ציור מגיני הנושאים הבכירים של המולדת. תקציר שיעור ציור בקבוצה הבוגרת של גן ילדים בנושא "יום מגן המולדת

הרשם ל
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:

נושא השיעור. "יום מגן המולדת"

מטרה: היכרות ילדים עם החג "יום מגן המולדת".

משימות:

חינוכי:

  • להרחיב ולהבהיר את הידע של ילדים על מגיני המולדת.
  • להבהיר ולהפעיל את המילון בנושא "יום מגן המולדת";

מתפתח:

  • לפתח קשב, זיכרון, חשיבה, דיבור, דמיון.
  • לפתח תיאום דיבור עם תנועה.

חינוכי:

לטפח תחושת כבוד לצבא הרוסי, אהבה למולדת.

עבודה מקדימה: שינון שירה, פתגמים ואמרות על הצבא, קריאת ספרים על מגינים.

ציוד: מוזיקה, מגלשות עם איורים על הטבע, הציור "שלושה גיבורים", תמונות של מגיני המולדת, תמונת דגל רוסיה, מפת רוסיה, הציור "משמר הגבול", מעטפות בודדות, תמונות בודדות עם תמונה של ציוד צבאי .

מהלך השיעור

שיר על צלילי המולדת. ("לרוסיה שלי יש ריסים ארוכים").

מלחין (מוזיקה):סטרוב ג.


לרוסיה שלי יש צמות ארוכות
לרוסיה שלי יש ריסים בהירים,
לרוסיה שלי יש עיניים כחולות
אתה מאוד דומה לי, רוסיה.

השמש זורחת, הרוחות נושבות
ממטרים זורמים על רוסיה
יש קשת צבעונית בשמיים -
אין ארץ יפה יותר.

בשבילי, רוסיה היא ליבנה לבנים,
עבורי, רוסיה היא טל הבוקר.
בשבילי, רוסיה, אתה הדבר היקר ביותר,
כמה את דומה לאמא שלי.

השמש זורחת, הרוחות נושבות
ממטרים זורמים על רוסיה
יש קשת צבעונית בשמיים -
אין ארץ יפה יותר.
אתה, רוסיה שלי, תחמם את כולם בחום,
אתה, רוסיה שלי, יכול לשיר שירים.
אתה, רוסיה שלי, בלתי נפרד מאיתנו,
אחרי הכל, רוסיה שלנו היא אני והחברים שלי.

השמש זורחת, הרוחות נושבות
ממטרים זורמים על רוסיה
יש קשת צבעונית בשמיים -
אין ארץ יפה יותר.

יש הצגת שקופיות על הטבע (יערות, הרים, פרחים) על רקע מוזיקה.

מְחַנֵך. חבר'ה! כל מה שאנו רואים בתמונות אלו היא ארץ האם שלנו. מי יכול להגיד לי איך אנחנו קוראים ארץ מולדת?

יְלָדִים. המקום בו נולדנו וחיים.

ילד 1.

איך אנחנו קוראים למולדת?
הבית שבו אתה ואני גרים
וליבנה שלאורכם,
אנחנו צועדים ליד אמא שלי.


2 ילד.
איך אנחנו קוראים למולדת?
שדה עם דוקר דק
החגים והשירים שלנו
ערב חם מחוץ לחלון.

3 ילד.

איך אנחנו קוראים למולדת?
כל מה שאנחנו מוקירים בליבנו
ותחת השמים הכחולים-כחולים
דגל רוסיה מעל הקרמלין.
(V. Stepanov)

מְחַנֵך. תראו, חבר'ה, כמה יפה הארץ שלנו.

"ארץ מולדת יכולה לעשות הכל -
יכול להאכיל אותה בלחם
שתה ממעיינותיך
הפתיע עם היופי שלך.
אבל הוא לא יכול להגן על עצמו"

צ'אט עם ילדים.

שאלות:

- מי לדעתך יכול להגן על אדמת הילידים הרוסית? (תשובות של ילדים: מגינים, משמר הגבול, מלחים, מיכליות, טייסים וכו')

- ולמה דווקא הם? (תשובות הילדים: הם חזקים, אמיצים וכו')

- חבר'ה, בקרוב יחגגו בני ארצנו חג חשוב מאוד. מישהו מכם יודע איזה?(23 בפברואר, יום מגן המולדת.)
מדוע החג נקרא "יום מגן המולדת"? מי הם "המגנים"?
(מגנים הם אלה שמגנים על אנשים אחרים.) חיילים, צבא להגן על ארצנו מפני אויבים אפשריים. לכן, יום מגן המולדת נקרא החג של כל אנשי הצבא. איזה סוג צבא אתה מכיר?(אלה הם מלחים, טייסים, משמר הגבול, טנקיסטים, אנשי רקטות, חיילים.)
חבר'ה, כמה יודעים מהי ארץ מולדת?
(המילה "מולדת" באה מהמילה "אבא". ארץ המולדת נקראת המולדת.)
מה שמה של מולדתנו?
(רוּסִיָה.)
רוסיה היא המדינה שבה אתה ואני נולדנו וחיים. והצבא שלנו מגן עליו.
תראו חברים, מה זה?
(דֶגֶל. ) דגל של איזו מדינה?(רוּסִיָה.) אז זה הדגל הרוסי.
(תוכלו להסתכל מקרוב על צבע הפסים על הדגל ובאיזה סדר הם ממוקמים.)

מְחַנֵך. חבר'ה, מי שמר על אדמות רוסיה בזמנים הרחוקים, הרחוקים?

יְלָדִים. גיבורים. ( שקול את הציור "שלושה גיבורים", זכור את שמות הגיבורים.)

מוֹבִיל. לפני הקרב, כל גיבור הכין נשק ושריון. האם אתה יודע איך נראו ונקראו הנשקים והבגדים של הגיבורים.

יְלָדִים. חנית, חנית, חיצים, מקבת, מועדון, חרב, סכין. שריון - דואר שרשרת, מגן, קסדה.

מוֹבִיל. השריון הגן על הלוחמים. הדואר כיסה את החזה והגב, והאוונטייל - רשת עשויה טבעות מתכת - כיסתה את הצוואר. בעזרת מגן הסיט הגיבור את מכות החרב ותפס מחסה מהחצים.

4 ילד.

אני חולם להיות חזק

כמו מורומט איליה,

כזה גיבור

גם אני רוצה להיות!


תסתכל על הציור. בתמונה כאן מצעד. מי במצעד?(צבא, חיילי הצבא שלנו.)

שימו לב שלאנשי צבא שונים יש מדים משלהם. (בחינת מדי הצבא).

איזה מין צבא זה?(מלחים. ) איך ידעת שהם מלחים?(צבעי שחור, לבן וכחול שוררים בקרב מלחים במדים, כובעים ללא פסגות עם סרטים על הראש, ווסט פסים, צווארוני מלחים - ז'קטים.)

