תקציר ציור בקבוצה האמצעית "בובות קינון מצחיקות. שיעור משולב בקבוצת הביניים "מטריושקה רוסית

הרשם ל
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:

מטרות השיעור:

  1. להכיר לילדים את ההיסטוריה של בובות קינון רוסיות.
  2. לתת מושג על בובת הקינון הרוסית כאחת ממלאכות העם העתיקות.
  3. לעורר עניין אומנות עממית.
  4. להכיר את ההיסטוריה של התרחשות, סוגים, תכונות של ציור של בובות קינון רוסיות.
  5. לפתח עניין קוגניטיבי של ילדים, עניין בהיסטוריה ובתרבות של רוסיה, מיומנויות יצירתיותודמיון, התבוננות.

משימות:

חינוכי:

  1. להכיר לילדים את ההיסטוריה של הופעת בובות הקינון הרוסיות, את הסוגים, התכונות של הציור של בובות קינון Semenovskaya, Zagorskaya, Polkhov-Maidan.
  2. הכינו צעצוע שטוח - מטריושקה.

מתפתח:

  1. לפתח עניין קוגניטיבי של ילדים, עניין בהיסטוריה ובתרבות של רוסיה
  2. לפתח את היצירתיות והדמיון של ילדים באמצעות היכרות עם אמנות עממית ואומנות שימושית.

חינוכי:

  1. להעלות את העניין של הילדים בתרבות אבותיהם.
  2. להעלות טעם אסתטי ואמנותי אצל ילדים.
  3. לטפח את היכולת לעבוד בקבוצה,עצמאות, פעילות.

חומר וציוד.

  1. בובה מטריושקה.
  2. איור המתאר בובות קינון של Semyonovskaya, Polkhov-Maidanskaya ו- Zagorskaya.
  3. תבנית בובות קינון ריקות ועבודה מוגמרת.
  4. תבניות מטריושקה (15 חתיכות) בגדלים שונים.
  5. צבעים, צמר גפן, צנצנות מים, פלטה, מפיות.
  6. ליווי מוזיקלי - השיר "בובות קינון רוסיות".
  7. מחברת.

מערך שיעור. אני. ארגון זמן... II. החלק העיקרי של השיעור. 1. מסר של נושא השיעור. 2. הסבר על החומר החדש. שיחה על מקורן של בובות הקינון הרוסיות. 3.הצגת בובות קינון. סיפור על שלושה סוגים של בובות הקינון המפורסמות ביותר. 4. פידג'ט. 5. הכנה לביצוע בובות הקינון. 6. ציור בובות קינון. III. מסכם את השיעור.

מהלך השיעור.

א. רגע ארגוני.

המורה: צהריים טובים, חבר'ה. אני שמח לקבל אותך לשיעור. חבר'ה, היום הכנתי לכם הפתעה - קופסת קסמים. הנה זה, אבל כדי לפתוח אותו, אתה צריך לומר את מילות הקסם:

תן לנו תשובה, קופסא,
מהר לחשוף את הסוד.

ילדים אומרים מילים, המורה מסתכלת לתוך הקופסה.

II. החלק העיקרי של השיעור. 1. מסר של נושא השיעור

מוֹרֶה: כעת נגלה מי יהיה האורח שלנו. נחש את החידה:

הנה צעצוע בשבילך -
לא סוס, לא פטרוזיליה. הנה עלמה יפה. מטפחת משי ארגמן
שמלת קיץ פרחונית בהירה
היד מונחת על דפנות העץ.
ובפנים יש סודות:
אולי שלוש, אולי שש.
להסמיק קצת.
הרוסי שלנו...
(תשובות ילדים - מטריושקה)

המורה מוציאה מהקופסה בובת מטריושקה.

2. שיחה על מקור וסוגים של בובות קינון רוסיות.

המורה: כל הכבוד, חבר'ה. ניחשתם נכון: זו בובת קינון רוסית. תראה כמה הם בהירים וחכמים! מאיפה הצעצוע המשעשע הזה? מאיפה אתם חושבים, חבר'ה, מאיפה הגיעה המטריושקה ברוסיה?

תשובות והנחות ילדים.

מוֹרֶה: מדענים מאמינים כי "ביצי פסחא" - עץ צבוע ביצי פסחא... יש הנחה שלמטריושקה יש שורשים יפניים. לפני כמאה שנים, סוחרים מיפן הרחוקה הביאו לרוסיה צעצועים-בובות קטנות של פוקורומה הבכור וקוקשי מעץ, שבתוכם היו עדיין כמה דמויות, מקננות אחת בתוך השנייה. הדגם היפני הזה, שנעשה בהומור רב, היה סט של דמויות של החכם היפני פוקורומה שהוכנסו זה לזה - זקן קירח שראשו מתוח ממחשבות רבות. גם מבוגרים וגם ילדים אהבו את הבובה הזו. ואחרי זמן מה הופיעו ברוסיה בנות צעצוע, שהוכנסו זו לזו. יוצריו היו: טרנר V.P. זבזדוצ'קין, שגילף אותה, והיא מתוכננת מבוסס על סקיצות של בובות מאת האמן S. Malyutin. (שקופית של מצגת מס' 1). מטריושקה כללה 8 פסלונים וגילמה ילדה בסרפן וצעיף עם תרנגול שחור בידיה; ילד הלך בעקבות הילדה, אחר כך שוב ילדה וכן הלאה, כולם היו שונים זה מזה, והאחרון - השמיני, תיאר תינוק עטוף בחיתול. בצורתם, הם דמו לצעצוע יפני, אבל הם כבר היו לבושים ברוסית: בשמלות קיץ, סינרים ומטפחות. כמעט תמיד לבובות מקננות יש צורה דמוית ביצה עם תחתית שטוחה, והן מורכבות משני חלקים - עליון וחלק תחתון. מטריושקה הוא קיצור של השם "מטרונה", החוזר למילה הלטינית "מטרונה" - גברת אצילה, אם למשפחה. (שקופית של מצגת מס' 2).

