Kujunduse, käsitsitöö (ettevalmistusrühm) tunni ülevaade teemal: Haridustegevuse ülevaade origamis kooli ettevalmistusrühmas: "Sügise kingitused" (köögiviljad ja puuviljad).

Telli
Liituge kogukonnaga “toowa.ru”!
Kokkupuutel:

GCD kokkuvõte paberist kujundamiseks aastal vanem rühm teemal: "Kast"


Eesmärk: See lühikokkuvõte võib olla kasulik eelkooliealised kasvatajad, täiendõppe õpetajad.
Eesmärk: Tehke ruudukujulise voltimistehnika abil käsitöö "Kast".
Ülesanded: Parandage konstruktiivseid ja paberitootmise oskusi erinevad käsitöödkääre kasutamata. Jätkake ruudu diagonaalselt voltimist. Tugevdada õpetajate juhiste järgimise oskust. Arenda peenmotoorika käed, orientatsioon ruumis. Suurendage laste soovi teha õigetele asjadele mitmesuguseid meisterdusi. Kasvatage visadust ja täpsust.
Materjalid: ruudukujuline paber 20x20 sentimeetrit, köögiviljakorv (mannekeenid).
Tunni käik:
Laste ees on laual köögiviljakorv.
Koolitaja loeb T. Shorygini luuletust:
"Köögiviljakorv"
Olen köögiviljakorv
Ma toon selle aiast.
Jõi sibulat ja sellerit
Hommikul kerge kaste.
Soe vihm viis nad minema,
Päike soojendas mind õrnalt.
Peedid valati mahlaga -
See muutus tihedaks, sarlakiks.
Ja toitis neid päevast päeva
Märg lahtine must muld.
Mänguline tuuleke
Lendude lähedal
Silitas igat varsi
Ja andis neile lõhna.
Oleme köögiviljakorv
Nad tõid selle aiast.
Salatite ja borši jaoks
Need on meile kasulikud!
Koolitaja räägib lastega loetud luuletusest:
Mida luuletus ütleb? Mis aias kasvab? Milliseid köögivilju salmis mainitakse? Milliseid köögivilju teate? Kuidas nimetatakse küpseid köögivilju? Mis aastaajal saaki koristatakse? Kuhu saab koristatud köögiviljad panna?
Laste vastused: …
Koolitaja: Jah, tõepoolest võib köögivilju panna korvi, kotti, karpi. Täna voldime kandilisest paberilehest kasti väikeste asjade jaoks.
Õpetaja võtab karbi välja ja uurib seda koos lastega hoolikalt.
Koolitaja: Mida geomeetriline kuju kas ta tuletab meelde? Mis kuju on kasti mõlemal küljel? Milleks võib see kasulik olla?
Laste vastused: …
Koolitaja: Ja nüüd näitan teile, kuidas kasti õigesti teha.
Õpetaja näitab kõiki voltimise etappe. Lapsed jälgivad huviga ja üritavad meenutada voltimisjärjekorda.


Koolitaja: Enne kui hakkame oma karpi kokku klappima, mudime sõrmi.
Mis see krigistamine on? Milline krõmps?
Mis see põõsas on?
Kuidas olla ilma krõmpsuta.
Kui on kapsas?
Hakkime kapsast, hakkime,
Me jäljendame kapsast,
Me soola-soola kapsas
Me pressime ja pressime kapsast.
Kõik näpumäng kaasas improviseeritud liigutused.
Koolitaja: Ärme raiska aega, nüüd võtavad kõik ruudukujulise paberilehe ja teevad oma kasti vajalike asjade jaoks.
Õpetaja juhendab laste tegevust (juhised, selgitused, individuaalne abi, selgitab voltimisetappe).




Tunni kokkuvõte: Laste tegevuse analüüs ja hindamine õpetaja küsib küsimusi: millest me rääkisime? Mis teile paberist tehti? Kuidas? Milleks on karp?
Koolitaja julgustab lapsi: sa oled täna tore, mulle meeldis väga, kuidas sa tähelepanelikult kuulasid ja sul olid imelised korralikud karbid. Saate neid endale võtta ja vajalikke asju sisse panna.

Ehitus ja füüsiline töö vanemas rühmas

Välja mõeldud:

Krashaninnikova N.V.

Probleem disainihuvi kujunemine lastel koolieelne vanus võtab märkimisväärne koht aastal eelkooli pedagoogika... Kuna mitmekesine konstruktiivne loovus võimaldab lastel mitte ainult õppida maailmvaid ka arendada igakülgselt oma võimeid. Asjakohasus Koolieelsete lasteasutuste disainitundide läbiviimise probleem seisneb selles, et ühiskonna arengu praeguses etapis antakse disainile paar tundi aega teiste laste (keele, matemaatika, joonistamise jms) valdkonna valdamiseks.

Ehitus õppeprotsessis - vahend vastuvõtu süvendamiseks ja laiendamiseks teoreetilised teadmised ning õpilaste loovuse, leidlike huvide ja kalduvuste arendamine.

Sõna ise Ehitus (alates lat.construo - ehita, loo) tähendab ehitust üldiselt, viies kindlasse suhtelisse asendisse erinevaid aineid, osad, elemendid ja mudeli, masina, struktuuri, tehnoloogia loomise protsess koos projektide ja arvutuste elluviimisega.

