Nooremas rühmas on produktiivne tegevus talvel modellitöö. Tund lasteaia sõimerühmas "Talv metsas

Tellima
Liituge kogukonnaga toowa.ru!
Suheldes:

Munitsipaalriigile kuuluv koolieelne õppeasutus Nižnekisljai lasteaed nr 2
Abstraktne
Modelleerimise teema: "Lund sajab" 1. rühm
Koostanud:
Esimese kvalifikatsioonikategooria koolitaja
Višnjakova Galina Ivanovna
R. asula N - Kislyay2017
OOD in 1 - lasteaia noorem rühm.
Eesmärk: Jätkata lastes talvekujutluse kujundamist, vormimistehnika kinnistamist (pallide sõrmega vajutamine peal - lumi).
Tarkvara sisu. 1. Õpetage lapsi vajutama nimetissõrmega plastiliinipallile, kinnitage see alusele, asetage plastiliinipallid üksteisest võrdsele kaugusele.
2. Kujundada värvitaju, huvi plastiliiniga töötamise vastu.
3. Arenda peenmotoorikat.
4. Kasvatada täpsust, austust oma töö vastu.
Skulptuuritehnika: pallide vajutamine sõrmega ülalt (lumi)
Haridusvaldkondade integreerimine (FSES):
Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng
Kognitiivne areng
Kõne arendamine
Kunstiline ja esteetiline areng
Materjalid:
Musta ja lilla värvi papilehed vastavalt laste arvule. Valge plastiliin, rullitud väikesteks 7 mm läbimõõduga pallideks. (10 palli igale lapsele), mänguasi - ahv.
Tunni käik.
- Poisid, kas te teate, mis aastaaeg on?
- Täpselt nii, praegu on väljas talv (külm, pakane).
Sõrmemäng:
Lumi läheb ja lakkab
See sulab märkamatult
(teha lainelisi käeliigutusi)
Valge talvekasukas
Ta proovib igaüks ise,
(võta üks käsi paremale, teine ​​vasakule)
Kasukas jänesele,
Kasukas - mets ja heinamaa,
Kasukas - Lena ja Nikolka,
Kasukas tammele lagedal väljal,
Kasukas - pappel ja jalakas,
(painutage vaheldumisi mõlema käe sõrmi korraga)
Olen juba lumehanges kinni
Aga kõigil on selline kasukas, (patsutab kahe käega õlgadele)
Mida kanda terve talve!
Üllatushetk: külla tuli ahv Aafrikast.
Lastele pöördumine:
- Poisid, vaadake, kes meie juurde tulid? Kes see on?
- Ahv tuli meile Aafrikast, seal on alati palav, aastaringselt, suvi. Ja ta tuli meie juurde tõelist talve vaatama.
- Räägime meile, mis on talv? (Külm, pakane)
_ Mis su jalge all krõbiseb, kui lasteaeda lähed? (lumi)
_ Lumehelbed keerlevad õhus ja kukuvad maapinnale.
Luuletust loetakse:
Kohev valge lumi
Keerleb õhus
Ja vaikselt maapinnale
Kukub maha.
- Ütle ahvile, kas lumi on külm või soe? (külm)
- Ahv küsib, mis värvi lumi on? (valge)
Ahv:
- Aitäh, poisid, te rääkisite mulle huvitavalt lumest, aga ma kardan, et koju minnes unustan kõik.
Lastele pöördumine:
Poisid, teeme ahvile ja tema sõpradele talveõhtul lumepalli!
- Meie lumi langeb öösel maha.
- Nii on meil must öö (ma demonstreerin musta ja lilla värviga pappi). Ja siin on selline lumepall (näitab ettevalmistatud palle).
Näita.
- Ma võtan palli - lumepalli käes ja panen selle papile ja nii laotan kõik pallid - lumehelbed. Ja siis, kui ma kõik pallid - lumehelbed papile panen, vajutan neile sõrmega peale.
- Vaata, kuidas lund sadas! Kõigepealt üks lumehelves, siis teine ​​ja teine.
- Milline ilus, lumine talveöö kujunes välja!
- Ja nüüd proovite voolida oma ilusat, lumist talveööd. Ja ahv jälgib sind ja õpib Aafrikas kodustele sõpradele näitama, kuidas lumepalli teha.
Töö käigus juhib õpetaja laste tähelepanu asjaolule, et tuleb hoolikalt skulptuurida, laud plekitada, plastiliini mitte põrandale pillata, mitte suhu võtta.
Kui lapsel ei õnnestu, aidake teda.
Pöörduge laste poole.
- Need on suurepärased mehed! Kõik said ilusa, lumise talveõhtu.
Pöördumine ahvi poole.
Ahv, vaata, kuidas meie lapsed on proovinud.
Pärast seda, kui lapsed on ahvile oma töid näidanud, pakkuge talle tantsimist, nagu lumehelbed tänaval tantsivad – ringi keerlema ​​(PI Tšaikovski meloodia "Neli aastaaega")
Hüvasti ahviga.
Kasvataja: Ahv, sul on aeg koju minna, oma Aafrikasse.
Ahv: Tänan teid, et näitasite mulle tõelist lund! Hüvasti!


Lisatud failid

MDOU lasteaed number 366 Volgograd.

I juunioride rühma modelleerimistunni kokkuvõte "Köögiviljad siilile"

ÜLESANDED:

Hariv: tutvustage lastele köögivilju, selgitage nende nime, värvi, kuju, suurust. Õpi plastiliini palliks rullima, silindrit rullima, eseme pinda sõrmedega siluma.

Arendamine: arendada visuaalseid ja kombatavaid aistinguid, peenmotoorikat.

Hariv: õpetada tähelepanelikult kuulama õpetaja kõnet, kaasnevaid tegevusi, üksikute sõnade ja fraaside kordamist.

SEADMED:

Köögiviljade mannekeenid (tomat, küüslauk, porgand, pipar, kurk, siil, korv, illustratsioonid "Köögiviljad aias", d / ja "Mis on korvis?", "Saak".

TUNNI PROTSESS:

V. - Poisid, vaadake, meile tuli külla siil. Ütleme talle tere. (ütle Tere)
V. - Siil, miks sa nii kurb oled? Minu aias on kasvanud palju köögivilju. Aga ma ei saa sellega üksi hakkama.
V. - Poisid, võtame ämbrid, lähme aeda ja aitame siilil köögivilju korjata.
Me läheme aeda
Kogume saagi kokku.
Me kaevame kartulid välja
Me treenime porgandeid
Lõikame kapsa pea
Ümar, ümmargune, maitsev.
- Tulime aeda, seal kasvab palju juurvilju. Poisid, ärge haigutage, koristage kogu saak!

