Avatud joonistamistund „Mittetraditsioonilised joonistamistehnikad. Joonistamistunni (ettevalmistava rühma) ülevaade teemal: Avatud tund joonistamisel

Tellima
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:

Oksana Žukova
Kokkuvõte mittetraditsiooniliste joonistamistehnikate avatud õppetunni "Reis Risovandia maale" vanema rühma kokkuvõte

eesmärk: laste loominguliste võimete arendamine; oskuste kinnistamine joonistada erinevatel ebatraditsioonilistel viisidel.

Ülesanded:

Kujundage laste oskused joonistada ebatraditsioonilistel viisidel; iseseisva loometegevuse elluviimine;

Suurendage huvi ja armastust ebatraditsiooniline maalimistehnika, täpsus guaššiga töötamisel ebatraditsioonilised materjalid;

Arendage oskust vestlust hoida.

Laste tegevuste tüübid: tunnetuslik - uurimine, mängimine, produktiivne, kunstiline.

Jaotusmaterjal: paber valge, erinevat värvi guašš, sippy, küünal, harjad, niisked salvrätikud, laiad plaadid, puuvillapulgad.

Visuaalne materjal: rind, kartulšabloon, slaidiseanss, kiri.

Tunni käik

Koolitaja: Poisid Teie päev on täna ebatavaline. Teie juurde on tulnud palju külalisi, öelge neile tere.

Lapsed: Tere!

Koolitaja: Tutvustame end oma külalistele.

"Oleme lasteaia lapsed,

Oleme koolieelikud,

Tuleme kõik hommikul kohale

Siin me tantsime ja laulame.

Oleme kõik lasteaias sõbrad

Me ei saa ju elada ilma sõpruseta! "

Hästi tehtud kutid ja tulge nüüd minu juurde, ma ütlen teile midagi.

Täna kui käisin Grupp, äkki tuulest aken avati ja kiri lendas sisse. Tule, ma loen selle sulle ette ja sina hoolega kuulata:

2. slaid (meisterpliiats)

"Tere, mu väikesed kunstnikud. Olen Meister - Pliiats, kutsun teid muinasjutule riik« Risovandia» ... Sealt leiate palju huvitavat. Me elame selles - tublid võlurid, fididid jooksevad mööda meie tänavaid - harjad, pliiatsid uhkelt sammuvad. Arvame, et olete huvitatud meie külastamisest riik... Teie lahked võlurid "

Koolitaja: Huvitav, millist selline riik« Risovandia» ? Miks seda nii nimetatakse? (laste vastused)

Koolitaja: Poisid, kas soovite saada väikesteks võluriteks ja imet teha? (laste vastused)

3. slaid (lülitage kell paremas alanurgas sisse)

Koolitaja: Siis paneme silmad kinni ja ütleme võlujõu

Msgstr "Ülemine - ülemine

Plaksutama,

Pöörake ise ümber

Muutuge väikeseks võluriks! "

Vaadake, mis meil on? (laste vastused).

Tule, paneme need selga (lapsed kannavad võlukübaraid ja õpetaja ka)

Koolitaja: Nii et me muutusime võluriteks ja ma kutsun teid võlumaale minema Risovandia riik... Kas olete valmis? (laste vastused).

3. slaid (suletud uks)

Koolitaja: Maagiasse jõudmiseks Risovandia riik, see on vajalik avage see uks... Ja selle ukse võtmed on teie võluväelad, mängime nendega.

Uksel on lukk (sõrmede rütmilised liigesed luku sisse)

WHO võiks selle avada?

Tõmmatud (käed ulatuvad külgedele)

Keeratud (ringliikumine sõrmed sinust eemal)

Koputasin (peopesade alused koputavad üksteise vastu)

JA avatud(sõrmed on lahti).

Vaata mitte avaneb, proovime uuesti.

Vaata ust avatud.

4. slaid (avatud uks)

5. slaid (lillede heinamaa pole värviline)

Koolitaja: Näe, sattusime lummatud heinamaale, kas pole ilus, kurb, valge? Aitame heinamaal muutuda heledaks, vapustavaks, tõeliselt maagiliseks. Kas me värvime seda? (laste vastused).

