Ettekanne tunnile "head lapsed - kroon koju". Sünopsis ümbritsevast maailmast teemal: "Lahked lapsed - maja kroon" Maailm heade laste ümber maja kroon

Tellima
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kontaktis:

Teemal "Lahked lapsed - kroon koju"

Eesmärk: näidata vajadust varaseks täiskasvanuks valmistumiseks, lapsepõlves saadud kogemuste väärtust.

Oodatavad tulemused: õpilased õpivad, kuidas nad vanasti täiskasvanueaks valmistusid; õppida olema mänguasjade valikul teadlik; õppida nende nime tähendust.

Tundide ajal:

Aja korraldamine.

Kell helises - tund algas.

Seisa sirgelt. Istuge vaikselt, kenasti, mugavalt.

2. Tunni teema edastamine.

Vaadake tahvlit ja määrake, millega me tunnis tegeleme.

(perekonnast, laste tegemistest, töötame rühmades, paarides ...)

3. Teadmiste aktualiseerimine.

... tööta kaartidega individuaalselt (arva ristsõna), ülejäänud tuletavad meelde eelmise tunni materjali ja õpivad tänast teemat.

(Nad vastavad küsimusele ja saavad õiguse sõnaga sõna avada)

Kust sa pärit oled vanaema, vanaisa jaoks? (lapselaps, lapselaps)

Ema, isa jaoks? (poeg tütar)

Sinu vanemate õe või venna pärast? (onupojad)

Kes saab pruudi poja emaks? (ämm)

Ja isa? (äi)

Mis saab abikaasast oma naise vanematele? (väimees)

Kuidas nimetada ühe sõnaga koos elavate lähisugulaste rühma: vanemad, lapsed ...? (perekond)

Millised on vanasõnad isaduse ja emaduse pühaduse kohta? ...

Ja pakun veel väiteid. Vastake väljenditele ja väärtustele. (Rühmatöö)

Kontrollime. Lugege, millised pöördsõnad välja tulid. (lahked lapsed) - Kuidas aru saada? (Hea, kuulekas ...) - Millised sõnad tulid Ind. kard.? (kroon korpusele) - Kuidas aru saada?

(Lapsed, nende käitumine ja teod paljastavad perekonna sisemaailma. Lahked lapsed kroonivad perekonda (ülistavad) austuse ja austusega ning mis kõige tähtsam - vanemate rõõmu ja meelerahuga. Lahked lapsed preemiaks vanemad nende kasvatamise, kiindumuse ja hoolitsuse eest)

4. Töötage uue materjaliga. - Ja täna räägime sellest, kuidas vanemad valmistasid oma lapsi täiskasvanuks, mida nad õpetasid. Ja kuidas lapsed oma vanemaid aitasid.

Tõstke käed üles, kes aitavad vanemaid. - Kuidas aitate kodus?

Mäletate, millistes hooajalistes töödes osalesid lapsed vanasti? (juurviljaaedadest, põldudelt leiba koristada, küttepuid hakkida, metsas küttepuid koristada, jahti pidada, keerutada ...) - Kuid mitte ainult tööl, vaid isegi mängus õpivad lapsed olema säästlikud ja hoolivad. Proovime seda tõestada. - Vaata oma lemmikmänguasju. Mida saab nukkudega mängimisest õppida? Mis tuleb elus kasuks? (Õige laua katmine, voodi tegemine, riiete korras hoidmine, toa korrastamine, punutiste punumine, juuste tegemine ..., autode, mööbli parandamine ...)

Kuulake tähelepanelikult selgitust ja proovige meenutada, mida tüdrukud ja poisid vanasti täiskasvanueaks valmistudes õppisid.

(Slaid 3, 4, 5)

Ja nüüd, kasutades õpikut, lk 40, 41, täitke oma vastus ja kirjutage vihikusse, lk 22 nr 1, mida lapsed vanasti õppisid.

Tekst ütleb: Nende elu premeerib suureks saades suuremeelselt. Kuidas aru saada?

Leidke ja lugege tekstist, millest tüdruk unistas vanasti? Ja poiss? Miks?

6. Füüsilised minutid.

7. Töö jätkamine tunni teemal.

Kuidas kujutate ette tolleaegseid lapsi? Vaadake läbi õpiku lk 41 illustratsioonid ja olge valmis rääkima, tüdrukud valmistavad lugu tüdrukust, poisid poisist.

(Tagasihoidlik, tõsine, kuulekas ...)

Millised nimed neile sobivad?

Juba iidsetest aegadest on inimesed nimetustele omistanud maagilisi omadusi.

SÕNUM NIMETE ESINEMISE KOHTA

Nikital oli sünnipäev. Ta koostas oma nime kohta esitluse. ESITLUS

Kes teab nende nime tähendust?

Otsige Internetist. VÕRGUKIRJAD

8. Peegeldus.

Testi täitmine.

1. Millest tüdruk unistas vanasti?

S - ketrusratta kohta, T - tahvelarvuti kohta, U - nuku kohta.

2. Millest poiss unistas?

O - telefoni kohta, P - luugi kohta, R - kirjutusmasina kohta.

3. Mida tüdrukud vanasti ei õppinud?

A - töö arvutiga, B -, C - pöörlemine.

4. Mida poisid vanasti ei õppinud?

C - sõida autoga, T - künda, külva, niida, U - hoia õue korras.

