מהם הנושאים עבור הקבוצה הוותיקה יותר שמשפחתי. תקציר על היכרות עם הסביבה החברתית בקבוצה הבוגרת "משפחתי

הירשם כמנוי
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:

תקציר של שיעור פתוח בקבוצת הבוגרים "המשפחה שלי"

מטרה:

כדי ליצור אצל הילדים את הרעיון הנכון של המשפחה, את התפקיד של אמא, אבא, סבא, סבתא, אחות, אח, שחיים יחד, אוהבים אחד את השני, דואגים אחד לשני.

משימות:

    לחזק את הרעיון של אחריות העבודה לכל בני המשפחה.

    תרגיל ילדים ביכולת לענות נכון על שאלות, לבחור נכון שמות תואר ופעלים למילים.

    לפתח דיבור קוהרנטי, חשיבה לוגית, תשומת לב, עניין קוגניטיבי.

    טיפח יחסים משפחתיים חיוביים, כבוד, עזרה הדדית, אהבה לכל בני המשפחה.

עבודה מקדימה:

    איחוד הידע של שם המשפחה, שם, פטרונימי ומקצוע ההורים.

    בחינת תמונות משפחתיות.

    התבוננות וזכירה מה האחריות, מה העבודה בני המשפחה עושים בבית.

    איחוד הידע של פתגמים אודות המשפחה.

    קריאת שירה וסיפורי משפחה.

חוֹמֶר:

תמונות משפחתיות, כרטיסי שמש ועננים.

מהלך השיעור:

1. רגע ארגוני.

מְחַנֵך:היי ח'ברה! מה מצב הרוח שלך היום? באיזה מצב רוח התעוררת? אילו מילים טובות וטובות שמעת מאמא, אבא בבוקר? אילו מילים אמרת בתגובה?

2. חלק ראשי

מְחַנֵך: היום נדבר על הדבר החשוב ביותר עלי אדמות - על המשפחה. מהי משפחה ולמה אדם זקוק למשפחה. אך ראשית, אני מציע לך לחשוב ולענות על השאלה: "מה לכל האנשים, אבל לכל אדם יש את שלו?"

יְלָדִים: שם.

מְחַנֵךב: במה אנשים בין משפחות שונות נבדלים?

יְלָדִים: שם משפחה.

מְחַנֵך: חבר'ה, מי יכול להציג את עצמם? ( תשובות 2 - 3 ילדים.)

יְלָדִים: שמי הוא ..., שם המשפחה שלי הוא ....

מְחַנֵך: תודה.

מְחַנֵך: חבר'ה, אתם יודעים איך הם קוראים לאנשים שגרים באותו בית, דירה?

יְלָדִים: משפחה.

מְחַנֵך: חבר'ה, איזה קרובי משפחה מאוחדים על ידי המשפחה? עם מי אתה גר?

(תשובות של ילדים.)

מְחַנֵך: המשפחה מאחדת קרובי משפחה: הורים, ילדים, סבים, סבתות, אחים, אחיות. אלה קרובי המשפחה שלנו, קרובי משפחה. חבר'ה, הקשיבו היטב לשיר, שנקרא "Kinsfolk", שנכתב על ידי יעקב אקים.

אמא ואבא הם קרובי המשפחה שלי,

אין לי קרובי משפחה יקרים,

ואחות ואח,

וכלבלב טישקה עם אוזניים.

אני אוהב מאוד את קרוביי,

בקרוב אקנה מתנות לכולן.

לאבא תהיה סירת מנוע

אמא במטבח - מברשת קסם,

פטיש אמיתי לאח

כדור לאחות קטנה, ממתק - טישקה.

ויש לי גם חבר,

גם חבר סריוגה קשור אלי.

אני רץ אליו בבוקר.

בלעדיו המשחק הוא לא משחק עבורי.

אני מספר לו את כל הסודות

אני אתן לו הכל בעולם.

מְחַנֵך: האם אתה חושב שכל גיבורי השיר הם משפחה אחת? לרשום אותם. (תשובות לילדים).

מְחַנֵך: חבר סריוז'ה, האם הוא בן המשפחה?
יְלָדִים: לא, הוא לא בן משפחה או קרוב משפחה.

מְחַנֵך: מה הקשר שלו לגיבור השיר?

יְלָדִים: הוא חבר.

מְחַנֵך: חבר'ה, חשוב מאוד לכל אדם שיהיו לא רק קרובי משפחה, אלא גם חברים.

מְחַנֵך: האם גור בשם טישקה יכול להיחשב כבן משפחה?

יְלָדִים: הוא לא אדם, אלא חיית מחמד, ולכן הוא לא קרוב משפחתו של גיבור השיר.

מְחַנֵךב: האם כל המשפחות זהות או שונות?

נכון, כל המשפחות שונות: יש משפחות גדולות, יש משפחות קטנות. וזה לא משנה איזו משפחה - גדולה או קטנה - העיקר שיש למשפחה תמיד שלווה וכבוד.

מְחַנֵך: האם להורים שלך אכפת מכם? איך מראים את הדאגה שלהם, מה הם עושים?

(תשובות של ילדים.)

מְחַנֵך: נכון, חבר'ה, הורים אוהבים מאוד את ילדיהם ודואגים להם.

מְחַנֵך: עכשיו בואו ננוח מעט. אני מציע לך לעשות התעמלות באצבעות.

התעמלות אצבעות "מי הגיע?"

/ אצבעות שתי הידיים מקופלות עם העצות יחד /

מי הגיע? / אגודלים /

אנחנו, אנחנו, אנחנו / עם 4 אצבעות, למעט אגודלים /

אמא, אמא, זה את? / אגודלים /

כן, כן, כן / עם אצבעות המורה /

אבא, אבא, זה אתה? / אגודלים /

כן, כן, כן / עם אצבעות אמצעיות /

אח, אח, זה אתה? / אגודלים /

כן, כן, כן / טבעת אצבעות /

אה, אחות קטנה, זה אתה? / אגודלים /

כן, כן, כן / פינקי

ביחד אנחנו משפחה אחת גדולה וידידותית / אגודל למעלה /

כן כן כן. / עם כל האצבעות /

מְחַנֵך: עכשיו, חבר'ה, הקשיבו היטב לשיר ונחש על מי הוא אומר ...

1. "לח, קודר מחוץ לחלון, גשם מטפטף.

שמיים אפורים נמוכים תלויים מעל הגגות.

והבית נקי ונוח.

יש לנו מזג אוויר משלנו כאן.

מחייך ... ברור וחם.

השמש כבר עלתה בחדר. "

כמובן, ניחשתם על מי מדובר, זו אמא.

תגיד את המילים הכי טובות על אמא, איך היא דומה? (אכפתי, חרוץ, עדין,

חיבה, קשובה ...)

2. מי רציני, לא מתלוצץ

האם המסמר ילמד אותנו לפטיש?

מי ילמד את האומץ להיות? נכון, אבא.

מה היחסים שלך עם אבא?

ילדים: בן, בת.

