GCD kokkuvõte "Tervikliku maailmapildi kujunemine" (hariduspiirkond "Tunnetus"). Perspektiivne planeerimine keskmises rühmas (kognitiivne areng)

Telli
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:

GCD. Maailmapildi terviklikkuse kujunemine keskmises rühmas "Dolphin" teemal: "Nõud"

Esitati: esimese kategooria kasvataja Zamjatina Svetlana Aleksandrovna.

Eesmärk: Laiendage laste ideid ümbritsevate objektide kohta.

Haridusülesanded: Roogade, nende tüüpide ja eesmärkide kohta käivate ideede laiendamine.

Arendusülesanded: Ühtse kõne, foneemilise taju, kõne kuulmise arendamine; visuaalne tähelepanu; loogiline mõtlemine; peen- ja üldmotoorika.

Haridusülesanded: Koostööoskuste kujundamine, positiivne suhtumine tunnis osalemisse, roogade austamine. Hoolsuskoolitus, soov teos viia lõpuni.

Varustus: köögi-, söögi- ja teenõude pildid, esemepildid koos nõudepiltidega, lõigatud pildid, lauanõud.

Sõnavara töö: suhkrukauss, kommikauss, portselan, köök, tee.

Eeltöö: K. Tšukovski teose "Fedorino lein" lugemine, illustratsioonide, lauanõude uurimine, didaktiline mäng "Mis on mille jaoks? ", Lugude-kirjelduste koostamine lauanõudest, mõistatuste äraarvamine, õppuse" Ema abilised "sõnade õppimine.

Tunni käik:

Koolitaja: Tüübid tulid meie juurde. Ütleme neile ka tere.

Suhtlemisharjutus "Tere!", Ringi seismine

Tulin siia hommikul

Tere, mu sõbrad,

Tere päike ja maa

See olen mina ... (lapsed kutsuvad end kordamööda nimepidi)

Tere!

Koolitaja: Kas teile meeldivad külastada?

Lapsed: jah!

Koolitaja: kelle juures olete käinud?

Lapsed : vanaema, vanaisa. Sõbrad. Sugulaste juures jne.

Koolitaja: Kas olete kunagi muinasjutukangelase juures käinud?

Lapsed: ei.

Koolitaja: Täna soovitan teil külastada muinasjutukangelast, kelle juurde me läheme, saate teada, kui arvate mu mõistatuse ära:

Ma ei tee, ma ei riku nõusid,

Ma teen, ma olen nõud ja armastus ja austus

Lapsed: see on Fyodori vanaema!

Koolitaja: õigesti. Läheme vanaemale Fedorale külla. Kuidas aga muinasjuttu saada?

Lapsed: Ütleme võlukepikese abil võlusõnad.

Koolitaja: Soovitan teil silmad sulgeda, pöörata ümber ja öelda võlusõnad: kritseldage, krapsake, buum!

(õpetaja paneb salli ja põlle, võtab Fedora rolli)

Fedor: Tere kallid külalised!

Lapsed: Tere, Fjodori vanaema! Tulime teile külla.

Fedor: Kui hea meel mul sind näha on! Ma tõesti armastan külalisi. Poisid, täna hommikul tõi postiljon Petškin mulle sõnumi, kus ta palub mul mõistatusi ära arvata. Kas sa aitad mind?

Fedor: Minge toolidele ja kuulake tähelepanelikult.

Mõistatuste tegemine.

Lusikate hulgas olen ma polkovnik. Ja minu nimi on ... (kulp)

Supp, salat, kartulipuder, kotletid langevad alati sisse ... (taldrik)

Ja asenda mu sõber tee ja jogurtiga ... (tass)

Pliidil - pealik on paks, pika ninaga ... (veekeetja)

Minu taldrikul hõljub paat. Panin paadi plaadiga suhu ... (lusikas)

Seal on maitsvat kuldkoorega toitu, kui te seda kasutate ... Eks praepann.

Tarbega pildid kuvatakse tüübi seadistamise lõuendil.

Fedor: Poisid, kuidas kõiki neid esemeid ühe sõnaga nimetada? (Nõud)

Fedor: Ja milleks nõud on mõeldud? (Laste vastused)

On lugu

Fedora: Oli aeg, kui nõud jooksid minu eest ära, aga siis sain aru, et teda tuleb armastada ja tema eest hoolitseda. Kuidas peaksite temast hoolima? Poisid, ma tahan teile öelda, et nõud on sel eesmärgil erinevad. Nõud, milles toitu valmistatakse, nimetatakse toituköök. Roogasid, millest nad söövad, nimetataksesöögituba ... Nõusid, millest teed juuakse, nimetataksetee.

