תיק קלפים של שיחות עם ילדי הקבוצה האמצעית לאורח חיים בריא. קובץ כרטיס משחקי אורח חיים בריא

הרשם ל
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:

שיחה "דאגה לבריאות מהנוער" לילדים בגיל הרך בגיל הרך.

מחבר: Voronkova Anna Nikolaevna.
תפקיד ומקום העבודה: המחנך MBDOU מס '181 "גן משולב", העיר קמרובו.

תיאור:חומר זה יהיה מעניין ושימושי עבור אנשי חינוך בכירים לגיל הרך.

שיחה "טיפול בריאות עם שרף" לילדים בגיל הרך בגיל הרך.

מטרות:
- לפתח אצל הילדים את היכולת לטפל נכון באיברים החיוניים שלהם: אוזניים ועיניים;
- לטפח כבוד לעצמו ולזולת.
צִיוּד:כרזות עם רישום של אוזן ועין; חידות.

מהלך השיעור

I. רגע ארגוני.
ילדים יושבים על השטיח, הם מוזמנים להתחשב זה בזה.
מְחַנֵך. מה נמצא בחלק העליון של פלג הגוף העליון? (רֹאשׁ.)
בואו ניקח בחשבון בזהירות! מה אנו רואים עליו? (אף, פה, שתי עיניים, שתי אוזניים וכו ')
עכשיו אתחיל לקרוא את השיר, ועליך לסיים אותו על ידי ניחוש המילה האחרונה.

אוליה מקשיב ביער,
איך הקוקיות בוכות
ובשביל זה אתה צריך
אוליה שלנו ... (אוזניים).

אוליה מסתכל על החתול,
על תמונות של אגדה.
ובשביל זה אתה צריך
אולה שלנו ... (עיניים).
II. כללים כיצד להגן על האוזניים.
מְחַנֵך. היום נגיע לעיר אוהוגרד, שם נלמד הרבה דברים מעניינים על אוזנינו.
-למה אנחנו צריכים אוזניים? (לשמוע.)
כן חבר'ה לשמוע.
מה שאנו מכנים אוזניים הם האוזניים. הם עצמם לא שומעים, אבל צלילים נתפסים.
בקצה תעלת האוזן שלך הוא החלק העדין והרגיש ביותר באוזן. לכן, לעולם אל תבחר באוזניים עם חפצים חדים כדי להימנע מפגיעה באוזן.
אם זה קורה, האדם מתחיל לשמוע גרוע או להיות חירש.
-כסה את האוזניים בידיים. שמעת מה בדיוק אמרתי? (לא.)
לכן אתה צריך להגן על האוזניים.
אוזניים נפגעות גם משיחה רועשת, צרחות, מוזיקה רועשת מאוד. מכאן, אדם מפסיק לשמוע צלילים שקטים.
לכן, לעולם אל תדבר בקול רם או האזן למוזיקה רועשת.
אם אתה חווה כאבי אוזניים, דווח על כך מיד.
מבוגרים.
- צריך לרפא אוזניים במהירות האפשרית. למה? (תשובות לילדים).
אל תשכח כללים פשוטיםאיך להגן על האוזניים. שמור על האוזניים שלך מילדות מוקדמת!
III. כללים כיצד להגן על עיניך.
מְחַנֵך. עכשיו נגיע לגלזוגרד. הביטו זה בזה בעיניים. מה ההבדל? (צבע, צורה.)
כן, אכן, לחלקם יש עיניים כחולות, לאחרים ירוקות, חומות וכו '.
והצורה שונה: עגולה, בצורת שקדים.
- מה משותף לעיניים? (יש סיליות).
- מהם ריסים לעין? (כדי להגן מפני אבק, מפני פסולת.)
- אבל אם בכל זאת נקלע לעין כתם, מה תעשה? (תשובות לילדים).
עדיף לבקש עזרה ממבוגר.
- בשביל מה אתה צריך עיניים? (תשובות לילדים).
כן, חבר'ה, לראות הכל מסביב, לראות טלוויזיה, להסתכל בתמונות. וכשתלמד לבית הספר תצטרך את העיניים שלך לקרוא ולכתוב.
לכן, צפה עכשיו בטלוויזיה כמה שפחות, שכן העיניים מתעייפות מאוד מצפייה ממושכת בתוכניות טלוויזיה.
לעולם אל תשחק עם חפצים חדים, אתה יכול לפגוע בעין שלך וזה יוביל לעיוורון.
אל תזרוק חול או לכלוך בעיניים, אתה עלול לחלות בזיהום.
שמור על העיניים שלך מילדות מוקדמת!
IV.תרגילים לעיניים.
1. כדי לתת לנוח קצת מנוחה, לחץ עליהם בכפות הידיים לזמן מה. חזור על הפעולה 3-4 פעמים.
2. להרפיית שרירי העיניים תוך שמירה על הראש דומם, סובב את העיניים תחילה בכיוון השעון ואז נגד כיוון השעון. חזור על הפעולה 3-4 פעמים.
תרגילים אלה יעזרו לכם לא רק להירגע אלא גם לחזק את שרירי העיניים.
3. I. p .: אנחנו מסתכלים ישר ואז עוצמים את העיניים בחוזקה. חזור על הפעולה 5-6 פעמים.
4. I. עמ ': אנחנו מסתכלים מולנו, ואז מהר מאוד אנחנו מתחילים למצמץ. חזור על הפעולה 5-6 פעמים.
5. תוצאת השיעור.
מְחַנֵך... ועכשיו החידות:
שני חלונות ללילה
הם סוגרים את עצמם
ועם הזריחה
הם פותחים את עצמם.
(עיניים).

אח עם אח
חי דרך השביל
אבל הם לא מתראים.
(עיניים).

שני אחים יושבים רחוק
אבל כולם רוצים לשמוע.
(אוזניים.)

אחד אומר
שניים מסתכלים
שניים מאזינים.
(לשון, עיניים, אוזניים.)

גודל: px

התחל להציג מהעמוד:

תמליל

חדר קלפים לגיבוש אורח חיים בריא (קבוצת אמצע) הוכן על ידי: מורה לגיל הרך. קבוצה 9 יורצ'נקו ק.א.

2 משחק "איסוף תרמיל לטיול" תוכן: המטרה היא לגבש את הידע של ילדים לגבי מה שאדם זקוק לו לטיול; להעלות קור רוח, דיוק. כללי המשחק: מתן שמות לאובייקטים לאחר הרמת ידכם, שמות לאובייקטים מבלי לצעוק, מבלי להפריע זה לזה, אספו אביזרים באות, בזהירות. ציוד: הצעצוע של דונו, שני תרמילים, פריטים לטיול: מצפן, גפרורים, בובות של פירות וירקות, מפה, מים בבקבוק, כדור, עיתון, כלי שולחן חד פעמיים; מייבש שיער, מטריושקה, צבעים וכו '"מה שותלים בגינה" - ללמד ילדים לסווג חפצים על פי קריטריונים מסוימים (על פי מקום צמיחתם, לפי אופן השימוש בהם, לפיתוח חשיבה מהירה, תשומת לב שמיעתית, כישורי דיבור. שלטון המשחק. עליך לענות על שאלות הנהג רק במילים "כן" או "לא". פעולה במשחק. מי שטעה, הוא נותן פנט, ואז מנצח בחזרה. מהלך המשחקים: המורה שואלת: “ילדים, אתם יודעים מה הם שותלים בגינה? בואו נשחק משחק כזה: אני אתקשר נושאים שונים, ואתה מקשיב היטב. אם אני שם את מה ששותלים בגינה, אתה עונה "כן", אבל אם מה שלא צומח בגינה, תגיד "לא". מי שעושה טעות מפסיד. "מחנך. גזר. יְלָדִים. כן! מְחַנֵך. מלפפונים. יְלָדִים. כן! מְחַנֵך. סלק. יְלָדִים. כן! מְחַנֵך. שזיפים. יְלָדִים. לא! אם מישהו ממהר ועונה בצורה לא נכונה, המורה עשוי לומר: “תגרום לאנשים לצחוק בחיפזון. שים לב!" "אני יכול - אני לא יודע איך" מטרות: למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הפיזיות של גופם; לטפח את ההערכה העצמית. ציוד: כדור. המגיש זורק את הכדור ואומר: “אני

3 אני יכול "או" אני לא יכול. " הילד, שתפס את הכדור, ממשיך את הביטוי ומסביר מדוע הוא יכול או לא יכול. לדוגמא: “אני יכול לרוץ בדיוק כמו שיש לי רגליים. אני לא יכול לעוף כי אין לי כנפיים. " "כללי היגיינה" מטרה: לגבש מיומנויות תרבותיות והיגייניות (שטיפה, הלבשה, צחצוח שיניים, סירוק, רחצה), ליצור יכולת להראות תנועות אלו בעזרת הבעות פנים ומחוות וניחוש על ידי מראה. מהלך המשחק: המורה מבקש מהילדים באמצעות הבעות פנים ומחוות להראות כיצד הם שוטפים (מתלבשים, מצחצחים שיניים וכו ') תוך התבוננות ברצף המיומנויות הללו. או שהמורה מראה בעזרת הבעות פנים ומחוות מה הוא עושה, והילדים מנחשים. "נחשו את החידה מהתמונה" מטרות: לעזור לילדים לזכור את הקבוצה העיקרית של חפצים מסוכנים, לפתח תשומת לב. ציוד: תמונות של פריטים מסוכנים. המבוגר עושה חידה, והילדים מנחשים ומוצאים את התמונה המתאימה. מבוגר מבקש לחשוב ולומר מדוע פריטים אלה מסוכנים? ילדים מדברים על הסכנות שבכל פריט. מטרות: "למצוא חפצים מסוכנים": לעזור לילדים לזכור חפצים המסוכנים לחיים ולבריאות; לעזור להסיק באופן עצמאי מסקנות לגבי ההשלכות של אי זהירות איתם. ציוד: סכין, מספריים, מחט, ברזל. אנדריושה נשארת בדירה

