קוד הכנה לקבוצת סוציאליזציה בכיבוש לכבוד אלני. תקציר שיעור על סוציאליזציה לילדים בקבוצת המכינה "בדרכי החסד

הרשם ל
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:

נדז'דה פרודניקובה

מטרת השיעור:להרחיב את הידע של ילדי הגן על מילים מנומסות ואדיבות ויישומם באירועי חיים.

משימות:

המשך ללמד ילדים לכבד ולתקשר בנימוס עם האנשים סביבם;

לפתח דמיון, תשומת לב, זיכרון, יכולת ניתוח, להסיק מסקנות;

עודד ילדים להשתמש במילים אדיבות בדיבורם.

עבודה מקדימה: קריאת הסיפור של VA Oseeva "מילת הקסם".

חומרים וציוד: ציוד מולטימדיה, הצגת שקופיות, תמונה של מפה, קלפים המתארים פעולות שונות, עץ אדיבות, עלים לעץ.

מהלך השיעור

מְחַנֵך:חבר'ה, אתם רוצים להפוך לילדים הכי מנומסים ואדיבים?

יְלָדִים:כן.

מחנך: עץ האדיבות יכול לעזור לנו בכך.

(המורה, יחד עם הילדים, ניגש ל"עץ "עליו אין עלה אחד)

מְחַנֵך:אה חבר'ה, תסתכלו על העץ, זה קצת עצוב ויבש. וסביר להניח שהוא איבד את כוחו הקסום. אנו זקוקים בדחיפות לעזור לעץ להיות אלגנטי ועליז. אחרת, אנשים יכולים לשכוח מילים טובות ואז כולם מסביב יתחילו לריב. אתה תעזור לי למצוא את העלים לעץ באדיבות.

יְלָדִים:כן, אנחנו נעזור!

מְחַנֵך:על מנת למצוא את כל העלים עלינו לנסוע למדינה יוצאת דופן - ארץ החסד. מדינה זו נושאת שם זה מכיוון שכל תושביה מאחלים זה לזה טוב ואושר, תוך שימוש במילים מיוחדות הנקראות קסם. האם אתה מוכן להתחיל את המסע שלנו?

יְלָדִים:בטוח!

מְחַנֵך:ואז תסתכל - הנה יש לנו מפה של המדינה הזו (תמונת מדינה מוצגת על ציוד מולטימדיה)... במדינה זו יש ערים יוצאות דופן כמו - מעשים טובים, חסד בכל מקום ובכל מקום, מילות קסם. ניסיונות יחכו לנו בכל עיר. עכשיו הגיע הזמן שנצא לדרך. והעיר הראשונה בה נבקר נקראת מעשים טובים.

עיר ראשונה "מעשים טובים"

מְחַנֵך:בעיר זו, בואו נזכור אילו פעולות יש לנקוט כדי לא לפגוע באחרים.

(משחק דידקטי "העריך את המעשה".יש צורך, יחד עם הילדים, ללכת לשולחן, שם מונחות קלפים עם דימוי של פעולות שונות).

מְחַנֵך:חבר'ה, הביטו היטב בתמונות ועזרו לי לבחור מבין התמונות הללו רק את אלה המתארים מעשים טובים.

(ילדים בוחרים תמונות).

מְחַנֵך:מדוע בחרת בתמונות הספציפיות האלה?

(תשובות לילדים).

מְחַנֵך:נתת את התשובות הנכונות, ולכן תושבי העיר הזו שמחים לתת לך כמה עלים לעץ שלנו. אבל זה לא מספיק כדי שהעץ יועיל שוב לאנשים. בוא נלך לחפש את שאר העלים? ועכשיו המסלול שלנו נמצא רחוק יותר לעיר הבאה. ועכשיו אתה בעצמך תנחש איך קוראים לזה.

(משחק מילים "נחשו את המילה".מוצג תשבץ על ציוד המולטימדיה. המורה קורא חידות ואז מראה את התשובות).

מְחַנֵך:

אני רץ על נייר

אני יכול לעשות הכל, אני יכול לעשות הכל.

אם אתה רוצה, אני אצייר בית,

האם אתה רוצה עץ חג המולד בשלג

אם אתה רוצה דוד, אתה רוצה גן,

כל ילד שמח בשבילי! (עִפָּרוֹן)

איזו בקתה מוזרה

התמקם מעל הקצה?

שום דבר לא תלוי מעל האדמה

ומסובב את המדחף.

יש חלונות, יש דלתות,

וזה נוהם כמו חיה איומה. (מַסוֹק)

והוא בס רק אז

כשהם היכו אותו בצדדים:

אלות עץ

הפילו זריקה בגב. (תוֹף)

המשפחה שלי גרה בזה -

בבית מתחת לעץ.

אני נושא שם מחטים

אני מביא את השלל.

לא קשה למצוא אותנו ביער,

רק תסתכל מתחת לרגליך

התקשר אלי בקרוב - אני עובד ... (נְמָלָה)

תסתכל על השביל

רגליים קטנות הולכות.

יש מסרק על הראש.

מי זה ?. (Cockerel)

הבאנו בית קסום

התיבה יוצאת דופן.

לחץ על הלחצן הרצוי,

אתה יושב על כיסא ומסתכל! (טֵלֶוִיזִיָה)

אתה לוקח אותה בידיים שלך

ולוחצים חזק על הכפתור.

ואיך היא תסובב

ישחק, יסתובב,

ירקוד, ישיר.

מי יקרא לצעצוע? (יולה)

מְחַנֵך:וקיבלנו את המילה - חסד! איזה חברים טובים אתם! ועכשיו יצאנו לדרך לעיר הבאה במדינה הזו - חסד נמצא בכל מקום ובכל מקום.