(Kuvatakse nõudekomplektidega pildid)

Fedor: Nõud on valmistatud erinevatest materjalidest

Tee ja lauanõud on valmistatud portselanist. Nad nimetavad seda portselaniks.

Kööginõud on metallist. Kuidas seda nimetada saab? - metall.

On roogasid, mis on valmistatud muudest materjalidest (soovitan lastel tulla lauale nõusid uurima ja katsuma):

  • See on saviplaat (pruun ja kare) - see on valmistatud savist;
  • Lusikas on valmistatud puidust - puust;
  • Klaasklaas (õhuke ja habras materjal) - klaas;
  • Kruus plastikust, purunematu - plastikust.

- Oleme õppinud, millisest materjalist nõud on valmistatud. Kordame veelkord: portselanist - portselan jne.

Fedor: Poisid, mida teate kööginõudest? Nimetage piltidel näidatud roogasid, öelge meile, milleks see on mõeldud ja millist tüüpi see kuulub.

Näiteks: kruus, see on valmistatud portselanist, see tähendab, et see on portselan, nad joovad sellest teed, see on teetarbed.

Fedora tänab lapsi ja pakub sõrmevõimlemist.

"Ema abilised".

Üks, kaks, kolm, neli (rütmiline löömine rusikatega).

Pesime nõusid: (

Teekann, tass, kulp, lusikas ja suur kulp. (

Pesime nõusid, (üks peopesa libiseb üle teise).

Me murdsime ainult karika, (painutage sõrmi, alustades pöidlast).

Ka kulp läks laiali

Veekeetja nina eksis.

Me murdsime lusikat natuke,

Nii aitasime ema. (rütmilinenukid).

Fedor: Ja nüüd teen ettepaneku mängida. Kas sa nõustud?

Pallimäng

Pisendusliitega nimisõnade moodustamine: tass-tass, lusikas-lusikas jne.

Poisid, kus nõusid hoitakse? (köögis). Ja sellistes erinevates roogades hoitakse erinevaid tooteid.

Fedor : Poisid, kas mäletate, kuidas muinasjutus nõud minu eest põgenesid? Ja kui minu solvunud nõud ära jooksid, purunesid nad, purunesid tükkideks, korjasin kõik fragmendid kokku ja kas aitate mul neid fragmente koguda? (Teen ettepaneku koguda lõigatud pilte).

Mäng "Katkised nõud". (lapsed koguvad pilte ja nimetavad rühma, kuhu nende pilt kuulub)

Tunni kokkuvõte

- Pidage meeles, millised nõud on, kuidas neid kasutatakse?

  • Köögis on vaja nõusid, milles toitu valmistatakse - neid nimetatakse köögiriistadeks.
  • Lauas õhtusöögi ajal kasutatavad nõud on lauanõud.
  • Tee joomiseks mõeldud roogasid nimetatakse teeks.

Emal on köögis palju nõusid:

Siin on teekann, kulp, kohvikann ja roog,

Potid on riiulitel kõrguse järgi,

Seinte ääres ripuvad ämbrid ja mõlad.

Õhtusöögikomplekt on õhtusöögiks valmis

Ja teemaja on ilusti riiulis.

Ja leivakarbis on ilusa salvrätiku all leib

Lõhnav ja maitsev õhtusöök valetab.

Sool valatakse värvitud soolakokku,

Pange või korralikult õlikarbi sisse,

Kõik köögiviljad lõigatakse salati kaussi

Ja tureen on juba laual.

Nõudes hoitakse ja valmistatakse toitu,

Perenaised kuivatavad ja pesevad nõusid.

Ja nagu Fedora, ei põgene ta ka siis, kui ta on riiulis puhas.


Hariduspiirkondade integreerimine... Kognitiivne areng, sotsiaalne - kommunikatiivne, kõne, kunstiline - esteetiline, füüsiline areng.

Eesmärgid ja eesmärgid... Kujundage laste mõte kosmosest. Tutvustage Valentina Tereškovat esimesele naisele kosmoses. Tugevdada võimet eristada elusolendeid esemetest, arendada loogilist mõtlemist. Harjutus geomeetriliste kujundite (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, ovaal) eristamiseks ja nimetamiseks, oskus valida soovitud suurusega kujundeid ülekatte abil. Arendada visuaalset taju. Soodustage soovi saada tugevaks ja julgeks. Äratage V. Tereškova imetlust, uhkustunnet meie riigi üle.