5. slaid (lülitage muusika sisse paremas alanurgas)

Ja sellel laual on meil kõik, et imet teha. Peate võtma paberilehed ja katma kogu lehe värviga (ilmuvad joonised maalitud küünlaga, Ma näitan teile, kuidas seda teha). Proovige nüüd. (lapsed võtavad linad ja teevad sama)

6. slaid (lilleniit, aga juba värviline).

Koolitaja: Vaadake meie puhtaks muutunud, puhastunud ja sellele ilmusid lilled, liblikad ja päike. Meil on aeg edasi liikuda. Ühendame käed ja seisame ringis.

Füüsiline minut.

Rajale alla, rajale

Sõidame paremal jalal (põrkab paremale jalale)

Ja sama rada pidi

Sõidame vasakul jalal (põrkab paremale jalale)

Jookseme mööda rada

Jookseme muruplatsile (töötab kohas)

Murul, murul

Hüppame nagu jänkud (mõlemal jalal oma kohale hüppamine)

Lõpeta. Puhkame veidi

Ja jälle lähme jalgsi (kõnnin paigas).

7. slaid (rind)

Koolitaja: Vaata, mis see on? Maagiline rind, tahan teda avatud... Vaatame, mis seal sees on (õpetaja võtab kartulist pitsatid välja)... Ja see kartul on erakordne, selle abiga saate värvi... Ja ma tean isegi, et saate joonista kartulitega... Soovitan teha postkaardid teie sõpradele... Istume laudade taha maha ja teeme imesid.

Libistage 7 rinda avatud(muusika lülitub sisse paremas alanurgas)

Võtame võluobjekti, kastame selle mis tahes värvi värvi, mis teile meeldib, ja teeme paberilehele trüki ning proovite nüüd ka ise. Nüüd lepime kokku postkaart, võtke vatitampoon, kastke see värvi sisse ja serva postkaardid saavad lainelisi jooni tõmmata või punkt-siksakid, kellele mis meeldib.

Need on maagilised kingitused, mis meil on, lubage mul aidata teil neid tuua. Meil on aeg tagasi minna. Seisame ringis ja ütleme maagiline loits ja pöörduge tagasi Lasteaed ja saavad tavalisteks lasteks.

8. slaid (Maagiline muusika lülitub sisse paremas alanurgas)

Msgstr "Ülemine - ülemine

Plaksuta plaksutama

Pöörake ise ümber

Ja muutuge lasteks. "

Koolitaja: Nii et naasime lasteaeda.

Poisid, kus me teiega oleme olnud?

Mida me seal tegime?

Mis teile rohkem meeldis?

Mida sa mäletad?

Ütle mulle, kas sulle meeldisid meie teekond? (kui jah, siis plaksuta, kui ei, siis tallata).Ja mulle meeldis see koos sinuga väga reisima, kutid.

Suur tänu kõigile!

Seotud väljaanded:

Kokkuvõte vanema rühma laste ja nende vanemate meistriklassist mittetraditsiooniliste joonistamistehnikate kohta "Maastik" Eesmärk: Laiendada vanemate teadmisi mittetraditsiooniliste joonistamisviiside kohta, mis on eelkooliealiste laste loovate võimete arendamise vahend.

GCD kokkuvõte mittetraditsioonilistest joonistamistehnikast teises noorem rühm"Puud lumes" Eesmärk: Tutvustada lastele mittetraditsioonilisi.

Mittetraditsiooniliste joonistamistehnikate tunni kokkuvõte varases vanuserühmas "Jõulupuu" Eesmärk: lastes rõõmsa meeleolu loomine, jõulupuu okstel tulede süütamine, sõrmede abil tulede värvimise õpetamise jätkamine.

Meistriklass õpetajatele mittetraditsiooniliste joonistamistehnikate teemal "Moodsad mittetraditsioonilised joonistamistehnikad" Alena Aleksandrovna Antonova Meistriklass õpetajatele "Moodsad mittetraditsioonilised joonistamistehnikad" Eesmärk: laiendada õpetajate teadmisi.

Mittetraditsiooniliste joonistamistehnikate meistriklass Meistriklass: "Mittetraditsiooniline joonistamistehnika nooremas rühmas" Eesmärk: tutvuda ebatraditsiooniline tehnika joonistamine kui kujundamisviis.

