סיכום השיעור "ליער לפטריות". "יש הרבה פטריות ביער הסתיו"

הרשם ל
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:

סיכום שיעור ב קבוצת הכנה"פטריות".

מטרה: הרחבה והבהרת רעיונות בנושא פטריות, העשרה אוצר מילים, פיתוח דיבור קוהרנטי של ילדים (ללמד לתת תשובות מלאות לשאלות, להתכונן לספר מחדש של הטקסט), לפתח קשב, זיכרון, חשיבה לוגית; פיתוח המבנה הדקדוקי של הדיבור: איחוד שימוש נכוןסיומות קטנות וצורות רבים. ח שמות עצם.

ציוד: סט תמונות חפצים, עפרונות צבעוניים, ספרי אלבום, כדור, תמונות קונבנציונליות של פטריות אכילות ובלתי אכילות, בובת אצבע "Dunno"

מהלך השיעור.

1. ארגון רֶגַע.

מי ששם חפץ בצבע חום (צהוב, אדום וכו') יישב.

2. תקשורת של נושא השיעור.

חבר'ה, נחשו את החידות! אל תשכח שאבקש ממי שלא צועק ממקום, אלא מרים את ידו.

מתחת לאספן

יש ילד עם אצבע,

הוא לובש קפטן אפור,

הכובע אדום. (בולטוס)

אבל מישהו חשוב

על רגל לבנה קטנה

הוא ב כובע אדום,

יש נקודות על הכובע. (אמניטה)

איזה סוג של בחורים בגדמים

צפופים יחד בחבורה צמודה

והם מחזיקים מטריות בידיהם,

נקלע לענן? (פטריות דבש)

מי שם כובע על הרגל? (פטרייה)

האחיות המפוארות האלה

אל תאכל עוף.

האחיות הידידותיות האלה

לעמוד זה לצד זה.

כמו כפתורים צהובים

הם נתקעו בטחב ליד השביל. (שנטרל)

פטרייה קטנה וקשוחה

שמן כמו פנקייק. (אָסוּך)

היא נראית חיוורת מאוד

מאחסן את הרעל המסוכן ביותר. (כובע מוות)

כל הכבוד בנים! בטח כבר ניחשתם שהיום בכיתה נלמד... מה? (פטריות).

3. איחוד והבהרה של חומר שנלמד בעבר.

ימין. בואו נזכור לאיזה שתי קבוצות גדולות כל הפטריות מחולקות? (אכיל ולא אכיל).

כל הכבוד! בואו נשחק את המשחק "פטריות אכילות ובלתי אכילות". לכל אחד מהם יש קלפים על השולחן. אם אני שם פטריית מאכל, אז אתה מעלה קלף עם מזלג וכפית, אם לא אכיל, אז קלף שבו הכפית והמזלג המצוירים מחוצים החוצה. אני קורא לפטריות: רוסולה, פטריית דבש, שרפרף חיוור, שנטרל, בולטוס, ציפורן זבוב, פטריית פורצ'יני, בולטוס, קליפת חמאה. (ילדים מעלים את הסמלים הדרושים).

עכשיו בואו נזכור אילו חלקים של הפטרייה אנחנו מכירים. מי יעלה ויראה בתמונה? (קרא לילד אחד.) לפטרייה יש... (לפטריה יש כיפה ורגל.)

נכון, אבל איך קוראים לשורשים של פטריות? (תַפטִיר)

איך קוראים לאנשים שקוטפים פטריות? (קוטפי פטריות)

התפתחות המבנה הדקדוקי של הדיבור היא איחוד השימוש הנכון בצורות רבים. ח שמות עצם.

בואו נשחק את המשחק אחד לרבים. הלכתי ליער לחפש פטריות, אבל אספתי מעט פטריות, רק פטריה אחת כל אחת. ואתם קוטפי פטריות טובים, אספתם הרבה פטריות (המשחק משוחק בכדור).

יש לי רוסולה אחת, ו... הרבה... (רוסולה).

כמו כן: פטריה אחת - הרבה פטריות, פטריות אחת - הרבה פטריות, בולטוס אחד - הרבה בולטוס, פטריית פורצ'יני אחת - הרבה פטריות פורצ'יני, בולטוס אחד - הרבה פטריות בולטוס, שמן אחד - הרבה בולטוס.