4 נטשה. הוריהם הלכו לעבוד. בואו נגיד לילדים באילו פריטים אסור להשתמש כדי שהבעיות לא יתרחשו. ילדים חוזרים על כללי הבטיחות: יש למקם את כל החפצים החדים, הדוקרים, החותכים; אל תפעיל מכשירי חשמל, הם עלולים לזעזע או לגרום לשריפה; בשום מקרה אתה לא צריך לנסות תרופות, זה רעל; לא יכול לנסות אבקות כביסה, חומרי ניקוי לשטיפת כלים, סודה, אקונומיקה; מסוכן ללכת למרפסת לבד. "שימושי ו מוצרים מזיקים»מטרה: לשיטט את רעיונות הילדים אודות מוצרים מזיקים ושימושיים, להפעיל אותם ביכולת להבדיל אותם, ליצור צורך לדאוג לבריאותם חומר: תמונות המתארות מוצרים שונים, שני חישוקים מהלך המשחק: לפי סדר כדי להיות בריא, אתה צריך לאכול נכון. עכשיו נגלה אם אתה יודע אילו מאכלים טובים בשבילך. המורה מציע לילדים תמונות של שני חישוקים. בחישוק אחד, ילדים בוחרים מאכלים בריאיםולהסביר את בחירתם, בשנייה, מוצרים המזיקים ל"נסיעות לארץ הבריאות "מטרה: לחזק את הילדים את הרעיון כיצד לעזור לעצמם ולאחרים להישאר תמיד בריאים. ציוד: מגרש משחק עם איורים מודבקים; קוביות, שבבים צבעוניים או כפתורים. השחקנים מתחלפים לזרוק קוביות ששוליהן מתוארים בין 1 ל -3 מעגלים, ולהזיז את הקוביות שלהם

5 שבב קדימה כמה שיותר מהלכים ככל שיש מעגלים על המתה. אם השבב נמצא על העיגול האדום, על הילד לפני שהוא מבצע את הצעד הבא לענות כיצד להתנהג עם נזלת, שיעול, טמפרטורה גבוהה, כאב שיניים. אם התשובה שגויה, הילד מדלג על מהלך, אם התשובה נכונה, הוא מבצע את התשובה הבאה. כאשר השבב נמצא על העיגול הירוק, השחקן מספר כיצד התנועות, השגרה היומית, הויטמינים מועילים לאדם, טיפולי מים... אם התשובה לא נכונה, הילד מדלג על מהלך; אם התשובה נכונה, הוא מזיז את החלק לפני שלושה מהלכים. הזוכה הוא זה שמגיע ראשון למדינת הבריאות. "אתה החלק שלי" מטרה: לשיטט את רעיונות הילדים לגבי חלקי הגוף, לפתח דיבור, תשומת לב, זיכרון. חומר: כדור מהלך המשחק: המורה זורק את הכדור לכל ילד ושואל שאלה. אני פנים, אתה החלק שלי. מי אתה? (עיניים, גבה, אף וכו ') אני הראש, אתה החלק שלי. מי אתה? (שיער, אוזניים) אני הגו, אתה החלק שלי. מי אתה? (גב, בטן ...) "זכור את התנועה" מטרה: להתאמן ביכולת לזהות, לזכור ולשחזר את התנועות המוצגות, לפתח זיכרון חזותי-מוטורי, תשומת לב. מהלך המשחק: המורה או הילד מראים את התנועות. ילדים חייבים לזכור ולהעתיק אותם.

6 "אם מישהו חולה" "המשחק הוא עסק רציני" "בחר פטריות" מטרה: לאחד את הידיעה שבמקרה של פגיעה קשה יש להתקשר לרופא אמבולנס בטלפון "103", להתאמן להתקשר לרופא חומר: טלפון התקדמות המשחק: אם אנו בעצמנו לא יכולים להתמודד עם המצב, אז אנו מתקשרים לרופא, אַמבּוּלַנס... ילדים מוזמנים להתקשר לרופא בבית. ראשית, אנו מחייגים את מספר הטלפון ומתקשרים אליו לפי הסדר: שם משפחה, שם פרטי> כתובת> גיל> תלונות. מטרה: להכשיר ילדים בבחירת חפצים בטוחים למשחק בתמונות, לאחד ידע על אילו חפצים ניתן לשחק. חומר: תמונות עם תמונה נושאים שונים(מסוכן ולא מסוכן), שני חישוקים מהלך המשחק: המורה מזמין את הילדים לסדר את התמונות בשתי חישוקים. בחישוק אחד, ילדים בוחרים תמונות המתארות חפצים שניתן לשחק איתם, בשני תמונות המתארים חפצים שלא ניתן לשחק איתם, ומסבירים את בחירתם. מטרה: לאחד את הידע של פטריות מאכל ובלתי אכיל, את היכולת להבדיל ביניהן מראה חיצוניבתמונה ובובות. חומר: תמונות או בובות של פטריות מאכל ובלתי אכיל מקומות שונים... ילדים מוזמנים לאסוף פטריות מאכל בסלסלה. מטרות "היום שלי": לספר על השגרה היומיומית; ללמד להסביר ולהוכיח את נקודת המבט שלך; מלמד למצוא הפרות של דפוסים בסדרה עוקבת. ציוד: 3-4 סטים של קלפים עם תמונות שונות רגעי משטר... אתה צריך לסדר את הקלפים

7 באופן עקבי, בהתאם למשטר (מקימה בבוקר ועד לישון בערב), הסבירו לילדים מדוע יש להניח כרטיסים בצורה כזו ולא אחרת. אפשרות 1. תחרות "מי יניח את השורה מהר יותר?" אפשרות 2. "המשך השורה." המורה מתחיל לפרוש את הרצף, והילד ממשיך. אפשרות 3. "תקן את השגיאה." המורה מניח את כל רצף הקלפים, שובר אותו במקום אחד או כמה, הילדים מוצאים ומתקנים טעויות. "עוזרי הצמחים שלנו" מטרה: לחזק את הרעיון כיצד לעזור לעצמך ולאחרים להישאר בריאים בכל עת. ציוד: תמונות אובייקט המתארות צמחי מרפא. המשחק משוחק על פי עקרון הלוטו, לילדים יש קלפים עם צמחי מרפא. המורה מראה תמונות עם תמונות דומות. ילד שיש לו צמח זה מדבר על השימוש בו לריפוי. אם נכון, זה מקבל תמונה. הזוכה הוא זה שהראשון מכסה את הכרטיס שלו. "בטיול" מטרה: לאחד ידע אודות התנהגות נכונהותקשורת עם בעלי חיים, כדי לתאם בין המוצג בתמונות לפעולות נכונות ושגויות בעת פגישה עם בעלי חיים חומר: איורים, 2 חישוקים מהלך המשחק: מספר תמונות מונחות על השולחן, עם הפנים כלפי מטה. הילד בוחר בכל, שוקל ו

8 מספר: מה שמתואר בו, האם הילד עושה כאן נכון או לא בסדר. או שמים תמונות בחישוק אחד המתארות פעולות נכונות בעת פגישה עם בעלי חיים, ובאחרת - פעולות שגויות. "דונו לא הגיע אלינו" מטרות: ללמד את הילדים לשמור על גופם נקי ומסודר "המסע של גוש לחם" של בגדים; ללמד לראות את אי סבירות המצב המוצע, את האבסורד שלו. ציוד: בובת דנו, צ'יפס, תיק עם פרסי תמריץ. ילדים מאזינים בקשב לסיפורו של דונו, במהלך הסיפור הם מבחינים באגדות ומסמנים אותם בצ'יפס. בסוף הסיפור המורה מבקש מהילדים לספור כמה אגדות כל אחד מהם שם לב ואז הילדים מסבירים את הטעויות שהבחינו בסיפורו של דונו. ילדים חייבים לעבוד באופן עצמאי, לא להפריע לחבריהם, בריחת שתן של הילד נענשת בנקודת עונש. ילד שהבחין בכל הסיפורים, פעיל במשחק ולא קיבל נקודת עונשין אחת זוכה בפרס תמריץ. מטרות: לספר על הדרך שהאוכל עובר בגוף האדם, להסביר את הצורך בלעיסה יסודית. ציוד: שולחן סכמטי מערכת עיכולאנושי, כדור לחם. ילדים מגלגלים את הכדור על השולחן וחוזרים על שמם של איברי מערכת העיכול על שם המורה. "על מה הרמזור מדבר" מטרה: לאחד את הידע אודות משמעות צבעי הרמזור וכללי ההתנהגות ברחוב. חומר: ספלי קרטון צבעוניים (אדום, צהוב וירוק), פריסת רמזור. מהלך המשחק: המורה מחלק לילדים עיגולים של אדום, צהוב וירוק. ברצף "החלף"

9 רמזור, והילדים מראים את המעגלים המתאימים ומסבירים מה משמעות כל אות. המנצח הוא זה שמציג נכון את כל המעגלים ומספר על מטרת הצבעים. "על מה הרמזור מדבר" מטרה: לאחד את הידע לגבי משמעות צבעי הרמזור וכללי ההתנהגות ברחוב. חומר: ספלי קרטון צבעוניים (אדום, צהוב וירוק), פריסת רמזור. מהלך המשחק: המורה מחלק לילדים עיגולים של אדום, צהוב וירוק. ברצף הם "מחליפים" את הרמזור, והילדים מראים את המעגלים המתאימים ומסבירים מה המשמעות של כל אות. המנצח הוא זה שמציג נכון את כל המעגלים ומספר על מטרת הצבעים.