עיר 2 "חסד בכל מקום ובכל מקום"

מְחַנֵך:אז הגענו לעיר הבאה, אבל לפני שתתחיל במבחנים חדשים, אני מציע לך לנוח מעט.

(דקת חינוך גופני).

עכשיו ננוח ונחמם:

אחד - קום, נמתח,

שתיים - התכופפו, התכופפו

שלוש - שלוש מחיאות כפיים בידך,

ראש שלוש מהנהנות.

ארבע - זרועות רחבות יותר

נופף בידיים שלך,

שש - שב בשקט במקום.

מְחַנֵך:כל תושבי העיר הזו קוראים לכל מה שמקיף אותם במילים חיבה. וכדי לתת לנו את העלים, הם רוצים לדעת אם אתה יודע לקרוא לחפצים בחיבה.

(על ציוד המולטימדיה המשימה: תמונה של אובייקט מופיעה. המורה קורא למילה, והילדים חייבים לבטא את המילה הזו בחיבה)

השמש היא השמש

ארנבת - ארנבת

ברווז - ברווז

ספר - ספר קטן

בובה - כריסאליס

פרח - פרח

אגרטל - אגרטל

פטריה - פטרייה

כדור - כדור

כדור - כדור

מְחַנֵך:כל הכבוד, חבר'ה, סיימתם את המשימה בהצלחה וקיבלתם עוד עלים לעץ האדיבות. ולפני שנמשיך הלאה במסע שלנו, אני מציע לשחק במשחק שנקרא "הקשב היטב!"

(משחק חברתי ותקשורתי "האזינו היטב!")

מְחַנֵך:אני אגיד לך את המשימה, ואתה חייב להגיב בתנועות.


הצטרף לידיים של מי שאוהב גלידה.

תדרוך את כף הרגל שלך למי שרוצה להעליב חברים.

הרימו ידיים באוויר למי שאוהב פעילות גופנית.

מוחאים כפיים לאלה שלא עוזרים לאמא.

שים ידיים על החגורה למי שאוהב לבקר.

פרוש את הידיים לצדדים למי שאוהב לעשות טריקים מלוכלכים.

הצטרף לידיהם של אלה שאוהבים סרטים מצוירים.

מְחַנֵך:אתה רואה כמה משותף, כמה פעילויות אהובות עלינו לכולנו ביחד! ואנחנו יכולים להמשיך בבטחה את המסע שלנו יחד. העיר הבאה שאליה אנו הולכים נקראת מילים קסומות.

עיר שלישית "מילות קסם"

מְחַנֵך:זכרו, אנו מכירים גם סיפור בשם זה "המילה הקסומה". כותבתה היא הסופרת ולנטינה אוזיבה. והנה המשימה: אתה צריך לענות על כמה שאלות על הסיפור הזה, ואז תושבי העיר הזאת יתנו לנו את שאר העלים לעץ הנס שלנו.

(תמונות מהסיפור "מילת הקסם" מאת V. Oseeva מופיעות על ציוד המולטימדיה).

1. מה היה שם הדמות הראשית של הסיפור הזה? (פבליק) .

2. ספר לי את מילת הקסם שאמר הזקן לפבליק. (בבקשה) .

3. באילו מקרים מילת הקסם עזרה לפבליק? (חבר'ה רושמים).

4. אילו "מילות קסם" נוספות אתה מכיר? ( תודה, בבקשה, סליחה, להתראות, בתאבון, סליחה ). איך עוד אפשר לקרוא למילים האלה? (מְנוּמָס) .

מְחַנֵך:כל הכבוד, חבר'ה, עכשיו נוכל לחזור לעץ שלנו ולקשט אותו בכל העלים שהצלחנו להחזיר במסענו דרך ארץ החסד.

(המורה עולה אל "העץ" עם הילדים).

מְחַנֵך:תן לעץ הזה להזכיר לך לעולם אל תשכח להשתמש במילים מנומסות בדיבורך.

(מתחת ל"עץ "המורה מוצא מתנות לילדים)

מְחַנֵך:אז המסע הגיע לסיומו. אבל מחר הוא יום חדש. אני אחייך אליכם, ותחייכו זה לזה. אתם יכולים לאחל אחד לשני בריאות טובה באמירת המילה "שלום". אני מאחל לך מצב רוח טוב וכבוד אחד לשני.

מטרה: ליצור סטריאוטיפים של התנהגות מגדרית אצל ילדים.

משימות חינוכיות:

1. למד לנתח, להכליל ובהתאם לגיל הרהורים על רשמים וידע אודות המקוריות וההבדל המגדרי בעזרת דוגמאות האנשים הקרובים ביותר.

2. ללמד להזדהות עם מין מסוים ולנסות מודל של מין זה, המשלב מורשת חברתית-תרבותית (ציור, מילה אמנותית) עם ניסיון אישי.

משימות התפתחותיות:

1. לגבש תדמית חיובית - אני נמצא בתהליך הכרת העולם החברתי, תוך כדי תפקיד התפקיד של מינו.

2. לפתח את ההבנה הערכית של הילד את עצמו כנציג של מין מסוים, להפעיל את החיפוש אחר מקומו בעולם.

3. פתח את היכולת להתווכח עם מחשבותיך והצהרותיך.

משימות חינוכיות:

1. לטפח תחושה של הערכה עצמית, הערכה עצמית.

2. בעזרת דוגמאות לציור פורטרטים ומילים אמנותיות, לחנך גישה אסתטית לסטריאוטיפים של גבריות ונשיות.