בואו נזכור איך נקראות הפטריות שגדלות מתחת לליבנה? (בולטוס)?

איזו עוד פטריה קיבלה את שמה מהעץ שסביבו היא גדלה? (בולטוס)

פטריות אדומות ... (שנטרל)

גדל על גדמים ... (דבש אגריקס).

פטריות עם מכסי שמן ... (בולטוס).

פטריות שהורגות זבובים... (עוף ציפורן).

פטריות "מטונפות" רעות נקראות ... (שרפרפות).

פיתוח המבנה הדקדוקי של הדיבור - איחוד השימוש הנכון בסיומות קטנטנות-חיבה

היום, חבר'ה, דאנו בא לבקר אותנו. דונו אוהב לקטוף פטריות. איך אנחנו קוראים לאנשים שקוטפים פטריות? (קוטפי פטריות). נכון, ולא יודע, יש לנו גם קוטף פטריות. הוא מאוד אוהב פטריות ורוצה לקרוא להן בחיבה, אבל שום דבר לא יוצא מזה, כי הוא לא הולך לשיעורים ב גן ילדיםואינו יודע איך לקרוא פטריות בחיבה. חבר'ה, האם נוכל לעזור לדונו לתת שם לפטריות בחיבה?

בולטוס - בולטוס,

בולטוס - בולטוס,

שמן - שמן,

פטריית דבש - פטריית דבש,

אמניטה - ציפורן זבוב,

שרפרף - שרפרף,

רוסולה - רוסולה,

פטריה לבנה - פטריה לבנה.

3. דקות פיזיות.

כל החיות בקצה

מחפש פטריות חלב וגלים

הסנאים קפצו

ריז'יקס קטף

השנטרל רצה

שנטרל שנאסף.

ארנבות דהרו

הם חיפשו עידן דבש.

הדוב חלף

אמניטה מרוסקת. ילדים בריקוד עגול.

הם כורעים, קוטפים פטריות דמיוניות.

הם רצים, אוספים פטריות דמיוניות.

הם קופצים בעמידה, "קוטפים" פטריות.

הם הולכים לשכשך, בסוף התור הם רוקעים ברגל ימין.

4. בואו נזכור אילו מנות אפשר להכין מפטריות? (אפשר להכין מרק מפטריות, לטגן עם תפוחי אדמה, מלפפון חמוץ לחורף)

תיאור הפטרייה לפי התכנית.

עכשיו בואו נשחק את המשחק Forgetful Buyer. הלקוח הגיע לחנות אך שכח את שם הפטרייה שהוא רוצה לקנות. הוא חייב לומר באיזה סוג פטריה מדובר. כעת נבחר קונה אחד, וכל שאר החבר'ה יהיו מוכרים וינסו לנחש מה הקונה רוצה לקנות.

פטריות: פטריות דבש, שנטרל, ציפורן זבוב, פטריית פורצ'יני.

4. סיכום שיעור.

מי שיספר לי את הפטריות שזכר ילך לנוח.

סיכום השיעור בקבוצת ההכנה בנושא " עולם פטריות »

ז'נזקובה מרינה נורז'נובנה, גננת,
MBOU "Buranchinskaya OOSH"
תיאור התקציר:השיעור מועבר עם ילדים בקבוצת הכנה לבית הספר, התקציר יכול להועיל למורים, למחנכים.
נושא"עולם הפטריות"
יַעַד:להכיר לילדים פטריות.
ללמד ילדים להבחין בין פטריות מאכל לרעילות במראה, להיות מסוגל לאסוף אותן.
משימות:איחוד ידע על פטריות רעילות.
לפתח קשב, זיכרון, תחומי עניין קוגניטיביים.
לגבש את היכולת להבחין בפטריות לפי תמונות ואותם סימנים הניתנים בחידות ובהסברים של המורה.
ציוד וחומרים: תמונות המתארות פטריות.

