Kompleksā nodarbība otrajā junioru grupā. Kompleksā stunda matemātikā otrajā junioru grupā „Plāns – ceļojumu karte

Abonēt
Pievienojieties toowa.ru kopienai!
Sazinoties ar:

Nodarbības mērķis:

Aktivizēšana un papildināšana vārdu krājums par nodarbības tēmu;

Ideju veidošana par savvaļas un eksotiskiem dzīvniekiem,

Konstruktīvo spēju attīstība,

Attīstība smalkās motorikas rokas,

Uzmanības, domāšanas, atmiņas, orientācijas-telpisko attiecību attīstība,

Dzirdes un vizuālo analizatoru izstrāde,

Radošās darbības attīstība.

Nodarbības gaita bērnudārza jaunākajā grupā

1. Sveicieni.

2. Dinamiska pauze "Mēs braucām ar automašīnu"

Bērni, šodien mēs apmeklēsim zoodārzu. Zoodārzā dzīvo ļoti daudz dažādu dzīvnieku: tie, kas dzīvo mūsu mežos - lāči, vilki, lapsas, un tie, kas atvesti no tālienes - lauvas, ziloņi, krokodili, žirafes. Un mēs brauksim ar mašīnu. Vai esat gatavs?

Dinamiskā pauze

Braucām ar mašīnu (griežamies ar rokām, kas "tur stūri".)

Mēs ieradāmies zoodārzā. BBC!

Mēs jājām ar zirgu (bērni veic vieglus pietupienus, rokas izstieptas, "tur grožus")

Apbraukājām visus dzīvniekus. Gop-gop-gop!

Mēs braucām ar tvaika lokomotīvi (rokas saliektas elkoņos, mainīgas kreisās un labās rokas uz priekšu un atpakaļ.)

Un mēs atgriezāmies.

3. Vizuālās uztveres attīstība "Kas slēpās?"

Materiāls: Popelreitera figūriņas

Kādi dzīvnieki dzīvo zoodārzā?

4. Runas un skaņas simulācijas attīstība. Sveicieni.

Materiāls: grozs ar dzīvnieku rotaļlietām.

Draugi, sveicināsim zoodārza iemītniekus viņu valodā. (Skolotājs sapulcina bērnus ap grozu un piedāvā izvēlēties jebkuru rotaļlietu: suni, lauvas mazuli, ezīti, kaķēnu ... un ar savas rotaļlietas balsi sasveicināties ar visiem, palīdzot katram bērnam izvēlēties. pareizie vārdi, intonācija un izteiksmīgums, lai raksturotu izvēlēto varoni.)

5. Masāžas pauze "Ezītis"

Materiāls: masāžas bumbiņas.

(Ritiniet īpašu gumijas "ezīti" masāžai vai viegli piesitiet ar nagiem)

Šeit ir ērkšķains ezis

Cik viņam ir adatas

Viņš skrien ar kājām

Un čaukst ar adatām.

Skrien uz priekšu un atpakaļ

Es vienmēr kutinu!

6. Domāšanas attīstība.

Materiāls: dzīvnieku kartītes, zaļas un dzeltenas mājiņas

Zoodārzā dzīvnieki pulcējās no jebkuras vietas. Zaķi, gailenes, lāči ir no mūsu mežiem, lauvas un žirafes ir no Āfrikas, un pērtiķi ir no Brazīlijas džungļiem. Uzspēlējam.

Spēle "Zooloģiskā dārza iemītnieki".

(Bērni saņem kartītes ar dzīvnieku – zoodārza iemītnieku attēliem. Visi iziet uz paklājiņa. Skolotāja ieliek divu māju attēlus (zaļu un dzeltenu).

Tiek ziņots, ka tagad visi bērni ir zoodārza iemītnieki. Kamēr skan mūzika, bērniem jādejo uz paklāja, un, mūzikai apklust, jāskrien uz "savu" māju. Spēli var atkārtot, apmainoties ar attēliem.)

7. Uzmanības attīstība"Kam aste"

Materiāls: darba lapa.

Bērni, mākslinieks ieradās zoodārzā, lai zīmētu dzīvniekus. Viņš ļoti labi attēloja dzīvniekus, un problēma ir tā, ka viņš krāsoja astes atsevišķi. Palīdziet man saprast - kur ir kura aste.

8. Runas attīstība"Saki to laipni"

Mūsu dzīvniekiem ļoti patīk, ja viņus mīļi sauc; lācis - lācēns, zilonis - zilonis utt.

9. Iepazans ar vide ... Lauva.

Mūsu pastaiga pa zoodārzu turpinās, pakavēsimies pie šī dzīvnieka. Šeit ir viņa ēna. Vai jūs uzzinājāt, kas tas ir? Tas ir lauva. Vai tu viņu atpazini pēc biezajām krēpēm? Bet tādas krēpes ir sastopamas tikai lauvām – tētiem, lauvenes – mātēm krēpu nav.