5. Kuidas algas mehelik meisterlikkus?

F - kündmisoskusega, H - puidust riistade valmistamise võimega ja - luugiga.

6. Millest sõltub iidsete inimeste arvates inimese saatus?

A - hoolsusest, B - nimest. B - kuulekusest.

O -, P - I. Shishkin, R - tundmatu kunstnik.

Mis on sellest tulenev sõna? = Aitäh.

Keda tahad täna tänada? Miks?

9. Kodutöö.

P. 40 - 43, T. - lk 22

Zubova Galina Dmitrievna

Algkooli õpetaja

MBOU "Novoljadinskaja keskkool"

Tambovi piirkond, Tambovi oblast

Toode: maailm.

Klass: 3

Teema:"Lahked lapsed - kroon majale."

Eesmärgid:

pedagoogiline: tingimuste loomine vanasõna "Head lapsed - maja kroon" tähenduse avalikustamiseks; kasutades konkreetseid näiteid, et paljastada kultuurilise järjepidevuse tähtsus ja vajalikkus perekonnas alates vanematest kuni noorimateni;

õpilane: teadlikkus vanasõna "Head lapsed - maja kroon" tähendusest.

Õppetüüpõppetund uute teadmiste "avastamiseks".

Planeeritud õpitulemused:

Isiklik: teema sisu moraalne ja eetiline hindamine; positiivse suhtumise avaldumine perekonda ja pereväärtustesse; teadlikkus iga pereliikme armastuse, austuse, vastastikuse abi, harmoonia, rahu (harmoonia) tähtsusest ja vajadusest pereelus;

enesemääramine: mõista inimeste tundeid ja empaatiat nendega;

tähendab moodustamist

oskus mõista teiste inimeste emotsioone, neile kaasa tunda, neile kaasa tunda; teadlikkus vastutusest ühise asja eest;

haridustegevuste läbiviimine koos õpetajaga, et luua seos operatsioonide, interdistsiplinaarsete kontseptsioonide vahel; probleemi lahendamine viiside leidmise meetodil (vastavalt mudelile ja etteantud reeglitele), kasutades õpiku teavet, teatmematerjale.

Teema: rääkida peretraditsioonidest ja -väärtustest, kohusetundlikest kohustustest perekonnas, esitada argumente ja tõendeid vanemate eeskuju mõju sõltuvusest laste tegudest, hinnata isiklikku panust perestruktuuri kujunemisse ja perekonna ülistamisse perekond.

Universaalsed õppetegevused (UUD meta -teema):

Reguleerivad: haridusülesannete määratlemine, sõnastamine dialoogis õpetaja ja klassikaaslastega; oma töö hindamine vastavalt kindlaksmääratud kriteeriumidele, korreleerides nende hindamist õpetaja hinnanguga, märkides muudatusi oma tegevuses, võrreldes nende saavutusi.

Kognitiivne: teadmised oma rahva kultuurist, oma maast, Venemaa rahvaste ja inimkonna kultuuripärandi alustest; rahvusvahelise Venemaa ühiskonna humanistlike, demokraatlike ja traditsiooniliste väärtuste assimileerimine; vastutustunde ja kohusetunde edendamine kodumaa ees; erinevus tundmatu ja juba tuntud vahel toimimisviisis dialoogis õpetaja ja klassikaaslastega.

Kommunikatiivne: sõnavõtte ehitamine; erimärkide kasutamine õpilaste vahelise suhtluse korraldamisel, terminoloogia, oskus kuulata teisi ühistegevuse raames.

Tehnikad ja tehnoloogiad: IKT kasutamine, mängutehnoloogia, projektitegevus, koostöötehnoloogia, teadustegevus.

Ressurss:õpik Maailm ümberringi. 3. klass. Õpik haridusasutustele koos rakendusega elektroonilises meedias. 2. osa / A. A. Pleshakov, M. Yu. Novitskaja, Venemaa. Acad. Teadused, Ros. Acad. Haridus, kirjastus "Haridus". - 3. toim. –M.: Haridus, 2013., töövihik õpikule, CD õpikule, interaktiivne tahvel, tahvelarvutid õpilastele, kaardid igale õpilasele loovtööks, video "Meie abi perele", slaidiesitlus tunni jaoks *.

Märge*: järgmisele slaidile liikumiseks klõpsake slaidi ülaosas asuvat helmesriba.

Õppetunni skript

Tunni etapp (element), eesmärk

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Universaalsed õppetegevused

Mina ... Emotsionaalne suhtumine. Motivatsioon tegevuseks.

Motivatsioon positiivseks suhtumiseks.

Ilmub kauaoodatud kõne. Tund algab.

Tervitage õpetajaid. Korraldage töökoht. Nad sisenevad teadlikult haridustegevuse ruumi.

L: kõigile inimestele ühiste käitumisreeglite sõltumatu määratlemine ja väljendamine.

II . Põhiteadmiste uuendamine. Uute teadmiste avastamine.

teadmisi.

Aktualiseerida vastavad vaimsed toimingud ja kognitiivsed protsessid; motiveerida õpilasi katsetama haridustegevust ja selle iseseisvat rakendamist.