תגיד את המילים הכי נחמדות על אבא שלך. מה אבא שלך? (אמיץ, אוהד, אדיב, חזק, אמיץ, חרוץ ...)

3. ריבה ריחנית, עוגות פינוקים, לביבות טעימות, אצל אהובכם ...

נכון: סבתות.

לאילו מילים טובות קוראת לך סבתא שלך?

4. הוא לא עבד משעמום,

יש לו יבלות בידיו

ועכשיו הוא זקן ואפור,

יקירי, אהובי ... (סבא)

איך אתה דומה לסבא שלך?

ילדים: נכד, נכדה.

5. מי אוהב גם אותי וגם את אחי,

אבל הוא אוהב להתחפש יותר?

ילדה אופנתית מאוד

הצעירה שלי ... (אחות קטנה)

מה היחסים של אחותך?

מְחַנֵך: מה אתם, אתם מרוצים אותי עם הידע שלכם.

מְחַנֵך: - חבר'ה, איך נביע אהבה לאהובינו? (תשובות ילדים).

ימין! אנחנו גם עושים דברים טובים ולעולם לא עושים דברים רעים כדי לא להרגיז את ההורים שלנו. איך לדעתך שמחה (עצב) היא כמו השמש או כמו ענן? (השמש וענן לכל ילד).

D / ו "שמחה ועצב"

מְחַנֵך:אציין את הפעולות. אם אתה חושב שהמעשה הזה ירגיז את אמך, הרם את הענן, אם תרצה, את השמש.

צייר תמונה יפה;

נלחם עם חבר;

אכלו סולת;

החזירו את הצעצועים למקומם;

קרע את הספר;

הז'קט התלכלך בהליכה;

ניפץ כוס;

הם פינו את מקומם לסבתא באוטובוס;

עזר לאמא בניקיון;

הם מצאו את המשקפיים שאיבדה הסבתא;

ניפץ כוס;

עזרנו לאמא בניקיון ...

מְחַנֵך: היום יש לנו תערוכת תצלומים, בה רבים מכם צולמו עם הוריכם. אני חושב שיהיה מעניין עבור כולנו לשמוע סיפורים על משפחותיך.

(ספר ל -2 - 3 ילדים: שמוצג בתמונה; שמה של אמי הוא ..., שם אבי הוא ..., F.I. סבים וסבתות שנמצאים בתמונות; איפה אתה, מה אתה עושה, האם אתה אוהב את המשפחה שלך? וכו.)

מְחַנֵך: חבר'ה, כשאתה מסתכל על התמונות שלך, מדבר על המשפחות שלך, מה התחושות שלך?

יְלָדִים: שמחה, מצב רוח טוב, אהבה.

מְחַנֵך: למה?

יְלָדִים: כי אני אוהב את ההורים שלי, והורי אוהבים אותי.

מְחַנֵך: נכון, חבר'ה, בית, משפחה זה המקום בו אדם מרגיש מוגן, נחוץ, אהוב. כל בני המשפחה קרובים זה לזה וחיים בהרמוניה ובאושר. המשפחה היא הדבר הכי יקר שיש לאדם, ולכן כל הזמן העם הרוסי חיבר פתגמים ואמרות על המשפחה. בואו נזכור אותם:

"אין צורך באוצר אם המשפחה בסדר."

"להעריך את המשפחה שלך זה להיות מאושר."

"כל המשפחה ביחד והנשמה במקום".

"חם בשמש, טוב באם."

"ילדים טובים גדלים במשפחה טובה."

"זהב וכסף לא מזדקנים, לאבא ולאמא אין מחיר"

"הדייסה עבה יותר במשפחה."

"בבית ובקירות שלהם עוזרים."

3. סיכום השיעור

מחנך: כמה טוב, חבר'ה, שלכולכם יש משפחות! אתם הילדים הכי מאושרים בעולם, כי במשפחות שלכם הם אוהבים אחד את השני וחיים יחד.

תודה לך שהיום סיפרת כל כך הרבה דברים חדשים על משפחותיך, מעניינים והכרחיים.

ילדים: משפחה זה אושר, אהבה ומזל.

המשפחה היא טיולי קיץ לארץ.

המשפחה היא חג, תאריכים משפחתיים,

מתנות, רכישות, הוצאות נעימות,

לידת ילדים. צעד ראשון, ראשונה מלהג.

חלומות על טוב, התרגשות ויראה.

משפחה היא עבודה, דואגים אחד לשני.

משפחה זה הרבה שיעורי בית.

המשפחה חשובה! המשפחה קשה!

אבל אי אפשר לחיות בשמחה לבד

תמיד להיות ביחד, לדאוג לאהבה,

אני רוצה שחברים ידברו עליכם:

איזו משפחה טובה אתה!

מְחַנֵך:

אהבה ותעריך אושר!

זה נולד במשפחה

מה יכול להיות יקר ממנו?

על האדמה הנהדרת הזו.

תקציר של פעילויות חינוכיות ישירות בקבוצת הבוגרים בנושא "המשפחה שלי"

תיאור חומר: אני מציע לך סיכום של פעילויות חינוכיות ישירות לילדים בקבוצה הבוגרת (5-6 שנים) בנושא "המשפחה שלי", שמטרתה להרחיב את הידע והרעיונות של הילדים לגבי המשפחה. במהלך העבודה נעשה שימוש פעיל בשיטות משחק ובטכניקות התורמות להתפתחות פעילות הדיבור בגיל הרך מבוגרים. חומר זה יהיה שימושי עבור אנשי חינוך של קבוצות בכירות של מוסדות חינוך לגיל הרך.
חינוכית: להמשיך ולהבהיר, להרחיב את הידע והרעיונות של ילדים על המשפחה כאנשים החיים יחד. להפעלת אוצר המילים של ילדים עם שמות תואר המאפיינים את המשפחה ומסמנים את מצב הרוח של האדם.
מתפתח: לפתח אצל הילדים את היכולת לענות נכון על השאלות שהוצגו, להשתמש בהגהת דיבור. לגיבוש מיומנויות השימוש בדיבור דיאלוגי ומונולוגי.
חינוכית: לטפח את העניין של ילדים ביצירתיות מילולית עצמאית, לעודד את רצונם להעלות סיפורים על המשפחה. טיפחו רצון לדאוג לאהוביכם, לפתח תחושת גאווה במשפחתכם.

חומר וציוד:

תחפושות דוב קוטב ודוב קוטב, צעצוע רך של דובון;
- חישוקים (לכל ילד);
- קופסה על מגש;
- לבבות חתוכים מקרטון;
- מיקרופון, מקליט קול לכתב;
- נר בפמוט;
- עצים משפחתיים על הארונות של כל ילד;
- תמונות משפחתיות הממוקמות במקומות שונים בקבוצה;
- מרכז מוסיקה, דיסק עם הקלטה של \u200b\u200bשיר ערש מהקריקטורה "Umka", מוסיקה מאת E. Krylatov, מילים מאת Yakovleva;
- הדוכן "ילדים מדברים", במרכז הכיתוב "המשפחה שלי".

