יצירתיות אמנותית בקבוצת ההכנה. שיעורי עיצוב מנייר בקבוצת ההכנה

הירשם כמנוי
הצטרף לקהילת "toowa.ru"!
בקשר עם:
מטרת התוכנית - התפתחות יְצִירָתִיוּת והתחום הקוגניטיבי של ילדים גדולים יותר גיל הגן על ידי הצגתם לאמנות האוריגמי המודולרי.
תוכנית מעגל " אוריגמי מודולרי"מיועד ל - 33 שעות (שנת לימוד אחת ב קבוצת הכנה, שיעור אחד לשבוע למשך שעה), במהלכו ההנחה היא כי שיעורים קבוצתייםומתן סיוע פרטני על ידי המורה לכל ילד.
תוכן התוכנית
  1. שיעור תיאורטי "היכרות עם אוריגמי" (היסטוריה של הכיוון, טיפוסים).
  2. היכרות עם המושג "צורות בסיסיות" ויישומם בטכניקת האוריגמי.
  3. ייצור הצורה הבסיסית "מרובעת" ומוצרים על בסיסה.
  4. היכרות עם אגדה באוריגמי.
  5. מונחי אוריגמי. כיס (ארנק).
  6. "פרח מסוגנן". עבודה עם הצורה הבסיסית "משולש".
  7. "פוקס וכלב". למד לפרוס על ידי כיפוף. היכרות עם מושג הדימויים הגרפיים, מטרתם. תכנון עבודה על בסיס כרטיסי הדרכה גרפיים.
  8. "יאכטה וספינת קיטור". היכרות עם הטכניקות של קריאת דיאגרמות אוריגמי. תרגילים לחלוקת יצירה מלבנית ומרובעת לכיוונים שונים לחלקים שווים ולא שווים.
  9. "זכוכית". הכנת מוצרים בטכניקת אוריגמי על בסיס כרטיסי הדרכה (נושא וגרפיקה).
  10. "ציץ ושפירית". יצירת הקומפוזיציה "ציפורים ביער". עבודות תכנון על הקומפוזיציה. עיצוב מוצר. תערוכת עבודות.
  11. "ארנב וכלבלב". הכרות עם צורת הבסיס החדשה. קריאת דפוסי קיפול בטכניקת אוריגמי. אבטחת טכניקות קיפול וקיפול נייר.
  12. "ברווז". חזרה על שמות הטפסים הבסיסיים. חזרה על הכללים לשימוש במספריים. הכנת מלאכת יד. עיצוב מוצר, תערוכה.
  13. "ציפורי פיות". חבר תמונות של ציפורים נהדרות, סדר קומפוזיציות עם הדמויות המופלאות האלה.
  14. יצירת הקומפוזיציה "עופות על הדשא". רכש מוצרים ורישום לוחות.
  15. דגים ופרפר. (תיאוריה ותרגול.) חזרה על צורות היסוד הנלמדות. שרטוט שלטים קונבנציונליים ותכניות קיפול לצורות בסיסיות.
  16. "שׁוֹשָׁן". מוצר המורכב מחלקים זהים - מודולים.
  17. יצירת הקומפוזיציה "בריכה". חזרה על צורות היסוד הנלמדות. שרטוט שלטים קונבנציונליים ותכניות קיפול לצורות בסיסיות.
  18. קַרפָּדָה. (תיאוריה ותרגול.) היכרות עם שלטים קונבנציונליים, מקובל באוריגמי וטכניקות קיפול בסיסיות. טפסים בסיסיים. כרטיסי הדרכה המציגים את תהליך הקיפול. מוצרים מתקפלים על בסיס צורות בסיסיות פשוטות.
  19. "שַׁפִּירִית". בחירת צורה בסיסית. מדברים על חרקים החיים ליד גופי מים. קישוט המוצר.
  20. יצירת הקומפוזיציה "אי בבריכה". חבר קומפוזיציה על ידי עבודה בקבוצה. ארגון תערוכה של עבודות ילדים.
  21. "אֳנִיַת קִיטוֹר". קיפול החומר לאורך ולרוחב, הכנסת הצדדים. קישוט עבודות עם דוגמאות לבחירתכם.
  22. "צוֹלֶלֶת". מבוסס על צורות בסיסיות על ידי כיפוף הצדדים הקטנים יותר של המלבן לכיוון האמצע. הצמדת חלקים נוספים ספציפיים למוצר.
  23. יצירת הקומפוזיציה "בים", הכנה לתערוכה.
  24. הכנת גלויה "זר ציפורנים" על ידי קיפול פרחים על בסיס צורות היסוד הנלמדות. רישום יצירות וכרטיסי ברכה.
  25. יצירת הקומפוזיציה "פרחי ורדים" על ידי קיפול פרחים על בסיס צורות היסוד הנלמדות. רישום יצירות וכרטיסי ברכה.
  26. "Snowdrop" על ידי קיפול פרחים על בסיס הצורות הבסיסיות שנחקרו. רישום יצירות וכרטיסי ברכה.
  27. "אנית מפרש". עבודה עם צורות בסיסיות וטכניקה של כיפוף הצדדים הקטנים של המלבן לכיוון האמצע. הצמדת חלקים דקורטיביים נוספים ספציפיים למוצר.
  28. "מכתב שמח". קיפול צורות באלכסון על ידי אחיזת משולש קטן מבלי להשתמש בצורות בסיסיות.