Laste disain tähistab ehitiste ehitamise protsessi, selliseid struktuure, milles on ette nähtud osade ja elementide vastastikune paigutus, nende ühendamise meetodid. Koolieeliku huvitamiseks toimub kujundusprotsess reeglina mängu kujul. Pedagoogika ajaloos on ehitusmaterjalidega mänge juba pikka aega kirjeldatud ja need on esindatud paljudes eelkooliealiste laste kasvatamise süsteemides.

Tunnusjoon ehitusmaterjaliga mängud seisnevad selles, et need põhinevad konstruktiivsetel oskustel ja võimetel, mille tulemusel lähenevad nad loovale ja produktiivsele inimtegevusele suuremal määral kui mis tahes muud tüüpi lastemängud. Ehitusmaterjalidega mängud (teatri-, didaktika-, õuemängud) võib liigitada verstapostideks, mille kaudu moodustuvad lapse oskused, omadused ja isikuomadused, valmistades ette tema üleminekut uut tüüpi tegevusele. Need mängud aitavad kaasa mõtlemise, ruumilise kujutlusvõime arengule, mis on kujundustegevuse aluseks. Sisu mängud ehitusmaterjaliga on loomine, ümbritseva reaalsuse taastootmine abiga mitmesugused materjalid tehnilise loovuse protsessis.

Ja eesmärk meie uurimistöö on uurida eelkooliealiste laste õppimise eripära ning konstruktiivsete oskuste ja võimete avaldumise originaalsust.

Uuringu objekt: laste mängud ehitusmaterjalidega.

Uurimisaine on vanemate eelkooliealiste laste konstruktiivsed oskused.

Uurimise eesmärgid on:

1. Analüüsige psühholoogilist ja pedagoogilist kirjandust, et saada aimu koolieelikute ruumilise mõtlemise alustest.

2. Määrake töö sisu ja arendusõpetaja roll mängude ehitamine eelkooliealised lapsed, vastavalt programmi nõuetele.

3. Analüüsige konstruktiivse loovuse mõju igakülgne areng eelkooliealised (eelkõige vaimne, sensoorne, moraalne, tööalane, loov ja esteetiline haridus).

4. Avaldada teatud tüüpi materjaliga vanemate koolieelikute ehitusmängude komponentide väljatöötamise metoodika.

5. Määrake hoonemängude sisu ajakohastamise aste aastal eelkool, mis põhineb koolieelikute teadmistel ja oskustel.

6. Uurige kasutamise olulisust kaasaegsed disainerid laste mängimise ja uute teadmiste, võimete ja oskuste omandamise protsessis.

7. Tutvustada vanemas koolieelses eas lapsi arhitektuuri põhitõdedega ja võrrelda disainitundide läbiviimise edukust.

Töö ülesannete edukaks lahendamiseks on soovitatav kasutada järgmist meetodid:

· Psühholoogilise ja pedagoogilise kirjanduse analüüs;

· Viidates selle probleemiga tegelevatele õpetajatele;

· Laste tehniliste oskuste sihipärane jälgimine;

· Programmikirjanduse märkimine;

· Koolieelikute teadmiste, oskuste ja võimete parandamiseks pedagoogilise eksperimendi läbiviimine;

· Uuringu käigus saadud andmete matemaatiline töötlemine ja sortimine.

Sünnitoimingud, mida vanemad koolieelikud saavad juhtida, on toodud tabelis. 1.

Tabel 1

Tööoperatsioonid, mida vanema rühma lapsed saavad juhtida

Tööoperatsioonid

Tööriistad ja seadmed

Materjalid

Tööjõutooted

Paindumine

Paber, õhuke papp

Nooled, lennukid, paadid, mütsid, kastid, korvid, püramiidid, majad, nukumööbel, autod, jõulupuu kaunistused, loomade ja inimeste kujukesed (lame)

Paber, õhuke papp, PVC-ümbrisega traat, foolium, kangas, palmik, looduslik materjal, poroloon

Suveniirid, kaunistused. Silindritest ja koonustest valmistatud mänguasjad

Liimimine ja kleepimine

Pintsel, salvrätik, õliriie, laud

Paber, papp, kasutatud ja looduslik materjal, pasta, kaseiin ja PVA-liim

Tasased ja mahulised pildid autodest, puudest, hoonetest jne.

Keelpillid

Ümbrisega traat, nöör, palmik, paber, papp, looduslik materjal. Savi- ja küpsetatud helmed erinevad kujundid jne.

Helmed, ripatsid, jõulukaunistused, dekoratiivsed kardinad jne.

Pintsel, salvrätik, õliriie

Paber, papp, viimistletud mahulised vormid, looduslikud ja kasutatud tootmismaterjalid

Dekoratiivsed paneelid, kastid, kastid jne.

Mahuliste vormide kleepimine papier-mâché meetodil

Valmis puistevormid, paberijäätmed, pasta

Nõud, teatrinukkude pead, atribuudid rollimängud, matineeside kaunistamine jne.

Lõikamine ja vormimine

Spaatlid, kühvlid, raamid

Liiv ja lumi

Ehitised, autod, arvandmed

Kõiki laste valmistatud tooteid tuleks nende mängudes kasutada. Saate luua muuseumi, vaadata ja analüüsida nende tööd lastega. Samal ajal on vaja esile tõsta kõige huvitavamaid, väljendusrikkamaid tooteid, pöörata tähelepanu materjali edukale kasutamisele, loovale suhtumisele töösse.

Neid esemeid saab kasutada "poodi" mängimiseks. Siis valivad tüübid välja parimad. Rühm lapsi koos hooldajaga, keda kutsutakse mänguasjade valikukomisjoniks, annavad nõu, mis on sobiv, mis ebaõnnestunud. Võite pakkuda tööd lõpetada või uuesti teha. Laste sellisest tegevusest saab loovmängu element.

