Kaardifail vestlustest keskmise rühma lastega tervisliku eluviisi jaoks Tervisliku eluviisi mängude kaardifail

Tellima
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:

Vanemate eelkooliealiste laste vestlus "Hoolitse noorusest tervise eest".

Autor: Voronkova Anna Nikolaevna.
Ametikoht ja töökoht: kasvataja MBDOU nr 181 "Kombineeritud lasteaed", Kemerovo linn.

Kirjeldus: See materjal on huvitav ja kasulik vanematele koolieelikutele mõeldud koolitajatele.

Vestlus "Hooldage tervist vaiguga" vanematele koolieelikutele.

Eesmärgid:
- arendada lastel võimet õigesti suhelda oma elutähtsate organitega: kõrvad ja silmad;
- kasvatada lugupidavat suhtumist endasse ja teistesse.
Varustus: kõrva ja silma visandiga plakatid; mõistatusi.

Tunni käik

I. Organisatsiooniline hetk.
Lapsed istuvad vaibal, neid kutsutakse üksteisega arvestama.
Koolitaja. Mis on torso kõige tipus? (Pea.)
- Vaatame seda hoolikalt! Mida me sellel näeme? (Nina, suu, kaks silma, kaks kõrva jne)
Nüüd hakkan luuletust lugema ja peate selle lõpetama viimase sõna äraarvamisega.

Olya kuulab metsas,
Kuidas kägud nutavad
Ja selleks on vaja
Meie Olya ... (kõrvad).

Olya vaatab kassi,
Muinasjutu piltide peal.
Ja selleks on vaja
Meie Ole ... (silmad).
II. Reeglid, kuidas oma kõrvu kaitsta.
Koolitaja. Täna jõuame Uhogradi linna, kus õpime oma kõrvade kohta palju huvitavat.
- Milleks meil kõrvu vaja on? (Kuulma.)
Jah, poisid kuulevad.
Mida me nimetame kõrvadeks, on aurikulid. Ise nad ei kuule, aga helisid tabatakse.
Kõrvakanali lõpus on teie kõrva kõige õrn ja tundlikum osa. Seetõttu ärge kunagi valige kõrvu teravate esemetega, et vältida kõrva kahjustamist.
Kui see juhtub, hakkab inimene halvasti kuulma või muutub kurdiks.
-Kata oma kõrvad kätega. Kas kuulsite, mida ma just ütlesin? (Mitte.)
Sellepärast peate oma kõrvu kaitsma.
Kõrvu kahjustab ka vali vestlus, karjumine, väga vali muusika. Sellest alates ei kuule inimene enam vaikset heli.
Seetõttu ärge kunagi rääkige valjusti ega kuulake valju muusikat.
Kui teil on kõrvavalu, teatage sellest kohe.
täiskasvanud.
-Kõrvad tuleb ravida nii kiiresti kui võimalik. Miks? (Laste vastused.)
Ära unusta lihtsad reeglid kuidas oma kõrvu kaitsta. Hoidke oma kõrvu juba varases lapsepõlves!
III. Reeglid, kuidas oma silmi kaitsta.
Koolitaja. Nüüd jõuame Glazogradi. Vaadake üksteisele silma. Mis vahe on? (Värv, kuju.)
Jah, tõepoolest, mõnel on silmad sinised, teistel rohelised, pruunid jne.
Ja kuju on erinev: ümmargune, mandlikujuline.
- Mis on silmadel ühist? (On ripsmeid.)
- Mis on ripsmed silma jaoks? (Tolmu, prahi eest kaitsmiseks.)
- Aga kui sellest hoolimata satub silma mõni täpp, mida sa siis teed? (Laste vastused.)
Parim on abi otsida täiskasvanult.
- Milleks sul silmi vaja on? (Laste vastused.)
Jah, poisid, et näha kõike ümbritsevat, vaadata televiisorit, vaadata pilte. Ja kooli minnes vajate lugemiseks ja kirjutamiseks oma silmi.
Seepärast vaadake nüüd telerit nii vähe kui võimalik, kuna silmad väsivad pikka aega telesaadete vaatamisest.
Ärge kunagi mängige teravate esemetega, võite oma silma vigastada ja see viib pimedaks.
Ärge visake silma liiva ega mustust, sest võite nakatuda.
Hoolitse oma silmade eest juba varases lapsepõlves!
IV. Harjutused silmadele.
1. Silmade puhkamiseks suruge peopesad mõnda aega nende poole. Korda 3-4 korda.
2. Silmade lihaste lõdvestamiseks, hoides pead paigal, pöörake silmi kõigepealt päripäeva ja seejärel vastupäeva. Korda 3-4 korda.
Need harjutused aitavad teil lisaks lõõgastumisele ka silmalihaseid tugevdada.
3. I. p .: Vaatame sirgelt, siis pigistame silmad tihedalt kinni. Korda 5-6 korda.
4. I. p .: Vaatame enda ette, siis hakkame väga kiiresti vilkuma. Korda 5-6 korda.
5. Tunni tulemus.
Koolitaja... Ja nüüd mõistatused:
Ööseks kaks akent
Nad sulgevad end
Ja päikesetõusuga
Nad avavad end.
(Silmad.)

Vend koos vennaga
Elage rada läbi
Kuid nad ei näe üksteist.
(Silmad.)

Kaks venda istuvad kaugel
Kuid kõik tahavad kuulda.
(Kõrvad.)

Üks ütleb
Kaks otsivad
Kaks kuulavad.
(Keel, silmad, kõrvad.)

Suurus: px

Alustage kuvamist lehelt:

Ärakiri

1 KAARDITUBA TERVISLIKU ELUSTOODI VORMISTAMISEKS (keskmine rühm) Koostanud: koolieelse lasteasutuse õpetaja. 9. rühm Yurchenko K.A.

2 Mäng "Koguge matkale seljakott" SISU: Eesmärk on kinnistada laste teadmisi selle kohta, mida inimene matkaks vajab; tõsta rahulikkust, täpsust. Mängureeglid: esemete nimetamine pärast käe tõstmist, objektide nimetamine ilma karjumata, üksteist katkestamata, signaali korral hoolikalt koguma tarvikuid. Varustus: Dunno mänguasi, kaks seljakotti, matkavarustus: kompass, tikud, puu- ja köögiviljade mannekeenid, kaart, vesi pudelis, pall, ajaleht, ühekordsed nõud; föön, matrjoška, ​​värvid jne. "Mis on aeda istutatud" - õpetada lapsi esemeid teatud kriteeriumide järgi klassifitseerima (vastavalt nende kasvukohale, vastavalt nende kasutamisviisile), arendama kiiret mõtlemist, auditiivne tähelepanu, kõneoskus. Mängu reegel. Juhi küsimustele peate vastama ainult sõnadega "jah" või "ei". Mängu tegevus. Kes tegi vea, annab ta fantase, mis siis tagasi võidab. Mängude käik:. Õpetaja küsib: „Lapsed, kas teate, mida nad aeda istutavad? Mängime sellist mängu: helistan erinevad õppeained ja kuulate tähelepanelikult. Kui nimetan aias istutatut, siis vastate "jah", kui see, mis aias ei kasva, siis ütlete "ei". Kes eksib, kaotab. ”Koolitaja. Porgand. Lapsed. Jah! Koolitaja. Kurgid. Lapsed. Jah! Koolitaja. Peet. Lapsed. Jah! Koolitaja. Ploomid. Lapsed. Mitte! Kui kellelgi on kiire ja ta vastab valesti, võib õpetaja öelda: „Teete inimesi kiirustades naerma. Pane tähele!" „Ma oskan - ma ei tea, kuidas” Eesmärgid: suunata laste tähelepanu nende oskustele ja keha füüsilistele võimalustele; kasvatada enesehinnangut. Varustus: pall. Saatejuht viskab palli ja ütleb: „Mina

3 Ma oskan "või" Ma ei saa ". Palli kätte saanud laps jätkab fraasi, selgitades, miks ta võib või ei saa. Näiteks: „Ma saan joosta täpselt nii, nagu mul on jalad. Ma ei saa lennata, sest mul pole tiibu. " "Hügieenireeglid" Eesmärk: tugevdada kultuurilisi ja hügieenilisi oskusi (pesemine, riietumine, hammaste pesemine, kammimine, suplemine), kujundada võime neid liikumisi näidata näoilmete ja žestide abil ning arvata näidates. Mängu käik: õpetaja palub lastel näoilmete ja žestide abil näidata, kuidas nad pesevad (riietuvad, pesevad hambaid jne), jälgides nende oskuste järjestust. Või näitab õpetaja näoilmete ja žestide abil, mida ta teeb, ja lapsed arvavad ära. "Arva mõistatus pildilt" Eesmärgid: aidata lastel peamist ohtlike esemete rühma meelde jätta, arendada tähelepanu. Varustus: ohtlike esemete pildid. Täiskasvanu teeb mõistatuse ning lapsed aimavad ja leiavad vastava pildi. Täiskasvanu palub mõelda ja öelda, miks need esemed on ohtlikud? Lapsed räägivad iga eseme ohtudest. „Leia ohtlikke esemeid“ Eesmärgid: aidata lastel meelde jätta elule ja tervisele ohtlikke esemeid; aitab iseseisvalt teha järeldusi tagajärgede kohta, kui nendega mitte ettevaatlik olla. Varustus: nuga, käärid, nõel, raud. Andryusha jääb korterisse ja