במשך כמאה שנים בצי, סוג הספינה השולט היה ספינת הקיטור עם אבק פחם נלווה. מדי הבד השחורים לא פחדו מכמות קטנה של אבק פחם, יחד עם זאת, בהפלגות ארוכות מתחת לשמש הלוהטת, היה נוח להיות בבגדים לבנים בהירים. ולבסוף, הצווארון הכחול בצבע הים.

ומי הם אנשי הצבא האלה?(טייסים.) הם לבושים במעילים חמים עם קסדות על הראש. מדי המצעד של הטייסים ירוקים, כובעים עם קקדים עם כנפיים.
אילו עוד אנשי צבא חובשים קסדות?
(מכליות.)
מהם שמות הצבא המתוארים בתמונה זו?
(שומרי הגבול.) למה קוראים להם ככה?(הם שומרים על הגבול.)מהו גבול?(גבול הוא קו המפריד בין שטחה של מדינה אחת לשטחה של מדינה אחרת.) מי עוזר לשומרי הגבול לשמור על הגבול?(כלבים מאומנים במיוחד.)

חבר'ה, אתם חושבים שנשים יכולות להיות מגינות על המולדת?(כמובן. כיום ניתן למצוא נשים בשורות הצבא. לרוב הן עובדות כרופאות ואחיות. אבל יש עוד מקצועות צבאיים שבהם מועסקות נשים, למשל: רדיו רדיו, סדרני תקשורת, עובדי מחקר צבאי מעבדות וכו')

חיילים רוסים תמיד היו מובחנים באומץ, במיומנותם, בתושייה ובסיבולת שלהם. זה מפורש היטב בפתגמים.

חבר'ה, איזה פתגמים ואמירות אתם יודעים על הצבא, על מעללים, על תהילה (ילדים עונים.)

- לוחם אמיץ, כל הכבוד בקרב.

- איפה שיש אומץ יש ניצחון.

- הגיבור הוא הר למולדת.

- לחיות - לשרת את המולדת.

- אם הצבא חזק, המדינה בלתי מנוצחת.

- ככל שהידידות חזקה יותר, השירות קל יותר.

- לעמוד יחד למען השלום - לא תהיה מלחמה.

- מולדת היא אמא, תדעי לעמוד על שלה.

– הנועז – האויב לא ייקח.


- הלוחם הרוסי הוא מודל לכולם.
- להילחם באומץ למען מטרה צודקת.
- לא היורה שיורה, אלא זה שפוגע במטרה.

כל מה שאמרת נחוץ להגנה על מולדתנו - רוסיה.

בדיוק כזה חזק, חסון, עמיד בפני המגינים שלנו.

עכשיו חברים,

הפעילו את דעתכם:

חידות יוצאות דופן,

חידות צבאיות.

עכשיו אנחנו הולכים לשחק את המשחק "הקיף את התשובה". מצא רמז בקלפים. ותמסגר את זה.

  1. מתחת למים לוויתן ברזל

הלוויתן אינו ישן יום ולילה.

יום ולילה מתחת למים

מגן על השלום שלנו. (צוֹלֶלֶת)

  1. מרחף באומץ בשמיים
    הטיסה עוקפת ציפורים.
    האדם שולט בזה.
    מה קרה? (מטוס)
  1. היא פרשה את זנבה הארגמן
    עף אל עולם הכוכבים.
    האנשים שלנו בנו את זה
    בין פלנטרי ... (טיל)
  1. חבר נאמן הוא הכלב שלו,

הוא שומר על הגבול. (משמר הגבול)

  1. מתותח הוא יורה במדויק,
    מגן על רוסיה שלנו. (תוֹתְחָן)
  1. הוא עומד על הסיפון בכיפה לבנה ללא פסגות. (מלח)

7. הוא על הסוס שלו יחליק מהר ולכל מקום (טנקמן)

כדי להפוך לאיש צבא, אתה צריך להתחיל כל בוקר עם תרגילים, לשטוף את עצמך במים קרים. אז אתה תהיה חזק, בריא, לא תהיה חולה. אנחנו גם מנסים להיות חזקים ובריאים. מה אנחנו עושים בשביל זה?(תשובות של ילדים)

5 ילד.

מאוד מאוד אני חולם

מהרו להיות חייל

לאמא היקרה

ולהגן על רוסיה.

6 ילד.

מגן המולדת הוא תואר גאה,

הבנים מוכנים ללבוש את זה.

אבל אתה צריך להיות אמיץ, קשוח,

מוצק

בשביל זה אתה צריך להיות חברים עם ספורט.

נ לוקונין

חימום.

הלוחמים שלנו מגיעים:
אחת-שתיים, אחת-שתיים
התופים מכים בקול רם:
טרא-טה-טה! טרא-טה-טה!
בים הספינות שלנו
היום - כאן, מחר - שם!
הם שוחים למרחקים במשך זמן רב.
משמר הגבול במוצב:
מי הולך, מי הולך?
טנקים עוברים על הגשר:
טרר קדימה, טרר קדימה!
מעל מישור ההארקה:
אוו, אוי!

טילים המותרים להמראה:
או-או-או-או-או-או!


התותחים שלנו פגעו בדיוק:
בום בום!
זיקוקים לצבא שלנו!
בואו נצעק "הידר"! בואו נצעק "הידר"!

כולם צועדים במקום.

לחקות תיפוף.

זרועות - לצדדים, מתנדנדות מרגל לרגל.
תנועות מעגליות עם הידיים.
"תחזיק את המקלע", פנה ימינה ושמאלה.
לעשות תנועות בזרועות כפופות, קדימה-
חזור,

"מנוע" - תנועות מעגליות עם מברשות.
לשמור את הידיים שלהם לצדדים, מסתובבים
תא המטען ימינה ושמאלה.
התכופף, כפות הידיים מקופלות מלפנים,

קמים מהר, מרימים את ידיהם למעלה.
"אִגרוּף"


הרימו את זרועותיהם הצידה ולמעלה.

ועכשיו נשחק איתך.

1. המשחק "מטוסים טסים"

לכל ילד יש דף נייר ותמונת מטוס של מטוס. על פי הנחיות המורה הילדים מזיזים את המטוס. (המטוס טס לפינה הימנית העליונה, לפינה השמאלית התחתונה, לפינה השמאלית העליונה, לפינה הימנית התחתונה, לאמצע).

2. משחק דידקטי "לחלק את הטכניקה בקלפים"

חבר'ה, עכשיו בכוחות המזוינים הרוסים, כל החיילים מחולקים ל-4 סוגים.

  1. יַבַּשׁתִי.
  2. חיל האוויר.
  3. חיל הים.
  4. כוחות טילים אסטרטגיים.

חלוקת מקצועות צבאיים לפי 4 הסוגים הללו: מיכלית, טייס, חבלן, צנחנים, מלח, צוללת, תותחן, משמר גבול, רקטות.