Klassiruumis kujundamine alates ehitusmaterjal jätkake tööd, et õpetada lastele mõningaid tehnilisi oskusi: ühendada mitu lennukit ühte suurde, ühendada harva asetatud tellised, latid, silindrid, valmistades ette põrandate alused, et hooned oleksid vastupidavad.

Kutid peaksid kõik komplektide detailid hästi valdama ja kasutama õiged nimed: pikk, lühike, lai, kitsas, ruudukujuline, kolmnurkne plaat, suur (väike) kuup, varda, silinder; osata navigeerida osade külgede kujul: kuubi küljed on ruudukujulised, lati küljed on ristkülikukujulised, otsaküljed on ruudukujulised jne.

Lapsed peaksid välja mõtlema, millistest hooneosadest on kõige parem teha, suuremahulistes ja kergetes konstruktsioonides seinad, millised osad on kõige stabiilsemad ja mida saab kasutada vundamentide jaoks ning millised sobivad akende, uste, kaunistuste jaoks.

Konstruktsioonides näitavad lapsed oma üldistatud ideid objektide kohta. Ja on väga oluline, et õpetaja õpetaks lapsi olema tähelepanelikud, oskust piiluda ümbritsevasse maailma. Selle põhjal määratakse töö teema. Pärast ekskursioone linnas on hea kutsuda lapsi ehitama mitmekorruseline hoone, tee ja näitama sellele sõiduteed, ülekäike jms.

Iga teema algab lihtsatest hoonetest, järk-järgult muutub nende sisu keerulisemaks. Esimestes tundides ehitavad lapsed peamiselt valmis ja poolvalmis mudeli järgi. Näiteks on hooned ühe-, kahekorruselised, ruudu ja ristkülikukujuline alus, lihtsam ja keerukam disain. Selle tulemusel moodustatakse üldised kujundusmeetodid, mis võimaldavad teil liikuda ülesande täitmiseks vastavalt tingimustele: ehitada maja 2-3 nukule, kahekorruseline hoone, millel on esimesel korrusel laiad vitriinid jne. Siin on vaja juba leidlikkust, materjali tasuta käsitsemist, mis põhineb selle omaduste hea tundmisel. , omandades tehnilisi oskusi.

Iga teema selline areng valmistab lapsi ette loovate lahenduste leidmiseks konstruktiivsetele probleemidele mängus hoonete ehitamisel.

Lapsed peavad kompleksseid hooneid (krundiga lasteaed, loomaaed, raudteejaam, kolhoos, pioneerilaager jms) ühiselt läbi viima.

On oluline, et lapsed kasutaksid mängus oskusi visuaalne tegevusnad ostsid (modelleerimine, joonistamine, aplikatsioon). Niisiis, loomaaia loomisel ehitavad lapsed ehitusmaterjalist loomadele puure, loomad ise vormitakse, siis värvitakse ja haljasalad on looduslikust materjalist. Ülesande kollektiivselt täites õpivad kutid töötama kontserdil ja sõbralikult.

Pikaajaline tööplaan projekteerimiseks ja kunstiline töö on esitatud tabelis. 2.

tabel 2

Kujundus- ja kunstnikutöö tulevikuplaan

Kuu

Nädala teema

Tarkvara sisu

Visuaalne materjal

Kirjandus

Septembrini

Teadmiste päev

"Kõrge hoone. Kool "(kasutatud materjalist)

Harjutage lapsi erinevate võimaluste kasutamiseks jäätmematerjal... Arenda fantaasiat, kujutlusvõimet, loomingulised oskused... Tugevdage huvi tootmise vastu ebatavaline käsitöö... Kujundada oskust meisterdada täpselt, järgides ettevaatusabinõusid

Erineva kuju ja suurusega karbid, värviline paber, liim, akna šabloonid

"Lasteaed"

"Lasteaed" (ehitusmaterjalist)

Arendage oskust pidada läbirääkimisi, kujundada ja joonistada paberile tulevaste hoonete joonis. Arenda võimet töötada kolmeliikmelistes meeskondades. Harjutus hoonete valmistamiseks vastavalt joonistatud projektile. Arenda kujutlusvõimet, kujutlusvõimet.

Albumilehed, pliiatsid, ehitusmaterjal

"Kujundus ja kunstiline töö aastal lasteaed»

"Reeglid maanteeliiklus»

"Tänav" (ehitusmaterjalist)

Harjutage lapsi ehitusmaterjalist linnatänava ehitamiseks. Arendage läbirääkimiste oskust, ühendage oma hooned. Jätkake laste tutvumist liikluseeskirjade ja liiklusmärkidega.

Ehitusmaterjal, väikesed mänguasjad: reisijate- ja kaubavedu, hooned, puud, liiklusmärgid, väikesed mehed

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

"Transport"

"Masin" (kasutatud materjalist)

Harjutage lapsi masinate valmistamiseks erineva kuju ja suurusega kastidest. Arendage oskust rääkida oma tulevasest käsitööst, kuidas seda teha. Arenda fantaasiat ja kujutlusvõimet.

Karbid, poolid, poolid, erineva kuju ja suurusega, erinevate masinate illustratsioonid, värviline paber

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

Oktoober

"Kuldne sügis"

(looduslikust materjalist

Harjutage lapsi töö käigus, ühendage erinevaid looduslikud materjalid... Tugevdage selle materjali hoolikalt käsitsemise võimet. Arenda fantaasiat, kujutlusvõimet, loov mõtlemine... Jätkake kääride ja liimitarvikute ohutu käsitsemise oskuste arendamist.