משימות לשמירת בריאות:

1. לתרום לשמירה על בריאותם הנפשית והחברתית של ילדים.

2. מניעת עייפות נפשית בכיתה.

3. הגדלת הפעילות הגופנית של ילדים במהלך השיעור.

חומרים וציוד:

מסגרת לתצלום, קלפים עם תכניות-פעולות של התנהגות תפקיד מגדרי של בנים ובנות (במספר העולה על מספר הילדים), שני סלים, אחד מהם עם קשת, רפרודוקציות של ציורי פורטרט של אמנים מפורסמים, אלמנטים של תלבושות משחק תפקידים.

מהלך השיעור

1. חלק מבוא.

פסיכו-התעמלות "בוקר טוב" (מבוצעת כדי לכלול ילדים בפעילויות, כדי לייעל את המצב הרגשי). ילדים יחד עם המורה אומרים:

"בוקר טוב, כל מי שהתעורר,
בוקר טוב מי חייך,
פקח את העיניים ותראה
אנחנו אוהבים את כולכם ואתם אוהבים אותנו! "

2. תקשורת נושא השיעור. עדכון ידע המבוסס על ניסיון חיים אינדיבידואלי.

ילדים יושבים על מודולים - גלילים על השטיח.

מְחַנֵך: אני אסתכל על הפרצופים שלך, עם מי הייתי חבר כאן? אנחנו יוצאים כבר הרבה זמן, אבל עד כמה אנחנו מכירים אחד את השני? בואו נכיר טוב יותר את זה ונגלה מי אנחנו בעולם הזה, מי אנחנו בשביל המשפחה שלנו ובשביל זה. אני הראשון שאספר לך על עצמי. אני אישה, שמי לריסה. בבית קוראים לי אחרת: הורים - בת, בת - אמא, נכד - סבתא. מי אתה, ומה קרובי משפחתך קוראים לך בבית?

תשובות של ילדים.

מְחַנֵך: במשפחה אפשר לקרוא לנו אחרת, תלוי עם מי אנחנו מתקשרים. יש אפילו שיר על כך של יא. אקים "מי זה מי מי?" מי היה רוצה לספר את זה?

ילדים מדקלמים שיר.

א) בני משפחה - גברים ונשים.

מְחַנֵך: יכולים להיות קרובים רבים במשפחה, וזה טוב. אחרי הכל, ככל שאנשים קרובים יותר סביבנו, החיים המאושרים והמעניינים יותר. לעתים קרובות אנו מצלמים את יקירינו ואז אנו אוהבים להסתכל בתמונות.

אני מציע לך לשחק במשחק צלם המשפחה. מישהו לבדו יעשה חידה על בני המשפחה, וכדאי להראות את התשובה עם המראה שלך, הבעות הפנים. "הצלם" הנבחר יכניס את "התשובה" הטובה ביותר למסגרת. החידה הראשונה לבנים.

כל הבנים קמים.

הילד מכין את החידה הראשונה, בידיו יש לו מסגרת גדולה:

מי הבוס הראשון בבית,
מי מחזיק את המשפחה ביחד?
"אמא", - אתה יכול לומר:

המגיש בוחר את הילד שלדעתו מדגים את הצילום הטוב ביותר ומביא לו מסגרת "לדיוקן". הילד הנבחר עונה לחידה: "זה אבא, זה אני."

הבנים מתיישבים.

מְחַנֵך: מדוע בחרת בילד מסוים זה? למה הם אומרים שהמשפחה ממשיכה עם האפיפיור? מה, לדעתך, צריך להיות האיש הראשי במשפחה - אבא?

תשובות של ילדים. במידת הצורך המחנך משלים אותם.

מְחַנֵך: החידה הבאה לבנות.

כל הבנות קמות.

הילדה עושה חידה:

מי מטוגן במטבח, ממריא,
מאכיל את כולנו כל יום.
לנקות, לשטוף, לבשל,
היא לא קצת עצלנית.
כל המשפחה אוהבת אותה:

הפרזנטורית בוחרת את הנערה שלדעתה מדגימה את "הצילום" הטוב ביותר ומביאה לה את המסגרת "לדיוקן". הילד הנבחר עונה לחידה: "זו אמא, זאת אני."

הבנות מתיישבות.

המורה מדברת עם הילדים על האישה הראשית במשפחה - האם: מה אמא ​​שלך? מה לדעתך אמא צריכה להיות? למה אתה חושב ככה?

במידת הצורך משלימה המחנכת את תשובות הילדים.

מְחַנֵך: גם הבנות מנחשות את החידה הבאה.

כל הבנות קמות.

יש לה סיכות ראש, קשתות,
בובות, חרוזים ועטיפות ממתקים,
צמות חמודות מצחיקות:

ילד נבחר: "כמובן שזו אני, אחותי."

הבנות מתיישבות.

המורה מגלה: מיהי האחות, מהי? איזו אחות תרצה להביא ילדים לעולם? ואיזו סוג של בת אמא תרצה לקבל?

תשובות של ילדים.

המורה מזמינה את אחת הילדות לקרוא את החריזה לילדים "אחות אלנקה".

מְחַנֵך: והחידה האחרונה תהיה לבנים.

כל הבנים קמים.

מי הולך ללמוד בבוקר
הוא שמח לקבל ציונים:

ילד נבחר: "כמובן שזה האח הבכור."

הבנים מתיישבים.

מְחַנֵך: אח, או בן של אמא ואבא - האיש הצעיר במשפחה. איזה בן ואח לדעתך צריך להיות ילד?

תשובות של ילדים.

רגע בריאות

(הפסקה דינמית להגברת הפעילות הגופנית, שינוי סוג הפעילות, הרפיה).