ועכשיו נחלק את הציוד הצבאי לשלושה אלמנטים.

הקלף הראשון מסמל מים, הקלף השני מסמל אוויר, והשלישי מסמל אדמה.

מעטפות מחולקות בנפרד לכל ילד. הם מכיליםתמונות של ציוד צבאי (מטוס, טנק, ספינה, מסוק, רקטה, רכב צבאי, צוללת).

מְחַנֵך. חבר'ה, פתחו את המעטפות ושימו לפניכם את מה שיש במעטפה. הניחו את המעטפות על קצה השולחן. ילדים, עליכם לקבוע היכן מיושמת הטכניקה הזו (במים, בשמים, על הקרקע). עליך לקחת את הכרטיסים שלך ולצרף אותם לכרטיס המתאים.

3. משחק "אדוני הקצינים"

ילדים הופכים ל"קצינים". המגיש מזכיר: עכשיו הוא ייתן פקודות, והילדים יבצעו אותן. אבל הפקודה צריכה להתבצע רק אם קודמת לה המילים "רבותי, קצינים!"
– רבותי, קצינים! תעמוד!
– רבותי, קצינים! לשבת!
- קום על קצות האצבעות! מי הוציא את הפקודה המזויפת? להמריא. אנחנו ממשיכים את המשחק.
– רבותי, קצינים! לכריע!
– רבותי, קצינים, קפצו!
- קפוץ שוב! מי נתפס הפעם?
וכו.
המשחק מסתיים כאשר מספר ילדים ממלאים אחר הפקודות מבלי ללכת לאיבוד ובקצב מהיר.

שרטוט סיפור על פי תמונת העלילה "משמר הגבול".

המורה מזמינה את הילדים להתבונן במפה הגיאוגרפית.

חבר'ה, במפה זו תוכלו למצוא את מיקומן של מדינות שונות. מדינה אחת מופרדת על ידי גבול. הראה את גבול רוסיה (המורה עוזר לילדים להנחות את המצביע לאורך גבול רוסיה.)

הצג את הגבולות של מדינות אחרות. (למשל צרפת, גרמניה וכו')

מה אתה חושב, האם קל לעבור משטחה של מדינה אחת לשטחה של אחרת? (הנחות של ילדים.)

כמובן שאי אפשר לעבור ממדינה אחת לאחרת, כל המדינות שומרות על גבולותיהן.

מי לדעתך שומר על הגבולות? (שומרי הגבול.)

כעת נסתכל על תמונה שתעזור לגלות כיצד שומרים שומרי הגבול על גבול מולדתנו.

את מי אתה רואה בתמונה הזו? (אלה הם שומרי הגבול.)

למה החלטת שהם שוטרי הגבול? (הם לבושים במדי צבא, יש להם מקלעים.)

מדוע לשומרי הגבול יש צורה מנומרת? (כדי שהם לא נראים.)

מה יש בידיים של משמר הגבול מלבד המקלע? (תיק.)

מה לדעתכם יש בתיק? (הנחות ילדים.) בתיק זה, ערכת עזרה ראשונה: תחבושת. צמר גפן, תרופות שונות.

שימו לב לעמוד האדום-ירוק – זהו עמוד הגבול. עמודים כאלה נמתחים לאורך כל הגבול.

חבר'ה מסתכלים על הרצועה החרושת - זה רצועת השליטה. בשביל מה אתה חושב שזה מיועד? (הנחות של ילדים.)

אם מישהו רוצה לחצות את הגבול, אז יישארו עקבות על הרצועה. ושומרי הגבול עוברים לאורך הגבול ובוחנים היטב את רצועת הפיקוח והשבילים, כדי לא לפספס את המסלולים.

את מי עוד אתה רואה בתמונה? (הכלב.)

מה היא עושה? (עוזר לשומרי הגבול, עוקב אחר השביל.)

חבר'ה, מי יכול להשאיר עקבות על הרצועה? (הנחות של ילדי ריגול, אויבים וכו')

האם בעלי חיים יכולים להשאיר שובל? (כן.)

אם לבעלי חיים השאירו עקבות, האם שוטרי הגבול ילכו בעקבותיהם? (הנחות של ילדים.)

על משמר הגבול לבדוק אם החיות אכן השאירו עקבות. אחרי הכל, המפרים יכלו לשים עקבות של בעלי חיים על הידיים והרגליים ולחצות את הגבול כדי לבלבל את שומרי הגבול.

אז, חבר'ה, למדנו איך שוטרי הגבול מבצעים את שירותם. איך צריך להיות משמר גבול?(חזק, מחזיק מעמד, קשוב, מסוגל לאלף כלב, מסוגל לירות.) כדי להיות משמר גבול צריך ללמוד ולהתאמן הרבה.

פאזל וידאו "מקומות בלתי נשכחים של העיר שלנו".

המורה מציעה לילדים תמונה של המקומות הבלתי נשכחים של עירנו, ועל הילדים לזהות את המקום הזה ולשמו.

- אנדרטה לוולודיצ'קין

- אובליסק של תהילה

- להבה נצחית

דקה של שקט.

מְחַנֵך: אנשים זוכרים את אלה שמתו בהגנה על מולדתם; מקים אנדרטאות, מחבר שירים, שירים, ערים, רחובות, פארקים וכו' נקראים על שם הקורבנות. נהוג לכבד את זכר הקורבנות בדקת דומייה. (ילדים קמים ומוכרזת דקת דומיה).

7 ילד.

נזכור את שמותיך
ולהוריש את הזיכרון לדורות הבאים.
גיבורים לא נעלמים לנצח
הם אינם מאוימים בשכחה קרה.

תוצאת השיעור.

מְחַנֵך. חבר'ה, תזכירו לי, איך קוראים לחג העשרים ושלושה בפברואר?

יְלָדִים. יום מגן המולדת.

מְחַנֵך. חבר'ה, נראיתם כמו חיילים אמיתיים בכיתה היום! היינו חרוצים, חזקים, אמיצים והתגברנו על כל הקשיים שבדרך!

עבודה מקדימה לשיעור

1. בחינת התמונה - V. Vasnetsov "שלושה גיבורים" - איורים, המתארים את סוג החיילים, ציוד צבאי;

2. קריאת האפוס "איליה מורומטס והזמיר השודד"

ש' ברוזדין "חייל הלך ברחוב";

ל' כסיל "מגיניך";

י' סטכנין "עיר האמיצים";

יא.מקארנקו "דנר הניצחון";

יו. גריבוב "המילה על פראסקוביה מלינינה";

נ' בוקין "ישקה הוא תותחן";

פ"ו סבטלוב "נערים מטיכווין" (קטעים מהספר).