Lauvu sauc par "zvēru karali".

Lauvām patīk ilgi snaust un slinkot. Viņi uzbrūk tikai tad, kad ir izsalkuši vai kāds mēģina viņus aizvainot.

Lauvas ir plēsēji. Ko tas nozīmē? Ko viņi ēd ... ... gaļu?

Lauvas nemedī vienas. Viņi dzīvo daudzbērnu ģimenēs.

Pieaugušām lauvām patīk spēlēties ar lauvu mazuļiem. Viņi arī viņiem iemāca visu, kas svarīgs lauvu dzīvei.

10. Matemātika. Cik lauvu mazuļu.

Materiāls: darba lapa.

Lauvu mazuļi spēlējās tik smagi, ka lauvenes māte pat nevarēja tos pareizi saskaitīt. Palīdzēsim viņai. (Pareizi savienojiet skaitli un numuru)

11. Motora spēle"Čūska rāpo"

Zoodārzā ir arī liela, gara čūska. Tas pārvietojas vienmērīgi, lēni, visu laiku mainot virzienu.

(Bērni ar rokām satver virvi un mūzikas pavadībā seko pieaugušajai "čūskai").

12. Smalko motoriku attīstīšana... Saule.

Materiāls: no krāsaina kartona izgriezts aplis, drēbju šķipsnas.

Lai dzīvnieciņiem zoodārzā būtu silti un priecīgi, sagādāsim tiem skaidru sauli.

(Bērni pieliek drēbju šķipsnas - starus aplī).

13.Ģeometriskās formas. Gyenesh bloki.

Materiāls: darba lapa.

Un mūsu dzīvniekiem ļoti patīk cepumi, un pat visi dažādi. Kādas formas un krāsas cepumi patīk lauvai, zilonim un nīlzirgam. Atradīsim viņiem iecienītāko cienastu.

14. Pirkstu vingrošana"Krokodils"

Reiz Nīlas upē

Peldēja milzīgs krokodils.

Nākamais parādījās vēl viens,

Kliedza viņam: "Pagaidi!"

(Bērni uz katras rokas pa pāriem savieno rādītājpirkstu un vidējo, mazo un zeltnesi. Izrādās divi iedomāti krokodili, kas peld, atver un aizver muti)

15. Muzikāla brīvdabas spēle "Pie žirafes".

16.Zīmējums. Tīģera svītras.

Materiāls: darba lapa, krāsas, ota.

Bērni, paskatieties, kas tas par dzīvnieku? Šis ir tīģeris, bet viņam patīk staigāt lietū, tāpēc visas svītras tiek nomazgātas. Tīģeris par to ir ļoti sarūgtināts. Viņš visu laiku ir skumjš un dusmīgs. Palīdzēsim viņam un uzzīmēsim svītras. Paņemiet otas rokās un novelciet līnijas no tīģera augšdaļas uz leju, lai tam būtu svītras.

17. Atvadīšanās.

Skolotāja organizē atvadas uz paklāja. Skolotāja un bērni stāv aplī un korī, izrunājot pantiņu, laikus sit plaukstas.

Lai gan mums ir žēl atvadīties,

Ir pienācis laiks atgriezties mājās.

Mēs nāksim šeit vēlreiz

Un mācies un spēlē.

Apraksts: nodarbība paredzēta otrās jaunākās grupas bērniem, ietver zīmēšanas elementus. Nodarbība atbilst federālajam valsts izglītības standartam.

Vecuma grupa: otrā jaunākā grupa, bērni 3-4 gadi

GCD veidlapa: nodarbība, aktivitātes pieeja.

Organizācijas forma (grupa, apakšgrupa, individuāli)

Izglītojoši-metodiskais komplekts: Raidījums "No dzimšanas līdz skolai" N.E.Veraksa.

Mērķis: veidot priekšstatus par mīlestības un labo jūtu pasauli; attīstīt bērnos vēlmi izrādīt mīlestību pret tuviniekiem, veicināt labu attieksmi pret visu apkārtējo pasauli. Māciet bērniem analizēt savas darbības. Veiciniet labestīgu attieksmi vienam pret otru.

Integrācija izglītības jomās: sociālā un komunikatīvā attīstība un mākslinieciskā un estētiskā attīstība.

Līdzekļi: demonstrācijas materiāls - objektu attēli, cūciņa rotaļlieta, vatmana papīrs, guaša, mitrās salvetes, otu.

Priekšdarbi: lasot V. Majakovska dzejoli "Kas ir labi un kas slikti", saruna par tēmu "labie darbi", apsverot sižeta bildes"Labs darbs", situāciju apspēlēšana.