המורה מבקש מהילדים לקום ולבצע את התנועות לפי הטקסט שהוא אומר.

בנות יכולות לרקוד

בנים רצים וצועדים. (הַפסָקָה)

אבל לא כולם יודעים להירגע ולנוח עד כה.

יש לנו משחק מאוד קל ופשוט.

התנועה מאטה, המתח נעלם,

ומתברר לנו להירגע.

בסוף המורה מאט את קצב הדיבור ומפגין תנועות מרגיעות, חוזרים הילדים.

3. עבדו בחלק העיקרי של השיעור.

3 ב) איכויות זכר ונקבה

ילדים עומדים בחצי עיגול ליד המורה. לפניהם שולחן עם שני סלים.

ילדים מתפזרים בקבוצה ובוחרים את התוכניות המתאימות. הם עומדים ליד השולחן עם סלים. הבנות, שמפילות את הקלפים שלהן לסל, אומרות איזה איכות (מוצגת בתרשים הנבחר) הן "נותנות", ואז הבנים ממלאים את הסל שלהם באותה צורה.

מְחַנֵך: חבר'ה, איזה מתנות נפלאות! ממש ראוי לגברים ולנשים.

4. איחוד ידע חדש

ילדים יושבים על השטיח על מודולי הגלילה.

מְחַנֵך: חבר'ה, אתם ואני אוהבים לפנטז ולעתים קרובות לדמיין איך נהיה כשנגדל בעצמנו ואיך יהיו חברינו. בואו נשחק במשחק, "כמו שאני רואה אותך." לשם כך עליכם לפנות זה אל זה, להחזיק ידיים בחוזקה, להביט בעיני השני ולתת שם לתכונות שיהיו לחבר, אך לנסות לגרום למאפיין האיכות להתחיל בצליל הראשון של השם. נתחיל ברוסלן. רוסלן - אתה תהיה החלטי.

בתורם, ילדים בוחרים מאפיין. כל מי שמתקשה יכול להתקשר אליה עם כל אות בשם.

מְחַנֵך: הקלפים הם התוכניות שאספנו בסל, משורטטות על ידי מחשב, וציירי פורטרט מציירים אנשים ומשקפים את כל עולם הרגשות בפורטרטים, תלוי אם זה גבר או אישה, גיבור או פחדן, טוב או רע.

הילדים, בתורו לברך, שמים את הדיוקנאות והמחברים.

מרפרודוקציות הציורים, גברים ונשים מביטים מבעד לחלונות שלנו, אלה הם מכרינו הוותיקים. בוא נגיד להם שלום.

מְחַנֵך: עם מי היית רוצה להיות כשתהיה גדול? אני מציע לשחק במשחק "מראה", כלומר להפוך לתמונת מראה של הדיוקן בצורה נאמנה ככל האפשר. לצורך כך תוכלו להשתמש בפריטים נוספים.

ילדים קמים, בוחרים אלמנטים של תחפושת המשקפים את מאפייני הדמות הנבחרת ומחקים דיוקן.

המורה מצידו שואל: "של מי ההשתקפות שלך?"התשובה של הילד.

אתם אמנים אמיתיים!

5. סיכום השיעור

ילדים עומדים במעגל.

מְחַנֵך: היום דיברנו על איך גברים ונשים, איך אתה רואה את עצמך בעתיד.

בואו נחמיא זו לזו בעזרת פרח ונביע את יחסנו האדיב. אתחיל "ליסה, את יפהפייה (בוגדת בכדור).

ילדים נותנים מחמאות לחבר סמוך.

המורה מסיים את המעגל ואומר:

ילדי היקרים!

ילדים עונים במקהלה: "אנחנו הטובים בעולם!"

תקציר שיעור בנושא סוציאליזציה לילדי קבוצת המכינה

"בדרכי החסד"

מַטָרָה:

גיבוש אצל ילדים לרעיון של טוב, חסד, מעשים טובים ואדיבים;

- הרחבת הידע אודות תפקידובחייו של כל אדם;

תוכן תוכנה:

ללמד ילדים מושגים מוסריים: טוב לב, נימוס;

טיפח כבוד הדדי, יחס אדיב, יכולת להרגיש, להבין את עצמך ואדם אחר;

לפתח את היצירתיות של ילדים.

אמצעי חינוך : מחשב, מקרן מולטימדיה

מהלך השיעור:

אני.ארגון זמן.

כאן הקרירות נשמה, והעלים ממהרים, כמו סינדרלה מכדור.

עוקפים זה את זה, הם עפים בחיפזון בלתי מרוסן מהענפים.

הקיץ הסתיים, והסתיו הגיע כרגיל.

נפילה. והמשפחה מחייכת ילדים.

שלום ילדים יקרים. אני שמח לפגוש אותך שוב בקבוצה שלנו. אני רואה שיש לך מצב רוח טוב. במהלך הקיץ התבגרת, התחזקת.

האם אתה חושב שקשה להתגבר לבד על קשיי חיים? (תשובות ילדים)

כדי להקל על הלמידה והחי, עלינו להיות ידידותיים, וכל אחד מכם חייב ללמוד להחזיק את האיכות החשובה ביותר, שבלעדיה לא ניתן לקרוא לאדם אדם. אך איזו סוג איכות היא, נסו לברר על ידי האזנה לשיר.

שקופית 1

מילה זו רצינית

העיקר, הדבר החשוב.

מה זה אומר

זה מאוד הכרחי לכולם.

הוא מכיל אכפתיות וחיבה,

חום ואהבה.

בזה השאיפה

נחלץ להצלה שוב ושוב.