קובץ כרטיס משחקים דידקטייםעל היווצרות התנהגות בטוחה אצל ילדים בגיל הגן נושא: "ילד ברחובות העיר" על מה הרמזור מדבר מטרה: לאחד את הידע לגבי משמעות צבעי הרמזור

משחקים דידקטיים לגיבוש אורח חיים בריא ב גן ילדיםנושא 1: "ילד ובריאות" מי זקוק לאיזו מטרה: לאחד את הידע של הילדים בנושאים הדרושים לעבודת רופא, טבח, מוכר. חומר: מעגל,

"אני יכול אני לא יכול." מטרות: למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הפיזיות של גופם; לטפח את ההערכה העצמית. ציוד: כדור. המגיש זורק את הכדור ו

קובץ קלפים של משחקים נושאים במשחק OBZH "רמזור" מטרה: לאחד את הידע של אותות התנועה. המגיש מראה לסירוגין כרטיסי רמזור: על האדום הילדים עומדים במקום, על הצהוב הם קופצים,

1. משחק. "מי צריך מה" משחק OBZH 4-5 שנים (קבוצה אמצעית) 2. משחק. "בואו להלביש את הבובה לטיול" 3. משחק. מטרת "ABC של בריאות": לאחד את הידע של ילדים בנושאים הנחוצים לעבודת רופא, טבח,

משחקים דידקטיים כאמצעי להכיר לילדים את כללי הבטיחות בחיי היומיום. קובץ קלפים של משחקים. "תרים צעצוע לטניושה." משימות: לאיחוד רעיונות לגבי חפצים ביתיים שניתן / לא ניתן להפעיל;

המחנכים סיצ'בה I.N. מי אני כמו מטרה: פיתוח היכולת להסתכל על עצמו מבחוץ, להשוות אדם עם אורגניזמים בעלי חיים אחרים, למצוא דמיון והבדלים, לקדם את התפתחות הדמיון.

תיק קלפים של משחקים דידקטיים על כללי התעבורה הורכב על ידי: טישינה ויקטוריה אלכסנדרובנה, המורה של גן הילדים MBDOU MO קרסנודאר "גן 135" נחשו איזה סימן? " מטרות: ללמד ילדים להבחין סימני דרך, לתקן

מוסד חינוכי לגיל הרך לגיל הרך גן ילדים 31 "Snegirek" אינדקס קלפים של משחקים דידקטיים המקדמים היווצרות הרגלי אורח חיים בריאים בקרב ילדים בגיל הרך באמצעות היכרות

משחקים לשלטון הדרך לילדי קבוצת הביניים הצעירה "רמזור" לחונכים מטרה: לאחד את הרעיונות של ילדים לגבי מטרת הרמזורים, על האותות שלה, על צבע (אדום, צהוב, ירוק).

תיק קלפים למשחקים דידקטיים SDA בכיר גיל הגן"נחשי איזה סימן?" מטרות: ללמד ילדים להבחין בתמרורים, לאחד את הידע של הילדים בכללי הדרך; לחנך את המיומנות

מוסד חינוך אוטונומי עירוני "בית ספר תיכון מנצ'אז" יחידה מבנית "גן הכפר מנצ'אז" אוסף משחקים דידקטיים לילדים בגיל הרך על היווצרות בריא

מוסד חינוכי לגיל הרך לגיל הרך גן תקציב 45 מחוז קולפינסקי בסנט פטרסבורג. אינדקס הכרטיסים הוכן והוצא להורג על ידי: המורה קוטובה אולגה אלכסנדרובנה.

משחקים "בריאות האדם" לילדים בגיל הגן סובצקי, 2014 אני בן אנוש "אני לא יכול" (גיל הגן הצעיר) מטרות: למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הגופניות שלהם

חדר קלפים של משחקים דידקטיים להדרכת ילדים כללי הכביש ברחובנו 1. להרחיב את הידע של ילדים על כללי ההתנהגות של הולכי רגל ונהגים בתנאי רחוב. 2. עיגון נוף הילדים

מוסד חינוך מוסדות חינוך עירוני עיר מוסקבה "גימנסיה 1519" תאגיד 4 "אני לא יכול לעשות" ( גיל צעיר יותרמטרות: למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הגופניות שלהם

קובץ קלפים של משחקים בנושא: "בריאות האדם" לילדים בגיל הרך אני בן אדם "אני לא יכול לעשות את זה" מטרות: למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הפיזיות של גופם; לגדל

15 בספטמבר 2011. השלב הבא הוא ללמד את ילדכם לשטוף ידיים במים וסבון. לאחר שסיימת לצחצח את שיני ילדך, תן לו אותו. גיל מגלה חוסר רצון ברור לשחות ולשטוף את השיער ..

קובץ קלפים של משחקים על כללי התעבורה. (קבוצה אמצעית) משחקים דידקטיים. "נחשי איזה סימן?" מטרות: ללמד ילדים להבחין בתמרורים, לאחד את הידע של הילדים בכללי הדרך; לפתח את היכולת באופן עצמאי

משחקים "בריאות האדם" לילדים בגיל הרך שונות אני בן אדם "אני לא מסוגל" (בגיל הגן הצעיר) מטרות: למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הפיזיות שלהם

משחקים דידקטיים לפיתוח ייצוגים זמניים בגיל הרך. משחק "שם המילה החסרה" מטרה: הפעלת אוצר המילים של הילדים על חשבון מילים-שמות של חלקי היום. מהלך המשחק: ילדים יוצרים חצי עיגול.

ארגון אוטונומי ללא מטרות רווח חינוך לגיל הרך"כוכב הילדות" לאדה "קשר אודות התפתחות קומוניקטיבית" דאגה לבריאותך "באמצעות מצגות ושיטות מולטימדיה

כרטיס משחק לגיבוש ידע משפטי בילדים בגיל הרך שם המשחק מטרת המשחק כלל המשחק חומר המשחק "בואו להכיר" " שם חיבה»זכות לשם תביא

ייעוץ להורים: "משחקים דידקטיים להכרת ילדים בגיל הרך מבוגרים יותר עם צמחים מקורה", הורכב על ידי: מחנכי קבוצת ההכנה "B": ש 'א' ספירידונובה. לוקיאנובה א.יו. 1. מי

מוסד חינוך תקציבי ממלכתי אזור סמארהבית ספר תיכון 3 גרם. Chapaevsk של אזור סמארה היחידה המבנית "גן 19" תוכנית "Kolokolchik"

פרויקט ב קבוצה צעירה יותר"קשת" על היווצרות תרבות בריאות תינוק בריאהרלוונטיות של הפרויקט בריאות היא מתנה שלא יסולא בפז שהטבע מגיש לאדם. ילד בריאמאופיין בהרמוניה,

תוכנית לטווח ארוךעל יסודות בטיחות החיים ושמירה על בריאות הילדים בקבוצה הבוגרת 1 MBDOU 224 מחנכים: Sazonova E.S. איבל ת.א. אקדמי 2015-2016 קרסנויארסק 2015 היעד בספטמבר

משחקים לפיתוח תשומת לב וזיכרון בילדים בגיל הרך מבוגרים. לפיתוח תשומת לב, כדאי לבצע תרגילים ידועים למחנכים: "מצא את ההבדלים", "מצא אובייקט שאינו דומה

מטרות ומטרות "ציוד ספורט": התעניינות הילדים בחינוך גופני ובספורט; להכיר לילדים ציוד ספורט; ללמד ילדים לזהות ולתת שם ציוד ספורט, להגדיר את זה

מוסד חינוך אוטונומי לגיל הרך "גן 35" התפתחות פיזית»

משחקים דידקטיים כאמצעי לפיתוח כישורי התנהגות בטוחים בגיל הרך לא עובר יום שעיתונים, רדיו או טלוויזיה לא מביאים מסרים על תאונה אחרת, קטסטרופה, ספונטנית

מוסד חינוכי לגיל הרך התקציבי לגיל הרך "גן 13" סיכום השיחה בנושא "חפצים מסוכנים" (קבוצה בכירה) הושלם על ידי: המחנכת אסנובה א.ש. סאסובו, 2016 מטרה: לגבש

צמחי בית פחות מוכרים ילדים בגיל הרך צעירים יותרמאשר ירקות ופירות. לעתים קרובות הם משתמשים בהגדרות ביתיות נפוצות: "פרחים", "פרח", ללא ידיעת השם המדויק של חדר זה או אחר

קובץ קלפים של משחקים עם שלטים תוך שימוש במדריך הדידקטי "פינת השלטים" הושלם על ידי: Popova G.А. המחנך MBDOU "CRR- גן ילדים 8" שמש ", חנטי-מנסייסק" גלגל את הקלטת "מטרה. לְלַמֵד

הוכן על ידי המורה MBDOU לילדיםגן "פתית שלג" Tarkhanova N.N. "מצא תמונות שצוירו בצבעים חמים וקרים" מטרה: לאחד את רעיונות הילדים בנושא חם וקור צבעים... חוֹמֶר:

מוסד חינוכי לגיל הרך העירוני גן פיתוח ילדים גן תקציר 54 תקציר פעילויות חינוכיותעל היווצרות תרבות של אורחות חיים בריאים ב סוגים שוניםפעילויות

אינדקס קלפים של משחקים ותרגילים דידקטיים "יסודות האוריינות הראשונית" מכינת גיל בכירה לבית הספר 2015 "חנות" מטרה: להמשיך ולפתח את היכולת לזהות את הצליל הראשון

קטלוג משחקים לפיתוח יכולות קוגניטיביות ומנטאליות בילדים בגיל הרך הוכן על ידי המחנכת נ.א. Pachkunova MDOU 13 Rybinsk 2013 I g r y n a r z v i t i e v n

"גן ילדים להתפתחות הילד 114", Syktyvkar מתווה שיעור בנושא גיבוש מיומנויות דרך בריאההחיים בקבוצה הבוגרת "כדי שתוכל לשמור על השיניים שלך יותר זמן" מחנך: פריבזנצבה

חדר קלפים של משחקים דידקטיים בנושא אקולוגיה לקבוצת הצעירים "איפה שהארנב התחבא!" מטרה: לתאר, שם, צמחים לפי תכונות מאפיינותומהקשר עם סביבה... צור חידות תיאוריות

"ספציפיות וניתוח העבודה על הקניית מיומנויות טיפול עצמי בילדים עם מוגבלות" ארגון נכוןפעילות בשירות עצמי יוצרת את הבסיס שעליו בנויה המערכת

התייעצויות למחנכים למשחקים דידקטיים עבור חינוך גופנימשחק לגיל הרך הוא לא רק מקור רגשות חיוביים, זו גם הזדמנות לפתח את התכונות הדרושות להמשך

קובץ קלפים של משחקים על יסודות בטיחות החיים לגיל הרך (גיל הגיל הרך הצעיר) 2015 הורכב על ידי: המורה של GBDOU 51 Kozyrkova V.I. אני אדם "אני לא יכול לדעת איך" מטרות: למקד את תשומת הלב

גן ילדים MBDOU משולב סוג 5 "רודניצ'וק" סיכום השיעור ב פעילות חזותיתבקבוצה הבוגרת נושא: "בטוח תנועה בכבישמינוי "רמזור": פיתוח שיעור קבוצתי.

תוכנית ארוכת טווח של עבודה על טכנולוגיות לחיסכון בבריאות בקבוצה מעורבת 3 מחנכים: קרופניץ 'נ. קיזימובה E.M. 2016-2017 שנה אקדמיתחודש נובמבר "בובת טניה הצטננה". גיבשו מיומנות

משחקים דידקטיים בהיסטוריה המקומית הוכן על ידי: מאיר נ.נ. קטגוריה משחק דידקטי "מעיל הנשק של העיר" מטרה: לגבש את הרעיון של ילדים לגבי מעיל הנשק של עיר הולדתם וערים נובוסיבירסק

נספח 1 מוסד חינוכי לגיל הרך התקציבי לגיל הרך "גן N 215 מסוג משולב" 660119, הפדרציה הרוסית, קרסנויארסק, סיכוי 60 שנה להקמת ברית המועצות, 3, טל '2250-335 OGRN 1072468018260,

היי! היום הוא יום חשוב! אתה מחזיק בידיים חוברת שתגיד לך משהו חדש וחשוב מאוד עליך ועל בריאותך! לכן, לכל אחד מאיתנו יש צבא של חיילים בלתי נראים. כל יום הם

קובץ קלפים של משחקים "פיתוח זיכרון" כרטיס 1 "מה השתנה?" אפשרות 1. מטרה: לימוד מיומנויות של שינון תמונה, סיטואציה. חומר דידקטי: תמונה אחת המתארת, למשל, חדר אמבטיה.

תוכנית למשחקים מבטיחים עבור התפתחות חושיתילדים בקבוצה הצעירה השנייה. 1 בספטמבר עשה / משחק "פרפרים". מטרה: ללמד ילדים להבחין ולמנות את צבעי היסוד. אוקטובר 1. עשה / משחק "מעגלים צבעוניים".

מוסד חינוכי לגיל הרך לגיל הרך "גן הילדים" סקאצקה "דולינסק, סיכום GCD במחוז סחאלין עבור פיתוח דיבורבקבוצה האמצעית נושא: "בין אם בגינה בעיר" חובר על ידי

KVN משחק קבוצתיעם ילדים בגיל הגן בגיל השלישי בנושא "האדם ובריאותו" מטרה: שמירה וחיזוק הבריאות הפסיכופיזית של ילדים בגיל הרך והעלאת הצורך שלהם בבריאות

שיעורים M טכניקות מתודיות SEPTEMBER "כללים לחציית רחוב בטוחה" - לחיזוק הרעיון של ילדים לגבי כללי ההתנהגות ברחובות העיר. איחוד הידע של כללי התנועה, האותות

"מה השתנה" משימה דידקטית. מצא פריטים לפי דמיון. פעולה במשחק. חפש פריט דומה. כְּלָל. ניתן להראות צמח מוכר רק באותה של המחנך, לאחר האזנה לתיאורו.

משחקי P / n ליצירת אורח חיים בריא נושא תוכן מטרה 1. "אני יכול - אני לא יכול" למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הפיזיות של גופם; לטפח תחושת עצמי

משחק דידקטי משחק דידקטי הוא משחק עם מטרה מוגדרת בבירור ומערכת שליטה בהישגיו ובתהליך המשחק. זהו משחק חינוכי בו מצבי חיים... דִידַקטִי

פּרוֹיֶקט פעילויות משחקעל וואליולוגיה עם ילדים גיל מוקדם"Umyvalochka" הושלם על ידי: המורה ל- MBDOU 4 נטליה אלכסנדרובנה סטפניאן I שלב סוג הפרויקט: מטרת המשחק: יצירת תנאים לגיבוש

תכנית עבודהפנימיית GBOU 3 שנת הלימודים טוגליאטי: 2017-2018 כיתה: 1 "B" מספר שעות בשבוע: 3; בשנה: 102 התוכנית מבוססת על:

משחקים חינוכיים לילדים 4-5 שנים בגן. משחק "מצלמה". משחקים להתפתחות הזיכרון בילדים 4-5 שנים מטרה: להתפתח חשיבה אסוציאטיבית, תשומת לב מרצון, זיכרון, דיבור. חומר משחק

משחקים דידקטיים וחוץ לכללי התנועה "ALL PLAY!" מטרות "גזירת שלטים": פיתוח יכולת הבחנה בין תמרורים; לתקן את שם התמרורים; להתפתח אצל ילדים חשיבה לוגית, עין.

משחקים דידקטיים להיווצרות המבנה הדקדוקי של הדיבור של ילדים בגיל הרך מבוגרים יותר. כדי לשפר את הצד הלקסיקני והדקדוקי של הדיבור של ילדים, אנו מציעים את חומר הדיבור הדרוש

תוכנית פרספקטיבה של המעגל "שחק אקולוגיה" עם ילדים קבוצה בכירה... תוכנית פרספקטיבה של מעגל "אקולוגיה משחקית" עם ילדי הקבוצה הבוגרת של הגיל הרך העירוני מוסד חינוכי

תקציר פעילויות חינוכיות ישירות על טכנולוגיות לחיסכון בבריאות נושא: "הסתכל בכל העיניים." בהכנה קבוצת טיפול בדיבור 2 "קוקרל". מחנכת: בוריסובה אירינה

אנו משחקים, לומדים, מתפתחים. חלק א 'הכנה לתרגילי פיתוח בבית הספר "צבע את הדמויות" מטרה: לפתח את היכולת להקשיב ולבצע במדויק את הוראותיו של מבוגר, לנווט בחלל. צֶבַע

CARD ROOM של משחקים דידקטיים שמטרתם לאחד ידע אודות עיר הולדתו"העיר שלי". הורכב על ידי: טרטיאקובה אולגה יבגניאבה "היכן למצוא אנדרטה?" מטרה: לגבש רעיון של עיר הולדתו;

קלפים של קסמים בדרכים (משחק חינוכי והתפתחותי) חומרים: מגרש משחק, המתאר כבישים, רחובות, כיכרות, פארקים. בשדות האדומים יש צלליות של מבנים ידועים, אנדרטאות ומבנים אחרים בעיר;

אני אדם "אני לא יכול לעשות את זה" (גיל הגן הצעיר) מטרות: למקד את תשומת הלב של הילדים בכישוריהם וביכולות הפיזיות של גופם; לטפח את ההערכה העצמית. מוֹבִיל

סיכום שיחה לילדי הקשיש - קבוצת הכנה "אם אתה רוצה להיות בריא"

תיאור חומר:אני מציע לך סיכום השיחה "אם אתה רוצה להיות בריא" לילדים מהקבוצות הבוגרות והמכינות. חומר זה יהיה שימושי עבור מדריכים בתרבות גופנית, אנשי חינוך של קבוצות בכירות ומכינות, מורים השכלה נוספת... תַקצִיר שיחה אינפורמטיביתמכוון לגבש מושג על חשיבות הפעילות הגופנית בחיי האדם, היכולת להשתמש בתרגילים גופניים מיוחדים לחיזוק איבריו ומערכותיו.
שילוב אזורים חינוכיים: "הכרה", "התפתחות גופנית", "פיתוח דיבור"
יַעַד:גיבוש אצל ילדים ייצוגים ראשונייםעל אורח חיים בריא.
משימות:
חינוכית:הרחב את ההבנה של תפקיד אור השמש, האוויר, אימון גופניבחיי האדם והשפעתם על הבריאות.
מתפתח:גיבשו את הצורך ביומיום פעילות מוטורית... לחזק את הכישורים של ביצוע תרגילי ספורט.
חינוכית:שמרו על עניין ב תרבות פיזיתוספורט. לטפח יוזמה, עצמאות, יצירתיות.
יתרונות:כן ציור, תצלומי ילדים, תוכניות OSU, איורים עם ספורט. מניחים על כן הציור תמונות של ילדים בהם הם לומדים ומשחקים אוויר צח.