3. הכנת חידות:

צב זוחל
חולצת פלדה.
האויב נמצא בגיא -
והיא במקום שבו נמצא האויב (טנק)

על הר-הר
נשים זקנות שחורות יושבות
אם הם מתנשפים, אנשים יחרישו (רובים)

מתחת למים לוויתן ברזל
יום ולילה, הלוויתן לא ישן.
ללווייתן הזה אין זמן לחלומות,
יום ולילה בתפקיד (צוללת)

4. לימוד פתגמים:

הגיבור המייצג את המולדת כהר

כמו שרוסי לוקח כידון, כך האויב רועד

שמור על הארץ היקרה, כמו אמא אהובה

להילחם באומץ למען מטרה צודקת

לחיות - לשרת את המולדת

מולדת, דעי איך לעמוד על זה

אל תחסוך בחייך או בכוחך למולדתך

רוסי לא מתבדח עם חרב או גליל

ברוסיה, לא כל הצלבנים - יש קשקושים.

5. ציור - לוחמים, לוחמים-גיבורים, ציוד צבאי;

6. מידול של ציוד צבאי;

7. ייצור קסדות אבירים;

8. שרטוט סיפורים מתצלומים (שהובאו מהבית) על אבות וסבים;

9. לימוד שירו ​​של ש' מרשק "צבאנו".

  • לגבש את הידע של ילדים על מי הם מגיני המולדת.
  • לטפח רגשות פטריוטיים, גישה חיובית רגשית כלפי לוחמים-מגנים.
  • ליצור רעיון לגבי התכונות הגבריות הטובות ביותר.
  • להעשיר את אוצר המילים של ילדים: אומץ, צדק, רצון, אומץ, חוצפה, טוב לב, ספורטיביות; כוחות קרקע, חיל הים, כוחות מוטסים; תותחנים, צוללות, מיכליות, משמר הגבול; מייס, מועדון, דואר שרשרת, קסדה, שריון, מקלע, מקלע, משגר טילים נגד מטוסים וכו'.
  • לטפח אהבה לארץ הילידים, ארץ האם; הרצון להיות מגיני המולדת, לשרת בצבא.
  • לשמור על עניין הילדים בעבר של סבים ואבותיהם (שירות צבאי).

ציוד וחומרים:

  1. ציור מאת V. Vasnetsov "שלושה גיבורים"
  2. איורים נשק קרב
  3. משחקי המחבר: "מה יש בחבילה הצבאית?", "מגני רוסיה העתיקה ורוסיה"
  4. עיתון קיר "לוחמים אמיצים של רוסיה", באמצעות תצלומים מאלבומים משפחתיים.
  5. תמונות של אבות וסבים במדי צבא (כאשר שירתו בצבא)

מהלך השיעור

המורה מושכת את תשומת הלב של הילדים, מדליקה את הרשמקול עם הקלטת השיר "תהילה".

מְחַנֵך:

ויש בזה משהו,
רוסיה האדירה,
לאהוב אותך
תקראי לזה אמא.

רוּסִיָה. מוֹלֶדֶת. רוּסִיָה. איזה מילים יפות, רחבות ומסתוריות. רוּסִיָה! קצר - בהברה אחת בסך הכל! – הגיע אלינו מימי קדם צר ונשאר איתנו לנצח. למילה רוס, ארץ האם אין משמעות אחת, אלא רבות.

חבר'ה, מה המשמעות של המילה מולדת עבורכם?

מולדת היא הבית והרחוב בו אנו חיים. זוהי העיר האהובה עלינו טיקווין. מולדת היא בירתנו מוסקבה; זה אמא ​​וחברים; זה הגן שלנו והמחנכים שלנו.

מְחַנֵך:

חבר'ה, המולדת שלנו תחגוג בקרוב את יום מגן המולדת.

מי הם לדעתך "מגני המולדת"?

אלה הם אלה ששומרים, מגינים ומגנים על המולדת. אלו לוחמים שמתריעים מפני סכנה. מדובר בחיילים, קצינים, מלחים צבאיים, טנקים, צנחנים.

מְחַנֵך:

כל הכבוד בנים.

בימי קדם היוו פשיטות אויבים סכנה גדולה לאדמות רוסיה: הם הרסו כפרים וכפרים, לקחו איתם את העושר הגנוב. ובכל פעם קמו גיבורים רוסים - מגיני הארץ הרוסית - להגן על מולדתם.

אילו גיבורים רוסים אתה מכיר?

ילדים: איליה מורומטס, אליושה פופוביץ', דובריניה ניקיץ'.

מחנך: - ואיזה מגיני המולדת אתה עדיין מכיר?

מפקדים רוסים: אלכסנדר סובורוב, מיכאיל קוטוזוב, אלכסנדר נבסקי, גאורגי ז'וקוב.

בני ארצנו: מיכאיל קוזמין, קיריל מרצקוב, ואסילי זייצב.

מְחַנֵך:

כל הכבוד בנים. זה כמה מגנים אתה מכיר.

ועכשיו נשחק איתך. לפני שאתם מונחים תמונות, המתארות כלי נשק ובגדים. אתה צריך לבחור מה שייך לנשק ולבגדים של גיבורים רוסים, ומה למגנים מודרניים, שם ולשים ליד הקלפים עם דמותם של הלוחמים הרוסים והרוסים העתיקים. ובסוף המשחק נבדוק אם ביצעתם את המשימה נכון אחד עבור השני. (נספח 1)

(גיבורים רוסים: קשת, חיצים, חרב, מועדון, מקבת, קסדה, דואר שרשרת, חנית, שריון וגלימה. לוחמים מודרניים: רימון, מקלע, מקלע, טילים, אקדח, מדי OMON, כובע וז'קט, מגפיים, ללא פסגות כובע)

מְחַנֵך:

כל הכבוד, חבר'ה, כולם התמודדו עם המשימה כמו שצריך.

העם הרוסי אהב מאוד את מולדתו והביע את רגשותיו כלפיה בפתגמים.

בוא ניזכר בכמה מהם איתך.

הגיבור המייצג את המולדת כהר.

כמו שרוסי לוקח כידון, כך האויב רועד.

שמור על הארץ היקרה, כמו אמא אהובה.

תילחם באומץ למען מטרה נכונה.

לחיות זה לשרת את המולדת.

מולדת, דעי איך לעמוד על זה.

עבור מולדתו, לא כוח ולא חיים רַחֲמִים.

הרוסי לא מתבדח לא בחרב ולא בגלגול.

מְחַנֵך:

כמה פתגמים זכרת, כל הכבוד!

חבר'ה, מימי קדם ועד היום יש מקצוע כל כך מכובד, אבל קשה ומסוכן - להגן על המולדת. חיינו השלווים ושלומנו מוערכים ושומרים על ידי חיילים רוסים. הם משרתים יום ולילה, בסופת שלגים ובחום, עלי אדמות, בשמים ובים.

איך לדעתך הצבא שלנו, המגינים שלנו צריכים להיות?