Mäng "Kogu köögivilju"

- Tegime suurepärast tööd, kogusime palju köögivilju. Lähme ja näitame siilile, milliseid köögivilju oleme kogunud. (Lapsed istuvad kõrgetel toolidel, õpetaja võtab ämbritest juurvilju, helistab)
- Aga kas siilil aias selliseid köögivilju ei olnud? (lapsed vaatavad pilte köögiviljadega ja nimetavad neid)

MÄNG "Tunne puudutusest"

Nagu meie aias
Tomati roos
Mahlane ja suur
Vaata, siin ta on.
(Lapsed uurivad ja uurivad tomatit.)
- Mis on köögivilja nimi? Mis värvi on tomat? Mis kujuga? Kuidas see välja näeb? Kuidas see tundub (sujuv)
- Ema teeb salatit,
Ja toida kõiki poisse.
See on pikk ja roheline
Mõnikord värske, mõnikord soolane,
See kasvab aias
Meid armastavad kõik inimesed,
Nii hea mees ta on,
Ja seda nimetatakse kurgiks.
(Lapsed uurivad ja uurivad kurki)
- Mis on köögivilja nimi? Mis värvi on kurk? Mis kujuga? Kuidas see välja näeb? Kuidas see tundub? (kare)
- Ema teeb salatit,
Ja toida kõiki poisse.

Poisid, teeme plastiliinist siilile tomati ja kurgi. Vajame tomatile punast plastiliini ja kurgile rohelist (Õpetaja näitab kurgi ja tomati voolimise võtteid. Tunni lõpus kiidab lapsi)

KOKKU:

- Kui head kaaslased te olete! Kõik andsid täna endast parima, aitasid siilil aeda juurvilju koguda. Milliseid köögivilju sa vormisid? (tomat ja kurk) Anname need siilile, tal on aeg koju, metsa.
(Lapsed jätavad siiliga hüvasti.)

Kahekümnendal sajandil pöörati suurt tähelepanu laste peenmotoorika arendamisele. Teadlased on tuvastanud seose laste sagedase ja korrapärase tegevuse vahel väikeste esemete ja erinevate materjalidega ning mõtlemisvõimete arenemise vahel. Laps joonistab näpuvärvidega, kortsutab kätega plastiliini, uurib esemete erinevaid pindu – aktiveeruvad näpuotstes olevad retseptorid, närvilõpmed edastavad signaale ajukoorele, informatsioon satub nägemis-, mõtlemis- ja kõnekeskustesse. Seetõttu on koolieelikutele nii oluline õppida kunsti - joonistamist, aplikatsiooni, modelleerimist.

Modelleerimise õpetamine lasteaia nooremates rühmades: eesmärgid, eesmärgid, võtted

Modelleerimine on kujutava kunsti üks vanimaid liike. Pehme plastilise materjaliga töötades õpib laps looma pilte ümbritsevast maailmast. Ta tutvub värvi, kuju, ruumi mõistetega. Erinevalt joonistamisest võimaldab modelleerimine teha kolmemõõtmelist pilti, väikelastele on tavapäraste piltide jaoks lihtsam joonisel ja aplikatsioonil.

Et modelleerimistunnid tooksid tulemusi, on oluline mitte koormata õpilasi tööga üle, anda ealistele iseärasustele vastavaid ülesandeid. Siis pakub skulptuuriprotsess rahulolu, huvi loovuse vastu ei kao ja soov täiustuda kasvab.

Vaatleme tabeli kujul, millised hariduslikud eesmärgid ja ülesanded on seatud esimese ja noorema rühma õpilastele ning milliseid modelleerimisvõtteid on nendes vanusekategooriates valdamiseks saadaval.

VanuserühmVanuse tunnusedEesmärkide kujundamineÜlesandedTehnikad
Esimene noorim (2-3-aastane)visuaal-aktiivse mõtlemise ülekaal;
objektiivse tegevuse arendamine;
visuaalse ja kuulmisorientatsiooni parandamine;
iseseisvuse arendamine
modelleerimise kujundlikust olemusest arusaamise saavutamineäratada õpilastes huvi visuaalse tegevuse vastu (modelleerimine);
tutvuda plastmaterjali ja selle omadustega;
täpsuse, visaduse haridus
rullimine;
väljarullimine;
lamestamine;
ära näpistamine;
kate;
ühend;
kõige lihtsamate vormide loomine (pall, silinder, ketas);
põhjal figuuride paigutus
Nooruselt teine ​​(3-4 aastased)põhitegevuseks on mäng;
suureneb vajadus suhelda eakaaslastega;
huvi kujundamine kollektiivse tegevuse vastu;
mõlema käe samaaegne töö on koordineeritud;
suureneb vajadus kognitiivse suhtluse järele täiskasvanutega
huvi arendamine visualiseerimise vastuõpetada eristama esemete kuju, suurust, arvu;
julgustada loomingulist tegevust;
tekitada huvi ühistegevuse vastu
varem omandatud tehnikate täiustamine;
katsed luua kompositsiooni;
tööriistadega töötamine (teraga pulk, virnad);
mitmesuguste materjalide kasutamine kaunistamiseks (sh jäätmed ja looduslikud)

Modelleerimise ja plastiliini ning plastiliini mosaiikide erinevus

Modelleerimine on eseme loomine plastmaterjali (plastiliin, savi, tainas) vormimise teel. Kui koolieelikud valdavad modelleerimise põhitehnikaid, saavad nad omandada keerukamaid kujutava kunsti liike, kombineerides erinevaid tehnikaid objektikujutiste loomiseks. Õpilased tegelevad kogu aeg plastiliiniga, keskmises ja vanemas rühmas tutvutakse plastiliinimaaliga ning tehakse plastiliinist mosaiik.

Plastiliin - pildi loomine plastiliini alusele kandmisega ehk teisisõnu "plastiliinipildi" loomine.

Plastiliinmosaiik - visuaalse pildi loomine plastiliini elementide kinnitamisega alusele, millele kantakse kujutise kontuur. Õpilane hakkab loovust mosaiikima, kui on omandanud aplikatsiooni loomise oskused.