מהלך השיעור:

מְחַנֵך:חבר'ה היום נצא לטייל. ואיפה נסו לנחש בעצמכם:
יש הרבה עצים שצומחים כאן
עצי לינדן, אספן, ליבנה ומייפל.
וגם פטריות ופירות יער
אל תאסוף אותם אפילו לשנה.
המקום מלא בניסים
ואנחנו קוראים לו .. (יער)
מְחַנֵך:נכון חבר'ה. מי מכם היה ביער?
ילדים רבים מגיבים.
מְחַנֵך:אהבתם את היער?
יְלָדִים:כן
מְחַנֵך:ילדים, ומי גר ביער?
יְלָדִים:ארנבת, זאב, שועל, ינשוף וכו'.
מְחַנֵך:מה אנשים אוספים ביער?
יְלָדִים:פטריות, פירות יער.
מְחַנֵך:מְאוֹד פעילות שימושית- איסוף פטריות.
עד שתגיעו למקום הפטריות, יהיה לכם טיול נהדר אוויר צח... וכמה פעמים תתכופף תוך כדי הליכה ביער.
עד כאן התעמלות. כמה שמח כשמוצאים את הפטרייה!
מְחַנֵך:חבר'ה, נחשו את החידה.
תראה, אבא שלי אמר לי,
הרגל היא, והרגל היא כובע.
זיהית אותו, בן?
זה קטן (פטרייה)
יְלָדִים:פִּטרִיָה.
מְחַנֵך:נכון, ילדים. עכשיו אני אקרא לך שיר על פטריות.
פטריית דבש.
"טיפס על אגרית ​​הדבש על הגדם,
עמד יום אחד
ואז הוא השתחווה
כמעט נפלתי
רזה, רזה,
הרגל היא כמו קש (אלכסיי פרוקופייב)
מְחַנֵך:חברים, תראו את התמונה!

ככה נראות פטריות.
ילדים בוחנים את הפטרייה.
מְחַנֵך:אבל תראו, ילדים, איך נראה הבולטוס.


מְחַנֵך:הם הלכו לאורך השביל
נמצא בורוביק.
בורוביק בורובוי,
הוא החביא את ראשו בטחב.
יכולנו לעבור את זה,
טוב שהלכנו בשקט.
מחנך: אבל תראו, ילדים, איך נראות פטריות שנטרל ופטריות אספן.


מְחַנֵך:"בוא נלך בשביל אל היער,
נמצא בולטוס,
אחיות אדומות שיער בקרבת מקום,
אני מגדיל אותם - שנטרל
נבהל מקצת פטריה
- מי דוחף אותי בצד?
הסתכל מקרוב: ראש כפתור,
ג'ינג'י, כמו כל בולטוס
זז הצידה, אני לא טוב בלגדול.
הכל ברור! סָמוּך אח יותר צעיר... (ג. גלושקו)
מְחַנֵך:ילדים מסתכלים על הבולטוס. פטרייה זו נקראת כך מכיוון שהיא גדלה מתחת לאספאן.
מְחַנֵך:חבר'ה, התמונה הזו מציגה פטריות שנטרל, הן כובעים אדומים וגליים. (על ידי
ילדים בוחנים פטריות.
מְחַנֵך: כל הפטריות האלה אכילות.
מְחַנֵך:חבר'ה, עכשיו אני הולך לקרוא לכם שיר בשם "יגור ואמניטה"
יגור הלך ביער.
רואה: אמניטה גדלה.
למרות נאה, אני לא לוקח, -
אמר יגור בקול לבור.
– נכון, אמרת, יגור!
אז בורון ענה לו.
מְחַנֵך:ילדים, ספרו לי מי יודע. למה יגור לא לקח את ציפורן הזבוב?
יְלָדִים:כי זה רעיל.
מְחַנֵך:נכון חבר'ה. אמניטה היא פטריה רעילה. בסך הכל, יותר מ-2500 גדלים בארצנו פטריות שונותפטריות אכילות ובלתי אכילות. ביניהן יש גם פטריות רעילות מאוד, שאסור לאסוף. הרעל מגיע לידיים שלך, ואז, אם אתה שוכח לקחת לחם עם הידיים האלה ולאכול אותו, אתה יכול להרעיל. כמעט כל הפטריות דומות למאכל. תזכרו את זה חבר'ה ותזהרו. הפטריות המסוכנות והרעילות ביותר הן ציפורן זבוב ושרפרף חיוור.
מְחַנֵך:ילדים, הביטו היטב וזכרו איך נראות פטריות רעילות.