מוֹרֶה: חברים, ממה לדעתכם עשויה המטריושקה?
תשובות של ילדים.
מְחַנֵך : אתה צודק בובות מטריושקה עשויות מעץ. איזה עץ אתה חושב?תשובות של ילדים. מוֹרֶה: ככלל, אלה הם טיליה, ליבנה, אספן. וזה צריך להיות חלק, ללא קשרים. העץ נכרת בחורף או בתחילת האביב כך שיש בו מעט מיץ. הגזע מעובד ומאוחסן כך שהעץ מנופח. חשוב לא לייבש יתר על המידה את היומן. זמן הייבוש הוא כשנתיים. המאסטרים אומרים שהעץ צריך לצלצל. בובת הקינון הקטנה ביותר שאינה נפתחת היא הראשונה להופיע. בעקבותיה - חלק תחתון(למטה) לקראת הבא. החלק העליון של בובת הקינון השנייה אינו מיובש, אלא מונח מיד בתחתית. בשל העובדה שהחלק העליון מיובש לחלוטין במקומו, חלקי בובות הקינון מתאימים זה לזה בצורה הדוקה ומחזיקים היטב.
בסיום עבודת הפנייה מנקים בקפידה את המטריושקה מעץ לבנה כשלג, מסדרת משחת עמילן, כך שהשטח שלו חלק לחלוטין והצבעים המיושמים לא יתפשטו על העץ, ואז הם מיובשים. כעת בובת הקינון מוכנה לצביעה. ואז מתחיל התהליך, שנותן לכל מטריושקה את האינדיבידואליות שלה - ציור. ראשית, בסיס הציור מוחל בעיפרון. ואז קווי המתאר של הפה, העיניים, הלחיים מתוארים. ורק אז מציירים בגדים על המטריושקה. בדרך כלל, בעת ציור, הם משתמשים בגואש, צבעי מים או אקריליק. לכל אזור יש קנוני ציור, צבעים וצורות משלו. לאחר צביעת בובות הקינון, הן עוברות לכה. מתחת לשכבה של לכה מבריקה שקופה, צבעים מקבלים בהירות מיוחדת. (שקפיות המצגת מס' 3-4).

3. הצגת בובות קינון.סיפור על שלושה סוגים של בובות הקינון המפורסמות ביותר.

היום נכיר שלושה סוגים של בובות קינון: Zagorskaya, Semenovskaya ו-Polkhov-Maidanskaya.

מטריושקה מזגורסק. (שקופית 5).

אני בובת קינון מזגורסק. אני מאוד שמח לפגוש אותך.
האמנים נתנו לי שמלת קיץ רוסית מבריקה.
יש לי דוגמה על הסינר כבר הרבה זמן.
המטפחת שלי מפורסמת בגבול הרב-צבעוני שלה.

בובת הקינון הזו הגיעה אלינו מזגורסק. עכשיו קוראים לעיר הזאת סרגייב פוסאד. הוא ממוקם ליד מוסקבה. על ראשה של בובת הקינון זגורסקאיה מטפחת צבעונית עם פרחים או נקודות. החולצה לובשת שמלת קיץ עם צבעים שוניםלאורך המכפלת. מטריושקה, כביכול, צועדת באחו פורח. שני קווצות שיער מוסתרות מתחת לצעיף קשור בקשר, האף מתואר בשתי נקודות, השפתיים עם שלוש נקודות (שתיים למעלה, אחת למטה). שרוולי הסוודר, שמלת הקיץ והסינר מעוטרים בדוגמאות פרחוניות פשוטות. זה הכרחי גם דפוסים פשוטים על הסינר והצעיף, ככלל, פרחים או רק נקודות. קווי הפנים והלבוש מסומנים בשחור. המרכז העגול של הפרח או ה"אפונה" מתבצע בטכניקת ה"תיק".

מטריושקה סמיונובסקאיה. (שקופית מצגת מס' 6).

אני מהעיירה הירוקה והשקטה סמיונוב.
באתי לבקר אותך.
זר פרחים ורודים לגינה, בורדו.
הבאתי אותו במתנה.

אחד המרכזים העיקריים לייצור וצביעה של בובות קינון הוא העיר סמיונוב. מקשט את Semyonovskaya Matryoshka זר גדולפרחים, שתופס כמעט את כל הסינר. קצה הצעיף של המטריושקה הזה מעוטר גם בשרשרת של ניצנים קטנים. הצעיף צבוע לרוב בצהוב.

Matryoshka iz Polkhov - Maidana (שקופית של מצגת מס' 7).

ואני, חברות, מהמיידן.
אפשר להיות הכוכב של המסך.
התלבושת שלי מעוטרת בפרחים.
עם עלי כותרת בוהקים.
ופירות יער שונים
בשל ואדום.

יש כפר כזה באזור ניז'ני נובגורוד. פולחובקה הוא הנהר שעליו ניצב הכפר.
מידן היא אסופה של אנשים. ראשן של בובות הקינון פולכוב - מיידאן פחוס מעט, לכתפיים יש עיקול חד. צורה זו מעניקה למטריושקה מראה עליז ונועז. לבובות הקינון אין צעיף עם קצוות קשורים, ללא שמלת קיץ וללא סינר. במקום זאת, יש אליפסה קונבנציונלית על שדה דו-צבעי - החלק העליון אדום או צהוב, התחתון ירוק או סגול. הצעיף עליה בהיר וגם החצאית. העיניים מעט מצומצמות ונראות כך בערמומיות. הפנים ממוסגרות על ידי "תלתלים". הכי נקודה בהירההוא סינר. פרח עליו זר נפלא. התבניות נקראות: " ורד גדול"," רוזן "," פעמון "," תפוח "," ענבים " ואחרים.

4. חינוך גופני.

מוֹרֶה: חבר'ה מטריושקה אוהבים לרקוד. בואו נרקוד יחד עם בובות מקננות.

למוזיקה "בובות קינון רוסיות" ילדים חוזרים על התנועות מאחורי המורה.

5. הכנה לביצוע בובות הקינון.

מוֹרֶה: חבר'ה, בובת קינון הגיעה אלינו, והמאסטר הצליח לצייר לה רק את קווי המתאר. בואו ננסה להפוך לאמנים מאסטרים היום ולצייר בובות קינון. (המורה מחלק צלליות).

כל בובות הקינון אוהבות בגדים צבעוניים! לפני שמתחילים, בואו נדבר על מה לובשת המטריושקה.

מה יש לה על הראש?(מִטפַּחַת)

על הגו? (שמלת שמש)

במה מעוטרת שמלת הקיץ?(פרחים)

- לפעמים למטריושקה יש סינר על שמלת קיץ, היא גם מעוטרת תמיד בפרחים או בדוגמאות.

מוֹרֶה: עכשיו, חבר'ה יקרים, רק תעצמו את העיניים לרגע. שכח מדאגות, עייפות, אחרי הכל, ניסים יתחילו עכשיו!