Kaalud, käbid, seemned, kondid, lehed, kroonlehed jms, liim, käärid, ½ värvilise papi leht, piltide joonised "Sügis"

“Saak tuleb põllult. Köögiviljad "

"Veoauto" (ehitusmaterjalist)

Arendada võimet tuvastada masina struktuuri sõltuvus selle funktsionaalsest otstarbest. Arendage oskust rääkida oma tulevasest käsitööst. Harjutage veokit korralikult ja kindlalt. Harjutage oma käsitööga ringi mängimiseks.

Autode, mänguautode piltidega illustratsioonid erinevad tüübid, ehitusmaterjal, mänguköögiviljad

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

"Viljapuuaed"

"Puu"

(vahtkummist mänguasjad)

Harjutage lapsi vahtkummist väljakute tegemiseks erinevad vormid viljad, lõigates nurki ja servi. Suurendage huvi mitmesugustest materjalidest meisterdamise vastu. Arenda kujutlusvõimet, mõtlemist, fantaasiat. Tugevdage kääridega töötamisel ohutusnõuete järgimise võimet.

Valmis mitmevärvilised vahtkummist kuubikud küljega 4-5 cm, värviline paber, liim, harjad

"Me loome ja meisterdame."

"Linnud lendavad lõunasse"

"Lind" (looduslikust materjalist)

Harjutus linnu modelleerimiseks. Meenutage linnu ehitust, rääkige sellest. Arenda fantaasiat, fantaasiat.

Mängulind, käbid, tammetõrud, oksad, liim

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

Novembrini

"Lemmikloomad"

"Loomad" (valmistatud paberist ja papist)

Harjutus paberist silindritest meisterdamiseks. Moodusta võime mänguasja mõningaid osi iseseisvalt valmistada. Tugevdada oskust käsitööd analüüsida. Arenda loovust. Parandage võimet tunni ajal korrektset rühti säilitada.

½ leht paksust värvilisest paberist, liim, käärid, lemmiklooma mänguasja näidis, must viltpliiats.

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias."

"Metsloomad"

"Jänes-kiidelda"

(looduslikust materjalist)

Harjutage lapsi meisterdamiseks, mida tööl kasutada kuusekäbid... Kujundada võime koostada muinasjutu süžee põhjal kollektiivne kompositsioon. Tekkige soov kasutada mitmesuguseid looduslikke materjale töös. Tugevdage täpset tööd looduslike materjalidega

Kaks koonust (suured ja väikesed); vaher lõvikala; neli haru; plastiliin.

"Minu perekond"

"Kujundid vahtkummist"

Arenda analüüsivõimet. Harjutage, et töötada õhuke, pehme, kuid elastne traat. Arendage osade omavahelise ühendamise oskust, kaunistage mänguasju.

PVC-ga kaetud traat, sellest traadist valmistatud käsitööd kujutavad joonised, paber, viltpliiats, vahtkumm, mänguasjade kujundid: ema, isa, laps

"Kujundus ja kunstiline töö lasteaias."

„Meie maja (mööbel, nõud, seadmed)

"Maja, garaaž, kuur" (paber ja papp)

Harjutus, et teha konstruktsioon ruudust, mis on kokku pandud 16 väikeseks ruutuks. Harjutage mustrite valmistamiseks, voltimiseks ja kleepimiseks. Arendage oskusi oma käsitöö kaunistamiseks.

Paber, käärid, värviline paber, liim

"Kujundus ja kunstiline töö lasteaias."

"Emadepäev"

“Kingitus emale. Vahtkummist seina mänguasi ”.

Harjutage lapsi vahtplastist mänguasjade valmistamiseks. Arendage laste fantaasiat, oskust kombineerida erinevat tüüpi materjale. Suurendage huvi ebatavaliste käsitööde tegemise vastu. Tugevdada võimet säilitada õige rüht töötamise ajal.

Vahtkummist plaadid märgistustega (ring), palmik, värviline paber ja sellest toorikud käsitöö, liimi, harja, kääride kaunistamiseks.

"Me loome ja meisterdame."

Detsembrini

"Talv"

"Lumememm" (vahtkummist)

Arendage meeskonnas töötamise oskust. Harjutus valmis käsitöö proovide analüüsimiseks. Arendage nurkade ja servade lõikamise võimet, andke ümar kuju... Arendage oma käsitöö kaunistamise oskust

Vahtkumm, liim, käärid

"Kujundus ja kunstiline töö lasteaias."

"Talvised linnud"

"Härjapiin" "

(paberist)

Tugevdage võimet luua kolmemõõtmeline pilt, kasutades paberi tükkideks kruttimist, arendada käte peenmotoorikat, täpsust ja soodustada hoolivat suhtumist lindudesse.

Papp toorikud sinine taustaks lihtne pliiats, valge, punane krepp-paber, pruun ja must värviline paber, käärid, liim, õliriie, kaltsud

"Mänguasjapood"

(valmistatud paberist ja papist)

Harjutage lapsi paberist mänguasjade valmistamiseks. Tugevdage ristkülikukujulise paberilehe pooleks voltimise võimalust, siledad voltimisjooned, tooriku lõikamine piki kontuuri. Arenda käsitöö kaunistamisel loovust. Järgige kääridega töötamise reegleid. Arendage oskust käsitööd võita. Pidage meeles kaupluse käitumisreegleid, viisakad sõnad.