4 Nataša. Nende vanemad läksid tööle. Räägime lastele, milliseid esemeid ei tohiks kasutada, et probleeme ei juhtuks. Lapsed kordavad ohutuseeskirju: kõik teravad, torkivad ja lõikavad esemed tuleb paigale panna; Ärge lülitage elektriseadmeid sisse, sest need võivad põhjustada šokke või põhjustada tulekahju; Ärge mingil juhul proovige ravimeid, see on mürk; Ei saa proovida pesupulbrid, nõudepesuvahendid, sooda, pleegitajad; Üksinda on rõdule minek ohtlik. "Kasulik ja kahjulikud tooted»Eesmärk: süstematiseerida laste ideid kahjulike ja kasulike toodete kohta, teostada oskust neid eristada, kujundada vajadus hoolitseda oma tervise eest Materjal: erinevaid tooteid kujutavad pildid, kaks rõngast Mängu käik: selleks, et ole terve, pead sööma õigesti. Nüüd saame teada, kas teate, millised toidud teile sobivad. Õpetaja pakub lastele pilte kahest rõngast. Ühes rõngas valivad lapsed tervislikud toidud ja selgitage oma valikut, teises osas - toidud, mis on kahjulikud "Reisile terviseriiki". Eesmärk: tugevdada lastes ideed, kuidas aidata end ja teisi alati tervena püsida. Varustus: mänguväljak kleebitud illustratsioonidega; täringud, värvilised laastud või nupud. Mängijad viskavad kordamööda täringut, mille servadele on kujutatud 1–3 ringi, ja liigutavad oma

5 kiipi edasi nii palju liikumisi, kui stantsil on ringe. Kui kiip on punasel ringil, peab laps enne järgmise käigu tegemist vastama, kuidas käituda nohu, köha, kõrge temperatuur, hambavalu. Kui vastus on vale, jätab laps käigu vahele, kui vastus on õige, teeb ta järgmise. Kui kiip on rohelisel ringil, räägib mängija, kuidas liikumised, päevakava, vitamiinid on inimesele kasulikud, veeprotseduurid... Kui vastus on vale, jätab laps käigu vahele, kui vastus on õige, liigutab ta tüki edasi kolm käiku. Võidab see, kes jõuab kõigepealt terviseriiki. "Sa oled minu osa" Eesmärk: süstematiseerida laste ideid kehaosadest, arendada kõnet, tähelepanu, mälu. Materjal: pall Mängu käik: õpetaja viskab igale lapsele palli, esitades küsimuse. Olen nägu, sina oled minu osa. Kes sa oled? (silmad, kulm, nina jne) olen pea, sina oled minu osa. Kes sa oled? (juuksed, kõrvad) Mina olen kere, sina oled minu osa. Kes sa oled? (selg, kõht ...) "Jätke liikumine meelde" Eesmärk: harjutada võimet näidatud liikumisi ära tunda, meelde jätta ja taasesitada, arendada visuaalset-motoorset mälu, tähelepanu. Mängu käik: õpetaja või laps näitab liigutusi. Lapsed peavad neid meeles pidama ja paljundama.

6 „Kui keegi on haige“ „Mäng on tõsine asi“ „Korja seeni“ Eesmärk: kinnistada teadmist, et tõsise vigastuse korral on vaja kutsuda kiirabiarst, helistades numbril „103“, harjutada arst Materjal: telefon Mängu edenemine: kui me ise olukorraga hakkama ei saa, kutsume arsti, kiirabi... Lastel soovitatakse koju arst kutsuda. Kõigepealt valime telefoninumbri ja helistame sellele järjekorras: perekonnanimi, eesnimi> aadress> vanus> kaebused. Eesmärk: õpetada lapsi valima piltidega mängimiseks ohutuid esemeid, kinnistada teadmisi, milliseid esemeid saab mängida. Materjal: pildid koos piltidega mitmesugused ained(ohtlik ja mitteohtlik), kaks rõngast Mängu käik: õpetaja kutsub lapsi üles korraldama pilte kahes rõngas. Ühes rõngas valivad lapsed pildid, mis kujutavad esemeid, millega saab mängida, teisel piltidel, mis kujutavad objekte, millega ei saa mängida, ja selgitavad oma valikut. Eesmärk: kinnistada teadmisi söödavatest ja mittesöödavatest seentest, oskust neid eristada välimus pildil ja mannekeenid. Materjal: söödavate ja mittesöödavate seente pildid või mannekeenid erinevad kohad... Lapsi kutsutakse söödavaid seeni korvi koguma. "Minu päev" Eesmärgid: rääkida päevakavast; õpetage oma seisukohta selgitama ja tõestama; õpetab järjestikusest seeriast mustrite rikkumisi leidma. Varustus: 3-4 kaardikomplekti, millel on erinevad pildid režiimi hetked... Peate kaardid korraldama

7 selgitage lastele vastavalt režiimile (alates hommikul tõusmisest kuni õhtul magama minemiseni) lastele, miks tuleks kaarte panna nii ja mitte teisiti. Variant 1. Konkurss "Kes paneb rea kiiremini välja?" Variant 2. "Jätka rida." Õpetaja hakkab järjestust välja panema ja laps jätkab. Valik 3. "Parandage viga." Õpetaja paneb paika kogu kaardijada, purustades selle ühes või mitmes kohas, lapsed leiavad ja parandavad vigu. „Meie taime abistajad” Eesmärk: tugevdada ideed, kuidas aidata ennast ja teisi kogu aeg tervena püsida. Varustus: ravimtaimi kujutavad objektipildid. Mängu mängitakse loto põhimõttel, lastel on ravimtaimi kujutavad kaardid. Õpetaja näitab sarnaste piltidega pilte. Laps, kellel on see taim, räägib selle kasutamisest tervendamiseks. Kui see on õige, saab pildi. Võidab see, kes katab esimesena oma kaardi. "Jalutuskäigul" Eesmärk: kinnistada teadmisi õige käitumine ja loomadega suhtlemine, et korrigeerida piltidel nähtut õigete ja valede toimingutega loomadega kohtudes Materjal: illustratsioonid, 2 rõngast Mängu käik: mitu pilti on laual, nägu allapoole. Laps valib ükskõik millise, arvestab ja

8 ütleb: mis sellel on kujutatud, kas laps teeb siin õigesti või valesti. Või pange ühte rõngasse pildid, mis kujutavad loomadega kohtumisel õiget tegevust, ja teises - valed toimingud. "Dunno on jõudnud meie juurde" Eesmärgid: õpetada lapsi oma keha puhtana ja korras hoidma "Leivakamaka teekond" riietusest; õpetada nägema väljapakutud olukorra ebausutavust, selle absurdsust. Varustus: Dunno nukk, kiibid, portfell ergutusauhindadega. Lapsed kuulavad tähelepanelikult Dunno lugu, märkavad muinasjutte, kui nad neid räägivad ja kiipidega tähistavad. Loo lõpus palub õpetaja lastel üles lugeda, mitu fabulat kumbki märkas, seejärel selgitavad lapsed Dunno loos märgatud vigu. Lapsed peavad töötama iseseisvalt, mitte sekkuma kaaslastesse, lapse pidamatust karistatakse karistuspunktiga. Lapsele, kes on kõiki lugusid märganud, on mängus aktiivne ega ole saanud ühtegi karistuspunkti, antakse ergutav auhind. Eesmärgid: rääkida teest, mida toit inimese kehas läbib, selgitada põhjaliku närimise vajadust. Varustus: skemaatiline tabel seedeelundkond inimene, leivapall. Lapsed veeretavad palli laual ja korravad seedesüsteemi organite nime õpetaja järgi. „Millest foor räägib” Eesmärk: kinnistada teadmisi fooritulede värvide tähenduse ja tänaval käitumise reeglite kohta. Materjal: värvilised papist kruusid (punane, kollane ja roheline), valgusfoori paigutus. Mängu käik: õpetaja jagab lastele punase, kollase ja rohelise ringe. Järjestikku "lüliti"

9 valgusfoori ja lapsed näitavad vastavaid ringe ning selgitavad, mida iga signaal tähendab. Võidab see, kes näitab kõiki ringe õigesti ja räägib värvide otstarbest. „Millest foor räägib” Eesmärk: kinnistada teadmisi fooritulede värvide tähenduse ja tänaval käitumise reeglite kohta. Materjal: värvilised papist kruusid (punane, kollane ja roheline), valgusfoori paigutus. Mängu käik: õpetaja jagab lastele punase, kollase ja rohelise ringe. Nad "vahetavad" järjest valgusfoori ja lapsed näitavad vastavaid ringe ja selgitavad, mida iga signaal tähendab. Võidab see, kes näitab kõiki ringe õigesti ja räägib värvide otstarbest.