מוסד חינוך תקציבי לגיל הרך לגיל הרך

גן ילדים משולב מס '125 "רוסטוצ'ק"

תַקצִיר פעילויות חינוכיות אוריגמי בהכנהלקבוצת בית הספר עם תת-התפתחות כללית נאומים

"מתנות של סתיו" (ירקות ופירות)

מוּכָן

מְחַנֵך

פדולובה גלינה אלכסנדרובנה

טוליאטי 2015מתווה פעילויות חינוכיות באוריגמי בקבוצת המכינה לבית הספר עם תת-פיתוח כללי של הדיבור "מתנות הסתיו" - (ירקות ופירות).משימות: כדי ליצור אצל הילדים את היכולת לקפל נכון את הנייר, לעבוד עם מספריים ודבק; לפתח את היכולת לעבוד בצורה מדויקת.לקדם התפתחות של שרירי זרועות קטנות.טיפח עניין בפלסטיק נייר.לאחד את המושגים "צליל" ו"מילה ". בידול מושגים אלה.ציוד וחומר: בובות של ירקות, פירות, פירות יער, סלים 3 יח '; תמונות נושא - פירות יער, גיליונות נייר לפי צבע הירקות והפירות 10x10. בַּנַאִי פעילויות משותפות משחק אצבעות:"אצבעות מברכות."

המורה: - היום נדבר על ירקות, פירות ונציע לבצע תרגיל מחקה: אמור:מורה: - ממה צומחים ירקות?מחנך: -אני הופך אותך לזרעי ירקות קטנים. להתכופף למטה. שמש חמה חימם את הזרעים, השקה את הגשם. הזרעים גדלו וגדלו והפכו לצמחים.השמש הייתה חמה, הצמחים שלנו נבלו .. פתאום גשם החל לזלוג, הצמחים התעוררו לחיים, הושיטו יד אל השמש. ירקות נפלאים צמחו בגינה.מורה: חבר'ה, איפה מגדלים ירקות?איזה ירקות אתם מכירים? הראה את הירקות השמניםועכשיו הירקות הדקיםמורה: - תכינו את הידיים, נשחק. אני אתקשר מילים שונותואתם מוחאים כפיים כששומעים את שם הירקות. (שולחן, צנון, לפת, עט, מלפפון, עגבנייה, כובע וכו '). כל הכבוד! טוב מאוד בזה.אתה אוהב בננות? תפוזים? אננס ? תן להם שם במילה אחת.עכשיו בואו נזכור את שם הפרי שעדיין לא שמתי.די. מצא והרחיב חבר'ה, תראו איזה יבול גדול קצירנו. המשימה שלנו היא למיין את כל היבול ולסדר בסלים לפי צבע.הסל השמאלי מכיל רק ירקות ופירות כתומים,מימין, רק אדום וורוד.והסל באמצע, רק ירוק.המורה בודק את המטלה.

לפני תחילת השיעור ילדים מבצעים תרגילי אצבע.

ילדים מקבלים את הצעת המורה.

ירקות צומחים מזרעים.

ילדים קמים לאט.הרימו לאט את הידיים למעלה, הצמחים מושיטים יד לשמש. מסננים את הידיים, האצבעות.הוריד את הראש, הידיים, הורד את הכתפיים ואת פלג גוף עליון. תרד לרצפה.ילדים יושבים.