עבודה מקדימה עם ילדים:

פתגמי קריאה ולמידה על המשפחה;
- אוסף מילונים נושאיים "משפחה", "איזה מצב רוח?", "אמא" (מה?), אבא (מה?);
- שיחה על המשפחה;
- צפייה בתמונות משפחתיות;
- קישוט של עצי משפחה בארונות ילדים;
- תכנון דוכן נאומים "ילדים מדברים" בנושא "משפחתי" (הרכב יצירתי של ילדים עם הוריהם);
- עיצוב עמדת "מצב הרוח שלי";
- תערוכת יצירה "שמש מצב הרוח".

עבודה מקדימה עם ההורים:

עריכת סיפור עם הילד בנושא "המשפחה שלי";
- מבחר תמונות משפחתיות לצפייה בקבוצה. מְחַנֵך: חבר'ה, היום אנחנו מחכים לאורחים יוצאי דופן! בואו נתכונן לפגישה. (המורה מזמין את הילדים לעמוד בחצי עיגול). והנה האורחים.
הדמויות "דובי" ו"דוב "נכנסות. "דיפר" אוחז בדובון.
לימוד "הורים אוהבים"
(הקומפוזיציה המוסיקלית של שיר הערש מתוך הסרט המצויר "אומקה", מוסיקה מאת א 'קרילטוב, מילים מאת י' יעקובלב).
אמא - דוב ואבא - דוב מנדנדים את בנם האהוב - גור דובים. ראשית, האם - הדוב מנער את גור הדוב, לוחץ אותו בעדינות אליו, והאב - הדוב בחיוך אדיב מסתכל על האם והבן, וגם הוא עצמו מתנדנד מעט. אמא - דוב מעביר את גור הדוב לדוב. ואז האבא - הדוב מרעיד את התינוק, והאמא - הדוב מביט בשניהם בחיבה, באהבה.
מְחַנֵך: את מי פגשנו? איך, במילה אחת, לקרוא לכולם יחד?
יְלָדִים: מִשׁפָּחָה.
מְחַנֵך:מה המשפחה שלהם? מה את חושבת, קטיה? יגור, מה לדעתך המשפחה שלהם? אני מסכים איתך שיש להם משפחה אכפתית ואוהבת. פולינה, למה את חושבת כך? קיריל? (תשובות ילדים).
מְחַנֵך: נכון, זו משפחה. ומדובר בהורים אוהבים ואכפתיים וילדם. סבינה ומקסים, כל כך התאמצת, נראו ממש כמו משפחה אמיתית. תודה לך! (הגיבורים עוזבים.)
המורה מזמין את הילדים לשבת על הכיסאות.
מְחַנֵך: חבר'ה, יש לך גם משפחות, אבל הן שונות, לא שונות זו מזו. בואו נדבר עליהם. יש לי תיבה יוצאת דופן. בה נוסיף מילים על המשפחה, מילים שונות שאינן דומות זו לזו. (המורה לוקח מגש עם קופסה ולבבות חתוכים מקרטון).
מְחַנֵך: לי, כמוך, יש משפחה, אז תן לי להיות הראשון שאומר מילה על המשפחה שלי. תקשיב ותראה איך אני עושה את זה. "המשפחה שלי בריאה כי אנחנו הולכים באוויר הצח כל יום."
(הוא לוקח לב מהמסירה ומכניס אותו לקופסה. ילדים מתחלפים לעבור את הקופסה, מכניסים לתוכה לבבות, קוראים מילים על המשפחה).
מְחַנֵך:והתיבה חזרה אלי, מלאת מילים טובות וטובות על המשפחה. כל אחד מכם דיבר על המשפחה בצורה מעניינת, בדרכו שלו. אבל אני רואה כאן משפחה מוזיקלית. (המורה מוציא לב ומתיימר לקרוא). חבר'ה, מעניין לדעת, מה עוד יכולה להיות משפחה מוזיקלית? למשל, אקספרסיבי. ומה עוד?
יְלָדִים: ידידותי, עליז, רקדני, יפה.
מְחַנֵך: אנו יכולים לומר על משפחת ספורט שהיא ידידותית. מדוע מארק? (תשובת הילד)
מְחַנֵך: אני מאוד שמח שיש לך משפחה בה הם אוהבים אותך, תחכה לך, תשמור עליך, תבוא להציל. הייתי רוצה מכם, ילדים, כשאתם מתבגרים, שתאהבו ותעריכו גם את יקיריכם, תשמרו עליהם.
(המורה מזמין את הילדים לעמוד במעגל).
מְחַנֵך: המשפחה נולדה לפני זמן רב, חבר'ה. תמיד זכו לכבוד שלה, אז האנשים הניחו פתגמים רבים על המשפחה. אני אוהב פתגם אחד כזה: "חם בשמש, טוב באם." אתה מכיר גם את הפתגמים. בואו נגיד את זה כך שכולם ישמעו. ילדים מעבירים את הכדור ואומרים את הפתגמים:
- "בתים וקירות עוזרים";
- "משפחה חברית תעביר הר";
- "כל המשפחה ביחד והנשמה במקום";
- "ילדים חביבים מכתירים את הבית, ילדים רעים - סוף הבית";
- "במשפחה והדייסה עבה יותר";
- "זהב וכסף אינם מזדקנים, לאם ולאב אין מחיר";
- "בתים צפופים זה לזה, אך זה מזה משעמם";
- "להיות אורח זה טוב, אבל להיות טוב יותר בבית";
- "אין ידידותי יותר מאמא יקרה."
מְחַנֵך: איך אתה מבין את הפתגם "ילדים טובים זרים את הבית, ילדים רעים - סוף הבית"? (תשובות ילדים).
מְחַנֵך: מדוע הם אומרים "כל המשפחה ביחד אז הנשמה במקום"? (תשובות ילדים).
מְחַנֵך: אני מזמין אתכם לבחור את המעגל המשפחתי שלכם. כל אחד מהם הולך למעגל שאתה הכי אוהב. (ילדים תופסים את החישוקים המונחים על הרצפה).