Materjalid ja seadmed. Öise taeva kujutis, tähega müts, Lunatici mänguasi, 4 piltidega kaarti, V. Tereškova portree, maalitud täppidega lehed raketi ühendamiseks igale lapsele, raketi näidis, markerid sinises, mustas, suur kollane ring joonistega kohtadega kujunditele , papist välja lõigatud erineva suurusega geomeetrilised kujundid, liim, pintsel, õlilapp kujundite levitamiseks, lastele mõeldud maiustused.

Tunni käik.

Õpetaja loeb J. Paramonova luuletuse:

Kui öösel ei norska

Ja vaata taevasse

Siis näete

Imelise ilu tähed.

Tähtkuju maailm on täis värve

Tema kohta on palju muinasjutte.

Koolitaja... Vaadake tüübid öötaevasse. Mis on taevas nähtav?

Lapsed. Paljud tähed.

Koolitaja. Tähed tunduvad väga väikesed, kuna nad on Maast kaugel. Mis sa arvad, miks tähti päeval näha pole?

Laste eeldused.

Koolitaja... Päeval pole tähti näha, kuna Päike paistab palju eredamalt. Meie Päike on ka täht. Tähtede kõrval on ka planeete. Need tiirlevad tähtede ümber. Kujutame ette, et Anya on täht. Ja me kõik ühendame käed ja pöörame nagu planeet tähe ümber.

Tüdrukule pannakse pähe tärniga müts. Lapsed ühendavad käed ja kõnnivad tüdruku ümber ringis.

Koolitaja... Ruumi, milles asuvad tähed ja planeedid, nimetatakse kosmoseks.

Muusika kõlab. Rühma ilmub ebatavaline külaline.

Unekõndija. Tere kutid! Olen Sleepwalker.

Lapsed. Tere, hull!

Unekõndija... Ma lendasin teie juurde planeedilt Kuu ja tahan tõesti teie planeedist teada saada.

Koolitaja... Lapsed, rääkige Lunaticule, kuidas meie planeeti nimetatakse.

Lapsed. Meie planeet on Maa.

Koolitaja. On üks planeet - aed

Selles külmas ruumis

Ainult siin teevad metsad lärmi

Klammerduvad lindud,

Ainult tema ühel õitsengul

Oruliiliad rohelises rohus

Ja draakonid on just siin

Nad vaatavad üllatunult jõge.

Hoolitse oma planeedi eest

Lõppude lõpuks pole muud sarnast. (Jah. Akim)

Didaktiline mäng "Elamine - mitte elamine".

Õpetaja kutsub lapsi kaaluma nelja pildiga kaarte ja välistama mittevajalikud. Mängu eesmärk: tugevdada võimet eristada elusolendeid elututest objektidest.

Visuaalne võimlemine koos Sleepwalkeriga.

Tõstame silmad üles

Unistame tähe nägemisest.

Laseme silmad alla

Siis tõstame uuesti.

Hull lendas paremale,

Ja siis lahkus.

Lunatic istus aknale maha (järgige Lunaticut pilguga kaugele ja lähedale)

Lendasin peaaegu minema!

Koolitaja... Poisid, meie planeet Maa on imeline, ilus. Kuid inimene on alati kosmosest huvitatud olnud, see on tohutu tähtede ja planeetidega ruum. Kas teate, kes oli esimene inimene, kes kosmosesse lendas?

Lapsed. Juri Gagarin!

Koolitaja. Ja esimene naine, kes kosmosesse lendas, oli Valentina Tereškova. (Portreesaade). See vapper naine veetis üksi, kaaslasteta, peaaegu kolm päeva kosmoses. Kosmosesse lendamiseks peab olema hea tervis, palju liikuma. Valentina Tereškova käis sportimas: hüppas langevarjuga. Temast sai meie riigi esimene kindrali naine ja ta sai kangelase tiitli. Poisid ja mida nad kosmosesse lendavad, saate teada, ühendades kõik oma lehtedel olevad punktid.

Lapsed istuvad laudade taga ja teevad punkt-punkti haaval tööd.

Koolitaja... Mida te kutid tegite?

Lapsed... Rakett!

Õpetaja näitab suurt raketi näidist, mis oleks pidanud olema saadud pärast kõigi lehtede täppide ühendamist, ja kiidab lapsi, kes töö kenasti valmis said. Valentina Tereškova sooviks sellist raketti!

Füüsiline minut. Kiired raketid ootavad meid planeetidel ringi käimiseks.

Mis iganes me tahame - me lendame sellega!

