ציור של מגן קבוצת ההכנה ליום המולדת. הפרויקט בנושא "23 בפברואר - יום מגן המולדת

הרשם ל
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:

משימות.

1. להרחיב את הידע של ילדים על הצבא, רעיונות לגבי סוגי החיילים, להכיר ילדים עם ציוד צבאי.

2. לטפח אהבה למולדת, תחושות גאווה בצבא שלהן.

3. לפתח זיכרון, דמיון.

4. לחזק את היכולת לצייר טכניקת, את פיתוח היצירתיות; חינוך לעצמאות.

חומרים (עריכה) : גואש, דפי אלבומים, מברשות, קופסאות מים, סמרטוטים, עמדות מברשות.

עבודה מקדימה:

1. התחשבות באיורים, גלויות, תצלומים.

2. קריאת בדיה, שינון שירה על הצבא.

3. האזנה ללחנים מוזיקליים המוקדשים לצבא ולמגיני המולדת.

מהלך השיעור.

מְחַנֵך : חבר'ה, ב -23 בפברואר, אנשינו יחגגו את יום מגן המולדת. ומי הם מגיני המולדת?

יְלָדִים: חיילים שמגנים על המולדת.

מְחַנֵך : ומה היא המולדת?

יְלָדִים : זוהי המולדת.

מְחַנֵך : נכון, מגיני המולדת הם לוחמים, כלומר חיילים המגינים על מולדתנו מפני אויבים. וגם מולדת פירושה "יליד", כמו אבא ואמא. מולדת היא המקום בו נולדנו, המדינה בה אנו חיים. העם הרוסי הוסיף פתגמים ואמרות רבות על המולדת:

- ארץ מולדת היא גן עדן ללב.

לחיות זה לשרת את המולדת.

אין ארץ יפה יותר ממולדתנו!

לאדם יש אמא אחת - מולדת אחת!

חבר'ה, אתם חושבים שחייל אחד יכול להגן על המולדת?

יְלָדִים : לא, אתה צריך הרבה חיילים.

מְחַנֵך : ממש צודק, לא לשווא נאמר: - אחד, לא לוחם בשטח. וכשיש הרבה חיילים, זה צבא. לכל אומה, לכל מדינה יש צבא משלה. לרוסיה יש גם צבא והיא הגנה על תושביה מפני פולשים יותר מפעם אחת.

המורה מציע לשקול תמונות עם ציוד צבאי.

מְחַנֵך : מה בתמונות?

יְלָדִים : ספינה, צוללת, מטוס, מסוק, טילים, טנק.

מְחַנֵך : ובמילה אחת הוא נקרא "ציוד צבאי". ואיך לקרוא לחייל המשרת בטכניקה זו?

יְלָדִים : על ספינות וצוללות - מלחים. הם מגנים על הגבולות הימיים של מולדתנו. על הטנק - מכלית, המגנה על אדמת מולדתם ביבשה. טייסים - להגן על השמיים.

בואו נהיה טייסים ונטוס במטוס.

תרבות פיזית דקה "מטוסים".

עכשיו, ננוח קצת. בואו נדמיין שאנחנו טייסים.

הזרועות נעשו לעוף - התברר שמדובר במטוסכנף הלוך ושוב,עשה אחד ועשה שניים.שמור את הידיים לצדדים.ותסתכל על חבר שלך.תרד מהראתה יושב לנחיתה.

מְחַנֵך : איזה טייסים מצוינים טסו איתנו. בקרוב הבנים שלנו יגדלו וילכו לשרת בצבא. הם יהפכו לחיילי הצבא הרוסי. הם יהיו מלחים, טייסים, מכליות. אני מציע לך לצייר טנק עכשיו.

צִיוּר

תוֹצָאָה

מחנך: עשית עבודה מצוינת במשימה שלך. ושהטנקים שלך תמיד ישמרו על שלום העולם!

התייחסות ודיון ביצירות.

נושא השיעור. "יום מגן המולדת"

מטרה: היכרות ילדים עם החג "יום מגן המולדת".

משימות:

חינוכי:

  • להרחיב ולהבהיר את הידע של ילדים על מגיני המולדת.
  • להבהיר ולהפעיל את המילון בנושא "יום מגן מולדת";

מתפתח:

  • לפתח תשומת לב, זיכרון, חשיבה, דיבור, דמיון.
  • לפתח תיאום דיבור עם תנועה.

חינוכי:

לטפח תחושת כבוד לצבא הרוסי, אהבה למולדת.

עבודה מקדימה: שינון שירים, פתגמים ואמרות על הצבא, קריאת ספרים על מגינים.

ציוד: מוזיקה, שקופיות עם איורים על הטבע, תמונה "שלושה גיבורים", תמונות של מגיני המולדת, תמונת דגל רוסיה, מפת רוסיה, תמונה "הגנת הגבול", מעטפות אישיות, תמונות בודדות המתארות ציוד צבאי.

מהלך השיעור

נשמע שיר על המולדת. ("לרוסיה שלי יש ריסים ארוכים").

מלחין (מוזיקה): Struve G.


לרוסיה שלי יש צמות ארוכות
ברוסיה שלי יש צלילים קלים
לרוסיה שלי יש עיניים כחולות
אתה מאוד דומה לי, רוסיה.

השמש זורחת, הרוחות נושבות
ממטרים שוטפים על רוסיה
יש קשת צבעונית בשמיים -
אין ארץ יפה יותר.

בשבילי, רוסיה היא ליבנה לבנה,
בשבילי, רוסיה היא טל הבוקר.
בשבילי, רוסיה, אתה הדבר היקר ביותר,
כמה שאת דומה לאמא שלי.

השמש זורחת, הרוחות נושבות
ממטרים שוטפים על רוסיה
יש קשת צבעונית בשמיים -
אין ארץ יפה יותר.
אתה, רוסיה שלי, תחמם את כולם בחום,
את, רוסיה שלי, תוכל לשיר שירים.
את, רוסיה שלי, אינך נפרדת מאיתנו,
אחרי הכל, רוסיה שלנו היא אני והחברים שלי.

השמש זורחת, הרוחות נושבות
ממטרים שוטפים על רוסיה
יש קשת צבעונית בשמיים -
אין ארץ יפה יותר.

יש מצגת שקופיות על הטבע (יערות, הרים, פרחים) על רקע מוזיקה.

מְחַנֵך. חבר'ה! כל מה שאנו רואים בתמונות אלו הוא מולדתנו. מי יכול להגיד לי מה אנחנו מכנים מולדת?

יְלָדִים. המקום בו נולדנו וחיים.

ילד אחד.

איך אנו מכנים את המולדת?
הבית שבו אתה ואני גרים
ו ליבנים לאורכם,
אנחנו הולכים ליד אמא שלי.


2 ילד.
איך אנו מכנים את המולדת?
שדה עם חוד דק
החגים והשירים שלנו
ערב חם מחוץ לחלון.

3 ילד.

איך אנו מכנים את המולדת?
כל מה שאנו מוקירים בלבנו
ומתחת לשמים הכחולים-כחולים
דגל רוסיה מעל הקרמלין.
(ו. סטפנוב)

מְחַנֵך. תראו חבר'ה, כמה יפה הארץ שלנו.

"אדמות ילידות יכולות לעשות הכל -
יכול להאכיל לה לחם
שתו מהמעיינות שלכם
הפתיע מהיופי שלך.
אבל הוא לא יכול להגן על עצמו "

משוחח עם ילדים.

שאלות:

- מי לדעתך יכול להגן על הארץ הרוסית הילידית? (תשובות לילדים: מגינים, שומרי גבול, מלחים, מכליות, טייסים וכו ')

- ולמה דווקא הם? (תשובות ילדים: הם חזקים, אמיצים וכו ')

- חבר'ה, בקרוב אנשי ארצנו יחגגו חג חשוב מאוד. מישהו מכם יודע איזה?(23 בפברואר, יום מגן מולדת).
מדוע החג נקרא "יום מגן המולדת"? מי הם "המגינים"?
(מגינים הם אלה שמגנים על אנשים אחרים.) חיילים, הצבא מגן על ארצנו מפני אויבים אפשריים. לכן, יום מגן המולדת נקרא חג של כל אנשי הצבא. איזה צבא אתה מכיר?(אלה מלחים, טייסים, משמרות גבול, מכליות, אנשי רקטות, חיילים).
חבר'ה, כמה מכם יודעים מה זה מולדת?
(המילה "מולדת" באה מהמילה "אב".)
איך קוראים למולדת שלנו?
(רוּסִיָה.)
רוסיה היא המדינה שבה אתה ואני נולדנו וחיים. והצבא שלנו מגן עליו.
תראו חבר'ה, מה זה?
(דֶגֶל. ) דגל איזו מדינה?(רוּסִיָה.) אז זהו הדגל הרוסי.
(אתה יכול להסתכל מקרוב על צבע הפסים על הדגל ובאיזה סדר הם ממוקמים.)

מְחַנֵך. חבר'ה, מי שמרו על אדמות רוסיה בתקופות הרחוקות והרחוקות?

יְלָדִים. גיבורים. ( שקול את הציור "שלושה גיבורים", זכור את שמות הגיבורים.)

מוֹבִיל. לפני הקרב, כל גיבור הכין נשק ושריון. האם אתה יודע כיצד נראו נקראו כלי הנשק והבגדים של הגיבורים.

יְלָדִים. חנית, חנית, חיצים, מייס, קלאב, חרב, סכין. שריון - דואר שרשרת, מגן, קסדה.