Kunstitegevuse jaoks

Avatud joonistamistunni "Kevad" kokkuvõte
kasutades ebatraditsioonilisi tehnikaid

Chulkova T.I, ringi juht " Maagiline maailm värvid "
D / s "Ivushka" Uvarovo

Eesmärk: loova kujutlusvõime arendamine, kujutamismeetodite valik ja visuaalne materjal olenevalt edastatud pildist.

Ülesanded:

  • Parandage laste oskusi ja võimeid templijäljendite tehnikas (kartul, vahtkumm), kõva harjaga joonistamine, pintsli paberile kleepimine, joonistamine vatitampoon.
  • Arendada kujutlusvõimet, kompositsioonitunnet, rütmi;
  • Harida esteetilist suhtumist loodusesse lillekujutise kaudu
  • harida esteetilist maitset ja täpsust tööde teostamisel.

Eelnev töö: kevadiste nähtuste vaatlemine looduses; lillede uurimine, luuletuste lugemine.

Materjalid: kartul, poroloon, guaššplaadid erinevad värvid, paberist "tee", päike, helisalvestised.

Tunni käik.

Lapsed astuvad sisse ja seisavad õpetaja ümber.

Kevadisse metsa, jalutama

Kutsun teid minema.

Veel huvitavaid seiklusi

Me kutid ei leia seda.

Hakka üksteise järel

Hoidke käed tihedalt kinni

Mööda radu, mööda radu

Lähme metsa jalutama.

Ehk siin kevadises metsas

Kas korjame lilli?

Täna pöördume tagasi erakordne teekond, riiki, kus juhtub imesid. Seda riiki nimetatakse kevadeks. Seniks läheme, räägin teile sellest riigist. Selles riigis naerab päike hellitavalt, oja jookseb valjult, lumehanged sulavad, lumi muutub raskeks ja pimedaks. Päike soojendab kõike ümbritsevat oma soojusega: väikestest pungadest ilmuvad rohelised lehed, kaunitar - pajuõied, linnud siristavad ja laulavad, roheline rohi kohiseb jalge all. Ja selles riigis on ka üks imeline lilleniitüle puistatud erinevad värvid: kollased võililled, sinised lumikellukesed, õrn mimoos.

Lund pole, pole ka külma,

Seal ärkas kõik unenäost.

Tulime linnast

Imelisele maale - kevad!

Noh, poisid, me jõudsime sinna. Midagi pole siin üldse tore. Kõik on valge-valge. Poisid, vaadake, päike kohtub meiega! Kuid millegipärast pole see hell, ei naerata üldse.

Helisalvestuse helid:

Tere kutid! Ilus kevad tema haldjamaal oli hädas. Kuri tuisk lendas võlumaale, kattis selle lumega, külmutas kõik lilled. Lumehunnikud on nii sügavad, et mu kiired ei pääse läbi. Aidake mul kutid lund sulatada. Raiesmikule jõudmiseks peate tee värviliste kividega vooderdama.

D / ja "võlukepid"

Las igaüks teist võtab ühe pulga, hakkab muusikat mööda nööri kerima, kuni jõuate värvidega kasti. Selle avanedes saate teada, kes millise värviga maalib.

(Lapsed teevad seda.)

Nüüd, kui kõigil on värv, saame hakata värviliste kividega teed rajama. Kuidas me saame kive joonistada, kui meil pole harja?

Lapsed teevad oletusi. Õpetaja võtab kokku laste vastused.

Trükkida võib mis tahes pilti, näiteks kartulit või vahtkummi. Võtke iga taldrik guašši ja märgiga, ükskõik mis teile meeldib.

Lapsed tulevad paberi "teele", asuvad servades, tuletab õpetaja lastele meelde trükitehnikat. Lapsed kirjutavad muusikat.

Siin on meie lilleniit! Tuisk tegi seda, et ta ei kahetsenud ühtegi lille. Taastame niidu ja istutame uued kaunid lilled.

Selleks võtame nüüd lehed ja läheme kevadisele heinamaale lilli joonistama.