(ילדים מסתכלים על פטריות)
מְחַנֵך:חבר'ה, שראה או יודע לקטוף פטריות נכון.
(חלק מהילדים אומרים שצריך לעקור, ומישהו אומר שצריך לחתוך את הרגל של הפטרייה בסכין)
מְחַנֵך:את הפטרייה, או ליתר דיוק את כובע הפטרייה וחלק מהרגל, חותכים בסכין, אם חותכים בזהירות את הפטרייה, אז בשנה הבאה תצמח במקום הזה פטריה נוספת, ואפילו לא אחת. ואם תשלוף את הפטרייה בשורש, אז התפטיר ייפגע, והפטריות כבר לא יגדלו כאן.
מְחַנֵך:עכשיו הקשיבו לכללים הבסיסיים של קוטף הפטריות:
לא לגעת בפטריות לא מוכרות, להשאיר אותן ביער, בקרחת היער.
אנחנו לא הורסים פטריות רעילות, בעלי חיים רבים מטופלים איתן.
אין לקרוע את הטחב עם מקל והעלווה ליד הפטרייה עלולה לפגוע בתפטיר.
חותכים בזהירות את הפטרייה בסכין, או מחזיקים בעדינות את גבעול הפטרייה, שוברים את הפקק.
אל תיקח פטריות ישנות, השאר אותן לחרקים.
וזכור גם שאתה לא יכול לקטוף פטריות ליד הכביש המהיר. הם סופגים חומרים רעילים הכלולים בגזי הפליטה של ​​מכוניות.
מְחַנֵך:ובכן, חבר'ה, אתם זוכרים את הכללים של קוטף פטריות טוב?
יְלָדִים:כן.
מְחַנֵך:לימדו להבחין בין פטריות מאכל לאכילות?
יְלָדִים:כן
מְחַנֵך:נהניתם מהטיול שלנו ביער?
יְלָדִים:כן

תַקצִיר

פעילות חינוכית משותפת

לציור

גיל ילדים __ 4-5 שנים

נושא פטריות סנאי ___

שנת 2013

נושא: "פטריות לסנאי"

קבוצה בינונית

מטרות:

- להמשיך ללמד ילדים להחזיק את היד בצורה נכונה, מבלי לאמץ את השרירים או ללחוץ בחוזקה את האצבעות; להשיג תנועה חופשית של היד עם מברשת בזמן הציור.

המשיכו ללמוד איך לצייר צבע על מברשת: טובלים אותו בעדינות עם כל הנמנום בצנצנת צבע, הסר עודפי צבע בשולי הצנצנת בנגיעה קלה של התנומה; לשטוף את המברשת היטב לפני הרמת צבע בצבע אחר; למד לייבש את המברשת השטופה על מטלית רכה.

משימות חינוכיות

איחוד ידע של צבע, צורה.

למדו את הילדים לצייר פטריות באמצעות צורות אליפסות, ממוקם אנכית ואופקית.

משימות חינוכיות


-לטפח עניין בציור.
-פיתוח עצמאות.
-פיתוח יכולת הקשבה ועקוב אחר המופע של המחנך
לעבוד בעדינות עם מברשת.
-לטפח אהבה לבעלי חיים.

משימות התפתחותיות

לפתח עניין של ילדים בפעילויות חזותיות.

לפתח עצמאות, רגשות ורגשות אסתטיים.

פיתוח ראייה אצל ילדים תמונה אמנותיתועיצוב, דרך ערכת הצבעים.

חומרים וציוד:
דפי אלבומים, גואש, צנצנת מים.

תמונה עם תמונה של סנאי, בובות של פטריות.

1. חלק מבוא.

חברים, היום יש לנו הרבה אורחים בשיעור, אבל מישהו אחר התכוון לבוא אלינו, אני אשאל אתכם חידה, ואתם תנסו לנחש על מי אנחנו מדברים.

מי רוכב בגאווה על העץ,

ועף עד לעצי האלון,

מי מחביא אגוזים בשקע,

מייבש פירות יער, פטריות?

נכון, זה סנאי, תגיד לי, איפה הסנאי חי? ומהו מעיל הפרווה של הסנאי? מה יש לה על האוזניים?

2.החלק העיקרי, הצהרה על מצב הבעיה

חבר'ה, תראו, הסנאי שלנו, משהו עצוב. היא לחשה לי באוזן שהיא כל כך ניסתה לעשות את החלול שלה נעים וחמים יותר, עד שהספיקה להכין רק אגוזים ופירות יער לחורף, והסנאים שלה מאוד אוהבים פטריות.