- אני מתפתל, מתפתל, אני רוצה להפוך אותך. אני רוצה להפוך אתכם למאסטרים. בואו נלך לסדנאות שלכם, ושם כולם יקשטו את בובות הקינון שלו בפרחים ובדוגמאות.

6. ציור בובות קינון.

מוֹרֶה:

מאסטרים, לכו לעניינים.
מקשטים בובות קינון באומץ.
בחר כל דפוס
כדי שיהיה נעים לעין.

נצייר בגואש. מהם צבעי הגואש הטובים ביותר לשימוש? נכון, צהוב, אדום, כחול וירוק. בחרו צבעים כך שהמטריושקה תהיה בהירה ואלגנטית. נסו לצייר בצורה מסודרת. צור קווים דקים, נקודות, תלתלים עם קצה מברשת, עלי כותרת של פרחים עם משיכות קצרות עבות.

(בהקלטה נשמעות מנגינות עממיות רוסיות, ילדים יושבים ליד השולחנות ומתחילים לצייר בובות קינון).

III ... מסכם את השיעור.

מְחַנֵך : חבר'ה, תסתכלו על הבובות המקננות שלכם. כמה שהם יפים. האם אתה אוהב את העבודה שלך? עכשיו ספר לנו על הדברים הכי מעניינים שלמדת על בובת המטריושקה היום.

תשובות של ילדים

מְחַנֵך : כל הכבוד! עשית עבודה טובה היום. השיעור הסתיים.

מטרת השיעור:

  • היכרות של ילדים עם צעצוע עממי - מטריושקה.
  • ליצור היענות רגשית לתפיסה של מטריושקה מעץ כמזכרת, סמל לידידות, אהבה והרמוניה - של העם הרוסי;
  • להכיר לילדים את ההיסטוריה של המטריושקה, עם הטכנולוגיה של ייצורו.
  • לפתח דמיון יצירתי, עצמאות בייצור צעצועים - בובות קינון.
  • בנה עיר למטריושקה - עיצוב.
  • לפתח עניין של ילדים באמנות עממית.
  • לפתח את היכולות היצירתיות של ילדים באמצעות היכרות עם אומנות עממית ואומנות שימושית.
  • לטפח אהבה לאמנות עממית.

שילוב תחומים:

  • קוגניטיבי,
  • מִשְׂחָק
  • חברתית ותקשורתית,
  • נְאוּם

תוצאות צפויות: לקבל מושג על המטריושקה כסמל לאמנות עממית רוסית; להראות עניין בצעצועים עממיים, יצירתיות.

חוֹמֶר:

צעצועים (מטריושקה, הגברת הצעירה Dymkovo, צעצוע פילימונוב - משרוקית), מגבת רקומה. ערכות בנייה לכל ילד, עטים, נייר אוריגמי.

עבודת אוצר מילים: צבוע, סינר, שמלת קיץ, עץ

מהלך השיעור

צלילי שיר עם רוסי

מְחַנֵך:

לא בכדי החלה פגישתנו עם השיר הרוסי הישן הזה. שימו לב לשולחן שנמצא במרכז הקבוצה שלנו

(יש עתיקות על השולחן, הן מכוסות במגבות רקומות ישנות).

מה יכול להיות מתחת למגבת כזו, העשויה בסגנון רוסי?

תגובות משוערות של ילדים.

מְחַנֵך:

תן לי לגלות לך סוד. השולחן שלנו מלא בצעצועים. אבל הצעצועים שנמצאים כאן מפורסמים מאוד בעולם ועולים הרבה כסף. והמוזרות שלהם היא שגם המגש וגם המגבת שלפניכם נוצרו בידיהם של אומנים עממיים רוסים. על מה אנחנו מדברים, תגלו על ידי ניחוש החידה שלי.

מטפחת משי ארגמן
שמלת קיץ פרחונית בהירה
היד מונחת על דפנות העץ.
ובפנים יש סודות:
אולי 3, אולי 6.
להסמיק קצת
הרוסי שלנו (מטריושקה)

מְחַנֵך:

נכון, יש בובות מקננות.

ומי יודע במה שונה בובת הקינון מצעצועים אחרים?

תשובות משוערות של ילדים.

-צעצוע מטריושקה עם סוד. יש לה משפחה שלמה של בובות קינון: אחת קטנה מהשנייה, וכל בובות הקינון מוסתרות אחת באחת.

מְחַנֵך.

מי יכול לומר למה כולם אוהבים אותה: גם ילדים וגם מבוגרים?

תשובות משוערות של ילדים.

היא יפה, בהירה, חגיגית.

מטריושקה צעצוע מצחיקה.

היא לא לבד, יש בה צוות שלם של אותן אחיות עליזות, חכמות וידידותיות.

מְחַנֵך.

זו כנראה הסיבה שהמטריושקה היא סמל לידידות, אהבה והרמוניה. איך לא לאהוב אותה?

מְחַנֵך.

חברים, אתם יודעים מתי ואיפה הופיעו בובות הקינון הראשונות?

לילדים קשה לענות.

מְחַנֵך.

האם אתה רוצה לדעת?

איך אתה יכול לברר על זה?

דוגמאות לתשובות של ילדים

מְחַנֵך.

שאל אותי מה שאתה רוצה לדעת.

יְלָדִים.

ורה אלכסייבנה, היכן הופיעה המטריושקה הראשונה?

מְחַנֵך.

מטריושקה הופיעה ביפן לפני 100 שנה. אבל זה היה צעצוע קצת שונה. צעצוע זה תיאר אדם זקן - חכם Fukurumu. הוא נפתח, עוד כמה דמויות הסתתרו בו, מקננות אחת בתוך השנייה.

מְחַנֵך.

כמה מכם יודעים איך המטריושקה הגיעה אלינו לרוסיה?

-כנראה, זה הובא מיפן על ידי אנשים שהיו שם.

מְחַנֵך.

למה אתם חושבים שהצעצוע ברוסיה נקרא מטריושקה?

תגובות משוערות של ילדים.

מְחַנֵך.

תסתכל , במראה המטריושקה כפרית. והשמות בכפר, אם קוראים לזה בחיבה, נשמעו כך: דוניאשה, מניאשה, מטריושה. מטריושקה היא מטריושקה. (המורה פותחת את בובת הקינון ומניחה את כל בובות הקינון על השולחן)

אנחנו יפהפיות מטריושקה
בגדים צבעוניים
מטריונה אחת, שתיים - מילשה,
מילה - שלוש, ארבע - מאשה,
מרגריטה בת חמש,
לא קשה לספור אותנו.