2. Vaadates videot "Pere abistamine"

3. Tutvumine laste tegemistega vanal ajal.

Õpiku töö:reproduktsioonidega L. K. Plakhovi maalidest "Talupoeg tõrvikuga" ja tundmatu kunstnikuga "Spinner"

Töö vastavalt õpikule lk 40-41.

5. Näide vanematest.

6. Iga inimese püha nimi on tema juhttäht.

Töötage õpiku järgi. Õpetuse teksti lugemine lk 42

7. Töötage tahvelarvutitega, millel on õpiku jaoks kettal ülesanded.

Mida koju küsiti?

(1 slaid)

Just selliste nukkudega mängisid teie vanavanaemad. Teie vanavanaemad ja vanavanaisad armastasid teid ja muidugi mäletate oma surnud esivanemaid, mäletate neid koos vanematega. Meie kohus on teiega meeles pidada oma esivanemaid.

Millised muud kohustused on teie peres?

Kes neid määratleb?

Miks määravad vanemad teile kohustusi?

Vaatame videot "Abi perekonnas".

Sõnastage tunni teema.

Lugege õpetuse teemat, et näha, kas teie eeldus on kinnitust leidnud.

Kaaluge reproduktsioonide maalimist.

Kuidas te lapsi ette kujutate?

Millise abiga nad oma vanemaid rõõmustasid?

Millest poisid ja tüdrukud unistasid vanasti?

Kas teie oletus leidis kinnitust, saate sellest teada õpiku teksti lugedes.

Lugege viimast lauset. Kuidas te sellest aru saate?

Kuidas tuleks kõiki asju teha?

(3 slaidi)

Kristlased mäletavad, et Jumal andis esimese vastutuse Aadamale ja Eevale ning kehtestas inimeste elureeglid. Üks reeglitest oli vastutus selle eest, mida inimene tegi. Paradiisis andis Jumal Aadamale ja Eevale ülesandeks aeda harida ja hoida. Sõna "viljelema" tähendab väga hästi tehtud tööd.

Mis võib juhtuda, kui teete neid halvasti?

(4, 5, 6 slaidi)

Lugege slaidil olevat lugu ühest poisist ja vaadake, kas teie oletused osutuvad tõeks.

Millisele järeldusele võite jõuda?

Millised on teie kohustused teiste inimeste ees?

Keda saab käitumises eeskujuks võtta?

Mida teie vanemad teile häid asju õpetavad?

Mis te arvate, millal saavad vanemad oma laste kohta öelda: „See on minu kaitse ja tugi vanemas eas”?

(7 slaidi)

Mäletate, mida nende laste vanemad pühade kuninglike märtrite peres õpetasid?

Keda veel saab endale eeskujuks valida?

Viimases tunnis rääkisime ristimise traditsioonist, mäletate, millest rääkisime?

(8, 9 slaidi)

Kas sa tead, miks nad sind nii kutsusid?

Iga nimi tähendab midagi.

Kas teate, mida teie nimed tähendavad?

Lugege õpiku teksti ja uurige, mida tähendavad nimed Olga ja Alexander . -Mida tähendavad nimed Olga ja Aleksander?

(10 slaidi)

Kaitsepühaku mälestuspäeva nimetatakse nimepäevaks.

Kuidas tähistate nimepäeva?

Täitke tunni jaoks kettal olevad ülesanded.

Tehke koos täiskasvanutega beebinukk, kirjutage üles vanasõnad laste lugupidava suhtumise tähtsusest oma vanematele. (Iga rea ​​lapsed tulevad välja ja näitavad nukke, seejärel loevad vanasõnu.)

Loetlege nende kohustused.

Vanemad.

Et me saaksime vanemaid majapidamistöödes aidata ja nad rõõmustaksid selle üle.

Jagage oma muljeid.

Sõnasta.

Tunni teema: "Lahked lapsed - kroon koju."

Laste vastused.

Laste vastused.

Laste vastused.

Õpiku teksti iseseisev lugemine.

Peate proovima teha kõike väga hästi.

Laste eeldused.

Poiss tegi seda tööd, kuid halvasti, vastutustundetult. Ta ei vastutanud selle eest, kuidas ta seda tööd tegi ja lille kahjustas.

Peate oma kohustustesse vastutustundlikult suhtuma, püüdma teha kõike väga hästi, et mitte kahjustada ennast ja teisi.

Ärge tehke halbu tegusid, vaid tehke ainult häid tegusid.

Vanemad.

Laste vastused.

Laste vastused.

Nad räägivad.

Nad vastavad.

Igal kristlasel on peale kaitseingli ka kaitsepühak: see on inimene, kelle nimi ristimisel antakse. Ta aitab, kui inimesed paluvad temalt palvetavalt abi ja eestpalvet. Kristlased püüavad jäljendada pühakut, kelle nime nad oma elus kannavad.

Laste vastused.

Laste vastused.

Nad vastavad.

Lastejutud nimepäeva tähistamisest.

Iseseisev töö.

Enesetest.

NS: teemaga "Perekond" seotud mõistete mõistmine; mõista oma rolli perekonnas; osata sugulusastmeid kasutades eristada sugulusastmeid, määratleda nende suhteid iga pereliikmega; hinnata oma suhteid iga pereliikmega, kasutades mõisteid "armastus", "austus", "kaastunne", "sõprus", "hellus" jne;

kognitiivsete ülesannete esiletoomine, nende lahendamiseks kõige tõhusamate viiside valimine.