Alguses käest kinni hoides käivad lapsed ringi. Siis nad kükitavad, hüppavad (raketistart) ja jooksevad üksteise järel.

Koolitaja. Midagi, mis meie külaline oli kurb.

Unekõndija... Minu planeediga juhtus õnnetus: kuu tükid murdusid, kukkusid ja kõik läksid sassi.

Koolitaja... Poisid, aitame oma külalist - päästke kuu.

Lapsed valivad sobiva geomeetrilise kuju (ring, ruut, kolmnurk, ristkülik, ovaalne) ja kleepivad need Kuu pinnale (suur ring, millel on kujundite jaoks joonistatud kohad).

Unekõndija.Aitäh, kutid! Selgus väga ilus kuu!

Koolitaja. Kas teile meeldis meie õppetund? Kuidas saate aru, mis on ruum? Täpselt nii, selles ruumis asuvad tähed ja planeedid. Mis on meie planeedi nimi? (Maa). Palun öelge esimese kosmosesse lennanud naise ees- ja perekonnanimi. (Valentina Tereškova). Millega nad kosmosesse lendavad? (Nad lendavad raketiga kosmosesse).

Unekõndija... Kallid poisid! See oli minuga koos sinuga väga huvitav. Kuid mul on aeg oma planeedile lennata. Mul on teile maiuspala.

Uneskõndija jagab toitu ja jätab hüvasti.

Lapsed... Hüvasti, Uneskõndija! Tule uuesti meie juurde!


Materjali õppetöö terviktekst maailmapildi kujunemisest keskmises rühmas "Tutvumine kosmosega. Esimene kosmonaudi naine" näeb allalaaditavat faili.
Lehel on näidatud jupp.

Tarkvara sisu:

Parandusõppe ülesanded:
- rikastada laste ideid sõidukitest (maismaatransport - veoauto, auto, buss, trollibuss, rong);
- õppida mõistma üldistavat sõna "transport";
- õpetada eristama ja nimetama sõiduki osi (salong, kere);
Parandus- ja arendusülesanded:
- arendada visuaalse taju püsivust;
- arendada mikrolennukitel orientatsiooni;
- arendada visuaalse taju terviklikkust;
- arendada käe-silma koordinatsiooni;
- arendada silmade jälgimisfunktsiooni;
- arendada visuaalset tähelepanu.

Haridusülesanded:
- soodustada huvi tundide vastu, soovi saavutada positiivne tulemus.

Materjalid: mänguasi Luntik, objektipildid teemal "Transport", veoautod ja autod, D / ja "Lummatud pildid", D / ja "Lõigatud pildid", transpordi siluetipildid, filmi "Luntik" tegelased, labürindid, värv autode pildid, imeline kott, erinevad mänguasjad, autod.

Defektoloogiõpetaja: „Täpselt nii, see on transport. Täna räägime transpordist. Miks on teie arvates vaja transporti? "
(Kaupa, inimesi on vaja transportida.)

Õpetaja-defektoloog: „Transporti on kolme tüüpi: maa, õhk, vesi. Täna räägime maismaatranspordist. Maapealne tüüp hõlmab transporti, mis liigub maapinnal. Jätke tahvlile ainult maismaatranspordi pildid. Nimetage neile. "
(Veoauto, sõiduauto, rong, buss, trollibuss ...)
Defektoloogiõpetaja: „Soovitan veoautosid ja autosid lähemalt uurida. Veoki esiosa nimetatakse kabiiniks. Miks teil on vaja kajutit? Mis on seda autot juhtiva inimese nimi? Mis on piloodikabiinis? "
(Juht. Aknad, uksed, esituled.)
Defektoloogi õpetaja: "Mis on veoki tagaosa nimi?"
(Keha.)

Defektoloogiõpetaja: „Milleks on vaja keha? Ja mille abil auto sõidab? "
(Lasti transportimiseks. Auto liigub ratastega.)
Õpetaja-defektoloog: „Täpselt nii, rataste abil. Mitu ratast sellel veokil on? Vaatame nüüd sõiduautot ja võrdleme seda veokiga. Vaata, kas autol on kere? Ei Tal on ainult kajut. Mitu ratast on autol? Nüüd võrdleme veoautode ja sõiduautode suurust. Mis vahe on? "
(Veoauto on suur ja auto on väike.)