לעמוד באמצע. נוח לך? לעצום עיניים ולדמיין שאתה עם המשפחה שלך. הציגו את בני המשפחה הקרובים ביותר שלכם בקרבת מקום. האם הצגת? עכשיו פקח עיניים. שב באמצע המעגל.
מְחַנֵך: כתב הגיע אליך. שיהיה זאת פולינה היום. היא תראיין אותך על המשפחה שלך. התשובות צריכות להיות משפטים שלמים, רק אז הם יירשמו על גבי ה- dict-fon.
הכתב שואל את הילדים שאלות:
- עם מי אתה גר?
- מי הבכור במשפחה שלך?
- מי הצעיר במשפחה שלך?
מי אתה בשביל אמא?
- מי אתה בשביל סבתא שלך?
- מאשה, אני יודע שאתה אוהב את יקיריך מאוד, אבל למה?
- בחשאי, אני יכול להגיד לכם שקיריל מאוד דואג. אני רוצה
לשאול אותך, קיריל, איך אתה דואג לאהובים שלך, מה אתה עושה
בשבילם?
למי אכפת ממך?
תגיד לי, מי אמא שלך?
תגיד לי, מה אבא שלך?
מְחַנֵך: תודה לך פולינה, היית כתבת טובה. התשובות שלך חבר'ה היו מעניינות, היה נעים להקשיב להן. קטיה, את התשובה של מי אהבת? חבר'ה, אני מצטער, אבל המקליט שלי לא הקליט את התשובה של קיריל. מארק, אנא הזכיר לי איזו שאלה נשאלה לסיריל. (מארק חוזר על השאלה ששאל קיריל). כל הכבוד, מארק, נזכר. דמיר, האזנת בזהירות רבה, עזור לי, אנא ספר לי איך קיריל ענה. (תשובת הילד). כל הכבוד, דמיר, אתה חבר אמיתי. (המורה לוחץ את ידו).
מְחַנֵך: הראיון כולו מוקלט כעת. אתה יכול גם לשחק. בואו נראה מה יכולה להיות משפחה ידידותית עם האצבעות.

משחק אצבע "משפחה ידידותית"

האצבע הזו היא סבא, (כופף את האגודל הימני שלך)
האצבע הזו היא סבתא, (לכופף את האצבע המורה של יד ימין)
האצבע הזו היא אבא (לכופף את האצבע האמצעית של יד ימין)
האצבע הזו היא אמא, (לכופף את אצבע הטבעת של ידך הימנית)
האצבע הזו היא אני, (לכופף את האצבע הקטנה של יד ימין שלך)
המשפחה הידידותית שלנו! (הידוק קצבי, ניתוק אצבעות יד ימין)
מְחַנֵך: אתם הילדים הכי מאושרים בעולם, כי במשפחות שלכם הם אוהבים אחד את השני, כולם חיים ביחד.
"התכנס, ילדים, במעגל,
אני חבר שלך ואתה חבר שלי
החזיקו ידיים חזק
וחייכו זה לזה. "

פסיכו-התעמלות "משפחה"

מְחַנֵך: להראות איזה ביטוי יש לאבא ואמא כשהם מאושרים? תראה כמה יגור מאושר, בוא נשאל אותו מתי אבא ואמא כל כך שמחים?
מְחַנֵך:להראות איזה ביטוי יש לאבא ואמא כשהם מופתעים? מעניין מתי אבא ואמא מופתעים?
מְחַנֵך: תראה לי איזה ביטוי יש לאבא ולאמא כשהם כועסים? לליזה היו פנים כה אקספרסיביים, אני רוצה לשאול אותה. מתי אבא ואמא כועסים?
מחנך: להראות איזה ביטוי יש לאבא ולאמא כשהם נבהלים? מתי ההורים נבהלים, קטיה? מה יכול להפחיד אותם כל כך?
מְחַנֵך: להראות איזה ביטוי יש לאבא ואמא כשהם רגועים?
מְחַנֵך: אני רוצה להזמין ילדים כאלה רגועים לגן יוצא דופן, נפלא. מדוע זה יוצא דופן, כעת נגלה. בינתיים אני רוצה לומר לך את הכלל שעליך לעקוב אחריו בגן הנפלא הזה: "אתה צריך להקשיב בזהירות ובשקט למי שמדבר." האם אתה מוכן להתמודד עם הכלל הזה?
יְלָדִים: כן.
מְחַנֵך: אז בואו נלך. (המורה מזמין את הילדים לחדר הקבלה).
מְחַנֵך: הנה אנחנו איתך והגענו לגן נפלא ויוצא דופן. (מפנה את תשומת ליבם של ילדים לעובדה שבגן זה גדלים עצים יוצאי דופן. עצי משפחה מונחים על דלתות הארון.)

ב] מחנך: ילדים, הסתכלו על העצים שלכם, למה הם יוצאי דופן, נפלאים? (תשובות ילדים).
מְחַנֵך: מימין, במקום פירות על עצים - תצלומים. אלה עצי משפחה. (המורה מזמין את הילדים לשבת).
מְחַנֵך: הייתי רוצה לשמוע סיפור על המשפחה מקטיה. אני יודע שלהורים יש תחביבים מעניינים מאוד. (סיפור הילד).
מְחַנֵך: דמיר שלנו העלה מילה יפה מאוד על משפחתו. ספר לנו על המשפחה שלך. (סיפור הילד).
מְחַנֵך: אבל אביו ואמו של אגור עובדים בעבודות מעניינות, הם כבאים. אגור, ספר לנו על יקיריך. (סיפור הילד).
מְחַנֵך: אני יודע שלפולינה יש משפחה מאוד מעניינת והם הולכים ללכת לאנשהו. תגיד לי, פולינה. (סיפור הילד).
מְחַנֵך: חבר'ה, יש לכם סיפורים מעניינים מאוד על המשפחות שלכם. אבל אין לנו הרבה זמן. נשוב לגינתך הנפלאה איתך ונספר לשאר ילדי הקבוצה שלנו על משפחותינו.

אנה שילצ'נקו
שיעור "המשפחה שלי" (קבוצה בכירה)

מטרה: הצג ערך משפחות בחיי האדם.

משימות: לחזק את תפיסת החברים בילדים משפחות, קרבה ב מִשׁפָּחָה; לפתח דיבור דיאלוגי; להנחיל לילדים תחושת גאווה ואהבה; לפתח עניין במסורות משפחתיות.

מהלך השיעור

1. חבר'ה, הביטו דרך החלון. אתה רואה איך השמש זורחת בעוצמה, איך היא מחייכת אליך ונותנת לך את החום שלה. בואו נעמוד במעגל, נשתלב ידיים ונחלוק מצב רוח טוב אחד עם השני בדיוק כמו שהשמש חולקת איתנו את החום שלה.

נחזיק ידיים בחוזקה ונחייך זה לזה. הבריזה היא חברים עם השמש,

והטל נמצא עם הדשא.

פרח הוא חברים עם פרפר,

אנחנו חברים איתך.

הכל עם חברים לשניים

אנו שמחים לשתף!

רק לריב עם חברים

לעולם לא!

עכשיו שב (הכיסאות במעגל, באמצע השולחן שעליו אלבום עם תמונות משפחתיות של ילדים). עכשיו אני אשאל אותך חידה, ואתה, לאחר שניחשת זאת, אמור לי מיד מה הנושא שלנו שיעורים.

כולם מכירים את המילה הזו

לא תחליף בשום דבר!

להבין « שבע» לְהוֹסִיף "אני" -

מה קורה? (מִשׁפָּחָה) .

סשה, שם הנושא שלנו שיעורים? (« מִשׁפָּחָה» ).

היום נדבר על מִשׁפָּחָה... איך אתה מבין את המילה « מִשׁפָּחָה» ? (אלה קרובים אלינו אֲנָשִׁים: אמא, אבא, סבתא, סבא, אחות, אח; גר באותו בית, דאג זה לזה, שים לב.)