R: tegevuse eesmärgi määramine õpetaja abiga, praktiliste ülesannete vastuvõtmine ja elluviimine;

Võimalus eristada uusi teadmisi teadaolevatest.

SAADA: konkreetse sisu eesmärkide ja eesmärkide esitamine suulises kõnes õpetaja abiga, samm -sammult nende elluviimine; suhtlemise psühholoogiliste põhimõtete järgimine, adekvaatse inimestevahelise taju omandamine;

näidata positiivset suhtumist perekonda ja pereväärtustesse; mõista iga pereliikme jaoks armastuse, austuse, vastastikuse abi, harmoonia, rahu (harmoonia) tähtsust ja vajalikkust pereelus.

III .Füüsiline treening

Väsimuse ja väsimuse eemaldamine.

Naeratame kõik koos

Pilgutame teineteisele natuke silma,

Pöörake paremale, vasakule

(pöörab vasakule - paremale)

Ja siis noogutage ringis.

(kallutab vasakult paremale)

Kõik ideed võitsid

Meie käed tõusid üles. (tõstke käed üles - alla)

Murekoorem raputati maha

Ja jätkame teaduse teed.

(surusid käsi)

Harjutused väsimuse vältimiseks.

L: mõistes oma tervise eest hoolitsemise tähtsust, ennetavaid meetmeid väsimuse ja väsimuse leevendamiseks.

IV.Primaarne ankurdamine.

Uute teadmiste rakendatavuse piiride ja varem omandatud teadmiste omandamise taseme väljaselgitamiseks luua mugav ja loomulik õhkkond grupi- ja individuaalsete töövormide kasutamisel.

1. Tutvumine Radoneži Püha Sergiuse eluga. Lasteettekanne "Püha Radoneži Sergiuse elu"

2. Loovtöö.

Kompositsiooni kiri "Lahked lapsed - kroon koju".

Seryozha koostas ettekande oma patrooni Püha Sergiuse kohta Radonezhist. Vaadake ja vastake siis küsimusele: mida saate õppida Radoneži kangekaelselt Sergiuselt?

Mida saate Radoneži Pühalt Sergiuselt õppida?

Kes aitas poisile (noorukile) Bartholomewile?

Kas kristlased võiksid loota pühaku abi, kui see, mida nad palusid, võiks teistele kahju teha?

Kas kristlikud lapsed võiksid paluda pühakult, et ta kamraadile kätte maksaks?

Kas te ise ei võiks proovida õpetada ja loota kaitseingli ja teie kaitsepühaku abi?

Millal aitavad pühakud kristlasi?

(11 slaidi)

Rääkige meile, kuidas Radoneži Püha Sergiuse vanemate näide mõjutas Sergiuse edasist elu?

Kas sõnad „Lahked lapsed - maja kroon” viitavad munk Sergiusele?

(12 slaidi)

Kasutades nende pühade perekondade ja oma vanemate näiteid, kirjutage lühike essee "Head lapsed - kroon koduks", kuidas soovite oma lapsi suurena näha.

Kes loeb nende esseed?

Laste vastused.

Ingel vana mehe näol.

Te ei saa küsida, kas see, mida küsisite, võib teistele kahju teha.

Õppimisel peate end proovile panema.

Taotlustes, mis ei saa teisi kahjustada, abiks, küsimuses, mis on kasulik küsivale inimesele.

Vanemate eeskuju suunas Radoneži Sergiuse Jumala, kodumaa ja tema rahva teenimise teele.

Jah, ta elas nii kõrget vaimset elu, et tema käest küsisid nõu erinevatest klassidest inimesed: tavalised inimesed ja vürstid - inimesed, kes investeerisid jõuga. Tema üle pole uhke mitte ainult tema perekond, vaid kogu õigeusklik rahvas. Radoneži munk Sergius on üks Vene maa auväärsemaid pühakuid ja õigeusklikud pöörduvad tema poole taevase patrooni ja kaitsjana.

Esseede kirjutamine.

Nad lugesid ette oma kompositsioone.

L: teema sisu moraalne ja eetiline hindamine; teadlikkus vastutusest ühise asja eest.

NS: teabe hankimise meetodite valdamine, oluliste tunnuste sisaldava teabe väljavõtmise võime, selle praktiline kasutamine interdistsiplinaarsel alusel,

esitage ettevalmistatud teave visuaalsel kujul

R operatiivtoimingute valdamine,

valmisolek suhelda täiskasvanute ja eakaaslastega õppetegevuses; haridustegevuste läbiviimine koos õpetajaga, et luua seos operatsioonide, interdistsiplinaarsete kontseptsioonide vahel; probleemi lahendamine viiside leidmise meetodil (vastavalt mudelile ja etteantud reeglitele), kasutades õpiku teavet, teatmematerjale.

TO: õppetegevuse sisu verbaalse kuvamise oskuste omandamine, puuduvate andmete hankimine ja kasutamine küsimuste, õpikute materjalide abil.

L:enesemääramine:

Inimeste tunnete mõistmine ja neile kaasaelamine; tähendab moodustamist: oskus teha häid ja kasulikke tegusid; moraalne ja eetiline suund: oskus mõista teiste inimeste emotsioone, neile kaasa tunda, neile kaasa tunda.

VÕppetunni kokkuvõte. Peegeldus.