Mosaiik ja plastinograafia on eelseisvad tööetapid lasteaia keskmises, vanemas ja ettevalmistusrühmas. Pidage meeles, et lapsele tuleks anda teostatav ülesanne! Stress tööl, väsimusest tingitud ebarahuldavad tulemused on stressirohked olukorrad, mida tuleks vältida.

Modelleerimise sordid nooremates rühmades

  1. Objekti modelleerimine on ümbritsevast reaalsusest kolmemõõtmelise objekti loomine. Õpilased õpivad tunni jooksul uusi tehnikaid eseme skulptuuriks. See võib olla porgand, kuubik, tool, lumememm, pesanukk, tass jne.
  2. Subjekti modelleerimine - üksikute objektide voolimine ja nendest kompositsiooni loomine horisontaalsel alusel. Seda tüüpi skulptuur sobib grupitegevuseks nooremates rühmades. Valminud töö on kujund väikesest süžeest: linnud nokivad teri, jänku kostitab end porgandiga, kassipoeg veeretab palli jne.
  3. Dekoratiivne vormimine - nõude loomine, toorikute kaunistamine rahvakunsti stiilis. Näiteks taldriku kaunistamine Gzheli mustriga, vile, mänguasjade kujundamine, aluse kaunistamine plastiliini elementidega (muster labakindadel, kleidil jne).
  4. Modelleerimine tasapinnal - plastiliini elementide kinnitamine alusele. Seda tüüpi skulptuur sobib teemadele: "Sajab", "Päike", "Pihlaka oks", "Redel" jne.
  5. Kollektiivne modelleerimine on plastiliinist ühise teose loomine. Iga õpilane teeb eraldi elemendid või esemed, mis seejärel kinnitatakse alusele vastavalt kompositsioonikontseptsioonile. Seda kasutatakse klassiruumis: "Sajajalgne", "Meie linn", "Seeneliit", "Maiustus nukule" jne.

Nooremate rühmade modelleerimistundides kasutatavad materjalid

MaterjalIseärasusedKättesaadavus
PlastiliinPehme, painduv, kergesti puhastatav tööpinnalt ja käte nahalt.Kõige sobivam materjal nooremate rühmade modelleerimiseks. Paber- või papppindadele kompositsiooni loomiseks tuleks õliplekkide vältimiseks valida mitterasvane plastiliin.
Valmistatud keskkonnasõbralikest materjalidest, ohutu töötada kõige väiksemate lastega.Soolatud tainas tuleb tunniks eelnevalt ette valmistada:

Retsept number 1.
- poolteist klaasi jahu
- klaas lauasoola
- pool klaasi külma vett
Segage kõik koostisosad järk-järgult vette valades.

Retsept number 2.
- klaas lauasoola
- klaas jahu
- 5 supilusikatäit päevalilleõli
- veidi vett toatemperatuuril
Sega jahu soolaga. Lisa saadud segule õli ja vesi. Sega. Valmis taigna värvimiseks võib kasutada porgandi- või peedimahla (värv kaob päeva või paariga), guašši või lahjendatud toiduvärve (nagu lihavõttemunade värvimisel).

Retsept number 3.
- kaks klaasi jahu
- klaas lauasoola
- pool klaasi toatemperatuuril vett
- supilusikatäis kätekreemi või veidi päevalilleõli
Sõtku tainas jahust, soolast ja veest. Saadud massile elastsuse andmiseks lisa koor või õli, sega ühtlaseks massiks.

Looduslik materjal, mille tundmine laiendab õpilaste teadmisi ümbritsevast maailmast.Raske materjal tööks eelkooliealiste modelleerimistundides. Nõuab elementaarsete modelleerimistehnikate valdamist ja suurt hoolt. Valmis savitoode nõuab pikka kuivamisaega. Teises juuniorrühmas on lubatud läbi viia tutvustustund.
Valmis plastikVäga kerge ja painduv materjal. Kuivab kiiresti, mis võimaldab toodet mängudes kasutada.Kallis materjal. Allergiliste reaktsioonide vältimiseks peaksite valima plastikud ilma tugevaid maitseaineid lisamata.

Skulptuurimaterjalid

Ideaalne modelleerimiseks nooremas rühmas Valmis mass modelleerimiseks Võimalused materjali värvimiseks toiduvärvidega Materjal tutvustustunniks teises nooremas rühmas
Valmis plastikmass Hele, kerge, kiiresti kuivav materjal modelleerimiseks

Skulptuur kui koolitaja eneseharimise teema

Eneseharimine on pedagoogilise protsessi ja koolitaja professionaalse kasvu oluline osa. Koolieelse lasteasutuse töös on vaja pidevalt juurutada uuenduslikke tehnoloogiaid ja uusimaid meetodeid, kuid seda tuleb rakendada mõtestatult.

Eneseõppe memo:

  • võtma arvesse koolieelikute iga vanusekategooria vanuselisi iseärasusi, esile tõstma teatud õpilaste rühma käitumis-, kognitiivseid ja loomingulisi iseärasusi;
  • tutvumine metoodilise kirjanduse uudistega;
  • pedagoogiliste portaalide ja perioodilise kirjanduse jälgimine, hinnata teiste õpetajate uudsete õppemeetodite kasutamise kogemusi ja tulemusi;
  • saadud teadmiste rakendamine praktikas (uute tehnikate kasutamine töös, IKT ligimeelitamine jne);
  • pedagoogiliste oskuste taseme tõstmine;
  • töö tulemuste kohustuslik registreerimine: ümarlaua pidamine, temaatiline seminar või meistriklass, avatud õppetund.

Enesearendamiseks mõeldud teemade sõnastamise võimalused:

  • Interaktiivsete õppemeetodite kasutamine kaunite kunstide klassiruumis (modelleerimine).
  • Skulptuur lasteaias: kaasaegsete varajase arendamise meetodite kasutamine.
  • Lõimitud tunnid lasteaia nooremates rühmades.
  • Koolieelikute produktiivne tegevus ja selle arendamine modelleerimistundides.

Modelleerimistunnid

Modelleerimise tund on õppeprotsessi korraldamise vorm teadmiste, oskuste ja võimete õpilastele edasiandmiseks. Õppetund on selgelt ajaliselt piiratud. Esimeses nooremas rühmas on modelleerimistunni kestus 10 minutit, teises nooremas rühmas - mitte rohkem kui 15 minutit. Esimesed modelleerimise sissejuhatavad tunnid tuleks võimalusel läbi viia 5-6-liikmelistes alarühmades.