יש גם דודות, דודים, בני דודים, אחיות, אם לאדם יש קרובי משפחה רבים, יש לו גדול מִשׁפָּחָה!

2. צ'ט על תצלומים.

(המורה מרים אלבום עם תצלומים וקורא שיר)

העיקר בחיים הוא מִשׁפָּחָה,

איפה אמא, אבא ואני!

ביחד עם כמשפחה אנחנו הולכים לטייל,

אנחנו קמים יחד והולכים לישון.

יחד אנחנו עושים הכל ותמיד

כי אנחנו אמיתיים מִשׁפָּחָה!

לכל אחד מאיתנו יש אלבום משפחתי המכיל תמונות של כל החברים משפחות... אז יש לנו אלבום עם התמונות המשפחתיות שלך. ועכשיו אני מזמין אותך להלחין סיפור על שלך מִשׁפָּחָה ולהראות לכל החברים שלך משפחות. (אם קשה להלחין סיפור, אני שואל שאלות)

עם מי אתה גר?

כמה אנשים נמצאים שלך מִשׁפָּחָה?

אילו חברים יש לך משפחה(אמא, אבא, סבתא וכו ')

מי הצעיר ומי הכי הבכור במשפחה שלך?

Who מבוגר מכולם?

מי הכי צעיר?

מה כתובת הבית, המקצוע ומקום העבודה של הורייך?

עם מי אתה הכי אוהב לשחק?

כל הכבוד חבר'ה, אתם יכולים לספר הרבה על מִשׁפָּחָה. זכור: שאמהות, אבות, אחים, אחיות, סבים, סבתות הם קרובי משפחתך הקרובים ביותר, קרובי משפחתך, שלך מִשׁפָּחָהשיעזרו ויתמכו בך בכל מצב.

3. התעמלות אצבעות

שֶׁלִי מִשׁפָּחָה... האצבע הזו היא סבא. האצבע הזו היא סבתא. האצבע הזו היא אבא. האצבע הזו היא אמא. האצבע הזו היא אני. זה הכל שלי מִשׁפָּחָה.

4.- ועכשיו אנחנו הולכים לשחק משחק "שֶׁלִי מִשׁפָּחָה» (ילדים מעבירים את הכדור זה לזה, בוחרים מילים המאפיינות מִשׁפָּחָה)

(יקר, ידידותי, שמח, חרוץ, כלכלי, ספורט, תרבותי, חזק, עליז, מסביר פנים, בריא)

5. עכשיו אני אשאל אותך חידות, ותנחש אותן. הקשב טוב.

מי הכי מתוק בעולם?

את מי ילדים אוהבים מאוד?

אענה ישירות על השאלה:

שלנו יקר יותר לכולם. (אִמָא)

מי העבודה הקשה

האם אוכל לעשות זאת בשבתות? -

עם גרזן, מסור, חפירה

שלנו בונה, עובד. (אַבָּא)

שלא נמאס מאהבה

הוא אופה עבורנו פשטידות

לביבות טעימות?

זה שלנו. (סַבתָא)

מיהו הקטן המצחיק -

זוחל מהר על הבטן?

ילד מדהים -

זה הצעיר שלי. (אחי)

מי אוהב אותי ואת אחי,

אבל הוא אוהב להתחפש יותר? -

ילדה אופנתית מאוד -

שֶׁלִי מבוגר יותר. (אָחוֹת)

הוא לא עבד משעמום,

יש לו יבלות בידיו

ועכשיו הוא ישן ואפור -

יקירי, אהובי. (סָבָּא)

6. חינוך גופני

אחד שתיים שלוש ארבע, (מוחא כפיים).

מי גר בדירה שלנו? (אנחנו הולכים במקום.)

אחת שתיים שלוש ארבע חמש (קופץ במקום.)

אבא, אמא, אח, אחות, (מוחא כפיים).

מורקה החתול, שני חתלתולים, (מטה את תא המטען שמאלה וימין.)

הצרצר שלי, סנפיר הזהב ואני (מסובב את פלג גוף עליון ימינה ושמאלה.)

זה הכל שלי מִשׁפָּחָה, (מוחא כפיים).

- מִשׁפָּחָה - זה הדבר העיקרי בחיי האדם. אלה האנשים הקרובים והיקרים ביותר, שבלעדיהם אנחנו לא יכולים להיות. אלה אלה שאוהבים אותנו ודואגים לנו.

7. קריאה ודיון בפתגמים ואמרות אודות מִשׁפָּחָה.

הבית שלך הוא המקום הכי טוב.

כל מי שחי טוב, הכל הולך כשורה.

את כל משפחה ביחד, והנשמה במקום.

מי שמכבד את הוריו לעולם לא יעלם.

המשפחה חזקהכשיש רק גג אחד מעליו.

בטוב מִשׁפָּחָה, ילדים טובים גדלים.

הורים חרוצים - ילדים לא עצלנים!

שֶׁלוֹ משפחות ונוצרת תמונה גדולה.

תוֹצָאָה שיעורים.

חבר'ה, בואו נעמוד שוב, נחזיק ידיים ונחייך אחד לשני. אני מאחל לך שלכל אחד מכם יהיה ידידותי, שמח וחזק מִשׁפָּחָה.

פרסומים קשורים:

"אבא, אמא, אני משפחת ספורט" (קבוצה בכירה) מגיש: ערב טוב חברים יקרים! שלום אמהות ואבות יקרים, מעריצים ואורחים! טוב שכולנו התכנסנו בשבילו.

תקופת הביצוע: 1.5 חודשים. סוג הפרויקט: משתתפים קוגניטיביים: ילדי הקבוצה הבוגרת, אנשי חינוך, הורים לילדים. מוקד: קוגניטיבי ,.

פרויקט KamAZ והמשפחתי (קבוצה בכירה) 1. סוג הפרויקט. מחקר ויצירתי. 2. הרכב המשתתפים. ילד-מבוגר. ילדים והורים מקבוצה מס '12, המחנכת שרפוטדינובה.

תקציר ה- GCD "המשפחה שלי" (קבוצה בכירה) משימות. הבהיר והרחיב את הידע של הילדים אודות המשפחה, הרכבה, יחסי משפחה, ערכים משפחתיים וקשרים משפחתיים.

סיכום השיעור "סיפור הציור" משפחת הקיפודים "(קבוצה מבוגרת) מטרות: ללמד ילדים לחבר סיפור מתוך תמונה תוך שימוש בידע שלהם על חייהם של חיות בר (קיפודים); ללמוד לבחור שורש אחד.

GCD "המשפחה שלי" (קבוצה בכירה) מטרות: להרחיב ולשדר את הידע של ילדים על המשפחה, מערכות יחסים משפחתיות; תרגיל בבנייה נכונה של משפטים.

עבודה מקדימה: חיבור סיפורים על עצמך ועל משפחתך; ציור דיוקנאות של בני משפחה; עבודה משותפת עם ההורים להרכבת אילן יוחסין; קריאת סיפורת.