האיכות הזו

בלב חיים רבים

ועל הכאב של אחרים

לא נותן לך לשכוח ...

מה אומר השיר? (תשובות ילדים)

כן, היום אנחנו הולכים לדבר על חסד.

בעולם חסר פנים, בהבל הזה,

בואו נדבר על KIND

מה מסתתר בנשמתך ...

משום מה, בתקופתנו, חסד איבד את כוחו, לאנשים לא הייתה תכונה זו.

נדיר מאוד למצוא חסד אצל אנשים

ואפילו בשעה קשה לאדם

הוא יעקוף בשקט בצד.

הם יחשבו: "האם קשה לך ?? טוב, בסדר!

יש לי דאגות משלי! .. "

הם עוברים ליד (באופן אישי, אני מתעצבנת! ..),

כאילו מילאו את פיהם במים.

והאיש נפל לגמרי בייאוש,

אור השמש כבר לא יקר לו.

אבל פתאום, מרימים עיניים בשוגג,

ראיתי את העקב האחרון של חסד,

ראיתי יד עוזרת מושטת!

(לא משנה שבאלף - אחד)

כל עוד הלב קיים חבר ,

חסד לא ימות!

האם אדם מודרני לא באמת זקוק לאהדה, אמפתיה, תשומת לב, מיטיב? מה אתה חושב? (תשובות ילדים)

ימין. נָחוּץ. גם בצוות הקטן שלנו, תכונה זו נחוצה בכדי להקל על החיים, הלימודים והתקשורת זה עם זה, כך שכל אחד מכם לא יעבור על פני המזל של החבר.

II.חלק ראשי

שקופית 2

1) פירוש המילה "חסד"

- חבר'ה, מה לדעתכם חסד?הבע את דעתך. (תשובות ילדים)

- « חסד- תגובה, נטייה רגשית לאנשים, הרצון להיטיב עם הזולת

2) עבודה עם מילות "קסם"

חסד פותח על ידי האנושות במשך מאות שנים במטרה להקל על כולם לחיות, לתקשר זה עם זהחבר, כדי שהתקשורת הזו תביא שמחה. וכולם צריכים לחיות ככהמאיתנו ... זכור, באיזו תדירות אתה משתמש במילים טובות? מילים אלה נקראות גם "קסם". (תשובות ילדים)

יש הרבה מילים טובות בברכות, משאלות, שאיתן אנו נפגשים לעתים קרובות בחיים. למה הם מתכוונים? להסביר (תשובות ילדים).

ברוך הבא - ברכה מנומסת והזמנה מסבירת פנים לבוא, לבוא, להיכנס לבית ....

שעה טובה- מאחל מזל טוב, שגשוג בעסקים מסוימים ...

בהצלחה- איחולים לאלו שעוזבים איפשהו ...

תן או קבל טוב - לתת הסכמה או לקבל אישור, אישור למשהו ...

ל כמה מילים טובות נוצרות מהמילה הזו - טוֹב! מצא את אותן מילות שורש. (תשובות ילדים)

כל הכבוד! באמת רציתי שלא רק מילים יהיו חביבות, אלא גם פעולות שיהיו זהות, אז בואו נכניס את המילים הנוספות לחזה, נסגור אותו ונשתדל לא להוציא אותן משם, כלומר, לא נראה באופי שלנו (ילדים קוראים למילים בשקופית, שכאשר לוחצים עליהן מסירים אותן לחזה ואז החזה סגור).

3) פיזמינוטקה

שקופית 3

יש גם שירים רבים על חסד. אני מזמין אותך להקשיב לאחד מהם. זה שִׁיר על חסד(מילים ומוסיקה מאת טטיאנה מוכאמטינה, סופרת מבלקובו, אזור סרטוב)(תוכלו להכין סרטון המבוסס על השיר) .

שקופית 4

בואו נחשוב ביחד איך לטפח חסד (משפטים מודגשים בשקופית, והילדים מנסים לספר כיצד הם מבינים את משמעות ההצהרה).

- להראות רגישות לאחרים;

- להראות יחס חביב כלפי אנשים בסביבה;

- להראות רגשות טובים לחיות מחמד;

- להשתתף באירועי צדקה.

ללמוד להיות אדיב הוא קשה ביותר, אך הכרחי. טוב ורע הולכים תמיד זה לצד זה, בדיוק כמו אהבה ושנאה. לפניקרניים לטוב זה לא קל. לכן, חשוב להיות מודעים למעשיכם ואת התוצאות שלהם. להיות מסוגל להיות אסיר תודה לאנשים שעושים אותךטוֹב.

III.סיכום השיעור

בואו נסכם את השיעור שלנו.

תגיד לי, מה היתרונות של חסד? מה זה לכל אדם?

שקופית 5 (נשמע מוסיקה)

כן, קשה מאוד להיות אדיב, כי מעשים טובים נעשים לא עבור עצמך, אלא עבור מישהו, כלומר צריך לתת תשומת לב לאדם, להשקיע זמן ואנרגיה.

כך בואו ננסה מהימים הראשונים של הסתיו לתת טוב לחברים, לאנשים ולטבע, וכולנו נהיה ביחדלחיות טוב יותר. אחרי הכל חסד הוא הרצון של האדם לשמח את עצמו ואנשים אחרים.

לא משנה איך החיים עפים -

אל תצטער על ימיך

עשו מעשה טוב

למען האושר של אנשים.

לגרום ללב לשרוף

וזה לא נמס בחושך,

עשו מעשה טוב -

לכן אנו חיים על האדמה. א לסניך

תודה!