Kaardifail didaktilised mängud eelkooliealiste laste ohutu käitumise kujundamisest 1 Teema: "Laps linnatänavatel" Fooris räägitakse Eesmärk: kinnistada teadmisi valgusfoori värvide tähendusest

Didaktilised mängud tervisliku eluviisi kujundamiseks aastal lasteaed 1 Teema: "Laps ja tervis" Kes mida vajab Eesmärk: kinnistada laste teadmisi arsti, koka, müüja tööks vajalikest teemadest. Materjal: ring,

"Ma oskan - ma ei saa." Eesmärgid: suunata laste tähelepanu nende oskustele ja keha füüsilistele võimalustele; kasvatada enesehinnangut. Varustus: pall. Saatejuht viskab palli ja

Temaatiliste mängude kaardifail OBZH-i mängus "Foor" Eesmärk: kindlustada liiklussignaalide tundmist. Saatejuht näitab vaheldumisi foorikaarte: lapsed seisavad paigal punasel, hüppavad kollasel,

1.mäng. "Kellele mida vaja" OBZH MÄNGUD 4-5 aastat (keskmine rühm) 2. mäng. "Mäng riietame nuku jalutamiseks" 3. mäng. "Tervise ABC" Eesmärk: tugevdada laste teadmisi arsti tööks vajalike ainete kohta, kokata,

Didaktilised mängud kui vahend, kuidas lapsi igapäevaelus ohutusreeglitega kurssi viia. Mängude kaardifail. "Võtke Tanyushale mänguasi." Ülesanded: kinnistada ideid majapidamistarvete kohta, mida saab / ei saa mängida;

Koolitajad Sycheva I.N. Kes ma olen nagu Eesmärk: võime välja vaadata ennast väljastpoolt, võrrelda inimest teiste loomorganismidega, leida sarnasusi ja erinevusi, edendada kujutlusvõime arengut.

Didaktiliste mängude kaardifail liikluseeskirjade kohta Koostanud: Tišina Victoria Aleksandrovna, MBDOU MO Krasnodari "Lasteaed 135" õpetaja "Arva ära, milline märk?" Eesmärgid: õpetada lapsi eristama liiklusmärgid, parandage

Valla eelarve-eelse koolieelse lasteasutuse lasteaed 31 "Snegirek" Didaktiliste mängude kaardi register, mis soodustab koolieelikute seas tervisliku eluviisi harjumuste kujunemist, tutvudes nende lastega

MÄNGUD TEE EESKIRJADEKS NOOREMA KESKRÜHMA LASTELE "Foor" haridustöötajatele Eesmärk: tugevdada laste ideid fooride otstarbest, selle signaalidest, värvist (punane, kollane, roheline).

Didaktiliste mängude kaardifail SDA vanem koolieelne vanus"Arva ära, milline märk?" Eesmärgid: õpetada lapsi eristama liiklusmärke, kinnistama laste teadmisi liikluseeskirjadest; harida oskust

Munitsipaalautonoomse haridusasutuse "Manchazh keskkool" struktuuriüksus "Manchazh küla lasteaed" Koolieelsete laste didaktiliste mängude kogumine tervisliku moodustamise kohta

Riigieelarveline koolieelse lasteasutuse lasteaed 45 kompenseeriv tüüp Peterburi Kolpinski linnaosa. Kaardiindeksi koostas ja vormistas: õpetaja Kotova Olga Aleksandrovna.

Mängud "Inimese tervis" eelkooliealistele lastele Sovetsky, 2014 Olen inimene "Ma ei saa" (noorem eelkooliiga) Eesmärgid: suunata laste tähelepanu nende oskustele ja füüsilistele võimetele

DIDAKTILISTE MÄNGUTE KAARDITUBA LASTE ÕPETAMISEKS MEIE TÄNAVA TEE EESKIRJADEL 1. Laiendada laste teadmisi jalakäijate ja autojuhtide käitumisreeglitest tänavatingimustes. 2. Kinnitage laste vaade

MOSKVA LINNA RIIGI EELARVE HARIDUSASUTUS "GYMNASIA 1519" CORP. 4 "Ma ei saa hakkama" ( noorem vanus) Eesmärgid: suunata laste tähelepanu nende oskustele ja füüsilistele võimetele

Mängude kaardifail teemal: "Inimese tervis" eelkooliealistele lastele Olen inimene "Ma ei saa hakkama" Eesmärgid: suunata laste tähelepanu nende oskustele ja keha füüsilistele võimalustele; harida

15. september 2011. Järgmine samm on õpetada oma last seebi ja veega käsi pesema. Kui olete oma lapse hambapesu lõpetanud, andke see talle. vanus näitab selget vastumeelsust ujuda ja juukseid pesta ..

Mängude kaardifail liikluseeskirjade kohta. (keskmine rühm) Didaktilised mängud. "Arva ära, milline märk?" Eesmärgid: õpetada lapsi eristama liiklusmärke, kinnistama laste teadmisi liikluseeskirjadest; arendada võimet iseseisvalt

Mängud "Inimese tervis" eelkooliealistele lastele Mitmesugused Olen inimene "Ma ei saa" (noorem eelkooliiga) Eesmärgid: suunata laste tähelepanu nende oskustele ja füüsilistele võimetele

Didaktilised mängud koolieelikute ajaliste kujutiste arendamiseks. Mäng "Puuduva sõna nimetamine" Eesmärk: laste sõnavara aktiveerimine päeva osade sõnade-nimede arvelt. Mängu käik: Lapsed moodustavad poolringi.

Autonoomne mittetulundusühing koolieelne haridus"Lapsepõlve planeet" Lada "OD KONSULTATSIOON Kommunikatsiooniarenduse kohta" Hoolime teie tervisest ", kasutades multimeediumiesitlust ja -meetodeid

MÄNGUKAART VANEMATE KOOLIKOOLILASTE ÕIGUSLIKE TEADMISTE VORMISTAMISEKS Mängu nimi Mängu eesmärk Mängu reegel Mängumaterjal “Tutvume” Kiinduv nimi»PAREM NIMI juurde Tooge

Konsultatsioon vanematele: "Didaktilised mängud vanemate koolieelikute tutvustamiseks toataimedega" Koostanud: ettevalmistusrühma "B" kasvatajad: S. A. Spiridonova. Lukyanova E.Yu. 1. Kes

Riigieelarveline õppeasutus Samara piirkond keskkool 3 g. Samara piirkonna struktuuriüksuse Chapaevsk "Lasteaed 19" Kolokolchik "kava

Projekt aastal noorem rühm"Vikerkaar" tervisekultuuri kujunemisest Terve laps Tervise projekti olulisus on hindamatu kingitus, mille loodus inimesele kingib. Terve laps mida iseloomustab harmooniline,

Pikaajaline plaan Eluohutuse ja laste tervise säilitamise põhitõdedest Vanemas rühmas 1 MBDOU 224 Koolitajad: Sazonova E.S. Ebel T.A. Akadeemiline 2015-2016 Krasnojarsk 2015 SEPTEMBER Sihtkoht

Mängud vanemate eelkooliealiste laste tähelepanu ja mälu arendamiseks. Tähelepanu arendamiseks on kasulik läbi viia haridustöötajatele hästi tuntud harjutused: „Leia erinevused“, „Leia objekt, mis pole sarnane

"Spordivarustus" Eesmärgid ja eesmärgid: kujundada laste huvi kehalise kasvatuse ja spordi vastu; tutvustada lastele spordivahendeid; õpetage lapsi ära tundma ja nimetama Spordivarustus, määrake see

Valla autonoomne koolieelne lasteasutus "Lasteaed 35" Füüsiline areng»

Didaktilised mängud kui vahend koolieelikute ohutu käitumise oskuste arendamiseks Ei möödu päevagi, kui ajalehed, raadio või televisioon ei tooks teateid teise õnnetuse, katastroofi või spontaanse kohta

Valla eelarveline koolieelne lasteasutus "Lasteaed 13" Kokkuvõte vestlusest teemal "Ohtlikud esemed" (vanem rühm) Täitis: õpetaja Asanova ES Sasovo, 2016 Eesmärk: konsolideerida

Toataimed on vähem tuttavad nooremad koolieelikud kui köögiviljad ja puuviljad. Nad kasutavad sageli majapidamises tavalisi määratlusi: "lilled", "lill", teadmata selle või selle toa täpset nime

