheline 9x6-puit

Ristkülikukollased 10x6-aknad

Triibulilla 4x23-katus

Roheline riba 3x30-rohi

Triibuline pruun 1x7-puutüvi


3. Telliskivivärvi paberilehe volditakse pooleks ja lõigatakse piki painutusjoont - need on seinad.



4. Lõigake akna katus, täiendavad osad (rohi, puud, päike, pilved) seeläbi pilti täiendades.

5. Paigutage elemendid aplikatsioonid lehel.

6. Kleepige see kinni.


7. Lapsed viimistlevad disaini majad: lõpetage ise joonistamine viltpliiatsitega, päikesekiired, raamid akende juures ja soovi korral tellised seintel maja.


Nii me töötame!

Vaata, see on see, mis meil on!

Rühmaruumis korraldatakse näitust lastetöödest.

Perekonna suhtlemine.


Esitluste eelvaate kasutamiseks looge endale Google'i konto (konto) ja logige sinna sisse: https://accounts.google.com


Slaidide pealdised:

Taotlus "Maja". Teema: Rakendus värvilisest paberist ja papist "Maja". Viis läbi: Kirillova T.N. - koolitaja.

Tunni eesmärgid: jätkata tööd värvilise paberi ja papiga, õpetada aplikatsioonimaja valmistamist. Tugevdage võimet eristada paberit värvi järgi. Arendada ruumilisi orientatsioone; heli; visuaalne tähelepanu, mälu, loogiline mõtlemine, käte peenmotoorika. Kasvatada täpsust töös, visadust, huvi töö- ja ehitusalade vastu. Võimalus tööriistadega õigesti töötada, järgida ohutusnõudeid.

Aja korraldamine. Tere pärastlõunal, hea tund. Kui hea meel on teid näha. Nad vaatasid üksteisele otsa ja vaikselt istusid kõik maha.

Poisid, täna on meil avatud tund, meie õppetundi on tulnud külalisi ja kes nad on, saate mõistatuse ära tundes ära. Nina - ümmargune kanna Neil on mugav mullas tuhnida Väike heegeldatud saba kingade asemel - kabjad Kolm neist - ja kui palju nagu sõbralikud vennad arvavad ära, ilma et oleks vaja küsida, kes on selle loo kangelased. Nif-Nif Naf-Naf Nuf-Nuf

Tunni teema sõnum. Täna aitame tunnis kolme põrsast ja igaüks teist täna ehitab sigadele suure maja ehk sooritame rakenduse "Kodu".

Sõnavara näidistöö: lk

Ohutusnõuded. aga. Kasutage kääre ettevaatlikult! b. Ärge hoidke käärid teravate otstega ülespoole. aastal. Viige käärirõngad ettepoole.

Töö etapid

Soojendage sõrmede jaoks. Me pigistame tugevalt rusikaid Meie sõrmed on pingul, et sõrmed ei kardaks kunagi tööjõudu.

Fizkultminutka Hommikul tõusid sead püsti ja hakkasid harjutusi tegema Tõmbasid käed üles, said koheselt kõigist teist kõrgemaks Üks, kaks, kolm - hüppab kohale! Kõnnime, kõnnime, Tõstame käed kõrgemale, me ei langeta pead Hinga ühtlaselt, sügavalt Näete, kui lihtne on kõndida Selle maja ma näeme? Kes, kes on selles meister? See on põrsa maja, näete, sabad jäävad välja.

Tunni kokkuvõte. 1) Mida me täna tegime? maja 2) Kelle jaoks me seda tegime? Kolme põrsa jaoks 3) Millest me maja tegime? Papp ja värviline paber Ja nüüd vaatame teie tööd.

Eelvaade:

Rakendus

"Maja"

Teema: Rakendus värvilisest paberist ja papist "Maja".

Tunni eesmärgid:

  1. Jätkake värvilise paberi ja papiga töötamist, õpetage aplikatsioonimaja valmistamist.
  2. Tugevdage oskust eristada paberit värvi järgi.
  3. Arendada ruumilisi orientatsioone; heli; visuaalne tähelepanu, mälu, loogiline mõtlemine, käte peenmotoorika.
  4. Kasvatada täpsust töös, visadust, huvi töö- ja ehitusalade vastu. Võimalus tööriistadega õigesti töötada, järgida ohutusnõudeid.

Tunni käik.

1. Aja korraldamine.

Tere pärastlõunal, hea tund

Kui hea meel on sind näha

Nad vaatasid üksteisele otsa

Ja vaikselt istusid nad kõik maha.

2 . Poisid, täna on meil avatud tund, meie õppetundi on tulnud külalisi ja kes nad on, saate mõistatuse ära tundes ära.