במיטת הגן, באדמה.גזר, כרוב, מלפפונים וכו '.נשפי את לחייך. למשוך את לחייך)

כן!

אלה פירות. (תפוח, אגס אפרסק, משמש, אבקדו וכו ')ילדים אוספים את הקציר בסלים למוזיקה.

המורה מזמין אותך לנוח.חינוך גופני."בגן" ילדים הלכו, הלכו, הלכו ( ילדים הולכים במקום) הם נכנסו לגן.נמצא כרוב, (מכופף וקוטף ירקות)מצאנו מלפפונים, אספנו את כל העגבניות,נמצא קישואים הם שמו הכל בסליםוהלך הביתה ( צועד במקום) מְחַנֵך- נחשו וחזרו על המשפטים.או-או-או - קרע את האדום ...……ז'אן-ז'אן-ז'אן - שוכב בגן …….Ets-ets-ets - אכלו טעים ... ………אוקי-אוקי-אוקי - הבאנו המון ... ... ..אני קניתי ……….-המורה: - על מה היו המשפטים?-מנחה: - נחשו חידות, אבל ניחושים שכב על שולחנותיך.נראה שהם מלפפונים
הם גדלים רק בצרורות
ולארוחת הבוקר הפירות האלה
מגישים את הקופים. (בננות)אדום, ילדים, אבל לא פרג.
בגן - לא חיפושית.
חותם טעים עסיסי.
ניחשתם נכון? (עגבניה) למרות שהוא לא ראה דיו,
הפכתי פתאום לסגול
הם אוהבים את הירק ואניה, ז'אן ...
אז זהו ... (חצילים)זה קורה, ילדים, שונים -
צהוב, צמחי מרפא ואדום.
זה חם, ואז זה מתוק,
אתה צריך לדעת את ההרגלים שלו.
ובמטבח - ראש התבלינים!
ניחשתם נכון? זה ... (פלפל)
עגול, אדמדם,
אני גדל על ענף.
מבוגרים אוהבים אותי
וילדים קטנים.
(תפוח עץ)
מורה: על מה היו החידות?המורה: - מי יגיד לי מה יש על שולחנותיך?מורה: -מה אתה צריך לקחת לעבודה?מורה: - אני מציע לך לעשות את העבודה בעצמך, תוך התבוננות בתרשים.המורה: - ועכשיו אני מציע לשים את מלאכתך בצלחת ובאגרטל. שיטות וטכניקות: - מילה אמנותית; - משחקים דידקטיים; - לחקות משחק; - ביטויים טהורים; - משחק אצבעות; - דקת תרבות פיזית; - רגע מפתיע;

פלפל תפוח עץ בננה עגבניה חציל

רשימת ספרות משומשת

1. נ.ב ריבקו. שיעורים ב פעילות חזותית ילד בגיל הגן - נייר פלסטיק... האגודה הפדגוגית של רוסיה מוסקבה, 2009

2. נוביקובה. בניית נייר ב גן ילדים... האקדמיה לפיתוח ירוסלב, 2006

חומרים משומשים ומשאבי אינטרנט

1. http://tvoyrebenok.ru/origami.shtml (דיאגרמות הפעלה)

מוסד חינוך תקציבי לגיל הרך לגיל הרך

גן ילדים משולב מס '226 "קפיטושקה"

תַקצִיר

פעילויות חינוכיות מאורגנות

נושא: "ירקות"

/ קבוצת הכנה לבית הספר /

הוכן על ידי:

אלימובה ר.נ.

אוליאנובסק, 2015

משימות:

1 להמשיך ללמד ילדים להשתמש בנייר רב מרקם (גלי) לייצור חפצים מגושמים על פי תוכנית - תרשים.

2 ... גיבשו את היכולת לתאם סכמת צבעים עם מרכיב משמעותי של פעילות.

3. לטפח את היכולת לתכנן את פעילותם על ידי בחירה חומרים הכרחייםבאמצעות ריקים.

חומר וציוד:נייר גלי, ריקים עם קווי מתאר, דבק - עיפרון, מספריים, קו, תכנית - תרשים של הרצף להכנת ירק, הדיסק מס '6 של סרגיי ואקטרינה ז'לזנזוב.

מורה מאמן:

היכרות עם טכנולוגיית הייצור, צפייה בחומרי וידיאו;

ביצוע מעגל;

הכנת חומרים וציוד;

לימוד עם ילדים שירים על ירקות על פי התוכניות.