½ albumilehte, konfetti, vildikaid, kääre.

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

"Uus aasta"

« Jõulukaunistused"(Valmistatud paberist ja papist)

Arendage läbirääkimisvõimet, kes millise mänguasja valmistab. Arendage mallidega töötamise oskust. Harjutage mänguasja valmistamiseks hoolikalt, arendage fantaasiat.

Paks paber, värvilised paberijäägid, viltpliiatsid, mallid

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

Jaanuar

« Rahvapühad»

"Jõululaulude maskid" (valmistatud paberist ja papist)

Harjutus, et lõigata mallist paberist mask välja, kaunistada käsitööd, saavutades kujutise väljenduslikkuse mittetraditsiooniliste materjalide abil, arendada fantaasiat ja kujutlusvõimet.

maskimallid, värviline paber, papp, mähkimine, pliiats, käärid, liim.

"Väike kodumaa"

"Meie linn"

(ehitusmaterjalist)

Harjutage etteantud teema kujundamiseks, kasutades joonist, et kinnitada võimet kavandada ehituse etappe, edendada armastust oma kodulinna vastu.

Albumilehed, lihtsad pliiatsid, ehituskomplektid, ehitiste joonised, puude, autode mudelid, märkide toorikud "Lasteaed", "Kool", "Pood", "Turg".

"Trans-Uurali käsitöö"

"Kasekoorest helmed Lumivalgekesele"

Harjutage lapsi kasekoorest helmeste valmistamiseks, arendage emotsioone, väljendusrikkaid näoilmeid ja pantomiimi

Kasekoor, käärid, liim, niit, päkapikumaja, mänguasjade päkapikud ja Lumivalgeke

Veebruar

"Ma elan Venemaal"

"Mu kodumaa on lai" (ehitusmaterjalist)

Arendage mitme linna ehitamise võimet. Jätkake majade kaunistamist arhitektuuriliste detailidega (sammas, kaar), et kindlustada koostöövõimet.

Venemaad kujutavad illustratsioonid, arhitektuursed ehitised, ehitusskeemid, suured ehitusmaterjalid.

"Moskva on Venemaa pealinn"

"Mida me peaksime ehitama Kremli!"

(ehitusmaterjalist)

Harjutus hoone joonise koostamiseks, jätkake harjutamist hoone kujundamiseks vastavalt skeemile, iseseisvalt kavandage ehituse etapid.

Paberilehed, pliiatsid, väikeehitajate komplektid, Moskvat ja Kremli kujutavad illustratsioonid.

"Isamaa kaitsjad"

"Paat kingituseks isale"

(paberist)

Harjutus käsitöö teostamiseks, kududes valmis ribadest, kleepige tootele paadi siluettkujutisega papist alus, arendage esteetilist maitset käsitöö kaunistamiseks aplikatsiooniga, harige iseseisvust, täpsust ja soovi hoolitseda lähedaste eest.

Sinine papist toorik koos purjeka väljalõigatud kujutisega, kudumiseks triibud erinevat värvi, värviline paber käsitöö kaunistamiseks, liim, õliriie.

"Välisriigid"

"Purjekas"

(looduslikust materjalist)

Harjutus koorest käsitöö loomiseks kreeka pähklid ja kasekoor, kasutades käsitöö valmistamiseks visuaalset plaani.

Pähklikoored, hambatikud, kasekoor, plastiliin.

Märts

"Kevad. Ema puhkus»

"Lill emale kingituseks"

(mittetraditsioonilisest materjalist)

Harjutus plastiliini täiendamiseks kuusenõeltega, luues kaktuse pildi, kaunistades käsitöö aplikatsioonielementidega, soodustades soovi lähedaste eest hoolitseda.

Käsitöö näidis - kaktus potis, plastiliin, kuusenõelad, jogurtiklaas, mitmevärviline liimkile, käärid, salvrätikud või käsilapid.

"Lilled"

"Krüsanteemid"

(mittetraditsioonilisest materjalist)

Harjutus lille valmistamiseks mittetraditsiooniliste materjalide abil; arendada kujutlusvõimet, iseseisvust.

Kindersurprise'i kapslid, jogurtitopsid, kokteilikõrred, plastiliin, elus krüsanteemiõis.

"Kutsealad"

"Lennuk" (ehitusmaterjalist)

Harjutage visandite abil lennuki ehitamiseks. Harjutus õhusõiduki tüübi määramiseks: lasti, reisijate, sõjaväe. Jätkake tutvumist ametitega - piloot. Harjutus lennuki põhiosade esiletõstmiseks.

Lennuki joonised, piloote kujutavad illustratsioonid, ehitusmaterjal

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

Teatripäev

"Mänguasjateater"

(paberist)

Harjutage mänguasjade loomiseks, ühendades ristkülikukujulise tooriku silindrisse, arendage loovust ja kujutlusvõimet.

Paberisilindrist mänguasja näidis, ristkülikukujulised toorikud värvilisest paberist 20 x 28 cm, liim, pintslid, käärid käsitööosa (nägu, peopesad, jalad) kaunistamiseks ja värvilisest paberist toorikud

Aprill

"Kosmonautikapäev"

"Kosmodroom"

(ehitusmaterjalist)

Harjutus tulevase hoone visandamiseks, hoone püstitamine vastavalt joonisele, valides vajalikud detailid.

Gagarin, rakettide ja tähelaevade käsitöö, kosmodroomsete konstruktsioonide ehitamise skeemid, peamise ehitaja üksikasjad

"Tööriistad"

"Muusikainstrument"

(erinevatelt konstruktoritelt)

Eri tüüpi disaineritega töötamise võime kindlustamiseks jätkake osade ühendamise meetodite kasutamist, kujundage joonise järgi ja arendage loovust.