מחנך: חבר'ה, כמה בובות קינון יש לנו על השולחן?

יְלָדִים: חמש בובות קינון.

מחנכת: בואו נסתכל ביחד על היפות שלנו, מה הן לובשות?

יְלָדִים: שמלת קיץ, צעיף, סינר, חרוזים.

מחנך: נכון. חבר'ה, בובות הקינון שלנו, מצחיקות צוחקות, מאוד אוהבות לרקוד. תן לנו לרקוד גם קצת.

חינוך גופני "אנחנו מצחיקים מטריושקה":

מוחאים כפיים
בובות קינון ידידותיות. (מחואים כפיים)
מגפיים על הרגליים , (ידיים על החגורה, הניחו לסירוגין את הרגל על ​​העקב קדימה)
בובות קינון ... (רוקעים ברגליים)
רכן שמאלה, ימינה, (הגוף מתכופף שמאלה - ימינה)
השתחוו בפני כל מכריכם. ( ראש מוטה שמאלה-ימין)
הבנות הן בובות קינון שובבות ומצוירות.
בשמלות הקיץ המגוונות שלך (ידיים לכתפיים, הגוף פונה ימינה - שמאלה)
את נראית כמו אחיות.
בסדר בסדר,
בובות קינון מצחיקות. (מחואים כפיים)

מְחַנֵך:

חבר'ה, המטריושקה סיפרה לי סוד שנמאס לה לעמוד בתערוכות. היא רוצה שיהיו לה הרבה חברים. הוא רוצה להתיישב לגור בעיר בשביל בובות מטריושקה.

האם תרצה לעזור למטריושקה?

איך אתה יכול לעזור לה?

תשובות משוערות של ילדים.

מְחַנֵך:

במה אפשר לבנות עיר?

האם לדעתך כדאי לצייר, לגזור או להכין בובות מטריושקה בשיטת האוריגמי?

בנים, מה תעשו?

בנות, אז תכינו בובות קינון.

מְחַנֵך:

אני מציע לך להתחלק לשני צוותים. בנים ובנות.

בנים, הסכימו ביניכם מי יבנה אילו בתים.

לך למקומות שלך ותתחיל לעבוד.

עבודה עצמאית של ילדים. ( צלילי מוזיקה שקטים).עזרה לילדים בקושי, עבודה פרטנית.

מְחַנֵך:

בנים, מה בניתם?

מה שם העיר שלך?

בנות, אתן חושבות שבובות קינון יפות כאלה יאהבו לגור בעיר הזו? למה?

איזה בחורים טובים אתם, בנים. איזו עיר יפה בנית.

אכלס את בובות המטריושקה. תן להם ליהנות בזה.

כולנו נלך לשטיח.

ילדים עומדים במעגל ומחזיקים ידיים.

מחנך: חבר'ה, בואו נזכור איזה צעצוע פגשתם היום?

יְלָדִים : עם בובות קינון.

מְחַנֵך:

אהבתם את הצעצוע הזה?

האם תשחק איתה?

יְלָדִים: כן

מחנך: כל הכבוד. היום נפגשנו עם מטריושקה - סמל לידידות, אהבה והרמוניה של העם הרוסי.