בואו נחשוב איך אנחנו יכולים לעזור לסנאי שלנו?

נעזור לסנאית שלנו ונכין לה פטריות, נצייר אותן. אבל קודם כל, בואו נזכור מה זה פטריות?

מי יכול לתת להם שם?

בואו נסתכל מקרוב על הפטרייה (מראה את הדמה)

ממה זה מורכב? נכון, לפטרייה יש כיפה ורגל.

כדי שהפטרייה בשקע הסנאי תישמר לכל החורף יש לייבש אותה קודם, בשביל זה הסנאי מניח אותה על זרד (שים את הפטרייה יצוקה מפלסטלינה על ענף), נצייר גם הפטריות שלנו על זרדים, תראה, אני אתן לכולם את זה עלה שעליו מצויר ענף.

איפה נצבע את הפטרייה?

מה עלינו לצייר קודם? נכון, רגל, ובאיזה צבע נצבע אותה? תראה איך אני מצייר את הרגל.

אחרי שציירנו את הרגל, מה נצייר? נכון, כובע, איזה צבע? תראה איך אני מצייר את הכובע.

יש לי פטריה אחת על ענף, אתה יכול לצייר כמה מהם. תחשוב כמה פטריות תצייר על ענף, ואם כבר חשבת על זה, אז אתה יכול להתחיל לעבוד.

(ילדים עובדים)

3. תוצאת האירוע

חבר'ה, ניסיתם מאוד, הסנאית מאושרת, עכשיו היא לא דואגת שלא יהיה לה ולסנאים שלה מספיק אספקה ​​לחורף. בואו נקום, ניקח את הציורים בידיים, נפנה להורים ונראה להם איזה סוג של פטריות יצא לכם.

הוכן על ידי המחנכת של הקטגוריה הראשונה לשינה גלינה אלכסייבנה GBOU CITY OF MOSCOW "בית ספר מס' 2116" ZYABLIKOVO " D / O 5 2016

מטרה: הבהרת רעיונות לגבי פטריות הגדלות ביער. תנו לילדים מבחר של חומרים ואמצעים לתיאור פטריות. לפתח מיומנויות אמנותיות ויצירתיות, את היכולת לקרוא מפה של אלגוריתמי פעולה. לטפח עניין בעולם היער.

חומרים: כרי דשא מאולתרים; סל, בתוכה: פטריות מיובשות, מכתב, תמונות פאזל, עוגיות "פטריות" .

למריחה עם גושי נייר: נייר גלי, דבק PVA, מברשות, תחתיות, מפיות.

לפיסול: בצק, מערוכים, ערימות.

ליישום: נייר צבעוני, מספריים, דבק, מפיות, שעווניות.

גריסים: כוסמת, סולת, דוחן, דבק PVA.

1. ארגון זמן... הזמינו את הילדים לעמוד איתה במעגל, להחזיק ידיים ולברך זה את זה:

"בואו נעמוד זה לצד זה במעגל
נניח "שלום" אחד את השני
אנחנו לא עצלנים להגיד שלום
לכל "היי" ו "יום טוב"

אם כולם מחייכים
בוקר טוב יתחיל

בוקר טוב!

2. חבר'ה, הבוקר בכניסה לקבוצה שלנו מצאתי סל. יש איזה שקית מלמעלה. הו, איזה ריח טעים. רוצה להריח את הריח הזה. (ילדים מרחרחים את השקית)... מי ניחש מה זה? כן, הן פטריות מיובשות. כמה נפלא הם מריחים. האם אהבת את זה? (תשובות של ילדים)... מה עוד יש בסל? תראה, הנה המכתב. מה יש על המעטפה? כן, גן ילדים "חיוך" , קבוצה מספר 7, אז זה מופנה אלינו. בואו נשב על הכריות ונקרא. (ילדים יושבים, קוראים את המכתב)

"שלום חבר'ה יקרים! חברך לסוביץ'וק כותב לך!

אתם יודעים שעכשיו סתיו ונעשה שקט ועצוב ביער שלי, הציפורים לא שרות, הן עפו לארצות חמות יותר, אין פטריות או פירות יער. חבר'ה, אני יודע שאפשר לעשות הכל, האם תוכלו לעשות לי קרחת יער עם פטריות, שיהיה לי נעים בבית שלי ולהיזכר בקיץ.