Siltidega mängude kaardifail, kasutades didaktilist käsiraamatut "Märkide nurk". Täitnud: Popova G.А. kasvataja MBDOU "CRR-lasteaed 8" Päike ", Hantõ-Mansiisk" Veereta linti "Eesmärk. Õpi

Koostanud õpetaja MBDOU lastele aed "Lumehelves" Tarkhanova N.N. "LEIA PILDID, MIS ON MAALDATUD SOOJATE JA KÜLMADEGA" Eesmärk: kinnistada laste ideid sooja ja külma kohta värvid... Materjal:

Munitsipaal koolieelse lasteasutuse lastearenduskeskuse lasteaed 54 Ülevaade harivad tegevused aastal tervislike eluviiside kultuuri kujundamise kohta erinevad tüübid tegevused

Didaktiliste mängude ja harjutuste kaardi register "Esmase kirjaoskuse alused" Vanuse vanem ettevalmistav rühm kooliks 2015 "Pood" Eesmärk: Jätkata esimese heli tuvastamise võime arendamist

Vanemate koolieelsete laste kognitiivsete ja vaimsete võimete arendamise mängude kataloog Koostanud koolitaja N.A. Pachkunova MDOU 13. Rybinsk 2013 I g r y n a r z v i t i e v n

"Laste arenduskeskuse lasteaed 114", Syktyvkar Oskuste kujundamise tunni kokkuvõte tervislikul viisil elu vanemas rühmas "Et saaksid oma hambaid kauem hoida" Koolitaja: Privezentseva

DIDAKTILISTE MÄNGUTE KAARDITUBA ÖKOLOOGIAGA NOORTE RÜHMALE "Kus jänku peitus!" Eesmärk: kirjeldada, nimetada taimi iseloomulikud tunnused ja ühendusest kasutajaga keskkond... Looge kirjeldavaid mõistatusi

"Puuetega laste iseteenindusoskuste juurutamise töö spetsiifika ja analüüs" Korrektne korraldus iseteenindustegevus loob aluse, millele süsteem üles ehitatakse

Konsultatsioonid koolitajatele Didaktilised mängud kehaline kasvatus koolieelikud Play pole ainult allikas positiivsed emotsioonid, see on ka võimalus arendada edasi vajalikke omadusi

Koolieelikute (noorema eelkooliealiste) eluohutuse aluste mängude kaardifail 2015 Koostanud: GBDOU õpetaja 51 Kozyrkova V.I. Olen inimene, "ma ei tea, kuidas". Eesmärgid: tähelepanu suunamine

MBDOU lasteaia kombineeritud 5. tüüpi "Rodnichok" õppetunni kokkuvõte visuaalne tegevus vanemas rühmas Teema: “Ohutu maanteeliiklus"Foor" nominatsioon: rühmatunni väljatöötamine.

Pikaajaline tööplaan tervist säästvate tehnoloogiate alal segarühmas 3 Koolitajad: Krupenich N.A. Kizimova E.M. 2016–2017 õppeaasta Novembri kuu "Nukk Tanya sai külma". Vormi oskus

Didaktilised mängud kohalikus ajaloos Koostanud: Meyer N.N. kategooria Didaktiline mäng "Linna vapp" Eesmärk: kinnistada laste ideed oma kodulinna ja Novosibirski linnade vapist

1. LISA kohaliku omavalitsuse eelarveline koolieelne lasteasutus "Lasteaed N 215 kombineeritud tüübiga" 660119, Venemaa Föderatsioon, Krasnojarsk, perspektiiv 60 aastat NSV Liidu moodustamist, 3, tel 2250-335 OGRN 1072468018260,

Hei! Täna on tähtis päev! Te hoiate käes voldikut, mis ütleb teile midagi uut ja väga olulist teie ja teie tervise kohta! Nii et igaühel meist on armee nähtamatuid sõdureid. Iga päev nad

Mängude kaardifail "Arenda mälu" KAART 1 "Mis on muutunud?" Variant 1. Eesmärk: pildi, olukorra meelde jätmise oskuste õpetamine. Didaktiline materjal: üks pilt, mis kujutab näiteks vannituba.

Aasta paljulubavate mängude plaan sensoorne areng lapsed 2. juunioride rühmas. SEPTEMBER 1. Tegid / mängisid "Liblikad". Eesmärk: õpetada lapsi põhivärve eristama ja nimetama. OKTOOBER 1. Tegin / mängisin "Värvilisi ringe".

Valla eelarve-eelse koolieelse lasteasutuse "lasteaed" Skazka ", Dolinsk, Sahhalini oblast, GCD kokkuvõte kõne areng keskmises rühmas Teema: "Kas linnas aias" Koostanud

KVN meeskonnamäng vanema eelkooliealiste lastega teemal "Inimene ja tema tervis" Eesmärk: Koolieelikute psühhofüüsilise tervise säilitamine ja tugevdamine ning nende tervisliku vajaduse tõstmine

M Õppetunnid Metoodilised võtted SEPTEMBER "Turvalise tänava ületamise reeglid" - tugevdada laste ettekujutust linna tänavatel käitumise reeglitest. Kinnistada teadmisi liikluseeskirjadest, signaalidest

"Mis on muutunud" didaktiline ülesanne. Leidke üksused sarnasuse järgi. Mängu tegevus. Otsige sarnast eset. Reegel. Tunnustatud taime on võimalik näidata ainult kasvataja märguandel, pärast selle kirjelduse kuulamist.

P / n Tervisliku eluviisi kujundamise mängud Teema Eesmärk Sisu 1. "Ma oskan - ma ei suuda", et suunata laste tähelepanu nende oskustele ja keha füüsilistele võimalustele; edendada enesetunnet

Didaktiline mäng Didaktiline mäng on mäng, millel on selgelt määratletud eesmärk ning kontrollsüsteem selle saavutamise ja mängimise protsessi üle. See on hariv mäng, milles elusituatsioonid... Didaktiline

Projekt mängutegevused lastega seotud valeoloogia kohta varajane iga"Umyvalochka" Lõpetanud: MBDOU 4 õpetaja Natalja Aleksandrovna Stepanyan I LAVA PROJEKTI LIIK: mängu EESMÄRK: moodustamiseks tingimuste loomine

Töötav programm Isik GBOU internaatkool 3 Togliatti õppeaasta: 2017-2018 Klass: 1 "B" Tundide arv nädalas: 3; aastas: 102 Programm koostatakse järgmiselt: „Programm sügavate lastega laste õpetamiseks

Õppemängud 4-5-aastastele lastele lasteaias. Mäng "Kaamera". Mälu arendamise mängud 4-5-aastastel lastel Eesmärk: areneda assotsiatiivne mõtlemine, vabatahtlik tähelepanu, mälu, kõne. Mängumaterjal

Didaktilised ja välimängud liikluseeskirjade jaoks "KÕIK MÄNGIGE!" "Lõikemärgid" Eesmärgid: arendada liiklusmärkide eristamise oskust; fikseerima liiklusmärkide nime; areneda lastel loogiline mõtlemine, silm.

Didaktilised mängud vanemate eelkooliealiste laste kõne grammatilise struktuuri kujundamiseks. Laste kõne leksikaalse ja grammatilise poole parandamiseks pakume vajalikku kõnematerjali

Lastega ringi "Mängi ökoloogiat" perspektiivplaan vanem rühm... Vallavalitsuse eelkooli vanema rühma lastega ringi "Mänguökoloogia" perspektiivplaan haridusasutus

Kokkuvõte otsestest haridustegevustest Tervist säästvate tehnoloogiate kohta Teema: "Vaadake kogu oma silmaga." Ettevalmistavas logopeediline rühm 2 "Kuker". Koolitaja: Borisova Irina

Mängime, õpime, areneme I OSA Ettevalmistused kooliks arendavad harjutused "VÄRVIGE ARVUD" Eesmärk: arendada võimet kuulata ja järgida täpselt täiskasvanu juhiseid, navigeerida ruumis. Värv

Didaktiliste mängude kaardituba, mille eesmärk on kinnistada teadmisi kodulinn"Minu linn". Koostanud: Tretjakova Olga Jevgenievna "Kust leida mälestusmärki?" Eesmärk: kujundada idee kodulinnast;

TEE MAAGILISED TEIPID (hariv ja arendav mäng) Materjalid: mänguväljak, mis kujutab teid, tänavaid, väljakuid, parke. Punastel väljadel on linnas tuntud hoonete, monumentide ja muude rajatiste siluetid;

Olen inimene, "ma ei saa hakkama" (noorem eelkooliiga) Eesmärgid: suunata laste tähelepanu nende oskustele ja keha füüsilistele võimalustele; kasvatada enesehinnangut. Juhtiv

Vestluse kokkuvõte vanema klassi lastele - ettevalmistav rühm "Kui tahad olla terve"

Materjali kirjeldus: Pakun teile kokkuvõtet vanemate ja ettevalmistavate rühmade lastele mõeldud vestlusest "Kui soovite olla terve". See materjal on kasulik kehakultuuri juhendajatele, vanemate ja ettevalmistavate rühmade õpetajatele, õpetajatele täiendav haridus... Abstraktne informatiivne vestlus on suunatud idee kujundamisele füüsilise tegevuse tähtsusest inimelus, võimest kasutada spetsiaalseid füüsilisi harjutusi oma organite ja süsteemide tugevdamiseks.
Integratsioon hariduspiirkonnad: "Tunnetus", "Füüsiline areng", "Kõne areng"
Eesmärk: Moodustumine lastel esialgsed esitused tervisliku eluviisi kohta.
Ülesanded:
Hariv: Laiendage arusaamist päikesevalguse, õhu, füüsiline treening inimelus ja nende mõju tervisele.
Arendamine: Moodusta vajadus iga päev motoorne aktiivsus... Tugevdada spordiharjutuste sooritamise oskusi.
Hariv: Säilitage huvi kehakultuur ja sport. Edendada algatusvõimet, iseseisvust, loovust.
Eelised: Molber, laste fotod, OSU skeemid, illustratsioonid spordiga. Pange molbertile fotod lastest, kus nad õpivad ja mängivad värske õhk.