מוֹבִיל. השריון הגן על הלוחמים. דואר השרשרת כיסה את בית החזה והגב, והזנב - רשת עשויה טבעות מתכת - כיסה את הצוואר. עם מגן הסיט הגיבור את מכות החרב ותפס מחסה מהחיצים.

4 ילד.

אני חולם להיות חזק

כמו מורומטס איליה,

גיבור כזה

גם אני רוצה להיות!


תסתכל על הציור. בתמונה מצעד. מי במצעד?(צבא, חיילי הצבא שלנו.)

אנא שימו לב כי לאנשי צבא שונים יש מדים משלהם. (בחינת מדי הצבא).

איזה צבא זה?(מלחים. ) איך ידעת שהם מלחים?(צבעי שחור, לבן וכחול שוררים בקרב מלחים במעילי כובעים אחידים, חסרי גבול עם סרטים על ראשיהם, אפודי פסים, צווארונים של מלחים - מעילים).

במשך כמאה שנים בחיל הים, סוג הספינה השולט היה ספינת הקיטור עם אבק פחם נלווה. מדי הבד השחורים לא פחדו מכמות קטנה של אבק פחם, יחד עם זאת, בהפלגות ארוכות תחת השמש החמה, היה נוח להיות בבגדים לבנים בהירים. ולבסוף, הצווארון הכחול הוא בצבע הים.

ומיהם אנשי הצבא האלה?(טייסים.) הם לבושים במעילים חמים עם קסדות על הראש. מדי המצעד של הטייסים ירוקים, כובעים עם קוקדים עם כנפיים.
אילו אנשי צבא אחרים חובשים קסדות?
(מכליות.)
מה שמות הצבא המתואר בתמונה זו?
(משמר הגבול). למה קוראים להם כך?(הם שומרים על הגבול.)מהו גבול?(גבול הוא קו המפריד בין שטחה של מדינה אחת לשטחה של מדינה אחרת.) מי עוזר לשומרי הגבול לשמור על הגבול?(כלבים מאומנים במיוחד, מאומנים.)

חבר'ה, האם אתם חושבים שנשים יכולות להגן על המולדת?(כמובן. כיום ניתן למצוא נשים בשורות הכוחות המזוינים. לרוב הן עובדות כרופאים ואחיות. אך ישנם מקצועות צבאיים נוספים בהם מועסקות נשים, למשל: מפעילי רדיו, שולחי תקשורת, עובדי מחקר צבאי. מעבדות וכו ')

החיילים הרוסים תמיד נבדלו באומץ, בזריזות, בתושייה ובסיבולת. זה נאמר היטב במשלי.

חבר'ה, אילו פתגמים ואמרות אתם יודעים על הצבא, על מעללים, על תהילה (ילדים עונים).

- לוחם אמיץ, כל הכבוד בקרב.

- היכן שיש אומץ יש ניצחון.

- הגיבור הוא הר למולדת.

- לחיות - לשרת את המולדת.

- אם הצבא חזק, המדינה בלתי מנוצחת.

- ככל שהידידות חזקה יותר כך השירות קל יותר.

- עמדו יחד לשלום - לא תהיה מלחמה.

- מולדת היא אמא, דע איך לעמוד מולה.

- הנועז - האויב לא ייקח.


- הלוחם הרוסי הוא מודל לכולם.
- להילחם באומץ למען מטרה צודקת.
- לא היורה שיורה, אלא מי שפוגע במטרה.

כל מה שאמרת הכרחי להגנה על מולדתנו - רוסיה.

בדיוק כזה חזקים, חסונים, מחזיקים את מגינינו.

עכשיו חברים,

תרגלו את דעתכם:

חידות יוצאות דופן,

חידות צבאיות.

עכשיו אנחנו הולכים לשחק את המשחק "הקיף את התשובה". מצא רמז על הכרטיסים. ותמסגר אותו.

  1. מתחת למים לווייתן ברזל

הלוויתן לא ישן יום ולילה.

יום ולילה מתחת למים

מגן על השלום שלנו. (צוֹלֶלֶת)

  1. צף באומץ בשמיים
    טיסה עוקפת ציפורים.
    האדם שולט בזה.
    מה? (מטוס)
  1. היא פרשה את זנבה הארגמן
    טס לעולם הכוכבים.
    האנשים שלנו בנו את זה
    בין -פלנטרית ... (רקטה)
  1. חבר נאמן הוא הכלב שלו,

הוא שומר על הגבול. (משמר הגבול)

  1. מתותח הוא יורה במדויק,
    מגן על רוסיה שלנו. (תוֹתְחָן)
  1. הוא עומד על הסיפון בכובע לבן חסר שלום. (מלח)

7. הוא על סוסו יחליק מהר ובכל מקום על סוסו (טנקמן)

כדי להפוך לאיש צבא, אתה צריך להתחיל כל בוקר עם תרגילים, לשטוף את הפנים במים קרים. אז תהיה חזק, בריא, לא תהיה חולה. אנחנו גם מנסים להיות חזקים ובריאים. מה אנחנו עושים בשביל זה?(תשובות לילדים)

5 ילד.

מאוד מאוד אני חולם

מהרו להפוך לחייל

לאמא יקרה

ולהגן על רוסיה.

6 ילד.

מגן המולדת הוא תואר גאה,

הבנים מוכנים ללבוש אותו.

אבל אתה צריך להיות אמיץ, קשוח,

מוצק

בשביל זה אתה צריך להיות חברים של ספורט.

נ לוקונין

חימום.

הלוחמים שלנו מגיעים:
אחת שתיים, אחת שתיים
התופים פועלים בחוזקה:
Tra-ta-ta! Tra-ta-ta!
בים הספינות שלנו
היום - הנה, מחר - שם!
הם שוחים מרחוק זמן רב.
משמר הגבול במוצב:
מי הולך, מי הולך?
טנקים עוברים על הגשר:
Trr-forward, trr-forward!
מעל המטוס הקרקע:
הו, הו!

טילים אפשרו להמריא:
אוו-אוו-אוו-אוו-אוו!


התותחים שלנו פגעו בדיוק:
בו, בום!
זיקוקים לצבא שלנו!
בואו לצעוק "הורי"! בואו לצעוק "הורי"!

כולם צועדים במקום.

לחקות תיפוף.

זרועות - לצדדים, מתנדנדים מכף רגל לרגל.
תנועות מעגליות עם הידיים.
"החזק את המקלע", פנה שמאלה וימינה.
לבצע תנועות בזרועות כפופות, קדימה-
חזור,

"מנוע" - תנועות מעגליות עם מברשות.
להשאיר את זרועותיהם לצדדים, מסתובבים
תא המטען ימינה ושמאלה.
כרע למטה, כפות הידיים מקופלות מלפנים,

לקום מהר ולהרים ידיים למעלה.
"אִגרוּף"


הרימו את זרועותיהם הצידה ומעלה.

ועכשיו נשחק אתכם.

1. המשחק "מטוסים עפים"

לכל ילד יש דף נייר ותמונה מישורית של מטוס. על פי הוראות המורה הילדים מזיזים את המטוס. (המטוס טס לפינה הימנית העליונה, לפינה השמאלית התחתונה, לפינה השמאלית העליונה, לפינה הימנית התחתונה, לאמצע).

2. משחק דידקטי "הפץ את הטכניקה על הקלפים"

חבר'ה, עכשיו בכוחות המזוינים הרוסים, כל החיילים מחולקים ל -4 סוגים.

  1. יַבַּשׁתִי.
  2. חיל האוויר.
  3. חיל הים.
  4. כוחות רקטות אסטרטגיים.

חלוקת מקצועות צבאיים לפי 4 סוגים אלה: מכלית, טייס, חבלן, צנחנים, מלחים, צוללת, תותחנים, משמר גבול, רקטה.

ועכשיו נחלק ציוד צבאי לשלושה אלמנטים.

הקלף הראשון מייצג מים, הכרטיס השני מייצג אוויר והשלישי כדור הארץ.

מעטפות נחלקות בנפרד לכל ילד. הם מכיליםתמונות של ציוד צבאי (מטוסים, טנקים, ספינות, מסוקים, רקטות, רכב צבאי, צוללת).

מְחַנֵך. חבר'ה, פתחו את המעטפות והניחו את מה שיש במעטפה לפניכם. הניחו את המעטפות על קצה השולחן. ילדים, עליכם לקבוע היכן מיושמת טכניקה זו (במים, בשמים, על הקרקע). עליך לקחת את הכרטיסים שלך ולצרף אותם לכרטיס המתאים.

3. משחק "קציני הלורד"

ילדים הופכים ל"קצינים ". המגיש מזכיר: כעת הוא ייתן פקודות, והילדים יבצעו אותם. אך את הפקודה יש ​​לבצע רק אם לפניה המילים "רבותיי, קצינים!"
- קצינים רבותיי! תעמוד!
- קצינים רבותיי! לשבת!
- קום על קצות האצבעות! מי ביצע את הפקודה המזויפת? להמריא. אנו ממשיכים את המשחק.
- קצינים רבותיי! להתכופף!
- רבותי קצינים, קפצו!
- קפוץ שוב! מי נתפס הפעם?
וכו.
המשחק מסתיים כאשר מספר ילדים מבצעים את הפקודות מבלי ללכת לאיבוד ובקצב מהיר.

ציור סיפור המבוסס על תמונת העלילה "משמר הגבול".

המורה מזמין את הילדים להתבונן במפה הגיאוגרפית.

חבר'ה, במפה הזו תוכלו למצוא את המיקום של מדינות שונות. מדינה אחת מופרדת ממדינה אחרת על ידי גבול. הצג את גבול רוסיה (המורה עוזר לילדים להדריך את המצביע לאורך גבול רוסיה).