Erinevad konstruktorid, skeeme, mis kujutavad erinevaid muusikariistu.

"Loodus ärkab ellu"

"Liblikas"

(looduslikust materjalist)

Harjutus mänguasjade osade mõõtmiseks nende valmistamisel. Arendada praktilisi oskusi mitmesuguste looduslike materjalidega töötamisel. Arendage laste fantaasiat, soovi mänguasja ilusaks muuta. Jätkake tööprotsessi analüüsi õpetamist. Arendada oskust kasutada mitmesuguseid looduslikke materjale töös, järgides samal ajal ohutusnõudeid.

Tammetõru (väike), puulehed, kibuvitsamarjad, oksad või traat, plastiliin või liim (pintsel), salvrätik.

,. "Mida saab teha looduslikust materjalist."

"Inimeste kevadised mured"

"Meie aed"

(ehitusmaterjalist)

Harjutage konkreetse teema kujundamiseks, kasutades joonist, et kindlustada võimet kavandada ehituse etappe, edendada tööarmastust.

Visandiraamatud, pliiatsid, ehituskomplektid, puumudelid, inimeste kujundid, köögiviljade joonised.

"Võidupüha"

"Sõduri kork" (paberist)

Jätkake laste harjutamist paberi voltimiseks ristkülikukujuline erinevates suundades. Geomeetrilised mõisted: kolmnurk, ristkülik, ruut, nurk, horisontaalne ja vertikaalne joon. Arendage tähelepanu, mälu ja ruumilist kujutlusvõimet. Kindlustage teadmisi Vene armee kohta. Edendada armastust kodumaa vastu, uhkuse tunnet Vene armee üle;

Roheline raamat käsitsitööga ristkülikukujulised pildiga plakatid erinevad tüübid väed, garnisoni kork (päris), proov.

"Suvi"

"Kes heinamaal karjatab?"

(mittetraditsioonilisest materjalist)

Jätkake käsitöö loomise õpetamist mittetraditsiooniliste materjalide (kastide) abil, arendage täpsust.

karbid (nuppudest, kirjaklambritest), värviline paber, käärid, liim, pliiatsid.

"Putukad"

"Koi" (paberist)

Harjutus paberilehe painutamiseks erinevates suundades. Arendage oskust tähelepanelikult kuulata, mitte lasta end häirida. Harjutus kaunistab oma käsitööd aplikatsiooniga.

Ruudukujuline paberileht, käärid.

"Ehitus- ja kunstnikutöö lasteaias"

Järeldus.Eelkooliealiste laste disainihuvi tekkimise probleemil on eelkooliealises pedagoogikas oluline koht, kuna mitmekülgne konstruktiivne loovus võimaldab lastel mitte ainult ümbritsevat maailma õppida, vaid ka oma võimeid täielikult arendada;

Pedagoogiliste uuringute tulemusena uurime eelkooliealiste laste konstruktiivsete oskuste ja võimete avaldumise eripära (ruumiline mõtlemine) ja originaalsust (loovust). Seiretulemuste põhjal on meie projekti tulemused nähtavad.

Programmi eesmärk - vanemate eelkooliealiste laste loominguliste võimete ja kognitiivse sfääri arendamine, tutvustades neile modulaarse origami kunsti.
Ringprogramm " Modulaarne origami"Mõeldud 33 tunniks (1 aasta õppetööd ettevalmistavas rühmas, 1 tund nädalas 1 tund), mille jooksul eeldatakse, et rühmatunnidja õpetaja individuaalse abi osutamine igale lapsele.
Programmi sisu
  1. Teoreetiline tund "Origamiga tutvumine" (suuna ajalugu, tüübid).
  2. "Põhivormide" mõiste tundmaõppimine ja nende rakendamine origamitehnikas.
  3. Põhikuju "ruudu" ja sellel põhinevate toodete valmistamine.
  4. Tutvumine legend origamis.
  5. Origami terminid. Tasku (rahakott).
  6. "Stiliseeritud lill". Põhikujuga "Kolmnurk" töötamine.
  7. "Rebane ja koer". Õppige painutades märkima. Tutvumine graafiliste kujutiste kontseptsiooniga, nende otstarbega. Töö planeerimine graafiliste juhendkaartide põhjal.
  8. "Jaht ja aurik". Origamiskeemide lugemise tehnikatega tutvumine. Harjutused ristkülikukujulise ja ruudukujulise tooriku jagamiseks erinevates suundades võrdseteks ja ebavõrdseteks osadeks.
  9. "Klaas". Origami tehnikas toodete valmistamine juhendkaartide (teema ja graafika) põhjal.
  10. "Tihane ja härg". Kompositsiooni "Linnud metsas" loomine. Kompositsiooni kavandamine. Tootedisain. Tööde näitus.
  11. "Jänes ja kutsikas". Uue põhivormiga tutvumine. Origamitehnikas voltimismustrite lugemine. Paberi voltimise ja voltimise tehnikate kindlustamine.
  12. "Part". Põhivormide nimede kordamine. Kääride kasutamise reeglite kordamine. Meisterdamine. Tootekujundus, näitus.
  13. "Haldjad linnud". Koostage vapustavate lindude pilte, korraldage nende vapustavate tegelastega kompositsioone.
  14. Kompositsiooni "Linnuliha murul" loomine. Toodete hankimine ja paneelide koostamine.
  15. Kala ja liblikas. (Teooria ja praktika.) Õpitud põhivormide kordamine. Põhivormide tavapäraste märkide ja voltimisskeemide visandamine.
  16. "Lily". Toodetest, mis koosnevad identsetest osadest - moodulitest.
  17. Kompositsiooni "Tiik" loomine. Õpitud põhivormide kordamine. Põhivormide tavapäraste märkide ja voltimisskeemide visandamine.
  18. Kärnkonn. (Teooria ja praktika.) Tutvumine tavamärgid, mis on aktsepteeritud origami ja põhiliste voltimistehnikate osas. Põhivormid. Õppekaardid, mis näitavad voltimisprotsessi. Lihtsatel põhikujudel põhinevad voltimistooted.
  19. "Dragonfly". Põhikuju valimine. Juttu veekogude läheduses elavatest putukatest. Toote kaunistamine.
  20. Kompositsiooni "Saar tiigis" loomine. Koostage rühmas töötades kompositsioon. Lastetööde näituse korraldamine.
  21. "Aurik". Tooriku kokkupakkimine piki ja risti, külgede sisestamine. Tööde kaunistamine teie valitud mustritega.
  22. "Allveelaev". Põhineb põhikujudel, painutades ristküliku väiksemaid külgi keskosa poole. Tootele omaste täiendavate osade liimimine.
  23. Kompositsiooni "Merel" loomine, ettevalmistus näituseks.
  24. Uuritud põhivormide põhjal lillede voltimisega postkaardi "Nelgikimp" valmistamine. Kompositsioonide ja õnnitluskaartide registreerimine.
  25. Kompositsiooni "Rosebuds" loomine lillede voltimisega uuritud põhivormide põhjal. Kompositsioonide ja õnnitluskaartide registreerimine.
  26. "Lumikelluke", keerates lilli uuritud põhivormide põhjal. Kompositsioonide ja õnnitluskaartide registreerimine.
  27. "Purjepaat". Põhikujude ja ristküliku väiksemate külgede keskele voltimise tehnika. Tootele omaste täiendavate dekoratiivosade liimimine.
  28. "Rõõmus kiri". Kujundite voltimine diagonaalselt, haarates väikesest kolmnurgast põhikujusid kasutamata.