Õpetaja tuletab meelde tööde teostamise järjekorda, kasutades tehnikat, kas kõva harjaga torkida, pintslit paberile kleepida, vatitupsuga joonistada. (Lapsed esinevad muusikalise saatega.)

Sel ajal muudab õpetaja päikese näoilmeid kurvast rõõmsaks.

Mul on hea meel, et maalisite niidule nii palju lilli.

Üks, kaks, kolm, lilled on kasvanud!

Kõrgelt päikese kätte sirutatud:

See muutus nende jaoks meeldivaks ja soojaks!

Las nad õitsevad, kasvavad

Need pakuvad kõigile rõõmu!

Poisid, vaadake, päike hakkas naeratama! See annab meile jälle sooja. Too oma joonised siia lagendikule. (Lapsed panevad jooniseid)

On aeg võluheinaga hüvasti jätta. Me peame koju jõudma.

Õpetaja lülitab muusika sisse. (lapsed järgivad õpetajat)

Kas teile meeldisid reis? Mis teile kõige rohkem meelde jääb? Mis su meeleolu on? (laste vastused)

Siin oleme tagasi lasteaias. Anname oma edasi hea tuju, nende soojus üksteisele. Kas sa nõustud?

Õpetaja sisaldab helisalvestist "Kevadkoosolek", mängu "Meeleoluülekanne"

Soojendage oma peopesad oma soojusega. (lapsed jäljendavad helituid plaksutusi muusikas) Soojenda oma peopesad! Nüüd edastage soojust üksteisele ja kõigile meie külalistele! Tule, ära kõhkle! Andke oma külalisele edasi oma soojust ja hellust! (jäljendage "peopesade" mängimist)... Vaadake, kui hästi kõik ennast tundsid!

Harjutus dünaamilise pausi jaoks. Lilled

Meie õrnad lilled (Avage sujuvalt sõrmed)

Lahusta kroonlehed.

Tuuleke hingab veidi (Lehvitades kätega nende ees)

Kroonlehed kõiguvad.

Meie õrnad lilled (Sulgege sõrmed tihedalt)

Sulgege kroonlehed

Nad vangutavad pead (Laske need sujuvalt lauale)

Avatud tunni kokkuvõte

joonistamise abil

ebatraditsiooniline tehnoloogia

teemal:"Karikakarde kimp"

LAADI (fotoga)

Koolitaja: Tautieva Aza K.

Karikakarde kimp

Eesmärk:õpetage lapsi peopesaga joonistama, kombineerides aplikatsiooniga, õpetage lapsi soovis looduse eest hästi hoolitseda, arendada fantaasiat, Loomingulised oskused, leevendada emotsionaalset stressi.

Materjal: toonitud albumilehed, illustratsioonid erinevad värvid, guašš, liim, kummeli toorikud, salvrätikud.

PrioriteetTöö: eri värvi piltidega illustratsioonide vaatamine, ebatraditsiooniline joonistamine(värviga niisutatud peopesade kandmine toonitud paberile - kuju loomine, karikakra varred)

Tunni käik:

Öösel - pakane
Hommikul - tilgad
Niisiis, hoovis ...

Lumi sulab

Heinamaa ärkas ellu,
Päev tuleb.
Millal see juhtub?

K: õige, hästi tehtud. Ja millised muutused toimuvad looduses kevade saabudes?

D: Lumi sulab, läheb soojemaks, puudele ilmuvad lilled ja pungad.

K: Oh, vaata, meie rühmas õitses lagendik lilledega. Kas teate, kuidas neid lilli nimetatakse?

D: Kummel

K: Just, lapsed. Tule, me kogume kimp karikakraid. (lapsed koguvad kummelit heinamaale muusika saatel ja panevad korvi). Loen teile nüüd riimi ja te kuulate tähelepanelikult ja ütlete teile, kes see on.

Rose ütles tagasihoidlikule kummelile:
- Vaata, kui armas ma olen!
Mitte et sa oleksid jõude särgis.
Sa oled nii naiivne, "kollane" hing.
- Olgu nii, - Camomile noogutas talle vastuseks,
"Ma ei peaks olema kuninganna."
Kuid isegi valge, lihtsa särgiga
Pakun inimestele rõõmu.