הצג את גבולותיהן של מדינות אחרות. (למשל צרפת, גרמניה וכו ')

מה אתה חושב, האם קל לעבור משטחה של מדינה אחת לטריטוריה של אחרת? (הנחות ילדים.)

כמובן שאי אפשר לעבור ממדינה למדינה, כל המדינות שומרות על גבולותיהן.

מי לדעתך שומר על הגבולות? (משמר הגבול).

כעת נסתכל על תמונה שתעזור לברר כיצד שומרי הגבול שומרים על גבול מולדתנו.

את מי אתה רואה בתמונה הזו? (אלה שומרי הגבול).

למה החלטת שהם שומרי גבולות? (הם לבושים במדים צבאיים, יש להם מקלעים.)

מדוע יש לשומרי הגבול צורה מנוקדת? (כדי שהם לא יראו.)

מה בידי שומרי הגבול מלבד המקלע? (תיק.)

מה אתה חושב שיש בתיק? (הנחות ילדים.) בתיק זה, ערכת עזרה ראשונה: תחבושת. צמר גפן, תרופות שונות.

שימו לב לעמוד האדום -ירוק - זהו עמוד הגבול. עמודים כאלה נמתחים לאורך כל הגבול.

חבר'ה מסתכלים על הרצועה החרושה - זו רצועת הבקרה. מה אתה חושב, בשביל מה זה נועד? (הנחות ילדים.)

אם מישהו רוצה לחצות את הגבול, אז יישארו עקבות על הרצועה. ושומרי הגבול הולכים לאורך הגבול ובוחנים היטב את רצועת הבקרה ושביל כדי לא לפספס עקבות.

את מי אתה עוד רואה בתמונה? (הכלב.)

מה היא עושה? (עוזר לשומרי הגבול, עוקב אחר השביל).

חבר'ה, מי יכול להשאיר עקבות על הרצועה? (הנחות ילדים-מרגלים, אויבים וכו ')

בעלי חיים יכולים להשאיר שובל? (כן.)

אם בעלי חיים השאירו עקבות, האם משמרות הגבול יעקבו אחר המסלולים האלה? (הנחות ילדים.)

על משמר הגבול לבדוק אם בעלי החיים אכן השאירו עקבות. אחרי הכל, המפרים יכלו לשים מסלול בעלי חיים על הידיים והרגליים ולחצות את הגבול על מנת לבלבל את שומרי הגבול.

אז, חבר'ה, למדנו כיצד משמר הגבול מבצע את שירותם. איזה סוג של משמר גבול צריך להיות? (חזק, מתמשך, קשוב, מסוגל לאלף כלב, להיות מסוגל לירות.) כדי להפוך למשמר גבול אתה צריך ללמוד ולהתאמן הרבה.

פאזל וידאו "מקומות בלתי נשכחים של העיר שלנו".

המורה מציעה לילדים תמונה על המקומות הבלתי נשכחים של העיר שלנו, והילדים חייבים לזהות את המקום הזה ולתת לו שם.

- אנדרטה לוולודיצ'קין

- אובליסק התהילה

- להבה נצחית

דקה של שתיקה.

מְחַנֵך: אנשים זוכרים את אלה שמתו בהגנה על מולדתם; בונה אנדרטאות, מלחין שירים, שירים, ערים, רחובות, פארקים וכו 'נקראים על שם הקורבנות. נהוג לכבד את זכרם של הקורבנות בדקת שתיקה. (ילדים קמים ומודיעה על דקת דממה).

7 ילד.

נזכור את שמותיך
והוריש את הזיכרון לדורות הבאים.
גיבורים לא נעלמים לנצח
הם אינם מאוימים בשכחה קרה.

סיכום השיעור.

מְחַנֵך. חבר'ה, תזכירו לי, איך קוראים לחג של עשרים ושלושה בפברואר?

יְלָדִים. יום מגן מולדת.

מְחַנֵך. חבר'ה, נראתם היום כמו חיילים אמיתיים בכיתה! היינו חרוצים, חזקים, אמיצים והתגברנו על כל הקשיים שבדרך!

יַעַד:גיבוש העניין בצד האסתטי של המציאות הסובבת, סיפוק צרכי הילדים.

אזורי חינוך: אמנותי - אסתטי, פיתוח דיבור, פיזי, קוגניטיבי.

שילוב פעילויות: הרחבת אופקי הילדים, פיתוח תקשורת חופשית, שליטה בדרכי אינטראקציה; שליטה בנורמות הדיבור, היווצרות ערכים מוסריים (דאגה לזולת); שימור וחיזוק בריאותם הפיזית והנפשית של ילדים.

צורות פעילות חינוכית: פעילויות משותפות (שותפות) של המחנך והילדים, משחק, גישה אינדיבידואלית.

פעילויות: שובב, תקשורתי, פרודוקטיבי.

משימות חינוכיות:

  • להמשיך להרחיב את רעיונות הילדים על הצבא הרוסי;
  • להכיר ילדים עם סוגים שונים של חיילים, ציוד צבאי;
  • ללמד לבחור באופן עצמאי את תוכן עבודתם ולבצע את התוכנית, תוך שימוש בכישורים ויכולות שנלמדו בעבר;
  • ליצור את הרצון להיות כמו מגיני המולדת;
  • כדי ליצור את הצורך לרצות את יקיריהם במעשים טובים.

משימות התפתחותיות:

  • לפתח חשיבה לוגית, דמיון מרחבי;
  • לפתח את התהליכים המנטליים של ילדים: זיכרון, תשומת לב, חשיבה, רגשות אסתטיים, יצירתיות, דמיון;
  • לפתח דיבור דיאלוגי וקוהרנטי (להביע ולהוכיח את נקודת המבט שלך);
  • לעורר עניין בעשיית עבודה, מעשים טובים ומעשים;
  • לפתח מוטוריקה עדינה של האצבעות.

משימות חינוכיות:

  • לחנך את הסקרנות, את הרצון להפגין כבוד למגיני המולדת;
  • לטפח רצון לחקות חיילים בזריזות, במהירות, באומץ;
  • לטפח פעילות יצירתית, עצמאות.

צִיוּד:נייר צבעוני: קרטון ופשוט, איורים בנושא הצבא הרוסי, גלויות באותו נושא, דבק - עיפרון, לוחות, מספריים, מפיות.

תוצאות מתוכננות:

  • ילד בגיל הגן שיודע להבין קשרי סיבה ותוצאה ולהסיק מסקנות;
  • ילד בגיל הגן שיודע לעבוד בקבוצה, מפגין פעילות, יוזמה, מפעל, קשר, משמעת, ביקורתיות;
  • ילד בגיל הרך שיש לו רעיונות לגבי חסד ומעשים טובים;
  • ילד בגיל הגן שיודע להקשיב, להופיע לפי דפוס וכלל נתון;
  • ילד בגיל הגן שיודע להעריך את הפעולות שלו ושל אחרים, מודעות לאיכויות שלו, הערכה עצמית (שבח את עצמו).

עבודה מקדימה: צפייה באיורים בנושא צבאי, שינון שירה, חידות על חיילים וחיילים.

1. חלק מבוא

מחנכת: שלום ילדים, בנות ובנים! היום יש לנו פעילות יוצאת דופן. האורחים נוכחים בו. ברך אותם וחייך להם. עכשיו תחייכו אחד לשני. הבוקר החורפי הזה, אני מקווה שכולם במצב רוח טוב. מצב הרוח שלי היום הוא כמו ענן לבן שלג בשמים כחולים. איך מצב הרוח שלך? תשובות לילדים. כל הכבוד, אני מאוד שמח שכולם במצב רוח טוב ועליז.

2. החלק העיקרי

היום חג לכל האבות

כל הבנים, כל מי שמוכן

הגן על ביתך ואמא שלך

לבודד את כולנו מצרות.

כן, שורות אלה מוקדשות לחג - 23 בפברואר "יום מגן מולדת!" ואנחנו מתכוננים לפגוש אותו.

ומי הם מגיני המולדת? (תשובות לילדים.)

מגיני המולדת הם חיילים המגינים על עמם, מולדתם ומולדת מפני אויבים. זה הצבא. הצבא הרוסי הוא הכוחות המזוינים של מולדתנו המגינים על עצמאותו וחירותו. אבותיך, סביך, סבא רבא שירתו גם הם בצבא, שמרו והגנו על מולדתם.

אילו סוגי חיילים קיימים בצבא הרוסי? (תשובות לילדים.)

בצבא המודרני ישנן שלוש קבוצות עיקריות של הכוחות המזוינים: כוחות קרקעיים, כוחות אוויר, כוחות ימיים וכוחות חלל.

אנא ציינו את מקצועות הצבא. (טייסים, מכליות, צנחנים, צוללות, חבלנים, מלחים וכו ')

ימין! מי יודע שירים וחידות על מגיני המולדת. תשובות לילדים:

גם ביבשה וגם בים

הוא תמיד משמר

והמדינה לא תאכזב אותך

הפולש לא יעבור! (משמר הגבול.)

חולצת פסים,

סרטים מעוותים מאחורי הכובע.

הוא מוכן להתווכח עם הגל,

הרי האלמנט שלו הוא הים. (מלח.)

מחליף את הרובוט - מכונית

הוא ינתק את הפצצה בעצמו, שלי.

לא צריך לטעות בכלל

להישאר בחיים אחר כך. (חַבְּלָן.)

ראוי לכבוד

לוחם אמיץ ואמיץ:

קשה להיכנס מאחורי קווי האויב

הישארו מבלי לשים לב

זכור הכל, גלה

בבוקר במטה לספר. (לְגַשֵׁשׁ)

כנפיים רחבות בוערות בשמש

אתה רואה כוח אוויר בשמיים.