מוֹבִיל:חבר'ה, תראו למה כולכם כה אדומים ומשמחים?
יְלָדִים:וכאן אנחנו משחקים, נהנים, לומדים!
מוֹבִיל:אתה לא מתעייף?
יְלָדִים:לא, יש לנו הרבה כוח! הראה כוח באמצעות מחוות.
מוֹבִיל:האם אתה חושב שמישהו שיש לו הרבה כוח או מעט כוח יהיה בריא?
יְלָדִים:למי יש הרבה כוח.
מוֹבִיל:ובכן, מאיפה נגיע לכוחות האלה?
יְלָדִים:חייבים לרוץ, לקפוץ
מוֹבִיל:אוקיי, אז ככל שנע יותר, הבריאות שלנו תהיה חזקה יותר. אתה מסכים?
יְלָדִים:לְהַסכִּים.
מוֹבִילאתה רוצה להיות בריא? אז אנחנו בהחלט חייבים לזוז!
ילדים קמים מכיסאותיהם ומסתובבים בקבוצה בקצב הרגיל שלהם, משכשכים.
מוֹבִיל:נראה שאנחנו זזים, אבל הבריאות שלנו לא עולה. משהו לא בסדר כאן! יש סוד! מה אתה חושב? לתת לילדים אפשרות לנמק ולהגיע למסקנה שכדי לחזק את בריאותם יש צורך לעשות תרגילים מיוחדיםאו לרקוד
מוֹבִיל:נכון, אני מסכים איתך, כי רק תרגילים מיוחדים מאמנים שרירים, לב ולכן הופכים אותנו לבריאים. בואו ננסה לעזור לנו אנשים מצחיקים!
על כן הציור תוכנית ליישום רציף של תרגילי התפתחות כלליים. ילדים בליווי מוזיקלי מבצעים את מתחם ה- ORU.
מוֹבִיל:אה, חסר נשימה, קשה לנשום. נראה ששכחנו את הדבר החשוב ביותר. ניחשתם כבר?
יְלָדִים:פתח את החלון, עשה תרגילים בחוץ, שחק יותר בחוץ.
מוֹבִיל:ואכן, אם נתאמן באוויר הצח, אז בכל נשימה גופנו יהיה רווי חמצן. אבל הוא כל כך הכרחי. דם המועשר בחמצן נושא חומרים מזינים בכל הגוף ומיד הראש מתחיל לחשוב טוב יותר ולקבל החלטות, הרגליים רצות מהר יותר, הידיים הופכות זריזות ומיומנות יותר, והאדם עצמו פעיל, קשוב, עליז והכי חשוב בריא. הגיע הזמן לצאת החוצה ולשחק משחקי חוץ. ארגן משחקי חוץ במגרש הספורט מעלות משתנותפעילות. IN זמן ערבשקול את האיורים וחזור עם הילדים על ענפי הספורט בצורה משחקי לוחאו משחק עם הכדור: המנהיג באמצע המעגל, זורק את הכדור סביב המעגל לכל שחקן עם המילה "קיץ" או "חורף", והשחקן מחזיר את הכדור חזרה למנהיג ושם הספורט המתאים .

סיכום GCD להתפתחות קוגניטיבית בקבוצת ההכנה עם המצגת "שיעור בריאות"

נטליה קשירינה
שיחה לילדי הקבוצה הבוגרת "תגיד כן לבריאות!"

שִׂיחָה« תגיד כן לבריאות

יַעַד: הצג יְלָדִיםעם ערכי ליבה

אורח חיים בריא... צרו ידע אודות בְּרִיאוּתאיך לשמור עליו ולהגן עליו.

תן לילדים מושג על הרגלים. ביחד עם ילדים, שיטו הרגלים טובים ורעים.

חבר'ה, היום נדבר איתכם על בְּרִיאוּת... מי שרוצה להיות בָּרִיא?

מסכים, זה נחמד להרגיש בָּרִיא, עליז ועליז. אפילו ב אמרו אנשים זקנים: "IN גוף בריא- מוח בריא» ... יש הרבה פתגמים ואמרות על בְּרִיאוּת. לדוגמה: « בריאות היא הדבר היקר ביותר» , « אי אפשר לקנות בריאות בכסף» , "איפה בְּרִיאוּת, יש יופי ", "יש אלף תרופות, אבל בריאות אחת» .

חבר'ה שיכולים לענות מה כן בְּרִיאוּת?

(זה כוח, זה יופי, זה המוח, זה אושר, זה עושר, יש להגן עליו, זה מצב רוח טוב, זה טוב, זה כשהכל מסתדר, זה לדאוג לעצמך )

חבר'ה, אתם יודעים שכל אדם יכול לחזק את עצמו בְּרִיאוּת.

לא פלא שהם אומרים:

אני אני אשמור על בריאותי,

אני אעזור לעצמי.

ואיך אתה יכול לחזק את שלך בְּרִיאוּת?

(להתאמן, לאכול נכון, להתבונן בשגרה היומיומית, להתמזג ולהזיז הרבה). בואו נחשוב אם זה יכול להיות אדם בריא, שמנהל אורח חיים לא נייד ויושב על כורסה או שוכב על ספה רוב הזמן, אוכל הרבה, צופה בטלוויזיה זמן רב. נכון, זה לא יכול!

ולמה? השרירים שלו, הלב שלו לא מתאמנים. הוא לא נושם אוויר צח, חסר לו אור שמש וחמצן. ניידות נמוכה נחלשת בְּרִיאוּת... ותנועה, במיוחד באוויר הצח, הופכת אותנו לחזקים, זריזים, מזג!

חבר'ה, מה צריך להקפיד כל יום כדי לעמוד בקצב הכל?

יְלָדִים: משטר יומי.

מְחַנֵך: להקשיב שִׁיר:

אני אוהבת את שגרת היומיום שלי!

הוא העוזר שלי!

אני קמה מוקדם בבוקר

הגיע הזמן שאלך לגן!

אני לא אוהב למהר

אני לא אוהב להתעסק

ואל תציית למשטר,

אתה יכול להיות מאוחר מאוד!

אתה יכול לדלג על ארוחת הבוקר

ודלג על טעינה.

אני קם ושוטף את עצמי

אני הולך לאט לאט

אני מתלבש למזג האוויר

ואני קולעת יפה.

וכדי שאני להיות בריא,

אני אשטוף ידיים בסבון

לפני האוכל, אחרי ההליכה,

אם הייתי הולך לרופא,

אז זה חיידקים יחד עם לחמניה

והוא לא בלע את זה עם בורש!

תישן עכשיו! הוא מאוד נחוץ!

בלעדיו הייתי גרוע יותר!

אני יודע סוד גדול:

אני נהיה גדול בשינה!

אני גדל ונח

אני צובר יותר כוח,

כשאני בא מהליכה

אני מתחפש

הרי אני שוכב ברחוב

אני מתנדנד על נדנדה

אני רוכב לאורך הגבעה הרבה זמן,

כיף לי!

אני מוריד הכל מלוכלך

ואני לובשת לבית

ואני אף פעם לא שוכח

שטפו את הידיים במים וסבון!

יש לי זמן לשחק

ויש צעצועים לאסוף!

אני אקח כל צעצוע

אני אשים את זה במקומי

עכשיו תמיד הצעצועים שלך

אני מוצא את זה מהר מאוד!

אמא קוראת לי לשטוף -

אני חייב למהר!

הגיע הזמן לישון בקרוב

כדי שיהיה לי קל לקום בבוקר.

אני מצחצח שיניים, אני שוטף את הפנים

ואני מתלבשת בפיג'מה

אני מחייך לאמא, אבא

ואני נרדם בשלווה ס-ס-ס-ס-ס!

אני אוהבת את שגרת היומיום שלי!

הוא העוזר שלי!

איזה סוג של ציוד ספורט עוזר לנו לטיול פעיל ומהנה?

יְלָדִים: אופניים, קורקינט, גלגיליות, חבל קפיצה.

באילו משחקים אנו משחקים כסוואמי בטיול? (תשובות יְלָדִים)

חבר'ה, איך אנחנו בגן מחזקים את שלנו בְּרִיאוּת? (תשובות יְלָדִים)

וזה גם עוזר להיות אדם בריא, מדובר במים צוננים טהורים.

אנחנו שוטפים, מכבסים או מנגבים את עצמנו במים בבוקר. זה מקשה על גופנו, מסלק שינה, מנקה את העור, שוטף ממנו לכלוך, זיעה וחיידקים פתוגניים. אם אנחנו מגרגרים עם מים טמפרטורת חדר- אז הליך זה ימתן את גופנו. התקשות מושלמת היא שחייה בנהר או בים בקיץ, הליכה יחפה על חול רטוב, על דשא.

מה עוד לדעתך עוזר לנו להיות בָּרִיא? ימין! נעים

קרני שמש ואוויר צח. הולכים ביער, כי יש אוויר נקי.