Skulptuuriprojekt on kõigi õpilaste ühistegevus, mille eesmärk on saavutada ühine eesmärk. Kasutatavad meetodid ja tehnikad on kooskõlastatud parima tulemuse saavutamiseks. Skulptuuriprojekt hõlmab suurt ajavahemikku. Näiteks on projekti ettevalmistav etapp september, põhietapp oktoober ja viimane etapp november. Projekti teema peab olema asjakohane. Soovitatav on planeerida projekti tegevused nii, et tööde lõpp seostuks mistahes sündmusega lasteaia elus (Sügisfestival, aastavahetuspidu, 1. mai, võidupüha, emadepäev jne). Pikaajaliste projektide teemad: "Kolobok", "Kokad", "Rändlinnud", "Tere, talv-talv!", "Seeneliit".

Lühiajaline projekt modelleerimiseks hõlmab lühemat aega, reeglina mitu nädalat. Siin eeldatakse sageli, et õpilased ja nende vanemad töötavad koos (pereprojekt). Lühiajaliste projektide näited: "Minu maja", "Minu tuba", "Meie tänav", "Meie linn", "Jõulupuu mänguasi", "Samovari juures".

Modellitöö esimeses juuniorrühmas

2-3-aastaselt tutvuvad koolieelikud plastmaterjalidega - plastiliini ja soolataignaga. Peamine õpetamistehnika modelleerimistundides esimeses nooremas rühmas on tegevuste näitamine. Õpetaja näitab, kuidas palli veeretada, kettaks lamendada või vorsti sellest välja veeretada ja lapsed kordavad. Õpilased töötavad ühe käega plastiliiniga, valdavad lihtsate vormide loomist. Õpetaja avab lastele modelleerimise pildilisuse: näitab, kuidas luua kujunditest objektidest kolmemõõtmelist kujutist.

Klassiruumi teemad

Üldistatud teema
"Köögiviljad ja puuviljad""Porgand", "Kurk", "Tomat", "Apelsin", "Marjad""Jänkuporgand", "Puuviljakorv", "Marjamoos"
"lemmikloomad""Kass", "Siga""Pallid kassipojale", "Kanad murul"
"ravi""Piparkoogid", "Kuivatamine", "Bagels", "Maiustused""Piparkoogid karule", "Pähklid oravale", "Küpseta pannkooke"
"Linnud""Rändlinnud", "Tuumad kanale", "Ussid kanale"
"Loodus""Oksed", "Rohi", "Päike", "Pilv", "Päevalill", "Kühm""Oksi kitsele", "Käbid oravale", "Kimp päevalille"
"Ehitised""Redel", "Sild", "Tara", "Katusepulgad""Tara kitsele", "Palkmaja"
"Lihtsad vormid""Herned", "vitamiinid""Kohistame hiirt hernestega", "Puru pardipoegadele"
"Talv""Lumemees", "Lumehelbed langevad""Uusaasta ball", "Jõulupuu kaunistamine"
"Mänguasjad""Toru", "Värvilised pallid""Trumpid"

Tehnoloogilised kaardid skulptuuriks esimeses juuniorrühmas.

Skeem 1 Skeem 2 Skulptuuri juhend Skulptuuri juhend Skulptuuri juhend Skulptuuri juhend Skulptuuri juhend

Näited töödest objektide skulptuuril

Rullimise vastuvõtt, detailide ühendamine, kaunistamine kujunduse järgi Rullimise vastuvõtt Rullimise vastuvõtt Rullimise, rullimise, lamestamise, liitmise vastuvõtt Lamendamise ja rullimise tehnikad

Näiteid lennukis skulptuurist.

Töönäide Tooriku täiendamine kiirte ja näoga Töödeldava detaili täiendamine Joonise täiendamine plastiliini elementide (kaunade) põhjal, nende täiendamine loodusliku materjaliga (kuivatatud herned) Plastiliinielementide kandmine alusele Plastiliinielementide kandmine lokkis alusele Näide a lühiprojekt Kahe tüüpi plastiliini elementide kandmine alusele vastavalt plaanile

Esimeses juuniorrühmas modellitöö ajaplaan

  1. Õpetaja poolt võtete täitmise demonstreerimine 1 minut.
  2. Praktilise ülesande iseseisev elluviimine õpilaste poolt 4 minuti jooksul.
  3. Tööde demonstreerimine ja arutelu 1 minut.
  4. Kokkuvõte 1 minut.

Näiteid tutvustava materjali kasutamisest

Tunni teemaSissejuhatava materjali kasutamine
"Köögiviljad siilile" Mäng "Kogu köögivilju"
Õpetaja sättis eelnevalt ruumis (lauale, laua alla, kardina taha, kapi riiulile jne) plastikust juurviljad. Ta pakub meloodia kõlamise ajal need köögiviljad ämbrisse koguda (lülitab helipleieri sisse).
Kui köögiviljad on kokku korjatud, istuvad õpilased toolidele, õpetaja võtab kordamööda ämbrist juurvilju ja viib lastega läbi vestluse: mis värvi on köögivili, mis kujuga, mis tunnetusega.

Mäng "Tunne puudutusega"
Õpetaja käsib lastel silmad sulgeda ja käed ette sirutada. Ta paneb igale inimesele peopessa plastikust juurvilja, mille pinda ja kuju uurides peavad õpilased sellele nime panema.
Iga vastusega saadab õpetaja luuletuse ettelugemisega:

Nagu meie aias
Tomati roos
Mahlane ja suur
Vaata, siin ta on.

Ema teeb salatit
Ja toida kõiki poisse.
See on pikk ja roheline
Mõnikord värske, mõnikord soolane
See kasvab aias
Meid armastavad kõik inimesed
Nii hea mees ta on,
Ja seda nimetatakse kurgiks.