מהלך השיעור

מְחַנֵך: חבר'ה, בואו נדמיין שכולנו הוזמנו לאולפן הטלוויזיה לתכנית הילדים "אני ומשפחתי". האם אתה מסכים להשתתף בתוכנית זו? מי אהיה? ילדים: מגיש טלוויזיה! מחנך: וכולם באולם? ילדים: צופי טלוויזיה.

מְחַנֵך: משתתפי התוכנית, אנא קחו את מקומכם. האם אתה מוכן? בואו נתחיל! אחר צהריים טובים, צופים יקרים! היום בסטודיו שלנו יש ילדים מ- "גמדים" d / s באנשרו-סודז'נסק. הם הגיעו לתכנית שלנו כדי לספר על עצמם, על האנשים היקרים והקרובים שלהם. בתחילת התוכנית אני מזמין את המשתתפים שלנו להציג את עצמם ולספר קצת על עצמם.

יְלָדִים: תן לי להציג את עצמי. שמי דימה, אני בן 5 ואני גר בעיר אנז'רו-סודז'נסק. מטבעי, אני ילד עליז, רגוע, טוב. יש לי כבוד. יתרונות הם תכונות המועילות לאחרים ולי. אני מסודר, תרבותי, מנומס, חסכן. אני תמיד אומר את האמת. יש לי חסרון אחד, ממנו יש לי רק צרות, אני מפחד מאוד מחיסונים ומזריקות, אני מתחיל לבכות. ואז, אני מרגישה בושה רבה. יש לי חברים רבים, אני אוהב אותם מאוד.

מְחַנֵך: אני מודה למשתתפי התוכנית. אתה יכול לתפוס את מקומך באולפן. חבר'ה, תגידו לי, מי האדם הכי יקר לכם בשבילכם?

יְלָדִים: אין אדם יקר יותר מאמי בכל העולם.

מְחַנֵך: אני מציע לך לומר מילים יפות לאמא שלך במיקרופון.

יְלָדִים: מתוקה, אהובה, יפה, עדינה, חיבה, חביבה, אהובה, יפה, מקסימה, קשובה, חביבה, מקסימה, נפלאה ונפלאה.

מְחַנֵך: חבר'ה, בואו נראה לצופים שלנו רישום "צילום בוקר"

ילדים, יחד עם המורה, קראו שיר של א 'קוסטצקי, המלווה את הקריאה בתנועות ובתנועות.

"קום ברגע שהשמש זורחת,

ובשקט לחלון,

הקרן תגיע אליך.

אתה מרים את כף היד במהירות.

תן לאמא שלך לראות אותך

ונשטף ונעלם,

הכל, אחרי שסידרנו, ללכת ישר אליה.

ותגיד לה: "בוקר טוב!"

ואז עם חיוך, עם שיר

צא לעשבים, אנשים, ציפורים.

ומצחיק, מעניין

היום שלך אמור להסתדר. "

מְחַנֵך: ועכשיו הצופים מחכים לסיפורים שלך על אמהות.

יְלָדִים: זה דיוקן של אמי. קוראים לה סבטלנה ויקטורובנה. היא האישה הכי יפה בעולם. היא גם חביבה מאוד. היא אוהבת ומבינה אותי ואת אבא, הבית שלנו תמיד נקי ונוח. גם כשגשם בחוץ השמים קודרים, אפורים - מחיוכה של אמי הופך צלול וחם, כאילו השמש עלתה בחדר. אבא ואני דואג לאמא, עזור לה בכל דבר. ככל שנעזור לה וכמה שהיא פחות נסערת, כך היא תהיה צעירה, יפה ובריאה.

יְלָדִים: אנא אמור לי, דימה, ציירת בעצמך את דיוקן אמך או שהם עזרו לך?

דימה: אבא שלי עזר לי.

מְחַנֵך: כן, חבר'ה, "יש צורך באמהות שונות, כל מיני אמהות חשובות." כל אחד צריך את אמו: גם את הילד וגם את החתלתול ואת האפרוח. בוא נשחק איתך את המשחק "גורים ואמו". יְלָדִים:

"לכבש יש כבשה,

לעז יש עז.

לסייח יש סוס.

לעוף יש עוף.

לעגל יש פרה.

לגור הנמר יש טיגריס. לאייל יש צבי.

לגוזלינג אווז.

לחזיר יש חזיר.

לשועל יש שועל.

לגור האריות יש לביאה. "

מְחַנֵך: חבר'ה, מכתב של ילדה אחת הגיע לתוכנית שלנו, בו היא כותבת שהיא כבר בת 6 ובקרוב תלך לבית הספר. היא למדה לכתוב משפטים בצורה מושלמת, ובשבילך היא שלחה משחק "תוספים"

יְלָדִים: (בחר את המילה הנכונה בחרוז).

"רה-רה-רה - המשחק מתחיל, שו-שו-שו - אני כותב מכתב. לו-לו-לו - חם בחוץ, רי-רי-רי - לבנים יש כדורים. מחדש מחדש מחדש - יש בית על ההר. Ar-ar-ar - הסמובר שלנו רותח. ג'ו-ג'ו-ג'ו - אנו נותנים חלב לקיפוד. גב 'גב' גב '- לקיפוד יש מחטים. Sa-ea-sa - שועל רץ ביער.

מְחַנֵך:ועכשיו, חבר'ה, אנחנו מחכים לסיפורים שלך על סבא וסבתא.

יְלָדִים: אני גם רוצה לספר לך על סבתא שלי - אמו של אבי. קוראים לה אולגה סמיונובנה. קראתי לאולגה לכבודה. סבתי עובדת כאחות במרפאת ילדים כבר 40 שנה. סבתא לא גרה איתנו, אבל לעתים קרובות אנחנו הולכים לבקר אותה. לסבתא שלי תמיד יש ידיים חמות וחיבה, היא תאכיל אותך אוכל טעים, ותתחרט ותלטף. ואני רוצה לספר לך על סבי. הוא לא כל כך זועף, אבל אנחנו תמיד מברכים אותו על החגים, יום הולדת שמח, כי הוא זקוק לחיבה וטיפול. סבא שלי ואני ציירנו את עץ הגנאלוגיה של משפחתנו. בשורשים הנחנו את סבתא רבא וסבתא רבא שלנו, קצת יותר גבוה, על שולחן העץ, הנחנו את סבא וסבתא. על הענפים - אבא ואמא, ובראש העץ - אני, נסטיה. במשפחה שלנו כולם מאוד מוזיקליים: סבתא רבתא, סבא, אמא ניגנו בפסנתר. כולנו דומים. אני אוהב את המשפחה הגדולה שלי.

מְחַנֵך: חבר'ה, עכשיו אני מציע לך המשחק "מתנות מילים". בנים ידברו מילים על סבים, ובנות - על סבתות (אך מנוגדים במשמעות).

"חזק הוא חלש. עצוב זה מצחיק. המהיר איטי. מזג חם - רגוע.

קודר - מחייך.