Uue sisu fikseerimine, refleksiiv-hindava komponendi pakkumine (sh enda tegevuse enesehindamine); õpilaste abistamine haridustegevuse eesmärgi ja selle tulemuste korrelatsioonis.

(13 slaidi)

Millest me täna tunnis rääkisime?

Loeme tunni teemat.

Millist mõistet peate silmas väljendiga "lahked lapsed"?

Laste vastused.

Lahke lastekodu kroon.

Kogu perekonda hinnatakse meie tegude järgi. Enne kui midagi ette võtate, peate mõtlema, kuhu need viivad: perekonna kuulsusele või häbile.

R: Hinnake emotsionaalselt enda ja klassi tegevust, määrake koos õpetajaga ülesande täitmise tase.

SAADA: pani aluse teiste kõne kuulamisele ja mõistmisele; keskendunud teiste inimeste positsioonile, erinevalt nende omast; kuvada kõnes tegevuste sisu eesmärgiga jälgida, hinnata objektiivset tegevust.

VI.Kodutöö

(14 slaidi)

- Valmistage ette lugu inimesest, kellena soovite olla. Soovi korral esitage armastatud pühaku elu esitlus.

Kuva esitluse sisu
"Head lapsed õppetunniks - kroon kodus"

Eksam

kodutöö


Õppetunni teema

Lahedad lapsed -

kodune kroon


Aadam ja Eeva paradiisis

Kristlased usuvad, et Jumal andis esimese vastutuse Aadamale ja Eevale ning kehtestas inimeste elureeglid. Üks reeglitest oli vastutus selle eest, mida inimene tegi. Paradiisis andis Jumal Aadamale ja Eevale ülesandeks aeda harida ja hoida. Sõna "viljelema" tähendab väga hästi tehtud tööd.



Ema käskis poisil akna lilli kasta. Ta kastis kahte lille ja kolmandal polnud aega. Ja otsustasin: kastan hiljem. Lill ei kao kuhugi. Ja ta unustas lille, jooksis oma rõõmu-meelelahutuste juurde. Ja lill ei pääsenud kuhugi. Ta ootas kaua, kuni poiss teda mäletab. Ootasin teist päeva. Ja siis ta muutus kurvaks, riputas lehed üles ja kurvastas, et kõik olid tema unustanud. Lill suri. Siis meenutas ema mulle taas lilli: ta jooksis neid kastma. Aga aknale on jäänud vaid kaks rohelist elusat taime. Kolmas lill oli surnud. Kes on selles süüdi?




Päeva ingel

Kristlased usuvad, et ristimise ajal saab inimene taevase kaitsja, kaitseingli. Ristimise päev on ingli päev.


Nimepäev

Lisaks kaitseinglile on ka kaitsepühak: see on inimene, kelle nimi ristimisel antakse. Ta aitab, kui inimesed paluvad temalt palvetavalt abi ja eestpalvet. Kristlased püüavad jäljendada pühakut, kelle nime nad oma elus kannavad. Kaitsepühaku mälestuspäeva nimetatakse nimepäevaks.


Aleksander võitja

Pühak Olga


M. Nesterov

Visioon noortele Bartholomewile

Lugupeetud

Cyril ja Maria Radonežist


Jep. Pantjuhhin

Dmitri Donskoy ja Sergiy Radonezhsky


Milliseid tunnis saadud teadmisi jagate oma sõprade ja sugulastega

Alumine joon. Peegeldus.

- Lugege tunni teemat.

-Millise mõiste lisate väljendile "Lahked lapsed"?


Kodutöö

Valmistage lugu inimesest,

millele sa tahaksid

olla sarnane.

Soovi korral tehke esitlus armastatud pühaku elust.


  • http://images.yandex.ru/yandsearch?p=2&text= Ikoon% 20Saint% 20Olga & fp = 2 & pos = 65 & uinfo = ww-1281-wh-707-fw-1056-fh-501-pd- 1 & rpt = simage & img_url = h
  • http://images.yandex.ru/yandsearch?p=3&text= ikoon% 20Alexander% 20Nevsky & esip = 3 & pos = 104 & uinfo = ww-1281-wh-707-fw-1056-fh-501-pd-1 & rpt = simage & img_url
  • http://news-r.ru/upload/iblock/a2e/a2e2582495f4edaf9ae3f8e2856bc5b5.jpg
  • http://images.yandex.ru/yandsearch?win=91&fp=1&uinfo=ww-1281-wh-707-fw-1056-fh-501-pd-1&p=1&text=%D0%BA%D1%80%D0 % B5% D1% 89% D0% B5% D0% BD% D0% B8% D0% B5% 20% D0% B3% D0% BE% D1% 81% D0% BF% D0% BE% D0% B4% D0 % B0 & clid = 1985545 & pos = 55 & rpt = simage & img_url = http% 3A% 2F% 2Ffile.mobilmusic.ru% 2F34% 2F66% 2F98% 2F761469.gif
  • http://theotherside.files.wordpress.com/2011/07/angel-cliff-children2.jpg
  • http://images.yandex.ru/yandsearch?p=1&text= Aleksei% 20Romanov% 20martyr-son% 20Nicholas% 202 & esip = 1 & pos = 50 & uinfo = ww