D: Roos ja kummel.

K: nüüd joonistame kimp karikakraid. Vaadake, mis on teie laudadel

D: värvid ja paber, liim ja karikakrad.

K: Aga kuidas me neid joonistame, sest meil pole pintsleid? (laste vastused).

K: Täpselt nii, me joonistame need oma peopesa abil.

K: tuletame meelde, kuidas me peopesade abil lilli joonistame,

kasta peopesa värvi sisse ja kinnita see meie värvilisele lehele.

märjaks saama. Siis eemaldame peopesa, saime varred. Pühime käepidemed salvrätikuga ja mis veel meie kummelil puudu on?

D: õisikud

K: Õige. Kuid me liimime lilled. Millistest kahest lillest koosnevad meie kummelid?

D: valge ja kollane.

K: eks.

Lapsed saavad tööle.

K: Nüüd, kui meie kimp kuivab, puhkame.

Kehaline kasvatus

Meie imelised lilled

Lahusta kroonlehed

Tuuleke lihtsalt hingab

Kroonlehed kõiguvad

Meie imelised lilled

Sulgege kroonlehed

Pea raputamine

Jäta vaikselt magama

Lapsed kükitavad. Pange oma peopesad rinna ette kokku. Nad hakkavad aeglaselt üles tõusma, avavad käed pea kohal, kiiguvad ja võtavad aeglaselt oma algasendi.

K: Vaadake mida ilusad kimbud sa tegid seda

Tunni kokkuvõte:Ütle mulle, poisid, kas teile meeldis meie õppetund?

Mis teile kõige rohkem meeldis?

Üllatushetk: Oh, vaata, tuleb välja, et meie karikakrad pole lihtsad, vaid üllatusega. Karikakardest leiavad lapsed maiustusi.