קשוב - נעדר נפש.

שקט - דיבורי.

מְחַנֵך: חבר'ה, אתם אוהבים להירגע עם המשפחה שלכם? אני מציע לשחק את המשחק "קרוסלה".

- חבר'ה, בזמן שרכבתם על הקרוסלה, תראו איזה פרח יפה פרח באולם שלנו. ועל כל עלי כותרת כתוב משהו.

המשחק "תן לזה שם בחיבה" (ילדים קורעים את עלי הכותרת וקוראים את המילים ויוצרים מהם מילים קטנות).

“סבתא - סבתא - סבתא - סבתא. אבא - אבא - אבא. בן - בן - בן - בן. אמא - אמא - אמא - אמא. בת - בת - בת. "

מְחַנֵך: ועכשיו פתגמי הצופים שלנו

"חם בשמש. עם אמא, טוב. "

"בלי שורש ולענה לא צומח"

"אין חבר כזה כמו אמא שלי."

"בשביל מה המטמון, אם המשפחה בסדר"

"אהבת אחים חזקה מקירות אבן"

"הציפור מרוצה מהאביב, התינוק מאושר מאמו."

"הצריף כיף עם ילדים."

"כל המשפחה ביחד, והנשמה במקום".

"חיבתה של אם אינה יודעת סוף."

"הכעס של האם הוא כמו שלג אביב: הרבה ממנו ייפול, אבל הוא יימס בקרוב."

"סבתא לבדה איננה נכד."

"בת טובה, אנושקה, אם האם משבחת את סבתה."

"מצד מישהו אחר אני שמח שהמשפך שלי."

מְחַנֵך: זמן השידור שלנו הגיע לסיומו. אני מודה לכל הבחורים שהשתתפו תוכנית טלוויזיה "אני ומשפחתי". עד הפעם הבאה.

מורה בכיר

MBDOU CRR d / s 17אנז'רו-סודז'נסק,רוּסִיָה.

חזובה נטליה דמיטרייבנה

מחנך, BDOU של העיר אומסק "גן פיצוי מסוג 400", אומסק

Khazova N.D. GCD בקבוצה הבוגרת. נושא: "משפחה" // ינשוף. 2017. N2 (8) .. 07.2019).

הזמנה מס '27764

שילוב אזורי חינוך: "הכרה", "תקשורת", "יצירתיות אמנותית".

סוגי פעילויות לילדים: תקשורתי, תפיסת פיקציה, משחק, פרודוקטיבי.

מטרות: גיבוש אצל ילדים בעלי עניין במשפחתם, יחס מכבד ותחושת שייכות אליו, טיפוח יחס קשוב ואהבה להורים ולאהובים.

משימות:

  1. לאחד את הידע של ילדים על יחסים משפחתיים, משפחתיים;
  2. ללמד להפגין אהבה ואכפתיות כלפי בני משפחתך;
  3. לעורר עניין בהיסטוריה של משפחתך ומולדתך.

תוצאות מתוכננות: יש לו מושג על המשפחה, על הרכב שלה; יכול להלחין סיפור קצר על משפחתו; מבטא רגשות חיוביים בעת צפייה בתמונות של משפחתו.

חוֹמֶר: שמשות ועננים, עצי משפחה של משפחות, כדור, תמונת צילום "המשפחה שלי".

מהלך השיעור.

מְחַנֵך:חבר'ה, בואו נעמוד במעגל, נוצר ריקוד עגול.

הראה את כפות הידיים שלך.

משפשפים אותם זה בזה.

לחץ את כפות הידיים ללב שלך.

מה אתה מרגיש? (תשובות ילדים)

בואו נשלב ידיים ונחייך זו לזו.

חייכו זה לזה. במצב רוח כל כך טוב, בוא נלך לשולחנות.

(ילדים יחד עם המורה, אוחזים ידיים, נכנסים לקבוצה).

מְחַנֵך:וכדי לברר את נושא השיעור שלנו, אתה צריך לנחש את החידה (על הלוח מופיע רבוס "7ya").

כולם מכירים את המילה הזו

לא תחליף בשום דבר!

אוסיף למספר שבע -

מה קורה? משפחה!

מְחַנֵך:כל הכבוד, ניחשת נכון. היום אנחנו הולכים לדבר על המשפחה. מי יכול לומר מהי משפחה. (תשובות ילדים).

מְחַנֵך:משפחה היא הדבר הכי יקר שיש לאדם. לכל אדם יש משפחה. אלה האנשים הקרובים והיקרים ביותר. כל בני המשפחה אוהבים זה את זה, דואגים, מנסים לעשות הכל כדי לא להרגיז אחד את השני.

מְחַנֵך: איך עוד אפשר לקרוא לאמא, אבא, הסבתות והסבים שלנו?

יְלָדִים: קרובי משפחה, קרובי משפחה, חברים.

פסיכו-התעמלות "משפחה"

מְחַנֵך: להראות איזה ביטוי יש לאבא ואמא כשהם מאושרים? תראה כמה יגור מאושר, בוא נשאל אותו, מתי אבא ואמא כל כך מאושרים?

מְחַנֵך:להראות איזה ביטוי יש לאבא ואמא כשהם מופתעים? מעניין מתי אבא ואמא מופתעים?

מְחַנֵך: תראה לי איזה ביטוי יש לאבא ולאמא כשהם כועסים? לליזה היו פנים כה אקספרסיביים, אני רוצה לשאול אותה. מתי אבא ואמא כועסים?

מְחַנֵך: תראה לי איזה ביטוי יש לאבא ולאמא כשהם נבהלים? מתי ההורים מפחדים, קטיה? מה יכול להפחיד אותם כל כך?

מְחַנֵך: להראות איזה ביטוי יש לאבא ואמא כשהם רגועים?

מְחַנֵך: אני רוצה להזמין ילדים כאלה רגועים לגן יוצא דופן, נפלא. מדוע זה יוצא דופן, כעת נגלה. בינתיים אני רוצה לומר לכם את הכלל שעליכם לעקוב אחריו בגן הנפלא הזה: "אתה צריך להקשיב בזהירות ובשקט למי שמדבר." האם אתה מוכן להתמודד עם הכלל הזה?

מְחַנֵך: במשך זמן רב, אנשים ניסו לשמר את זכר קרוביהם לדורות הבאים. מכיוון שהיו רבים מהם, אך היה צורך לזכור את כולם, אנשים החליטו לרשום את שמותיהם ושמות המשפחה שלהם במחברות מיוחדות, כדי שבהמשך יוכלו להעביר מידע זה לילדיהם, נכדיהם ונכדיהם. רשומות אלה נקראו "אילן יוחסין". ואז אנשים העלו את הרעיון לשרטט את "הגנאלוגיה" שלהם בצורת עץ (המציג עץ משפחה, שבו עלים וענפים מתארים דורות ובני משפחה. כך, מידע על דורות רבים של קרובי משפחה נשמר בזכרם של צאצאים במשך שנים רבות, אפילו מאות שנים. זה התחיל להיקרא "עץ המשפחה" (קריאה משותפת של "עץ המשפחה" על ידי המקהלה).