מעגלים, פונים ומעגלים שוב

נס עף - ציפורים בזה אחר זה. (טייסים.)

הצוות שלו חסר פחד

מגן על עבודה שלווה,

והלוחמים מהמגדל העגול

כל האויבים יידחו. (מכליות.)

מָגֵן

עף בשמיים, הפלג בים,

שמרו על הגבול עם מקלע,

כדי להגן על מולדתך.

אבל קודם כל במגרש הכדורגל

הוא יגן על השער עם עצמו.

ולחבר בחצר ובבית הספר

הוא יקבל קרב קשה ושוויוני.

אל תתנו לכלבים של אחרים לחתלתול

יותר קשה מלשחק מלחמה ...

אם לא היית מגן על הילדה

איך תגן על המדינה שלך?

הצבא שלנו

על ההרים הגבוהים, במרחב הערבות

חיילים שומרים על מולדתנו.

זה ממריא לשמיים, זה הולך לים,

המגן אינו מפחד מגשם ומשלג.

ליבנים מרשרשים, ציפורים שרות,

ילדים גדלים במולדתם.

בקרוב אהיה בסיור בגבול

כך שרק לאנשים שלווים יש חלומות.

מחנך: חבר'ה, אתם פשוט נהדרים, אתם מכירים שירים, חידות. יש גם פתגמים על לוחמים, תקשיב להם.

עמדו באומץ למען סיבה צודקת.

אתה תנצח אחד באגרוף, ואלפים במוחך.

הם לא מכים מישהו ששוכב.

עולם קטן עדיף ממאבק גדול.

(לשינון, חזור בקול רם עם הילדים.)

איך אתה חושב שמגן צריך להיות, חייל? (תשובות לילדים.)הוא חייב להיות חזק, אמיץ, זריז, אדיב. הוא צריך לדעת הרבה ולהיות מסוגל.

חינוך גופני:

להיות חזק וזריז (זרועות עד כתפיים ומעלה)

בואו נתחיל להתאמן. (הליכה במקום)

שאפו עם האף ונשפו עם הפה. (ידיים על החגורה, שאפו-נשפו)

אנחנו נושמים עמוק יותר (ידיים למעלה בשאיפה, ידיים כלפי מטה-נושפות)

ואז צעד במקום, לאט. (הליכה במקום)

כמה טוב מזג האוויר! (קופץ למקום)

אנחנו לא מפחדים מאבקה (הליכה במקום)

אנו תופסים שלג - מוחאים כפיים. (מוחא כפיים)

ידיים לצדדים, בתפרים, (ידיים לצד)

מספיק שלג לך ולנו. (מוחא כפיים)

אנחנו זורקים עכשיו (לחקות זריקה עם יד שמאל)

פגענו באויב (אותו דבר ביד ימין)

הניפו את היד - זרקו!

כדור שלג עף ישר אל המטרה. (לחקות זריקה חלופית בידיים)

דקות פעילות גופנית משותפת.

מחנך: 23 בפברואר הוא יום חשוב וחגיגי ביותר. ביום זה אנו מברכים את כל אלה שהגנו על מולדתנו מפני אויבים: ותיקי מלחמה, אלה ששירתו ושירתו, הנערים שלנו - מגני המולדת העתידיים.

הכנו מתנות שונות. מה אתה יכול להציע עכשיו במתנה? (תשובות לילדים)ראה מה הן גלויות. אני רוצה להציע להכין גלויה כזו. ( בחירה משותפת)

שלבי עבודה של ילדים.

מחנך: עבודתך תתקיים בשלבים. שלב 1 - קח חתיכת קרטון מלבנית וקפל אותה לשניים. מי יסביר כיצד לעשות זאת? (תשובת ילדים.)הניחו בצד את חומר העבודה, אתם עדיין לא צריכים אותו. בשלב 2 תעקוב אחר תבנית הכוכב על פיסת נייר אדומה. איך להקיף אותו נכון, מי יגיד? (תשובת הילד).לאחר מכן הדביקו והדגישו אותו בפסיפס. שלב 3 הוא יצירת סרט סנט ג'ורג '. תחשוב איך לעשות זאת בעצמך. שלב 4 מדביק את הברכה עצמה, היא מוכנה, ומדביקה אותה באמצע הגלויה. בהצלחה לכולם בביצוע העבודה. חבר'ה, יחס מסודר וקשוב הוא הערובה לגלויה יפה.

חלק אחרון

ניתוח עבודות גמורות. ארגון העבודות המוגמרות.

מחנך: המתנה שלך התבררה כראויה, יפה, כי היא נעשתה בידיים שלך, מה שאומר שאתה משקיע בה פיסת טוב. הציגו גלויות לאבות וסבים ביום מגן מולדת.

ציור בגן לא רק צריך לפתח את הכישורים החזותיים של ילדים בגיל הגן, אלא גם לשאת ערך קוגניטיבי, התורם לחינוך של תכונות מוסריות מסוימות, בפרט, אהבה וכבוד למולדת. לכן, בקבוצת ההכנה, ילדים מוזמנים לצייר על הנושא "צבא מולדתנו". עבודה קשה ומרגשת זו יוצרת אצל ילדים יחס מכבד למקצועות צבאיים ומעוררת עניין בציוד צבאי ביתי.

תכונות של ציור על נושא צבאי בקבוצת ההכנה של מוסד לגיל הרך

עיקר העבודה בנושאים צבאיים בקבוצת המכינה מתייחסת לשרטוט עלילתי.בגיל זה, ילדים כבר מבינים היטב שחפצים בחיים או בתמונה נמצאים ביחסים מסוימים זה עם זה.

אימוני ציור בנושא "צבא מולדתנו" נערכים בשני היבטים. זהו דימוי של ציוד צבאי מסוגים שונים: יבשה, אוויר וים.המורה מראה לילדים כרזות ותמונות נושאיות, מדבר על המבנה והמאפיינים של כל רכב קרבי. לאחר מכן, המורה מסביר בפירוט לילדים את הטכניקה של ציור כל אחד מהחפצים הללו. שים לב שתכניות ציור צעד אחר צעד יעזרו רבות בעבודה כזו.

כיוון נוסף לתיאור סצנות מלחמה הוא ציור של דמות אנושית.כאן, העיקרון העיקרי הוא בהירות: על הילד להכיר ולראות את האובייקט המתואר בתמונה או בתצלום.

הקושי לצייר אדם בעבודות בנושא צבאי טמון בעובדה שצריך להעביר אותו בתנועה. למשל, מדובר בצנחן היורד מהשמיים, צלף יורה, חיילים צועדים בהרכב וכו '. למרות שלפעמים בקבוצת ההכנה לבית הספר, נהוגה גרסה כזו של דיוקן של חייל או אביו במדים צבאיים. פעילות כזו, ככלל, מתוזמנת לחפוף תאריך חגיגי - יום מגן מולדת.

יש לציין כי ציור על נושא צבאי (כמו גם פיסול ואפליקציה) מרתק יותר עבור בנים, מכיוון שהם אוהבים משחקים כאלה (עם חיילים, מכוניות צעצוע, מטוסים וכו ').

כדי לשמור על עניין בנות, שוב, אנו מדגישים את חשיבות השימוש בהוראות שלב אחר שלב. בהתבסס על תוכניות כאלה, הילד ישיג בקלות את התוצאה ויהיה מרוצה מעבודתו - הוא יצייר לא רק ציוד צבאי, אלא גם חייל נע. בנוסף, תוכניות דימות בשלבים מחליפות בהצלחה את המודל של המורה, מכיוון שבקבוצת ההכנה זה כמעט ולא משמש.

שלב אחרון חשוב בשיעור הוא ניתוח ודיון בציורי ילדים.המורה מלמד את ילדי הגן לראות את נקודות החוזק והחולשה של עבודתם, מציע לחשוב כיצד ניתן להשלים את הקומפוזיציה. כמו כן, חשוב בסוף השיעור להדגיש שוב את האוריינטציה הפטריוטית של הנושא הצבאי.

החומרים והבסיס הרלוונטיים ביותר לעבודה

חיבורים בנושא "צבא מולדתנו" עשויים במגוון חומרים: צבעי מים, עפרונות צבעוניים ועפרונות שעווה. שילוב החומרים מתאים למדי כאשר הציור עצמו נעשה עם צבעי מים או עפרונות, וקווי המתאר של האובייקטים מצוירים בעט שחור או עט ג'ל.

ציור בעזרת עפרונות ועט לבד

סקיצה של קומפוזיציה עלילתית עשויה בעיפרון פשוט. זה יהפוך את התמונה למציאותית יותר ולחיבור טוב יותר. בגיל זה, אתה יכול גם לתרגל ציורים גרפיים לחלוטין - לנושא הצבאי יש את זה.

הבסיס לציור על הנושא "צבא מולדתנו" הוא דפי נייר מסורתיים של A4. שימו לב שכאשר מציירים עם צבעים, ילדים בגיל הגן צובעים אותם מראש בגוון הרצוי. זהו טון כחול - כאשר מתארים מטוסי קרב (כאופציה - שמי הלילה), צנחנים יורדים על מצנחים, ספינות מלחמה. במקרים אחרים, רקע ירוק או צהבהב יהיה מתאים. באופן דומה, הבסיס ליצירות קולקטיביות, בעלות פורמט גדול יותר, גוון.

טכניקות וטכניקות של התמונה המשמשת בציור על נושא צבאי, על ידי תלמידי קבוצת ההכנה

בקבוצת ההכנה לבית הספר משתפרים הטכניקות החזותיות שהשתלטו עליהן בעבר.לגיל הרך יש כבר תיאום ידיים מפותח, תנועות האצבעות הופכות לחופשיות ומדויקות.