Juhtiv: Poisid, vaadake, miks te kõik olete nii pirtsakad ja rõõmsad?
Lapsed: Ja siin me mängime, lõbutseme, õpime!
Juhtiv: Kas sa ei väsi?
Lapsed: Ei, meil on palju jõudu! Näidake jõudu žestide abil.
Juhtiv: Kas arvate, et keegi, kellel on palju jõudu või vähe jõudu, on terve?
Lapsed: Kellel on palju jõudu.
Juhtiv: Kust me need jõud võtame?
Lapsed: Peab jooksma, hüppama
Juhtiv: Okei, nii et mida rohkem me liigume, seda tugevam on ka meie tervis. Kas sa nõustud?
Lapsed: Nõus.
Juhtiv Kas soovite olla terve? Siis peame kindlasti liikuma!
Lapsed tõusevad toolilt püsti ja kõnnivad rühmas ringi tavalises tempos.
Juhtiv: Tundub, et me liigume, kuid meie tervis ei kasva. Siin on midagi valesti! Seal on saladus! Mida sa arvad? Anda lastele võimalus arutleda ja jõuda järeldusele, et nende tervise tugevdamiseks on vaja seda teha spetsiaalsed harjutused või tantsida
Juhtiv: Nii on, ma olen teiega nõus, sest ainult spetsiaalsed harjutused treenivad lihaseid, südant ja muudavad seetõttu meid terveks. Proovime meid aidata naljakad inimesed!
Pange molbertile skeem üldiste arenguharjutuste järjestikuse rakendamise jaoks. ORU kompleksi teevad muusikalise saatega lapsed.
Juhtiv: Oh, hingetuks on raske hingata. Tundub, et oleme kõige tähtsama unustanud. Kas olete juba aimanud?
Lapsed: Avage aken, tehke õues harjutusi, mängige rohkem väljas.
Juhtiv: Tõepoolest, kui harjutame värskes õhus, siis on iga hingetõmbega keha küllastunud hapnikuga. Kuid ta on nii vajalik. Hapnikuga rikastatud veri kannab toitaineid kogu kehas ja kohe hakkab pea paremini mõtlema ja otsuseid tegema, jalad jooksevad kiiremini, käed muutuvad osavamaks ja osavamaks ning inimene ise on aktiivne, tähelepanelik, rõõmsameelne ja mis kõige tähtsam - tervislik. On aeg minna õue ja mängida välimänge. Korraldage spordiväljakul välimänge erineval määral aktiivsus. IN õhtune aeg kaaluge illustratsioone ja korrake lastega spordi vormis Lauamängud või palliga mängimine: liider ringi keskel viskab palli ringi ümber igale mängijale sõnaga "suvi" või "talv" ning mängija tagastab palli tagasi juhile ja nimetab sobiva spordiala .

Kognitiivse arengu GCD kokkuvõte ettevalmistavas rühmas ettekandega "Tervisetund"

Natalia Kashirina
Vestlus vanema rühma lastele "Ütle tervisele jah!"

Vestlus« Öelge tervisele jah

eesmärk: Tutvustage lapsed põhiväärtustega

tervislik eluviis... Vormi teadmised tervis kuidas seda säilitada ja kaitsta.

Andke lastele aimu harjumustest. Korrastage koos lastega head ja halvad harjumused.

Poisid, täna räägime teiega tervis... Kes tahab olla tervislik?

Nõus, mõnus on tunda tervislik, rõõmsameelne ja rõõmsameelne. Isegi aastal ütlesid vanad inimesed: "IN terve keha- terve vaim» ... Selle kohta on palju vanasõnu ja ütlemisi tervis. näiteks: « Tervis on kõige kallim asi» , « Tervist ei saa osta raha eest» , "Kus tervis, on ilu ", "Ravimeid on tuhat, aga üks tervis» .

Poisid, kes oskavad vastata, mis on tervis?

(See on tugevus, see on ilu, see on mõistus, see on õnn, see on rikkus, seda tuleb kaitsta, see on hea tuju, see on hea, see on siis, kui kõik töötab, see on teie enda eest hoolitsemine )

Poisid, kas teate, et iga inimene saab ennast tugevdada tervis.

Pole ime, et nad ütlevad:

Mina Ma säästan oma tervist,

Ma aitan ennast.

Ja kuidas saaksite oma tervis?

(Harjutage, sööge õigesti, jälgige päevakava, karastage ja liikuge palju). Mõelgem, kas see võiks olla terve inimene, kes juhib liikumatut eluviisi ja istub tugitoolis või lebab enamasti diivanil, sööb palju, vaatab pikka aega telekat. Tõsi, ei saa!

Ja miks? Tema lihased, süda ei tee trenni. Ta ei hinga värsket õhku, tal puudub päikesevalgus ja hapnik. Vähene liikuvus nõrgeneb tervis... Ja liikumine, eriti värskes õhus, muudab meid tugevaks, osavaks, karastatud!

Poisid, mida tuleb iga päev jälgida, et kõigega kursis olla?

Lapsed: Igapäevane režiim.

Koolitaja: kuula luuletus:

Ma armastan oma igapäevast rutiini!

Ta on minu abistaja!

Tõusen hommikul vara

Mul on aeg lasteaeda minna!

Mulle ei meeldi kiirustada

Mulle ei meeldi sebida

Ja ärge järgige režiimi,

Võite väga hiljaks jääda!

Hommikusöögi võite vahele jätta

Ja jätke laadimine vahele.

Tõusen püsti ja pesen ennast

Ma lähen aeglaselt

Riietun vastavalt ilmale

Ja punun ilusti.

Ja nii, et mina ole tervislik,

Pesen käsi seebiga

Enne söömist, pärast kõndimist

Kui ma käisin arsti juures,

Nii et idud koos kukliga

Ja ta ei neelanud seda boršiga alla!

Nüüd maga! Teda on väga vaja!

Ilma temata oleksin olnud hullem!

Ma tean suurt saladust:

Saan unes suureks!

Ma kasvan ja puhkan

Ma saan juurde jõudu,

Ma tulen siis, kui jalutuskäigult

Ma riietun

Lõppude lõpuks ma leban tänaval

Kiigun kiigel

Sõidan kaua mäest alla,

Mul on lõbus!

Võtan kõik määrdunud maha

Ja maja jaoks, mida ma kannan

Ja ma ei unusta kunagi

Pese mu käed seebi ja veega!

Mul on aega mängida

Ja kogumiseks on mänguasju!

Ma võtan iga mänguasja

Panen selle oma kohale

Nüüd alati oma mänguasjad

Ma leian selle väga kiiresti!

Ema kutsub mind pesema -

Ma pean kiirustama!

On aeg varsti magada

Et mul oleks hommikul kerge üles tõusta.

Pesen hambaid, pesen nägu

Ja riietun pidžaamasse

Ema, isa naeratan

Ja ma magan rahulikult s-s-s-s-s!

Ma armastan oma igapäevast rutiini!

Ta on minu abistaja!

Milline spordivarustus aitab meil aktiivset ja lõbusat jalutuskäiku teha?

Lapsed: Jalgratas, tõukeratas, rulluisud, hüppenöör.

Milliseid mänge me jalutuskäigul swamina mängime? (vastab lapsed)

Poisid, kuidas me lasteaias end tugevdame tervis? (vastab lapsed)

Ja ka see aitab olla terve inimene, see on puhas jahe vesi.

Hommikul peseme, duššime või pühime end veega. See karastab meie keha, ajab une eemale, puhastab nahka, pestes sellest mustuse, higi ja patogeensed mikroobid. Kui kuristame veega toatemperatuuril- siis see protseduur karastab meie keha. Täiuslik karastumine on suvel jões või meres ujumine, paljajalu märjal liival, murul kõndimine.