2. D / ja "Lummatud pildid"
Õpetaja-defektoloog: „Poisid, kuulete, keegi koputab meile. Kes see võiks olla? See oli Luntik, kes tuli meile külla. "
Luntik: “Tere, sõbrad. Mul on probleem. Mu sõber Kuzya jäi haigeks. Ja väikesed mesilased ja Mila on hõivatud. Mesilasema palus neil koguda mett, palju mett. Ja Baba neem pole üldse minu teha. Tal on nii palju vaeva! Ja jäin üksi. Täiesti üksi. Ja üks on nii igav! Otsustasin tulla teile külla ja mängida. Kas ta võtab mind mängima kaasa? "
Õpetaja-defektoloog: “No kutid, võtame Luntiku kaasa? Näitame teile, mis mängud meil on? "
Luntik: “Jah, suurepärane! Ka mina ei tulnud teie juurde tühjade kätega. Mul on ka palju erinevaid pilte. Mis see on? Jällegi otsustasid need tombud Bupsen ja Vupsen minu mängu rikkuda ja visandasid mu lemmikpildid. Kuidas nüüd olla? Ma ei saa isegi aru, mida siia joonistati! "
Defektoloogiõpetaja: „Ära pahanda, Luntik. Meie kutid aitavad teid ja arvavad, mis piltidele joonistati. "
(Lapsed täidavad ülesande.)
Luntik: “Kui head stipendiaatid olete! Ma poleks üksi osanud arvata, mida seal kujutati. "

3. Visuaalne võimlemine
Defektoloogi õpetaja: „Meie auto tänaval, auto:
Väikesed autod, suured autod.
Suured veoautod tormavad
Väikesed autod kiirustavad neile järele "
(Lapsed teevad liigutusi silmadega vasakule ja paremale)

4. D / ja "Lõika pilte"
Luntik: „Poisid, nagu teate, ei lähe nad tühjade kätega. Tahtsin teile need eredad pildid kinkida. Kuid sel ajal, kui ma teie juurde jõudsin, puhus tugev tuul. Ja pildid hajusid väikesteks tükkideks. Proovime kõik neid koos koguda. "
(Lapsed koguvad pilte.)

5. D / ja "Mänguasjad on peidetud"
Defektoloogiõpetaja: „Luntik, meil on ka teie jaoks huvitav mäng, mis poistele väga meeldib. Meie poistele ja tüdrukutele meeldib mängida autosid, ronge. Otsustasin neile nalja teha ja peitsin nende eest oma lemmikmänguasjad. Leidke need ja öelge, kuhu ma nad peitsin. "
(Lapsed täidavad ülesande. "Rong on paremas ülanurgas" jne)
Õpetaja-defektoloog: „Kui hea mees te olete! Nad kavandasid mind üle - nad leidsid kõik mänguasjad. "

6. D / ja "Imeline kott"
Luntik: „Poisid, mulle meeldis teie koht väga. Aga kahjuks pean koju minema. Ja siis hakkavad nad juba minu pärast muretsema. Meenutuseks tahan teile autosid anda. Kuid peate ise leidma need sellest imelisest kotist. "

7. D / ja "labürint"
Defektoloogiõpetaja: „Kuidas saaksime teid lahti lasta ilma teile ja teie sõpradele mõeldud kingitusteta? Anname teile need suurepärased autod. Nüüd valivad tüübid, millise auto nad kingiks tahavad kinkida. "
(Lapsed täidavad ülesande.)

Eesmärk:kujundada lastest elementaarsed ideed toataimedest: nende eelised ja struktuur; õppida eristama toataimi välimuselt.

Haridusülesanded:edendada emotsionaalset reageerimisvõimet, häid tundeid, soovi aidata.

Arendusülesanded:arendada toataimede hooldamise võimet: kasta, kobestada mulda potis, pühkida lehti; teha kõike vastavalt vajadusele; kujundada võime siseruumide taimede hooldamise valdatud meetodeid mõtestatult rakendada.

Haridusülesanded:laiendada laste teadmisi toataimedest; tugevdada võimet ära tunda tuttavaid taimi, nimetada nende osi; täiendada laste sõnavara.

Peamised haridustegevused:tunnetus.

Integreeritud haridusvaldkonnad:"Kognitiivne areng", "Sotsiaalne ja kommunikatiivne", "Kõne areng", "Füüsiline", "Kunstiline ja esteetiline".

Meetodid ja tehnikad:

Meetodid: mänguline, visuaalne, verbaalne, praktiline .

Vastuvõtud:kunstiline sõna, didaktilised mängud, küsimused, julgustamine.

Visuaalsed õppevahendid:videoprojektor, toataimede slaidid ja toataimed.