Nodarbības gaita

Apsveikuma rituāls: "Laipās plaukstas."

Bērni ieiet grupā mūzikas pavadījumā un sēž puslokā uz krēsliem

Ladoškas sveiciens:

Mēs salokām plaukstu pie plaukstas,

Un viņi piedāvāja draudzēties viens ar otru.

Izklaidēsimies, spēlēsimies

Kļūt gudram, draudzīgam.

Pedagogs: - Puiši, cik jūs esat smieklīgi labs garastāvoklis? ES arī.

– Kad cilvēkam ir labs garastāvoklis, viņš bieži smaida. Tāpēc mēs priecājamies, smaidām šādi (parādīt, kā smaidīt)

Smaidīsim un novēlēsim viens otram Labrīt un priecīgs noskaņojums. Mēs šodien runāsim par laipnību.

Klauvējiens pie durvīm. Grupā ir cūciņa (rotaļlieta uz skolotājas rokas).

Cūciņa: - Sveiki puiši!

(bērni sveicina)

- Kas ir laipnība? Laipns — ko tas nozīmē? (bērni atbild: labs, gādīgs, nav mantkārīgs)

- Un ko nozīmē nelaipns? (atbilde: mantkārīgs, ļauns, rupjš, kaitīgs)

- Vai jūs varat pieskarties, nogaršot vai redzēt laipnību?

(Atbildes)

Pedagogs: Cūciņa, protams, ka nevar mēģināt, bet to var redzēt ikviena rīcībā, rīcībā, darbos.

Skolotājs aicina bērnus apsvērt attēlus par labie darbi un darbības. (rāda 3-4 attēlus).

Bērni, skatoties uz attēliem, izsaka savu viedokli, analizē attēlotās darbības un darbības.

Pedagogs: Kad cilvēks izdara labus darbus un darbus, kāda viņam tajā brīdī ir seja?

Bērni: Laipni, patīkami, maigi, ar laipnām acīm, ar smaidu.

Cūciņa: Kādus labus darbus tu dari?

Pedagogs: Kad mēs viens otram piesienam šalles, kam mēs darām labu darbu? (draugam)

Kad mēs noņemam traukus, atkritumus no grīdas, kam mēs palīdzam? (Aprūpētājai. Viņai ir daudz citu lietu, ko darīt)

Cūciņa: Puiši, vai jūs priecājaties, kad darāt labu darbu?

Tātad jums ir laba sirds!

Fiziskā audzināšana.

Ja tu mīli visus apkārtējos

Dari šo! (aplaudē)

Ja tev blakus ir draugs,

Dari šo! (lecot vietā)

Ja pēkšņi līst lietus

Dari šo! (aplaudē pa galvu)

Ja mamma smaida

Dari šo! (aplaudē un lec vienlaicīgi)

Skolotājs aicina bērnus sēdēt pie galdiem

Pedagogs: Vai tu mīli savus mīļos? (mamma, tētis, brālis, vecmāmiņa utt.)

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Mīlestība ir maza laipna saule katrā no mums, kas dzīvo sirdī. Tas sasilda mūs un apkārtējos. Ļaujiet mums dalīties ar jums mūsu sirds siltumā un laipnībā.

Parādiet bērniem lielu nekrāsotu sirdi, kas uzzīmēta uz vatmana papīra.

Pedagogs: Tā ir, sirds, piepildīsim to ar savu mīlestību un laipnību.

- Vispirms sagatavosim plaukstas:

Skolotājs aicina bērnus aizvērt acis, trīs reizes dziļi ieelpot un izelpot.

Berzēt plaukstas. Sajūti, kā tavas plaukstas kļūst arvien siltākas un siltākas... Berzējot plaukstas, padomā, cik ļoti mēs mīlam savus mīļos (15 sek). Tagad izstiepiet plaukstas uz priekšu un ļaujiet tām nedaudz atpūsties. Jūtiet, kā viņi ir ... Silti?

Un tagad mēs izvēlēsimies jebkuru krāsu krāsās un rūpīgi nokrāsosim plaukstu ar otu un atstāsim plaukstas nospiedumu liela sirds.

Bērni patstāvīgi izpilda uzdevumu.

Cūciņa: Cik gaiša, laipna sirds tā izrādījās. Tā tas izrādījās, pateicoties jūsu mīlestībai un laipnībai, kas mīt tevī.

Cūciņa: esi vienmēr laipns un sniedz savu laipnību un mīlestību visiem cilvēkiem, dzīvniekiem, augiem. Laipni - tas ir tik lieliski! Es noteikti par to pastāstīšu Stepaškai. Uz redzēšanos!

Pedagogs: Ardievu, cūciņa! Puiši, atvadīsimies no mūsu viesdrauga.