מוסד חינוכי עירוני לגיל הרך
"גן ילדים מס' 5, וולסק, אזור סרטוב"
רחוב מהפכני 29, טל' 7-10-39
תַקצִיר
בצורה ישירה פעילויות חינוכיות
על הנושא: "מטריושקה אחת, שתי בובות קינון"
(קבוצה אמצעית)
תאריך האירוע: 18/03/16
מְחַנֵך:
סונינה ק.ס.
סיכום GCD לילדים בממוצע גיל הגןבנושא
"מטריושקה אחת, שתי בובות קינון"
תחום חינוכי: "התפתחות אמנותית ואסתטית"
שילוב תחומי חינוך בהתאם לדרישות
FSES: " התפתחות קוגניטיבית"," חברתית ותקשורתית
התפתחות", " פיתוח דיבור».
סוגי פעילויות לילדים: משחק, תקשורת, קוגניטיבי
מחקר, חזותי.
משימות:
חינוכי: להכיר לילדים אומנות ואומנות
באמצעות מוזיקה וציור; להכיר את ההיסטוריה
בובות קינון; ליצור תנאים לשימוש בטכנולוגיה לא מסורתית
ציור בעת ציור בובות קינון.
התפתחותית: לפתח היענות רגשית לתפיסה
דמות המטריושקה; למשוך את תשומת הלב של הילדים לאמצעי הבעה,
לפתח את היכולת להבחין בשילוב של צבעים; לפתח יצירתיות
פעילות, תומכים בצורך באישור עצמי.
חינוכי: לטפח עניין ב פעילות חזותית;
תשומת לב, דיוק, מסירות, מימוש עצמי יצירתי;
לטפח אהבה לעבודתם של בעלי מלאכה רוסים.
שיטות: משחק, חזותי, מילולי, פרקטי.
טכניקות: בחינת מטריושקה, שיחה, מילת אומנות, דקות פיזיות, הסברים, עידוד, פעילות עצמאיתילדים, השימוש במגוון
טכנאי לצביעה.
חומר וציוד:
הדגמה: צעצוע מטריושקה, כן ציור.
חומר עזר: שבלונות נייר של בובות קינון, צבע גואש אדום,
צבעים כחולים, ירוקים, מגבונים לחים, צמר גפן, מברשות.
ליווי מוזיקלי: הקלטת mp3 של מוזיקת ​​פולק רוסית.
עבודה פרטנית: עזרה לילדים שמתקשים לצייר
בובות קינון.
עבודה מקדימה: בחינת חפצים בצורה דקורטיבית
אמנות שימושית, מיני-תערוכה בגן, קריאה
מילה אמנותית על המטריושקה ואומנות עממית של רוסיה.
שלבי הפעילות החינוכית:
- חלק מבוא;
- חלק ראשי;
- החלק המעשי;
- חלק אחרון.
במהלך הפעילות החינוכית הם משתלבים צורות שונותעֲבוֹדָה:
- קבוצה;
- אינדיבידואלי.
מהלך GCD
פעילות מחנכת פעילות ילדים
א. חלק מבוא (צלילי "על ההר לוויברנום")
-היי ח'ברה. היום יש לנו מאוד מעניין ו שיחה אינפורמטיבית, ונתחיל את זה בחידה:
צעיף משי ארגמן, שמלת קיץ בהירה בפרח, היד מונחת על דפנות העץ. ובפנים יש סודות: אולי שלושה, אולי שש. זה קצת האדימם. זה רוסי ………
הראשי
– כן, נכון, זאת מטריושקה! איזו בובה מעניינת! על מטריושקה
נוצרו אגדות, כמו בערך גיבורי עם... בובות קינון רוסיות מוכרות בכל מקום, ואף אחד לא עוזב את רוסיה בלי לקנות בובת קינון.
- חבר'ה, אתם יודעים מאיזה חומר הוא עשוי?
- נכון, עשוי מעץ. קשה לעבוד עם מטריושקה.
-תראה איך זה עשוי.
מצגת-שיחה
(מכינים בובות קינון)
Physiotka "Smart Matryoshka":
מחאו כפיים-
בובות קינון ידידותיות. (מחואים כפיים)
מגפיים על הרגליים, (ידיים על החגורה, לסירוגין לשים את הרגל על ​​העקב קדימה)
מטריושקות רועמות. (רוקעים ברגליים)
רכון שמאלה, ימינה, (כופף את הגוף שמאלה - ימינה)
השתחוו בפני כל מכריכם. (הראש נוטה שמאלה-ימין)
הבנות שובבות
בובות קינון מצוירות.
בשמלות הקיץ המגוונות שלך (ידיים לכתפיים, הגוף פונה ימינה - שמאלה)
את נראית כמו אחיות.
מחאו כפיים-
בובות קינון מצחיקות. (מוחאים כפיים) שלום.
- מטריושקה!
-מעץ!
תשובות של ילדים.
בצע פעולות בהתאם לטקסט.
II. חלק ראשי
- הקשיבו היטב לסיפור: היו ילדים באותה עיר. הם הלכו לגן כל יום. הם היו ידידותיים ועליזים. הילדים אהבו מאוד לצייר, לצאת לטיול, ללכת ברחוב שבו הייתה חנות שבה התגוררו ה"צבעים". "צבעים" נראו לעתים קרובות דרך חלון הראווה של ילדים, צופים בהם, איזה סוג של ילדים הם ידידותיים, אדיבים ועליזים. כמה יפים ומפוארים הם הולכים בזוגות לאורך הוויטרינה, מדברים ביניהם בשקט ובוחנים את ה"צבעים". יום אחד הגננת נכנסה לחנות וקנתה את אותם "צבעים", והזמינה את ה"צבעים" לשחק עם הילדים בגן. "קראסקי" שמח מאוד. הם מתחרים זה בזה, הם התחילו להגיד - "אני" זה הכי הרבה צבע יפה, אין "אני", אפילו רב. הגננת הביאה צבעים לגן וסיפרה לילדים מה קרה בדרך. אבל הילדים הכי ידידותיים גרו בגן הזה, והם הזמינו את ה"צבעים" להתיידד. בהתחלה הילדים צבעו בכל צבע בנפרד, אך בטעות החלו הצבעים להתמזג, התערבבו והתקבלו צבעים חדשים של צבעים. אז ה"צבעים" הפכו לחברים. והחבר'ה קיבלו תמונה יפה וצבעונית.
- האם אתה רוצה לשחק עם צבעים ולהפוך אותם לחברים?
-אז אני מזמינה אותך לסדנת ציור בובות מקננות.
- איך אתה יכול לצייר מטריושקה?
- נכון, אבל נשחק גם עם צבעים, נערבב אותם כדי שנקבל הרבה צבעים.
-וכדי שהאצבעות שלנו יעבדו טוב, נעשה איתך התעמלות אצבעות:
אנחנו מאסטרים, (הפנה את כף היד שלך אל עצמך)
הם דפקו בפטיש, דפק-דפק - (הם דפקו על הציפורניים הרבה זמן. הצד האחוריכפות ידיים)
זה התברר איכשהו עקום, (הראה את העקומה עם היד שלך)
ניסרנו יפה.(תנועה עם קצה כף היד על כף היד)
מקולף עם נייר זכוכית במשך זמן רב, (לשפשף כף יד על כף יד)
מכוסה בלכה מתמשכת (לשפשף עם האצבעות על כף היד)
החלק העליון היה מעוטר בדוגמה, (עם האצבע, צייר דוגמה באוויר)
הם קראו לאורחים להסתכל (לפתוח בכפות הידיים שלך)
-טוב, עכשיו אנחנו מוכנים לציור קסם, נצייר את בובת הקינון,
וכדי שיהיה יפה וצבעוני, בואו ננסה לערבב צבעים.
הקשב טוב.

כן אנחנו כן!
- ניתן לצבוע עם עפרונות, צבעים, מקלוני כותנהואתה יכול אפילו להשתמש באצבע שלך.

כל הפעולות מתבצעות בהתאם לטקסט.
הקשב טוב.
III. החלק האחרון - איזה יופי! איזה חברים טובים אתם! אתם אמנים מאוד מוכשרים.
מטריושקה הוא צעצוע עממי רוסי. הנה אתם, חבר'ה, חשבו למי הייתם רוצים לתת את בובת הקינון שלכם.

תקציר שיעור לילדים בגילאי 4-5. בובת קינון רוסית.

תקציר ה-OOD "מאיפה הגיעה מטריושקה?"


קולסניקובה סבטלנה אלכסנדרובנה.
עמדה:מְחַנֵך. MKOU Berezovskaya בית ספר תיכון יחידה מבנית MKDOU Berezovskiy גן ORV s. ברזובקה, מחוז אנינסקי, אזור וורונז'.
מַטָרָה:התקציר מיועד לילדים מקבוצת הביניים גן ילדים... מציג לילדים את ההיסטוריה של הופעת הצעצוע האהוב עליהם - בובות קינון.
יַעַד:היכרות של ילדים עם צעצוע עממי רוסי - מטריושקה. עם ההיסטוריה של הופעתה ופיתוח הצעצועים בארצנו.
חומרים וציוד:בובות קינון צעצועים, אלבומים עם איורים של בובות קינון, תמונה מישורית של בובות קינון (צבע) לכל ילד, מכחולים, צבעים, מים.

STROKE OOD.