כדי לצייר קווים מעוגלים, החבר'ה משתמשים בסיבוב חלק של היד, לומדים לצייר קווים ארוכים ללא הפרעה ולצייר פרטים גדולים באותו אופן. תכונות קטנות יותר (כגון תווי פניו של חייל) מסומנות בעזרת משיכות קצרות. גם ילדים בגיל הגן שולטים בדרכי עבודה שונות עם מברשת (ציור עם כל הערימה והקצה).

לפני שצייר אובייקטים שונים מהרכב הצבאי, כדאי לילד להכין כמה סקיצות ניסיון על דף נייר נוסף. לדוגמה, כדי לתאר חייל, ראשית צריך להתוות באופן סכמטי דמות אנושית בתנוחה מסוימת. השלב הבא הוא ציור הפנים, כיסוי הראש, הבגדים והנעליים. העבודה האחרונה היא ציור החפץ.

המורה צריך גם לשים לב לילדים ליחס הפרופורציוני של חלקי גוף האדם.לדוגמה, אורך הראש נלקח כיחידת קנה מידה. במקרה זה, גובה הגוף צריך להיות גדול פי 7 בערך. אורך הגוף, כולל הראש, תואם את אורך הרגליים. ידיו של החייל צריכות להיות בערך באמצע הירך. ילדים בגיל הרך מציירים לעתים קרובות כתפיים צרות מדי על אדם - על המורה להזהיר ילדים מפני טעות זו (רוחב הכתפיים תואם לשתי יחידות קנה מידה).

על מנת שילדים בגיל הגן יוכלו לצייר דמות אדם היטב בדינמיקה, יש לשים לב למיקום הידיים והרגליים שלהם בזמן הליכה וריצה. קל להדגים זאת על אחד הילדים - הילד, לפי הוראת המורה, מתייצב, והילדים האחרים צופים בו. עזר ויזואלי מצוין במקרה זה יהיה מודל נייד של דמות אנושית, שהמורה יכול להכין בכוחות עצמו.

עזר ויזואלי כזה יעזור לגיל הרך לצייר דמות אנושית בדינמיקה

לאחר שהחבר'ה שולטים בשיטות העברת התנועה, הם יוכלו לצייר חייל מיד בבגדים מבלי להשתמש בקווי הדרכה עזר.

לתדמית של ציוד צבאי מסוגים שונים יש גם ייחודיות משלה. טאז, כאשר מציירים טנק, מצוירים לראשונה פרטים גדולים: אליפסה ארוכה - זחלים, שתי שכבות של החלק העליון. השלב הבא הוא לימוד פרטים קטנים יותר: גלגלים בתוך הזחל, מסלולים בצורה של משיכות קצרות, צריח טנק וכיסוי ביוב. החלק הנע של האקדח מתואר כמלבן קטן עם חבית ארוכה. כדי שהציור ייראה כמו טנק אמיתי, עליך לצייר כוכב על גוף הצריח או לציין מספר.

סיוע חזותי לגיל הרך

ציור מטוס צבאי מתחיל בקו אופקי. אז מתואר גוף עם אף מחודד, ובקצה השני זנב בצורת משולש קטוע, מוטה לצד. לאחר מכן נמשכים כנפי המטוס, המתפצלים לצדדים בזווית לגוף. את הצללית הבסיסית משלימים פרטים - תא הטייס (חצי סגלגל), מנוע, כוכבים בכנפיים, מספר וכו '.

סיוע חזותי לגיל הרך

שים לב שכאשר מתכננים ציור, חשוב לבנות נכון את הקומפוזיציה. לשם כך, חשוב להשתמש בכל שטח הבסיס ולהעביר את הגודל המופחת של הפריטים שהוסרו.

כאשר מתבססים על נושא צבאי, בהחלט ניתן להשתמש בשיטות לא שגרתיות.לדוגמא, עבודות מקור מתקבלות בטכניקת לוח הגירוד, כאשר התמונה נשרטת בעזרת מקל עץ חד (קיסם) על רקע גואש שחור. הציור יהיה יעיל יותר אם, מתחת לשכבת גואש, הסדין נצבע על גבי עפרונות שעווה מרובי צבעים.

ציור בטבלט טכניקה לא שגרתית

סוגים נוספים של פעילויות ויזואליות שניתן להשתמש בהן בעת ​​יצירת עבודות, יישום גישה פרטנית בכיתה

על מנת שכל ילד יראה את האינדיבידואליות שלו בתהליך הציור, על המורה ליצור אווירה של שמחה ויצירתיות בכיתה. לשם כך, הילדים מוזמנים לגוון את הקומפוזיציה עם סוגים נוספים של פעילות חזותית, בפרט, רכיבים אפליקטיביים ופלסטלינים.

כך, למשל, ניתן לקשט את החלק העליון של מיכל משורטט בעזרת אפליקציה העשויה מדגנים או חלוקי נחל קטנים.

ציור עם אלמנטים אפליקטיביים

פתרון יצירתי מקורי הוא לקשט את גלגלי הטנק או רכב קרבי אחר בצורה של כפתורים שחורים גדולים או כריות כותנה צבועות בשחור. כלי רכב צבאיים יכולים להיות מעוטרים בכוכב נייר, דגל או סרט סנט ג'ורג '.

אפשרות נוספת לשילוב סוגי פעילות חזותית היא הכללת אלמנטים מפלסטלינה בציור. לדוגמה, שילוב של מטוסים צבועים ומיכלי פלסטלינה בהרכב.

שילוב של ציור ופלסטינוגרפיה

גרסאות יצירות (אינדיבידואליות וקולקטיביות) בנושא "צבא מולדתנו"

באופן מסורתי, הציור על הנושא "צבא ילידנו" מוצע לתלמידי קבוצת ההכנה בפברואר ערב חגיגת יום מגני המולדת. החבר'ה יוצרים תמונות על בסיס שיחה אינפורמטיבית על הצבא, על פי עלילות יצירות ספרותיות. אלה סצנות שונות מחיי הצבא - רגלים, צנחנים, תותחנים, טייסים, מלחים וכו ', וכן ציור ציוד צבאי. בנוסף, תוכל להציע את הנושאים הספציפיים הבאים: "משמר הגבול במוצב", "חיילים בשורות", "גבולות הים של הצבא", "מיכליות", "נחיתה".

עבודה כזו יכולה להתפרש כיצירת כרטיס חג לאבא או לסבא שלך. כמו כן, כאופציה, תוכל להציע לגיל הרך לצייר דיוקן של אבא חייל (כפי שהיה בזמן שירותו הצבאי).

ההשראה על נושא צבאי עשויה בהחלט להיות מתוזמנת לחופשה של חג פטריוטי נוסף - יום הניצחון. זה יכול להיות "מצעד הציוד הצבאי" או עבודות אחרות המדגימות את כוחו של הצבא הרוסי.

באשר לחיבורים קולקטיביים, המורה יכול לארגן עבודה בקבוצות משנה בנושאים הבאים: "ספינות מלחמה בים", "מטוסי קרב", "קרב צבאי".

ארגון התחלה מניעה של פעילויות חינוכיות ישירות: הדגמת תמונות, שיחה אינפורמטיבית, קריאת סיפור, שיר וכו '.

גם כשהוא עוסק בנושא כה רציני כמו "הצבא שלנו", אסור למורה לשכוח את החשיבות של מוטיבציה למשחק. לדוגמה, אתה יכול להתחיל את השיעור על ידי קבלת מכתב מהמוזיאון לציוד צבאי מודרני לקבוצה. אין מספיק מוצגים לאולם היצירתיות של הילדים, ולכן התערוכה עלולה להישבר - עזרת הילדים נחוצה בדחיפות. ללא ספק, ילדים יענו בשמחה לבקשה כזו.

אתה יכול לספר לגיל הרך עובדות מעניינות על הצבא הרוסי, אך אל תעמיס על ילדים מידע תיאורטי על מנת שלא יאבדו עניין בפעילות יצירתית. לדוגמה, בתחילת שיעור ציור בנושא "טנקים" ילמדו הילדים שהמכונה החזקה הזו יציבה במיוחד ויכולה לנוע אפילו במקומות שקשה להגיע אליהם. לטנק לא אכפת מנקיקים תלולים, נהרות רדודים, הוא יכול לצוף על מים כמו סירה.

הטילים האימתניים ביותר, מסתבר, נמצאים עמוק מתחת לאדמה, במכרות. הם נשמרים על ידי חיילי רקטות. טילים כאלה יכולים לעוף אלף קילומטרים תוך כמה שניות ועדיין לפגוע במטרה.

לפני שמנסים את הנושא "חיילים בדרגות" כדאי לספר לילדים על חיל הרגלים. זהו הכוח המניע של הצבא. כל יום, אנשי צבא כאלה משפרים את כוחם הפיזי כדי להדוף את האויב מדי פעם ולהשתתף באופן קבוע בתרגילים צבאיים. חייל חייב להיות אמיץ, חזק, מתמשך, אך יחד עם זאת חכם - על מנת להתמודד נכון עם נשק.

אם נושא הציור הוא "גבולות הים של הצבא", אז אתה יכול לספר לילדים עובדות מעניינות על ספינות סיור - אחד מסוגי ההובלה הימית. אם ספינה של מישהו אחר חוצה את השטח הרוסי שלא כדין, המלחים מאוניית הליווי מציעים לו לעזוב את גבולותינו. אם הפולש אינו מגיב לכך, הרי שיש להם את הזכות לפתוח לעברו באש, ללכוד אותו ואף להטביע אותו.