הם חייבים להיות אמיצים, אמיצים, חזקים, סבלניים. הם חייבים להיות כנים, אמיצים, ותיקים, עמידים, ממושמעים. הם חייבים להיות מסוגלים לסבול קשיים, לדעת הרבה, להיות מסוגלים לעשות ספורט. לירות טוב, לרוץ מהר.

מְחַנֵך:

גם הבנים שלנו, ואולי אפילו כמה בנות, כשיהיו גדולים, ישרתו בצבא. זהו כבוד. ואנחנו צריכים להתכונן לזה עכשיו.

חבר'ה, איך אפשר להתכונן עכשיו לשירות בצבא, להגנת המולדת?

אנחנו צריכים לעשות תרגילים, לצחצח שיניים, להתעצבן, ללמוד טוב, ללמוד הרבה, לאכול טוב.

מְחַנֵך:

"כדי לשרת בצבא, אתה צריך להיות חזק, מיומן"

(דקת כושר)

כל יום בבוקר
ביצוע תרגילים (הליכה במקום)
אנחנו אוהבים את זה מאוד
לעשות לפי הסדר:
כיף ללכת, (הליכה)
הרימו ידיים (ידיים למעלה)
ידיים למטה, (ידיים למטה)
סקוואט ועמידה, (4-6 פעמים)
קפוץ וקפוץ. (5-7 קפיצות)

מְחַנֵך:

לצבא הרוסי יש סוגים שונים של כוחות: כוחות יבשה, הפועלים ביבשה.

ומי משרת בכוחות האלה?

ילדים: - טנקים, תותחנים, משמר הגבול, אנשי רקטות

מְחַנֵך:

חיל האוויר - הם מגנים על המולדת שלנו באוויר.

מי משרת בכוחות האלה?

ילדים: - צנחנים, טייסים.

מְחַנֵך:

חיל הים התורן בים ובאוקיינוסים.

בבקשה תגיד לי מי משרת בכוחות האלה?

ילדים: - צוללים, מלחים.

מְחַנֵך:

איזה סוג של ציוד צבאי אתה מכיר?

טנקים, ספינות מלחמה, מקלעים, משגרי רקטות קטיושות, צוללות, מסוקים, משחתות, מטוסי קרב.

מְחַנֵך:

ועכשיו אנחנו הולכים לשחק משחק שנקרא "מה יש בחבילה הצבאית?"

אני אתן לך תמונות של סוגים שונים של חיילים. הם צריכים להיות מונחים על כרטיסים גדולים המתארים את השמים, המים, האדמה, מופצים לפי אביזרים (נספח 1)

מְחַנֵך:

כל הכבוד, חילקנו הכל נכון.

מְחַנֵך:

חבר'ה, הסבים והאבות שלכם שירתו בצבא?

כן, אפילו סבתות שירתו.

מְחַנֵך:

מי רוצה לספר על האבות, הסבים שלו?

(ילדים מדברים באמצעות תמונות שהובאו מהבית.)

מְחַנֵך:

חבר'ה, דימה ג', הכין סיפור על הסבים שלהם עם אבא ואמא (נספח 2)

דימה מדבר באמצעות עיתון קיר משפחתי. בסוף הסיפור, מזמין את תשומת הלב של הילדים ז'קט צבאי סבא שלו. החבר'ה בוחנים, נוגעים בעדינות בפרסים, מנסים את הז'קט על עצמם.

מְחַנֵך:

חבר'ה, כמובן, אנחנו באמת רוצים שאתם, כשתהיו מבוגרים, תאהבו, תגן ותגן על ארץ האם שלכם, ארץ המולדת שלכם.

בסוף השיעור יקריא לנו דימה ט' שיר של ש' מרשק

"הצבא שלנו"
על ההרים הגבוהים.
על הערבה שטחים פתוחים
שומר שלנו
מולדת החיילים.

הוא עף לשמיים
הוא יוצא לים
לא מפחדים מהמגן
גשם ושלג.

רשרוש ליבנה
הציפורים שרות
ילדים גדלים
בבית.

עוד מעט אני בסיירת
אני אעמוד על הגבול
רק שלווה
אנשים חלמו חלומות.

רשימת ספרות משומשת

  1. Alyoshina N.V. היכרות של ילדי הגן עם המציאות הסובבת והחברתית. / קבוצות בכירים ומכינות /. מ', 2005.
  2. Gribova L.F., Komratova N.G. חינוך פטריוטי של ילדים בני 4-6. מ', 2007.
  3. Zelenova N.G., Osipova L.E. אנחנו גרים ברוסיה / קבוצת הכנה /. מ', 2007.
  4. אד. Kondrykinskaya L.A. היכן מתחילה המולדת? מ', 2007.
  5. אד. Kondrykinskaya L.A. לגיל הרך על מגיני המולדת. מ', 2007.
  6. T.I. Podrezova תכנון ומתאר חוגים לפיתוח דיבור ילדים במוסדות חינוך לגיל הרך / חינוך פטריוטי /. מ', 2007.

משימות התוכנית:

משימות חינוכיות:המשך לגבש רעיונות לילדים על הצבא, על סוגי החיילים, על תכונות השירות הצבאי (חיילים מתאמנים להיות חזקים, מיומנים, לומדים לירות מדויק, להתגבר על מכשולים וכו').

משימות התפתחותיות:לפתח כושר המצאה, כושר המצאה, חשיבה לוגית, זיכרון, תשומת לב; עםלעורר את פעילות הדיבור של ילדים.

משימות חינוכיות:העלה תחושת גאווה בצבאך; לעורר רצון להיות כמו חיילים רוסים חזקים ואמיצים.

חומר בשימוש:איורים ותמונות המתארים סוגים שונים של חיילים, איורים, שבלונות של ציוד צבאי, עפרונות המציגים את חיי היום-יום של הצבא - אימוני חיילים בחדר כושר, במסלול המכשולים, במגרש האימונים ועוד, תמונות למשחק". מה מיותר ולמה?"

שיטות וטכניקות:

  • ויזואלי, (הצגה, הדגמה);
  • מילולית, (מילה אמנותית, שיחה, שאלה-תשובה);
  • משחק (משחקים דידקטיים, משחקי חוץ, הפתעה לא ידועה);
  • טכנולוגיות פדגוגיות: מכוונת אישיות, מחקר, משחק.
  • טכנולוגיות חוסכות בריאות: הפסקה דינמית.

עבודה מקדימה:קריאת שיר מאת ז' אלכסנדרובה

"צפו", הבלדות של ק' סימונוב "בנו של תותחן", סיפורים מאת ש' ברוזדין "למען המולדת!", "תהילה!", ל. קאסיל "מגיניך". בחינת ציורים, איורים על המלחמה הפטריוטית הגדולה.

עבודת אוצר מילים:חובה, מגן, שירות, ארץ מולדת, צבא, גבול, טייסים, מלחים, תותחנים, חיילי רגלים, אנשי רקטות, צוללות, ציוד צבאי.