יש גם עצים רבים בגינה שלנו, ולכן הליכה באוויר עוזרת לנו למתן.

ויש גם חבר אחד בְּרִיאוּת- זה תרגילי בוקר. לאחר תרגילי בוקר, מצב הרוח עולה, התיאבון מופיע, מכיוון שפעילות גופנית, ויסות העבודה של כל האיברים, עוזרת לגופנו להתעורר ולהצטרף לעבודה בשעות היום.

כדי שאתה הבריאות הייתה,

אל תשכח מהפסטה והסבון.

להתיידד עם חינוך גופני

ואל תתעצל לעבוד.

אני בריאות החוף -

אני שומר על גופי נקי.

כך שהנשמה היא בָּרִיא,

אני חברים עם חינוך גופני.

אני עושה תרגילים בבוקר

אני תמיד מצחצח את השיניים שלי.

אני מתרגל לזה לפי הסדר

אני עושה את כל הדברים.

חבר'ה, והדבר החשוב ביותר הוא החיוך על הפנים. אחרי הכל, חיוך הוא ערובה שיהיה לך מצב רוח טוב... כך אנו נותנים זה לזה בריאות ושמחה.

אז בואו נעניק זה לזה את החיוכים ואת מצב הרוח הטוב שלנו!

פרסומים קשורים:

שיחה "שומרי תהילה צבאית" לילדים מהקבוצה המבוגרתשומרי תפארת צבאית. מטרה: להכיר את מהלך ומשמעותו של קרב אגם פייפי וקרב קוליקובו. מטרות: לטפח גאווה.

שיחה "תולדות הבאולינג" לילדים מהקבוצה המבוגרתשיחה "היסטוריה של באולינג" לילדים בקבוצה הבוגרת תכני התוכנית: 1. ללמד ילדים על ההיסטוריה של באולינג (סיכות);

שיחה על ההיסטוריה המקומית “המשפחה שלי. אילן היוחסין שלי לילדים מקבוצת הביניים "A"שיחה בנושא: “המשפחה שלי. אילן היוחסין שלי "תכני התוכנית: הכירו את בני המשפחה שלכם שם, פטרונימי של ההורים; לחנך מיומנות.

מטרה: חינוכית: להמשיך להכיר ילדים עם חיות מחמד - פרה, מה היתרונות שאדם מביא, אילו מוצרי חלב.

שיחה עם ילדים מהקבוצה הבוגרת בגילאים שונים לרגל יום השנה ה -110 ל- AL Barto מטרה: - לדבר עם ילדים על עבודתו של AL Barto; -ריבית.

נוֹשֵׂא: כללי היגיינה אישית.

יַעַד:

התקדמות השיחה

מוידודיר המפורסם,

ראש כיור

ומפקדי הכביסות.

אני הולך, אני לא מסתובב ביער,

ומעל השפם והשיער,

והשיניים שלי ארוכות יותר

מאשר זאבים ועכברים.

(מִברֶשֶׁת שֵׂעַר)

הגשם חם וסמיך
הגשם הזה לא קל
הוא בלי עננים, בלי עננים
מוכן ללכת כל היום.

(מִקלַחַת)

מחליק משם כמו פרנסה
אבל אני לא אשחרר את זה.
מקציף עם קצף לבן
הוא לא מתעצל לשטוף ידיים.
(סַבּוֹן)

נוֹשֵׂא: הגלולות גדלות במיטת הגן.

יַעַד:

מהלך השיחה.

נוֹשֵׂא: אוכל בריא ולא בריא.

יַעַד:

מהלך השיחה.

מְחַנֵך:

נוֹשֵׂא:

יַעַד:

מהלך השיחה.

מְחַנֵך:

מְחַנֵך:

מְחַנֵך:

מְחַנֵך: אילו איברים אחרים אתה מכיר?

מְחַנֵך:

נוֹשֵׂא:

יַעַד:

מהלך השיחה.

מְחַנֵך:

מְחַנֵך:

נוֹשֵׂא:

יַעַד:

מהלך השיחה.

מְחַנֵך:

נוֹשֵׂא: העוזרים שלי.

מטרות:

מהלך השיחה.

מְחַנֵך:

מְחַנֵך:

נוֹשֵׂא: תפקיד התרופות והוויטמינים.

מטרות:

מהלך השיחה.

מְחַנֵך:

מְחַנֵך:

נוֹשֵׂא: טראומה: כיצד להימנע מכך.

מטרות:

מהלך השיחה.

נוֹשֵׂא:

מטרות:

מהלך השיחה.

מְחַנֵך:

נוֹשֵׂא: כללי היגיינה אישית.

יַעַד: לאחד את רצף הפעולות בעת כביסה וידע על מטרת פריטי השירותים; לטפח רצון להיות נקי ומסודר; לפתח דיבור דיאלוגי, ללמד תקשורת ידידותית זה עם זה ועם מבוגרים.

התקדמות השיחה

המורה קורא שירים על ילדים מלוכלכים ומסודרים. ילדים מסתכלים על איורים - נקיים ומלוכלכים.

יש דפיקה בדלת. מוידודיר נכנס, מברך, קורא קטע משירו של ק 'צ'וקובסקי.

מוידודיר: אני הכיור הגדול,

מוידודיר המפורסם,

ראש כיור

ומפקדי הכביסות.

- יאללה חבר'ה, תנו תשובה, האם יש מלוכלך ביניכם? תגיד לי מה הם הנקודות המלוכלכות ביותר בגופך?

- אתה יודע: כדי לשטוף את הלכלוך ולבצע סדר בעצמך, אתה צריך פריטים מיוחדים... מה - תזכרו מתי תנחשו את החידות.

אני הולך, אני לא מסתובב ביער,

ומעל השפם והשיער,

והשיניים שלי ארוכות יותר

מאשר זאבים ועכברים.

(מִברֶשֶׁת שֵׂעַר)

הגשם חם וסמיך
הגשם הזה לא קל
הוא בלי עננים, בלי עננים
מוכן ללכת כל היום.

(מִקלַחַת)

מחליק משם כמו פרנסה
אבל אני לא אשחרר את זה.
מקציף עם קצף לבן
הוא לא מתעצל לשטוף ידיים.
(סַבּוֹן)

מוידודיר משבח את הילדים, שואל אותם אם הם יודעים לשטוף כראוי את הידיים ואת הפנים. הוא מזמין את כולם ללכת לשירותים ולהראות להם כיצד להשתמש נכון בסבון וכו '.

מוידודיר מעניק לילדים צעצועים להשקה בועות סבון... כולם משחקים יחד בקבוצה או בטיול.

נוֹשֵׂא: הגלולות גדלות במיטת הגן.

יַעַד: לתת ידע על ירקות, להציג את מושג הוויטמינים, לפתח יחס אכפתי כלפי יקיריהם ורצון לעזור להם.

מהלך השיחה.

הועלה בהשתתפותם של קריושה וסטפשקה. גרונו של פיגי קשור, לסטפאשקה יש סלסלת ירקות.

הגיבורים מברכים זה את זה. סטפשקה שואל את פיגי מדוע הוא עצוב. הוא עונה שיש לו כאב ראש והוא רע מאוד, הוא רוצה לשכב. סטפשקה שואל את פיגי לאן הוא הולך. פיגי עונה - לבית המרקחת, קנה תרופות וויטמינים כדי לרפא. סטפשקה מלמד את פיגי כיצד לעשות את הדבר הנכון: "אם אתה חולה, אתה צריך להתקשר לרופא, רק רופא יכול לרפא את המטופל. אבל אתה, פיגי, ככל הנראה פשוט אכלת אוכל לא נכון ולכן נחלשת. ספר לנו בכנות במה אכלת בתקופות האחרונות". פיגי מתוודה - גלידה, שוקולד, עוגיות, וופלים. המורה מזמין את הילדים להסביר לפיגי מה הוא עשה לא בסדר.

ואז המורה דן עם הילדים באילו מאכלים אוכלים על מנת להיות חזקים, בריאים ופחות חולים.

ילדים מבחינים בסל של סטפשקה ושואלים מה יש בה. סטפשקה מדווח: "ויטמינים". ילדים מופתעים, כי למעשה יש רק ירקות בסל. מתקיימת שיחה על הגן, על איך ואיפה צומחים ירקות ואיך צריך לשמור עליהם כדי שהם יגדלו גדולים ומתוקים.

סטפשקה מזמין את פיגי ואת הילדים לשקול מה הוא הביא. ילדים גולשים לפי שמות של כל ירק. סטפשקה מסביר לפיגי ולילדים מדוע ירקות הם ויטמינים, מספר כיצד הם שימושיים ומדוע כדאי לאכול אותם כל השנה.

סטפשקה מציע לשחק את המשחק "תיק נפלא" - לזהות ירקות במגע. לאחר המשחק סטפשקה מעביר את הירקות לפיגי - תן לו לאכול ויטמינים ולהיות בריא. פיגי מודה לחברו, מסתכל לתוך הסל ואומר שיש הרבה גזר; מטפל בכל הילדים. הגיבורים נפרדים מהילדים ועוזבים.

נוֹשֵׂא: אוכל בריא ולא בריא.

יַעַד: תן מושג על תזונה נכונה; לאחד ידע על אוכל; לגרום לך לרצות לדאוג לבריאותך; ללמד לטפל.

מהלך השיחה.

המורה מזמין את הילדים לבשל ארוחת ערב לבובות שחיות בקבוצה.