Tila - ümmargune kand

Neil on mugav maasse kaevata

Väike heegelsaba

Kingade asemel - kabjad

Neist kolm - ja milleks

Vennad on sarnased

Arva ilma aimugi

Kes on selle loo kangelased.

(Kolm siga).

Kui palju neid külalisi tunnustas?

Just, need on vene muinasjutu "Kolm põrsakest" kangelased. Kes nende nimesid mäletab?

Nif - Nif. Naf - Naf. Nuf - Nuf.

(Lisage hüüdnimed).

Meenutagem nüüd, millise maja kõik need sead endale ehitasid?

(Thatch, puit ja tellis).

Poisid, mis te arvate, kelle heaks selle muinasjutu kangelased võiksid töötada. Ja kes mäletab, mida targem põrsas muinasjutu alguses vendadele pakkus?

(Ta soovitas ehitada kõigile põrsastele suure maja).

3. Tunni teema sõnum.

Täna aitame tunnis kolme põrsast ja igaüks teist täna ehitab sigadele suure maja ehk sooritame rakenduse "Kodu".

(Näidisnäitus).

Sõnavara töö: Np likatsioon.

  1. Tähelepanu ülesanne.

Laual on: käärid, nõel, haamer, küünla ja tass.

Mis on üleliigne?

(Tass).

Miks?

(Need on tööriistad, neid on vaja töö jaoks ja joogiks on vaja kruusi).

Milliseid tööriistu me kasutame?

(Kääridega).

  1. Ohutusnõuded.

aga. Kasutage kääre ettevaatlikult!

b. Ärge hoidke käärid teravate otstega ülespoole.

aastal. Viige käärirõngad ettepoole.

3. Tehtava töö analüüs.

aga. Millistest osadest maja koosneb?

(Vundament, seinad, katus, uks, aknad ja korsten).

Millest see koosneb?

(Valmistatud tellistest).

Mis kuju on tellistel?

(Ristkülikukujuline).

Mis värvi need on?

(Punane).

b. Sein.

Mis kuju?

(Ruut).

Mis värvi?

(Valge).

Katus.

Mis kuju?

(Nelinurkne).

Mis värvi?

(Sinine).

e. Aken, uks, toru.

Mis kuju ja värv?

Mis te arvate, kust me oma ehitust alustame?

Esiteks liimime seinad, see tähendab ruudu.

(Operatsioonikaart tahvlile).

  1. Kleebime oma maja seinad papi keskele.

2) Teises etapis liimime tellised. Tellised liimitakse nihkega. Nad toimivad majana vundament.

3) Pärast telliseid liimime maja katuse. Toetudes majale endale.

4) Liimime ukse, aknad ja toru maja külge.

5. Praktiline osa.

  1. Soojendage sõrmede jaoks.

Me pigistame rusikad kõvasti kinni

Pingutame sõrmi

Nii et sõrmed kunagi

Ei kardaks tööjõudu.

Õpilaste iseseisev töö, individuaalne abi.

  1. Kehaline kasvatus.

Hommikul tõusid sead üles

Ja nad hakkasid harjutusi tegema

Tõmbasid nende käed üles

Kohe sai kõige kõrgemaks

Üks, kaks, kolm - hüppavad kohale!

Me kõnnime, me kõnnime

Tõstke meie käed kõrgemale

Me ei langeta pead

Hingame ühtlaselt, sügavalt

Vaadake, kui lihtne on kõndida

Vanemad koolieelikud on väikesed, uudishimulikud teadlased, kes õpivad ümbritseva maailma kohta emotsionaalse taju ja isikliku praktilise kogemuse kaudu. On väga oluline, et lapse ümber olevad täiskasvanud toetaksid lapse loomulikku uudishimu ja loomingulist tegevust uute põnevate visuaalsete liikidega. Rakendus tutvustab lapsele värvi- ja vormimaailma, tutvustab talle geomeetrilisi kujundeid, annab talle ruumilise modelleerimise põhioskused ning arendab proportsioonide ja kompositsioonireeglite mõistmist. Allpool räägime teile, kuidas vanematele rühmadele korralikult kokkuvõte õppetundidest teemadel "Kodu" ja "Autod sõidavad mööda meie tänavat".

Rakendustundide läbiviimise tunnused vanemas rühmas

Rakendus on subjekti või subjekti kompositsioonide loomine alusele kinnitatud kujundlikest elementidest või mustritest (papp, puit, kangas), lõigatud paberist, kuivadest lehtedest, kangast, nahast. Mitmevärvilist kompositsiooni saab kinnitada liimimise või külgeõmblemisega. Seda tüüpi loominguline modelleerimine avaldab kasulikku mõju peenmotoorika, fantaasiarikka ja ruumilise mõtlemise, meelelise taju ning lapse intellektuaalsete võimete sünteesiks ja analüüsiks arengule.