"Lumi sajab" Üllatuslik olukord.
Tunni alguses kostab ootamatult uksele koputus (koputab eelnevalt ettevalmistatud nooremõpetaja, ahviks riietatud).
Õpetaja tervitab kohustuslikku – külalist kaugest Aafrikast. Küsib lastelt, mida nad Aafrikast teavad (milline ilm seal valitseb, millised puud ja viljad kasvavad, millised loomad elavad). Seejärel küsib ta ahvilt, kas ta teab, mis on talv ja lumi (muidugi mitte). Ta palub kuttidel kordamööda sellest lõunamaisest külalisest rääkida.
Ahv jätab kuttidega hüvasti, tänab huvitava vestluse eest ja ütleb, et hakkab lund igatsema. Seejärel kutsub õpetaja lapsi ahvile kingituseks plastiliinist lumehelbeid voolima, et too saaks need Aafrikasse kaasa võtta, sest plastiliinist lumi ei sula.
"Marjad lindudele"Mängu olukord.
Poistele saabub külla tihaslind (mänguasi, võib-olla säutsub; tore, kui see on mänguasi sinu käele). Ta räägib lastele, kui hea ja rahuldustpakkuv oli suvel ning praegu (sügisel) on raske süüa leida. Lind küsib, kas poisil on maiuseid. Õpetaja kutsub lapsi linnule plastiliinist marju voolima.
Kuid lind on teekonnast väsinud, nii et õpetaja kutsub teda saatma lastega lastesalmi:
Chiki-chiki-chikalochka,
Kolja sõidab kepiga,
Sasha on kärus,
Pähkel klõpsab. -

ja vaadake, kuidas lapsed saavad lõbusalt mängida.

Mäng "Chiki, chiki".
Mängitakse helisalvestust vene rahvalaulust "Tšiki, tšiki, tšikalotški".
Kaks last jooksevad ringis ("käruga sõitmine"), ülejäänud lapsed vehivad kätega neile järele. Pärast seda valitakse välja veel kaks last ja nii edasi, kuni kõik õpilased "sõidavad".

Näide modelleerimise tunniprogrammist esimeses juuniorrühmas

Autor: Rozanova Elena Viktorovna, Peterburi Kolpinsky linnaosa GBDOU D / s nr 1 kasvataja.

Tunni teema: "Piparkoogid".

  1. Tarkvara sisu:
    1. Plastiliini rullimise meetodi valdamise arendamine.
    2. Uue tehnika õppimine - lamestamine.
    3. Kasvata täpsust, sihikindlust, viisakat suhtlemist kaaslastega.
  2. Kasutatud materjalid:
    Nukk, piparkoogid, plastiliin, voolimislauad.

    Tunni käik:

    Rühmas kaetakse nukulaud, mille ümber õpetaja lapsed kogub. Lastele antakse teada, et nukule tulevad teed jooma teised mänguasjad, ta kattis laua, aga maiust pole. Õpetaja viib lastega läbi vestluse: küsib, kas nad joovad kodus koos emadega teed, millega end kostitavad. Ta kutsub õpilasi nukku aitama, annab ülesande – valmistada plastiliinist maiuspala.
    Õpilased istuvad oma laua taga, õpetaja näitab neile piparkooki, kirjeldab selle kuju. Õpetaja demonstreerib plastiliiniga töötamist: veeretab palliks, tasandab peopesade vahel. Seejärel palub ta õpilastel kätega õhus näidata, milliseid toiminguid nad plastiliiniga piparkookide voolimiseks ette võtavad.

    Kehaline kasvatus:

    Küpsetan, küpsetan, küpsetan
    Lapsed kõik piruka peal
    Ja kallile emmele
    Küpsetan kaks piparkooki.
    Söö, söö emme
    Maitsev kaks piparkooki
    Ma helistan poistele
    Ma kostitan sind pirukatega.
    (Õpilased saadavad laulu sõnu käteliigutustega.)

  3. Plastiliinist modelleerimine.
    Õpilased töötavad iseseisvalt plastiliiniga. Neile lastele, kellel on ülesande täitmisega raskusi, peab õpetaja individuaalselt veel kord ette näitama rullimise ja lamestamise võtteid.
  4. Kompositsiooni disain.
    Õpetaja kutsub igal õpilasel teejoomiseks lauale plastiliinist piparkooke panema.

    Mängu süžee lõpuleviimine.
    Poisid istuvad nukulauas mänguasju (külalised on tulnud), valavad teed, jagavad külalistele piparkooke. Teepidu õnnestus!

Video: modellinduse avatud tund esimeses juuniorrühmas teemal "Terad linnule"

Modellitöö teises juunioride rühmas

Teise noorema rühma õpilased valmistatakse ette modellitundideks. Nad tunnevad plastiliini ja soolataigna omadusi, teavad, milliseid vorme saab plastmaterjalidest voolida ja milliste meetoditega. Tekib tunnetus erinevate objektide suurusest, värvist, kogusest ja asukohast kompositsioonis. Lapse jaoks saab selgemaks seos käeliigutuste ja kujuloome vahel. Kujuneb mõlema käe koordineeritud töö.

3-4-aastaste laste põhitegevuseks on mäng, mille elemente peab õpetaja kasutama tundide veematerjalis. Selles vanuses lastega saate sageli tegeleda lugude modelleerimise ja kollektiivse modelleerimisega.

Teise noorema rühma modelleerimistundide teemade kartoteek

Üldistatud teemaIndividuaalse töövormi teemavalikudTeemavalikud meeskonna- ja projektitegevusteks
"Kringlid", "Piparkoogid", "Küpsised", "Bagels", "Bagels""Maius nukule", "Kingitus kassipojale", "Kondid kutsikale", "Taldrikud kolmele karule"
"Puuviljad ja köögiviljad"Banaan, õun, pirn, redis"Puuvilja konserveerimine", "Kärk saagiga", "Ämber porgandiga"
"lemmikloomad""Kass", "Kana", "Kutsikas""Kanad ahvenal"
"Taldrik", "Tass", "Tass ja alustass", "Lusikas", "Nuga""Head teeõhtu", "Kausid kassipoegadele"
"Mööbel""Tool", "Laud", "Taburet""Minu tuba", "Meie elutuba"
"Riided ja jalatsid""Nööp", "kinnas", "Sall", "Sussid", "Müts""Kaunistame labakindaid", "Kingad hiirele"
"Putukad""Röövik", "Lepatriinu", "Mesilane", "Liblikas"
"Loodus""Vihmapiisad", "Tigu", "Rohi", "Kohvakad pilved", "Kala", "Amanita", "Vikerkaar", "Lill", "Puu""Seenelavad", "Metsaserv", "Rändlinnud"
"Metsikud ja eksootilised loomad""Rebane", "Hunt", "Jänku", "Siil", "Madu", "Boakonstriktor", "Merehobune""Talvises metsas", "Jänkute ümmargune tants", "Mere põhjas"