Atvadu rituāls:

Plaukstas ir laipnības, mīlestības, siltuma, gaismas un laimes simbols. Dalieties labestībā viens ar otru (Bērni dod "varavīksnes rokas" draugiem un Cūciņai).

pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde

"Bērnudārzs" Meža pasaka"

pašvaldība Smoļenskas apgabala "Desnogorskas pilsēta".

Integrētā gala GCD kopsavilkums

plkst.2 jaunākā grupa"Pock"

"Ceļojums uz pavasara mežu"

audzinātājs: Bogatko N.M.

Desnogorska 2017

Tēma: "Ceļojums uz pavasara meža mežu"

Pedagogs: Bogatko N.M.

Izglītības jomu integrācija.

Kognitīvā attīstība

OO integrācija: " Runas attīstība"," Sociāls un komunikatīvs "," Fiziskā attīstība"," Mākslinieciskā un estētiskā "," Kognitīvā attīstība ".

Nodarbošanās veids: komplekss.

Bērnu vecums: otrā junioru grupa (3-4 gadi) "Ryabinka"

Darbības formas: motors, spēle, kognitīvā izpēte, komunikatīvā.

Mērķis: iegūto zināšanu nostiprināšana un vispārināšana.

Uzdevumi :

Izglītojoši:

Mācīties saprast un uzminēt mīklas;

Turpināt veidot spēju koncentrēties uz objektiem, subjekta-telpiskās attīstības vidi; izveidot vienkāršākos savienojumus starp objektiem, veikt vispārinājumu;

Uzlabot bērnu dialogisko runu (spēju uzsākt dialogu; izteikt spriedumu tā, lai tas būtu saprotams citiem; gramatiski pareizi atspoguļot viņu zināšanas).

Attīstās:

Attīstīt runu, domāšanu, atmiņu, zinātkāri, novērošanu;

Vizuālās uztveres attīstība

Izglītojoši:

Mācīt ievērot elementārus uzvedības noteikumus (nejaukties vienam otram, audzināt precizitāti);

Veicināt savstarpējas sapratnes sadarbību.

Vārdu krājuma darbs: dobums, ala, bedre, midzenis, dzenis, pūce.

Priekšdarbi: Vizuāli didaktisko rokasgrāmatu “Koki. Dārzeņi. Augļi. Dzīvnieki. ", Mīklas par tēmu" Savvaļas dzīvnieki ", D / spēle" Kas kur dzīvo "," Mājdzīvnieki un viņu mazuļi ", sarunas par pilsētu, par bērnudārzs, un mūsu valsts par noteikumiem ceļu satiksme, par uzvedības noteikumiem dabā.

Iekārtas un materiāli : molberts, sienas panelis, kas attēlo pavasara mežs., kaste ar rotaļlietām (bumba, piramīda, koka klucīši) biļetes ar ģeometrisku figūru attēlu, luksofors, uzskates līdzekļi didaktiskajām spēlēm "Mājdzīvnieki" "Dārzeņi un augļi", materiāli radošs darbs... "Pienenes pļavā".

Demo materiāls: savvaļas un mājdzīvnieku attēli, paneļi ar pavasara mežu, putnu un kukaiņu attēli

GOSTĪJUMS DIEVS:

Pedagogs: Puiši, šodien pie mums ir atnākuši ciemiņi, sveicināsim viņus!

Bērni sveicina.

Un tagad mēs iepazīsimies ar saviem viesiem. Pastāstīsim viņiem, kā sauc mūsējos Bērnudārzs? Kurā pilsētā mēs dzīvojam Kā sauc mūsu valsti?

Pedagogs: Puiši, interesanti, no kura ir šī vēstule? Es to tūlīt izlasīšu!

"Sveiki, dārgie draugi! Mašenkas vecmāmiņa un vectēvs jums raksta. Mūsu mazmeita atkal devās uz mežu un apmaldījās! Mēs zinām, ka esat ļoti laipns un vienmēr palīdzat tiem, kam tā nepieciešama.

Lūdzu, palīdziet mums atrast mūsu Mashenku."

Pedagogs: Puiši, vai mēs varam jums palīdzēt atrast Mašu?

Bērni:

Pedagogs: Un, lai atrastu mazmeitu, jums un man jāiet uz pasaku mežs... Kā var iet uz mežu?

Bērni atbild

Pedagogs: Mēs ar tevi brauksim ar vilcienu! Man ir biļetes. (Izdaliet bērniem) Apskatiet tos uzmanīgi.

(Es jautāju katram bērnam, kas ir norādīts biļetē)

Pedagogs: Un tagad tev jāiekāpj vagonā ar tādu pašu attēlu kā uz biļetes.

(Atskan lokomotīves svilpe)

Pedagogs: Ejam!

Čau, čubina, čubina!

Vilciens brauc pilnā ātrumā,

Lokomotīve pūš

"Es steidzos!" - dūko,

— Steidzos, steidzos, steidzos!