מְחַנֵך: ראשית עליך להחליט מה אנו הולכים לבשל. בואו נבשל את מה שאתם הכי אוהבים לאכול. (כל ילד שם את המנות האהובות עליו.) כמה דברים שמיתם, כל הכבוד. אבל, כנראה, הבובות שלנו לא צריכות לאכול כל כך הרבה. אחרי הכל, אם אתם אוכלים יותר מדי אוכל, הבטן יכולה לכאוב, אתם יכולים להקיא. מה עוד יכול לקרות? (ילדים חולקים חוויות אישיות רלוונטיות).

בואו נחליט מה אנחנו מבשלים. היום לא נקיים ארוחת ערב חגיגית, אלא ארוחת ערב רגילה. מה אנחנו אוכלים לארוחת צהריים כל יום? (מרק, שני, סלט, לחם, קומפוט.) אנחנו צריכים לקנות את כל מה שאנחנו צריכים בחנות.

כולם "הולכים לחנות" ביחד, את תפקיד המוכר ממלא המחנך ששואל מה הילדים רוצים לקנות. מוצרים בריאים נקראים בדיאלוג בין המורה לילדים. המוכר, "עושה פרסומת", משבח את כל המוצרים, כולל ממתקים, עוגות וממתקים אחרים. אבל ילדים צריכים לבחור רק את האוכל שהם צריכים להכין את ארוחת הערב, ולא לקנות מה שהם רוצים.

כולם מכינים יחד ארוחת ערב ומערכים את השולחן ואז מאכילים את הבובות. בתהליך מתקיימת שיחה על מה מועיל ונחוץ לאכילה בארוחת הצהריים ומה לא שימושי במיוחד; אילו מאכלים צריך לאכול בתדירות נמוכה יותר מאחרים.

נוֹשֵׂא: היכרות עם גופנו.

יַעַד: לאחד ידע בסיסי על איברים גוף האדםותפקודם.

מהלך השיחה.

מְחַנֵך: היום נדבר עלינו. איך תוכלו לקרוא לכולנו במילה אחת? (אנשים.) ואחד מאיתנו? (גבר.) כל האנשים שונים - נשים וגברים, בנות ובנים, ילדים ומבוגרים. בואו נחשוב על מה אנשים שוניםנבדלים זה מזה.

המורה מראה תמונות עם תמונות של בנות ובנים. ילדים מסתכלים קודם בתמונות, ואז הילדה והילד מקבוצתם. הם מוצאים הבדלים בתסרוקות, בגדים, תווי פנים. ואז הם מסתכלים על התמונות איש צעירוהאדם הזקן, מצא הבדלים ביציבה, בגדים, תסרוקות.

המורה מראה פוסטר עם תמונה מבנה פנימיאדם.

מְחַנֵך: כבר דיברנו על מה שנמצא בתוכנו, בזכות איברים שאנחנו חיים, נושמים, זזים, חושבים. מהו האיבר החשוב ביותר בגוף? (לב.) נכון, זה נקרא גם המנוע של הגוף.

ילדים מראים לב על פוסטר; מהדק אגרוף לקביעת גודל ליבם; מצא את המיקום המשוער של הלב בגופם; להקשיב לדופק. המורה מבקש מהילדים לקפוץ ואז להקשיב שוב איך הלב פועם. ילדים מבינים את זה אחרי פעילות גופניתהלב פועם מהר יותר, מהר יותר.

מְחַנֵך: באילו איברים אנו נושמים? (קַל.)

ילדים מוצאים ריאות על הכרזה, בוחנים אותן. ואז הם מניחים את כפות הידיים לחזה ולוקחים נשימה עמוקה פנימה והחוצה; מרגיש שהריאות מתרחבות ומתכווצות.

מְחַנֵך: אילו איברים אחרים אתה מכיר?

ילדים מדברים על הבטן, המעיים, המוח ואיברים אחרים, הם מוצאים אותם על הכרזה. המורה משכלל ומרחיב את הידע.

מחנך: - האם אדם צריך לדעת כיצד גופו פועל? מדוע הוא צריך את הידע הזה?

ילדים מדברים, המורה משלים ומבהיר. יחד הם מגלים שידע על הגוף עוזר לאדם לדאוג לבריאותו.

מְחַנֵך: איך אתה ואתה יכולים לדאוג לבריאות שלנו?

ילדים מדברים. יתר על כן, נדון במצבים שאינם שליליים לבריאות - ישיבה ארוכה ליד הטלוויזיה או המחשב, ניידות נמוכה וכו '. המורה מסבירה לילדים: אם מילדות הם ידאגו לבריאותם, הם בוודאי יגדלו חזקים, חזקים ויוכלו לעשות את מה שהם אוהבים.

נוֹשֵׂא: הבריאות היא הערך העיקרי חיי אדם.

יַעַד: טיפוח צורך בארגון תמונה נכונהחַיִים; לתרום להיווצרות הרצון לשמור ולחזק את בריאותם על ידי ביצוע תרגילים גופניים, התבוננות בשגרה היומיומית וכו '.

מהלך השיחה.

מְחַנֵך: איך אנשים מברכים זה את זה כשהם נפגשים? בואו נדבר על המילה שלום. מה זה אומר? כאשר מברכים, נראה שאדם אחד מאחל לשני בריאות. אחרי הכל, בריאות היא הערך החשוב ביותר שניתן לאדם.

לְתַאֵר אדם בריא... מה הוא? (תשובות של ילדים.) כשאנחנו בריאים, אנחנו רוצים לקרוא, ללמוד, לשחק; יש לנו מצב רוח טוב וידידותי, אנחנו פשוט מרגישים טוב. בואו נחשוב עכשיו איך מרגיש אדם חולה. זכור איך הרגשת כשהיית חולה. (תשובות לילדים.) כשאדם חולה, הוא לא רוצה לעשות כלום; אוֹתוֹ מצב רוח רע; לפעמים הוא בוכה. מה חושב האדם החולה? מה הוא רוצה? (תשובות לילדים.) כמובן שהמטופל רוצה שיירפא בהקדם האפשרי. על מנת להחלים עליכם ליטול תרופות מרירות, זריקות. זכרו כיצד התייחסו אליכם יקיריכם או הרופא שלכם. (תשובות לילדים).

מבוגרים לעיתים קרובות מאשימים את עצמם הן במחלתם והן במחלת ילדיהם. האם אנשים תמיד עצמם אשמים בחולה? (תשובות לילדים.) כמובן שלעתים קרובות אנו חולים כי איננו עוקבים אחר בריאותנו. אבל זה לא תמיד קורה. אחרי הכל, אדם, ללא קשר למעשיו, יכול לחלות בלב, בבטן ובאיברים אחרים. עם זאת, הנפוץ ביותר - הצטננותאתה ואני יכולים להימנע. מה צריך לעשות בשביל זה?

ילדים עונים על השאלה. המורה מעודד ילדים לחשוב על הבחירה הנכונהביגוד ואוכל, ניקיון ידיים, הגבלת מגע עם הצטננות, פעילות גופנית, שגרת יום. כולם עיינו יחד באיורים הרלוונטיים.

מְחַנֵך: איך תוכלו לעזור לאם חולה, אבא, אח, אחות? (תשובות לילדים.) כמובן, אתה יכול להביא משהו לבקשת מבוגר, לעשות כל עזרה אפשרית, לקרוא ספר אח יותר צעיראו אחות. והכי חשוב, אתה יכול לעזור ביצירת שקט ושלווה בבית - לא להרעיש, לא לדרוש יותר מדי תשומת לב, לא להיות גחמני.

נוֹשֵׂא: כיצד גוף האדם מעבד מזון.

יַעַד: הצג מערכת עיכול; לטפח גישה מודעת לצריכת מזון; לחזק את הרעיון של אוכל בריא; ללמוד לערוך את השולחן.

מהלך השיחה.

מְחַנֵך: מה זה אומר - אדם מלא, רעב? מתי אדם מלא? כמה פעמים ביום אדם צריך לאכול? איך קוראים לארוחות רגילות? (תשובות לילדים).

בואו נסתכל על התמונה ונבין איך אוכל נכנס לגוף. ראשית, האוכל נכנס לפה, הוא מרטיב ברוק ועובר במורד הוושט לקיבה. (ילדים מוצאים את מיקום הקיבה בגופם.) יש לקיבה נוזל מיוחד(מיץ קיבה), המחלחל למזון וממיס אפילו את החלקים הקשים שלו. אך כאשר אוכל מעוכל היטב נכנס לקיבה, קל לו יותר להתמודד איתו. לאחר שהתהפך בבטן, המזון עובר למעיים - מנהרה עם קירות רכים ועצבים. המעי אורכו כ-7-9 מטרים. (מראה לילדים חבל באורך מתאים.) בגוף האדם, המעיים מכורבלים. אוכל מעוכל עובר דרך המעיים, ובשלב זה הוא חומר שימושילקחת לעצמם איברים שונים. ואת כל מה שהגוף לא צריך, אנחנו זורקים לאסלה.

על השולחן כרטיסים עם תמונות של מוצרים. ילדים מוזמנים לארגן כרטיסים לשלוש קבוצות:

  1. מוצרים שבלעדיהם אדם אינו יכול לחיות (לחם, חלב, ביצים, פירות, ירקות, דגנים וכו ');
  2. מוצרים שאדם יכול להסתדר בלעדיהם (ממתקים, וופלים, עוגות, עוגיות וכו ');
  3. מוצרים שאינם בריאים (צ'יפס, המבורגר, קוקה קולה וכו ').