Eesmärgid:
- Tutvuda fotokoopia joonistamise tehnikaga.
- küünlaga joonistamise tehnika oskuste kujundamine.
Ülesanded:
tähelepanu arendamine talvel külmade mustrite jälgimisega;
huvi suurendamine talviste loodusnähtuste vastu;
täpsuse kasvatamine esinemisel.
Varustus: mustri näidised, albumileht; lisaleht, tükk küünalt; akvarellvärvid; laia harjastega harja; klaas vett, salvrätikud, kiri.
1. Organisatsiooniline hetk.
Psühho-võimlemine: "Ray"
Venitatud päikese kätte
Nad tegid kiire
Südamesse surutud
Ja nad andsid selle üksteisele.
Tunni teema sõnum.
Poisid on haridus- ja korraldustegevuse teema "Härmas mustrid" ja mitte ainult harjutus, vaid küünlaga joonistamine
Üllatav hetk.
Poisid, mis aastaaeg see on? Lapsed kohtuvad talvega
Praegu on talv. Talv on imeline aeg aastas! Talvel juhtub erinevaid imesid! Nii et sain väikese paki. Kes selle meile saatis?
Vaatame, mis selles peitub, ehk saame teada, kellelt see on.
Pakile lisatud paberilehe lugemine
Poisid, siin on mõistatuse luuletusega lumehelves. Kuulake tähelepanelikult, et seda ära arvata. Kes arvab, tõstab käe:
Tähed kukuvad taevast, kukuvad põldudele.
Las must maa peidab end nende alla.
Paljud, paljud tähed, õhukesed kui klaas;
Tähed on külmad ja maa soe.
Millise meistri ta klaasile pani?
Ja lehti, ürte ja roosipõõsaid. Lapsed vastavad sellele lumehelvestega, sest katavad maad lumega ja näevad välja nagu tähed.
Hästi tehtud, kutid, olete väga tähelepanelik, nii et arvasite mõistatused õigesti ära.
Teema sissejuhatus.
Ja kes on ustav ja asendamatu abimees talvel? Lapsed kohtuvad pakasega
Õige. Talve saabudes tuleb külm. Külm koputab igale majale. Ta jätab oma sõnumid inimestele: kas uks külmub - talveks on nad halvasti ette valmistatud, siis jätab ta oma kunsti akendele - Frosti kingitus. Vaatame, mis sõnumeid ta meile saatis
Pakist võtan välja pildid - härmas mustrite kujutisega
Mida on piltidel näha? Lapsed vastavad okstele, lumehelvestele, jäistele lilledele, lokkidele ja jäistele konksudele
Tõsi, siin on lapsi ja kuuseoksi, kaunistatud vihmaga.
Nii värvis Frost meie aknad ilma pintslite ja värvideta.
Poisid, kuidas teie meelest Frost need mustrid joonistab? Lapsed esitavad oma eeldused, võluväel klaasile külma puhudes viskavad lumehelbeid akendele ja nad jäävad akna külge.
Tegelikult settivad külmast härmas õhust õhus olevad veepiisad külmale klaasile, külmuvad ja muutuvad jäänõelteks. Öösel moodustub neist palju-palju, tundub, et nad kogunevad üksteise otsa. Ja lõpuks saame erinevad mustrid mida me just täheldasime.
Poisid, kas teie arvates võiksime mustreid joonistada nii, et algul ei olnud neid näha ja siis äkki ilmusid nagu Frostis? Mitte.
Kuid selgub, et saate. Ja ma tutvustan teile nüüd seda joonistamismeetodit - seda nimetatakse "valguskoopiaks".
2. Praktiline osa.
Võtke küünla tükid enda kätte ja proovige neid paberilehele üle ajada.
Kas küünal jätab nähtavaid jälgi? Lapsed vastavad ei
Nüüd katke ülaosa mis tahes akvarellvärviga. Mida sa tegid? Värvi alla ilmusid jooned, mille küünlaga tõmbasime.
Poisid, miks te arvate, miks küünla tehtud jooned pole värvilised? Lapsed avaldavad oma arvamust
Küünal koosneb vahast, mis tõrjub vett, seetõttu ilmub pärast akvarellvärvi pealekandmist lahjendatud veega vetthülgava materjaliga tehtud joonis. Täna proovime luua ime - joonistame Külmamustrid küünlaga.
Kuidas me joonistama hakkame? Lapsed vastavad joonistamisele ülevalt alla laskudes.
Õigesti, et joonistatud elemendid ei kattuks üksteisega, on kõige parem joonistada muster ülevalt alla. Katke valmis joonis akvarellvärviga. Ma soovitaksin valida sinise või lillakas... Ja et leht ei märjaks, kandke värv kogu lehele ühtlaselt, kuid ärge laske seda mitu korda samast kohast üle lasta.
3. Iseseisev töö lapsed.
Pakun individuaalset annustatud abi

4. Kokkuvõte
Mis on maalimistehnika nimi, poisid, mida me sellise loomiseks kasutasime imeline töö? Lapsed kohtuvad valguskoopiaga
Mis sa veel arvad, mida saaksid koopiatehnikas joonistada? Lapsed vastavad lilledele, mustritele, päikesele.
Meie õppetund on läbi saanud, olen sinuga väga rahul ja tahan tõesti teada, mis sind täna üllatas? Ja mis teile täna eriti meeldis.

Eesmärk:

  1. tutvustada lastele uut kujutamisviisi: soolaga joonistamine;
  2. arendada mittetraditsiooniliste joonistamistehnikate abil lastes püsivat huvi kaunite kunstialaste tegevuste vastu;
  3. psühhofüüsilise stressi vähenemine;
  4. arenema loominguline kujutlusvõime lapsed, peenmotoorika käed;
  5. osalejate ühendamine rühmaks;
  6. agressiivsete impulsside, ärevuse, pinge tühjenemine;
  7. lõõgastavate harjutuste kasutamine muusikateraapia, aroomiteraapia abil.
  8. lastega kontakti ja usalduse loomine;

Pleksiklaasist raamid, lauasool (Lisa) padjad vastavalt laste arvule; lukustusekraan; aroomiküünal; harjad, papp, liim; värviline sool; plaadimängija.

Mängumaterjali komplekt:

  • kastid koos jäätmematerjal: veeris, kestad, oksad, pulgad, suured nööbid, helmed jne.
  • mitmesugused hooned, rajatised;
  • väikesed mänguasjad - vapustavad kangelased;
  • loomad (metsik, meri, kodune)

Tunni käik:

Kõlab rahulik ja vaikne muusika. Lapsed koos õpetajaga lähevad saali ja tervitavad.