בכבוד שלך, לסוביץ'וק."

3. - ובכן, חבר'ה, אנחנו יכולים לעזור לחבר שלנו? (תשובות של ילדים)אבל קודם כל, בואו נזכור אילו פטריות אנחנו מכירים - נחשו את החידות שלסוביץ'וק שלח לכם. (נחש חידות).

1. הפטרייה הזו חיה מתחת לאשוח,
תחת הצל הענק שלה.
זקן חכם מזוקן,
תושב בור - ... (בולטוס)

2. נולדתי ביום גשום
תחת אספן צעיר,
עגול, חלק, יפה,
הרגל עבה וישרה. (בולטוס)

3. אני לא מתווכח - לא לבן,
אני, אחים, יותר פשוטים.
אני בדרך כלל גדל
בחורשת ליבנה. (בולטוס)

4. הם מובילים ריקוד עגול ידידותי
אחיות אדומות שיער.
כולם מיד יבינו כאן:
מולו… (קנטרל)

5. הכובע אדום, עם נקודות,
צווארון עם רגל דקה.
הפטרייה הזו יפה להסתכל עליה
אבל מסוכן, רעיל. (ציפורן זבוב)

6. לאורך שבילי יער
הרבה רגליים לבנות
בכובעים צבעוניים,
מורגש מרחוק.

אספו, אל תהססו!

זה… (רוסולה)

לפני שנתחיל, בואו נמתח אצבעות:

אחת שתיים שלוש ארבע חמש! (אצבעות צועדות על כף היד)

אנחנו הולכים לחפש פטריות
האצבע הזו הלכה ליער, (סלסל את האצבעות שלהם)
האצבע הזו מצאה פטריה
התחלתי לנקות את האצבע הזו,

האצבע הזו התחילה לטגן,
האצבע הזו אכלה הכל,

מזה והשמין.

4.-חבר'ה, אני מציע שתבחרו "קָרְחַת יַעַר" והחומר שאיתו תתאר פטריות.

אתה יכול להתאחד בקבוצות קטנות, ואז יהיו יותר פטריות באחו שלך.

הילדים מחולקים לתתי קבוצות. בתת-הקבוצה הראשונה, ילדים מגלגלים מהם גושים נייר גליומודבקים לקווי המתאר המוגמרים של הפטריות.

בשני: פטריות עשויות מבצק צבעוני מלוח.

בשלישית: על קווי המתאר של פטריות על "קָרְחַת יַעַר" מוחל דבק, ואז יוצקים ומפזרים את הגריסים.

ילדים מבצעים עבודה באמצעות כרטיסי פעולה.

5. -סיכום. הִשׁתַקְפוּת.

חברים, ממי קיבלנו את החבילה?

מה ביקש לסוביץ'וק?

חברים, מה הכי נהניתם לעשות?

אתם חושבים שלסוביץ'וק יהיה מאושר?

כל הכבוד, חבר'ה, זה עזר לסוביץ', על זה הוא שלח לכם פינוק. (פנקו את הילדים בעוגיות "פטריות" )

סבטלנה וסילייבה
"V יער סתיוהרבה פטריות". שיעור פתוחלציור פנימה קבוצה בכירה(הדרכה בשיטת "הדבקה")

"V פטריות רבות ביער הסתיו»

נושא:V פטריות רבות ביער הסתיו.

תחום חינוכי: « יצירה אמנותית» .

נושא השבוע: « סתָיו» .

משימות:

חינוכית:

למד לתאר דרך פטריות« הִתקַשְׁרוּת» ;

לחזק את הידע של ילדים על מבנה עצים נשירים ואשוח, צורותיהם ו גווני צבע (O.O. Cognition) ;

תרגול ביכולת להניח מספר חפצים על קו אחד (או.או. יצירתיות אמנותית) .

מתפתח:

הרחב את הרעיונות של ילדים על תופעות טבע בסתיו(O.O. Cognition) ;

לפתח את היצירתיות של הילדים בעבודתם (או.או. יצירתיות אמנותית) .

חינוכית:

לגדל הערכהלטבע (OO סוציאליזציה) .