בְּחִירָה מוזיקת \u200b\u200bרקע ופעילות גופנית מוזיקלית

V. - חבר'ה יקרים! זכור את השיר על ירקות שלמדנו איתך.

(ילדים מדקלמים את שירו \u200b\u200bשל טוים "ירקות")

ד '- המארחת הגיעה פעם מהבזאר.

המארחת הביאה הביתה מהשוק:

תפוחי אדמה, כרוב, אפונה,

פטרוזיליה וסלק. אה! ...

כאן הירקות פתחו מחלוקת על השולחן -

מי טוב יותר, טעים יותר ונחוץ יותר עלי אדמות:

תפוחי אדמה, כרוב, גזר, אפונה

פטרוזיליה או סלק. אה! ...

בינתיים המארחת לקחה את הסכין

ועם הסכין הזו התחלתי להתפורר:

תפוחי אדמה, כרוב, גזר, אפונה,

פטרוזיליה וסלק. אה! ...

מכוסה בסיר מחניק

הם הרתחו, הרתחו במים רותחים תלולים:

תפוחי אדמה, כרוב, גזר, אפונה,

פטרוזיליה וסלק. אה! ...

ומרק הירקות לא היה רע!

V. - כל הכבוד, זכור זאת היטב.

V. - ועכשיו אני רוצה להציע לך להכין ירקות במו ידיך מנייר.

אני מציע לך נייר יוצא דופן - גלי. תסתכל על זה, קח את זה בידיים שלך, הרגש אותו, משוך אותו מעט. מאפיין זה של נייר יהיה שימושי עבורנו בעת ביצוע עבודות יד.

ד '- מרגיש, מלטף ומשוך את הנייר.

V. - כתוצאה מהעבודה, יש להשיג ירקות כאלה - צנוניות, סלק ולפת.

בואו נסתכל עליהם, איזה צבע הם, איזו צורה הירק, מהם העלים, מה הם למגע?

- למשל, צנון הוא אדום, צורה עגולה עם זנב מחודד, עלים ירוקים צורה מאורכתאם מלטפים אותו, זה חלק.

איך אפשר להכין את הירקות האלה?

והתוכניות שעזרו לנו ללמוד שירה יעזרו לנו במשימה הקשה הזו.

ש: - הסתכל בתמונה הראשונה - זה כל מה שאתה צריך כדי לעבוד. שֵׁם.

ד - נייר גלי, דבק, מספריים, מפית, פלאגלה.

ב '- התמונה השנייה - אנו יוצרים גוש (כדור) מנייר על ידי ריסוקו בידינו, זה יהיה ריק לירק.

ד. - תגיד לי מה אתה רואה בתמונה השלישית?

- חותכים את העלים בעזרת מספריים ומדביקים את הדגל עלים.

ב. - נכון, בעזרת מספריים אנו חותכים את עלי הירקות לאורך קו המתאר. עליכם לחתוך שני עלים ולהדביק עליהם את הדגל כדי לשמור על העלים חזקים.

V. - בתמונה הבאה אנו עוטפים את הכדור המוגמר בנייר צבעוני. למישהו שיש לו נייר אדום יהיה צנון, מישהו שיש לו נייר בורדו יהיה סלק, ואם לנייר צהוב יהיה לפת.

ואז אנחנו מקבלים קצה אחד על ידי סיבוב הנייר, השני - אנחנו צובטים באצבעות.

ש: עכשיו תסתכל על התמונה הבאה. מה אתה רואה?

ד. - אנו מחברים את כל הפרטים.

V.- כל הכבוד, אנו מחברים נכון את ריק הירק, את שני יריעותיו בעזרת דבק - עיפרון.

V. - אם תעשה הכל נכון תקבל צנון כזה, לפת וסלק.

V. - עכשיו ננוח קצת

חינוך גופני "גננים"

יקטרינה וסרגיי ז'לזנזוב "מוסיקה עם אמא"

דיסק מספר 6 שיר מספר 52 - 53

ג. - עכשיו אני מציע שתכין עבורכם ירקות חופשת סתיו... כל מה שאתה צריך לפניך. ורצף הדברים שלהלן נראה בתמונות. הם יהיו העוזרים שלך, הם תמיד יבקשו ממך. אתה יכול להתחיל לעשות מלאכות.