Poisid, kas teile meeldivad muinasjutud? Ma armastan seda ka! Eriti need, kellel on head võlurid ja haldjad. Täna tahan teile rääkida muinasjuttu. (Lapsed istuvad patjadel) Kusagil kaugel, kaugel mere-ookeanist, kauges kuningriigis, kolmekümne kümnes riigis elab Salt-nimeline haldjas endale. Ja see haldjas pole lihtne, ta on lahke nõid, kes armastab lapsi ja tahab tõesti sind tundma õppida.

Kas soovite sattuda muinasjuttu ja teda tundma õppida? ... (laste vastused)

Kuid muinasjuttu pääsemiseks peate väga tugevalt, kogu hingest, kogu südamest, uskuma imedesse ja kõik koos ütlema võlusõnad.

Ma ütlen teile nüüd loitsu ja proovite seda meelde jätta:

"Haldjasool aitab meid,

Ülekanne maagilisele maale

Plaksutame käsi

Üks, teine ​​ja kolm

Ava oma süda lõplikult! "

Muusikaline saade: Tšaikovski P.I. Ballett "Pähklipureja" "Suhkruploomihaldja tants" .

(Muusikateraapia meetodi kasutamine füüsilise ja emotsionaalse stressi leevendamiseks, stabiilse hoogsa meeleolu ja tervisliku emotsionaalse erutuse kujundamiseks).

Kordame veel kord neid võlusõnu koos ...

Niisiis sattusime vapustavasse riiki. (Õpetaja osutab ekraanile - lukk käega)... Vaadake, kui ilus loss on haldjas Solil. (Ekraanile läheneb õpetaja koos lastega. Lapsed istuvad toolidel.)

Pavlik ja Arina aitavad mul uksi avada.

Ava lossi uks!

Ilmub õnne haldjas!

(Haldjasool tuleb välja ja räägib):

Universumis oli roheliste metsadega soolamaa, ilusad lilled, sinised järved ja päikeselised linnad.

Selle riigi elanikud olid väga õnnelikud, sellepärast ei keelanud keegi neile midagi. Nad said süüa komme, sõita karussellidega, joosta läbi lompide, rääkida ebatavaliste loomade, lindude ja lilledega,

sõbrunema päkapikkudega, laulma ja tantsima.

Kuid ühel päeval hävitas kuri võlur meie riigis kõik. Ja ta muutus pimedaks ja elutuks.

Sõbrad, kas olete valmis aitama mul ilu tagasi kodumaale tuua? ... (Laste vastused) Täname, et nõustute mind aitama. Teid aidatakse sel teel: lojaalsus, headus, julgus ja sõprus.

Poisid, Haldjasool kinkis meile küünla, mis valgustab meie teed soolamaale. (Õpetaja süütab aroomiküünla rohelise õuna lõhnaga, lülitub rahuliku muusikaga sisse tagarajal.) (Kasutades aroomiteraapia meetodit: rohelise õuna lõhnaga aroomiküünal - keha toniseerimine ja värskendamine, jõu taastamine ja meeleolu tõstmine, kasulik mõju emotsionaalne seisund inimene).

Hoidkem tihedalt käest kinni ja öelgem võlusõnad: "Sa oled küünal, põle, põle, näita teed!"

(Küünlaga õpetaja läheb koos lastega soolaga lauale)

Ja siin on see maagiline maa, kus elavad haldjasoola sõbrad. Vaata. Kui tühi ja kohutav siin on. Üks sool. Kuid see sool pole lihtne. Ta on maagiline. Ta tunneb puudutusi. Kuule. Räägi.

Harjutus "Tere, sool!"

(Lapsed erinevatel viisidel puuduta soola).

Asetage peopesad soolale. Silitame siis teda sees tagumine külg peopesad. Mis soola? .. (laste vastused).

Ütleme talle tere: "Tere soola!" .

Kuule ... Ta tervitab sind. Kas kuulete kõike? .. Kuulete halvasti, sest ta on kurb ja üksik. Ta räägib madala häälega.