Vanemad eelkooliealised loovad oma teoseid aplikatsioonitöö žanris, kasutades selleks nii valmis malle või šablooni kui ka iseseisvalt, omandades kääride, liimi ja paberiga töötamise tehnilisi oskusi, näidates järk-järgult oma kujutlusvõimet multi-piltidel -värvilised kompositsioonid paberil. Vanemate rühma õpilaste jaoks pole taotlustundide läbiviimisel temaatilisi piiranguid. See võib olla kirjandus- või muinasjutud, puhkusekaardid, sõidukipildid, linnapildid, kompositsioonid jne.

Rakenduste tüübid:

  • subjekt - objekti monofooniline pilt, näiteks maja, auto, puu jne.
  • süžee- ja maastikukompositsioon - piltlik jutuvorm mõnest sündmusest, mida ühendab ühine süžee, näiteks autode liikumine mööda linnatänavaid, uue mikrorajooni, õhtuse linna ehitamine jne;

Kompositsioonid, mis annavad edasi lahtikäinud süžee ja hõlmavad palju erinevaid detaile, luuakse tavaliselt kollektiivselt. Osade väljalõikamisega seotud ettevalmistustööd tehakse väikestes 2-3-liikmelistes alarühmades ning seejärel panevad lapsed sõbralikult kokku Whitmani paberile tervikpildi, arendades kollektiivse koostöö oskusi ja omavaheliste läbirääkimiste oskust. On oluline, et lapsed õpiksid järgima kollektiivse kompositsiooni detailide kleepimise õiget järjestust, see tähendab, et nad peavad mõistma, et kõigepealt täidetakse teine ​​plaan ja seejärel asetatakse esiplaani kujundid.

Vanemate koolieelikute kujundliku mõtlemise arengutase võimaldab lisada pedagoogilisse tegevusse ülesandeid, mis on seotud rakenduse kallal töötamise käigus lihtsate skeemide dešifreerimise võimega. Suureneb keskendumisvõime ja tähelepanu pidev hoidmine, teadliku, kontsentreeritud tegevuse perioodi kestus pikeneb 20-25 minutini. Analüüsi ja sünteesi vaimsed oskused võimaldavad lapsel mitmekesistada ja keerukamaks muuta oma tasapinnal kujundamise hobi, omandada sümmeetrilisi lõiketehnikaid. Rakenduse loomisel toetuvad lapsed nii etteantud skeemile kui ka eelnevalt kokkulepitud tingimusele või kontseptsioonile ning kollektiivse modelleerimise protsess ise tugevdab soovi solidaarsuse ja vastastikuse abi järele.

Programmi ülesanded:

Oskused parandada ja omandada:

  • lõigatud ümardatud siluetid;
  • lõika akordioniga volditud paberist välja paljud samad elemendid;
  • valdama sümmeetrilise või paaritatud lõikamise tehnikat;
  • teostada iseseisvalt plaani, määrata maatüki koostis, valida värv ja kuju, tulla dekoratiivsete täiendustega, jälgida detailide paigutamisel proportsionaalset suhet;
  • arendada värvitaju, õpetada täpsust, harida kunstimaitset;
  • luua meeskonnatööd.

Võtted, mida kasutatakse vanemate koolieelikutega töötamisel.

Kõiki allpool kirjeldatud oskusi saavad õppida viieaastased lapsed, kellel on aktiivne sihipärane töö kasvatajate või vanematega.