1. uzdevums

Puiši, pastāstiet man, kādus dzīvniekus mēs varam satikt mežā?

uzminēt mīklas

Klausīties uzmanīgi.

1 viņš visu ziemu gulēja kažokā,

Piesūca brūnu ķepu,

Un, kad viņš pamodās, viņš sāka rēkt.

Šis meža zvērs - ......(lācis)

2. No augšas izceļas kupla aste.

Kāds dīvains dzīvnieks?

Smalki sasmalcina riekstus.

Protams tas ir ...(vāvere)

3. Viltīga krāpšanās,

Sarkana galva,

Pūkainā aste ir skaistums.

Kas tas ir?(Lapsa)

4.Kam ziemā ir auksti

Vai mežā klīst kāds dusmīgs, izsalcis?(Vilks)

5. Viņš baidās no visiem mežā:

Vilks, pūce, lapsa.

Bēg no viņiem, bēg,

Ar garām ausīm...(zaķis)

6. Zem bērza es vai koka,

No manis izlīda adatas

Ieslēgts futbola bumba izskatās kā

Viņi mani sauc - … (ezis)

D / spēle, kurš kur sēž. (sienas panelis)

Pedagogs: Kur putns sēž?

Bērni: Pie koka.

Pedagogs: Kur lapsa paslēpās?

Bērni: Par koku.

Pedagogs: Kur ir lācis?

Bērni: Koka priekšā.

Pedagogs: Kur sēž zaķis?

Bērni: Zem koka.

Pedagogs: Kā sauc dzīvniekus, kas dzīvo mežā? (savvaļas)

Visiem dzīvniekiem ir savas mājas. Kā sauc dzīvnieku mājas

D / spēle "Kas kur dzīvo"

2. Nosauciet putnus un kukaiņus.(saruna, izmantojot sienas paneli).

Kā mēs palīdzējām putniem ziemā?

Vai jūs varat noķert kukaiņus? Kāpēc?

3. P \ spēle. "Zvirbuļi un vārnas"

4. uzdevums

Pedagogs: Puiši, paskatieties tālumā, tur ir lāde, bet, lai mēs to sasniegtu, mums ir jāielec no stīpas stīpā.

(bērni viens pēc otra lec no stīpas uz stīpu)

Pedagogs: Paskatīsimies, kas ir krūtīs? (Atklāšana)

Bērni: Rotaļlietas

Pedagogs: Kas tas ir?

Bērni: Bumba

Pedagogs: No kā tas ir veidots?

Bērni: No gumijas

Pedagogs: Kāds ir rotaļlietas nosaukums?

Bērni: Smagā mašīna

Pedagogs: No kā tas ir izgatavots?

Bērni: Mašīna ir izgatavota no plastmasas.

Pedagogs: Kas tas ir?

Bērni: Kubs

Pedagogs: No kā tas ir veidots?

Bērni: Kubs ir izgatavots no koka.

Pedagogs: Nu puiši, un mūsu ceļojums turpinās, aizveram acis un es teikšu burvju vārdi.

Viens divi trīs četri,

Pieci, seši, septiņi,

Astoņi deviņi desmit.

Iznāk baltais mēnesis!

Kurš nāks uz mēnesi,

Viņš nokļūs ciemā!

5 - uzdevums

Skaties, izcirtums! Šeit aug augļi un dārzeņi

Pedagogs: Kur aug dārzeņi?

Bērni: Dārzā dārzā.

Pedagogs: Kur aug augļi?

Bērni: Kokos.

Pedagogs: Puiši, saliksim dārzeņus spainī un augļus grozā.

Bērni izdala dārzeņus grozos.

Saskaitīsim, cik dārzeņu ir grozā. Cik augļu ir spainī?

Kādā krāsā ir rāceņi un citroni? Kādā krāsā ir apelsīns un burkāns. Kādā krāsā ir gurķis un kāposti?

6. D / spēle "Mājdzīvnieki un viņu mazuļi"

Klausieties, puiši, kāds steidzas pie mums ciemos.

Paskatieties, puiši, kucēnam ir vēstule, lasīsim to:

(Dārgie puiši, vecmāmiņa Agafja raksta jums no pasaku ciemata.Kūts pagalmā notikusi nelaime. Dzīvnieku mammas ir zaudējušas savus mazuļus, viņas raud un lūdz jūs, puiši, viņiem palīdzēt.)

Audzinātāja.- Vai mēs jums palīdzēsim, puiši?

Bērni.- Jā.

Pedagogs: Tikai jāatceras, kā sauc ciemā dzīvojošos dzīvniekus?