Mis teie arvates aitab meil veel olla tervislik? Õige! Soe

päikesekiired ja värske õhk. Jalutab metsas, sest seal on puhas õhk.

Meie aias on ka palju puid ja seetõttu aitab õhus jalutamine meil karastust.

Ja seal on ka üks sõber tervis- see on hommikune harjutus. Pärast hommikusi harjutusi tõuseb meeleolu, ilmub isu, sest liikumine, reguleerides kõigi elundite tööd, aitab meie kehal ärgata ja ühineda päevases töös.

Nii et sina tervis oli,

Ärge unustage pastat ja seepi.

Tehke sõpru kehalise kasvatusega

Ja ärge olge laisad tööle.

Mina kalda tervis -

Hoian oma keha puhtana.

Nii et hing on tervislik,

Olen kehalise kasvatusega sõbrad.

Harjutan hommikul

Pesen alati hambaid.

Harjun sellega järjekorras

Ma teen kõiki asju.

Poisid ja kõige tähtsam on naeratus teie näol. Lõppude lõpuks on naeratus garantii Head tuju... Nii anname üksteisele tervist ja rõõmu.

Nii et kingime üksteisele oma naeratuse ja hea tuju!

Seotud väljaanded:

Vestlus "Sõjalise hiilguse hoidjad" vanema rühma lastele SÕJALISE AU AJAKAITSJAD. Eesmärk: Tutvuda Peipsi järve lahingu ja Kulikovo lahingu kulgemise ja tähendusega. Eesmärgid: kasvatada uhkust.

Vestlus "Keeglite ajalugu" vanema rühma lastele Vestlus "Keeglite ajalugu" vanema rühma lastele Programmi sisu: 1. Õpetada lastele bowlingu ajalugu (tihvtid);

Vestlus koduloo teemal „Minu pere. Minu sugupuu "keskmise rühma" A "lastele Vestlus teemal: “Minu pere. Minu sugupuu ”Programmi sisu: tundke oma pereliikmeid; vanemate nimi, isanimi; harida oskusi.

Eesmärk: Hariv: jätkata laste tutvustamist lemmikloomadega - lehmaga, millist kasu see inimesele toob, milliseid piimatooteid.

Vestlus eri vanuses vanema rühma lastega AL Barto 110. aastapäevaks Eesmärk: - rääkida lastega AL Barto tööst; -huvi.

Teema: Isikliku hügieeni reeglid.

Eesmärk:

Vestluse edenemine

Kuulus Moidodyr,

Valamupealik

Ja pesulappide ülem.

Ma kõnnin, ma ei eksle läbi metsa,

Ja üle vuntside ja juuste,

Ja mu hambad on pikemad

Kui hundid ja hiired.

(Juuksehari)

Vihm on soe ja paks
See vihm pole kerge
Ta on ilma pilvedeta, ilma pilvedeta
Valmis terve päeva minema.

(Dušš)

Libiseb ära nagu elamine
Kuid ma ei vabasta seda.
Vahutab valge vahuga
Ta pole laisk käsi pesema.
(Seep)

Teema: Pillid kasvavad aiavoodis.

Eesmärk:

Vestluse käik.

Teema: Tervislik ja ebatervislik toit.

Eesmärk:

Vestluse käik.

Koolitaja:

Teema:

Eesmärk:

Vestluse käik.

Koolitaja:

Koolitaja:

Koolitaja:

Koolitaja: Milliseid organeid veel teate?

Koolitaja:

Teema:

Eesmärk:

Vestluse käik.

Koolitaja:

Koolitaja:

Teema:

Eesmärk:

Vestluse käik.

Koolitaja:

Teema: Minu abilised.

Eesmärgid:

Vestluse käik.

Koolitaja:

Koolitaja:

Teema: Ravimite ja vitamiinide roll.

Eesmärgid:

Vestluse käik.

Koolitaja:

Koolitaja:

Teema: Trauma: kuidas seda vältida.

Eesmärgid:

Vestluse käik.

Teema:

Eesmärgid:

Vestluse käik.

Koolitaja:

Teema: Isikliku hügieeni reeglid.

Eesmärk: Kindlustada pesemisega seotud toimingute järjekord ja teadmised tualettruumide otstarbest; soodustada soovi olla puhas ja korras; arendada dialoogilist kõnet, õpetada sõbralikku suhtlust omavahel ja täiskasvanutega.

Vestluse edenemine

Õpetaja loeb luuletusi mustadest ja korralikest lastest. Lapsed vaatavad illustratsioone - puhtad ja räpased.

Koputatakse uksele. Moidodüür siseneb, tervitab, loeb katkendi K. Tšukovski luuletusest.

Moidodyr: ma olen suurepärane kraanikauss,

Kuulus Moidodyr,

Valamupealik

Ja pesulappide ülem.

- Noh, poisid, vastake, kas teie seas on räpane? Öelge mulle, mis on teie keha kõige määrdunud kohad?

- Tead: mustuse maha pesemiseks ja enda kordategemiseks on vaja spetsiaalsed esemed... Mis - mäletate, kui mõistatused ära arvate.

Ma kõnnin, ma ei eksle läbi metsa,

Ja üle vuntside ja juuste,

Ja mu hambad on pikemad

Kui hundid ja hiired.

(Juuksehari)

Vihm on soe ja paks
See vihm pole kerge
Ta on ilma pilvedeta, ilma pilvedeta
Valmis terve päeva minema.

(Dušš)

Libiseb ära nagu elamine
Kuid ma ei vabasta seda.
Vahutab valge vahuga
Ta pole laisk käsi pesema.
(Seep)

Moidodyr kiidab lapsi, küsib neilt, kas nad teavad, kuidas käsi ja nägu korralikult pesta. Ta kutsub kõiki minema pesuruumi ja näitama, kuidas seepi õigesti kasutada jne.

Moidodyr annab lastele vette laskmiseks mänguasju seebimullid... Nad kõik mängivad koos grupis või jalutuskäigul.

Teema: Pillid kasvavad aiavoodis.

Eesmärk: Anda teadmisi köögiviljadest, tutvustada vitamiinide kontseptsiooni, kujundada hoolivat suhtumist lähedastesse ja soovi neid aidata.

Vestluse käik.

Lavastatud Khryusha ja Stepashka osalusel. Notsu kurk on seotud, Stepashka oma on köögiviljakorv.

Kangelased tervitavad üksteist. Stepashka küsib Põrsalt, miks ta kurb on. Ta vastab, et tal on peavalu ja ta on väga halb, ta tahab pikali heita. Stepashka küsib Põrsalt, kuhu ta läheb. Notsu vastab - apteegile, ostke ravimeid ja vitamiine, mida ravida. Stepashka õpetab Piggyle, kuidas õigesti käituda: „Kui olete haige, peate arsti kutsuma, ainult arst saab patsiendi ravida. Aga sina, notsu, sööd suure tõenäosusega lihtsalt valet toitu ja nõrgenesid seetõttu. Öelge meile ausalt, milles te sõite Hiljuti". Notsu tunnistab - jäätis, šokolaad, küpsised, vahvlid. Õpetaja kutsub lapsi selgitama Piggyle, mida ta valesti tegi.

Seejärel arutab õpetaja lastega, milliseid toite süüa, et olla tugev, tervislik ja vähem haige.

Lapsed märkavad Stepashka korvi ja küsivad, mis selles on. Stepashka teatab: "Vitamiinid". Lapsed on üllatunud, sest tegelikult on korvis lihtsalt köögiviljad. Aia kohta peetakse vestlust selle kohta, kuidas ja kus köögiviljad kasvavad ning kuidas neid tuleb hoolitseda, et need kasvaksid suureks ja magusaks.

Stepashka kutsub Notsu ja lapsi kaaluma, mida ta tõi. Lapsed sirvivad, nimetades igale köögiviljale nime. Stepashka selgitab Piggyle ja lastele, miks köögiviljad on vitamiinid, räägib, kuidas need on kasulikud ja miks peaks neid aastaringselt sööma.

Stepashka pakub mängida mängu "Imeline kott" - tunda köögivilju puudutades. Pärast mängu annab Stepashka köögiviljad Piggyle üle - las ta sööb vitamiine ja on terve. Notsu tänab oma sõpra, vaatab korvi ja ütleb, et porgandeid on palju; kohtleb kõiki lapsi. Kangelased jätavad lastega hüvasti ja lahkuvad.

Teema: Tervislik ja ebatervislik toit.

Eesmärk: Andke aimu õige toitumine; kinnistada teadmisi toidu kohta; tekitada soov oma tervise eest hoolitseda; õpetama hoolitsema.

Vestluse käik.

Õpetaja kutsub lapsi rühmas elavatele nukkudele õhtusööki valmistama.