  • Murdmistehnika. See tehnika sobib suurepäraselt kujutise mahu, mosaiigse dekoratiivse tekstuuri illusiooni edastamiseks, mis lisab sellele visuaalset mõju ja heledust (majad, suits korstnast, pilved, kohev lumi, telliskivi, kõnnitee jne).
  • Aplikaadi mosaiikne teostus. Põhidetailideks on erineva suurusega geomeetrilised kujundid (ring, ristkülik, ruut, kolmnurk), mis on paigutatud joonistatud pildiskeemi sisse.
  • Sümmeetriline aplikatsioon. Koolitaja ettevalmistatud toorik, millel on osa või eseme (masina, puu jms) silueti kujutis, volditakse pooleks. Seejärel lõikasid volditud lehe voldist kinni hoides lapsed mööda kontuuri siluetti.
  • Mitmekihiline tehnika. Kujutise loomise mitmekihilise tehnika abil pannakse väiksemad detailid suurematele detailidele (aknad, uksed, rõdud, maja fassaadi sambad jne).
  • Lindi aplikatsioon. See meetod on väga praktiline ja mugav kollektiivse kompositsiooni jaoks paljude samade detailide (tellised, aiaelemendid, aknad, rattad, pilved) kiireks saamiseks. Piklik paberileht volditakse nagu akordion ja vajalik kontuur lõigatakse välja.
  • Silueti tehnika hukkamiseks. See lõikemeetod on saadaval lastele, kes tegutsevad enesekindlalt kääridega ja on saavutanud kõrge käsitsioskuse taseme. Õpetaja või laps (see võib olla muinasjutumaja või tänapäevase auto lihtne joonis) joonistab pildi kontuuri paberilehele või visandab valmis šablooni, seejärel lõikab selle välja.
  • Mittetraditsiooniline - kasutab ebatavalisi materjale, näiteks plastiliini, vatti, teraviljatooteid, pastat, vahtkummi, kangast, munakoori, niite jne. Originaalsete kompositsioonide ehitamine ebatavalistest materjalidest laiendab loomingulise fantaasia piire, äratab maitset kunstiline improvisatsioon, arendab ja treenib käteoskusi, näitab vormi-, värvitaju.
  • Aplikaadid salvrätikutelt. Lapsed kasutavad meeleldi salvrätikuid ereda ja värvika dekoratiivkaunistusena, mis täidab silueti siseruumi, või iseseisva materjalina aplikatsioonide (lumehanged, lumega kaetud katus, puukroonid, kohevad pilved jne) loomiseks. Sellega töötades saate teha ilma käärideta, purustades ja rullides tükke, millest kompositsioon on üles ehitatud. See tehnika arendab suurepäraselt peenmotoorikat.
  • Kanga aplikatsioon. Kangaga töötamise eripära on lõikamise keerukus, kuna aplikatsioonielemente on kangast palju raskem lõigata kui paberist. Lisaks võib aine mööda serva mureneda, mis tekitab lisaprobleeme. Seetõttu saab sellist rakendust välja töötada lastega, kellel on arenenud kääride sujuva kasutamise oskused. Vanemate eelkooliealiste lastega töötades on kõige parem kasutada seda materjali aluse lisana, näiteks võrkkanga pappi kleepimise teel.
  • Kuivate taimede või lehtede lisamine kompositsiooni (lillepood). Suurepärane materjal tausta täiendamiseks. Seda tüüpi töö nõuab ettevalmistuse esialgset etappi, kui õpetaja lastega jalutades kogub vajalikku looduslikku materjali.

Tunni planeerimine

Vanemas rühmas näeb tavaline pikaajaline planeerimine ette ühe rakendustunni nädalas. Pideva tegevuse kogukestus ei tohiks ületada 20-25 minutit, metoodilistes käsiraamatutes soovitatakse kehalisi harjutusi (sõrme-, hingamis-, motoorsed harjutused) 5 minuti jooksul läbi viia laste lõõgastumiseks ja vaimse ja füüsilise väsimuse ennetamiseks.

Õppetunni skeem:

  1. Sissejuhatav osa - sisaldab motiveerivat laadi kognitiivset või mängulist vestlust, mis stimuleerib laste aktiivsust ja häälestub tööle konkreetse kavaga (umbes 3-5 minutit).
  2. Praktiline osa - õpetaja selgitab ja näitab tööde järjekorda ja tehnilisi meetodeid, juhib laste tähelepanu vajadusele olla kääridega töötades ettevaatlik, kasutada hoolikalt liimi (3-5 minutit).
  3. Laste iseseisev töö (15–20 minutit);
  4. Viimane osa - lapsed vaatavad ja arutavad enda loodud rakendusi või meeskonnatööd (3 minutit).

On otstarbekas alustada hariduslikku ja harivat laadi vestlust küsimustega tänavate nimede, transpordi kohta, saate teha väikese huvitava ekskursiooni linna ajaloolisse minevikku, meenutada vaatamisväärsusi ja mälestusmärke, mis on visiitkaart, oma kodulinna sümbol. Tund on huvitav, kui õpetaja mõtiskleb üle stsenaariumi mängujooni, võttes aluseks ühe populaarse muinasjutu süžee: poeetilise muinasjutu "Kassimaja", kolme põrsaseikluse, Onu Kõrvitsa unistuse u. maja Gianni Rodari kirjandusjutust Chippolinost, liigutav lugu tema kodulinna sissetungijate eest vabastamisest T. G. näidendist. Gabbe "Käsitööliste linn" jne.

Luuletused ja mõistatused, mida saab tunnis kasutada kodu või linna teemadel.

Ehitan ise maja,
Selles saab olema palju ruumi!
Majas on laud ja pliit.
Lasen lamba oma majja.
Ma lasen kukekese oma majja,
Noh, kana - temaga.
Ja lehm ja laps,
Ja hobused on põrsad.
Koer kassiga - muidugi,
Neil on minuga lõbusam.
Mul on vaja hanet tellimiseks
Kes on ulakas, näpistab kanna.
Öökull elab koos meiega -
Öösel maja valvama ...
Kuid ma hakkasin milleski kahtlema:
Kas ema ja isa lepivad kokku? (I. Stolova)

Olen ehitanud maja,
Väike maja
Nii et hiir elab selles,
Ei läinud urgu.
Aga tigu tuli
Lohistas maja
Ja ta elab majas
Selle asemel hiire asemel. (K. Melnikova)

Siin on ruut, kolmnurk,
See osutus tervikuks maja!
Paneme sinna kassi,
Siin tal on lõbus!
Siin on lill aknalaual
Teelaud rõdul.
Maja kõrval on garaaž,
Meie putka ja koer.