7 - uzdevums

Bērni līmē iepriekš sagatavotus ziedus uz papīra lapas, tad skolotājs vērš bērnu uzmanību uz to, ka ziediem nav pietiekami daudz kātu un lapu, un piedāvā pabeigt to apgleznošanu ar zaļas guašas un lakas palīdzību. otu.

Integrētās nodarbības konspekts 2.junioru grupā "Pacienāsim zaķi ar burkānu"


Materiāla apraksts: Es piedāvāju jums kopsavilkumu par tūlītēju izglītojošas aktivitātes bērniem 3-4 gadi "Pacienāsim zaķi ar burkānu." Šis materiāls noderēs jaunāko grupu audzinātājiem.
Izglītības jomu integrācija."Izziņa". "Komunikācija". "Socializācija". "Fiziskā audzināšana". "Mūzika". "Veselība". "Mākslinieciskā darbība".
Programmas saturs: Bagātināt bērnu priekšstatus par dārzeņiem, jo ​​īpaši par burkāniem. Attīstīt pētnieciskās prasmes, vizuālo uztveri, runu.
Paaugstiniet gādību cieņpilna attieksme savvaļas dzīvniekiem, viesmīlības prasmes. Attīstīt spēju dzirdēt skolotāju.
Iepazīstiniet bērnus ar jauna tehnoloģija netradicionāls zīmējums- "zīmēšana ar plaukstām", tādējādi attīstot roku motoriku, Radošās prasmes, sensorā uztvere.Audzinātāja: Bērni, šodien kāds nāks pie mums ciemos. Jāsakārto lietas, jāsagatavo un jāuzklāj viesim galds.
Es tev uzdošu mīklu, un tu uzmini, ko mēs kopā ar tevi pagatavosim
Es augu zemē dārzā,
Sarkans, garš, salds.
(burkāns)
Kurš var pateikt, kas tas ir? (rāda burkānus). Bērnu atbildes.
Pedagogs: Tieši tā, bērni, tie ir burkāni. Ņem burkānus katru. Kur aug burkāni?
Pedagogs: Kāds jums ir burkāns? Un tev ir?
Bērni: lieli (vai mazi).
Pedagogs: Pieskarieties viņai, kas viņa ir?
Bērni: Ciets.
Pedagogs: Kurš burkāns ir gluds vai raupjš uz tausti?
Bērni: Viņa ir rupja. (Atsevišķi atkārtojumi)
Pedagogs: Kādā krāsā ir burkāns? (apelsīns).
Pedagogs: Burkāni ir iegareni, tas ir, tie ir iegareni. (Vārda korāli un individuāli atkārtojumi).
Pedagogs: Pamēģināsim burkānu. Kā tas garšo?
Bērni: Garšīgi, saldi.
Pedagogs: Kas vēl?
Bērni: Sulīgs.
Pedagogs: Jā, no tā var pagatavot sulu. Ko burkāns dara, kad mēs to košļājam?
Bērni: Kad mēs košļājam burkānus, tas kraukšķ.
Pedagogs: Ja kraukšķ, tad burkāni, kas vēl?
Bērni: kraukšķīgi.
Pedagogs: Jūs varat pagatavot salātus no burkāniem. Kas vēl?
Audzinātāja: Pareizi borščs, zupa
Audzinātāja. Es gribu spēlēties ar tevi. Šeit ir dārzeņi un augļi uz paplātes. Mēs tagad dosimies pastaigā grupiņā, un pēc mana signāla jūs atradīsiet dārzeni borščam. Gāja! Viens, divi, trīs - ātri atrodiet dārzeņu!
Pedagogs: pareizi! 2 reizes
Pedagogs: Kuram dzīvniekam patīk burkāni? (zaķis)
Audzinātāja. Burkāni ir ļoti veselīgi, tajos ir daudz vitamīnu. Tāpēc zaķiem ir spēcīgi zobi.
Klausieties mīklu
Pūku kamols, gara auss,
Viņš veikli lec, mīl burkānus. (zaķis)
Pedagogs: Uzminiet, kurš nāks pie mums? Kam mēs vārīsim burkānus?
Taisnība. Mēs ar jums noskaidrojām, ko tad zaķim visvairāk patīk ēst?
Bērni apsēžas pie galdiem.
2. Praktiskā daļa
Uz galda jums ir burkāni no sākuma mēs līmējam, un tad uz galda ir šķīvji ar krāsu un sūkļi, katrs paņem sūkli un iemērc to krāsā, un tad iesmērē krāsu uz viņa plaukstas. Ar izsmērētu plaukstu zīmēsim nospiedumus un būs topiņi burkāniem. Pēc zīmēšanas nomazgāju rokas un apsēžos uz krēsliem.
Klauvē pie durvīm
Ienāk zaķis
Bērni ar skolotāju apvaicā, kā jūtas, piedāvā viņam uzspēlēt spēli “Pelēkais zaķis”, izdejot deju “Mēs ar tevi” un uzcienāt ar burkāniem.
Zaķis: Ai, paldies, jo nāk ziema, es uzglabāšu burkānus ziemai. Ziemā mums ir ļoti grūti meklēt barību mežā zem sniega. Man ļoti patīk burkāni, paldies, puiši.
Zaķis: Man ir laiks atgriezties, draugi mani gaida mežā. Uz redzēšanos
Bērni: Ardievu zaķīti
Pedagogs: Kādu labu darbu mēs šodien esam paveikuši?
Bērni: Sagatavoja zaķim cienastu. Jo mežā ziemā ir grūti.
Pedagogs: Labi darīts. Tagad slavējiet sevi, paglaudiet galvu un sitiet plaukstas.
3. Beigu daļa
Pedagogs: Šodien ar jums bija ļoti interesanti. Atcerēsimies, ko darījām?
Bērni: mīklu minēšana, zaķa cienasta gatavošana
Pedagogs: Kas jums patika visvairāk?
(Bērnu atbildes.)
Pedagogs: Liels paldies, varat atpūsties.