Skulptuuri tehnoloogilised kaardid teises juuniorrühmas

Antud töö sobib tööks alagrupis Juhised objektide skulptuuriks Juhised objektide skulptuuriks terava pulgaga Juhised objektide skulptuuriks Juhised eseme skulptuuriks Juhised objektide vormimiseks (rullimine, rullimine, lamendamine, venitamine, ühendamine) - kompleksne töö, sobib alarühmas töötamine Objekti skulptuuri juhend Skulptuuri juhend Skulptuuri juhend Skulptuuri juhend (kaunistamise etapp on 3-4-aastastel lastel raske) Maiuste skulptuuri juhend

Näited teise noorema rühma õpilaste valmistöödest

Näide aine modelleerimisest Aine modelleerimise näited Tööde näited modelleerimisest tasapinnal Näited töödest Näide aine modelleerimisest Skulptuuriprojekt Näited töödest Näiteid soolataignast töödest Näited töödest Näiteid aine modelleerimisest Näited aine modelleerimisest lisamaterjali abil Meeskonnatöö Meeskonnatöö Meeskonnatöö Aine modelleerimine Tööde näide soolatestist Näited töödest Rahvateema modelleerimistunnis Inimese modelleerimine nooremas rühmas

Teises juuniorrühmas modellitöö ajaplaan

    1. Korralduslik moment 1 minut.

      Sissejuhatus tunni teemasse, motiveeriva materjali kasutamine 2-3 minutit.

      Õpetaja suulised juhised töö etappide kohta, küsimustele vastamine on 2-3 minutit.

      Praktilise ülesande iseseisev täitmine õpilaste poolt 5–6 minuti jooksul.

      Tööde demonstreerimine ja arutelu 1-2 minutit.

      Kokkuvõte 1 minut.

Näiteid tutvustava materjali kasutamisest modelleerimistundides teises nooremas rühmas

Tunni teemaMotivatsioonimaterjali kasutamine
"Komme emale"Rollimäng.
Nukulaud on kaetud teejoomiseks. Emanukk ootab tütarnukku koolist. Kui ta tuleb, istuvad nad laua taha, poisid valavad teed tassidesse. Ema kostitab tütart maiustustega. Õpetaja arendab mängusituatsiooni nii, et tütar-nukk tahab vastutasuks ema maiustustega kostitada, aga need on juba läbi.
Õpetaja juhib õpilasi küsimuste ja näpunäidete abil ideele valmistada plastiliinist kommid, mida nukk saab emale raseerida.
"Tigu – pikad sarved"Kehaline kasvatus luuletuse kohta:

Mööda rada roomab tigu
Ta kannab oma maja seljas,
Pugeb vaikselt, ei kiirusta
Alati ringi vaadates.
Noh, kui sa oled väga väsinud
Ja ta tahab puhata
See võib kiiresti kõverduda
Ja keerake ümmargune pall.

Kuulates laulu "From a naeratus helendab kõiki." Saate paluda kõlavale salvestusele kaasa laulda need, kes teavad laulu sõnu. Kooris laulmine on võimalik, kui poisid seda laulu juba teavad.

Näide kokkuvõttest teise noorema rühma modellitöö tunnist

Tunni teema: "Nööbid kleidile."

    Ülesanded.
    - sõrmekujundamise oskuste arendamine;
    - õpetada käte ja silmade koordineeritud tööd;
    - õpetada kasutama virnade kasutamist saviesemete kaunistamisel.
    - täpsuse, meeskonnatöö haridust.

    Eeltöö... Mängud nukkudega (ka siluetiga). Juhtida õpilaste tähelepanu riiete kinnitamisele (tõmblukud, konksud, takjapael, lipsud, nööbid, nööbid). Seda tuleb teha mitte ainult nukuriietega tegutsemise ajal, vaid ka tavalistel režiimihetkedel: kui poisid lähevad jalutama, kui nad käärivad varrukad üles enne käte pesemist, kui vahetavad riideid enne vaikset tundi, kui nad seo põlled enne värvidega joonistamist jne ...

    Tunni materjal... Rõivaste siluetid (kleidid, särgid, särgid). Esitlusmaterjaliks nööbid (valida tuleks erineva kuju ja suurusega nööpe - ovaalsed, ümmargused, kandilised, südamekujulised). Savist, plastikust virnad. Silueti nukk.

    Tunni käik.
    Õpetaja näitab lastele erinevaid nööpidega riideid. Palub kirjeldada, milliseid nuppe nad näevad: väikseid / suuri, puidust / plastikust / metallist, erineva kujuga jne. Õpetaja palub igal lapsel võtta ettevalmistatud karbist juhuslikult üks nupp. Õpilased kirjeldavad kordamööda, millised nupud nad said.
    Õpetaja ütleb, et ta on siluetnukule palju riideid ette valmistanud, millega mängima hakatakse, aga nööpe napib. Kuidas olla? Läbi küsimuste ja vastuste jõuavad poisid järeldusele, et nad oskavad savist siluetiriiete jaoks nööpe voolida.

    Töömeetodite demonstreerimine.
    Õpetaja näitab, kuidas savitükist nuppu voolida.

    Kehaline kasvatus.
    Siin panen selga kasuka ja siin seeliku.
    Pea paneb mütsi pähe ja jalg tossud.
    Ei, ma võtan pigem kasuka seljast ja nüüd teen seeliku sirgu,
    Oi, kui palav, kas võtame mütsi maha? Kus on suss?
    Ma ei kao kuhugi, aga alustan otsast peale.
    (Õpilased saadavad liigutustega iga luuletuses kirjeldatud tegevust)

    Nööpide vormimine.
    Õpilased töötavad iseseisvalt saviga. Neile, kes ei saa soovitud objekti vormida, viib õpetaja läbi individuaalse töömeetodite demonstratsiooni.

    Lapsed jätavad savinööbid kuivama, et neid siis nukuriietega mängus kasutada.