Valla eelarveline koolieelne õppeasutus

Kombineeritud lasteaed nr 125 "Rostochek"

Abstraktne harivad tegevused origami ettevalmistavaskooligruppi koos üldine alaareng kõned

"Sügise kingitused" (köögiviljad ja puuviljad)

ette valmistatud

kasvataja

Fedulova Galina Aleksandrovna

togliatti 2015Kokkuvõte origami haridusalastest tegevustest kooli ettevalmistusrühmas, kus kõne üldine alaareng on "Sügise kingitused" - (köögiviljad ja puuviljad)Ülesanded: Laste kujundamiseks võime paberit õigesti voltida, töötada kääride ja liimiga; Arenda oskust töötada täpselt.Edendada väikeste käelihaste arengut.Kasvatage huvi paberplastide vastu."Heli" ja "sõna" mõistete konsolideerimiseks. Nende mõistete eristamine.Varustus ja materjal: Köögiviljade, puuviljade, marjade mannekeenid, 3 korvi; teemapildid - marjad, paberilehed vastavalt köögiviljade ja puuviljade värvile 10x10. Ehitaja ühistegevus Sõrmemäng:"Sõrmed tervitavad."

Õpetaja: - Täna räägime köögiviljadest, puuviljadest ja soovitame teha miimikaharjutust: Ütle:Õpetaja: - Millest kasvavad köögiviljad?Koolitaja: -Muudan teid väikesteks köögiviljaseemneteks. Kükitama. Soe päike soojendas seemneid, kastis vihma. Seemned kasvasid ja kasvasid ning muutusid taimedeks.Päike oli kuum, meie taimed närbusid .. Äkki hakkas vihma sadama, taimed ärkasid ellu, sirutasid käe päikese kätte. Aias on kasvanud imelised köögiviljad.Õpetaja: Poisid, kus köögiviljad kasvavad?Milliseid köögivilju teate? Näita rasvaseid köögiviljuJa nüüd õhukesed köögiviljadÕpetaja: - Pange oma käed valmis, mängime. Ma helistan erinevad sõnadja plaksutate köögiviljade nime kuuldes. (kirjutuslaud, redis, kaalikas, pastakas, kurk, tomat, müts jne). Hästi tehtud! Väga hea selles.Kas teile meeldivad banaanid? apelsinid? ananass ? Nimetage need ühe sõnaga.Tuletame nüüd meelde selle puuvilja nime, mida ma pole veel nimetanud.Di. Leidke ja laiendage Poisid, vaadake, kui suure saagi oleme koristanud. Meie ülesandeks on kogu saagi sorteerimine ja korvide järgi värvide järgi korrastamine.Vasakus korvis on ainult oranžid köögiviljad ja puuviljad,paremal, ainult punane ja roosa.ja keskmises korvis ainult roheline.Õpetaja kontrollib ülesannet.

Lapsed teevad enne tunni algust sõrmevõimlemist.

Lapsed võtavad õpetaja ettepaneku vastu.

Köögiviljad kasvavad seemnetest.

lapsed tõusevad aeglaselt.Tõstke käed aeglaselt üles, taimed ulatuvad päikese kätte. Pingutage oma käsi, sõrmi.Langes pea, käed, langetage õlad ja kere. Minge põrandale.lapsed istuvad maha.