Matemātikas stundas kopsavilkums

Visaptverošā stunda matemātikā otrajā junioru grupā
"Plāns - ceļojumu karte"

Kondraševa Larisa Anatoljevna, audzinātāja
MBDOU TsRR d / s Nr.28 "Golden Cockerel", Tambov

Mērķis:

  1. Veidot orientēšanās prasmes pēc elementāra plāna, spēju pareizi noteikt objektu relatīvo stāvokli telpā.
  2. Veidot spēju komponēt no vienkāršākajām ģeometriskām formām (trijstūris, kvadrāts, aplis, ovāls) dažādi objekti.
  3. Nostipriniet skaitīšanas prasmes 5 robežās.
  4. Nostipriniet spēju korelēt figūru ar lielumu no 1 līdz 5.
  5. Stiprināt spēju klasificēt augļus un dārzeņus.
  6. Attīstīt runu, uzmanību, atmiņu, loģisko domāšanu.

Materiāli nodarbībai:

Nodarbības gaita:

1. Pedagogs: Puiši, šodien klases vietā es iesaku jums doties ceļojumā. Vai tu piekrīti?

Bērni: Jā.

Pedagogs: Braucienā dosimies ar autobusu, jo taciņa nav tuvu, bet vispirms jāpaņem biļetes uz vietu autobusā. Iestājies rindā.

Bērni stāv divās kolonnās viens pēc otra, pa pieciem cilvēkiem katrā.

Skolotājs izdala biļetes ar cipariem no 1 līdz 5 uz pirmo kolonnu un otro kolonnu ar tiem pašiem cipariem.

Pedagogs: Puiši ieņemiet vietas autobusā.

"Autobuss" ir 9 krēsli, kas novietoti pa diviem viens aiz otra, pirmajā rindā viens krēsls.

Pedagogs: Puiši, vai jums pietika vietu visiem?

Bērni: Nē.

Pedagogs: Cik cilvēku ir palikuši bez krēsliem?

Bērni: Viens.

Pedagogs: Kāpēc nebija pietiekami daudz krēsla?

Bērni: Jo mūsu ir vairāk nekā krēslu.

Pedagogs: Kas jādara, lai krēsli un bērni būtu vienādi?

Bērni: Jāpievieno viens krēsls.

Skolotājs noliek vēl vienu krēslu, un ir 10 krēsli.

Pedagogs: Puiši, mums ir garš ceļš, paņēmu uz ceļa grozu ar augļiem, bet tik ļoti steidzos, ka saliku kopā gan dārzeņus, gan augļus.

Palīdzi man izjaukt grozu, vienā grozā salikt augļus, otrā – dārzeņus.

Bērni nāk pie groza un savukārt sadala augļus un dārzeņus dažādos grozos, vienlaikus nosaucot ne tikai nosaukumu, bet arī nosaka krāsu un formu.

2. Pedagogs: Labi darīts, tagad mēs varam doties ceļā, bet vispirms palīdziet man ar mūsu ceļojuma karti. Nāc pie manis un palīdzi man tikt ar viņu galā.

Bērni kopā ar skolotāju nonāk pie uzzīmētās kartes.

Pedagogs: Puiši, jums vajadzētu ne tikai parādīt, kā mums ies, bet arī pateikt, kurā virzienā mēs pagriezīsimies. (pa kreisi, pa labi vai taisni)... Un tas, ko mēs redzam pa kreisi un pa labi no ceļa.