Muster http://img-fotki.yandex.ru/get/9323/112424586.7b4/0_c011e_908e0cd1_XL.png

sa võid kasutada

see disain

oma esitluste loomiseks,

kuid esitluses peate täpsustama

malli allikas:

Fokina Lidia Petrovna

algkooli õpetaja

MKOU "Keskkooli st. Evsino "

Iskitimi linnaosa

Novosibirski piirkond

Veebisait http://linda6035.ucoz.ru/

Eksam

kodutöö


Õppetunni teema

Lahedad lapsed -

kodune kroon


Aadam ja Eeva paradiisis

Kristlased usuvad, et Jumal andis esimese vastutuse Aadamale ja Eevale ning kehtestas inimeste elureeglid. Üks reeglitest oli vastutus selle eest, mida inimene tegi. Paradiisis andis Jumal Aadamale ja Eevale ülesandeks aeda harida ja hoida. Sõna "viljelema" tähendab väga hästi tehtud tööd.



Ema käskis poisil akna lilli kasta. Ta kastis kahte lille ja kolmandal polnud aega. Ja otsustasin: kastan hiljem. Lill ei kao kuhugi. Ja ta unustas lille, jooksis oma rõõmu-meelelahutuste juurde. Ja lill ei pääsenud kuhugi. Ta ootas kaua, kuni poiss teda mäletab. Ootasin teist päeva. Ja siis ta muutus kurvaks, riputas lehed üles ja kurvastas, et kõik olid tema unustanud. Lill suri. Siis meenutas ema mulle taas lilli: ta jooksis neid kastma. Aga aknale on jäänud vaid kaks rohelist elusat taime. Kolmas lill oli surnud. Kes on selles süüdi?




Päeva ingel

Kristlased usuvad, et ristimise ajal saab inimene taevase kaitsja, kaitseingli. Ristimise päev on ingli päev.


Nimepäev

Lisaks kaitseinglile on ka kaitsepühak: see on inimene, kelle nimi ristimisel antakse. Ta aitab, kui inimesed paluvad temalt palvetavalt abi ja eestpalvet. Kristlased püüavad jäljendada pühakut, kelle nime nad oma elus kannavad. Kaitsepühaku mälestuspäeva nimetatakse nimepäevaks.


Aleksander võitja

Pühak Olga


M. Nesterov

Visioon noortele Bartholomewile

Lugupeetud

Cyril ja Maria Radonežist


Jep. Pantjuhhin

Dmitri Donskoy ja Sergiy Radonezhsky


Milliseid tunnis saadud teadmisi jagate oma sõprade ja sugulastega

Alumine joon. Peegeldus.

- Lugege tunni teemat.

-Millise mõiste lisate väljendile "Lahked lapsed"?


Kodutöö

Valmistage lugu inimesest,

millele sa tahaksid

olla sarnane.

Soovi korral tehke esitlus armastatud pühaku elust.


Interneti -ressursid:

  • http://images.yandex.ru/yandsearch?p=2&text= Ikoon% 20Saint% 20Olga & fp = 2 & pos = 65 & uinfo = ww-1281-wh-707-fw-1056-fh-501-pd- 1 & rpt = simage & img_url = h
  • http://images.yandex.ru/yandsearch?p=3&text= ikoon% 20Alexander% 20Nevsky & esip = 3 & pos = 104 & uinfo = ww-1281-wh-707-fw-1056-fh-501-pd-1 & rpt = simage & img_url
  • http://news-r.ru/upload/iblock/a2e/a2e2582495f4edaf9ae3f8e2856bc5b5.jpg
  • http://images.yandex.ru/yandsearch?win=91&fp=1&uinfo=ww-1281-wh-707-fw-1056-fh-501-pd-1&p=1&text=%D0%BA%D1%80%D0 % B5% D1% 89% D0% B5% D0% BD% D0% B8% D0% B5% 20% D0% B3% D0% BE% D1% 81% D0% BF% D0% BE% D0% B4% D0 % B0 & clid = 1985545 & pos = 55 & rpt = simage & img_url = http% 3A% 2F% 2Ffile.mobilmusic.ru% 2F34% 2F66% 2F98% 2F761469.gif
  • http://theotherside.files.wordpress.com/2011/07/angel-cliff-children2.jpg
  • http://images.yandex.ru/yandsearch?p=1&text= Aleksei% 20Romanov% 20martyr-son% 20Nicholas% 202 & esip = 1 & pos = 50 & uinfo = ww

Interneti -ressursid:

Muster http://img-fotki.yandex.ru/get/9323/112424586.7b4/0_c011e_908e0cd1_XL.png

sa võid kasutada

see disain

oma esitluste loomiseks,

kuid esitluses peate täpsustama

malli allikas:

Fokina Lidia Petrovna

algkooli õpetaja

MKOU "Keskkooli st. Evsino "

Iskitimi linnaosa

Novosibirski piirkond

Veebisait http://linda6035.ucoz.ru/

Sverdlovski oblasti üld- ja kutseharidusministeerium

Sverdlovski oblasti riigieelarveline kutseõppeasutus

"Kamõšlovski pedagoogiline kolledž"

Konstrueerige ümbritseva maailma õppetund teemal:

„Lahked lapsed - kroon koju»

Töötanud välja õpilane

3 "B" rühm Fomintseva T.R.,

Kamõšlov 2016

Õppetüüp: uute teadmiste õppimine

UMK: "Perspektiiv"

Siht: kujundada ettekujutus poiste ja tüdrukute kasvatustraditsioonidest, mis määravad nende edasise saatuse mehe ja naise, ema ja isana

Plaanitud tulemused:

Isiklik :

Teema :

Metasubjekt :

Reguleerivad:

Kommunikatiivne:

Kognitiivne:

    areneda

Varustus : töövihik ja õpik välismaailmast (teine ​​osa) (A. A. Pleshakov).