המורה מציע לשקול את הוראות האיור להגדרת השולחן. ילדים מדברים על אופן הגשת השולחן בבית ובגן. ערוך נכון את השולחן לבובה שמקבלת את האורחים.

נוֹשֵׂא: העוזרים שלי.

מטרות: להבהיר ולאחד את הידע של הילדים על המבנה החיצוני של גוף האדם; לתת מושג על מטרתם וחשיבותם של אברי החישה; לגרום לרצון לטפל באיברים חיוניים.

מהלך השיחה.

ילדים מציירים אנשים שהולכים, עומדים, משחקים, עובדים וכו '. ואז הם מסתכלים על הציורים.

מְחַנֵך: האם אנו יכולים להבין מהתמונה מה האדם עושה? איך נוכל להבין זאת? (תשובות של הילדים.) כן, אכן, ממצב כפות הידיים והרגליים של האדם המתואר באיור, מהיציבה שלו, אנחנו יכולים לנחש מה הוא עושה. אנחנו כבר יודעים למה אדם צריך ידיים ורגליים; מדוע אנו מכנים את הידיים והרגליים שלנו כעוזרים שלנו. בעזרת הרגליים אנחנו הולכים, רצים, מתכופפים; הידיים שלנו עוזרות לנו לבצע את הפעולות הנחוצות לחיים. איזה? (ילדים מונים מה הם עושים בידיים - אוחזים בכף, מסרקים את השיער, מתלבשים, מציירים וכו ').

תסתכל על היד שלך. מאילו חלקים הוא מורכב? איזה סוג של עבודה עושה כל חלק מהיד? מדוע לדעתך הזרוע גמישה? (תשובות לילדים).

ואז הילדים בוחנים את הרגליים. השווה את הרגליים (זרועות) של ילדים ומבוגרים (על פי הציורים). שימו לב לעובדה שכולם שונים בגודלם, אך יש להם מבנה זהה.

מְחַנֵך: צייר פרצוף גדול. הערה: כל הפרצופים התגלו כשונים, אך עדיין יש להם משהו במשותף - עיניים, אף, פה, אוזניים. אנו מכנים את החושים הללו. ולמה נותנים להם שם כזה? (תשובות של חברים.) כן, אנחנו מריחים ריחות באף שלנו; בעינינו אנו רואים אור; אנו שומעים באוזניים, כלומר אנו חשים את הצליל; בשפתיים אנו חשים את טמפרטורת המזון, ובלשוננו אנו חשים את טעמו. כעת ברור מדוע כל האיברים הללו הם חושים - בעזרתם אנו מרגישים משהו. (יש שיחה על החשיבות של אברי החישה, על הצורך יחס מכבדלהם.)

נוֹשֵׂא: תפקיד התרופות והוויטמינים.

מטרות: להבהיר ולאחד את הידע של הילדים אודות תרופות וויטמינים; לתת מושג על זהירות בעת שימוש בתרופות וויטמינים; לחזק את הביטחון בצורך באורח חיים בריא.

מהלך השיחה.

מְחַנֵך: דיברנו הרבה על בריאות ואנחנו יודעים שבריאות היא אחד הערכים העיקריים של חיי האדם. תגיד לי, למה אדם צריך להיות בריא? (כשאדם בריא, הוא עליז, נמרץ, עובד ומשחק בהנאה.) ומה על האדם לעשות על מנת לשמור על בריאותו? (עליו לנהל את המשטר היומי, לעסוק בספורט, להיות בחוץ בתדירות גבוהה יותר, לאכול נכון.) לרוע המזל, אנשים עדיין חולים, חלקם לעתים קרובות יותר, חלקם בתדירות נמוכה יותר. יש מחלות קשות מאוד שמטופלות לאורך זמן ורק בבית החולים. אבל היום נדבר על הצטננות ו מחלות נגיפיותשאנשים חולים בתדירות הגבוהה ביותר. מהן המחלות הללו? (כאב גרון, שפעת, הצטננות.) ניתן להתגבר על מחלות אלו בבית, אך לרוב בעזרת רופאים.

בואו נזכור מה לעשות אם מישהו חולה. (התקשר לרופא בבית או פנה לתור אצל רופא בפוליקלין.) כיצד רופא מטפל באדם חולה? (הוא רושם לו תרופות.) תרופות שונות. באילו צורות מייצרים תרופות? האם אתה יודע אילו תרופות יש לך בבית ואיפה הן מאוחסנות? (תשובות של ילדים.) רבים מכם לא הצליחו לענות על שאלה זו. וזה טוב. מבוגרים צריכים תמיד להניח תרופות מחוץ להישג ידם של ילדים. תרופות רבות נראות מושכות וטעמן טוב. אך אין זה אומר שהם תמיד אינם מזיקים לכולם. תרופות מיועדות לטיפול בלבד. ניתן לטפל בהם רק בהדרכת רופא או מבוגרים מנוסים. כדור אחד יפה יכול לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בבריאות האדם. לכן עדיף שילדים לא ידעו בכלל היכן התרופות. אחרי הכל, ילדים לא צריכים להשתמש בתרופות בכוחות עצמם.

המורה מראה חבילות בהירות עם ויטמינים.

מְחַנֵך: מה זה? (ויטמינים.) למה הם מיועדים? האם ניתן לרפא על ידי נטילת ויטמינים בלבד? האם לדעתך ויטמינים הם יותר תרופה או ממתק? לא אחד ולא השני נכון. ויטמינים אינם מרפאים את הגוף כמו תרופות, אלא רק מחזקים אותו ועוזרים להתנגד למחלות. ולמרות שויטמינים הם מתוקים וטעימים, אי אפשר לאכול אותם כמו ממתקים. ויטמינים שנאכלו ב מספר גדול, יפגע בבריאות שלך. זכרו - ילדים לא יכולים לאכול ויטמינים מתי שהם רוצים.

נוֹשֵׂא: טראומה: כיצד להימנע מכך.

מטרות: המשך בהוראה כדי לספק את כל העזרה האפשרית במקרה של פגיעה; לטפח תחושת רחמים וחמלה; ללמד כיצד להתנהג בבית וברחוב; המנעי מפציעה.

מהלך השיחה.

ילדים מסתכלים על פוסטרים ואיורים של עזרה ראשונה לטראומה. הם מנסים להבין מה קרה לאדם בכל מקרה ספציפי, איך ומדוע האדם נפצע. ילדים נזכרים בחוויות דומות מחייהם: הם מספרים כיצד התקבלו הפציעות; לדון האם ניתן היה למנוע פציעה. ואז מתחילה שיחה על זהירות כללית, עמידה בכללי הבטיחות בבית וברחוב. ילדים צריכים להבין שלעתים קרובות האדם עצמו אשם במה שקורה לו.

אֶמְצָעִי הכי תשומת לבתן דוגמאות מחיי הילדים (שבר ברך או אף, הכניס רסיס באצבע, הכה, נפל וכו ') חשוב להסביר לילדים שבמקרה של פגיעה, עליך לבקש מיד עזרה ממבוגרים. אבל במקרים מסוימים, אתה יכול לנסות לעשות משהו בעצמך. לדוגמה, ממחטה נקייה או עלה צמח מוחל על שריטה רגילה.

משחק סיוע לטראומה עם קלפים או חפצים. ילדים בוחרים את האדם "הפצוע" (ציור, צעצוע) ועוזרים לו. בדרך הם מספרים מה ואיך הם עושים.

נוֹשֵׂא: חשיבותם של חינוך גופני וספורט לשמירה על הבריאות.

מטרות: לאחד, להבהיר ולהשלים את הידע אודות חשיבותם של חינוך גופני וספורט; לחזק את הצורך בחינוך גופני; לעורר כבוד לאנשים העוסקים בחינוך גופני.

מהלך השיחה.

מְחַנֵך: מדוע אנו עושים חינוך גופני? אילו פעילויות חינוך גופני אתה הכי אוהב? מהו חינוך גופני ומהו ספורט? במה נבדלים הספורטאים מהספורטאים?

מי מכם רוצה להיות אתלט? מה דרוש לשם כך? האם אתה חושב שקל להפוך לספורטאי?

האם לדעתך יש צורך לעסוק בחינוך גופני עבור מישהו שהולך להיות לא אתלט, אלא איש מכירות, טבח, נהג? כמובן שכן. אחרי הכל, חינוך גופני מחזק את הבריאות; אדם חולה פחות, נהיה נמרץ, אנרגטי, רזה, בכושר.

ילדים מדברים על האופן שבו הם והוריהם עוסקים בחינוך גופני בחורף ו שעון קיץ... תסתכל על תמונות מאלבומים משפחתיים.

יש שיחה על חינוך גופני בגן: תרגילי בוקר, חינוך גופני, פנאי תרבות פיזית, חגי ספורט, תחרויות, ימי ספורט.

ממסר "חזק, זריז, מהיר". ילדים מחולקים לשני צוותים. המורה בוחר 5-6 תרגילי ספורט לצורך מהירות וזריזות.

משחק כדור "לתפוס, לזרוק, לא לתת ליפול." המורה זורק את הכדור, הילד תופס, ומשליך אותו לאחור, שם מילה שקשורה לחינוך גופני ולספורט, למשל "גלגיליות", "כדורגל", "הוקי", "כדור" וכו '.

לַחֲזוֹר

×
הצטרף לקהילת toowa.ru!
בקשר עם:
נרשמתי כבר לקהילה "toowa.ru"