סוג אחר של ספינת מלחמה הוא נושאת מטוסים. מעניין שהסיפון של הספינה הזו רחב ושטוח, כמו מגרש כדורגל. הוא יכול להכיל אפילו מטוסים צבאיים ומסוקים. נושאת המטוסים מצוידת במכ"מים ומאתרים המסוגלים להשמיד טילים של האויב ישירות מהספינה.

תמונות להפגנה בשיעור

כוחו האדיר של חיל הים הוא הצוללת. ה"בלתי נראה "הזה, עשוי מחומר חזק במיוחד, המזכיר דג ענק. ציוד רב עוצמה מאפשר לצוללים לראות אפילו אובייקטים על פני המים. הצוללת מסוגלת להתקרב בהתגנבות לספינת מלחמה של אויב ולהרוס אותה.

יש לסכם את הסיפור על ציוד צבאי בכך שכל נשק הופך לכוח אדיר רק בידיים מנוסות ומיומנות.

את המוטיבציה להיעזר בנושא "צבא ילידנו" ניתן להפיק גם מיצירות ספרותיות רבות. אלה סיפורים על המלחמה הפטריוטית הגדולה מאת ס 'בארוזדין "חיילים הלכו ברחוב", ל' קסיל "מגיניכם", י 'סטרצ'נין "עיר האמיצים", י' מקרנקו "דגל הניצחון", י. גריבוב "המילה על פרסקוביה מלינינה", נ 'בוקין "ישקה הוא תותחן".

לדוגמה, סצינות חיות מחיי הצבא המובאות מוצגות בקטע מתוך סיפורו של ל 'קסיל "מגיניכם":

"... ישנת טוב בלילה, ושומרי הגבול עמדו על המשמר כל הלילה כדי שאף אחד לא יזדחל לארצנו בחשאי, לא יתגנב אלינו בכוונה זדונית. ומי ששומר על שמינו היו תורנים כל הלילה בעמדותיהם. ובבוקר, כשהציפורים עדיין ישנו, המטוסים התרוממו גבוה לשמיים. מפקדים ותיקים החלו ללמד טייסים צעירים. ספינותינו הרימו דגלים עם עלות השחר והפליגו על פני הים, מעל הגלים. הקברניטים הזקנים החלו ללמד את המלחים הצעירים את השירות הימי. אתה עדיין ישן בבוקר, והטנקיסטים כבר מפעילים את מנועי רכבי הלחימה שלהם. והחיילים - רגלים כבר יצאו לשטח לאימון עם שיר צועד ... ”.

אתה יכול גם לתת דוגמאות לשירים נפלאים על הצבא הרוסי, שניתן להשתמש בהם גם בשיעור של פעילויות ויזואליות:

או ויסוצקאיה

הצבא שלנו יקר

ואמיץ וחזק.

בלי לאיים על אף אחד,

היא שומרת עלינו.

בגלל זה אנחנו אוהבים מילדות

החג הזה הוא בפברואר.

תהילה לצבא הרוסי -

הכי שליו עלי אדמות!

"מגיני המולדת" מ 'סאצ'קוב

בנים, בנים, גברים!

צבע השחר העולה!

גאוותו של אפוס עתיק -

בוגרים רוסים!

להיות עמוד התווך של רוסיה,

התקווה הבהירה של המדינה

כוח חכם ואדיב,

מולדת בנינו!

תמיד להעריץ

רוסיה יכולה איתך,

לא לתקוף - להגן,

היא הצילה את אדמתה.

לגורל מאושר

נכדים ונינים לחיות.

ביום חורפי

יום פברואר

אנחנו הולכים ברחוב.

חגר את היום היום

רצועת עור יציבה

ומדליות מצלצלות עליה,

פקודות בוערות עליו.

ביום חורפי

יום פברואר

אנחנו עוברים על הכיכר

ללבו של חייל מלחמה

שמנו פרחים על גרניט

ומגן העם

אנו נותנים כבוד בשתיקה.

טוב ללמוד פתגמים בנושא הגנה על המולדת עם ילדים בגיל הגן:

  • הגיבור שמייצג את המולדת כהר
  • כמו שרוסי לוקח כידון, כך האויב רועד
  • שמור על הארץ היקרה, כמו אם אהובה
  • להילחם באומץ למען מטרה צודקת
  • לחיות - לשרת את המולדת
  • מולדת, דע איך לעמוד על זה
  • למולדתך, אל תצטער על הכוח ולא על החיים
  • רוסית לא צוחקת בחרב או בגליל
  • ברוסיה, לא כל הקרוצרים - יש חבטות.

להלן כמה חידות מעניינות בנושא צבאי:

  • צב זוחל
    חולצת פלדה.
    האויב נמצא בתוך הבקעה -
    והיא נמצאת במקום שבו האויב נמצא (טנק)
  • על הר-הר
    יושבות זקנות שחורות
    אם הם מתנשפים, אנשים יחרישו (רובים)
  • מתחת למים לווייתן ברזל
    ביום ובלילה, הלוויתן אינו ישן.
    ללווייתן אין זמן לחלומות,
    יום ולילה בתפקיד (צוללת)
  • צף באומץ בשמיים
    ציפורים עוקפות עפות,
    האדם שולט בזה,
    מה?…. (מטוס).

תלמידי קבוצת ההכנה יתעניינו לשחק את משחק המילים "גמור את השיר":

  • כל מקצוע צבאי
    חובה ללמוד.
    להיות תמיכה למדינה,
    כך שאין ... (מלחמה) בעולם

    הוא מוכן לאש ולקרב,
    מגן עליך ועליי.
    הוא יוצא לסיור ונכנס לעיר,
    לא יעזוב את התפקיד ... (חייל)

    אני רוצה להיות מלח
    לביקור בים,
    ואל תשרת על כדור הארץ,
    ועל צבא ... (ספינה)

    אם אבא מאוד אמיץ
    הוא יגן על כולם במיומנות,
    חיל האוויר יחגוג את החג
    זה אומר שהוא ... (צנחן)

    האם תוכל להפוך לחייל
    לשחות, לרכוב ולעוף
    ומאז הציד בשורות -
    חייל מחכה לך ... (רגלים).

    המטוס מרחף כמו ציפור
    יש גבול אוויר.
    במוצב, יום ולילה
    החייל שלנו הוא איש צבא ... (טייס)

    אני בחיל הים עכשיו
    השמיעה שלי טובה.
    יש אותו דבר בחיל הרגלים -
    אנחנו חברים עם מכשיר קשר מסיבה מסוימת! (האלחוטן)
    והנה, חבר'ה, עוד חידה:

    הוא שומר על הגבול,
    הוא יודע ויודע הכל.
    בכל הקשור, החייל הוא סטודנט מצוין
    וזה נקרא .... (משמר הגבול).

    המכונית ממהרת שוב לקרב,
    זחלים חותכים את הקרקע
    המכונית הזו בשדה נקי
    מונע על ידי ... (מכלית)

מכיוון שחובה לבצע תרגילים גופניים או התעמלות אצבעות לפני פעילות יצרנית, אנו מציגים את המבחר הבא:

חינוך גופני "חייל"

חינוך גופני "אנחנו צבאיים".

התעמלות אצבעות "לוחמים הם חברים טובים"

התעמלות אצבעות "אנחנו חיילים"

התעמלות אצבעות "אצבעות חייל"

  • המפקד קרא לחיילים:
    “תהיו ביחד ברצף!
    הראשון קם, ואחריו השני,
    ללא שם, מהר תור! "
    .

הערות שיעור

שם המחבר כותרת מופשטת
טיטובה ט. "הצבא שלנו יקר"
משימות חינוכיות: ללמד לצייר לוחם, ולהעביר את המאפיינים הייחודיים של מדים צבאיים.
משימות התפתחותיות: לפתח כישורי חיבור.
משימות חינוכיות: לטפח עניין וכבוד לצבא הרוסי.
שילוב אזורי חינוך: "יצירה אמנותית", "קוגניציה", "תקשורת", "סוציאליזציה", "בריאות".
נְדָבָה:גיליונות נייר לבן לפי מספר הילדים, צבעי גואש, כוסות סיפי, מברשות, תחתיות, מפיות.
מהלך השיעור:
קריאת שירו ​​של או ויסוצקאיה "צבאנו יקר ...".
שיחה על החג ב- 23 בפברואר, דיון על מהי המולדת, המגינה על מולדתנו.
המשחק "קבלו טבעת ואמרו מילה" מתקיים: העברת הטבעת זה לזה, החבר'ה מכנים את התכונות שיש למגן המולדת.
מתקיים אימון גופני "אנחנו צבאיים".
המורה מדגים בפני ילדים בגיל הרך שקופיות המתארות ציורים של בני גילם בנושא "חייל מסתובב בעיר". תשומת הלב של ילדים מושכת ליציבה של אדם בעת הליכה.
המורה מודיע לילדים שעליהם לצייר חייל בתנועה ללא רישום מקדים בעיפרון פשוט.
הדגמה של טכניקות ציור. ראשית, הצבע מדולל בלוח הצבעים - לבן עם צהוב ואדום לצביעת פניו של אדם (צבע עור). אז מתואר פלג גוף עליון: רגל אחת ישרה, והשנייה כפופה מעט בעת הליכה. כפות הידיים והמגפיים של החייל מצוירים בשיטת ההדבקה. קסדה או כובע חיל המצב מתוארים בגואש ירוק, שיער בצבע חום. ניתן לצייר את פניו של חייל בפרופיל או בפנים מלאות. את התמונה המוגמרת משלים הרקע - עננים ומדרכה.
התעמלות אצבעות מתבצעת:
  • כדי לשמור על האצבעות ציות, בואו נשחק עם האצבעות.
    אנו חיילים, אנו חיילים, אנו צועדים במהירות.
    (האצבעות "צועדות" בעליזות על השולחן.)
    אתם לא יכולים פשוט להיכנס לצבא שלנו, חבר'ה.
    (האצבעות נצמדות לאגרוף, מגיעות כלפי מעלה ומתנדנדות שמאלה וימינה).
    אתה צריך להיות מיומן, חזק ואמיץ!
    (כף היד למעלה, האצבעות נפרשות, נצמדות ומתנתקות).