מְחַנֵך:אני יודע שאתה והוריך המציאת את עצי המשפחה שלך בבית. זה יהיה מאוד מעניין אותי ואת האורחים שלנו לשמוע סיפורים על משפחותיך היום בגן נפלא.

(סיפורים מ -2 עד 3 ילדים)

מְחַנֵך:כל הכבוד בנים. כולנו אהבנו מאוד את הסיפורים שלך. ואחרים יכולים לספר לנו על אילנות היוחסין שלהם בשיעור הבא.

פיזמינוטקה

מְחַנֵך:עכשיו ננסה לגדל עצים משלנו. אתה רוצה להפוך לקוסמים? אני אבקש ממך להוריד את כולם מהכיסאות שלהם.

דמיין שאתה זרע מצומק

(ילדים מתיישבים ומתכווצים לכדור, ראשם מונמך ומכוסה בידיים).

עם חום האביב, השמש מתחילה להתחמם

והזרע מתחיל לצמוח

(ילדים מתחילים לעלות לאט).

העלים שלו נפתחים

(מסירים ידיים מהראש ומושכים למעלה).

גבעול גדל

(הגוף נמתח).

זרדים עם ניצנים מופיעים

(ידיים לצדדים, אצבעות קפוצות).

מגיע רגע משמח - הניצנים מתפוצצים.

(אגרופים נפתחים בחדות).

הנבט הופך לעץ פורח.

מְחַנֵך:כל הכבוד חבר 'ה. אני רואה כמה אתה גדול ויפה, כמו עצים פורחים אמיתיים.

מְחַנֵך:לעצים שורשים וענפים חזקים מאוד. אז המשפחות שלנו צריכות להיות חזקות וידידותיות. כל בני המשפחה קשורים זה לזה זה לזה. המשפחה היא הדבר הכי יקר שיש לאדם, ולכן כל הזמן העם הרוסי חיבר פתגמים ואמרות על המשפחה. בואו נזכור אותם עכשיו.

  • להיות אורח זה טוב, אבל להיות טוב יותר בבית.
  • ילדים במשפחה אינם נטל, אלא שמחה.
  • כשהמשפחה ביחד אז הנשמה במקום.
  • לכל אם יש את הילד שלה.
  • המשפחה בת 7 אני.
  • בתים וקירות עוזרים
  • משפחה חברית תעביר הר
  • כל המשפחה ביחד והנשמה במקום
  • ילדים טובים כתר לבית, ילדים רעים - סוף הבית
  • במשפחה הדייסה סמיכה יותר
  • זהב וכסף לא מזדקנים, לאמא ולאבא אין מחיר
  • בתים צפופים זה לזה, אבל זה מזה משעמם
  • אין חברה מתוקה יותר מאמא יקרה

מְחַנֵך:כל הכבוד!

מְחַנֵך:כן חבר'ה, זה טוב כשהמשפחה גדולה, אבל כמה קשה לפעמים לזכור את כל בני המשפחה. מי מחשב למי ולמי קוראים מה. אבל אני חושב שאתה חבר'ה מאוד חכמים ולא מתבלבל.

משחק כדור "קרובי משפחה".

  • איך קוראים לאמא של אמא שלך?
  • מי אתה בשביל סבתא שלך?
  • איך קוראים לאבא של אבא?
  • מיהו הבן של סבתא שלך?
  • מי היא אחות אמא שלך?
  • מי הבת של סבתא שלך בשבילך?
  • איך קוראים לבנה של דודתך?
  • מי אתה בשביל סבא?

מְחַנֵך:כל הכבוד בנים. התמודד עם המשימה.

מְחַנֵך:ועכשיו אני מזמין אתכם להירגע ולצפות בסרט המצויר.

צפייה בסרט המצויר המבוסס על עבודתו של א 'אוספנסקי "התבוסה".

  • דיון בקריקטורה.
  • האם הילד עשה את הדבר הנכון?
  • האם אמא הייתה מאושרת?
  • מה היה על הילד לעשות אחרי המשחק?
  • את לא מרגיזה את האמהות שלך?
  • האם אתה עושה את הדבר הנכון?
  • ועכשיו נבדוק.
  • ציירנו תמונה יפה לאמא.
  • נלחם עם חבר.
  • אכלנו את כל הדייסה לארוחת הבוקר.
  • החזירו את הצעצועים למקומם
  • הם קרעו את הספר.
  • לא שטף ידיים לפני שאכל.
  • הם פינו את מקומם לסבתא שלי באוטובוס.
  • עזרנו לאמי להשקות את הפרחים.

מְחַנֵך:כל הכבוד! אני חושב שלעולם לא תעשה מעשים רעים, אך תמיד תרצה את הוריך ואנחנו, אנשי חינוך בהתנהגותך הטובה ובמעשים הטובים שלך.

משחק דיבור "מה תרצה לאחל למשפחתך?"

מְחַנֵך:אני מציע לומר את מילות המשאלות למשפחתי (משאלות ילדים למשפחתי: "אני מאחל למשפחתי ..."

מְחַנֵך:אני חושב שמשאלות טובות כל כך לאהוביכם בהחלט יתגשמו.

(המורה פותח דוכן "משפחתי" עם צילומי ילדים, מחנכים, העוזרת של המורה לקבוצה).

מְחַנֵך: אני אתה הוא היא! ויחד - קבוצה ידידותית שלמה! קבוצה - אחרי הכל

זה גם כמו משפחה. נדבר על זה בפעם הבאה.

מְחַנֵך:ועכשיו אני מציע לזכור על מה דיברנו היום?

נכון, בערך משפחה, ידידותית וחזקה. היום יגור ואלכסיי הכינו לנו שיר יפהפה. בואו נקשיב לו בזהירות.

משפחה זה אושר, אהבה ומזל.

משפחה היא טיול קיץ לארץ.

המשפחה היא חג, תאריכים משפחתיים,

מתנות, רכישות, הוצאות נעימות.

לידת ילדים. צעד ראשון, ראשונה מלהג.

חלומות על טוב, התרגשות ויראה.

משפחה היא עבודה, דואגים אחד לשני.

משפחה זה הרבה שיעורי בית.

המשפחה חשובה, המשפחה קשה!

אבל אי אפשר לחיות בשמחה לבד.

תמיד להיות ביחד, לדאוג לאהבה,

אני רוצה שידברו עלי חברים

איזו משפחה טובה אתה!

מְחַנֵך:חבר'ה, אהבתם את השיעור שלנו? אם כן, הרם את השמש, אם לא - ענן.

מְחַנֵך:תודה לכולם. אני חושב שכולכם תחזרו הביתה היום ויספרו לאמהות ואבותיכם איך אתם אוהבים אותם. אני מאחל לך שהמשפחות שלך תמיד יהיו החזקות והמאושרות ביותר.

לחזור

×
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:
נרשמתי כבר לקהילה "toowa.ru"