Nägin metsas
Hämmastav maja,
Elab selles naljakalt
Meeldiv päkapikk.
Selle vahvlitest, seintest ja
Katus fondant -
Imeline varjund
Ja uks on šokolaaditahvel.
Veranda astmed -
Lõhnav iiris,
Südamega aknad -
Tore, tore.
Maja lähedal aias
Marmelaadipõõsad,
Rummi kastepiisad
Limonaadi purskkaev.
Mulle meeldis see väga
Mul on vapustav maja
Kui kahju, et tärkas
Olen pikem kui kääbus. (N. Šitšajev)

Seened sündisid
Üks idu
Nad seisavad mööda rada
Siledad seljad,
Vana seen murdub
Uus kasvab. (Tänav koos majadega)

Mu sugulased elavad selles,
Ma ei saa ilma temata päevagi elada.
Püüan selle poole alati ja igal pool,
Ma ei unusta teed tema juurde.
Ma ei saa vaevalt hingata ilma temata,
Mu kallis, mu kodu on soe. (Maja)

Mis mu majas on
Ja ennekõike ja ennekõike?
Ilma selleta pole maja maja (katus)

Nad seisavad terve päeva tänaval ja naeratavad möödakäijatele.
Nende jumalateenistus algab pimeduse saabudes.
(Tänavavalgustid)

Ma lasen teid suvalisse majja,
Koputad - mul on hea meel koputada.
Kuid üht ma ei andesta -
Kui sa ei anna mulle oma kätt. (Uks)

Tunni stsenaariumis näitab õpetaja eesmärke ja eesmärke. Vanemate koolieelikutega rakendustundide kavandamise, korraldamise ja läbiviimise käigus juhinduvad nad tavaliselt järgmiste ülesannete lahendamisest:

  • Kujundamise õppimine vatitükkidest, kangast, lehtedest papist või paberist aluspinnalt, plastiliini kasutamine, kääride, liimi ja värvilise paberiga töötamise oskuste edasine parandamine
  • Iseseisvuse ja loova algatuse arendamine rakenduse süžee või žanri (ainemaal, maastik) määramisel.
  • Loovülesande täitmisel kõlava muusikalise või poeetilise saatemängu kuulmise ja mõistmise võime arendamine. Selline huvitav kombinatsioon emotsionaalsete ja kunstiliste mõjutusvahendite erinevatest viisidest on suunatud laste tervikliku esteetilise arengu saavutamisele, kunstimaitse ja ilumeele kujundamisele.

Kokkuvõte õppetunni teemal "Sõpruse linn" (autor L. Timofeeva)

Ülesanded:

  • õpetage õpilasi lõikama akordioni kombel kokku pandud ribalt mitu ühesugust osa (majaaknad, autode rattad, ülekäiguraja ribad);
  • kinnitada sümmeetrilise lõikamise oskusi (puude, majade, katuste siluetid);
  • šabloonil masinate siluettlõikamise tehnika valdamine;
  • asetage aknad ühe joone tasemele;
  • äratada tunnetuslikku huvi ümbritseva maailma vastu, armastust väikese kodumaa vastu;
  • arendada meeskonnas kooskõlastatud tööoskust.

1. Sissejuhatav vestlus. Lühike ettevalmistav vestlus oma kodulinna või küla ajaloolisest minevikust ja tänapäevast, mille eesmärk on näidata üles huvi eesootavate tööde vastu. Võite kasutada visuaalset materjali, näiteks fotosid või pilte, mis kujutavad tänavaid, oma kodulinna arhitektuurilisi vaatamisväärsusi, mis on lastele hõlpsasti äratuntav ja põhjustab positiivset emotsionaalset hoiakut.

2. Praktiline osa. Õpetaja juhib laste tähelepanu eelnevalt ettevalmistatud Whatmani paberilehele, kuhu on kleebitud ja joonistatud detailid tulevasest kompositsioonist, näiteks tee, üks maja, puu. Seejärel kutsub õpetaja lapsi pildi täiendama, täiendades seda puuduvate kujundite ja siluettidega.

Lapsed jagunevad alagruppidesse:

  • esimene "ehitab" maju;
  • teine ​​lõikab autosid välja;
  • kolmas vastutab puude, päikese ja pilvede eest.

Õpetaja selgitab ja näitab aplikatsiooni detailide valmistamise tehnikaid ja meetodit.