עבודה עצמאית של ילדים בגיל הגן. קישוט תערוכה.

עשיפה ט. "ציוד צבאי"
(ציור בטכניקת לוח גירוד)
  • הרוחות נושבות בפברואר, החצוצרות מייללות בקול רם,
    טפטוף קל ממהר לאורך הקרקע כמו נחש.
    טיסות של מטוסים עולות לעלות למרחקים.
    הוא חוגג את הולדתו של צבא פברואר.

בחינת דגל רוסיה. החבר'ה הולכים לתערוכת תמונות המתארת ​​חייל. תשומת לבם של ילדים בגיל הרך נמשכת לעובדה שלצבא יש צורות שונות בהתאם לסוג הכוחות: למלחים יש מדים שחורים, אפודים מפוספסים, כובע חסר פרחים עם סרטים על הראש. הטייסים לבושים במעילים חמים, קסדות, מדי הלבוש שלהם ירוקים. קסדות חובשות גם מכליות.
מתקיים משחק חוצות "זבובים, שוחים, הולכים". לילדים מוצעים כרטיסים עשויים קרטון: כחול - מלחים, ירוק - חי"ר, צהוב - טייסים. תנועות מתבצעות לפי מוזיקה.
המורה מזמין את ילדי הגן לצייר גלויות לאבותיהם ולסביהם המתארים ציוד צבאי בצורה יוצאת דופן - ללא שימוש במכחולים, צבעים ועפרונות. שיטה זו נקראת לוח גירודים, הציור שרוט על דף נייר צבוע בגואש שחור.
מתקיים אימון גופני "חייל פח יציב":

  • להישען קדימה
    ואז להיפך.
    רכון שמאלה, ימינה,
    רכן, אל תתעצל!
    תעמוד על רגל אחת
    כאילו אתה חייל קשוח.
    לחץ את הידיים לחזה שלך
    אל תיפול!
    ידיים למעלה, ידיים לצד
    ובמקום - דוהר, דוהר, דוהר!
    שאפו עם האף ונשפו עם הפה.
    אנו נושמים עמוק יותר, ואז ...
    הצעדה למקום לאט.
    אה, הטעינה טובה!

פעילות עצמאית של ילדים בגיל הגן.

תקציר מהאתר ds17-ros.edu.yar.ru
MDOU d / s מס '17, רוסטוב, אזור ירוסלבל

השיעור מתחיל בחידה על מטוס:

    לא דבורה, אבל זמזום,
    לא ציפור, אלא זבובים
    לא בונה קנים,
    לאנשים ולמטען יש מזל.

שיחה על סוגי התחבורה האווירית: נוסעים, מטוסים צבאיים. המורה מספר בקצרה לגיל הרך על תעופה צבאית במהלך המלחמה הפטריוטית הגדולה. בתחילה המציאו המעצבים את מטוס ה- La-3, אחר כך את ה- La-5 החזק יותר. הוא היה מהיר וטוב יותר מהמטוסים הנאצים והכה את האויב בביטחון. טייסי הגיבור איוון קוז'דוב ואלכסנדר הורובץ ביצעו את הישגיהם בדגם זה.
בחינת חלקי מטוסים.
מתקיים אימון גופני "מטוס":

  • אנחנו עולים על המטוס (ילדים כורעים)
    בוא נלך לעוף! (התחל את המטוס, קום, אמור: "זה - זה")
    אנחנו עפים מעל העננים. (ידיים לצד)
    גל לאבא, תנופף לאמא (תורו בשתי ידיים)
    אנו רואים כיצד הנהר זורם (אנו מראים את הגלים בידיים)
    אנו רואים דייג בסירה (מטיל חכה)
    זהירות: ההר! (הם נשענים שמאלה, ימינה, הם אומרים: "ג'ו - זה")
    הגיע הזמן שננחת (סקוואט).

תרשים ציור מפורסם על הלוח.
פעילות יצרנית עצמאית של ילדים בגיל הגן. תערוכת יצירות.

Puzikova S.M. "דיוקן מגן המולדת"

קריאת שיר על המולדת:

  • גיליתי שיש לי
    יש משפחה ענקית -
    והשביל והיער,
    כל חבטה בשטח!
    הנהר, השמיים כחולים -
    הכל שלי, יקירי!
    אני אוהב את כולם בעולם!
    זו המולדת שלי!
    השורות הבאות נקראות לילדים:
    "אדמות ילידות יכולות לעשות הכל -
    יכול להאכיל לה לחם
    שתו מהמעיינות שלכם
    הפתיע מהיופי שלך.
    אבל הוא לא יכול להגן על עצמו "

שיחה על מגיני המולדת: צבא, משמר הגבול, חיילים.
הפיזיותרפיה מתבצעת:

  • כמו חיילים במצעד
    אנחנו הולכים צעד אחר צעד.
    זמן שמאל, זמן שמאל
    תסתכלו עלינו כולם. (ילדים הולכים במקום, נמתחים).

המורה מזמין את הילדים לצייר בעיפרון דיוקן של מגן המולדת.
המורה מציירת ברצף דיוקן על הלוח, וילדי הגן פורסים אותו במקום עבודתם מאלמנטים נפרדים. ראשית, הבסיס מתואר - סגלגל, הוא מחולק באופן קונבנציונאלי לשלושה חלקים. בחלק העליון גבות מצוירות בצורה של קשתות, ומתחתיהן עיניים של שני קווים מקושתים. הציור משלים ריסים.
האף נמשך בקו חלק, קצהו מעוגל ומשלים מהצד עם נחיריים וכנפיים.
הפרט הבא הוא השפתיים: העליונה בצורת קשת כפולה, והתחתון הוא קשת אחת גדולה.
השלב האחרון הוא ציור האוזניים, התסרוקת והכובע של החייל.
המורה מזכיר שלכל פנים יש ביטוי מסוים - שמחה, עצב, עצב, כעס וכו '. חשוב להעביר הבעות פנים בדיוקן שלך.
עבודה עצמאית של ילדים. דיון בפורטרטים מוגמרים.

חיבורים מוכנים של תלמידים עם הערות על ביצוע היצירה, תוכניות ציור שלב אחר שלב

"ציוד צבאי"

מצעד אמיתי של ציוד צבאי מוצג בשרטוטים של תלמידי קבוצת ההכנה. בהקשר זה, העבודות "כוחה וכוחה של רוסיה", "מצעד ציוד צבאי ב -9 במאי", "מצעד ציוד צבאי", "על הקרקע, באוויר ובים" מעידות במיוחד. ילדים בגיל הגן מתארים באופן מציאותי מגוון כלי רכב קרביים: מטוסי קרב, טנקים, מגדלי הרמה, משגרי טילים נגד מטוסים, משאיות צבאיות.

אחד האובייקטים האהובים על התמונה לאמנים צעירים הוא טנק. אנו מציינים במיוחד את הקומפוזיציות הדינמיות "טנק רוסי בקרב" ו"טנק בקרב ", המשדרות את אווירת הקרב.

משגר טילים נגד מטוסים נע על רקע גבעות ציוריות ("משגר טילים נגד מטוסים"). טכניקת הארטילריה מוצגת בתמונה "סבי", אנו מציינים כאן גם נוף רוסי טיפוסי ויפה.

אנו רואים מטוס צבאי נפלא בתמונה בעלת אותו שם: מבנה הרכב וצבעו האופייני מצוירים בפירוט.

גלריית תמונות: רישומים צבאיים של ילדים

ציור עם צבעי מים ציור עם טושים ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות ציור עם עפרונות עם עטים חשופים ציור בעזרת עטים

דימוי מציאותי מאוד של חייל נוצר בציור "דיוקן של חייל". נציין את ההבעה החביבה על פניו. המדים הצבאיים, כתפיות, פקודות ומדליות על החזה, כוכב על הכובע מצוירים בפירוט.

גלויה נפלאה ליום מגן המולדת מוצגת בתצלום "חייל". הציור חדור מצב רוח משמח, הרקע מעוטר בעננים, שמש ולבבות, החייל עצמו בעל מראה עליז. דימוי דומה נוצר ביצירה "מגן המולדת".

חיילים צועדים במערך אחיד מוצגים בשרטוט "חיילים בהרכב".

אנו רואים את דמותו של תותחן אמיץ בהרכב של אותו שם: מדים צבאיים מצוירים בפירוט, וברקע ממוקמים ציוד צבאי מסוגים שונים.

גלריית תמונות: דיוקנאות הצבא

ציור בעזרת עטים ציור בעזרת עפרונות ציור בצבעי מים ציור בצבעי מים ציור בצבעי מים

"נְחִיתָה"

תלמידי קבוצת ההכנה שמחים לצייר את הצנחנים. ברור שהם אוהבים לתאר את התכונה העיקרית של המקצוע הצבאי הזה - המצנח. הוא קיים בכל הציורים. היצירה "דיוקן של צנחן" מעניינת, בה ניכרות היטב שתי תוכניות - דמות ממלכתית של איש צבא מול על רקע צנחן יורד ומטוס מעופף.