Aiavoodis, maa sees.Porgand, kapsas, kurk jne.punnita oma põsed välja. tõmba põsed sisse)

Jah!

Need on puuviljad. (õun, pirn virsik, aprikoos, avakaado jne)lapsed koristavad saaki korvidesse muusika saatel.

Õpetaja kutsub puhkama.Kehaline kasvatus."AIAS" Lapsed kõndisid, kõndisid, kõndisid ( lapsed kõnnivad paigas) Nad läksid aeda.Leitud kapsas (painutatud ja köögivilju korjama)Leidsime kurgid, korjasime kokku kõik tomatid,Leitud suvikõrvits Nad panid kõik korvidesseJa läks koju ( marssimine kohapeal) Koolitaja- arvake ära ja korrake fraase.Või-või-või - rebis punase maha ...Jean-jean-jean - asub aias ...Ets-ets-ets - sõi maitsvalt ... ………Ok-ok-ok - me tõime palju ... ... ..An-an-an-ostsin ...-Õpetaja: - Millised olid fraasid?-Koolitaja: - arvake ära mõistatusi, kuid arvab lamada oma laudadel.Tundub, et need on kurgid
Nad kasvavad ainult kimpudes
Ja hommikusöögiks need puuviljad
Ahve serveeritakse. (banaanid)Punane, lapsed, aga mitte moon.
Aias - mitte mardikas.
Mahlane maitsev signor.
Kas olete arvanud? (Tomat) Kuigi ta tinti ei näinud,
Muutusin äkki lillaks
Nad armastavad köögivilja Vanya, Jean ...
Nii et see on ... (Baklazaan)See juhtub, lapsed, erinevad -
Kollane, taimne ja punane.
Nüüd on kuum, siis on magus,
Sa pead teadma tema harjumusi.
Ja köögis - vürtside pea!
Kas olete arvanud? See on ... (pipar)
Ümmargune, punakas,
Kasvan oksal.
Täiskasvanud armastavad mind
Ja väikesed lapsed.
(Apple)
Õpetaja: Milles mõistatused olid?Õpetaja: - Kes ütleb mulle, mis on teie laudadel?Õpetaja: -Mida peate tööks võtma?Õpetaja: - Ma soovitan teil töö ise teha, vaadates skeemi.Õpetaja: - Ja nüüd teen ettepaneku panna oma käsitöö taldrikule ja vaasi. Meetodid ja tehnikad: - kunstiline sõna; - didaktilised mängud; - matkima mängu; - puhtad klauslid; - sõrmemäng; - kehakultuuri minut; - üllatusmoment;

pipar Apple banaan tomat baklažaan

Kasutatud kirjanduse loetelu

1. N.B. Ryabko. Koolieeliku visuaalse aktiivsuse tunnid - Paberplastik... Venemaa Pedagoogiline Selts Moskva, 2009

2. I. V. Novikova. Lasteaias paberist kujundamine. Jaroslavli Arenguakadeemia, 2006

Kasutatud materjalid ja Interneti-ressursid

1. http://tvoyrebenok.ru/origami.shtml (töödiagrammid)

Ettevalmistava rühma paberist kujundamise meistriklass teemal: "Alyonushka"

Ettevalmistusrühma lastele mõeldud meistriklass paberist kujundamise kohta
Teema: "Alyonushka"
Khaliullina Anastasia Aleksandrovna, MADOU lasteaia esimese kvalifikatsioonikategooria õpetaja nr 381, Kaasan

Kirjeldus: Tööd saab teha 6–7-aastaste lastega. Materjal võib olla kasulik vanemate koolieelikute koolitajatele, vanematele.

Töö eesmärk: tööd saab teha lasteaias, kui õpitakse teemat "Riided".
Eesmärgid:
luua tingimused eelkooliealiste laste tähelepanu kujundamiseks oma rahva vaimsele kultuurile, huvi ja lugupidamine selle mineviku vastu;
õpetage jätkuvalt lapsi koonuse põhjal mänguasja kujundama;
lõigake ja ühendage osad iseseisvalt kindlaksmääratud järjestuses ja vastavalt näidisele;
arendada laste kunstilisi ja konstruktiivseid võimeid, esteetilist taju;

Arendada esteetilist maitset, sensoorseid kogemusi, loovust, peenmotoorikat;
suurendada huvi vene keele vastu rahvarõivas ja vene rahva traditsioonid;
kasvatada visadust ja rasket tööd.
Siin on Alyonushka, mille saame:

Materjal:
šabloonide osad


punane papp ja papp ringis, kollane, punane ja valge paber, vildikad või pliiatsid, käärid, liim - pliiats, õliriie.


1. Alustame oma Alyonushka valmistamist kõigi detailide šabloonimisega ja välja lõikamisega.


2. Võtke kollane riba ja liimige see tulevase sundressi keskele. Kleepige kollane poolring piki päikeseklaasi põhja, voltige see osa koonuseks.



3. Järgmisena võtame ringi neljanda osa, lõigake punasest paberist ja keerake see koonuseks, teise veerandiga teeme sama. Need on varrukad


4. Liimige varrukad päikesekella külge.


5. Seejärel liimime valgest paberist välja lõigatud ringi kartongist välja lõigatud rätiku külge ja joonistame näo.


6. Me määrime rätiku mõlemad osad paksu liimiga ja "paneme" päikesekella. Meie Alyonushka on valmis.


Kuid selline Alyonushki osutus minu õpilastest!

Tagastama

×
Liituge kogukonnaga “toowa.ru”!
Kokkupuutel:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"