מהלך השיעור

שיחה על הצבא

מְחַנֵך:

דאנו בא לבקר את הילדים ברגע הפתעה.

ילדים יושבים על כיסאות גבוהים.

חבר'ה, 23 בפברואר הוא חג חשוב מאוד למדינה שלנו - יום מגן המולדת.

דונו בא לבקר אותנו, הוא גם רוצה לדעת על החג ב-23 בפברואר. על מגיני המולדת. דאנו מעוניין ללמוד על הצבא הרוסי, על ציוד צבאי, על סוגים שונים של חיילים.

חבר'ה יספרו לדונו, כל מה שאנחנו יודעים?

ונתחיל עם מגיני המולדת.

מי הם מגיני המולדת?(הנחות של ילדים.)

מגיני ארץ המולדת הם חיילים המגינים על עמם, ארץ האם שלהם מפני אויבים. זה הצבא.

לכל אומה, לכל מדינה יש צבא משלה. גם לרוסיה יש צבא. והיא הגנה יותר מפעם אחת על אנשיה מפני פולשים.

תסתכל על התמונות האלה.(מוצגים איורים המתארים סוגים שונים של חיילים).

את מי אתה רואה כאן?(תשובות של ילדים).
נכון, מדובר בטנקים, מלחים, תותחנים, טייסים, משמר הגבול וכו'.
קראת נכון לכולם, אלו סוגים שונים של חיילים.

למה אתה חושב שצריך כל כך הרבה נשק קרב?(הנחות של ילדים.)

אם לצבא יש סוגים שונים של חיילים, צבא כזה חזק: הוא יכול להגן על ארצו הן בים והן ביבשה והן באוויר.

טייסים מגנים על השמיים; חיילי רגלים - יבשה; מלחים - הים.

המשחק "מי משרת איפה?"

מְחַנֵך:

אני מזמין אתכם ילדים ואתם לא יודע, צאו למסע.

בואו נדמיין שאנחנו בצבא.

אתה כבר יודע שיש סוגים שונים של חיילים בצבא.

אתה צריך לנחש מי משרת איפה.

מי משרת על הטנק?(ילדים: מיכליות).

מי משרת בגבול?(ילדים: משמר הגבול).

מי מטיס את המסוק?(ילדים: טייסי מסוקים).

מי משרת בכוחות הטילים?(ילדים: מדעני טילים).

מי משרת בצוללות?(ילדים: צוללנים).

מי משרת בתעופה צבאית?(ילדים: טייסים צבאיים).

איך קוראים לחייל שאין לו ציוד צבאי?(ילדים: חייל רגלים).

פעילות אמנותית עצמאית של ילדים

"תערוכת ציוד צבאי ומצעד חיילים"

מְחַנֵך:

כל הכבוד, ניחשתם מי, איפה, משרת.

חבר'ה, בואו נארגן ל-Dunno, מצעד חיילים ותערוכת ציוד צבאי.

אבל בשביל זה אתה צריך לבחור מבין כל הצעצועים שאתה צריך עבור מצעד החיילים.

המורה מובילה את הילדים למדפים שבהם מונחים צעצועים שונים

(בובות, קוביות, מכוניות, בובות קינון, כלי רכב צבאיים, חיילים, גיבורי על, מטוסים, רקטות וספינות). ילדים מניחים את הצעצועים שבחרו על השולחן.

חבר'ה, איזה בחור טוב אתם, מצעד החיילים שלנו כבר מוכן.

נותר להכין תערוכה של ציוד צבאי.

יש לנו הרבה עבודה לעשות, בואו נשב ליד השולחן.

אחרי הכל, עלינו לשרטט ציוד צבאי, הוא חייב להיות דומה לזה האמיתי.

בחרו לעצמכם כל שבלונה וצבעו מעל.

(לילדים מוצעות שבלונות לבחירה וצביעה,

טנק, קטר קיטור, מטוס, סירה, רקטה.)

תתחיל לעבוד.

חבר'ה, כדי שנוכל לקבל ציוד צבאי יפה, אתם בהחלט צריכים לראות איך אתם יושבים, הגב שלכם חייב להיות ישר.

השלמת המשימה על ידי ילדים (צלילי מוזיקה).

(אני ניגשת לכל ילד בנפרד, מנחה אותו במקרה של קשיים.)

משחק דידקטי"למד לפי תיאור."

מְחַנֵך:

ילדים מגיעים אל הפלנלגרף.

חבר'ה, עכשיו בואו נראה לדאנו, כפי שאתם יכולים מהתיאור, לנחש את החיילים של סוגים שונים של חיילים.

על הפלנלגרף תמונות של חיילים מסוגים שונים של חיילים, המורה מכין אחד מהם. ילדים שואלים שאלות למורה, מנסים לנחש על מי הוא חושב. המורה יכול לענות רק "כן-לא". אז אפשר לחזור על המשחק הזה עם מנהיג שנבחר מבין הילדים.

הכנת חידות:
אני אגדל, ואחרי אחי,
אני גם אהיה חייל
אני אעזור לו
הגן על ... (מדינה)

האח אמר: "קח את הזמן שלך!
כדאי שתלמד בבית הספר!
האם תהיה תלמיד מצוין -
אתה תהפוך ל... (משמר הגבול)

אתה יכול להפוך למלח
לשמור על הגבול
ואל תשרת עלי אדמות,

ועל צבא... (ספינה)

המטוס מרחף כמו ציפור
יש גבול אווירי.
בעמדה, ביום ובלילה,
החייל שלנו הוא איש צבא... (טייס)

המכונית ממהרת שוב לקרב,
זחלים חתכו את האדמה
המכונית הזו בשדה נקי,
מונע על ידי ... (מכלית)

אתה יכול להיות חייל
לשחות, לרכוב ולעוף
וציד בשורות -

מחכה לך, חייל, ... (חי"ר)

כל מקצוע צבאי,
זה הכרחי ללמוד
להיות תמיכה למדינה,
כדי שאין ... (מלחמה) בעולם

חינוך גופני:
מְחַנֵך:

עכשיו, ננוח קצת. בואו נדמיין שאנחנו טייסים.

הזרועות נעשו לעוף - התברר שזה היה מטוס
כנף הלוך ושוב,
תעשה אחד ועשה שניים.
שמור את הידיים לצדדים.
ותסתכל על החבר שלך.
תרד מהר
אתה מתיישב לנחיתה.

המשחק משוחק "מה מיותר ולמה?"

מְחַנֵך:

ילדים יושבים על כיסאות גבוהים.

חברים, לכל חייל צריכה להיות אוזן קשבת. על מנת לשמוע היטב את כל הפקודות. עכשיו נשחק כדי לקבוע אם יש לך אוזן קשבת למשחק "מה מיותר ולמה?"

רוקטמן, טייס מסוקים, שחקן כדורגל.