סִפְרוּת:

כיצד להתנהג דורוחוב א '- מ' 1979

http: // www. / תוכנית / סגולות / אוניברסלי / חסד / תיאור. php - על חסד

מטרה: סוציאליזציה של ילדים בקולקטיב ילדים.

משימות:

- ליצור אצל הילדים את המיומנות ליצור קשרים ידידותיים טובים, מיומנויות תקשורת זה עם זה;

- לפתח רגשות אמפתיה אצל ילדים;

- לפתח את היכולת לתאם דיבור עם תנועה במשחק אצבעות ובריקוד עגול;

- לאחד את היכולת למרוח דבק בעדינות על חלקים ולהדביק אותם.

צִיוּד: בובות, ציוד למכשולים (חבל, חישוקים וכו '), עיגול עשוי קרטון צהוב על רקע כחול, שבלונות לידיים של ילדים, דבק, מברשות, סמרטוטים, תמונות המתארות מצבים שונים על חברות ומריבה, הקלטת שמע של השיר "על חברות".

מהלך השיעור.

(ילדים נכנסים לקבוצה, עומדים בחצי עיגול, בובות יושבות על כיסאות, פונות זו לזו).

מחנך: חבר'ה, תראו מה קרה לבובות שלנו?

(תשובות הילדים: הם הסתכסכו, הסתובבו, הסתכסכו).

מחנך: ניהלתי קרב עם חבר שלי, אנחנו כבר לא משחקים איתו

ואנחנו לא משוחחים בינינו, אנחנו כבר לא לבד איתו.

כולם יושבים לבד כל היום עם הטינה שלהם.

כולם מדברים על העלבון שלו ללא הרף.

מחנך: חבר'ה, אתם רוצים להתיידד עם הבובות שלנו? (תשובות הילדים: כן, אנחנו כן.) האם יש לכם חברים בקבוצה? שם מי החברה שלך (חברה). מהי חברות?

(תשובות של ילדים: כאשר הם לא רבים, משחקים ביחד, מחזיקים ידיים, עוזרים אחד לשני, חולקים צעצועים, ממתקים וכו ').

מחנך: עכשיו נשחק את המשחק "כן, לא". אני אראה לך תמונות, ואתה תהיה "כן" מבחינתי אם הילדים בתמונה הם חברים ו"לא "אם הם לא.

משחק "כן, לא".

מחנך: חברות היא כשאנשים רוצים להיות קרובים זה לזה, לשחק ביחד, לא לריב, לשתף הכל. חברות היא חיוכים של חברים.

המשחק הוא חיקוי של "מצב רוח".

מחנך: בוא נחייך איתך (ילדים מחייכים).

ועכשיו אנחנו עצובים, מקמט את מצעך (ילדים מקמט את מצעו).

- חבר'ה, כשאני ואני מקמטים פנים, אנחנו עצובים, וכשאנחנו מחייכים, אנחנו מרגישים כל כך טוב, שמחים. חייכו גם לבובות שלנו. אולי גם הם יהיו שמחים והם רוצים לעשות שלום?

- ועכשיו אנו נראה לאורחינו עד כמה אנו ידידותיים, ואיננו חוששים מכל מכשול. קבוצה שלנו הופיעה "דרך ידידות". זה הכרחי, להחזיק ידיים, לעזור אחד לשני, להעביר את זה בזוגות.

משחק חוץ "אנחנו לא יכולים לחיות אחד בלי השני".

(המורה מכניס מספר מכשולים לדרכם של ילדים ומראה כיצד לעבור דוגמא עם ילד אחד. ילדים, פונים זה אל זה, אוחזים זה בזה בידיות ומתגברים על מכשולים: צעד מעל קוביות, קפיצה מחישוק לתוך חישוק וכו ')

מחנך: שיחקנו איתך, הרגליים הקטנות שלנו עייפות.

נלך לכיסאות וננוח מעט. (הילדים יושבים).

מחנך: תראה, חבר'ה, האם הבובות שלנו מאופרות? (תשובות ילדים: עדיין לא.) ואז נראה להם שלא רק בנות ובנים ידידותיות בקבוצה שלנו, אלא גם האצבעות שלנו ידידותיות.

משחק אצבע "אצבעות ידידותיות".

הם חברים בקבוצה שלנו (אצבעות במנעול, התכופפו ו

בנות ובנים. יישר אותם)

אנחנו נתיידד איתך, (חבר את קצות האצבעות שלך

אצבעות קטנות. שתי הידיים)

אחת, שתיים, שלוש, ארבע, חמש (מוחאות כפיים לכל זוג

אחד, שניים, שלושה, ארבעה, חמש (טלטלו את המברשות)

מחנך: אז הידיים והאצבעות שלנו התחממו כמו מהשמש. חם, אדיב, ידידותי, כמו חברות. תסתכל על השמש הזו. איך זה? (תשובות ילדים: צהוב, עגול, גדול ...) ומה חסר בשמש? (תשובת ילדים: קרניים!) נכון! מהיכן אנו משיגים את הקרניים? אולי אלה יעשו? (מראה את השבלונות החתוכות של כפות הידיים של הילדים.) מה זה? (תשובות של ילדים: כפות הידיים שלנו.) האם הן נראות כמו קרני שמש? (תשובת ילדים: כן!) בואו נדביק את כפות ידידותינו לשמש במקום לקרניים.

יישום: "בוא נמתח את הידיים לעבר השמש."

(עבודה קולקטיבית על הדבקת כפות הידיים לשמש. ילדים עושים את העבודה ואז מנגבים את הידיים במפיות).

(אנחנו עומדים בחצי עיגול, המורה שם לב לבובות).