מְחַנֵך:היי ח'ברה!
(דפקו בדלת, הדוור נכנס)
דוור:שלום! הנה חבילה בשבילך, חתום!
(המורה מקבל את החבילה)
מְחַנֵך:מעניין ממי החבילה הזו? מה לדעתך יכול להיות? בואו נסתכל.
(מוציא בובת קינון ומכתב).


אאוץ! כן, יש בובות קינון, אבל מה מעניין! רק משום מה הן לא נראות כמו בובות הקינון שלנו.
(קורא):
היי ח'ברה!
ילדים מהארץ הרחוקה של יפן כותבים לך. במדינה שלנו, לילדים יש צעצוע אהוב, Fukuruma. זהו חכם גדול. הוא חושב הרבה ובגלל זה יש לו ראש כל כך גדול. אנחנו מאוד אוהבים את Fukuruma שלנו, אבל אנחנו רוצים לדעת יותר על צעצועים אחרים. אנא כתבו לנו באילו צעצועים ילדים משחקים ברוסיה הרחוקה. אנחנו מאוד מתעניינים.
בכבוד רב, ילדי גן יקי-מאקי.
מְחַנֵך:ובכן חבר'ה, האם נוכל לספר לילדים יפנים על הצעצוע האהוב עלינו?
יְלָדִים:כן!
מְחַנֵך:
איזו מזכרת רוסית
כבר כבש את כל העולם?
בלליקה? לא! …הַרמוֹנִי?
לא! ... זו בובת קינון רוסית!!!
אין דבר רצוי יותר עבור זר
בובות בשמלת קיץ אדומה.
צעצוע הילדים הזה,
הסתובב כבר בחצי העולם!
אז, קצת והרבה
זה הפך לסמל של רוסיה.
כולם מכירים את החידה שלה...
זה מאחסן לפי הסדר
בנות אדומות לחיים...
אחיותיה הקטנות.
גם אני יודע את הסוד הזה -
אני מפרק, מרכיב,
אני מוציא אותם אחד אחרי השני,
אני מסדר בחצי עיגול;
בובת קינון אחת, שתיים... ועכשיו...
מטריושקה הוא ריקוד עגול שלם.
שולף בובת קינון.
לפוצץ את הצינורות, להכות בכפיות!
בובות מטריושקה באו לבקר אותנו.
בובות קינון מעץ,
בובות קינון אדומות.

חבר'ה, בואו נעצום עיניים ונחזור אחורה בזמן כדי לגלות את ההיסטוריה של בובות הקינון שלנו. אספור עד 5, נפקח עיניים ונמצא את עצמנו בעבר שלנו, במאה ה-19.
הילדים עוצמים עיניים, המורה סופרת בקול רם עד 5, ובשעה זו הוא מתחפש למטריושקה.


מטריושקה:
אני דודה מטריושקה,
אני סוחב סלסלת פטריות,
הנכדות שלי מאחורי
הם הולכים בידיים שלובות.
וכולם מטרשנקה,
וכולם חמודים
כולם עם לחיים ארגמן
מתחת לממחטות מגוונות.
אני צעצוע מצחיק - בובת קינון מצוירת - נולדה בסוף המאה ה-19. אשת הסוחר א' ממונטובה הביאה צעצוע יפני מעניין ממדינת יפן שמעבר לים. הוא נוצר בצורה מאוד יוצאת דופן והורכב מסט דמויות של החכם היפני פוקורומה שהוכנסו זו לזו - זקן טוב לב וקירח שראשו מתוח ממחשבות רבות. מסובב העץ וסילי זבזדוצ'קין, גילף את בובת הקינון הרוסית הראשונה מעץ, הפסלונים הוכנסו אף הם זה לזה, והאמן סרגיי מאליוטין צייר אותם עבור בנות ובנים. לכן, בובת הקינון הרוסית הראשונה הייתה קבוצת ילדים: שמונה בובות תיארו ילדים בגילאים שונים, מהילדה הכי מבוגרת (גדולה) עם זין ועד לתינוק עטוף בחיתולים. ונקרא בשם צעצוע חדשמטריונה, שם זה היה הנפוץ ביותר ברוסיה.
-ממה לדעתך עשויה המטריושקה? (תשובות של ילדים)
החומר המתאים ביותר להכנת בובות קינון הוא טיליה יבשה או ליבנה, מכיוון שהוא רך מאוד, קל לחתוך בסכין. ראשית, חותכים את הבובה הקטנה ביותר בחתיכה אחת, לאחר מכן את הבובה הבאה בגודל וכך הלאה לגדולה ביותר. שאר בובות הקינון מורכבות משני חלקים. בובת קינון אחת גדולה יכולה להכיל עד עשר עד שתים עשרה בובות.
למה אתה חושב שהם כל כך חלקים? (תשובות של ילדים)
זה נכון, הם מטופלים עם נייר זכוכית, ואז צבועים. בעבר השתתפו כל בני המשפחה בעבודה.


בעל הבית גילף את בסיס הצעצוע, והנשים והילדים צבעו אותם. צבעים שונים, ולאחר מכן נמכר בירידים ובזארים.


כל בובות הקינון מאוד אוהבות
בגדים בשלל צבעים:
תמיד נצבע לשם נס
מאוד בהיר ויפה.
הם צעצועים בולטים,
מתקפל ומסודר.
מטריושקות מפורסמות בכל מקום.
אנחנו ממש אוהבים אותם!
בואו ננוח ונבלה אתכם בחינוך גופני:
אנחנו בובות קינון מצחיקות
בסדר בסדר. (הסתובב מצד לצד)
יש לנו מגפיים על הרגליים
בסדר בסדר, (עקב-בוהן-עליון-עליון-עליון)
בשמלות הקיץ המגוונות שלנו,
בסדר בסדר, (הסתובב מצד לצד)
אנחנו כמו אחיות
בסדר בסדר (הטיית הראש ימינה ושמאלה).