Esimese meeskonna ülesanne. Lõigake värvilise paberi lehelt lint, keerake see mitu korda kokku, seejärel pange see välja ja lõigake mööda voltimisjooni, nii et saame aknad. Kui leht on pooleks volditud ja seejärel lõigatud, saate majade seinad. Ristkülikud, mille nurgad on ülalt lõigatud, muutuvad katusteks.

Nüüd kuulab teine ​​meeskond mind tähelepanelikult. Mõnel ristkülikul joonistatakse autode ja veoautode siluette, need tuleb hoolikalt välja lõigata, ruudud tuleks välja lõigata, nurkade ümardamine.

Kolmas meeskond, tähelepanu! Rohelised ristkülikud, mis on kokku pandud ja lõigatud mööda kontuuriga šablooni, saavad ilusad jõulupuud, pruunidest ristkülikutest peate lõikama puutüvesid. Te muudate sinised ristkülikud ja kollase ruudu pilvedeks ja päikeseks.

Iga meeskond nikerdab hoolikalt oma üksikasjad ja seejärel loote kõik koos whatmani paberile oma "Sõbraliku linna". Asu tööle.

3. Lapsed töötavad iseseisvalt. Õpetaja aitab ja nõustab vastavalt vajadusele, kontrollib tööd kääride ja liimiga.

4. Kokkuvõte.

Meie tänaval on nii palju ilusaid maju, neis elavad õnnelikud, sõbralikud pered, täiskasvanud ja lapsed. Kõik meie majad on hubased, soojad ja vastutulelikud. Te olete suured kaaslased!

Skeemid ja järkjärguline kirjeldus tänavamajade ja sõitvate autode teemaliste rakenduste rakendamise kohta

"Lumega kaetud maja" - õppeaine taotlus

Materjal: värviline paber, pliiatsid, mulgustamisel tekkinud konfetikujulised jäätmed. Sümmeetrilist tehnikat kasutatakse osade (maja, katus) välja lõikamiseks, lehe pooleks voltimine ja akna kaunistamiseks teip.

Lapsed teevad kogu töö ise, sealhulgas valivad värvitoonid.

  • Aluseks saab valge paberileht, millele laps joonistab pliiatsitega taustajoonise, mis kujutab taevast ja maad, eraldatuna silmapiirijoonega.

Lõigake ruut (maja sein), kolmnurk (katus), ruudud akna jaoks ja ristkülik toru jaoks, seejärel liimige alusplaadile.

  • Ring ja teravnurksed triibud kujutavad päikest kiirtega.
  • Kandke aplikatsiooni pinnale liim ja valage sisse konfetti, töö on valmis.

"Maja" - origami tehnikas aplikatsioonielementidega

  • Valmistage ristkülikukujulisest lehest ruudukujulised toorikud. Painutage lehenurka nii, et lühike külg jääb piki piki, mähkige järelejäänud tükk, keerake kogu leht lahti ja lõigake "ekstra" ristkülik. Teil on vaja kahte sama suurusega ruutu.
  • Murra kaks värviliste külgedega ruutu väljapoole.
  • Pange värvilised ruudud pooleks (lapsed peaksid ütlema, et see on ristküliku kuju), ülemine värv vastab katusele ja sees olev vastab maja seinale.
  • Pange ristkülik uuesti vertikaalselt pooleks ja seejärel lahti, nii et voltimisjoon on nähtav.
  • Murdke ristküliku küljed mõlemalt poolt saadud voltimisjooneni - saate ruudu.
  • Laiendage volditud ruutu nii, et selle peale moodustuks kolmnurk (katus).
  • Maja on valmis, jääb akende ja toru lõikamine ja liimimine.

"Talvemaja" mittetraditsioonilises tehnikas

Aplikaat võib olla uusaasta originaalne kingitus.

Materjalid: värviline papp tumehallis või tumesinises toonis, võrkkangas A4, mall, vatt, liim, vahapliiatsid, litrid.

Teosele eelneb talveteemaliste luuletuste lugemine, see loob loomingulise meeleolu. Lapsed teevad kogu töö ise.

  • Lõigake prinditud mall piki kontuuri välja.
  • Värvige maja värviliste vahakriitidega, valides meelevaldsed toonid.
  • Määri maja katusele liim, pane peale vatt.
  • Liimige võrkkangas papi lehele.
  • Liimige maja ettevalmistatud alusele. Rakendus on valmis.
  • Saadud postkaarti saab kaunistada litrite (lumehelveste) või konfettidega.

"Öine linn" - kollektiivne rakendus

Materjal: värviline paber, käärid, liim.

Peamine tehnika on lint ja aur lõikamiseks, õhuliin liimimiseks. Lapsed lõikasid kõik aplikatsiooni detailid ise välja.