מצנח רב צבעוני יפה מוצג בתמונה "צנחנים". ובהרכב "תקיפה מוטסת" יורדים צנחנים לקרקע ליד הטנקים - מן הסתם מתקיימים תרגילים צבאיים. יצירה דומה - "נחתים על התרגיל".

גלריית תמונות: צנחנים בציורי ילדים

ציור בצבעי מים עיפרון ציור עיפרון ציור עיפרון ציור עיפרון

GBOU SOSH 1400 SP 4 DO

תקציר על יצירתיות אמנותית

בקבוצה המבוגרת.

ציור עם גואש.

"יום מגן מולדת".

נושא: "טנק".

ניקולייב א.א.

מוסקבה 2016

מטרה: להמשיך ולהכיר לילדים את החג של מגן המולדת. למד לצייר רכב צבאי - טנק. לפתח את היכולת לכתוב קומפוזיציה על גיליון, לצייר על ציור עם גואש. לפתח דמיון ועצמאות.

תחום חינוכי "יצירתיות אמנותית".

1. כדי לגבש את היכולת למקם תמונה על דף נייר, צייר בגדול; השתמש בכישורים של ציור וציור התמונה בגואש.

2. לטפח תשומת לב לאנשים מסביב, הרצון לברך אותם

להציג מתנות בעבודת יד.

אזור חינוכי "קוגניציה".

1. להרחיב את הידע אודות הצבא, אודות ענפי הצבא.

2. לטפח עניין וכבוד לצבא הרוסי.

3. לפתח דמיון, עצמאות, להרחיב אופקים.

תחום חינוכי "תקשורת".

1. התעמלות בשימוש נכון בלשון עצם רבים במקרים הנומיביים והאשמתיים.

2. העשיר את אוצר המילים שלך.

אזור חינוכי "אבטחה".

1. לשפר את כישורי תרבות ההתנהגות.

אזור חינוכי "בריאות".

1. לפתח תפיסה שמיעה וויזואלית.

2. יצירת אקלים רווחה רגשית בקבוצה.

תחום חינוכי "תרבות פיזית"

1. ליצירת תנועות מתואמות מדויקות.

תחום חינוכי "סוציאליזציה".

2. ליצור מצב רוח רגשי חיובי אצל ילדים.

3. לפתח חשיבה לוגית, אוריינטציה מרחבית.

אזור חינוכי "עבודה".

1. תרגיל בעיצוב מישורי.

פעילויות:פרודוקטיבי (בונה), פרודוקטיבי (ציור), תקשורתי, קוגניטיבי - מחקר, מוטורי.

שיטות וטכניקות:ויזואלית, מילולית, שובבה, פרקטית, הסברים, עידוד, התעמלות אצבעות.

חומר ל- GCD:

נְדָבָה.דפי אלבום, גואש, צורות גיאומטריות, מפיות, כוסות מים, פלטה, מברשות (גדולות וקטנות), תגים "אימון לחימה מעולה" לכל ילד.

חומר הדגמה: חבילה סודית עם משימות לחימה, תמונות עם דימוי של משמר גבול, מלח, טייס, מכלית, תותחנים, תמונות של טנק ומטוס (מצורות גיאומטריות), כדור, דוגמה של רישום של טנק בשלבים. , ציור.

מהלך GCD:

ילדים עומדים בחצי עיגול.

מחנך: - חבר'ה, אנחנו חיים במדינה בשם רוסיה. רוסיה היא ארצנו. למדינה שלנו יש צבא, כמו מדינות אחרות. חיילים, מלחים, טייסים, משמרות גבול משרתים בצבא. הם נקראים מגיני המולדת. חג הצבא שלנו מגיע בקרוב - יום מגן המולדת. הוא נחגג ב- 23 בפברואר.

יש לנו יום כזה -

פסטיבל בנים, גברים.

נחגג על ידי כל המדינה -

עשרים ושלושה בפברואר.

כולם צריכים לדעת את היום הזה -

יום מגיני המדינה.

(יש חבילה "סודית ביותר" על השולחן).

מחנך - חבר'ה, חבילה התקבלה ממפקדת הצבא הרוסי (מראה, חושף). לפניכם מסמך סודי שעלינו לפענח בהתאם להנחיות המצורפות. ההוראות מכילות משימות לחימה שיש להשלים. לבצע משימות לחימה. מוּכָן?

משימת הלחימה הראשונה: "נחשו את החידה".

לצבא סוגים שונים של חיילים - צבא כזה חזק: הוא יכול להגן על ארצו הן בים והן ביבשה ובאוויר

אז, סוג החיילים הראשון, בחידה הראשונה:

הוא שומר על הגבולות

יום ולילה בסיור.

הוא שומר על המדינה

מחוסר מזל וצער.

חבר הוא הכלב שלו,

הוא צלף מצוין בירי.

עם אקדח על כתפי

זהו ... (משמר הגבול).

משמר הגבול אלה החיילים ששומרים על הגבול. הם הראשונים לפגוש את כוחות האויב כשהם חוצים את הגבול. משמר הגבול, כמו כל אנשי הצבא, הם מגיני ארצנו. לניתוק הגבול יש מדריך עם כלב. הכלב עוזר לשומרי הגבול, עוקב אחר השביל.

2. חבר שלי הלך לשרת בחיל הים,

הספינה מפליגה כעת.

ולמרות שהגל הולך כמו הר,

גיבור עומד על הסיפון.

הוא לובש צורת ים,

הוא לא מפחד מהסערה. (מלח, מלח)

חיל הים . הימים של מולדתנו מוגנים על ידי ספינות מלחמה. המלחים משרתים שם. ספינות שטח גדולות מצוידות בתותחים, רובים נגד מטוסים, טילים, פצצות. הם יכולים להגן על מולדתנו על המים.

3. בשמיים, ציפור פלדה -

היא ממהרת מהר יותר מהקול.

נווט ותותחן בתא הטייס

הוא מובל על ידי צבא ... (טייס).

חיל האוויר .

חיל האוויר הכוחות מוכנים להגן, במידת הצורך, על מולדתנו מהאוויר. טייסים - אנשי צוות של מטוס או מסוק - לא צריכים לפחד מגבהים ולהיות מסוגלים לקחת אחריות על עצמם במצב קריטי.

כוחות קרקע.

כוחות היבשה הם רגלים, תותחנים, טילים, מכליות. הטנקים הינם כלי רכב בעלי מסלול מונע עצמי המאפשרים להם לעבור כל שטח. הטנקים מצוידים בתותחים ומקלעים. בכוחות היבשה משרתים גם אותות, כורים ובונים צבאיים.

כל הכבוד, סיימנו את משימת הלחימה הראשונה.

משימת לחימה שנייה. משחק "אחד - רבים" עם כדור.

טנקמן - מכליות רבות; טייס - טייסים רבים; מלח, משמר גבול, תותחן, מטוס, מסוק, ספינה, טנק, תותח.

כל הכבוד, התמודדנו עם משימת הלחימה.

משימת לחימה שלישית."פסיפס צבאי" (ילדים מרכיבים טנק, מטוס מחלקים שהוכנו מראש (צורות גיאומטריות)). ילדים מתחלקים לזוגות ומבצעים את המשימה.

כל הכבוד! משימת הלחימה הושלמה.

משימת הלחימה הרביעית.צייר טנק, תן אותו לאבות ובירך אותם על יום מגן המולדת. אנו עוברים לשולחנות.

אנו בוחנים את תמונת הטנק עם הילדים. הטנק מורכב ממסלולים, גוף וצריח.

אני מראה את רצף הביצוע:

    ראשית, אנו מציירים את הבסיס, את מסילות הטנק.

    לאחר מכן אנו מציירים את השריון - מציירים קווים שיחברו אותו לבסיס הטנק.

    לאחר מכן אנו מוסיפים צינור (לוע) למגדל עבור אקדח הטנקים העתידי.

    עכשיו אנחנו צריכים לצייר גלגלים במסילות, יש שישה מהם, אבל אתה יכול לקבל פחות או יותר, זה תלוי בגודל ציור הטנק שלך.

    לקשט טנק בדגל רוסיה.

לפני שנתחיל, בואו לכוון את אצבעותינו למצב רוח עובד. (התעמלות אצבעות).

התעמלות אצבעות "מגיני המולדת"

(O. I. Krupenchuk)

הם לא יאפשרו מלחמה עלינו - הו להרחיק את ידיך ממך

להגן על המדינה שלהם - לשלב ידיים מולך

אנו מכופפים את האצבעות, תחילה ביד ימין, ולאחר מכן משמאל, מתחילים באצבע הקטנה.

משמר הגבול
טייס מסוק
רופא צבאי ו
טנקמן (החלפת ידיים)
וגם צנחן
טַיָס
צלף ו
תוֹתְחָן

מחנך: - חבר'ה, ציירו בקווים דקים כך שניתן להסיר בקלות קווים מיותרים או לא מדויקים. (ילדים מציירים, מייעצים, עוזרים)

חבר'ה, תראו לי את הציורים שלכם. קיבלת ציורים יפים, אבותיך ישמחו לקבל ממך מתנה כזו.

מחנך: - חבר'ה, אילו משימות לחימה ביצענו אתכם היום? את מי ממשימות הלחימה אהבת לסיים? (סקר ילדים).

כשאתם גדלים, אתם גם תשרתו בצבא. היו מגינים טובים על מולדתנו.

אני מתגמל את כל החבר'ה בתג "מצוינות באימון קרבי".

לַחֲזוֹר

×
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:
כבר נרשמתי לקהילה "toowa.ru"