עבודת אוצר מילים:

להעשיר ולהפעיל את אוצר המילים של הילדים בנושא « סתָיו» , "עצים, פטריות» , לעודד השתתפות בהבנה בשיחה (OO תקשורת) .

טכניקות מתודיות:

מצב בעיה, שיחה מצבית, משחקים דידקטיים ותרגילים, מצבי משחק, שיחה, סיפור, שיר על הנושא" סתָיו", הסבר המורה, צפייה במצגת, דקה פיזית, מראה קבלת הפנים הִתקַשְׁרוּת.

שילוב חינוכי אזורים: "יצירתיות אומנותית", "סוציאליזציה", "קוגניציה", "תִקשׁוֹרֶת".

עבודה מקדימה:

מתבונן עצי סתיוועצי חג המולד.

הִתחַשְׁבוּת סתָיויער ותדמית של שונים פטריותבאיורי ספרים, בתמונות, בלוחות שנה.

צִיוּרעצים בקודמים עיסוקיםובפעילות עצמאית.

עבודה עם הורים: מתבונן תופעת טבע, על ידי עולם הצומח, בסתיו. ציור סתיויער בבית עם ההורים. קורסים לשעבר על יער סתיו עם ההורים, ייצור פטריות בצורה של אומנות.

סוגי פעילויות לילדים: תקשורתי, שובב, פרודוקטיבי.

חומרים וציוד:

ציוד מולטימדיה, סינרים, מברשות, נייר, אלמנטים משחק דידקטי, איורים של עצים, פטריות.

תוצאות מתוכננות:

משתתף בעניין בשיחה על תופעות טבע בסתיו, מבין ומגלה עניין קוגניטיבי, משתמש בידע שנצבר קודם לכן על מבנה העצים בשיחה;

נכנס באופן פעיל לתקשורת עם המורה, עונה נכון על השאלות שהוצגו;

פעיל בתהליך עבודה יצירתית, משתמש בטריק קבצים מצורפים, מסדר פריטים באותה שורה.

קריאת שירים על סתָיו;

שיחה עם ילדים על חיי היער;

הופעה דרך התמונה;

פעילות עצמאית של ילדים;

ניתוח עבודת ילדים.

מהלך חינוכי מאורגן פעילויות:

(המצב החינוכי מתבצע בצורה משחקית).

מְחַנֵך: (קורא שיר)

סתָיו

עלים נושרים, נושרים -

נפילת עלים בגינה שלנו.

עלים צהובים, אדומים

הם מתפתלים ברוח, עפים.

ציפורים עפות לדרום -

אווזים, חריצים, עגורים.

זו הלהקה האחרונה

מנפנף בכנפיו מרחוק.

בואו ניקח סל בידיים,

לתוך היער עבור בוא נלך פטריות,

ריח קנבוס ושבילים

טָעִים פטריית סתיו.

מ' איבנסן

מְחַנֵך:

- ילדים, היום נצא לטייל יער סתיולהתפעל מיופיו שוב.

נשמעת מוזיקה שקטה "עונות"א ויוואלדי (המוזיקה דועכת)

מְחַנֵך:

-חבר'ה עוצמים את עינינו: ודבר את זה בשקט. סיבוב, סיבוב ונכנס למצוא את עצמך ביער הסתיו... הנה אנחנו בפנים יער סתיו.

תגיד לי איזה יער בסתיו? (יפה, צבעוני, חכם, צבוע וכו')

חבר'ה, תראו כמה זה יפה אצלנו יַעַר(קבוצה מקושטת ביער הסתיו) .

חבר'ה, תראו איזה עלים יפים. הם בטח היו מוכנים עבורנו. נשב בשקט, כל אחד ליד העלה שלו. עלים צבעוניים סתיו יפה(משאיר צבעים שוניםאדום, צהוב, ירוק) .

מְחַנֵך:

חבר'ה, בואו נתפעל מהיופי יער סתיו! (פסיכו-התעמלות, מערכון סתיו) .

מסתיים מערכון סתיו... סנאי עם סל יוצא מאחורי המסך (מבוגר בתחפושת סנאי) .

סנאי:

- היי ח'ברה! מה אתה עושה ב יער סתיו?

מְחַנֵך: חבר'ה, מי זה?

יְלָדִים: סנאי.