Modellinduse avatud tund teises nooremas rühmas teemal "Hiire sünnipäev"

Modelleerimise tunni analüüs esimeses ja teises juuniorrühmas

Et mõista, kui tõhusad on õpetaja kasutatavad töömeetodid ja -võtted, tuleks läbiviidud tunde analüüsida. Avatud tunde hindab metoodik. Kuid iga läbiviidud õppetund peaks olema allutatud kasvataja enesevaatlusele. Siis on lihtsam visandada kasvatustöös korrigeerimise viise, muu materjali meelitamist või tehniliste vahendite kasutamist.

Tunni analüüsi kontroll-loend:

  • Kas tund vastab selle vanuserühma programmi sisule ja konkreetse lastepubliku omadustele?
  • Kas side on säilinud varasemate tegevustega.
  • Kas õpilased õppisid tunnis midagi uut (kognitiivsed faktid, uued sõnad, praktilised oskused).
  • Kas tund sisaldas loomingulist komponenti, kas see oli igav?
  • Millisel tasemel viidi läbi tunni ettevalmistus (konspekti koostamine, visuaalsete materjalide, tehniliste vahendite meelitamine).
  • Kas hooldaja tegevuse kohta oli selgitusi ja/või demonstratsioone.
  • Kas tund lõppes õigel ajal. Kas oli viivitusi, mis olid põhjused, kui oli, kuidas neid edaspidi vältida.
  • Kuidas õpilased tunnis käitusid: huvi, emotsionaalne seisund, tähelepanelikkus.
  • Laste tööde analüüs: kas ülesanne sai täidetud, mis õnnestus ja mis mitte. Teeme järeldused, millised skulptuuritehnikad vajavad parandamist.

Skulptuuride õpetamise meetod teises nooremas rühmas eeldab iseseisvuse arendamist, mistõttu ei tasu igat tundi alustada õpilastele juba tuttavate tehnikate demonstreerimisega. Kui töö analüüsimisel ilmnevad puudused mõne elemendi rakendamisel, tasub järgmistes tundides pöörata tähelepanu konkreetsetele võtetele. Plastiliiniga toimingute selgitamisse ja demonstreerimisse on kõige parem kaasata lapsed ise: “Kes teab, kuidas tükist palli kuju saada?”, “Katya, näita mulle, kuidas plastiliinist vorsti rullida” jne. .

Skulptuuritundide hilinemise tavaline põhjus on lahknevus ülesande ja õpilaste vanuserühma vahel. Kui mõnda toimingut ei ole võimalik sooritada või seda näidises näidatud viisil teha, väsib laps kiiresti, kaotab huvi edasise töö vastu, hajutab teiste tähelepanu. Olge ülesannete valikul ettevaatlik, sest voolimine on lõbus ja nauditav protsess, mis valmistab rõõmu igale lapsele, kui ta näeb oma kätetöö tulemust.

Üks vanimaid loovuse vorme, modellindus, köidab tänapäeva elus lapsi ja isegi täiskasvanuid. Koolieelsed pedagoogid üle maailma töötavad välja uusi õppemeetodeid plastmaterjalidega töötamiseks. Teadlased on märkinud, et varasest east peale skulptuuriga tegelenud lastel on intelligentsuse kõrgem areng. Räägitakse plastiliiniga töötades avaldatavast psühhoterapeutilisest mõjust lapsele: modellitöö on suurepärane võimalus agressiooni või pahameele maandamiseks. Skulptuur on lihtsalt lõbus ja nauditav.

Selgitav märkus

Laste loovuse ja visuaalsete tegevuste valdamise arendamiseks on vaja arvestada laste huvidega, kasutada erinevaid klasside teemasid ja korraldusvorme (individuaalne ja kollektiivne töö). Väga oluline on luua sõbralik klassiruumi õhkkond. Algul huvitab last meisterdamisprotsess ise, kuid tasapisi hakkab huvitama ka selle kvaliteet. Oma käsitöös püüab laps eseme kujutist võimalikult loomulikult edasi anda ja pärast õppetundi oma käsitööd lüüa: veeretada lauale omatehtud palli, toita siili valmistatud seentega. Laps räägib hea meelega, mida ta skulptuuris.

Teen ettepaneku kaaluda ligikaudset skulptuuritunniplaani:

  • Mänguolukorra loomine tähelepanu tõmbamiseks ja laste emotsionaalse reageerimisvõime arendamiseks (mõistatused, laulud, sõimesalmid; abivajav muinasjututegelane; õuemängud).
  • Toote modelleerimine: kujutatava objektiga tutvumine, tegevuste järjekord ja pilditehnikad.
  • Valminud töödega arvestamine (neile antakse ainult positiivne hinnang). Lapsed peaksid olema saavutatud tulemustega rahul.

Tarkvara sisu

  1. Õpetage lapsi vajutama nimetissõrmega plastiliinipallile, kinnitades selle alusele, asetama plastiliinipallid üksteisest võrdsele kaugusele.
  2. Värvitaju kujundamine, huvi plastiliiniga töötamise vastu.
  3. Arendada peenmotoorikat.
  4. Kasvatada täpsust, austust nende töö vastu.

Skulptuuri vastuvõtt: pallide vajutamine sõrmega ülalt (lumi).

Materjalid:

  • musta ja lilla värvi papilehed vastavalt laste arvule
  • valge plastiliin, rullitud väikesteks 7 mm läbimõõduga pallideks (iga lapse kohta 10 palli)
  • valmis töö näidis
  • mänguasi - ahv

Tunni käik

Üllatushetk: külla tuli ahv Aafrikast.

Ma pöördun laste poole:

Poisid, vaadake, kes meie juurde tulid? Kes see on? (ahv)

Poisid, ahv tuli meile Aafrikast, seal on alati palav, aastaringselt on suvi. Ja ta tuli meie juurde tõelist talve vaatama.

Räägime, mis on talv? (külm, pikk)

Mis lasteaeda minnes jalge all krõbiseb? (lumi)

Lumehelbed keerlevad õhus ja kukuvad maapinnale.

Luuletust loetakse:

Kohev valge lumi
Keerleb õhus
Ja vaikselt maapinnale
Kukkub, lamab.

Ütle ahvile, kas lumi on külm või soe? (külm)

Ahv küsib, mis värvi lumi on? (valge)

Ahv:

Aitäh, poisid, olete huvitatud, rääkisite lumest üksikasjalikult, kuid ma kardan, et koju minnes unustan kõik.

Ma pöördun laste poole:

Poisid, teeme ahvile ja tema sõpradele talveõhtul lumepalli?

Meie lumi langeb soojal ööl.