Bērni: Mēs ejam no šejienes taisni uz priekšu, pa kreisi aug bērzs, sasniedzam pagriezienu un nogriežamies pa labi. Mēs ejam taisni uz priekšu, sasniedzam pagriezienu un pagriežamies pa kreisi, ejam taisni uz priekšu un labajā pusē redzam divus kokus, ejam taisni uz priekšu un labajā pusē redzam vilku. Un tā mēs nokļuvām pasaku mājā

Pedagogs: Labi darīti zēni. Tu ļoti labi māki orientēties kartē, tagad noteikti neapmaldīsimies. Mēs esam gatavi sākt savu ceļojumu.

Bērni iekāpj "autobusā".

3. Pedagogs: Puiši, paskatieties, kurš stāv uz ceļa un raud?

Bērni:Šis ir zaķis.

Pedagogs: Apstāsimies un jautāsim, kas noticis? Zaķīt, kāpēc tu raudi?

Zaķis: Mūsu zaķu ciemā ieradās lācis un salauza visas mājas. Palīdziet mums uzbūvēt jaunas mājas.

Pedagogs: Vai mēs varam jums palīdzēt, puiši?

Bērni: Mēs jums palīdzēsim.

Katram bērnam uz galda ir paplāte ar:

Pedagogs: Puiši, nosauciet ko ģeometriskas figūras, gulēt uz mūsu celmiem?

Bērni: Ovāls, kvadrāts, aplis, trīsstūris.

Pedagogs: Labi padarīts. Taisnība. Un no kādiem skaitļiem jūs varat uzbūvēt māju?

Bērni: Māju var būvēt no kvadrāta un trīsstūra.

Bērni ceļ mājas.

Zaķis: Puiši, liels paldies. Es skrienu, es iepriecināšu zaķus.

Pedagogs: Mēs ar jums esam paveikuši tik lielu darbu, ka tagad mums ir jāatpūšas. Pārvērtīsimies par lāčiem un pavingrosim.

4. Fiziskā izglītība.

Mazuļi dzīvoja biežāk,

Viņi sagrozīja galvu,

Tādi, šitādi,

Viņi sagrozīja galvu.

Mazuļi meklēja medu,

Viņi kopā satricināja koku,

Tādi, šitādi,

Viņi kopā kratīja koku.

Un tad viņi dejoja

Viņi pacēla kājas augstāk,

Tādi, šitādi,

Kājas tika paceltas augstāk.

5. Pedagogs: Puiši, ieņemiet vietas autobusā, mēs turpinām ceļu.

Skolotāja un bērni izliekas, ka atrodas autobusā.

Lācis: Nu pagaidi.

Pedagogs: Puiši, kurš mūs nelaidīs iekšā?

Bērni: Lācis.

Pedagogs: Apturēsim autobusu un uzzināsim, kas tam vajadzīgs.

Lācis: Izkāp no autobusa, es tevi apēdīšu.

Pedagogs: Lāci, kāpēc tu esi tik dusmīgs? Kas notika.

Lācis: Man ir slikti dzīvot bez mājas. Atnācu pie zaķiem, un viņiem visas mājas ir mazas, kurā gribu ietilpināt, tā uzreiz saplīst.

Bērni: Lāci, palīdzēsim tev atrast māju.

Lācis: Nu pamēģini.

Pedagogs: Puiši, sēdiet uz celmiem. Jums ir kartītes, uz kurām ir uzzīmētas trīs mājas un trīs dzīvnieki (zaķis, vilks un lācis)... Palīdziet katram dzīvniekam atrast savu māju.

Kurš dzīvnieks ir lielākais?

Bērni: Lācis.

Pedagogs: Kurš ir mazākais?

Bērni: Zaķis.

Pedagogs: Un kas ir vilks?

Bērni: Vidēji.

Pedagogs: Kurš dzīvos lielajā mājā?

Bērni: Lācis.

Pedagogs: Kurš ir mazajā?

Bērni: Zaķis.

Pedagogs: Kurš iegūs vidējo māju?

Bērni: Vilks.

Pedagogs: Puiši, vediet ceļu no katra dzīvnieka uz viņa māju.

Bērni savās kartītēs no katra dzīvnieka ved ceļu uz viņa māju. Kad bērni beidz, skolotājs uz tāfeles, uz savas kartītes, parāda, kā tam vajadzētu izrādīties.

Bērni pārbauda un labo tā kļūdas, kam tās ir.

Pedagogs: Vai esi apmierināts, lāci? Vai puiši jums palīdzēja?

Lācis: Paldies par tavu palīdzību. Tagad es skrienu uz savu lielāko māju.

Pedagogs: Puiši, mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Iekāp autobusā un brauc.

Pedagogs: Tātad mēs ieradāmies, vai jums patika ceļot?

Kas jums mūsu ceļojumā patika visvairāk?

Atbilžu analīze un bērnu kā skolotāja darbs.

Atgriezties

×
Pievienojieties toowa.ru kopienai!
Sazinoties ar:
Esmu jau abonējis kopienu "toowa.ru"