Sõnavara töö:toataimed, ficus, begoonia, kurereha, palsam (kerge), drenaaž, õistaim, kastekann, reha.

Eeltöö: toataimedest rääkimine, toataimede eest hoolitsemine, kastmine, mulla kobestamine potis, lehtede pühkimine; toataime istutamine, toataimede luule meelde jätmine.

Struktuur

  1. Sissejuhatav osa.
  1. Mõistatuste lahendamine.
  2. Vestlus. Slaidide ja toataimede uurimine pottides.
  1. Põhiosa.
  1. Didaktiline mäng "Mis on kadunud?"
  2. Kehaline kasvatus.
  3. Üllatav hetk.
  4. Vestlus taimede juurest.
  5. Tööaktiivsus.
  1. Alumine rida.

Haridustegevuse käik

Mõistatused toataimedest.

Koolitaja:

Puhastage õhk
Loo mugavust
Aknad muutuvad roheliseks
Õitsevad aastaringselt.

Lapsed: toataimed.

Vestlus toataimedest.

Koolitaja: arvasite ära, et täna räägime toataimedest. Vaadake, kui palju toataimi meil rühmas on. Mis te arvate, milleks on toataimed, millist kasu need toovad?

Lapsed: „Kaunista rühm, puhastage õhk tolmust ja vabastage hapnik. Vajame neid hingamiseks. "

Koolitaja: Täpselt nii, et see oleks ilus - inimene kaunistab oma maja toataimedega. Kuid nad mitte ainult ei rõõmusta meid oma iluga, vaid puhastavad ka õhku tolmust ja mustusest. Paljud toataimed lõhnavad hästi.

Koolitaja: Milliseid toataimi teate?

Lapsed: kurereha, palsam (hele), begoonia, ficus, violetne.

Toataimede slaidiseanss.

Koolitaja: Igal taimel on oma nimi. Mis on selle taime nimi?

Lapsed: kurereha.

Koolitaja: Täpselt nii, see on pelargoonium ja seda nimetatakse ka pelargooniumiks. Heidame pilgu pelargoonidele. Mis on pelargooniumil?

Lapsed: vars, lehed, õied.

Koolitaja: mis kuju on lehed? Mis värvi on lehed?

Lapsed: lehed on tumerohelised, helerohelised, ümarad.

Vaatleme (analoogia põhjal) palsamit, begooniat, ficust.

Laste luuletuste lugemine toataimedest.

Aknal on lill

Idand ulatub päikese poole,

Punased ja helepunased õied

Särav, imeline ilu.

Nad rõõmustavad õitsemisega

Mütsid, nagu pidusöök silmadele

Ja noogutavad neile pead

Nad kutsuvad teid imetlema.

Oleme kurerehad väga õnnelikud

Ei jää ilma preemiata

Aitäh lahkumast,

Kõik põleb ereda värviga.

Väike idu-
Ficus aknal
Troopiline viil
Nad andsid selle mulle.

Aknal kiiresti
Ficus kasvas üles
Iga päev see olen mina
Ta kastis heldelt.

Kõik lilled on meie ficus
Kasvas kiiresti välja.
Kahju on lahku minna
See oli temaga pisarateni.

Begonial on leht -
Nagu surutud rusikas.
Nukk laieneb
Ja leht ilmub.

Külasta meid
Kevad tuli.
Begonia hakkas kasvama.
Laiutab rusikad -
Imetlege linasid!
Pole veel ühtegi nädalat möödas -
Lilled on muutunud roosaks!

Märts möllab akna taga
Lund sajab, tuisk pühib
Ja siin on kevad tulnud
Ja begoonia õitseb!

Krõmpsub akna taga
Härmas päev.
Seisab aknal
Lille-valgus.

Karmiinpunane
Kroonlehed õitsevad
Nagu oleks tõesti
Tuled süttisid.

Ma kastan seda

Selle kallas,
Anneta see
Ma ei saa kedagi aidata!

Ta on väga särav,
Väga hea
Väga nagu mu ema
Näeb välja nagu muinasjutt!
*****
Aknal on palju lilli,
Ainult märg - ta on üksi:
Märg Vanka kutsutakse
Tuntud palsam.

Didaktiline mäng: "Mis on kadunud?"

Didaktiline ülesanne. Nime taime mälu järgi (ilma visuaalse juhtimiseta)

Mängu tegevus... Arvake ära, milline taim on kadunud.

Reegel. Ära piina.

Varustus. Toataimed on laual.