Koolitaja: Kõigepealt peate otsustama, mida me süüa teeme. Valmistame seda, mida teile kõige rohkem süüa meeldib. (Iga laps nimetab oma lemmikroogasid.) Kui palju asju sa nimetasid, hästi tehtud. Kuid ilmselt ei tohiks meie nukud nii palju süüa. Lõppude lõpuks, kui sööte liiga palju toitu, võib kõht haiget teha, võite oksendada. Mis veel juhtuda võiks? (Lapsed jagavad asjakohaseid isiklikke kogemusi.)

Otsustame, mida me küpsetame. Täna toimub meil mitte pidulik, vaid tavaline õhtusöök. Mida me iga päev lõunaks sööme? (Teiseks supp, salat, leib, kompott.) Peame poest ostma kõik vajaliku.

Kõik koos "lähevad poodi", müüja rollis on õpetaja, kes küsib, mida lapsed tahavad osta. Tervislikke tooteid nimetatakse õpetaja ja laste dialoogis. "Reklaami tehes" kiidab müüja kõiki tooteid, sealhulgas komme, kooke ja muid maiustusi. Kuid lapsed peaksid valima ainult õhtusöögi valmistamiseks vajaliku toidu, mitte ostma kõike, mida nad tahavad.

Kõik koos valmistavad õhtusööki ja katavad laua, siis toidavad nukke. Selle käigus toimub vestlus selle üle, mida on kasulik ja vajalik süüa lõunasöögi ajal ja mis pole eriti kasulik; milliseid toite tuleks süüa vähem kui teisi.

Teema: Meie keha tundmaõppimine.

Eesmärk: Elundite alaste teadmiste kinnistamiseks Inimkeha ja nende toimimist.

Vestluse käik.

Koolitaja: Täna räägime meist. Kuidas saab meid kõiki ühe sõnaga helistada? (Inimesed.) Ja üks meist? (Mees.) Kõik inimesed on erinevad - naised ja mehed, tüdrukud ja poisid, lapsed ja täiskasvanud. Mõelgem selle üle erinevad inimesed erinevad üksteisest.

Õpetaja näitab pilte tüdrukute ja poiste piltidega. Lapsed vaatavad kõigepealt pilte ja seejärel oma rühma tüdrukut ja poissi. Nad leiavad erinevusi soengus, riietuses, näojoones. Siis nad vaatavad pilte noor mees ja vana inimene, leidke erinevusi poosis, riietuses, soengus.

Õpetaja näitab pildiga plakatit sisemine struktuur isik.

Koolitaja: Oleme juba rääkinud sellest, mis meie sees on, tänu sellele, millistes elundites me elame, hingame, liigutame, mõtleme. Mis on keha kõige olulisem organ? (Süda.) Just, seda nimetatakse ka keha mootoriks.

Lapsed näitavad plakatil südant; rusika klammerdamine nende südame suuruse määramiseks; leida südame ligikaudne asukoht nende kehas; kuulake südamelööke. Õpetaja palub lastel hüpata ja siis uuesti kuulata, kuidas süda lööb. Lapsed saavad sellest aru pärast kehaline aktiivsus süda lööb kiiremini, kiiremini.

Koolitaja: Millistest organitest hingame läbi? (Lihtne.)

Lapsed leiavad plakatilt kopsud, uurivad neid. Siis panevad nad peopesad rinnale ja hingavad sügavalt sisse ja välja; tunda kopsude laienemist ja kokkutõmbumist.

Koolitaja: Milliseid organeid veel teate?

Lapsed räägivad maost, soolestikust, ajust ja muudest organitest, nad leiavad need plakatilt. Koolitaja selgitab ja laiendab teadmisi.

Koolitaja: - Kas inimene peab teadma, kuidas tema keha töötab? Miks tal neid teadmisi vaja on?

Lapsed räägivad, õpetaja täiendab ja täpsustab. Koos saavad nad teada, et teadmised keha kohta aitavad inimesel oma tervise eest hoolitseda.

Koolitaja: Kuidas saate teie ja mina oma tervise eest hoolitseda?

Lapsed räägivad. Edasi räägitakse tervisele ebasoodsatest olukordadest - pikk istumine teleri või arvuti taga, vähene liikuvus jne. õpetaja selgitab lastele: kui nad juba lapsepõlvest hoolitsevad oma tervise eest, siis kasvavad nad kindlasti tugevaks, tugevaks ja saavad teha seda, mida armastavad.

Teema: Tervis on peamine väärtus inimelu.

Eesmärk: Tundke vajadust organiseerituse järele õige pilt elu; aidata kaasa tervise hoidmise ja tugevdamise soovi kujunemisele, tehes füüsilisi harjutusi, järgides päevakorda jne.

Vestluse käik.

Koolitaja: Kuidas inimesed kohtumisel üksteist tervitavad? Räägime sõnast tere. Mida see tähendab? Tervitades soovib üks inimene justkui teisele tervist. Lõppude lõpuks on tervis inimesele kõige olulisem väärtus.

Kirjelda terve inimene... Mis ta on? (Laste vastused.) Kui oleme terved, tahame lugeda, õppida, mängida; meil on hea ja sõbralik tuju, meil on lihtsalt hästi. Mõelgem nüüd sellele, mida haige inimene tunneb. Pidage meeles, mida tundsite end haige olles. (Laste vastused.) Kui inimene on haige, ei taha ta midagi teha; tema halb tuju; vahel nutab. Mida haige mõtleb? Mida ta tahab? (Laste vastused.) Muidugi soovib patsient võimalikult kiiresti ravida. Paranemiseks peate võtma mõru ravimeid, süste. Pidage meeles, kuidas teie lähedased või teie arst käitusid. (Laste vastused.)

Täiskasvanud süüdistavad ennast sageli nii oma kui ka laste haigustes. Kas inimesed on alati ise haiged süüdi? (Laste vastused.) Muidugi haigestume sageli, sest me ei jälgi oma tervist. Kuid seda ei juhtu alati. Lõppude lõpuks võib inimene, hoolimata tema tegevusest, haigestuda süda, magu ja muud elundid. Kuid kõige tavalisem - nohu sina ja mina suudame vältida. Mida tuleks selleks teha?

Lapsed vastavad küsimusele. Õpetaja julgustab lapsi mõtlema õige valik riided ja toit, käte puhtus, külmetushaigustega kokkupuute piiramine, liikumine, päevakava. Kõik vaatavad koos asjakohaseid illustratsioone.

Koolitaja: Kuidas saate aidata haiget ema, isa, venda, õde? (Laste vastused.) Muidugi võite täiskasvanu palvel midagi kaasa võtta, teha kõikvõimalikku abi, lugeda raamatut noorem vend või õde. Ja mis kõige tähtsam, saate aidata luua kodus rahu ja vaikust - mitte lärmata, mitte nõuda liiga palju tähelepanu ega olla kapriisne.

Teema: Kuidas inimese keha toitu töötleb.

Eesmärk: Tutvustage seedetrakt; edendada teadlikku suhtumist toidu tarbimisse; tugevdada tervisliku toidu kontseptsiooni; õppida lauda katma.

Vestluse käik.

Koolitaja: Mida see tähendab - inimene on täis, näljane? Millal on inimene täis? Mitu korda päevas peab inimene sööma? Kuidas nimetatakse tavalisi söögikordi? (Laste vastused.)

Vaatame pilti ja mõistame, kuidas toit keha sees käib. Esiteks satub toit suhu, niisutatakse süljega ja liigub söögitoru kaudu maosse. (Lapsed leiavad mao asukoha oma kehast.) Kõhul on spetsiaalne vedelik(maomahl), mis imbub toitu ja lahustab isegi selle kõvad tükid. Kuid kui hästi seeditud toit satub maosse, on tal lihtsam sellega toime tulla. Pärast maos ümberpööramist läheb toit soolestikku - pehmete, fööniste seintega tunnelisse. Soolestiku pikkus on umbes 7–9 meetrit. (Näitab lastele sobiva pikkusega köit.) Inimese kehas on sooled kokku keeratud. Seeditud toit läbib soolestikku ja sel ajal seda kasulik materjal võtma endale erinevaid organeid. Ja kõik, mida keha ei vaja, viskame tualetti.

Laual on toodete kujutisega kaardid. Lapsi kutsutakse jagama kaardid kolme rühma:

  1. tooted, ilma milleta inimene ei saa elada (leib, piim, munad, puuviljad, köögiviljad, teraviljad jne);
  2. tooted, ilma milleta inimene saab hakkama (maiustused, vahvlid, koogid, küpsised jne);
  3. ebatervislikud tooted (krõpsud, hamburgerid, kokakoola jne).

Õpetaja teeb ettepaneku kaaluda tabeli katmiseks illustratsioone-juhiseid. Lapsed räägivad sellest, kuidas lauda kodus ja lasteaias serveeritakse. Katke õigesti külalisi vastuvõtva nuku laud.