Nii tuleb meil must öö ( Demonstreerin musta pappi) ja selline lumepall ( ettevalmistatud pallide näitamine).

Näita:

Võtan lumepalli pihku ja panen papile ning nii laotan kõik lumepallid välja. Ja siis, kui ma kõik lumepallid papile panen, vajutan neid näpuga.

Vaata, kuidas lund sadas. Kõigepealt üks lumehelves, siis teine, teine ​​ja veel üks. ... ...

Milline ilus lumine talveõhtu!

Ja nüüd proovite voolida oma ilusat, lumist talveööd ja ahv jälgib teid ja õpib oma sõpradele kodus näitama, kuidas saate lumepalli teha.

Annan igale lapsele musta papi lehe ja ettevalmistatud pallid.

Töö käigus juhin laste tähelepanu sellele, et tuleb hoolikalt voolida, mitte lauda määrida. Ärge tilgutage plastiliini põrandale, ärge pistke seda suhu.

Kui lapsel ei õnnestu, aidake teda.

Ma pöördun laste poole:

Need on targad tüdrukud! Kõik said ilusa, lumise talveõhtu.

Ma pöördun ahvi poole:

Ahv, vaata, kuidas meie lapsed on proovinud.

Pärast seda, kui lapsed ahvile oma töid näitavad, teen talle ettepaneku tantsida, nagu tänaval lumehelbed tantsivad - ringi keerutada (meloodia - Tšaikovski “Neli aastaaega”).

Hüvasti ahviga.

Ma pöördun laste poole:

Ahvil on aeg koju Aafrikasse minna.

Ahv:

Aitäh, poisid, et näitasite mulle tõelist lund. Hüvasti!

Tatjana Krampit
Modelleerimine "Sajab lund" I juunioride rühmas

Programmi ülesanded: jätkake laste õpetamist tükist väikeste plastiliinitükikeste näpistamist ja nendest 5-7 mm läbimõõduga pallide veeretamist, nimetissõrme vajutava liigutusega määrige plastiliin kartongile; asetage pallid üksteisest võrdsele kaugusele; kujundada lastes huvi plastiliiniga töötamise vastu, arendada peenmotoorikat. Edendada lastes ilumeelt.

Varustus: papist lehed A5 formaadis sinine ja lilla vastavalt laste arvule; valge plastiliin, rullitud väikesteks pallideks, mille läbimõõt on umbes 7 mm (10 palli iga lapse kohta).

Vastuvõtt modelleerimine - surve.

Liiguta. Üllatushetk: Mishka Kosolapy tuli metsast külla. ma pöördun poole lapsed:

Poisid, vaadake, kes meie juurde tulid? Kes see on? (Karu lampjalg).

Poisid, Mishka Kosolapy tuli meie juurde metsast. Ta magab terve talve koopas ega tea, mis talv on. Ja ta tuli meie juurde tõelist talve vaatama.

Sina, Mishka Kosolapy, istuge maha, kuulake ja poisid räägivad teile talvest-talvest.

Lapsed, milline talv meil on (laste vastused)... Täpselt nii, meie talv on külm ja lumine.

Ja mis meie jalge all krõbiseb, kui sinuga lasteaeda läheme? (laste vastused).

Õige lumi.

Kerged, valged kohevad lumehelbed keerlevad õhus ja langevad sujuvalt maapinnale.

Kuulake ilusat luuletust selle kohta lumi:

Valge kohev lumi

Keerleb õhus

Ja vaikselt maapinnale

Kukkub, lamab.

Poisid, öelge Mishka Kosolapyle lumi kui külm või soe meil on (laste vastused).

Hästi tehtud, külm.

Ja mis värvi meil on lumi? (laste vastused)... Õigesti valge.

kaisukaru: Tänan teid, olete huvitatud, räägiti üksikasjalikult lumi, aga ma kardan,

et kui ma koju lähen, siis ma unustan kõik.

Ma pöördun laste poole:

Poisid, teeme Mishka Kosolapyle ja tema sõpradele lumepalli?

Nii veedame talveõhtu (demonstreerin pappi sinises ja lillas,

ja selline lumepall (näidatud on ettevalmistatud valged plastiliinipallid).

Lubage mul kõigepealt näidata, kuidas me teiega koostööd teeme, ja siis jätkate teie ise.

Vaata, ma võtan pihku tüki valget plastiliini, näpstan sellelt väikese tüki ära ja veeretan ringjate liigutustega palli. Pall on lumepall ja selliseid palle on palju, mis tähendab, et võtan jälle valge plastiliini tüki pihku, näpistan sellelt väikese tüki ära ja veeretan palli ringjate liigutustega ja. jne Siis laotasin need pallid - lumepallid üle kogu lehe, mitte ühes kohas, vaid üle lehe. Ja pärast seda, kui ma kõik lumepallide pallid lehele panin, siis nüüd vajutan neile näpuga peale.

Siin on ülevaade, kui paksu kohevat lund sajab. Esiteks, vaata, üks lumehelves lendas, siis teine ​​ja veel üks ja veel üks. Kui ilus sulle meeldib (laste vastused).

Noh, proovime nüüd kujundada oma ilusat lumist talve ning Mishka Kosolapy jälgib ja õpib hoolikalt, et mitte ainult esitleda teie tööd sõpradele kingitusena, vaid ka selleks, et neid ise õppida ja õpetada.

Töö käigus juhin laste tähelepanu asjaolule, et voolida tuleb hoolikalt, mitte lauda tahvlile määrida. Ärge pillake plastiliini põrandale ega pista seda suhu. Kiidan kindlasti töö ajal, kui lapsel ei õnnestu, siis aitan teda.

Noh, just sellised head kaaslased te olete. Kui ilus lumine talv teil on.

Siin on Mishka Kosolapy, vaadake, kuidas meie poisid on proovinud. Lapsed näitavad oma töid ja ta kiidab neid ja nemad annavad talle oma tööd.

Noh, nüüd, poisid, tõuske ringis ja mängige meie külalisega.

Hüvasti Mishkaga. ma pöördun poole lapsed:

Mishka Kosolapyl on aeg koju minna, oma metsa.

kaisukaru:

Tänan teid, et näitasite mulle tõelist lumi... Hüvasti!

Tagasi

×
Liituge kogukonnaga toowa.ru!
Suheldes:
Olen juba liitunud kogukonnaga "toowa.ru"