מְחַנֵך: חבר'ה, ספרו לנו איפה גרים הסנאים? (שקול עץ עם שקע)

יְלָדִים: בשקע.

מְחַנֵך: מה הסנאי אוכל? (פטריות, פירות יער)... שקול כמו סנאים על זרדים פטריות תלויות.

יְלָדִים: פטריות, פירות יער.

מְחַנֵך:

- חבר'ה, בואו נספר לבלוצ'קה על מה אנחנו יודעים פטריות.

- איזה שניים קבוצות חולקות את כל הפטריות?

יְלָדִים: אכיל ולא אכיל.

מְחַנֵך: כל הכבוד חבר 'ה. לדעת על פטריות הרבה.

מְחַנֵך: חבר'ה, בואו נקשיב לסיפור של הסנאי. היא רוצה לספר לנו משהו.

סנאי: אמרתי לחבר'ה שבשלהם יַעַררק רעילים גדלו פטריות- ציפורני זבוב - בלתי אכילים. ובקרוב יגיע החורף, ואם היא לא מאחסנת טוב פטריותאז הם יגוועו ברעב.

מְחַנֵך: סנאי ומה אתה צריך לאסוף פטריות?

סנאי: הכי טוב פטריות - פורצ'יני... יש להם כובעים חומים ורגליים לבנות.

מְחַנֵך: חבר'ה בואו נראה על המסך הגדול פטריות. (מצגת שקופיות) .

מְחַנֵך: חבר'ה, בואו נעזור לסנאי להצטייד לחורף.

יְלָדִים: אנחנו מאוד שמחים לעזור לסנאי (לְהַסכִּים).

מְחַנֵך: חבר'ה, איך אנחנו יכולים לעזור לסנאי?

יְלָדִים: לאסוף פטריות,לך ליער, לצייר... (אם אין הצעה לצייר פטריות, ואז המורה מציע את עצמו.)

מְחַנֵך: "אל תדאג, סנאי, אני והחבר'ה נעזור לך. נצייר אותך פטריות רבות". ובשביל זה צריך לחזור לגן. אנחנו הולכים לגן. והסנאי ילך איתנו.

דקה פיזית:

במורד שביל קטן, במורד שביל קטן

הרגליים שלנו צועדות.

קפוץ מעל הבור, קפוץ מעל הבור.

דרך שלולית דילוג, דרך שלולית דילוג.

הלכנו, הלכנו עד הקבוצות שלנו הגיעו. (הגעתי ל קְבוּצָה, אנחנו מתיישבים ליד השולחנות)

מְחַנֵך:

חבר'ה, אנחנו כבר איתך צבוע סתיוהיער בו חי הסנאי. תראה את הדשא שצומח מתחת לעצים?

יְלָדִים: כן.

בואו לצייר על הדשא פטריות לסנאים... אנחנו מתיישבים ב שולחנות: ועכשיו אני אראה לך איך לצייר פטריות פורצ'יני.

מְחַנֵך: פה יער סתיו(מראה את התמונה) .

הנה יש לי תמונה של גראס (הצג בתמונה) .

אני אקח מברשת ואטבול אותה פנימה צבע לבןובמיידי על ידי הרטבה, אני אצייר הרבה רגלי פטריות.

הרגליים התבררו ישרות (אני מראה ומבטאת את הטכניקות של התמונה, מורחת את המברשת עם כל הנמנום על הנייר).

עכשיו אני אשטוף את המברשת היטב, (מראה איך)אני אטבול אותו בצבע חום ואצבע כובע על הרגליים.

הרגליים עומדות, והכובעים עליהם (מציג קו אופקי).

מְחַנֵך: חבר'ה, בואו נצא לעבודה. והסנאי יעזור לנו.

יְלָדִים: לצייר (המורה עוזר) .

סנאי: שבחים פטריות בתמונות, תודה לחבר'ה על העזרה.

סנאי קורא למספר ילדים כדי לעזור להם למצוא לבנים חזקים פטריות.

סנאי עם ילדים מניח תמונות על מעמד (דיון בתמונות).

הִשׁתַקְפוּת:

חבר'ה, איך עזרנו לסנאי?

מה צָבוּעַ?

לאן הלכת?

מה הכי אהבת?

לַחֲזוֹר

×
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:
כבר נרשמתי לקהילה "toowa.ru"