Teema: Minu abilised.

Eesmärgid: Selgitada ja kinnistada laste teadmisi inimkeha välise struktuuri kohta; anda aimu meeleelundite eesmärgist ja olulisusest; põhjustada soovi hoolitseda elutähtsate elundite eest.

Vestluse käik.

Lapsed joonistavad inimesi, kes kõnnivad, seisavad, mängivad, töötavad jne. siis nad vaatavad jooniseid.

Koolitaja: Kas pildilt saame aru, mida inimene teeb? Kuidas me sellest aru saame? (Laste vastused.) Jah, tõepoolest, joonisel kujutatud inimese käte ja jalgade asendist, tema poosist võime aimata, mida ta teeb. Me juba teame, miks inimene vajab käsi ja jalgu; miks kutsume oma käsi ja jalgu oma abistajateks. Jalade abil kõnnime, jookseme, kükitame; meie käed aitavad meil ellu viia vajalikke toiminguid Milline? (Lapsed loetlevad, mida nad oma kätega teevad - hoia lusikast kinni, kammivad juukseid, riietuvad, joonistavad jne.)

Vaata oma kätt. Millistest osadest see koosneb? Millist tööd teeb iga käeosa? Mis sa arvad, miks käsi on paindlik? (Laste vastused.)

Seejärel uurivad lapsed jalgu. Võrreldakse laste ja täiskasvanute jalgu (käsi) (jooniste järgi). Pöörake tähelepanu asjaolule, et nad kõik on erineva suurusega, kuid neil on sama struktuur.

Koolitaja: Joonista suur nägu. Märkus: kõik näod osutusid erinevaks, kuid siiski on neil midagi ühist - silmad, nina, suu, kõrvad. Me nimetame neid meeli. Ja miks neile selline nimi pannakse? (Sõprade vastused.) Jah, me tunneme ninaga lõhnu; oma silmaga näeme valgust; kuuleme kõrvadega, s.t. tunneme heli; huultega tunneme toidu temperatuuri ja keelega selle maitset. Nüüd on selge, miks kõik need organid on meeled - nende abiga tunneme midagi. (Toimub vestlus meeleelundite olulisusest, vajadusest lugupidav suhtumine neile.)

Teema: Ravimite ja vitamiinide roll.

Eesmärgid: Selgitada ja tugevdada laste teadmisi ravimite ja vitamiinide kohta; anda ettekujutus ravimite ja vitamiinide kasutamisel ettevaatusest; tugevdada kindlustunnet tervisliku eluviisi vajaduse suhtes.

Vestluse käik.

Koolitaja: Me rääkisime palju tervisest ja teame, et tervis on inimese elu üks peamisi väärtusi. Öelge mulle, miks peab inimene olema terve? (Kui inimene on terve, on ta rõõmsameelne, energiline, töötab ja mängib mõnuga.) Ja mida peaks inimene oma tervise säilitamiseks tegema? (Ta peab järgima päevakorda, sporti tegema, sagedamini õues olema, sööma õigesti.) Kahjuks haigestuvad inimesed endiselt, mõned sagedamini, teised harvemini. On väga tõsiseid haigusi, mida ravitakse pikka aega ja ainult haiglas. Aga täna räägime nohust ja viirushaigused millised inimesed haigestuvad kõige sagedamini. Mis need haigused on? (Kurguvalu, gripp, tavaline külmetus.) Neist haigustest saab üle kodus, kuid kõige sagedamini arstide abiga.

Meenutame, mida teha, kui keegi haigeks jääb. (Helistage koju arstile või minge polikliinikus arsti vastuvõtule.) Kuidas arst haiget inimest ravib? (Ta määrab talle ravimid.) Ravimid on erinevad. Mis vormides narkootikume toodetakse? Kas teate, milliseid ravimeid teil kodus on ja kus neid hoitakse? (Laste vastused.) Paljud teist pole suutnud sellele küsimusele vastata. Ja see on hea. Täiskasvanud peaksid ravimid alati lastele kättesaamatus kohas asetama. Paljud ravimid näevad välja atraktiivsed ja maitsevad hästi. Kuid see ei tähenda, et nad oleksid alati kõigile ohutud. Ravimid on mõeldud ainult raviks. Neid saab ravida ainult arsti või kogenud täiskasvanute juhendamisel. Üks ilus pill võib inimeste tervisele korvamatut kahju tekitada. Seetõttu on parem, kui lapsed ei tea üldse, kus ravimid asuvad. Lõppude lõpuks ei tohiks lapsed iseseisvalt ravimeid kasutada.

Õpetaja näitab erksaid vitamiine sisaldavaid pakendeid.

Koolitaja: Mis see on? (Vitamiinid.) Milleks need on mõeldud? Kas on võimalik ravida ainult vitamiine tarvitades? Kas teie arvates on vitamiinid pigem ravim või komm? Kumbki ega teine ​​pole õige. Vitamiinid ei paranda keha nagu ravimid, vaid ainult tugevdavad seda, aidates haigustele vastu seista. Ja kuigi vitamiinid on magusad ja maitsvad, ei saa neid süüa nagu komme. Vitamiinid söödud sisse suur hulk kahjustab teie tervist. Pidage meeles - lapsed ei saa vitamiine süüa, kui nad seda tahavad.

Teema: Trauma: kuidas seda vältida.

Eesmärgid: Jätkake õpetamist, et pakkuda vigastuste korral kogu võimalikku abi; edendada halastustunnet ja kaastunnet; õpetada, kuidas käituda kodus ja tänaval; vältida vigastusi.

Vestluse käik.

Lapsed vaatavad traumade esmaabi plakateid ja illustratsioone. Nad püüavad mõista, mis juhtus inimesega igal konkreetsel juhul, kuidas ja miks inimene vigastada sai. Lapsed meenutavad sarnaseid kogemusi oma elust: nad räägivad, kuidas vigastused saadi; arutage, kas vigastusi oli võimalik vältida. Seejärel algab vestlus üldisest ettevaatlikkusest, ohutuseeskirjade järgimisest kodus ja tänaval. Lapsed peaksid mõistma, et sageli on inimene ise süüdi selles, mis temaga juhtub.

Otstarbekas kõige rohkem tähelepanu tooge näiteid laste elust (murdis põlve või nina, pani killu sõrme, lõi, kukkus jne.) Lastele on oluline selgitada, et vigastuste korral peaksite kohe täiskasvanute abi paluma. Kuid mõnel juhul võite proovida midagi ise teha. Näiteks kantakse tavalisele kriimustusele puhas taskurätik või plantainileht.

Mäng "Traumaabi" kaartide või esemetega. Lapsed valivad "traumeeritud" (joonis, mänguasi) ja aitavad teda. Teel räägitakse, mida ja kuidas neil läheb.

Teema: Kehalise kasvatuse ja spordi tähtsus tervise säilitamisel.

Eesmärgid: Kinnistada, selgitada ja täiendada teadmisi kehalise kasvatuse ja spordi tähtsuse kohta; tugevdada kehalise kasvatuse vajadust; tekitada austust kehalise kasvatusega tegelevate inimeste vastu.

Vestluse käik.

Koolitaja: Miks me tegeleme kehalise kasvatusega? Millised kehalise kasvatuse tegevused teile kõige rohkem meeldivad? Mis on kehaline kasvatus ja mis on sport? Kuidas sportlased sportlastest erinevad?

Kumb teist tahab olla sportlane? Mida selleks vaja on? Kas teie arvates on kerge sportlaseks saada?

Mis sa arvad, kas on vaja tegeleda kehalise kasvatusega inimesel, kellest ei saa sportlane, vaid müüja, kokk, autojuht? Muidugi jah. Lõppude lõpuks tugevdab kehaline kasvatus tervist; inimene haigestub vähem, muutub jõuliseks, energiliseks, saledaks, vormis.

Lapsed räägivad, kuidas nad koos vanematega tegelevad kehalise kasvatusega talvel ja suveaeg... Vaadake fotosid perealbumitest.

Vestlus toimub lasteaias kehalise kasvatuse teemal: hommikused harjutused, kehaline kasvatus, kehakultuuri vaba aeg, spordipühad, võistlused, spordipäevad.

Relee "Tugev, vilgas, kiire". Lapsed jagunevad 2 võistkonda. Õpetaja valib kiiruse ja väleduse jaoks 5-6 spordiharjutust.

Pallimäng "Püüa, viska, ära lase kukkuda". Õpetaja viskab palli, laps püüab kinni ja tagasi visates nimetab kehalise kasvatuse ja spordiga seotud sõna, näiteks "uisud", "jalgpall", "jäähoki", "pall" jne.

Tagasi

×
Liituge toowa.ru kogukonnaga!
Kokkupuutel:
Olen juba tellinud kogukonna "toowa.ru"