Tundide ajal:

Organisatsiooni etapp

Tere kutid. Istu maha. Minu nimi on Tatjana Romanovna, ma annan teile õppetunni ümbritsevas maailmas.

- Ilma selleta, mis siin ilmas on

Kas täiskasvanud ei suuda ellu jääda ja lapsed?

Kes teid toetavad, sõbrad?

Teie sõbralik ... (perekond)

Tervitage õpetajaid

Perekond

Verbaalne meetod

Isiklik :

    äratada teema vastu huvi;

Metasubjekt :

Kommunikatiivne:

    kujundada võime kuulata ja kuulda.

Teadmiste uuendamine.

Tunni eesmärgi ja eesmärkide seadmine. Õpilaste õppetegevuse motiveerimine.

Poisid, milliseid pere loomise kombeid mäletate?

Perekond on juba ilmunud. Nüüd on peres rõõm - beebi on ilmunud! Uus inimene! Milliseid suplemiskombeid mäletate?

Külalised tulevad. Õnnitleme. Nad ütlevad vanematele: "Head lapsed - kroon majale!" (postitab selle vanasõna tahvlile)

Poisid, kuidas saate sellest vanasõnast sõna "kroon" aru?

- Poisid, seletavas sõnaraamatusOzhegova, sõna "kroon" tähendab millegi edukat lõpuleviimist kui tasu töö eest,ettevõtmisi

Milliseid sünonüüme saab valida sõnale "lahke"? Milliseid funktsioone see sisaldab?

Poisid, mis mõte sellel vanasõnal on? Kuidas te sellest aru saate?

Poisid, tõsi, head lapsed kroonivad pere austuse, au ja mis kõige tähtsam - vanemate rõõmu ja meelerahuga.

Poisid, see vanasõna on meie tunni teema.

Kas arvate, et poisse ja tüdrukuid kasvatatakse ja valmistatakse täiskasvanuks samal viisil?

Mis saab poiste ja tüdrukute kasvatuses teisiti olla, kui nad on täiskasvanuks saades valmis, õpime koos teiega tunni ajal.

Sobivus, käsitsi abiellumine, pulmapidu, ühendamispäev

Nad panid ahjust kivisöe, terad, raha vanni, nii et soovisid oma lapsele soojust, küllastust ja õitsengut

Millegi eduka lõpuleviimine tasu, töö ja vaeva eest

Töökas, aus, sõbralik

Et vanemad kasvatasid häid lapsi - töökaid, ausaid, sõbralikke ja seetõttu on nende kodul õigus preemiale, st kroonile

Ei

Verbaalne meetod (vestlus)

Isiklik :

    kujundada võime väljendada positiivset suhtumist tunnetusprotsessi, näidata üles soovi õppida uusi asju;

    äratada teema vastu huvi;

Teema :

    kujundada vastutustundlik suhtumine täiskasvanute ellu, perekonna traditsioonidesse ja tavadesse;

Metasubjekt :

Kommunikatiivne:

    kujundada võime kuulata ja kuulda;

    arendada võimet oma arvamust selgelt ja selgelt väljendada, üles ehitada kõnetruktuure;

Kognitiivne:

    arenedavõrdluse, analüüsi, sünteesi loogilised toimingud.

Uute teadmiste esmane assimileerimine

Uurime, milliseid kohustusi te maja ümber teete?

Kas tüdrukutel ja poistel on samad ülesanded?

Mis vahe on poiste ja tüdrukute ülesannetel?

Aga kuidas on taluperedega? Taluperedes kasvatati tüdrukut ja poissi erineval viisil, valmistades neid ette täiskasvanuks saamiseks. Miks sa arvad?

Lugege leheküljel 40 vaikides teksti "Emad ja tütred" ning vastake küsimusele: "Mida see mäng tüdrukutele õpetab?"

Tüdrukud, kas mäletate aega, kui mängisite nukkudega? Mis teid selles mängus köitis?

Poisid, millised mänguasjad teid köidavad?

Kas poistel oli vanasti selliseid mänguasju nagu teil?

Poisid, lugege ise teksti "Hea on see, kes on selle töö jaoks hea", vastake küsimusele: millistest mänguasjadest unistasid lapsed vanasti?

Miks unistas poiss väikesest luukurist?

Mida õppis poiss vanasti, täiskasvanuks saades?

Poisid, pöörake tähelepanu maalide reproduktsioonidele. Mida lapsed õpivad?

Kas teie mängud ja mänguasjad aitavad teil olla hea peremees, toitja või pereema?

Mida tahaksid praegu oma emadelt, isadelt, vanaemadelt, sugulastelt õppida?

Mänguasjade puhastamine, toidu valmistamisel abistamine jne.

Erinevad

Poisid teevad raskemat füüsilist tööd

Tüdrukust pidi saama maja perenaine, koldehoidja ja poisist pere omanik, toitja.