מטוס, טנק, צנחן.

מקלע, אקדח, מיכלית

צוללת, תותחן, ספינה.

מְחַנֵך:

חבר'ה דונו רוצה לשאול אותך שאלות:

1. עכשיו אין מלחמה, אף אחד לא תוקף אותנו, למה צריך צבא בזמן שלום?(הנחות ילדים).

מְחַנֵך:

הצבא חייב להיות מוכן תמיד להדוף את התקפת האויבים.

2. מה עושים חיילים בצבא בזמן שלום?(הנחות ילדים)
מְחַנֵך:

נכון, החיילים מתאמנים.

קצינים מלמדים ומאמנים חיילים.

כדי להביס את האויב, חיילים וקצינים חייבים להיות אמיצים, חזקים, מהירים ומדויקים.

וכדי להיות כזה, כמובן, אתה צריך להתאמן.

עכשיו אתה ודונו, נסתכל על תצלומים של איך חיילים חיים ומתאמנים.

בחינת איורים המספרים על חיי היום יום של הצבא.

שאלות:

מְחַנֵך:

חבר'ה, דונו הביא תמונות ולא יודע מה החיילים עושים בתמונות? ספר לנו מה הם עושים.
(הם עוסקים בחדר כושר, מרימים את המשקולת, מושכים את עצמם על המוט האופקי).
למה זה נחוץ?
(להיות חזק).

מה החיילים עושים כאן?
(למדו לירות).

למה זה נחוץ? (כדי לדייק במהלך הקרב).
אבל בתמונה הזו רואים מסלול מכשולים.

מה החיילים עושים כאן?(הם רצים על בול עץ, מטפסים על קיר גבוה עם חלונות, יורים, קופצים מעל בור עמוק, עוברים דרך האש).
למה אתה חושב שהם מתאמנים במסלול המכשולים?
(להיות קשוחים במהלך הקרב ולהתגבר בקלות על מכשולים שונים).

חימום מנוע"לשרת את המולדת,

אתה צריך להיות חזק, מיומן!"

מְחַנֵך:

עכשיו נראה את Dunno כמה אתה חזק וגמיש.

1. תחרות בחבטת הכדור על הרצפה.

2. לעמוד על רגל אחת, ואז על השנייה, מבלי לאבד שיווי משקל.

3. למדידת כוח: ילדים עומדים בזוגות זה מול זה, רגליים ברוחב הכתפיים, כפות הידיים מחוברות בתמונת מראה. לחיצה בכוח על כפות הידיים, זו על זו, יש צורך להישאר במקום, מבלי להרים את הרגליים מהרצפה.

ילדים יושבים במקומותיהם, השיעור ממשיך.

דיון על פתגמים.

מְחַנֵך:

במשך זמן רב, אנשים היו גאים במגיני המולדת שלהם ועלו עליהם פתגמים. תקשיבו חברים ולא יודע.

הדבר הראשון בחיים הוא לשרת ביושר את ארץ המולדת.

אנחנו לא רוצים אדמה של מישהו אחר, אבל גם לא נוותר על שלנו.

לוחם מיומן הוא בחור טוב בכל מקום.

המוח והידיים מתחזקים ממדע הצבא.

מְחַנֵך:

כל הכבוד חבר'ה ואתם לא יודעים היום הראיתם את היכולות שלכם, אני מקווה שהבנים שלנו, לאחר שהפכו למבוגרים, גם ילכו לשרת בצבא ויהפכו למגינים אמיתיים של המולדת.

בואו נזכור שוב, איזה חג יהיה בקרוב?(ילדים: 23 בפברואר, יום מגן המולדת).

למי מוקדש החג הזה?(ילדים: צבא: מלחים, משמר הגבול,מיכליות, טייסים...)

מה אתה צריך לעשות כדי להיות כמוהם?(ילדים: משרתים בצבא, מתאמנים הרבה, היו אמיצים, חזקים, מהירים, מדויקים,חסר פחד).

מְחַנֵך:

למען חיים שלווים בארץ מולדתם, חיילים רוסים מבצעים בראוי את שירותם הקשה.

היום אנו משוכנעים שדור ראוי של מגיני המולדת גדל בארצנו. וזה אומר שיהיה לנו מישהו שיגן על מולדתנו. אנו מברכים את כולם שוב ביום מגן המולדת, אנו מאחלים לכם בריאות ואושר. ושהשמיים מעל רוסיה והעולם כולו יהיו תמיד כחולים!

חבר'ה, בואו ניתן לדונו את הציורים שלנו,

שהוא יראה אותם לחבריו.

לא יודע תודה לילדים.

ילדים נפרדים מ-Dunno.

משימות.

1. להרחיב את הידע של הילדים על הצבא, רעיונות על סוגי החיילים, להכרות לילדים עם ציוד צבאי.

2. לטפח אהבה למולדת, תחושת גאווה בצבא שלהם.

3. לפתח זיכרון, דמיון.

4. לחזק את היכולת לצייר טכניקה, פיתוח יצירתיות; חינוך לעצמאות.

חומרים (עריכה) : גואש, דפי אלבום, מברשות, פחיות מים, סמרטוטים, מעמדי מברשות.

עבודה מקדימה:

1. בחינת איורים, גלויות, צילומים.

2. קריאת ספרות, שינון שירה על הצבא.

3. האזנה ליצירות מוזיקליות המוקדשות לצבא ולמגיני המולדת.

מהלך השיעור.

מְחַנֵך : חבר'ה, ב-23 בפברואר, אנשינו יחגגו את יום מגן המולדת. ומי הם מגיני המולדת?

יְלָדִים: חיילים שמגנים על המולדת.

מְחַנֵך : ומהי ארץ המולדת?

יְלָדִים : זו המולדת.

מְחַנֵך : נכון, מגיני המולדת הם לוחמים, כלומר חיילים שמגנים על מולדתנו מפני אויבים. וגם מולד פירושו "יליד", כמו אבא ואמא. מולדת היא המקום בו נולדנו, המדינה בה אנו חיים. העם הרוסי הוסיף פתגמים ואמירות רבות על המולדת:

- ארץ המולדת היא גן עדן ללב.

לחיות זה לשרת את המולדת.

אין ארץ יפה יותר מהמולדת שלנו!

לאדם יש אם אחת - מולדת אחת!

חבר'ה, אתם חושבים שחייל אחד יכול להגן על המולדת?

יְלָדִים : לא, אתה צריך הרבה חיילים.

מְחַנֵך : נכון לגמרי, לא בכדי נאמר: - אחד, לא לוחם בשטח. וכשיש הרבה חיילים זה צבא. לכל אומה, לכל מדינה יש צבא משלה. גם לרוסיה יש צבא, והיא הגנה על אנשיה מפני פולשים יותר מפעם אחת.

המורה מציעה לשקול תמונות עם ציוד צבאי.