מוזיקה נשמעת, ילדים עובדים, המורה עוזר.

ש: כולנו הכנו ירקות נפלאים, בואו נראה ונספר מי עשה הכי טוב.

דניל, איזו מלאכה הכי אהבת? למה?

ד. - אהבתי את הצנון של נסטיה, כי היא בחרה בצבע הנכון, עשתה את הקצוות הנכונים (האחת חדה, השנייה לא). המלאכה נעשית בצורה מאוד מסודרת ויפה.

ש - ועכשיו נכניס את כל הירקות לסל לחג הסתיו שלנו.


"פַּרדֵס".

תוכן תוכנה:

  1. להכיר לילדים נייר באיכות שונה, למטרות שונות.
  2. ערכו ניסויים עם סוגים שונים של נייר וגלו כיצד המאפיין של כל אחד מהם קשור לשימוש בחומר זה.
  3. העשיר את כישורי החישה של הילד.
  4. לחזק את היכולת של הילדים לקמט נייר.
  5. פיתוח תשומת לב, זיכרון, חשיבה לוגית ומופשטת, דמיון מרחבי.
  6. התפתחות מיומנויות מוטוריות עדינות ידיים.
  7. פיתוח טעם אמנותי, יצירתיות ודמיון של ילדים, סקרנות.
  8. הרחיבו את חוויות הילדים.
  9. לְהַרְחִיב כישורי תקשורת יְלָדִים.

חומר: מפיות, כתיבה, נייר ציור, קרטון, ריבועים צבעוניים, מיכלים עם מים, מספריים לכל ילד, ציור של עץ, דבק.

עבודה מקדימה:

שים לב לנייר בחיי היומיום שלך.

מהלך השיעור:

חלק אחד.

חבר'ה, היום בגן שלנו, חבילה של דרקון מארץ נייר הגיעה לקבוצה שלנו. בוא נראה מה יש בזה. (המורה פותח את החבילה, יש סוגים שונים נייר ומכתב).

ראשית, בואו נקרא את המכתב:

"בחורים יקרים! לא יכולתי לבוא לבקר אותך, אבל שלחתי לך סוגים שונים של נייר. אני מאוד רוצה שתמשיך בניסויים שלך עם נייר, תלמד את המאפיינים של סוגים שונים של נייר. ותושבי מדינת הנייר מבקשים מכם לקשט את העץ הזה.

תודה,

הדרקון הקטן שלך ".

ילדים בוחנים סוגים שונים של נייר, נוגעים בו.

מה משותף לכל סוגי הנייר? מה ההבדל? ילדים בגיל הרך עצמם מציעים דרכים לבדוק את מאפייני הנייר.

ואז מבוצעת סדרת ניסויים:

ילדים מקפלים סוגים שונים של נייר (קיפולי מפיות קלים יותר, ניתן לקפל אותם יותר פעמים מסוגים אחרים; קיפולי נייר מצויירים בקושי);

פיסות נייר מקומטות (איזו קלה יותר להתקמט? השווה את מה שקרה);

פיסות נייר טובלות בקערת מים (איזו מהן נרטבת מהר יותר?);

המשימה ניתנת לנתק את הריבועים מהם נייר שונה (באיזה מקרה אתה צריך לעשות מאמצים גדולים?);

הנייר נחתך במספריים;

צריך להעיף ריבועים באותה מידה (איזה נופל מהר יותר ולמה?);

לפוצץ על פיסות נייר קטנות שונות (מה קל יותר?).

כל הכבוד בנים. ערכנו איתך ניסויים שונים, למדנו הרבה דברים מעניינים על נייר.

המחנך מסיק שהנייר שונה באיכותו, בתכליתו, בתכונותיו; נייר הוא חומר שביר: הוא נקרע בקלות, מתקמט, נרטב.

חלק 2.

בוא נראה עכשיו מה עוד טמון בהנחת היסוד?

ילדים מוציאים ריבועים צבעוניים וציור של עץ.

חבר'ה, איך נקשט עץ לתושבי מדינת הנייר? (ילדים מציעים אפשרויות משלהם).

אתה כבר יודע לקפל נייר. בואו נגלגל את הכדורים הצבעוניים.

איך הם נראים? (לפירות).

איזה פירות הכדורים שלך נראים?

ילדים קובעים את הפרי שנוצר. מישהו קיבל אגס, תפוז, תפוח וכו '.