  • Valige tööle alus. Kõige paremini sobib must või pruun papp.
  • Lõika värviline paber erineva suuruse ja värviga geomeetrilisteks osadeks (kolmnurgad, ruudud, ristkülikud).
  • Alusplaadi keskelt alustades liimige suured ja väikesed ristkülikud, ruudud (majad) ja madalad või kõrged kolmnurgad (katused).
  • Astu tagasi ja asu tööle teisel majadel, mis on sarnaselt liimitud.
  • Käige järjestikku läbi kolmas ja neljas rida, täites kogu tausta.
  • Lõigake kollane paber väikesteks ristkülikukujulisteks, ümarateks ja ruudukujulisteks ribadeks (aknad) ja liimige. Võite lisada tärne.

"Sügislinn" - kollektiivne taotlus

Materjal: Whatmani paber, värviline paber, kuivad lehed, värvid, väikesed inimeste pildid, liim, käärid.

Paberist aplikatsioonimaja. Täna teeme korraga kaks paberimaja rakendust. Esimene võimalus sobib vanematele lastele (väikesed vajavad vanemate abi): värvilisest paberist mitmekorruseline aplikatsioonimaja avanevate akende ja uksega.

Teine võimalus on kõige lihtsam paberaplikatsioon lastele (geomeetriliste kujunditega maja) sobib väikelastele. Selle loomise käigus saate korrata geomeetrilisi kujundeid (või alustada õppimist, kui te pole neid veel õppima asunud).

Soovitan käsitöötoorikud eelnevalt välja lõigata. Näiteks, nagu ma varem ütlesin, koostan kord nädalas (pühapäeval) lastele nädala tunniplaani. Ja kohe valmistan ette materjali igaks nädalapäevaks (rakenduste jaoks - lõikan välja toorikud, valmistan ette värvilehed, kui on vaja materjali printida, siis printin välja jne.) pole vaja kiirustada millegi printimiseks, lõikamiseks, joonistamiseks jne. Võtan lihtsalt tooriku välja ja hakkame õppima. Vastasel juhul, kui kõike ei ole ette ette valmistatud, võib beebi tunde vastu huvi kaotada ja kui ema kõik välja printib, põgeneb laps teiste mänguasjadega mängima.

Värvilisest paberist aplikatsioonimaja jaoks on vaja:

  • A4 leht (millele me maja liimime)
  • Värviline paber (maja aluse ja katuse jaoks)
  • Käärid (kui laps õpib iseseisvalt lõikama, on parem osta lastele spetsiaalsed ohutud käärid)

Aplikaadist paberimaja

  1. Maja jaoks ette valmistatud materjal: valge paberileht ja värviline paber
  2. Kõigepealt peate paberist välja lõikama meie maja aluse: katuse ja seina.
  3. Järgmine samm on uste ja akende tootmine. Joonista aknad ja uksed värvilisele paberilehele.
  4. Järgmisena lõikasime aknad ja uksed välja. Uste ja akende avanemiseks lõikasime värvilist paberit kohtadesse, kus oleme aknad-uksed märkinud vaid kolmele küljele, ja neljanda jätame puutumata.
  5. Kui aknad ja uksed on valmis - "avage" neid painutades. Ja pöörake leht vale küljega ülespoole.
  6. Nüüd saate anda lapsele tooriku, et ta määriks tulevase maja hästi liimiga. Kuna jätsime aknad ja uksed "lahti", pole ohtu, et laps määriks kogemata maja vale osa.
  7. Pärast seda, kui maja on liimiga korralikult määritud, liimime selle valge lehe külge ja silume hästi, nii et pole kortse, voldid.
  8. Nüüd võite hakata katust tegema. Tulevase katuse joonistame värvilise paberi lehele (katuse valmistamiseks võtsime erinevat tooni värvilist paberit).
  9. Lõika katus välja. Vanem laps võib proovida ise katust välja lõigata.
  10. Järgmisena määrib laps maja katuse liimiga.
  11. Ja maja aluse kohal olevale valgele lehele liimime värvilisest paberist maja katuse.
  12. Soovi korral saate toru maja külge liimida, lõigates värvilisest paberist välja väikese ristküliku ja asetades selle vertikaalselt paberilehele.
  13. Akendesse saate joonistada inimesi - maja üürnikke, kes aknast välja vaatavad. Joonistamiseks võite end relvastada viltpliiatsi või pliiatsitega.

Meie värvilisest paberist maja aplikatsioon on valmis.