Mängu edenemine. Õpetaja kutsub lapsi üles vaatama, millised taimed on laual, ja sulgema siis silmad. Sel ajal eemaldab õpetaja ühe taime: "Mis taim on kadunud?"

Kehaline kasvatus.

Tule, ficus, kiitle - (Plaksutab.)

See on see tohutu leht ! (Laiendage sõrmi.)

Valmistatud nagu nahast (Hõõru oma peopesad.)

Ficus, me aitame teid: (pigistage ja vabastage käed.)

Iga teie lihav leht, (suruge peopesad kokku.)

Pese hoolikalt. (Me silitame harju "minu".)

Sa muutud rohelisemaks (plaksutab.)

Kasv - õpetajalt ! (Siruta käsi välja, tõsta käed üles.)

Üllatav hetk. Tuleb lillehaldjas.

Haldjas: Tere, kallid kutid! Tere pärastlõunal, kallid täiskasvanud! Olen lillehaldjas, tulin teile külla. Lendan igal pool ja hoolitsen lillede eest. Niisiis tõin teile lille varre ja otsustasin selle teile kinkida. See on Coleus. Sellel on punased lehed. Nagu kõigil taimedel, on ka neil vars, lehed ja õied. Ma tahan ta teie jaoks istutada ja arvan, et tulevikus hoolitsete teie tema eest ja hoolitsete tema eest ning et tal on sinuga hästi.

Vestlus taime juurest.

Kõigil taimedel on juur. Juur on maas. Juure tõttu taim ei kuku ja on kindlalt maas. Juur toidab ka taime. Kui me kastame, võtab juur vett endasse ja see tõuseb varrest üles lehtede ja õite külge. Et taim ei närbuks, tuleb seda kasta.

Taime istutamine.

Haldjas istutab potti Coleuse varre.

Haldjas: Võtke lillepott. Mida me kõigepealt potti paneme? (Panime lillepotti kive - see on drenaaž.) Milleks see on mõeldud? (Juurtele õhu juurdepääsu parandamiseks on vaja drenaaži, et juured kastmisel ei mädaneks.) Mida me edasi teeme? (Pärast seda täidame mulla, jättes sibulale augu.) Mis siis edasi on, kui muld on täidetud? (Istutame lõike maasse ja puistame selle üle.) Oleme istutanud taime, kas on vaja veel midagi teha? (Vahetult pärast istutamist tuleb taime paremaks kasvamiseks kasta.) Ja lisaks tõin teile kingituseks ka pelargooniumi (kurereha) seemned. Istutame koos teiega need seemned mullapokaalidesse, et need kasvaksid ja meeldiksid meile.

Praktiline tegevus.

Lapsed kannavad põllesid. Lapsed tulevad õliriidega kaetud laua juurde, igale lapsele 1 klaas maad, kastekann veega, pulk, seemned, põll.

Iga äri osutub hästi, kui teete seda heas tujus. Näitame teie meeleolu naeratades.

Enne seemnete istutamist meenutame, kuidas seda teha. Seemnekonteineris on pinnas juba märg. Ja nüüd teeme pulgaga augu seemnete istutamiseks. Niimoodi (saade). Võtame seemned, paneme iga seemne auku ja piserdame seda mullaga. Ja nüüd peame istutatud seemet kastma.

Koolitaja: Mida me täna tegime? Milleks? Mida uut olete õppinud?

Täna kohtusime teiega, kuidas toataimi korralikult hooldada. Õppisime taimi ise istutama. Kõike, mida täna õppisite, saate kodus kasutada, et aidata teie emal taimede eest hoolitseda.

Toataimed on elusolendid, seega peame nende eest hoolitsema, hoolitsema, hoolitsema ja hoolitsema.

"Kevad marsib kiirete sammudega meie poole"

Tervikliku maailmapildi kujunemine.

Integreeritud tund keskmise rühma lastele.

LAADI (esitlus)

Sosnina Galina Nikolaevna

Koolitaja

Töökoht: MBOU "V-Matigorskaja keskmine

kool "haru d / s nr 30" Romashka "

Eesmärk: kujundada laste teadmisi kevade märkidest.

Kinnitage laste teadmisi kevadistest muutustest looduses.

Jätkata laste õpetamist õpetaja küsimustele täieliku vastusega, keeruliste lausete ehitamine.

Laiendage laste teadmisi metsloomade elu muutustest kevade saabudes.

Kindlustamaks pildi paigutamist paberilehele.

Tegevused: jutustamine, vestlus, mõistatuste äraarvamine, mahuline modelleerimine.

Varustus: interaktiivne tahvel, plastiliin, salvrätik, papp, plastiliinist tahvel.