Rõõmustame teda! Kõdistame teda kõigepealt ühe käega kummagi sõrmega, siis teisega. Nüüd tiksume kahe käega.

Nüüd jooksid nad madude sujuvate liigutustega sõrmedega üle soola.

Kas kuulete teda naerdes? ...

Silitame seda peopesade vahel.

Haarake soolast kindlalt käest kinni ja vabastage see aeglaselt. Hoidkem veelkord tema käest kindlalt kinni, et ükski õlekõrs rusikatelt maha ei kukuks. Sool, me aitame teid!

Kuri võlur vangistas vanglasse kõik riigi elanikud. Seal on nad pimedad, külmad, üksildased. Aidakem neil sealt välja tulla

(Õpetaja kutsub lapsi pintsleid võtma)... Ma soovitan teil selle maa kõikides nurkades harjaga soola üles kaevata ja meie sõbrad vanglast vabastada.

(Lapsed kasutavad pintsleid soola sisse peidetud mänguasjade väljakaevamiseks).

Ma olen su üle uhke! Sa proovisid nii palju! Vaadake, kuidas nende silmad säravad, nad naeratavad teile! Ja naeratad neile vastu.

Harjutus "Mustrid soolal"

Vaadake, sellel soolamaal pole rõõmu ja elu. Me peame ilu sellesse väikesesse maailma tagasi tooma.

Kas sulle meeldib joonistada? .. (Laste vastused) Loodan, et teil on hea joonistada. Soovitan teil joonistada ebatavalisel viisil: soolal sõrmede, kätega. Joonistame ilusad mustrid, ja siis me kaunistame need võluvõrudega. Vaadake, milliseid mustreid saate soolale värvida. (Õpetaja joonistab lihtsad / keerulised mustrid (sirged ja lainelised teed, aiad, redelid) Tulge välja oma muster, joonistamine.

Imeline! Vaadake oma sõprade kujundusi, kas need meeldisid teile?

Nüüd on vaja, et riik muutuks sama rõõmsaks ja õnnelikuks nagu see oli varem. (kõlab N. Koroleva laulu heliriba "Väike riik" ) .

Vaadake, mida me teiega veel lahanud oleme. (Õpetaja võtab ekraani tagant välja kastid taimedega (puud, lilled); mitmesugused hooned, rajatised; loomad. Lapsed asetavad soolale esemeid.)

Soolamaa on ellu ärganud! Aitäh, mu väikesed võlurid! Ja nüüd puhkame veidi.

Fizminutka "VÄIKE RIIK" (N. Koroleva - Väike maa - laulu fonogramm)

Vaatame, mida haldjasool meie jaoks varuks on.

(Lapsed tulevad laudadesse värvilise papi, soolakarbiga. Mis see on? Värvilised pildid. Valige, milline teile kõige rohkem meeldib. Ja siin on veel midagi ... Jah, see on värviline sool!

  • Ringime joonise liimiga mööda kontuuri, nii et saate valge tee. Liimiga juhime hoolikalt ainult mööda tõmmatud jooni. Nüüd avame kasti, võtame värvilise soola välja ja täidame sellega kogu lehe. Ütleme: "Cribble - krabisema - poomid!" ... Vala pildilt soola ja vaata, mida saad! Jah, nad on naljakad elanikud haldjamaa... Vaadake, kuidas nad teile naeratavad. (Haldjas tuleb päkapikkudega välja ja ütleb):

Minu kodumaa inimesed on väga õnnelikud, et olete nad päästnud, ja nad kutsuvad teid oma tantsule.

(Päkapikkude tants)

Haldjasool ja tema sõbrad tänavad teid, kui aitasite riiki päästa kurja võluri eest. Poisid, ma teen ettepaneku esitada meie külalistele pilte, mis kujutavad maagilise maa elanikke, et nad mäletaksid meie vapustavat teekonda.

Noh, meil on aeg hüvasti jätta ja lasteaeda tagasi minna. Millises meeleolus rühma lähete? (Laste vastused) Ma arvan, et me kindlasti kohtume teiega, kuna maailmas on palju erinevaid muinasjutte.

Nägemist!

Muusika autor S. Kalloche "Igas väike laps» alates m / f "Ahvid, mine edasi!"

Tagasi

×
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"