Lihtsaim paberi aplikatsioon lastele: aplikatsioon geomeetriliste kujunditega maja

Geomeetriliste kujundite maja rakendamiseks on vaja:


Kuidas teha maja aplikatsioon

  1. Lõikasime maja jaoks välja lihtsad geomeetrilised kujundid - kaks ruutu, kolmnurk ja hääldame koos beebiga kujundite nimed. Nii et laps mäletab kiiresti geomeetriliste kujundite nimesid. Lisaks majale liimisime päikest, pilvi ja jõulupuu (selleks, et uurida selliseid geomeetrilisi kujundeid nagu ovaal, ring ja jõulupuus nägime selgelt suuremat või väiksemat suurust kolmnurkade erinevust). Kui otsustate maja juures mitte peatuda, peate lisaks välja lõikama ringi (päike), ovaalid (pilved) ja erineva suurusega kolmnurgad (puu).
  2. Soovitame lapsel figuurid liimiga korralikult määrida.
  3. Geomeetrilised kujundid liimime värvilisest paberist valge paberilehele, luues maja (pilved, päike, kalasabak).
  4. Silume maja nii, et voldid ja kortsud puuduksid
    Lihtsaim lastele mõeldud aplikatsioon lastele (geomeetriliste kujunditega maja) on valmis.

Taotluse kokkuvõte

(keskmine rühm)

Teema: « Suur maja »

Programmi sisu: õppige looma aplikatsioonide pilt suurest majast.

Tugevdage korraliku liimimise võtteid, võimet lõigata pabeririba sirgjooneliselt, lõigata nurki, komponeerida osadest pilt.

Materjalid (redigeeri): liim, harjad, salvrätik, käärid, õliriie, albumileht, heledast värvilisest paberist ristkülikud ja värvilistest paberiribadest aknad, uksed, katused, nukupoiss.

Joo: kognitiivne areng; kõne areng.

Sõlmed liiguvad

1. Üllatav hetk.

Koolitaja"Poisid, käisin täna lasteaias ja kohtusin poisi Vanjaga, ta oli väga ärritunud. Ütleme Vanjale tere. Lapsed:"Tere, Vanya"... Vanya tervitab lapsi väga kurvalt. Koolitaja: „Kui hakkasin küsima, mis juhtus, ütles ta mulle. Suureks saades tahab ta ehitajaks saada ja tellistest maju ehitada. Ja nüüd, kui ta on väike, ei saa ta ehitada tõelist suur telliskivimaja nii et ta on kurb. Poisid, õpetame Vanjat paberist maja tegema.

2. Maja uurimine. Poisid, vaatame, kuidas saate paberist maja teha. Õpetaja näitab näidist. Lapsed vaatavad proovi, jagades selle komponentideks osad: katus, aknad, uksed.

3. Selgitus ja kuvamine.

Õpetaja kutsub lapsi mõtlema, kuidas aknast, uksi, ribalt katust lõigata, vajadusel selgitada. Tuletab meelde reegleid kleepuma: “Kõigepealt liimime ristküliku - maja, siis paneme aknad, katus, uksed. Kogume liimi kogu harjale, seejärel eemaldage liigne purgi serval. Me määrime riba liimiga (alati õliriidele, alustades keskelt, järk-järgult servadele liikudes). Me panime harja, võtsime kahe käega riba ja panime selle lamamise kohale, vajutage salvrätikuga, kustutades liigse liimi. "

4. Laste iseseisev töö... Lapsed lõikasid ribadest välja aknaid ja uksi, lõikasid katusel nurki, panid välja, kleepisid linale. Õpetaja hoolitseb selle eest, et lapsed hoiaksid kääre õigesti. Vajadusel tuletab meelde, parandab kääre hoidvate sõrmede asendit. Meenutab korralikku liimimist. Töö lõpus pakub õpetaja oma töö lauale panna - lasta neil kuivada.

5. Näpuvõimlemine: "Maja mäel"

Koolitaja: Hästi tehtud poisid! Kõik proovisid kõvasti ja tegid ilusaid maju. Poiss Vanya ütleb, et ta sai aru, et maju on võimalik teha mitte ainult tellistest, vaid ka paberist ja nüüd ei jõua ta ise seda teha oodata, kiirustab koju, jätab hüvasti, lahkub. Noh, me oleme teiega mängime:

Mäel näeme maja (kõik sõrmed puudutavad näpunäiteid - "maja katus")

Ümberringi palju rohelust (tee kätega lainelisi liigutusi)

Aia taga - puhas õu (silita peopesaga lauda või õhku)

Avame värava (kujutame avanevat väravat)

Jooksime kiiresti maja juurde (sõrmed "jooksid" lauale)

Koputab uksele : Koputus-koputus. (rusikad laual)

Keegi tuleb meile koputama? (pane peopesa kõrva äärde nagu kuulaksid)

Tulime sõbrale külla

Ja nad tõid kingitusi (sirutage käed ette, nagu kannaksite midagi)

6. Sõlmede kokkuvõte:

Mida me täna tegime?

Kellele maja tehti?

Millise maja te tegite?

Kas teile meeldis maja teha?

Tagasi

×
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"