Kirjandus:

1. Averina IE Kehakultuuriminutid ja dünaamilised pausid koolieelses lasteasutuses. M.: Ayris-Press, 2005.

2. Nikolaeva S.N. Noore ökoloogi töö süsteem lasteaia keskmises rühmas. M.: Mosaiika-süntees, 2010.

3. Shvaiko GS Kujutava kunsti tunnid lasteaias. M .: Vlados, 2000.

4. Lisa nr 1. (Ettekanne)

Tunni käik.

Lastele tuleb külla päkapikk ja ütleb, et tal on sõber, päike. Nad tahavad meile midagi öelda.

Ma ütlen kogu maailmale

et enam pole talve.

Vaata, siin on kevad

Ta kõnnib maas.

Kevad kõnnib kiirete sammudega meie poole,

Ja triivid sulavad tema jalgade all.

Ääristel on näha musti sulanud laike.

Tõsi, kevadel väga soojad jalad.

Päike kuulis neid sõnu ja vaatas pilve tagant välja. Väsinud temast tuule ja külma ilma eest peitu.

See vaatas välja, levitas kiiri, kuid ainuüksi tema jaoks muutus see igavaks ja päike otsustas kellegi teise üles äratada.

Päike vaatas metsa lagendikku ja mida ta seal nägi?

(laste vastused)

Esimesed sulatatud laigud ilmusid; Lund tuleb aina vähem

Ojad jooksid, kuhu iganes vesi jõudis. Nagu loodus kiirustaks enne rohelise riietuse selga pesemist.

Pungad on paistes: täpselt sama mis meie rühmas ja ilmuvad peaaegu esimesed lehed.

Ja siin on esimesed kevadlilled:

Kes mäletab nende nimesid?

(Laste vastused).

7; 8 slaidi: (lumikellukesed, orasjalg)

Siis vaatas päike kaevu ega näinud seal kedagi.

Kes elasid talvel kaevus? (laste vastused: karu)

Kuidas karud talvitavad? (laste vastused: maga, ime käpa)

Kust neid nüüd otsida?

Rõõmustagem ka kevade saabumise üle. (Füüsiline minut)

Kevadiste viiside all

pöörake paremale, vasakule.

käed üles, käed alla.

üles! ja jälle käed alla.

parem, vasak pea.

käed üles! teie ees.

tembeldage parem jalg

tembeldage oma vasak jalg.

paremale, vasakule

ja istu vaikselt maha.

Päike oli mures: aga kuidas on tema jänku sõber? Mis juhtus temaga kevade saabumisega? (laste vastused)

Mäletate, kuidas jänes talvel oli?

Vaadake, mis temast on saanud? (laste vastused)

Mis sa arvad, miks sa oma kasuka vahetasid? (laste vastused)

Kevadel ilmusid jänese juurde jänesed. Mis need on? (laste vastused) Nad ilmusid hiljuti, kuid juba kohevad, väledad. Jänes söötis neid ja sõitis end värske rohuga kosutama. Ja küülikud jäid üksi. Päike soojendab neid oma sooja kiirtega, jänkud ootavad ema, kuid teda pole seal.

Siis jooksis mööda veel üks jänes. Ta märkas lapsi ja söötis neid. Nii et jänestel on see olemas.

16 slaid: (päike teeb mõistatusi, ilmub vanker, pääsuke, ilmub tärn).

Kuulge mõistatusi.

Kõik rändlinnud on mustemad,

Puhastab haritava maa usside eest.

Jookse põllumaal üles ja alla.

Ja lindu nimetatakse ... ... (vanker).

Ta lendas meie juurde soojaga

Pikk tee minna.

Skulptuurid maja akna all

Rohust ja savist (pääsuke).

Kuuendal on palee.

Palees on laulja

Mis tema nimi on? (tärn)

Päikesekiired märkasid putukate ilmumist. Vaadake seda kimalast.

Milliseid putukaid te veel teate? (laste vastused, liblikas, mardikas).

Poisid, kevadpäikesele meeldisid esimesed kevadlilled väga.

Laske meil päikese käes olla ja tehke talle sellised kevadlilled.

Hästi tehtud kutid, kui ilusad lilled teil on.

Päike oli üllatunud: kui palju tal õnnestus kevadises metsas näha, ja rääkis sellest päkapikule.

Poisid, kas teile meeldis päikesega jalutada kevadises metsas (Laste vastused).

Jätame oma sõpradega hüvasti ja läheme niisama jalutama.

Tagastama

×
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"