מְחַנֵך : מה יש בתמונות?

יְלָדִים : ספינה, צוללת, מטוס, מסוק, טילים, טנק.

מְחַנֵך : ובמילה אחת זה נקרא "ציוד צבאי". ואיך לקרוא לחייל המשרת בטכניקה הזו?

יְלָדִים : על ספינות וצוללות - מלחים. הם מגנים על הגבולות הימיים של מולדתנו. על הטנק - מכלית, המגנה על אדמת מולדתם ביבשה. טייסים - להגן על השמיים.

בואו נהיה טייסים ונטוס במטוס.

דקת התרבות הגופנית "מטוסים".

עכשיו, ננוח קצת. בואו נדמיין שאנחנו טייסים.

הזרועות נעשו לעוף - התברר שזה היה מטוסכנף הלוך ושוב,תעשה אחד ועשה שניים.שמור את הידיים לצדדים.ותסתכל על החבר שלך.תרד מהראתה מתיישב לנחיתה.

מְחַנֵך : איזה טייסים מצוינים טסו איתנו. עוד מעט הבנים שלנו יגדלו וילכו לשרת בצבא. הם יהפכו לחיילי הצבא הרוסי. הם יהיו מלחים, טייסים, מיכליות. אני מציע לך לצייר טנק עכשיו.

צִיוּר

תוֹצָאָה

מחנך: עשית עבודה מצוינת במשימה שלך. ושהטנקים שלך תמיד יעמדו על המשמר על שלום עולמי!

התייחסות ודיון בעבודות.

סיכום השיעור על פעילות חזותית בקבוצת הבוגרים בנושא "יום מגן המולדת"

נוֹשֵׂא:ציור על הנושא "יום מגן המולדת".
יַעַד: למד למשוך כרטיס חג עד ה-23 בפברואר.
משימות:
1. ליצור מיומנויות קומפוזיציה יסודיות.
2. פיתוח טעם אמנותי, תיקון ייצוגים מרחביים
3. לטפח תחושת פטריוטיות.
תוכן התכנית: המשך היכרות עם החג המוקדש ל"יום מגן המולדת", לפתח תחושת סקרנות בילדים, ליצור יחס מוסרי ופטריוטי לחג, כבוד למגינים ששמרו על שלומנו השליו, לחנך את ילדי הגן. להיות בעל יחס טוב לסבים, אבות, וותיקים.
צִיוּד: דוגמה, תבנית, עיפרון, מחק, צבעים.

תהליך של פעילויות חינוכיות ישירות:

I. Org. רֶגַע.
- היי ח'ברה! בדוק היטב אם הכל מוכן לשיעור. כל הכבוד, שב.
II. שיחת היכרות.
- כולכם יודעים שבקרוב לאבותינו, האחים, הסבים שלנו יהיה חג שנקרא יום מגן המולדת.
- כשזה נחגג?
- נכון, 23 בפברואר.
- מי יודע מה קרה באותו יום?
23 בפברואר נחגג כ"יום מגן המולדת" ברוסיה. ביום זה אנו נותנים כבוד והכרת תודה לאלה שהגנו באומץ על אדמת מולדתם מפני פולשים, וכן לאלה שמבצעים בימי שלום שירות קשה ואחראי. אנו נותנים תשומת לב מיוחדת גם לנערים ולצעירים, אלה שבעתיד הקרוב יצטרכו להתייצב כדי להגן על המולדת.
- להקשיב
חג לכל חיילינו -
זה המשמעות של היום הזה!
יום המגינים האמיצים
ורק כל החבר'ה!
אחרי הכל, כל אחד מהם חולם
להגן על הילדים, המשפחה,
לכבוש לפחות משהו בעולם
ומצא את ייעודך!

אנו משבחים את אלה שלא בכו
אנו משבחים את אלה שלא בכו
מהכאב שלי,
אבל לא הסתרתי את דמעותיי
על קברי חברים
מאלה שהיו גבר
לא במילים
לא חגגתי פחדן,
יושבים בין השיחים
הטובים האלה
בני האנושות,
אלה שעומדים על משמר המולדת!
- היום נלמד לצייר גלויה עד ה-23 בפברואר.
III. הִשׁתַקְפוּת.
- תסתכל טוב, מה אתה רואה בתמונה?
- באיזה צבע הטנק?
- מאילו צורות גיאומטריות הוא מורכב?
- מה כתוב בתמונה?
- למה בדיוק המספר הזה?
- מה עוד בתמונה?
- למה אתה חושב שהזיקוקים צוירו?
- באילו צבעים צבועים הזיקוקים?
- איפה הכיתוב על הגיליון?
- באיזה חלק של היריעת נמצא המיכל?
- באיזה חלק נמשכים הזיקוקים?
- לאיזה חג אנחנו הולכים לצייר גלויה?
IV. גיבוש מיומנויות מעשיות.
- בוא נבחר את הרצף לציור הגלויה. יש למקם את הסדין בצורה אנכית. לאחר מכן נמקם את הכיתוב בראש הגיליון. מניחים את הטנק בפינה הימנית התחתונה, ואת הזיקוקים באמצע הסדין. כדי לצייר את הטנק, נשתמש בתבנית. נצייר את הזיקוקים בקווים ונקודות צבעוניים, כפי שמוצג באיור.
- כעת נחזור על הרצף פעם נוספת.
V. דקות פיזיות.
ועכשיו אנחנו איתך, ילדים,
אנחנו טסים על רקטה.
קום על בהונות
ואז ידיים למטה.
אחד שתיים שלוש ארבע -
הנה רקטה עפה למעלה!
(1-2 - לעמוד על בהונות, ידיים למעלה, כפות הידיים יוצרות "כיפת רקטה";
3-4 הוא הדוכן הראשי.)
וי. הוראות לתחילת העבודה.
-חבר'ה, זכרו שאנחנו מניחים את הסדין אופקית! אל תלחץ חזק על העיפרון, כדי לא להתפורר, צבע בזהירות, מבלי לעבור על הקצוות.
Vii. עבודה מעשית.
- עכשיו אתה יכול להתחיל לצייר את הגלויה. נסו לצייר בזהירות כדי שתוכלו להציג אותו ליקיריכם. אם משהו לא מסתדר, הרם את היד, אני אבוא לעזור.
ח. הערכת עבודות.
- חבר'ה, בואו נתלה את כל הציורים על קיר היצירתיות ונראה מה קרה למישהו.
- כולם ציירו גלויות יפות מאוד, הן יצאו בהירות. קרובי המשפחה שלך בוודאי יאהבו אותם.
ט. הִשׁתַקְפוּת
- נחזור שוב, מה ציירנו היום?
- למי תציג את הגלויה הזו? למה?
- כל הכבוד! אנחנו מנקים את העבודות, השיעור נגמר.

לַחֲזוֹר

×
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:
כבר נרשמתי לקהילה "toowa.ru"