מחנך: תראה, חבר'ה, הבובות שלנו מחייכות זו לזו, הן מאושרות. הנה הבובות שלנו והמורכבות! עכשיו בואו לשלב ידיים ולעשות ריקוד עגול ידידותי סביב השמש והבובות שלנו, לחייך זה לזה ולרקוד.

(ילדים בריקוד עגול הולכים במעגל לידיים, מכניסים את הרגליים, מכינים קפיץ, פנסים).

מחנך: בואו נהיה ידידותיים, אדיבים ולעולם לא נריב!

מטרת השיעור:טיפח אהבה וכבוד לבני המשפחה.

משימות:הבהיר, סיכום ושיטתי את הידע של ילדים על המשפחה, על מי הם הקרובים, על הרכב המשפחה.

ללמד להבין שמבוגרים הם העוזרים והמגנים הראשונים של ילדים.

טיפחו רצון לטפל בקרובים, פיתחו תחושת גאווה במשפחתכם.

הורד:


תצוגה מקדימה:

סיכום השיעור בקבוצת ההכנה.

נושא: "כל המשפחה ביחד, והנשמה במקום"

הוכן על ידי:

מחנך: Kotelnikova O.A.

גן הילדים GBDOU №7

סנט פטרסבורג 2014

מַטָרָה: טיפח אהבה וכבוד לבני המשפחה.

משימות: הבהיר, סיכום ושיטתי את הידע של ילדים על המשפחה, על מי הם הקרובים, על הרכב המשפחה.

ללמד להבין שמבוגרים הם העוזרים והמגנים הראשונים של ילדים.

טיפחו רצון לטפל בקרובים, פיתחו תחושת גאווה במשפחתכם.

חוֹמֶר: תמונות של "עץ משפחה" לכל ילד, פעמון, קופסה עם "פתגמים טובים", ציורים של ילדים בנושא המשפחה, תמונות משפחתיות של בובת מאשה, גיליונות נייר צבעוני, חוטים צבעוניים.

עבודה מקדימה:עבודות קריאה, שירים בנושא "משפחה": V. Dragunsky: "אחותי קסניה"; א 'בארטו: "שתי אחיות מסתכלות על אחיהן", "פרידה", "בדידות"; ע 'סרובה: "אבא בבית", "כביסה"; V. Oseeva: "טוב"; E. Moshkovskaya "דרך קשה", המתבססת על הנושא "המשפחה שלי", משננת שירים ופתגמים על המשפחה.

מהלך השיעור:

Voc-l: חבר'ה, היום יש לנו קבוצת תערוכת תמונות "המשפחה שלי". אני מזמין אתכם לקחת בו חלק. הכנס! (תמונות מאלבומי המשפחה המשפחתיים מונחות על עלי עצים, וקובעות על כן כן. ילדים מסתכלים על התמונות).

Voc-l: הפעמון שלי מצלצל ומתמלא

והחבר'ה מתאספים מסביב.

הפעמון שלי מצלצל ומצלצל

הוא אומר לכל החבר'ה להתכונן.

(Vos-l מצלצל בפעמון).

Voc-l: היום הגעתי לקבוצה, עוד לא היית שם, ושמתי לב לדימוי הזה, שמחתי מאוד, אבל הופתעתי: מה זה יכול להיות? החלטתי לחכות שתשקול איתך. איך נראית התמונה הזו?(על מדרגות הבית).

איך נראים המלבנים הצבעוניים האלה? נכון, קשת. חבר'ה, התמונה הזו מזכירה לי לוחות שנה קרועים, תראו, העלים עולים ואפשר להוריד אותם. כמה מעניין, נכון? מה מתחת לעלים? בואו נצלם את הראשון. מי זה?(ילד) איך הוא דומה? (קָטָן) ומי התחבא מתחת לשנייה?(גם ילד). מעניין מי יהיה מתחת לשלישי?(ילדה.) איך היא דומה? (מעל הבנים).מתחת לרביעי - אמא, מתחת לחמישי - אבא, מתחת לשישי - סבא, מתחת לשביעית - סבתא.

ילדים, כמה אנשים יש?(שבע.) איך אפשר לקרוא להם במילה אחת?(משפחה.) נכון.

Voc-l: חבר'ה, מה לדעתכם המשפחה?

יְלָדִים: אלה אנשים שאוהבים אחד את השני, דואגים אחד לשני, עוזרים, מתחרטים, מדברים אחד עם השני בחביבות.

ווס-ל : האזינו למילה משפחה אני (שבעה אנשים ואני) - אבא ואמא, אבא, אבא ואמא, אמא, אבא, אמא ואני.

המשפחה מאחדת קרובי משפחה: הורים וילדים, סבתות, סבים, אחים, אחיות. אלה קרובי המשפחה שלנו, קרובי משפחה. טוב שלכולכם יש משפחה. אתם הילדים הכי מאושרים בעולם, כי במשפחות שלכם הם אוהבים אחד את השני, כולם חיים באושר ביחד.

מי הבכור במשפחה שלך?

מי הכי צעיר?

מיהי אמא למי?

מיהו הבן של מי?

לאמא (סבתא, אח), מי אתה?

המשפחות גדולות וקטנות. העיקר שבמשפחה יש שלווה, חברות, כבוד ואהבה אחד לשני.

חבר'ה, כמה מכם רוצים לדבר על המשפחה שלכם? (אם תרצה, ילדים ניגשים לצילומי משפחתם, מספרים על מי שמצטייר בהם. המורה שואל על בני המשפחה, איך קוראים להם, איפה הצטלמה המשפחה וכו '). סיפורי ילדים.