ועכשיו אשאל אתכם חידות:
במשנקה מעץ
בפנים יש בובת סשה.
פתח את הבובה סשה,
ויש דאשה הקטנה.
ובאחות דאשה
יש פשנקה הקטנה. (מטריושקה)
ה-bbw נקנה
באמצע זה נפתח -
האחיינית מחייכת.
אחיין פותח -
הנכדה משתלבת בו.
איך קוראים לדודה שלך? (מטריושקה)
חברות ססגוניות
התחבאו אחד בשני.
קטן, קטן, פחות. (מטריושקה)
האחיות הבהירות האלה
יחד הם הסתירו את הצמות
והם חיים כמשפחה.
פתח רק את הישן יותר,
אחות נוספת יושבת בו,
יש לה אחות קטנה יותר.
אתה תגיע לפירור
הבנות האלה הן... (מטריושקה)
היא נראית אחת, גדולה,
אבל האחות השנייה יושבת בו,
והשלישי - בשני תמצא.
מפרקים חבר אחר חבר שלהם,
אתה תגיע לקטן ביותר.
בתוך כולם - תינוק, תינוק.
כולם ביחד - מזכרת.. (מטריושקה)
והנה משימה חדשה.


כל הכבוד חבר'ה, למדתם טוב מאוד מהי מטריושקה. עכשיו אני רוצה ללמד אותך מטריושקה שיר וריקוד.
נשמע השיר "Matryoshka".

לרקוד לרקוד \
יצאנו קצת \ 2 פעמים ( ידיים מקופלות לפני החזה, נוטות מעט ימינה לשמאל)
אנחנו מקננים בובות אלו הפירורים (לגופף, להראות את כפות הידיים לרצפה)
ואיתנו, ואיתנו \ כפות ידיים נקיות \ 2 פעמים (להאריך ידיים, להראות את כפות הידיים)
אנחנו מקננים בובות אלו הפירורים (לגופף, להראות את כפות הידיים לרצפה)
ואיתנו, ואיתנו \ מגפיים חדשות \ 2 פעמים (ידיים מקופלות לפני החזה, רגליים בתורן מול העקב)
אנחנו מקננים בובות אלו הפירורים ( גוץ, הראה את כפות הידיים לרצפה)
לרקוד לרקוד \
יצאנו קצת \ 2 פעמים (ידיים מקופלות לפני החזה, נוטות קלות מימין לשמאל)

עכשיו בואו נעצום עיניים, אני אספור עד 5 ואני ואתה נהיה בבית.
המורה סופרת בקול רם עד 5, ובשעה זו פושטת את תחפושת המטריושקה.
מְחַנֵך:הנה אנחנו איתך וחזרנו הביתה. מה למדנו חדש? (תשובות של ילדים)
מְחַנֵך:נכון, למדנו שהצעצוע האהוב עלינו מטריושקה מגיע מיפן. בואו נצייר את בובות הקינון שלנו ונשלח אותן לחבר'ה ביפן. (ילדים מקבלים תמונה מישורית של בובת קינון (צבע) וצובעים אותה).

אלנה מאיורובה
תקציר ציור בקבוצה האמצעית "מטריושקה שמח"

יַעַד: לפתח את היכולות היצירתיות של ילדים באמצעות היכרות עם אמנות עממית ואומנות שימושית.

משימות:

1. "התפתחות אמנותית ואסתטית": למד לצייר מטריושקה, בצורה מדויקת ככל האפשר העברת פרופורציות ואלמנטים עיצוביים "בגדים"... לפתח עין, חוש צבע, צורה, קצב, פרופורציות. שפר דרכים ציור עם מכחול... חזקו את היכולת לשטוף את המברשת בצורה נקייה לפני השימוש בצבע בצבע אחר. לפתח תפיסת צבע. לטפח עניין ב תרבות עממית, טעם אסתטי.

2. "פיתוח דיבור": לפתח מיומנויות לתקשר בחופשיות עם מבוגרים וילדים לגבי, תהליך ותוצאות פעילויות פרודוקטיביות... לְהַרְחִיב אוצר מילים... שפר את המיומנויות של קריאה אקספרסיבית של שירים.

3. "התפתחות קוגניטיבית": לעורר עניין בצעצועים עממיים רוסיים (מטריושקה) ... קדם את הגיבוש תמונה הוליסטיתשלום והרחבת אופקים.

4."פיתוח חברתי ותקשורתי": לטפח יחס מכבד לעבודתם של בעלי מלאכה עממיים. לעצב רגשות פטריוטיים, גאווה לאומית במיומנות של העם הרוסי. הציגו לילדים מסורות לאומיות ותרבותיות, הכירו אותם עם צעצועים עממיים רוסיים (מטריושקה) כסמל של רוסיה; לפתח את היכולת להראות ידידותיות בהערכת עבודתם של ילדים אחרים.

5. « התפתחות פיזית» : לתרום פעילות מוטוריתיְלָדִים תרגילים לשחק... ליצור אצל התלמידים את הצורך בפעילות גופנית ושיפור גופני.

חוֹמֶר: דגימות מטריושקה; צללית נייר בובות קינון, עיפרון שעווה שחורה, צבעי מים, מברשות, מפיות - לכל ילד.

עבודה מקדימה: בדיקת בובות מטריושקה בקבוצה, משחק בצעצועים עממיים, מחבר סיפורים ואגדות, שחקניםשהם בובות קינון.

ליווי מוזיקלי: הקלטת אודיו של מנגינות עממיות רוסיות

שיטות וטכניקות: מילולי (שיחה, סיפורי ילדים על מטריושקה, קריאת שירים, הוראות). חזותי ( בדיקת בובות קינון, הדגמה של דוגמאות, הדגמה אלמנטי ציור). מַעֲשִׂי (משחקים, ציור צללית בובות קינון) .

מהלך השיעור:

ילדים נכנסים קְבוּצָהלרוסית - מנגינה עממית.

מְחַנֵך (מספר סיפורים): - שלום אורחים יקרים שלי, שלום ילדים. אני מאוד שמח לראות את כולכם. תראה אותי איך התלבשתי היום. אתה יכול לגלות מי אני? אני שומר האגדות הרוסיות. אני מספר סיפורים. אני מכיר הרבה מאוד אגדות. היום אספר לך ואראה לך נס קטןאבל ניחוש ראשון חִידָה:

יש לי צעצוע

לא סוס, לא פטרוזיליה

העלמה היפה ואחיותיה.

כל אחות לצינוק קטן

(מטריושקה)

מְחַנֵך (מספר סיפורים): היום אספר לכם סיפור על איך נולדתי מטריושקה.