כל הכבוד, אתה מאוד שומר מצוות. עכשיו בואו נדביק את הפירות האלה על העץ הזה.

חלק 3.

ילדים מדביקים פרי.

חבר'ה, תראו איזה עץ קיבלנו איתכם (תמונה 2). על אותו עץ תלויים פירות שונים: "עץ נס". תושבי מדינת הנייר יהיו מאושרים מאוד.


בנושא: התפתחויות מתודולוגיות, מצגות והערות

סיכום שיעור עיצוב נייר בקבוצה הבוגרת בגן "זאושקינה איזבושקה"

שיעור מופשט על עיצוב מנייר ב קבוצה בכירה גן ילדים. עושה צריף על ידי סיבוב ריבוע לצינור ...

סיכום שיעור עיצוב נייר בנושא ריהוט מ- PAPER על בסיס קיפול מלבן ...

לודמילה פודגורניה

מְחַנֵך פודגורניה לודמילה ניקולייבנה.

שיעור על עיצוב מלאכת יד מירקות ופירות... תוֹכנָה תוֹכֶן: 1. למדו את הילדים להכין מלאכות פירות וירקות וביטחונות חומרים: זרדים, צמר גפן, פלסטלינה. 2. למדו ילדים לפנטז להפוך את תוכניותיהם למציאות. שבץ שיעורים: מְחַנֵך: "אז הגיע הסתיו הנדיב, כמה מתנות היא הביאה." ראה כמה מוזר הבאת ירקות... היום נכין מהם מלאכות. בחר את אחד שאתה אוהב עכשיו ירק או פרי, תחשוב מה אתה יכול לעשות מזה ומה חומר נוסף פחית להשתמש: כוסות יריעות, זרדים, פלסטלינה. איזה סוג מלאכת יד יפה עשית את זה! מי הארטם שלך, זה איש גזר. יש לך את נסטיה? -דג. - יש לך מלאכות נפלאות. נכין תערוכת מלאכת יד מ פירות וירקות... החבר'ה עשו עבודה טובה.

הסתיו הוא תקופה מדהימה בשנה. הגיע זמן הקציר. הנה כמה מעניינים


עשינו מלאכת יד מ פירות וירקות... התבונן בתמונות בהן תראה ממה ניתן ליצור מלאכות אחרות פירות וירקות... תכננו תערוכה מעבודותיך שהושלמו ונקרא לה "סתיו נדיב"... אתה עדיין יכול לשקול את עבודתך ולבקש את אמהותיך ואבותיך.

פרסומים קשורים:

מופע "כדור פירות וירקות" כדור הירקות והפירות דרמט מחלוקת בין ירקות לפירות ילדים נכנסים (מוזיקה מצחיקה נשמעת) מנחה: שלום חבר'ה יקרים, מה הם?

"כדור ירקות ופירות". חניך סתיו בקבוצת ההכנה משימות: - להביא שמחה לילדים, להעלות רגשות חיוביים; - לאחד את רעיונות הילדים לגבי שינויי הטבע בסתיו;

באופן מסורתי, בתחילת הסתיו, MDOU מס '15 מארח מספר אירועים ב נושא הסתיו... אלה ציורים של ירקות, פירות, טבע סתיו; דוּגמָנוּת;.

באופן מסורתי, בכל סתיו בספטמבר מתקיים בגן שלנו תערוכת עבודות יד העשויות מירקות ופירות. החבר'ה הם הבכורים שלנו.

תקציר השיעור על התפתחות הדיבור בקבוצה הצעירה השנייה "תיאור ירקות ופירות" מטרה: 1. לאחד את הידע של ילדים על מושגים כמו "ירקות ופירות"; 2. להעשיר את אוצר המילים של הילדים על ידי הרחבת הבנת הנושאים.

תכנון שבועי "היתרונות של ירקות ופירות" קבוצה: בכירה. נושא השבוע: "היתרונות של ירקות ופירות." מטרה: להרחיב את הידע של הילדים על היתרונות של ירקות ופירות, על המגוון שלהם. סופי.

דוח על הטיול לחנות הפירות והירקות מטרת הטיול: ללמד את הילדים את כללי ההתנהגות ברחוב. גיבשו מערכת שלמה אצל ילדים.

לַחֲזוֹר

×
הצטרף לקהילת "toowa.ru"!
בקשר עם:
נרשמתי כבר לקהילה "toowa.ru"