שמתם לב שכולכם חייכתם כשדיברתם על המשפחה שלכם? מי ניחש מדוע הילדים חייכו?

יְלָדִים: כשאבא ואמא קרובים, תמיד יש מצב רוח טוב, אתה רוצה לחייך וכו '.

ווס-ל : חבר'ה, לכו לשולחנות, ראו מה יש על המגש? (חוטים צבעוניים). איזה צבע של חוט, גודל? האם אתה חושב שאפשר לתאר את משפחתך באמצעות חוטים? בוא ננסה? ואז נשקול את העבודה שלנו.

שאלות: - מי זה?

ואיפה אתה?

את מי צילמת בחוט אדום?

איפה אתה?

מי עומד לידך? וכו.

Voc-l: אתה יודע מי עזר לך? האצבעות שלך, משפחה קטנה וחברית. בוא נשחק איתם?

משחק אצבע "משפחה ידידותית".

האצבע הזו היא סבא

האצבע הזו היא סבתא

האצבע הזו היא אבא

האצבע הזו היא אמא

האצבע הזו היא אני

זו כל המשפחה שלי.

אה, אני חושב שמישהו בוכה, התינוק שלי התעורר ובכה. בוא נדנדל את זה. שב על השטיח (ילדים לוקחים רגל כפופה, בובה מהמורה).

פסיכו-התעמלות "אנחנו מניפים את התינוק".

איך היא? (קטן, זעיר). איך אפשר לקרוא לזה בחיבה? תשובות חזקות של ילדים). תיגע בפניה בלחי שלך, תנשק אותה, תרים אותה גבוה יותר, תיגע בכל הפנים שלך. טלטל את זה. (ילדים מניפים את הבובה למוזיקת ​​שיר ערש).

נרדמתי! Hush .. (המורה מכניסה את הבובה לעריסה, והילדים יושבים על הכיסאות).

עכשיו אלינה תספר לנו שיר, ואתה מקשיב היטב ואז אומר לי אם כל הגיבורים הם בני אותה משפחה?

אלינה: אמא ואבא הם קרובי המשפחה שלי

אין לי קרובי משפחה יקרים יותר

ואחות ואח,

וכלבלב טישקה עם אוזניים.

אני אוהב מאוד את קרוביי

בקרוב אקנה מתנות לכולם.

לאבא תהיה סירת מנוע

אמא במטבח - מברשת קסמים,

פטיש אמיתי - אח,

כדור לאחות קטנה, ממתק - טישקה.

ויש לי גם חבר

גם חבר סריוז'קה קשור אלי

אני רץ אליו בבוקר,

בלעדיו המשחק אינו משחק עבורי.

אני מספר לו את כל הסודות

אני אתן לו הכל בעולם.

Voc-l: חבר'ה, אתם חושבים שכל גיבורי השיר הזה הם בני אותה משפחה?

(תשובות לילדים).

Voc-l: השיר הזה הוא בדיחה. לא כל הדמויות שלו הן בני אותה משפחה. אמא, אבא, אחות, אח הם קרובי משפחה. חברו של סריוז'ה אינו בן משפחה או קרוב משפחה. הוא חבר, וחשוב מאוד לכל אדם שיהיו לא רק קרובי משפחה, אלא גם חברים.

אנחנו מאוד אוהבים חיות מחמד, אנחנו דואגים להם, אבל החיה היא לא אדם, ולכן זה לא קשור לגיבור השיר.

(Vos-l מציע לילדים איורים מספרי ילדים, המתארים משפחות בעלי חיים).

האם אתה חושב שתוכל לומר שהתמונות האלה מתארות משפחה? למה? איך מרגיש חתול ליד הגורים הקטנים שלו? מה מרגישים השועלים לצד השועל והשועל? וכו.

Voc-l: ובעלי חיים חווים תחושת שמחה כאשר הם מוקפים במשפחותיהם, מכיוון שילדים משמחים את הוריהם בעובדה שהם גדלים, מתחזקים, לומדים כל דבר חדש בחיים. והגורים שמחים שהוריהם מחממים אותם ודואגים להם.

Voc-l: ילדים, הנה משפחה, גרים בדירה. איפה הדירה?(בבית.) והבית ברחוב, והרחוב הוא ברובע, והמחוז בעיר, והעיר בארץ. איך קוראים לארצנו?(רוּסִיָה.) כן, רוסיה - מולדתנו - גדולה ויפה, עלינו לאהוב ולהוקיר אותה.

ילדים, האם אנחנו יכולים לקרוא לכולנו בקבוצה משפחה? איך היא?(גדול, ידידותי.) כמהלָנוּ? (לשקול.)

Voc-l: הבוקר מצאתי את התיבה הזו בקבוצה. אני מציע לך למלא את הפתגמים שאתה כבר יודע על המשפחה. זה יהיה אוצר הקסמים שלנו.

בוא למעגל, חבר'ה,

תחזיק חזק בידיים שלך!

ניקח את הקופסה

ופתגמים מוכרים

אנו נאסוף בו.

(ילדים עומדים במעגל ותורנים לומר פתגמים ואמרות מוכרות על המשפחה לקופסה הפתוחה).

Voc-l: חבר'ה, כל יום אתם מגיעים לגן, לקבוצה שלנו. ואתה כאן כמעט כל היום. אנחנו אוהבים אחד את השני. זה גורם לנו להיות משפחה מאוחדת.

ועכשיו הרגע החגיגי. היום כל אחד מכם מוענק בתואר הכבוד "ילד הראוי להוריו", מוענקים לכם מדליות!


לַחֲזוֹר

×
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:
נרשמתי כבר לקהילה "toowa.ru"