Ole hooliv, lahke, ökonoomne

Võiksite kellegi eest hoolitseda, tunda vastutust

Autod, lennukid, arvutimängud jne.

Ei

Tüdruk räägib ketrusrattast, poiss aga luugist

Sest kui kirveid teha ei oska, ei saa isegi abielluda

Hoovi korras hoidmine, puidust majapidamistarvete valmistamine, nahast rakmed hobusele, keraamika, samuti õpitud kündma, niitma ja külvama

Tüdruk õppis keerlema ​​ja poiss noaga töötama.

Keegi jah, keegi ei (mitu laste arvamust)

Ole vastutustundlik, ole kursis kõigi majapidamistöödega jne.

Verbaalne meetod (vestlus)

Isiklik :

    kujundada võime väljendada positiivset suhtumist tunnetusprotsessi, näidata üles soovi õppida uusi asju;

    äratada teema vastu huvi;

Teema :

    kujundada vastutustundlik suhtumine täiskasvanute ellu, perekonna traditsioonidesse ja tavadesse;

Metasubjekt :

Kommunikatiivne:

    kujundada võime kuulata ja kuulda;

    arendada võimet oma arvamust selgelt ja selgelt väljendada, üles ehitada kõnetruktuure;

Kognitiivne:

    arenedavõrdluse, analüüsi, sünteesi loogilised toimingud.

Esmane mõistmise test

Poisid, teeme harjutuse 1 töövihikus lk 22. Mida saate ülesande täitmiseks kasutada?

Kontrollime, kes tahab häält anda. Kes saab lisada?

Tekst õpetusest lk 40

Tüdrukud õppisid tegema kodutöid (koristama, kokkama), samuti näputööd: keerutama, tikkima.

Poisid õppisid tööriistadega töötama, aitasid korras hoida majapidamistarbeid, hobuste rakmeid ja tegelesid keraamikaga. Ja mis kõige tähtsam, mida nad õppisid, oli künda, külvata, niita.

Isiklik :

    äratada teema vastu huvi;

Teema :

    kujundada vastutustundlik suhtumine täiskasvanute ellu, perekonna traditsioonidesse ja tavadesse;

Metasubjekt :

Kommunikatiivne:

    kujundada võime kuulata ja kuulda;

    arendada võimet oma arvamust selgelt ja selgelt väljendada, üles ehitada kõnetruktuure;

Kognitiivne:

    areneda

Kehaline kasvatus

Nüüd puhkame!

(parandajate laul "Abi")

Tehke liigutusi

Verbaalne meetod (selgitus)

Esmane ankurdamine

Poisid, me rääkisime teiega mänguasjadest, mida te täiskasvanueaks valmistudes õpite, nii et teeme harjutuse 2, me ei saa fotot manustada, teete seda kodus, kuid saate õpitu kirja panna.

Kontrollime, kes mida õpib.

Poisid, lapsepõlv on õppimise aeg. Inimene peab oma elus eesmärgi saavutamiseks palju õppima. Kui te ei õpi lapsepõlves, siis pole aega seda hiljem õppida. Inimesed usuvad pikka aega, et inimese saatus on tema nimega tihedalt seotud. Nimi anti ristimisel. Õpikus on huvitav artikkel: "Sinu nimi on su au", kodus loed selle läbi ja täidad töövihikus ülesande.

Ole lahke, hooliv, sõbralik, vastutustundlik

Verbaalne meetod (selgitus), praktiline meetod (harjutus)

Isiklik :

    kujundada võime väljendada positiivset suhtumist tunnetusprotsessi;

    Teema :

    kujundada vastutustundlik suhtumine täiskasvanute ellu, perekonna traditsioonidesse ja tavadesse;

Metasubjekt :

Kommunikatiivne:

    kujundada võime kuulata ja kuulda;

    arendada võimet oma arvamust selgelt ja selgelt väljendada, üles ehitada kõnetruktuure;

Kognitiivne:

    arenedaanalüüsi ja sünteesi loogilised toimingud.

Kodutöö teave, juhised selle täitmiseks

Poisid, avame päevikud, kirjutame kodutööd üles, täidame harjutused 2 töövihikus, 3 - kohustuslikud ja 4 - vabatahtlikud

Kirjutage kodutööd üles

Verbaalne meetod (selgitus)

Peegeldus (tunni tulemuste kokkuvõtmine)

Poisid, teeme kokkuvõtte.

Täitke fraas:

    Sain teada)…

    see oli minu jaoks huvitav…

    mul oli raske ...

Kas sa arvad, et saime teada, kuidas poisse ja tüdrukuid täiskasvanuks valmistatakse?

See tähendab, et meie tunni eesmärk on saavutatud, mul oli hea meel teiega koostööd teha, aitäh tunni eest!

Jah

Isiklik :

    kujundada võime väljendada positiivset suhtumist tunnetusprotsessi;

    äratada teema vastu huvi;

Metasubjekt :

Reguleerivad:

    kujundada oskust tunnis oma tegevust hinnata;

Kommunikatiivne:

    arendada võimet oma arvamust selgelt ja selgelt väljendada, üles ehitada kõnetruktuure;

Kognitiivne:

    arenedaanalüüsi ja sünteesi loogilised toimingud.

Tagasi

×
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kontaktis:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"