זה היה מזמן. איכשהו איבנושקה צועדת - בחור טוב, על פני ארץ רוסיה החופשית, דרך שדות רחבים ודרך מטעי ליבנה. פתאום ראיתי את איבנושקה - כפר. הוא נכנס לכפר, בקצה הבית עומדים, ושם איכר יושב ליד החלון, מתאבל. איבנושקה שאלה אותו מה קרה, והאיש הקטן סיפר שבתו האהובה חלתה. היא חלתה כי היא הייתה משועממת ועצובה בלי צעצועים מצחיקים... "אל תדאג, אדם טוב, נחשוב על משהו, ובהחלט נשעשע את הילדה, "אמר איוון. הם סיכמו עם אביה ללכת ליריד ולקנות לילדה החולה ממתקים ומשהו עליז ומשמח. טיילנו ביריד הרבה מאוד זמן, כולם נחשב כן בחר... ופתאום, הם ראו בתמונה אחת בובה אלגנטית מצחיקה ומחייכת. הם החליטו לקנות את הציור הזה. קנו ומאושר חזר הביתה. הילדה ראתה בובה - היא מיד התעודדה, סמוקה, יפה יותר. היא רצתה לשחק איתה, אבל היא לא יכולה - יש לה בובה שָׁלוּף... הילדה שוב הייתה עצובה. ואז אביה לקח גוש עץ וחלף ממנו בובה. מגולף, אם כך מְעוּטָר: בהיר צבעים: לבושה בשמלה אלגנטית, כמו בתמונה. הבובה התבררה כמצחיקה, מצחיקה. הילדה חיבקה את הבובה שלה בחוזקה והחלה לקרוא לה בשם רוסי מטריונה, ומכיוון שהבובה הייתה קטנה, כולם קראו לה רק מטריושקה... והילדה החלה להתאושש במהירות, ואביה התחדד בצורה מצחיקה צעצועים מעץ, צָבוּעַשֶׁלָהֶם צבעים שוניםכן עם זרי פרחים.

ככה, חבר'ה, הרוסי הופיע צעצוע עממי, היופי שלנו « מטריושקה» .

המשחק « מטריושקה»

מְחַנֵך: - האם אתה רוצה לשחק קצת?

(מהילדים בחרו 3 ילדי מטריושקה... מטפחות קשורות על הראש. בובות קינוןסקוואט במרכז המעגל שילדים אחרים יוצרים. שאר הילדים שרים שיר « מטריושקה» על המניע של הרוסי שיר עממי "כובע") וללכת במעגל.

אה, מטריושקה, מטריושקה!

מטפחת ארגמן-

שמלת קיץ פרחונית.

האכלנו אותך

נתנו לך מים.

הם עמדו על רגליהם

הם גרמו לי לרקוד.

תרקוד כמה שאתה רוצה

בחר את מי שאתה רוצה

מְחַנֵך: -חבר'ה, ו צעצוע מטריושקה אינו קל.

הצעצוע הזה הוא הפתעה.

להסתכל על מה יש מטריושקה?

מְחַנֵך: U בובות קינון קטנות

יש אחיות מצחיקות.

כולם אוהבים מאוד בובות קינוןבגדים צבעוניים (בדיקת מטריושקה עם ילדים)

מְחַנֵך: - מה יש על הראש מטריושקה? (מטפחת, מטפחת)

מְחַנֵך: -ועל הגו? (שמלת שמש)

מְחַנֵך: - תראי במה מעוטרת שמלת הקיץ? (פרחים, עלים, פירות יער, דשא).

מְחַנֵך: - לפעמים בשעה מטריושקהסינר נלבש על שמלת קיץ, הוא גם מעוטר תמיד בפרחים או בדוגמאות.

מְחַנֵך: - אלה כל כך נפלאים, אלגנטיים בובות מטריושקה עוטרו על ידי אמנים.

מְחַנֵך: -אחרי שהם היו מקושטים, איך הם נראו? (בהיר, יפה, מצחיק, כך נראה, הם יניפו במטפחות ויתחילו לרקוד).

מְחַנֵך: - תבנית ב מטריושקהמורכב צבעים בהירים, פירות יער, עלים והוא ממוקם ממש במרכז שמלת הקיץ. בוא נראה אילו דוגמאות יש לי לציור בובות קינון, כולם שונים, וכל אמן מאסטר בוחר את התבנית שלו.

מְחַנֵך: - תראה מה שלום החבר'ה, ומה עם זה מטריושקה? למה היא עצובה? (תשובות של ילדים (לאמן לא היה זמן לסיים לצייר את בובת הקינון הזו)

מְחַנֵך:-כל הכבוד בנים! מטריושקה לא בהירה, שמלת הקיץ שלה לא מתוכננת.

מְחַנֵך: - נבוא עכשיו יחד ללוח וננסה לצבוע יחד את שמלת הקיץ שלה. (המורה מראה כיצד ניתן ליישם דוגמה עם מברשת)

מְחַנֵך: - חבר'ה, ואחרי הכל מטריושקהיש גם אחיות-חברות, גם לכולן אין שמלות קיץ, תעזור להן?

מְחַנֵך: - אני מתפתל, מתפתל, אני רוצה להפוך אותך.

אני רוצה, אני רוצה, אני רוצה... להפוך אתכם לאמנים.

(ילדים מסתובבים)

מְחַנֵך: - אה, עכשיו החבר'ה הולכים לסדנה ויושבים ליד השולחנות, אבל אל תשכחו לחמם את האצבעות לפני העבודה

התעמלות אצבעות.

מְחַנֵך:אָנוּ בובות קינון מצחיקות(מוחא כפיים)

יש לנו מגפיים על הרגליים (הולך על הרצפה)

בשמלות הקיץ הצבעוניות שלנו (שים את כפות הידיים יחד)

אנחנו כמו אחיות (ידיות במנעול)

מְחַנֵך: מאסטרים, לכו לעניינים

לְקַשֵׁט מטריושקה באומץ,

בחר כל דפוס

כדי שיהיה נעים לעין.

(במהלך העבודה נשמעת מוזיקת ​​פולק רוסית)

המורה עולה, מנחה, עוזר, מה אפשר להוסיף.

ניתוח עבודות. לאחר סיום העבודה, הכל בובות קינון נחשבות, בחר את הבהיר ביותר, עם דפוס מעניין, מצחיק וכו'... וכו '

מְחַנֵך: - ובכן, יש פרס על עבודה כה נפלאה.

מְחַנֵך: - הכנתי מדליה לכל המאסטרים, עליה כתוב "לִשְׁלוֹט"... לכולכם מגיע היום כי עשית עבודה נהדרת. כל הכבוד!

לַחֲזוֹר

×
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:
כבר נרשמתי לקהילה "toowa.ru"